RIJNSTREEK RACE ZONDER EIND Bloemencorso tijdens Wassenaars zomerfeest VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 De al verschillende malen uitgestelde zwemwedstrijd over het Kanaal, waaraan acht deelnemers woensdagochtend toch begonnen, kreeg zijn einde midden in het Kanaal, inplaats van aan het strand van Engelands zeekust. Alle acht dapperen, die bij de Franse kaap Gris Nez waren gestart hebben de strijd na enige uren moeten opgeven. Onder hen bevond zich ook Maria Meesters, het 17-jarige meisje uit Bergen op Zoom, dat 5 uur in het water bleef. Boven: Maria Meesters bezig met een „hapje eten1' onderweg. Onder: de 60-jarige Schot Ned Barney, die 11 uur, 4 min. tegen de zee bleef vechten. AARLANffERVEEN Aanrijding. Op het Noordeinde te Aarlanderveen zijn donderdag voormiddag omstreeks 10.45 uur twee vrachtauto's vrij ernstig met elkaar in botsing gekomen. De bestuurder G. J. M. H. te Ter Aar, verwachtte, dat de hem tegemoetkomende vrachtauto bestuurd door J. B. uit Zwammerdam wel tot stilstaan zou worden gebracht. Hetgeen niet ge beurde. De beide auto's raakten el kaar in de flank, tengevolge waar van ernstige schade aan beide auto's ontstond. Persoonlijke ongeluklken deden zich niet voor. ALPHEN AAN DEN RIJN Heetwatertoestel-proefjaar geslaagd. Gedurende een jaar heeft de ge meente proef genomen met uitlenen van gelden ten laste van het gas bedrijf en van het electriciteitsbe- drijf aan eigenaren en gebruikers van de in de gemeene gelegen panden t.b.v. de aankoop bij ter plaatse ge vestigde installateurs van heetwater- toestellen. Het proefjaar was gesteld op het tijdvak van 1 oktober 1955 t/m 30 september 1956. In de periode van 1 oktober 1955 tot en met 30 juni 1956 zijn met toepassing van de regeling via zes installateurs 196 gasgeysers en één elektrisch heetwatertoestel ver strekt. Gezien dit resultaat heeft de regeling naar de mening van B. en W. uistekend voldaan. Op grond van de afbetalingsbe schikking 1956 moet in geval van ver strekking in huurkoop van heetwater- toestellen voor huishoudelijk gebruik ten minste 20 van de koopprijs contant worden betaald en het overi ge in een tijdvak van ten hoogste achttien maanden. Vermoedelijk zal deze beschikking de afzet in huurkoop van heetwatertoestellen wel min of meer remmen. Niettemin achten B. en W. termen aanwezig om de huur koopregeling ook na afloop van het proefjaar te continueren. De Burroughs boekhoudmachine, die gedurende 17 jaar tot volle tevre denheid dienst heeft gedaan bij de administratie van de water- en licht- bedrijven voor het vervaardigen van de verbruikskwitanties en van de loon- en salarisstaten, vertoont thans ouderdomsgebreken, welke haar bruikbaarheid ernstig aantasten. Er dient een nieuwe te komen. De kos ten bedragen 26.900. De gashouder te Aarlanderveen. Het is noodzakelijk gebleken, dat aan de gashouder te Aarlanderveen be langrijke reparaties worden uitge voerd. De kosten hiervan worden ge raamd op ca. 26.750. Personalia. Voor het notarieel examen eerste gedeelte is geslaagd de heer F. J. G. Leerssen. BODEGRAVEN Geslaagden. Voor het diploma Handelscorrespondentie slaagde te Utreoht onze plaatsgenote mej. C. D. van Ghesel Grothe. De heer J. v. d. Vlist behaalde het middenstandsdiploma. De heer K. Haring het diploma radio-technieker en de heer J, Donk verkreeg het di ploma meestertimmerman en bouw- patroon. Hengelwedstrijd, In de Goudse Vaart werd door de leden van de Bo- degraafse Hengelsportvereniging een viswedstrijd op karpers georgani seerd. De publieke belangstelling was groot. Rond 45 leden traden aan om een visje te verschalken. Bij het einde van de wedstrijd bleken er 7 boven maatse karpers gevangen te zijn. De wissellbeker verwisselde wederom van eigenaar. Ditmaal was het de heer W. Rijkaart, die met de grootste vis van deze wedstrijd voor de dag kwam 1. 