DE BRULLENDE BERG EEN MEISJE Rijk koopt vacantie-oorden voor ambtenaren Geen prijstop voor het brood Nederlandse autobus in Duitsland verongelukt Zeven doden Nieuwe Salarisregeling gem. secr. en ontvangers Nog een Nederlander in Duitsland omgekomen Voetgangers in Den Haag krijgen de macht auto's te doen stoppen Ambassadeur Lovink trok langs een oude Canadese expeditieweg Ambonezen veroordeeld tot één maand Schadevergoedingen aan gedupeerde landbouwers DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1956 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 2 WETSONTWERP STELT VOOR: Aan de Tweede Kamer is voorge steld de vorming van een rechtper- soonlijkheid bezittend fonds in de vorm van een stichting met als doel de bevordering van goede vakantie- besteding der rijksambtenaren. Met de middelen van dit fonds zal de be schikking verkregen kunnen worden over vakantieoorden. Voorgesteld wordt nu reeds tot overneming van het vakantieoord ,,De Bestemernerberg" te Ommen. Het ligt in de bedoeling dit vakantie verblijf, dat thans door 'n stichting uit het bedrijfsleven wordt geëxploi teerd, in samenwerking met deze stichting voor medegebruik door rijksambtenaren te bestemmen. In de toelichting wordt geschreven dat er de laatste jaren een steeds grote re behoefte aan goedkope vakantie accommodatie voor financieel min der draagkrachtige ambtenaren is ontstaan. Het rijk als groot-werkgever dient hier volgens de ministers het voor beeld van vele andere groot-werk gevers te volgen. Vooral het door brengen van vakantie in gezinsver band wordt als steeds belangrijker gezien. De gelden in het fonds worden ge stort in het kader van de liquidatie van de Ned. Uitvoermaatschappij, die van 19141918 tussenkomst ver leende bij in- en doorvoer. Eind 1955 was uit deze liquidatie nog aanwe zig een renteloze hypothecaire vor dering op de stichting „Het Nationa le Park De Hoge Veluwe" (ruim 1,3 min.), een hypothecaire vorde ring rentende 3% op de stichting „De Besthemenerberg", groot 500.000 en effecten en overige ac tiva tot een bedrag van ruim 1,9 min. Voorgesteld wordt de „Hoge Ve luwe" te bevrijden van een hypo thecaire schuld, waarmede het land goed is bezwaard. Tevens wordt voorgesteld aan de stichting bovendien een bedrag uit het saldo van de Ned. Uitvoermaat schappij te schenken. Na overleg tussen de Bakkerij- stichting en de demissionaire minis ter van economische zaken, is door de laatste besloten voorlopig geeh prijsstop voor brood af te kondigen. Tijdens het overleg kreeg de mi nister de overtuiging, dat de Bakke rijstichting doet, wat in haar vermo gen ligt om onredelijke prijsverho gingen ongedaan te maken en de be- windsman toonde begrip voor de sterk uiteenlopende productiekosten in verschillende plaatsen. De Bakkerijstichting kon medede len, dat Bussum en Naarden de prijsverhoging geheel en in Arnhem gedeeltelijk ongedaan was gemaakt. De minister drong erop aan, dat de Bakkerijstichting een bevredi gende regeling in het leven zou roe pen, zodat een prijsstop ook in de toekomst achterwege zal kunnen blijven. Aetherklanken HILVERSUM I. 402 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VP RO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram- v. d. jeugd. VPRO: 10.00 Avonturen met kinderen, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Pianorecital. 11.00 Lichte muz. 11.40 Voor de jeugd. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Sport en prog nose. 12.50 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Metropole- ork. 13.55 Beursber. 14.00 Vocaal ens. 14.30 Voordr. 14.50 Gram. 15.10 Gram VARA: 16.00 Gram. 16.30 "Voor de jeugd. 17.00 Muzikale caus. 17.40 Gram. 18.15 Act. 18.20 Roemeens ork. 18.50 Met de deur in huis, caus. 19.00 Voor dë kinderen. 