Jjiam kiaakte auto- te Heiden Gouden priesterfeest van oud-pastoor J. Vijverberg Bedorven paling op drie-Oktober Knikkebeen besloot z'n optreden RIJNSTREEK GOLD STAP^kingsize 75ct. Geen vakantietoeslag in landbouw DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Als enig overgeblevene van zijn klas heeft rector J. C. Vijverberg, van 1930 tot 1934 pastoor van de toenma lige Sint Jozefparochie te Le i d e n, in huize Sint Martinus te Naaldwijk zijn 50-jarig priesterfeest gevierd. In Naaldwijk zelf woont ook de uitge breide familie Vijverberg, die het feest meemaakte, maar de jubilaris is er niet geboren, zoals eerder be richt werd. Hij werd geboren in de Haarlemmermeer. Hoogtepunt van dit priesterfeest was de plechtige Hoogmis in de ka pel van het huis en de daarop vol gende mededeling van een pauselijk felicitatie-telegram. Uit het Frans vertaald, luidt de inhoud aldus: „ter gelegenheid van uw priesterfeest schenkt de heilige Vader u volgaarne in de verzekering van overvloe dige genade voor uzelf en uw gees telijke bediening de apostolische zegen". De ondertekening was van mgr. Grano, substituut aan het Va- ticaan. Nadat de jubilaris door bruidjes naar het altaar was geleid, volgde de kerkelijke plechtigheid, waarbij een neef, dr. Van Egmond O.F.M. assi steerde als diaken, kapelaan J. van Vliet te Wassenaar als sub-diaken. Op het priesterkoor hadden plaats ge nomen: pastoor G. H. v. d. Bergh van de parochie Naaldwijk, pater G. Vij verberg O.P., procurator bij de Ge neraal der Dominicanen te Rome, de Lazarist De Man en pastoor J. Eeken te Rotterdam, oud-kapelaan van de jubilaris. In een op de Mariadag van 15 augustus afgestemde predi katie heeft pater Van Egmond het priesterschap ontvouwd. Het koor der zusters Dominicanes sen van Neerbosch, versterkt door soli van zuster Mary (vóór haar kloosterlijk intreden een bekende. Italiaanse zangeres) voerde de ker kelijke gezangen uit. Vele gelukwensen. Ook voor de receptie trad dit koor op, thans met enkele welkomst- en Vervolg van pag. 1. Priesterfeest van pastoor Saraber aangeboden: nl. een eet- thee- en ontbijtservies. Na een spontaan en hartelijk woord van de heer H. Kortekaas dankte notaris Lohman de pastoor voor al het goeds dat hij aan de kinderen van de parochie had gedaan. Onze kinde ren. aldus de heer Lohman, houden van onze pastoor en dit alleen reeds was een felicitatie waard. Hij hoopte, dat de jubilaris nog vele eerste biech ten zal horen en eerste H. Communies zal uitreiken. Dankwoorden van de jubilaris. De pastoor, die zichtbaar ontroerd was door de vele blijken van intense belangstelling, zeide woorden te kort te hebben om allen te danken op de wijze, zoals hij dat graag gewenst zou hebben. Hij beschouwde zichzelf niet als het middelpunt, doch als het slachtoffer van zijn 40-jarig iubileum Hij stond echter ook open voor kri tiek en vergeleek het pastoraat met het huwelijk. Als zy eenmaal zijn getrouwd vallen de echtelieden elkaar meestal tegen. Ditzelfde ondervinden pastoors. Eenmaal in een parochie in geburgerd zijn de parochianen meest al van mening dat de pastoor tegen valt. Maar omgekeerd: vallen de pa rochianen een pastoor altijd wel mee? Doch evenals in het huwelijk, zo moe ten ook in een parochie de beide partijen in wederzijdse liefde elkaar verdragen en weten te vergeven en te vergeten. Laten we elkaar in alles steunen en helpen zo besloot de pas toor. Na dit officiële gedeelte volgde nog een druk bezochte receptie, go- durende welke de cadeaux en geluk wensen zich opstapelden. Met een plechtig Lof werd de fees telijke dag besloten. Van de kansel bracht de pastoor dank