50 cm. De totale uitslag luidde: 1. H. Sterkenentburg met 89 cm.. 2 G. Rijntjes, 84 om; 3. Rijkaart 50 cm; 4. Postma 40 om; 5. J. Pouw 38 cm. Verloren en gevonden. Verloren dameshorloge; portemonnaie; zwarte muts; boodschappentas, heren rijwiel; regenjas; vulpen; portemonnaie met inhoud. Gevonden; meisjesschoen; vulpot lood; postduif; sleutelbos, bankbil jet; herenrijwiel; regenpijpen; par kiet; teddybeertje; damesrijwiel, ka narie; portemonnaie; iboodschappennet j e. NIEUWKOOP Geboren: Nicolaas Gerardus, zn in G. Lenting en A. P. van Leeu wen. Johannes Lodewijk, zn van W. Koole en H. Hoogendoorn. Overleden: G. J. Noteboom, 83 jr., echtgenote van A. Teunisse; Voorsluis, 78 jr., wed. van K. van Haringen. Gehuwd: G. Blok, 29 jr en B. An- genent, 28 jr. In het kader van het Wassenaars zomerfeest van de Koningin Wilhel- minavereniging heeft Wassenaar gis teren tussen een aantal regen buien door van een gevarieerd en aantrekkelijk programma, waarvan het bloemencorso wel het hoogte punt vormde, genoten. 's Morgens werden er rond het Burchtplein ringrijderijen gehouden. Eerst voor bromfietsers, later voor deelnemers te paard. Het aantal deelnemers in deze laatste groep was aanzienlijk groter dan in vorige jaren, toen ringrijderijen in tilburies gehouden werden. Een talrijk publiek vermaakte zich uitstekend met de soms vreemde capriolen, die bromfietsers en rui ters moesten maken om de hoog op gehangen ring met behulp van een houten sabeltje te bemachtigen. Op de Lange Kerkdam legden in tussen de middenstanders, die aan de braderie deelnamen, de laatste hand aan hun stands. Enkele tientallen winkeliers maakten van deze gelegen heid gebruik om de aandacht van het publiek op hun artikelen te ves tigen.' Er was bij het inrichten van deze braderie voor de nodige variatie gezorgd; en enkele stands, waar gra tis geproefd mocht worden ontbraken niet in de reeks. Hoogtepunt werd bloemencorso. Hoogtepunt van het Wassenaarse feest werd het bloemencorso; het aan tal inschrijvingen in de jeugd-afde- lingeri was aanzienlijk kleiner dan in vorige jaren. De oorzaak daarvan lag vooral in de omstandigheid, dat aan- medische hulp in spoedgevallen wen den tot de artsen J. Baart de la Faille Van Zuylen van Nijeveltstraat 108, tel. 3018 en B. A. Geerlings, Storm van 's Gravesandeweg 64, tel. 2137. Apohekersdienst. Van zaterdag avond tot de volgende week zaterdag besloten was de kinder- wordt de apothekersdienst na slui tingstijd waargenomen door apotheek dr. P. Siderius, Johan de Wittstraat 9, tel. 3806. NIEUWVEEN STOFFELIJK OVERSCHOT VAN DUITSER OPGEGRAVEN. Donderdagmiddag had op de alge mene begraafplaats te Nieuwveen, de opgraving plaats van de stoffelij ke resten van een in 1940, te Nieuw veen omgekomen Duitse militair. De opgraving werd verricht door personeel van de gravendienst van de Kon. Landmacht. De stoffelijke resten zullen wor den herbegraven op een daartoe be stemd militair kerkhof te IJselstein nabij Venray. Burgemeester Kammenga was bij de opgraving tegenwoordig. Postduivenver. „Rijn en Gouwe". Concours vanaf St. Quentin met 526 