19.10 Violen en cello. VPRO: 19.30 De betekenis van het bo^k Job voor deze tijd, caus. 19.45 Op bezoek bij anderen, caus. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Kamermuz. 20.30 Bespiegelin gen aan de East River, caus. 20.40 Nederland vergroot zijn grondgebied op vreedzame wijze, caus. VARA: 21.00 Lichte muz. 21.30 Gram. en caus. 22.00 Instr. trio. 22.25 Buitenl. weekoverz. VPRO: 22.40 Vandaag, caus. 22.45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nws. 23.15—24.00 Omr. ork. HILVERSUM II. 298 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gewijde muz. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.25 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Pia norecital. 11.30 Gram. 12.00 Amus. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.35 Zigeunerkwint. 12.55 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.15 Prot. Interkerkelijk thuisfront. 13.20 Promenade ork. 14.05 Gram. 14.20 Kamerork. en so list. 15.15 Voordr. 15.35 Gevar. conc. 16.00 Tuinb. praatje. 16.15 Gram. 16.30 Instr. Sextet. 17.00 Voordr. 17.20 Negro-spirituals. 17.40 Koersen. 17.45 Gram. 18.00 Stemmen van Overzee. 18.15 Accord, ork. 18.30 Gram. 18.45 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Regeringsuitz.: Ru briek „Verklaring en toelichting: Het visserij-onderwijs". 19,20 Rege ringsuitz.: Emigratierubriek: Het Emigratiepraatje van H. A. v. Luyk. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Concertgebouwork. en soliste. 21.30 De roerige wereld, caus. 21.40 Con certgebouwork. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 24.00 Gram. Dinsdagavond omstreeks zes uur is, op de weg van Memmingen naar Ulm, even voorbij het plaatsje Voehringen, een Nederlandse autobus met vier en veertig inzittenden geramd door een zwaarbeladen, slingerende aanhang wagen van een tegemoetkomende Duitse vrachtauto. Door de botsing met de aanhangwagen werd de lin kerzijde van de bus opengescheurd; zeven passagiers werden vrijwel di rect gedood en drie zwaar gewond. In de bus (van het reisbureau C. Stok te Zwijndrecht) bevonden zich twee en veertig passagiers en twee chauffeurs. Eén der chaufeurs is de zoon van de ondernemer van het reis bureau. De thans verongelukte bus was vo> rige week maandag uit ons land ver trokken voor een reis naar en door Oostenrijk en de Beierse Alpen. Dinsdagavond was zij op de terug reis naar ons land. De doden en gewonden zijn door ziekenauto's van het Duitse Rode Kruis en van het Amerikaanse leger naar in de omgeving gelegen zieken huizen overgebracht. De slachtoffers. Om het leven zijn gekomep de heer en mevr. W. F. van Meegensvan der Ven uit Dordrecht; (drie kinderen van het omgekomen echtpaar van Meegens zijn ongedeerd); mej. A. van Eijk uit Rotterdam, mej. W. van der .Heiden en de heer P In 't Veld uit Dubbeldam; mej. T. v. Valen uit Dor drecht en de heer B. v. Attema uit Den Haag. Volgens de berichten uit Duits land ging de identificatie der omgeko menen met grote moeilijkheden ge paard in verband met verminkingen als gevolg van de zware klap van de cementwagen. Van de gewonde passagiers schijnt niemand in levensgevaar te verkeren. Mej. Guithart uit Rotterdam kreeg een schedelbasisfraktuur en een ge compliceerde schouderbreuk, de heer T. Hazer uit Dordrecht liep vlees wonden aan gelaat, armen en benen op en de heer W C. van der Molen uit Dordrecht werd aan het hoofd gewond. Bus te water Geen slachtoffers Duitse chaffeur in arrest. De chauffeur van de Duitse vracht, wagen met trailer, die dinsdagavond bij Ulm de Nederlandse autobus ram de, is gisteren door de Duitse politie gearresteerd. Hij wordt er van ver dacht het ongeluk te hebben ver oorzaakt door zijn manier van rijden. In