aan God. die hem in Zijn onmetelijke goedheid deze onvergetelijk schone dag had ge schonken .Vervolgens bracht hij dank aan de organisatoren en allen die hadden bijgedragen tot het welslagen van dit fee$t. Diep bewogen dankte de jubilaris zijn parochianen, ook degenen die niet in de kerk aanwezig waren of konden zijn. „Deze dag", aldus spreker, „behoort tot de geluk kigste van mijn leven". Zo mag dan aan het einde van het feest van pastoor Saraber worden ge constateerd dat deze dag in alle op zichten volledig is geslaagd. Niet al leen de jubilaris, maar evenzeer de parochianen waren diep onder de in druk van de manifestatie van dank baarheid. Moge het onze pastoor ge geven zijn om nog vele jaren zijn vruchtbare arbeid voor te zetten! feestliederen. Van de gelegenheid tot gelukwensen heben velen gebruik gemaakt, onder meer deken G. Kuys van Poeldijk, de geestelijkheid van de omgeving, vertegenwoordigers van de burgerlijke overheid en van paro chies, waar rector Vijverberg vroe ger de geestelijke bediening uitoefen de. Er waren schriftelijke felicitaties van de H.H. Exc. mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem en mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam. Het feest werd besloten met een plechtig lof. BENOEMING LEIDSE UNIVERSITEIT. Bij koninklijk besluit is aan dr F. Sierksma, wetenschappelijk hoofd ambtenaar bij de faculteit der god geleerdheid aan de rijksuniversiteit te Leiden, opdracht verleend om van 17 september 1956 af genoemde fa culteit onderwijs te geven in de psy chologie van de godsdienst en ge schiedenis van de primitieve gods dienst, is aan dr H. J. Franken, we tenschappelijk hoofdambtenaar bij de faculteit der godgeleerdheid aan de rijksuniversiteit te Leiden, op dracht verleend om vanaf 17 septem ber 1956 in genoemde faculteit on derwijs te geven in de oudheidkun de van Palestina en naaste omge ving. Bij beschikking van^le minister van onderwijs, kunsten en weten schappen is met ingang van de dag, waarop hij zijn werkzaamheden zal aanvangen, benoemd tot wetenschap pelijk hoofdambtenaar in vaste dienst bij de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de rijksuniver siteit te Leiden E. L. E. van Hemert, thans leraar aan het Nederlands ly ceum, te 's-Gravenhage. Prof. Stutterheim te Leiden benoemd Bij Koninklijk Besluit van 7 aug. 1956 is tot gewoon hoogleraar in de Nederlandse taalkunde benoemd, dr. C. F. P. Stutterheim. De nieuw benoemde hoogleraar, die tot nu toe de functie van leraar aan het Gymnasium Erasmianum te Rotterdam vervulde, is in 1903 aldaar geboren. In 1941 promoveerde hij op een omvangrijke monografie over de Metafoor. Verder schreef hij talrijke tijdschriftartikelen en monografieën, o.a. „Inleiding tot de Taalfilosofie" (1949), „Problemen der literatuur wetenschap" (1953), „Taal beschou wing en Taal beheersing" (1954). Sinds het collegejaar 1954/1065 had hij een onderwijsopdracht in de Nederlandse taalkunde, ter gedeelte lijke ontlasting van de onderwijstaak van prof. dr. G. G. Kloeke, wiens opvolger hij thans geworden is, Sedert een aantal jaren is prof. Stutterheim lid van de Koninklijke Akademie van Wetenschappen en is hij voorzitter van de Maatschappij der Nederlandse Letterkunde. In Volendammer kostuum verscheen de Amsterdamse viskoopman E. T. voor de Haagse economische politie rechter, waar hij zich verantwoor den moest omdat hij op het 3-october- feest te Leiden bedorven paling had verkocht. De verd. zei de vis in be vroren toestand te hebben ontvan gen, zodat hij niet had kunnen zien, dat de vis niet goed was. Hij had de paling toen nog niet betaald, want met de