duiven. Gelost te 7 uur. Aankomst eerste duif te 10.35.35 uur. Snelheid 1360 m. Uitslag als volgt: L. de Bruijn, Waddinxveen 1, P. de Heij, Woerden 2, Q. Bakker, Woerden 3, 5, C. van Bemmelen, Nieuwveen 4, 7, K. v. d. Veer, Bodegraven 6, W, v. Berkeri- steijn, Waddinxveen 8, 12, Jac. de Beer, Waddinxveen 9, J. Degenkamp, Boskoop 10, 11, P. Borgers, Alphen a. d. Rijn 13, P. Lamoree, Boskoop 14, W. H. v. Muiden, Boskoop 15, P. v. Brummelen, Woerden 16, Gebrs. De Wit, Alphen a. d. Rijn 17, 22, A. Ekel- schot, Alphen a. d. Rijn 18, 19. 23, W. v. d. Water, Waddinxveen 20, J. v. Wichen, Woerden 21, H. v. Vegten, Alphen a. d. Rijn 24, A. Verhoef, Boskoop 25. ST0MPWIJK H.V.S. A.s. zondag organiseert de handbalver. HVS een uitgaansdag voor haar leden. De reis gaat naar een mooi plekje in Utrecht en als eindpunt naar Kaatsheuvel de „Efte- ling". 's Morgens om half tien ver trekt de bus vanaf het „Blesse Paard. TER AAR Voetbalwedstrijd TAW 1Altior 1, 27. In een vriendschappelijke wedstrijd hebben de twee plaatselij ke voetbalverenigingen eikaars krachten gemeten. Altior was hier toe naar Kortenaar getogen, want de wedstrijd werd gespeeld op het TAW-veld. De wedstrijd was voor de rust weinig interessant, rommelig met weinig ploegverband. De tweede helft was heel wat beter vooral ook omdat Altior er beter in kwam, en wat meer gewend raakte aan de niet al te beste terrein accommodatie. De strijd werd beslist in het voordeel van Altior dat een klinkende over winning behaalde. In de eerste helft van de wedstrijd veroverde Altior de leiding door een penalty te benut ten. 01. Altior wist nog eenmaal te doelpunten, maar het doelpunt werd o.i. ten onrechte geannuleerd wegens buitenspel. De stand 01 bleef gehandhaafd tot de rust. In de tweede helft kreeg TAW de kans op de gelijkmaker door een penalty doch de Altiorkeeper maak te de kans onschadelijk door de bal te vangen. Vervolgens maakte Al tior 02. Doch even later maakte TAW er 12 van. Dan weer Altibr 13, maar ook nu zag TAW de kans de achterstand te verkleinen tot 23. Hiermede was het voor de thuisclub gedaan. Achtereenvolgens wist Altior de stand op te voeren tot 27. Toen het eindsignaal klonk was Altior nog fel in de aanval. Na een slecht begin is het toch nog een aardige en sportieve wedstrijd ge worden. Z0ETERW0UDE Afscheid familie C. P. Roest. De gezamenlijke organisaties op het ge bied van de veefokkerij in Zuid-Hol land hebben afscheid genomen van de heer C. P. Roest en zijn gezin in verband met diens aanstaand ver trek naar Californië. In het Gulden Vlies te Leiden was een avond belegd, waarop de orga nisatie, waarvan de heer Roest be stuurslid is, in de meeste gevallen door hun voltallig bestuur waren vertegenwoordigd. We noemen het Nederlands Rundvee. Stamboek (be stuurslid), de bond van Rundvee- fokverenigingen in de Rijnstreek voorzitter),Vebo (lid dagelijks be stuur), K.I. vereniging Vita Nova (bestuurslid), Fokveevereniging Zoe- terwouds Glorie (secretaris), afde ling Zoeterwoudse Gezondheids dienst (voorzitter), bond van Rund- veefokverenigingen in Zuid-Holland (adviserend bestuurslid) en de af deling Leiderdorp van de C.B.T.B. Voorts waren officiële instellingen uitgenodigd, die in de provincie nauw samenwerken met bovenge noemde organisaties. Ir. Alderkamp, hoofdinspecteur van het N.R.S., had wegens verhindering van ir. Verhoe ven, rijksveeteeltconsulent, de lei ding. Verscheidene sprekers schetsten de verdiensten van de heer Roest als veefokker