de kerk van Vöhringen zijn gsteren rouwdiensten gehouden voor de slachtoffers. Honderden inwoners van deze plaats togen daarna naar het gebouw waar de doden stonden opgebaard en hebben de kisten onder bloemen bedolven. Vandaag worden de slachtoffers per trein naar Nederland overgebracht. Door het bekneld geraken tus sen de zitbank van een persluchtlo comotief en de persluchtleiding werd de 23-jarige mijnwerker J. Bruyn- zeels uit Brunssum op de 730 meter verdieping van de staatsmijn Hen drik te Heerlen dinsdagavond zo danig gewond, dat hij ter plaatse overleed. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hebben een nieuwe wedde- regeling voor gemeenteontvangers en gemeente-secretarissen vastge steld. Voor de toepassing van het besluit zijn de gemeenten in Zuid-Holland naar het aantal inwoners in 17 klas sen verdeeld. De laagste klasse, la, omvat 11000 inwoners en de hoog ste klasse, 16, 80.001—100.000. De jaarweddes van de secretaris sen en ontvangers van Rotterdam en 'sGravenhage zijn afzonderlijk vastgesteld. Indien een secretaris of ontvanger in meer dan een gemeente werk zaam is, wordt de jaarwedde gesteld op een voor de combinatie van ge meenten bepaald bedrag. Dinsdagmorgen tegen zes uur is een Nederlandse personenauto bij Horbach in Duitsland in volle vaart tegen een boom gereden. De ongehuwde J. Ritt, matroos tweede klasse, wonende te Heerlen, werd op slag gedood. Hij was kort geleden teruggekomen uit Curasao. De tweede inzittende, de 30-jarige P. Vijigen, kelner te Heerlen, werd levensgevaarlijk gewond. Hij is op genomen in het ziekenhuis te Aken. De auto werd totaal vernield. De gemeente Den Haag heeft ingezien, dat de voetgangers niet helemaal rechteloos behoren te zijn op de weg en binnenkort zal deze „vergeten groep" in Den Haag het recht zelf in handen nemen, door op de Vijverdam bij de Gevangenpoort zelf te bepalen, wanneer zij over willen steken. Op dit levensgevaarlijke punt zal 'een knop worden aangebracht, waar door de voetgangers vanaf het trottoir het groene licht, dat de auto's vrij spel geeft, tijdelijk op rood kunnen laten springen. Om zoveel mogelijk voetgangers van deze „auto-stop" gebruik te laten maken, zal de oversteekplaats daar tot 8 meter verbreed worden. Lasser poogde auto in water te rijden Hij mocht geen borrel De politie van 's-Gravenhage heeft dinsdagavond een 49-jarige lasser uit 's-Gravenhage gearres teerd, op verdenking van poging tot doodslag. De man, die om gezondheidsrede nen geen alcoholhoudende dranken mag drinken, wilde met zijn auto naar een café gaan, maar zijn 55- jarige vrouw ging met hem mee om te voorkomen, dat hij toch zou drin ken. Toen zij stopten voor een café in de Nieuwe Haven te 's-Graven hage, deed zij moeite hem van ge dachte te doen veranderen. Hierop ontstak de man in grote woede en reed weg, in de rchting Pletter ij- kade met de woorden: „Ik doe wat ik wil en nu ga je kapot". Hij reed op de Pletterijkade naar het water met de mededeling in het water te 400 Mijl per kano De heer A. H. J. Lovink, Neder lands ambassadeur in Canada en drie metgezellen hebben een kanotocht van 400 mijlen gemaakt volgens de route, welke twee eeuwen geleden werd gebruikt door de pelsjagers in noordeijk Manitoba. Het was de zesde zomer, dat de heer Loving de wegen der vroegere pioniers volgde. Zijn laatste tocht ging van Norway House, ongeveer 400 Strooptochten van P.N.M.S, Acht Ambonezen hebben voor de politierechter te Middelburg terecht gestaan inzake de door hen op 4 aug. j.l. bedreven diefstal van aardappe len en groenten, resp. vernieling, te Middelburg. Voor het eerste feit stonden terecht de Ambonezen M. M. P., J. H. A. L., M. S.. A. P. F. H., J. L. en R. C. T. Zij gaven de diefstal van de