leverancies was afgesproken, dat de winst fifty-fifty zou worden gedeeld. Na een eis van 250,boe te kwam de koopman er af met 175 NOODKRETEN VERKEERDEN IN GEJUICH Toen cirkus Knikkebeen zijn op treden gisteren besloot, waren we toch nieuwsgierig te weten, wat de uiteindelijk invloeden geweest zijn van de desatreuze storm en de over rompelende watersnood, die het cir kus, nog in zijn aanvang, hebben ge troffen. We gingen daartoe naar de heer P. J. W. Adrichem, de voorzitter van de Katholieke Vakantiebezigheden te Leiden, die we juist troffen terwijl hij voor de telefoon iemand moest te leurstellen, die graag nog vier plaat sen had „voor de voorstelling van vanavond". De hele week heeft meneer Van Adrichem dergelijke telefoontjes moeten beantwoorden. Wanneer het cirkus nog een week zou hebben doorgespeeld, zou men naar alle waarschijnlijkheid nog volle tenten getrokken hebben. En dat wil wat zeggen, nadat ruim zes en veertighonderd toeschouwers een voorstelling hebben bijgewoond. Van de vierduizend kinderen, die Knikkebeen in de tent heeft ontvan gen, werd het aantal kipderen, dat onder auspiciën van de „Vakantie- beaigheden" kwam kijken, dikwijls overtroffen door het getal, dat op eigen gelegenheid binnen kwam. Onder de 600 volwassenen waren veie vaders, die hun kinderen kwa men brengen en ze werden zó ge boeid door het aantrekkelijke en enthousiaste programma, dat ze na afloop pas de tent verlieten. Belangstelling. Maar er kwamen ook minder „ar geloze" bezoekers. Er kwamen wethouders, leden van de sportstichting en van de Leidse Jeugdaktie, die trouwens behalve door hun bezoek, ook door hun ak- tieve en daadwerkelijke steun heb ben laten zien, dat het cirkus Knik kebeen als vorm van vrijetijdsbe steding, een plaatsje in hun hart ver overd heeft. Een dame, die voor de afdeling „Jeugd buiten schoolverband" van de departement van Onderwijs, Kunten en Wetenschappen, de vrije tijdsbesteding bestudeerde, was ge troffen door de aktiviteit en het enthousiasme, waarmee de medespe- lende kinderen hun nummers voor droegen. Door de geestdrift, zowel van de spelers als van de toeschouwers, blijkt de dreigende financiële cata strophe ten gunste gekeerd te zijn, wat Knikkebeens noodkreten in ge juich heeft doen verkeren. En hoe vreemd het moge klinken, dit enthousiasme is ook voor de heer Van Adrichem, die al jarenlang in het onderwijs zit, een onverwachte verrassing geweest. Vormend. Uit de gedragingen van de „cirkus- kinderen" meent hij te kunnen be sluiten, dat ze door Knikkebeen le ren samenwerken, beter dan ze dat op school zouden kunnen leren. Dat ze leren in het openbaar op te treden op een wijze, die het onder wijs niet in zich heeft; dat het cirkus een sTéun geeft voor hun verant woordelijkheidsbesef en dat het cir kus hun fantasie prikkelt om zelf iets te ondernemen. De „Elastic Sisters, bijv. zagen zich tot 'n kwartet teruggebracht omdat twee van de meisjes met vakantie gingen. Geen nood: na een half uur tje studie brachten de vier een vol komen nieuw programma. Evenzo de rekstokmensen, Jaap Bakker en Jan Meerpoel, die zonder leiding enige nieuwe nummers maakten. Het spreekt vanzelf, dat, om tot zulk een resultaat te komen, goede leiders nodig zijn. En ook daarmee heeft Knikkebeen het getroffen. Joop Koevoet®, de geestelijke vader van Knikkebeen, heeft spelenderwijs overwicht op zijn komedianten, die voor hem door het vuur gaan. Ere wien ere toekomt, zegt meneer Van Adrichem: Freule Sixma van Heemstra heeft met haar paarden spel het cirkus tot cirkus gemaakt. Nieuwe zorgen. j Na dit geweldige succes moet al I spoedig weer begonnen worden met I het