en als zeer gewaardeerd organisator. We noemen de heren Bonda (Vebo), Voorbij (Bond Rund- veefokverenigingen Rijnstreek), Rij laarsdam (Vita Nova), ir. Stapel (N. R.S.), Onderwater (Zoeterwouds Glorie) Leenheer (Prov. bond fok- verenigingen), S. J. v. d. Stoel (C. B.T.B.) en J. van der Goot, inspec teur N.R.C. In zeer gezellige sfeer vloog de avond om. Als blijk van waardering werd de heer Roest een fototoestel aangebo den, terwijl mevrouw werd verrast met bloemen. Katholiek Thuisfront. De collecte aan de kerken voor Katholiek Thuis front zal in de parochie van de H. Joh. Onthoofden zondag 26 aug. ge houden worden, omdat in deze paro chie a.s. zondag een missietentoon- stelling gehouden wordt. Er worden nog enkele collectrices gevraagd voor deze belangrijke col lecte. Gelieve zich zo spoedig moge lijk te melden bij J. v. .d Geer, Schen- kelweg 41, Zoeterwoude. Geslaagd. Voor de acte be kwaamheid als coupeuse zijn ge slaagd: Nel Onderwater, Cok de Jong, Engelien van Steijn Jd. Riet van Steyn Jd., Mona van der Krogt, Annie van Bemmelen Pd., Joop Overdevest en Nel Vogelaar, allen leerlingen van de H. Hartschool, Zusters Franciscanessen Zuidbuurt. vankei ijk groepen in verband met het polio-ge- vaar uit het corso weg te laten. Des te groter was nu de groep automobielen. Voor het eerst waren luxe- en vrachtauto's al of niet vóór zien van reclame, in één afdeling on dergebracht en was een deskundige jury van buiten de gemeente be noemd om deze inzendingen te keu ren. Er werden in deze groep vier eerste pryzen toegekend. Het predi- caat mooiste wagen van het corso en de hoofdprijs van f 400 werden toegekend aan een inderdaad ver rassend mooie auto van de heer J. J. Luyten „bloemenatelier". In punten- aantal volgde op deze inzending een bestelwagen van het Bloemenhuis van de heer A. J. Duivenvoorden. Vervolgens een inzending van de fa. van Essen uit Leiden: een door twee paarden getrokken slede, versierd met bloemen niet alleen, maar ook met kostbaar bontwerk. De vierde eerste prijs was voor een fleurige en kleurige wagen, versierd door en bemand met bewoners van Huize Nieuw Rijksdorp. Een tweede prijs werd toegekend aan de grote praalwagen van Pepsi Cola, met de grofe, confetti spuitende fles, een derde prijs aan de Tuin- bouwvereniging Wassenaar en Om streken, die deelnam met een 'fraai versierde luxe-auto, Een inzending die zeer de aan dacht trok was die van Melkinrich ting Menken, die met een 8-tal gro te wagens deelnam. Wat de overige afdelingen betreft: in de groep verenigingen kreeg het Roode Kruis afdeling Wassenaar een eerste prijs voor een originele wa gen waarop de aandacht gevestigd werd op enkele van de Roode Kruis- taken. De sportvereniging WIK kreeg een tweede prijs, de Landelijke Rij - vereniging Koningin Emma, die de stoet met de muziekvereniging Excelsior opende, een derde prijs. In een andere afdeling verwierf de Flaraliavereniging een eerste prijs en werd een wagen, gewijd aan de ac tie voor de Griekse vluchtelingenkin deren met een tweede prijs bekroond. Het corso, dat zeer veel kijkerx trok en dat aan aantrekkelijkheid nog won doordat behalve Excelsior ook de Haagse Politie-muziekvereniging Onderling Kunstgenot in de stoet gaan oefenen. Een oefenterrein was mee-marcheerde, trok heel veel kij- - kers langs de gehele route. In het dorp, op de hoek van de Langstraat en de Achterweg namen op een klein podium burgemeester v. Wijnibegen en wethouders Hazenberg, Rees van den Ende