veldpro- dukten. volmondig toe, doch verklaar den eerst toestemming te hebben ge vraagd aan de betrokke boer. Op de vraag van de politierechter waarom dan niet voor deze produk- ten werd betaald, verklaarden zij, dat de boer weliswaar bereid was de aardappelen tegen een belangrijk la gere prijs aan hen te verkopen, doch dat zij geen geld hadden. In zijn requisitoir merkte de offi cier van Justitie op, dat de ernst van deze zaak niet ligt in de waarde van het gestolene, doch in het verstoren der openbare orde. Ieder die zich in Nederland ophoudt, dient de wetten te respecteren. Hij eiste een maand gevangenisstraf, waartoe zij werden Gistermorgen omstreeks half elf veroordeeld geraakte de lijnbus tussen Den Haag De Ambonees J. en Delft nabij de veiling Honselers- dijk in de zachte weg^berm, kantelde en kwam in de vrij diepe vaart te recht. Het grootste deel van de bus bleef echter boven water steken en om wonenden, die te hulip snelden, sloe gen de ruiten, die zich boven het water bevonden, stuk. waardoor de chauffeur en zijn passagiers naar •buiten konden kruipen. De meeste inzittenden kwamen er met een nat pak en de 'schrik af, maar drie passagiers moesten naar het Zoiidwal-ziekenihuis te Den Haag, omdat zij een zenuwschok hadden opgelopen. stond terecht wegens vernieling van enkele ruiten in het kantoor van het woonoord Na dorst II. Hij ontkende 't tenlastege- legde, doch de officier van Justitie ging af op de overgelegde stukken. Hij merkte op, dat deze zaak in één vlak ligt met de keukemvernielingen. Men dient te bedenken, dat het steeds harder tegen hard zal gaan, opdat de Nederlandse wetten gerespecteerd zullen worden. Ook deze verdachte werd conform de eis tot een maand gevangenisstraf veroordeeld. Alle verdachten kregen van de po litierechter nog de waarschuwing te bedenken, dat door het optreden van deze Ambonezen hun vurige wensen niet in vervulling zullen gaan. Voorts dienen zij er rekening mee te houden dat de sympathie, die him landenoten nog steeds genieten, er door in ge vaar wordt gebracht. km. ten noorden van Winnipeg, stroomafwaarts over de Nelson-rivier en de Hayes naar Gods Lake, via Osford House langs de Carrot-rivier naar het Walkermeer en het Cross- meer, in de buurt van York Factory. Van hier keerde hij per vliegtuig naar Winnipeg terug. Het is praktisch dezelfde weg, die 200 jaar geleden werd gevolgd door de leden van de Hudson-baai-compagnie. De heer Lovink en zijn metgezel len peddelden 12 uur per dag, met als gids fotocopieën van de reisschema's der oude trekkers. Een der metgezellen, die vele ja ren aan de kanosport deed verklaar de, dat dit de zwaarste en moeilijkste tocht was, die hij ooit maakte. De expeditie had de meeste hin der ondervonden van stormachtige winden en zwermen muskieten. Een andere tochtgenoot liet zien, dat hij veel „ruimer" in zijn kleren liep dan voor 't vertrek en zei: „Ik ben nog maar een schaduw van mijzelf". De maaltijden van de expeditieleden be stonden in hoofdzaak uit voedsel in blik en grote hoeveelheden vis. De heer Lovink besloot de uiteen zetting: „En toch leefden wij als ko ningen". zullen rijden. Gelukkig stopte de wagen, doordat de achterwielen te gen en de trottoirband bleven steken De vrouw begon te gillen en er ont stond een worsteling in de wagen, toen zij probeerde er uit te komen. Dit werd gezien door een juist per fiets aankomende 39-jarige taxi chauffeur, die direct ingreep en de man tot bedaren bracht. De lasser stapte achterin de auto en de taxi chauffeur reed de wagen op verzoek van de vrouw. Toen de auto moest stoppen bij een verkeersagent, stapte de lasser achter, uit en nam de vlucht. Hij is later in een café aangehouden, verdacht van poging tot Raad van Ommen: In de