instuderen van een programma voor het volgend jaar. Want van de jongens en meisjes, die, dit jaar nog hebben meegespeeld, moeten er ver schillende vervangen worden, die het volgend jaar niet meer mee kunnen doen. Er daarmee zit dan meneer Van Adrichem opnieuw in de zor gen, want nu is de vraag, hoe hij in oktober met zijn gedunde artisten- leger een uitvoering geeft voor de Ouden van Dagen. BOSKOOP DOOR STOPLICHT GEREDEN De heer van G. wonende aan de B. C. straat, wilde zich dinsdagmorgen zoals gewoonlijk per bromfiets van zyn woning naar dé andere zijde van het dorp begeven. Hiertoe moest hij de hefbrug oveir de Gouwe passeren. Hoewel hij dit regelmatig moet doen en hij dus weet dat deze brug nogal eens voor het verkeer gesloten is, was hij zo in gedachten verdiept dat hij het rode stoplicht niet heeft gezien. Het gevolg was dat de heer van G. tegen de reeds dalende afsluitboom reed in de buik werd geraakt en kwam te vallen. De bromfiets reed nog een 20tal meters door en kwam toen op de linkerzijde van de brug terecht. Aangezien het slachtoffer over hevige pijnen in de maagstreek klaagde werd hij door de brugwachter in het bedieningshuisje gebracht en werd dr. Flim ontboden. Deze was spoedig aanwezig doch kon na onder zoek geen inwendig letsel constate ren, waarop hij de jongeman in zijn auto naar de ouderlijke woning ver voerde. AARZELENDE WIELRIJDSTER AANGEREDEN. Woensdagmiddag werd de 17-ja- rige wielrijdster Corrie Westdijk aan het einde van de Zijde aangere den door een autobus van Citosa, doordat zij aarzelde met het overste ken naar de Puttekade. Nadat zij, ten teken dat zij de weg over wilde steken naar de Puttekade, haar hand had uitgestoken, gaf de chauffeur van de achter haar rijdende bus en kele signalen, waardoor zij bemerk te dat de bus niet aan de aldaar aan wezige bushalte zou stoppen. Daardoor aarzelde de wielrijdster, doch dit werd haar juist noodlottig, want toen zij tenslotte toch nog over wilde steken kon de chauffeur niet tijdig genoeg de bus tot stilstand brengen, hoewel de remmen uitste kend werkten. Het slachtoffer be kwam ernstige verwondingen aan haar been en werd na het verlenen van de eerste hulp naar het zieken huis gebracht. HAZERSW0UDE Inenting voorlopig afgelast. De kosteloze, inënting van kinderen beneden de 1 jaar is in verband met de heersende kinderverlamming door B. en W. tot nader order uit gesteld. Geboren: Adriana Cornelia, doch ter van W. van Ofwegen en C. Ver hoef! Maarten Adrianus zn van C. J. Dompeling en P. M. Verbeek. Getrouwd: F. v. d. Berg en A. v. Wijk. Mej. R. Boer wonende aan de Rijndijk alhier, behaalde het brevet textielhandel in de onderdelen stuk en huishoudgoederen en damesmode en kleinvakartikelen. KOUDEKERK Geboren: Jacob, zn van Jac. Kruit en M. Lekx. NIEUWE-WETERING ORANJEFEESTEN De eerste dag van de Oranjefees ten stond in het teken van de jeugd. Na de optocht wérden de kinderen rijkelijk getracteerd waarna men be gon met de kinderspelen. Alhoewel de zon bepaald niet scheen, mag men toch over het weer niet klagen. Te middernacht werd het feest gestoord door een fikse bui. De avond verliep erg gezellig en voofal in het Cultu rele Centrum kon men naar hartelust dansen. De kinderspelen werden als volgt gespeeld en de prijzen werden ge wonnen door: Hardlopen met hindernissen, meis jes 67 jaar: 1. Mientje Los; 2. Lies- je van Es; 3. Francientje Kalker. Idem voor jongens van 6 tot 7 jaar: 1. Bart Bouwmeester; 2. Rudi Wester waal; 3.' Wimpie Rodenburg. Voor meisjes van 8 tot 9 jaar, bal letje dragen: 1. Rie Bouwmeester; 2. Willy Rpos; 3. Lida l'Ami. Voor jongens van 8 tot 9 jaar, step