en Schade het corso in ogenschouw. In de namiddag stond er verder op het programma het altijd weer ver makelijke kuipjesteken. En 's avonds speelde de accordeonvereniging DVS op het Dorpsplein, terwijl er op he't kermis-terrein een gezellige drukte heerste. Ook de braderie op de Kerk dam, waar een aantal praalwagens uit het corso onder schijnwerper- licht stonden opgesteld, trok veel publiek. Zaterdag: extra kermisdag. In overleg met het gemeentebestuur heeft de Koningin Wilhelminaver- eniging besloten het kermisterrein in de Berkheistraat ook zaterdag voor het publiek open te stellen. Het terrein zal zaterdag van 2 uur des middags tot 11 uur 's avonds geopend zijn; er zal geen entrée worden gehe- Bromfietser ernstig gewond. Op de weg door het waterwingebied van de Haagse Duinwaterleiding botste de 34-jarige bromfietser K. uit Den Haag tegen de 55-jarige fietser V. uit Wassenaar. De bromfietser kwam zo ongelukkig op het betonnen wegdek terecht, dat hij een schedelbasisfrac- tuur opliep. Per ambulance-auto is hij naar het ziekenhuis Bronovo te Den Haag overgebracht. Aanrijding op fietspad. Op het fietspad langs de Kerkdam had een aanrijding plaats tussen de 39-jarige bromfietsberijdster mej. M. en de 61- jarige wielrijdster mevr. O. uit Voor schoten. Mevr. O. kwam te vallen en brak het linkerbeen. Nadat dr. Bertels eerste hulp had verleend is zij per ambulance-auto naar het academisch ziekenhuis gebracht. In prikkeldraad gevallen. In het dierenpark: viel de 57- jarige mevr. V. uit Barneveld in prikkeldraad. Zij liep vrij ernstige vleeswonden aan beide benen op en moest per ambulance auto naar het gemeente-ziekenhuis te Den Haag worden overgebracht. Geen voorrang verleend. Op de hoek van de Rijksstraatweg en de Zijdeweg deed zich een aanrijding voor tussen de personenauto van de 59-jarige H. uit Leidschendam en de 25-jarige bromfietser P. uit Wasse naar, doordat de automobilist geen voorrang verleende. De bromfietser kwam te vallen en liep een beenfrac tuur op. Per ambulance-auto werd hij overgebracht naar het Bronovo- ziekenhuis te Den Haag. Met fiets gevallen. Op de over steekplaats voor fietsers bij de Rozen- weg kwam de 41-jarige mevr L. uit Leiden met haar fiets te vallen, door dat zij tegen de fiets van haar echt genoot reed. Mevr. L. brak een mid- denhandsbeentje en is per ambu lance-auto naar het academisch zie kenhuis te Leiden overgebracht. Door schommel getroffen. In de speeltuin op het landgoed Duinrell kreeg de 7-jarige Mary de S. uit Den Haag een schommelstoeltje tegen haar rechterheup. Dr. Baart de la Faille liet het meisje naar het acade misch ziekenhuis te Leiden over brengen omdat de verwonding van vrij ernstige aard was. Medische dienst. Gedurende het a.s. week-end kan men zich voor het verenigingsgebouw aan de Beek brug. Geslaagd. De heer Joh. Schou ten, firmant van de firma Dirk Schouten slaagde verleden week te Amsterdam voor het vakdiploma electro-winkelier. Personalia. De heer W. R. Bol le, adjunct-commies bij de centrale boekhouding der gemeente Lisse gaat de Bollenstreek verlaten. Hij heeft nl. een functie aanvaard bij de gemeente Hoogezand-Sappermeer. Medische dienst. Dr. J. M. van Dijk, Achterweg 6, telefoon 3134 neemt dit week-end praktijk waar. VOORHOUT N.K.J.B. Begunstigd door mooi weer zijn op het prachtige sportter rein der B.N.S. wederom de jaarlijk se sportwedstrijden gehouden voor Voorhouts jeugd. De uitslagen zijn: heren: hardlo pen 80 m. 1. P. v. Dijk, 