dinsdagavond gehouden raadsvergadering werd besloten er bij de bevoegde instanties op aan te dringen een bedrag ineens uit te ke ren aan de wegens wateroverlast ge dupeerde landbouwers. Wetli. Immink deelde mede, dat de schade nog niet met benadering Is te bepalen, maar dat reeds vast staat, dat deze groter Is dan twee jaar geleden. Algemeen was de raad van oordeel, dat er voor de provin cie Overijsel een betere waterbe heersing moet komen. Er staat een provinciaal plan op stapel; de voor bereidende werkzaamheden hiervan komen eerst in 1958 klaar. Daarom zal er een noodoplossing moeten ko- OPGAVE VAN BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 29 juli tot en met 4 augustus zijn in Nederland drie ge vallen van paratyphus-b, 75 gevallen van roodvonk, 5 gevallen van difteri- tus 140 gevallen vani kinderverlam ming met verlammingsverschijnselen en 44 gevallen zonder verlammings verschijnselen geconstateerd. De gevallen van poliomyelitis met verlammingsverschijnselen zijn, wat de provincie Zuid^Holland betreft, voorgekomen in de volgende aantal len: totaal 34, Alkemade I, Deift 7, Den Haag 12, 's-Gravenzande 1. Ha- zerswoude 1, Katwijk 2, Leidschen- dam 1, Pijnacker 2, Reeuwijk 1, Rot terdam, Rijswijk 2, Voorhout 1, Westmaas 1. IN DE èmw HOFFMANN BIRNEY 6) „Wel mogelijk, antwoordde hij, „maar ik kan je zéggen, dat ik de meeste verhalen voor onfeilbare win- systemen ken". Court begon vlug te spreken. „Maar ik ken een nieuw. Ik ver lang geen geld. Het enige wat ik wens is, dat u me een fiche ver koopt, hier hebt u het geld en zodra ik het stopwoord zeg, leg het dan op dubbel nul. Vraag ik daarmee te veel? Ik zit op zwart zaad, kwam hierheen naar aanleiding van een be loofde betrekking waar niets van kwam, en ik moet me op de een of andere manie" het geld voor de terug reis verdienen". „En je wilt met je laatste geld gok ken?" De ogen van de oudere man ston den nu minder vijandig. „Nee. Ik gok niet, de winst is mij zeker op de twee nullen daar". Hij zweeg even, toen een man hen voorbijliep en de toiletten binnen ging. Toen vervolgde hij: „Ik trachtte vandaag naar Osa Junction te komen, waar een man woont, die me zal hel pen, maar ik werd van de trein ge smeten nog geen mijl van de stad af. En nu vraag ik, u, of u met mijn laatste geld voor mij wilt spelen". „Laten we wat drinken. Ik betaal". Ze gingen aan één van de tafeltjes, die tegen de muur stonden, zitten en wenkten een kelner. „Hoe heet je, vriend?" „Mijn naam is Court". „En de mijne is Lester. Wil je be weren.... (hij liet zijn stem dalen) da* er met dat wiel iets niet in orde is?" „Precies. Op de duur bezorgt elk qoed roulette-wiel winst aan de bank. Maar de kerels, die hier in Black Butte het spel in handen hebben, zijn schurken. Ik heb eens een vent ge kend, die in 'n fabriek werkte waar ze dingen maakten om vals mee te spe len. Hij heeft me toen een paar van die trucs verraden. Hoe de wielen gemaakt worden; waar ze de bedie ning van het rad verborgen; hoe de magneten geplaatst werden, zodat zc bal altijd wegstoten kunnen van elk nummer, waarop veel geld gezet is. Enzovoort. Ik heb dat rad daar gade geslagen en ik heb kunnen uitvissen, hoe de bankhouder de bal naar die nummers kan brengen, waarbij de inzet aan de bank komt, nul en dub bel nul". De kelner zette de glazen voor hen neer. Lester sloeg zijn pure whiskey met één teug naar binnen. Court nam een slok van zijn bier. „Ik sta naast je, jongeman, zei dc farmer plotseling. „Een kerel, die zonder eten rondloopt (en ik ver moed, dat je dat doet) en zijn laatste centen verspeelt, omdat hij voelt da-Ij hij gelijk heeft, is waard geholpen te worden. Zodra je mij het woord zegt, zet ik een fiche voor elk van ons. „Niet meer dan