pen: 1. Gert Steenwijk; 2. Kees Los; 3. Ab Westerwaal. Voor meisjes van 10 tot 11 jaar, hindernislopen: 1. Annie Schoo; 2. Nelly Luit; 3. Tiny de Boer. Jongens van 10 tot 11 jaar, hinder nislopen: 1. Koos Zwetsloot; 2. Cees van der Lip; 3. Arie Los. Voor meisjes van 12—43 jaar, was ophangen: 1. Lina Koolloos; 2. Annie van Veen; 3. Elly van Haasteren. Jongens van 12—13 jaar, hardlopen met hindernissen: 1. Piet Bouwmees ter; 2. Anton Koek; 3. Dirk Spring in 't Veld. Meisjes van 14 en 15 jaar, korfbal len: 1. Sjakolien Straathof; 2. Gerrie Kroon; 3. Jopie van Hameren. Jongens van 14 en 15 jaar, zakken- plof: 1. Adri Bouwmeester; 2." Frans Koek; 3. Piet Hijzelendoorn. Voor jongens en meisjes van 15 en 16 jaar, sprietlopen: 1. f.8. Sjef Bouw meester; 2. f.6. Theo vap Haastrecht; 3. f.4. Trees van den Broek; 4. f.2. Corrie Schoo; 5. f.2. Janny van der Vlucht. Tweede dag, 15 augustus. Uitslagen volksspelen groten: Ringrijden voor dames van 8 tot 80 jaar: 1. Nel Koolloos, klok met sche merlamp; 2. Aly Kouwenhoven, nest schalen; 3. mevr. Holst gebakstel. Ringrijden heren: 1. Jan Hogen- boom, pendule; 2. A. van den Broek, likeurstel; 3. Huib Bouwmeester, Delftsblauw asbak. Voor dames van 8 tot 80, op zoek naar een man: 1. Trees Kouwenho ven; 2. Willy Los; 3. mevr. Klerks. Voor heren, eieren leggen: 1. Jo Bouwmeester; 2. P. Möhler; 3. H. Bouwmeester. Sprietlopen voor heren: 1. Piet Mulder; 2. Piet van der Luit; 3. N. Kóolloos. Toen nu bij de 2e dag van het feest de poorten van het terrein open gin gen, deed de zon haar best en over goot het feestterrein met haar heer lijke stralen. De publieke belangstel ling voor deze middag was buiten verwachting groot. Een ieder heeft volop kunnen genieten van de volks spelen welke op een apart terrein werden gehouden. Op het feestterrein zelve, trok de steile wand veel bekijks, omdat onze plaatsgenoot, de heer P. H. Opdam, voor het eerst te N. Wetering met zijn Indian Scout-motor, in de ton zou lijden. Piet had een daverend applaus in ontvangst te nemen, toen hij zijn mo tor veilig en wel aan de grond zette. Een tikje zenuwachtigheid was wel cicABcms 'SDó' etptzsieë e^suv (Advertentie) bij hem waar te nemen, doch Piet kennende, zal hij hier spoedig over heen zijn. Evenals de vorige dag heerste er in het centrum een gezellige drukte waar jong en oud konden genieten van een goed stuk muziek. Velen van de bezoekers waren getooid met oranje, weer anderen hadden zich voorzien van feesthoeden, neuzen, baarden en snorren. Al met al een ge zellige stemming. Omstreeks 8.30 uur in de avond was de belangstelling voor dit feest overweldigend. Van heinde en ver trok men ér op uit om met de Nieuwe Weterin'gers te fees ten. Het bestuur* van de Oranjever. kan dan ook weer op een geslaagd feest terugzien. Uitslagen van de gehoudén natio nale wielerwedstrijd: 1. J. Biesheuvel uit Aalsmeer ƒ40.—; 2. A. van den Akker, Nieuwe Wetering f 20.3. J. van der Wouw, Voorhout 10.4. P. Hobo, Abbenes 10. NIEUWVEEN Aanvaring. Dezer dagen kwam een motorpleziervaartuig uit Amster dam in botsing met het brugdek van de Kattenbrug alhier. De stuurman dacht onder de gesloten brug te kun nen doorvaren ondanks de waar schuwing van de brugwachter. Met een hevige klap en gekraak en glas gerinkel botste het vaartuig tegen 't brugdek en schoof de stuurcabine naar achteren. Hevig bloedend Werd de stuurman verwond door glas scherven. Dr. Bijl verleende eerste hulp en liet het slachtoffer over brengen naar een der Leidse zieken huizen. Vandaag werd de man, die tevens een hersencchudding had be komen, na behandeling overgebracht naar een Haarlems ziekenhuis. P. V. de