2. A. Deute- kom, 3. P. v. Wouw; hardlopen 400 m.: 1. A. Deutekom, 2. Th. Otten- heim; 3. N. v. d. Berg; hardlopen 1500 m.: 1. Dick v. Dijk, 2. A. Deute kom, 3. N. v. d. Berg; hoogpringen: 1. W. v. Gent, 2. M. Warmenhoven, 3. N. v. Schooten; verspringen: 1. A. Deutekom, 2. P. v. Dijk, 3. M. War menhoven; kogelstoten: 1. Th. Ot- tenheim, 2. W. v. Gent, 3. D. v. Dijk. Jongens van 14 t/m 16 jaar. Hard lopen 80 m.: 1. P. Overdevest, 2. J. Warmenhoven, 3. H. v. Dijk; hard lopen 400 m.: 1. P. Overdevest, 2. J. Warmenhoven, 3. H. v. Dijk. Jongens van 10 t/m 13 jaar: hard lopen 80 m: 4. N. v. Dijk; 2. K. War merdam, 3. W. Borst en D. v. d. Lans hardlopen 400 m.: 1. K. Warmerdam, 2. Th. v. d. Lans, 3. B. v. Kesteren. Hoogspringen: 1. K. Warmerdam, 2. H. Koppe, 3. Sj. v. d. Berg. Balwerpen: 1. K. Warmerdam, 2. R. Koppe, 3. Sj. v. d. Berg, 4. T. Veenhof. Meisjes 10 t/m 13 jaar. Hardlopen 80 m.: l.B. Langeveld, 2. D. Bakker, 3. L. v, Kesteren. Verspringen: 1. D. Bakker, 2. L. v. Kesteren, 3. B. Langeveld. Z0ETERMEER ERNSTIGE AAN1R TIDING. Op de Zegvaartseweg ter hoogte van de bushalte voor perceel 118 had gisteravond een verkeersongeval plaats, waarbij de 21 jarige mej. G. van E.(P. ernstig werd verwond; Bij het verlaten van de autobus liep zij langs de achterzijde naar de weg, zonder op het overige verkeer te let ten. Een tegemoet rijdende personen auto schepte de voetganster. Met ge broken 'been en amdere verwondingen werd zij naar een ziekenhuis in Lei den overgebracht. De juist passerende Verkeersgroep van de Rijkspolitie nam de nodige maatregelen en stelde een onderzoek in. Stand van de Bedrijvenvoetbal- competitie 1956. In de bedrijven voetbalcompetitie 1956 moeten nog een" paar wedstrijden) worden ge speeld. De afwerking van het pro gramma is gestagneerd door de min der gunstige weeromstandigheden, waardoor voetballen niet mogelijk was. De stand is thans als volgt: 1, Wegenbouw: gespeeld 6, ge wonnen 5, gelijk 0, verloren 1. aantal ipuiniten 10, doelgemiddelde 21-7. 2. Bontenbal: 7-S^O-2-10-12-6; 3. De Spar: 4-4-0-0-8-13-5; 4. Brinkers Sportvereniging 7-3-1-3-7-11-12; 5. Nutrida 6-3-0-3-6-6-12; 6. Gouwe- leeuiw 6-2-0-4-4-12-19; 7. Gebrs van der Spek 7-1 -0-6-2-8-22-8. Covadri 5-0-1-3-1-7-18. De eerstvolgende wed strijd wordt gespeeld tussen Covadri De Spar. Vakantieregeling melkhandel. De mel'khandlelaren iru deze gemeente hebben vakantie vanaf 19 augustus tot en met 1 september a.s. Het ven ten zal geschieden per bezorgiwagen voorzien van een bel. De merk en/of melkproducten zullen aan de bezorg- wagen moeten worden afgehaald. Grootgebruikers, zieken, ouden van dagen e.d., alsmede zij, die zulks schriftelijk verzoeken vóór augustus a.s. aam de heer A. C. Arkensteijn, Dorpsstraat 5'6. worden aanhuis be diend. De verkoop begint des mor gens om 7 uur. - Medische zondagdienst. De dok- tersdienst wordt waargenomen door P. Vegt, Stationsstraat 49, telefoon 35; voor de kruisverenigingen door zuster U. Jonker, Groene Kruisge- besloten met een groot ruiterbal in bouw, Dorpsstraat 76. telefoon 230. LISSE Ir D. P. MULDER VERLAAT LISSE. Ir D- P. Mulder, leraar aan de Rijkstuinbouwschool, is per 1 sep tember a.s. benoemd tot directeur van de tuinbouwvoorlichtingsdienst van de Superfosfaatfabriek „De Al batros" met als standplaats Wage- ningen. In zijn plaats is benoemd om te geven in scheikunde en be mestingsleer ir. H. J. Wezenberg, thans verbonden aan de Rijkstuin- bouwvoorlichtingsdienst te Aals meer, eveneens