twee. waarschuwde Court „Ik zal echter achter u blijven staan en net doen alsof ik naar het spel kijk. Als ik u dan de tip geef. moet u wachten totdat de croupier zegt: „Laatste kans". Het zal dan langzamer gaan draaien en hij zal het niet meer wagen de truc vlug n~"maals toe te passen", i Ze liepen dwars door de zaal en Lester vroeg 't stapeltje fiches terug, dat hij de croupier voor hem had laten bewaren. Hij speelde voorzich tig, plaatste zijn inzetten op rood of zwart, even of oneven, en waagde soms een fiche op het dozijn of de kolom. Court stond achter hem, zijn glas bier in de hand. net als iemand die het spel enige tijd wil gadeslaan, voordat hij fiches koopt. Een half dronken man kwam waggelend met een handvol bankbiljetten aanlopen en hield het spel een ogenblik op, daar hij voor vijfhonderd dollar vier kante fiches van twintig dollar elk kocht. De ronde fiches waren vijf entwintig dollarcents waard. Slechts roekeloze spelers kochten de vier kante fiches. De nieuweling speelde wild. Roeke loos legde hij zijn inzetten neer. Hij verloor, won, verloor twee keer ach ter elkaar en schreeuwde plotseling van genoegen, toen de bal in het vakje van nummer negentien terecht kwam en de croupier hem zesendertig maal zijn inzet voor het nummer zelf. acht maal voor de „vier-hoeken"- inzet en drie maal voor de „dozijn- inzet" uitbetaalde. Court kwam dich ter bij de tafel staan, terwijl zijn ogen de linkerhand van de croupier niet loslieten. De roekeloze gokker ver deelde zijn fiches over het gehele bord zonder systeem. De croupier liet het wiel draaien en liet zijn linker hand toen op de ballustrade vallen. „Zet in", fluisterde Court. Lester bewoog zich niet, totdat hij „Laatste kans, heren" hoorde, waar mee aangekondigd werd dat na een paar omwentelingen de bal tot rust gekomen zou zijn. Zijn lange arm vloog over de tafel en drie fiches vie len uit zijn vingers op dubbel-nul. De croupier vertrok geen spier van zijn gezicht. „Niet meer, heren. Het rad gaat al langzamer ik zie, dat het dubbel nul is en de inzet komt aan de hank". „Wissel do fiches voor mij. Lester schoof de rest van zijn fiches over de tafel en nam de zeven-en- twintig dollar van zijn winst in ont vangst. „Wat zou je er van zeggen, Ted, als we de voederzak eens omhingen? Dit was de gelukkigste gok, die ik ooit in mijn leven gedaan heb Ik betaal het eten en drinken vanavond, zei Lester, en hij stond er op, dat Court twee derde van de winst zou accep teren. „Het is van jou, jongeman", ver klaarde hij. ,I,k bedroog je, toen ik drie fiches neerlegde in plaats van twee. Ik krreg waarde voor mijn geld door de wetenschap, dat ik een bedrieger bedrogen had. Zou je ooit hulp voor één van je streken nodig hebben, roep dan Joe Lester van the Diamond-L ranch maar. Het post kantoor is Vallecito". Ted vouwde de bankbiljetten samen en stopte zo in zijn zak. „Kan zijn. dat ik jo eens kom be zoeken. Ik hob zo'n idee. dat ik met dit geld in mijn zak enige tijd hier in Black Butte rondhangen zal. De grimmige lijn om zijn mond zei meer dan zijn woorden. Lester wreef zijn kin in gedachten. „Een appeltje met iemand te schil len «hier, jochie?" „Ja'één ogenblik" Ted stond op en liep naar een an der tafeltje, waar dc heer Frz y Capps, politieheor.sor van Bla?k Be zeer veel aandacht n3n ge'orac i vlees, aardappelen en bonen bestee' - de. Court boog geleefd. „Ah, we ontmoeten elkaar weer. mijnheer Cappsof mag ik n Fuzzy noemen, nu we oude vriendr zijn? Vanochtend gaf u mij twee ui om de stad te verlaten, herinnert zich? U vertelde mij, dat iemand rr minder dan één dollar in zijn zak g - arresteerd kon worden voor lar. loperij. Om u eventuele moeite ts sparen, wil ik u iets laten zien

Leidse Courant | 1956 | | pagina 5