Witpen. Wedvlucht van af St. Quentin over een afstand van 284 km. Gelost te 7.00 uur. Snelheid 1333 m. Aankomst eerste duif 10.33.47 uur. Uitslag als volgt: C. v. Bammelen 1, 2, 6, 9, 10; H. Burggraaf f 3, 4, 5; J. Hoogervorst 7; Bijl-Spring in 't veld 8. TER AAR Hengelwedstrijd. De hengel sportvereniging „De Brasem' heeft onder zeer slechte weersomstandig heden, een viswedstrijd gehouden voor de leden, in de omgeving Aar dam het Aarkanaal. Er werd door 19 leden deelgenomen, doch slechts zes leden slaagden erin een paar vis jes te vingen. Er werd gevist naar gewicht. De uitslag was: 1. G. J. Wij- zenbroek 480 gram; 2. A. P. Touw, 190 gr.; 3. J. v. d. Starren 155 gr.; 4. G. Boexe, 60 gr.,; 5. B. Rietveld 55 gr. 6. H. J. Kroon 40 gr. De prijzen be stonden uit vissportaritkelen. De voorzitter G. J. Wijzenbroek reikte deze uit. Het bestuur van het landbouw schap verkreeg in juli geen goedkeu ring van de minister van landbouw op zijn besluit om een loonverbete- ring in de sekundaire sector voor landarbeiders door te voeren. Het be trof hier een verhoging van de va kantietoeslag van 2 op 4 percent, welke tot prijsverhoging zou kun nen leiden. Nadien is een verzoek tot rijksbemiddelaars gericht, om deze verbetering bij tussentijdse wij ziging in de collectieve arbeidsover eenkomst van de landbouw in te voeren. Rijksbemiddelaars bleken overwe gende bezwaren tegen dit voorstel te hebben. Het bestuur van het land bouwschap kreeg ten antwoord, dat deze verbetering gevolgen zou heb ben ten aanzien van doorberekening in de garantieprijzen van diverse produkten. Deze doorberekening is, aldus het ooilege, in strijd met de be slissing van de regering van septem ber 1955 inzake het doorberekenen van loonsverbeteringen in de sekun daire sector. RECHTZAKEN DOOR HET OOG VAN DE NAALD. Omdat hij in de nacht van 25 op 26 april jl. te Noordwijkerhout een auto had' bestuurd terwijl hij onder drankinvloed zou hebben verkeerd, moest een 31-jarige boekhouder uit Sassenheim terecht staan voor de Haagse politierechter. De verdachte ontkende. Weliswaar had hij in een bar te Noordwijk en later bij zijn meisje thuis wat drank gebruikt, doch de bloedproef had slechts een gehalte van 0.20 pet. aangegeven, hetgeen op minimaal gebruik wees. De eis was 50,boete of 25 dagen en twee weken gevangenisstraf voor waardelijk met drie jaar proeftijd. In het vonnis overwoog de rechter dat het wettig bewijs misschien geleverd was, maar dat de overtuiging ont brak. Het werd vrijspraak. „U bent door het oog van een naald gekro pen", zei de rechter. bioscopen. De films in de week van 1724 augustus zijn door de Kath. Film centrale als volgt gekeurd: Casino: „De Zigeunerbaron", alle leeftijden. Lido: „De naakte oorlog", 14 jaar Luxor: „De vrolijke vagebond", al le leeftijden. Trianon: „Troubadour der liefde", 14 jaar. Rex: „De prairie verdwijnt", al le leeftijden. Gistermorgen te omstreeks 8 uur reed een personenauto uit Tilburg op de omleidingsweg ter hoogte van het viaduct. Deze auto, kennelijk niet met de situatie op de hoogte, wilde het verkeersplein opdraaien in de richting van het station. Hij liet daarbij een tram uit de richting Oegstgeest passeren, doch wilde daarna nog net voor een tram uit de richting Leiden oversteken. Het bleef echter bij deze poging, want de tram was eerder dan de auto op de tramkruising. De auto werd bij het achterportier gegrepen een kwartslag gedraaid, 5 meter meege sleurd en met de achterzijde tegen een aldaar 'staande lichtmast ge drukt. In de auto zaten 6 personen die alle met de schrik vrijkwamen.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 8