met ingang van 1 september a.s. De amateur fotogra fenclub ,,De Bollenstreek", waarvan de heer Mulder voorzitter was, ver liest in hem een ijverig en deskun- bestuurslid. LANDELIJKE RUITER- VERENIG1NG ST. HUBERTUS BESTAAT 10 JAAR. Tien jaar geleden, om precies te zijn op 19 augustus 1946 verwezen lijkten enige boerenzoons uit Lisse het lang gekoesterde ideaal, nl. een eigen landelijke ruitervereniging in de bollenstreek. Op een bescheiden manier en met primitieve middelen begonnen toen acht ruiters op de ringdijk bij de heer M. Duineveld zichzelf rijvaar digheid bij te brengen. Nu is deze ruiterijvereniging, die onder de naam van Landelijke ruitervereni ging St. Hubertus bekend is gewor den de kinderziekten ontgroeid. Geen belangrijke festiviteiten zoals priesterfeesten zijn bijna meer denk baar zonder de ruiters van „St. Hu bertus", die met fraaie uniformen, fonkelende harnachementen en ex tra geroskamde paarden deze ge beurtenissen een stijlvolle sfeer bij brengen. De Lissese ruiters zijn ook ge vreesde tegenstanders op de vele wedstrijden waaraan zij deelnemen. Dit getuigt de boordevolle prijzen- kast in het verenigingsgebouw aan de Beekbrug wel. Deze prijzen zijn niet zo maar zonder meer in de schoot geworpen. Er zijn eerst heel wat moeilijkheden uit de weg ge ruimd alvorens men serieus kon de grootste handicap. Nadat men de eerste tijd op de ringdijk geoefend had, werd een ter rein toegewezen. Hier was men ech- ook maar voor korte tijd gast, want op dat terrein werd de huidige tennisbaan geprojecteerd. Hierna vertoefde men enige tijd bij de heer Van Ruiten aan de achterweg, tot dat het permanente oefenterrein bij heer J. G. Rotteveel aan Dêver gebruik genomen kon worden. Dat men hier met succes oefent be wijst het feit dat twee leden zich opgewerkt hebben tot instructeur nl. de heren W. Duineveld en A. Wijsman. Ook zijn er enige kam pioenen onder de leden. Aat Duine veld mag zich kampioen-springer van de L.T.B. noemen. Antoon Wijs man behaalde bij de LTB-kampioen- schappen in Leiden de meestertitel bij de dresseurproef. Zondag a.s. wordt het tweede lus trum officiël gevierd, 's Morgens 8.30 uur wordt de dag begonnen met een H. Mis in de Engelbewaarders- parochiekerk; 's middags om 2 uur geven de Landelijke ruiters een grootse demonstratie op het terrein van de heer J. P. Rotteveel. Het programma hiervoor is als volgt samengesteld: 1. Individuele, dressuurproeven; 2. achttal-dressuurproef; 3. individueel springen; 4. vrijheidsdressuur (b.v. het laten zitten of liggen van het paard enz.; 5. groepsspringen; 6. stoelendans als behendigheidswed strijd. Men heeft het programma zó sa mengesteld, dat de niet ingewijden die naar deze demonstratie zullen komen een interessante middag kun nen hebben. Bovendien zal het pu bliek telkens toegelicht worden tij dens de oefeningen. 's Avonds wordt het lustrumfeest RlLtl ïtijnteyel yedee6te£ij& naai YïlidcUttandie £ee Deze foto laat zien hoe een trailer van het Britse leger in de haven van Ham burg aan boord van het vrachtschip „Benledi" wordt geladen voor het trans port naar Engeland in verband met het terugtrekken van een gedeelte van het Britse Rijnleger uit zijn West-Duitse garnizoenen. De in Engeland te ruggekeerde leger-onderdelen zullen worden ondergebracht bij ce troepen, die Engeland. In verband met de gespannen toestand rondom het Suez- kanaal, naar het Middellandse Zeegebied zendt.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6