OOK CLUB DE LIMETZ Op reis en roebels toe Scherp Nieuw instuif-seizoen staat voor de deur Gouden priesterfeest van mgr. dr. J. Olav Smit OMGEVING DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 maeti de uieg. teuig maken Onderneming is geslaagd AMIENS, 13 augustus. We hebben afscheid genomen van Limetz. De ganse gemeenteraad met de burgemeester aan het hoofd was aanwezig. Overigens gaven ook vele andere inwoners acte de présence, zo. dat het een langdurige plechtigheid werd, waarbij beiderzijds vele vrien delijke woorden werden gesproken. Tijdens die plechtigheid werd be kend gemaakt, dat de Nederlandse praalwagen inderdaad de eerste prijs behaalde. Commentaar overbodig. Langdurig gejuich. In gejuich heeft het gezelschap een geweldige erva ring opgedaan, een ervaring die scha de veroorzaakte aan de velen. Het was overigens allemaal zeer plezierig en gemoedelijk en de spijt om het afscheid was duidelijk te zien. Door een vriend van de Club de Limetz, een dokter aldaar woonach tig werden wij veertig km. geloodst Met ingang van vandaag zullen bui tenlandse toeristen, die een vooruit' betaalde reis, georganiseerd door het Russische reisbureau Intourist, in de Sowjet-Unie maken per dag ongeveer 25 roebel (25 gulden) zakgeld cadeau krijgen voor persoonlijke uitgaven. Deze premie, die beoogt het toe risme naar de Sowjet-Unie te bevor deren, is ingesteld omdat talrijke toeristen, vooral Engelsen, hadden geklaagd over de aanzienlijke extra- kosten boven de prijs van de toer, die het gevolg waren van bijv. een bezoek aan de kapper, theaterbezoek', gebruik van wasserij of het drinken van wijn of wodka. De prijzen van de reizen naar de Sowjet-Unie zullen door de nieuwe maatregel die geldt voor alle klassen, behalve de meest luxueuze, niet omhoog gaan. De toeristen die de Sowjet-Unie bezoeken kunnen hun gehele geldelij ke toewijzing van de Russische rege ring ineens vooruit krijgen, zodat zuinige toeristen voortaan vrijwel zelf niet meer voor zakgeld hoeven te zorgen, doch alleen de „alles inbe- grepen"-prijs betalen. Overigens is 25 roebel per dag niet zo'n groot bedrag als men bedenkt, dat een halve liter wodka 37 roebel kost en een fles wijn 28 roebel. De beste plaatsen in het Bolshoitheater kosten 36 roebel per stuk. Amerika aan de lijn Sedert woensdag-morgen is het mo gelijk van Engeland uit (met door verbinding dus ook uit elk ander Europees land en zelfs tot India) via de gewone telefoonlijnen met Ameri ka en Canada te telefoneren. Tot nu toe bestond er sleohts een radio- en telefonische verbinding, die uiteraard aan weersinvloeden onder hevig is en soms wetg kan zakken, maar woensdagmorgen is de laatste hand gelegd aan de voltooiing van de tweede onderzeese kabel, die van Oban aan de Schotse westkust naar Clarenville op New-Foundland loopt. Thans kan men een normaal ge sprek in 'beide richtingen voeren. De installatie maakt een frequentie van 36 gesprekken tegelijk mogelijk. Ook in ons land zal men van de verbinding gebruik kunnen maken, masar het vrijgeven van de kabel voor particulier gebruik zal nog tot eind van dit jaar op zich laten wachten in verband met vele nog te nemen proeven. POTLOOD en GEEST tot we de grote weg naar Beauvais hadden bereikt. Alweer met gejuich en vele dankwoorden namen we ook afscheid van hem en definitief heb ben we nu Limetz verlaten, evenwel in de vaste overtuiging dat we er zullen weerkeren. De vermoeidheid gaat zich nu doen gevoelens en onze beide artsen zijn meer dan ooit waakzaam en ver strekken tabletjes tegen de zo zeer gevreesde wagenziekte. Na een onderbreking te Amiens, waar natuurlijk de kathedraal be zichtigd werd, bereikten we om zes uur Camblain l'Abbé, van waaruit pastoor Van Velzen ons vergezelde naar Bouvigny een goede 15 km. ver. der. Daar in het klein-seminarie zbu- den we de gast zijn van de professo ren en 's avonds een voorstelling ge ven voor een groot aantal textiel arbeiders, dit hier hun vacantie door brachten. Tijdens de zomervacantie is dit seminarie n.l. een ideaal vacan- tie-oord. De maaltijd die we daar met de andere gasten tezamen genoten was uitstekend en de vermoeide clubleden keken weer wat levendiger uit 'hun ogen. Dit duurde evenwel niet bijzonder lang, wat tijdens de voorstelling, die hierop volgde had menigeen moeite de ogen open te houden. Dolf Del- prado had blijkbaar zijn stem in Li metz achtergelaten want veel ge luid bracht hij beslist niet meer voort. De Fransen toonden echter zeer veel begrip voor deze moeilijkheden en hun innemende wellevendheid, kwam hierbij wel zeer goed tot uiting. Het was wel een geslonken gezel schap dat deelnam aan de feest dronk, aangeboden door de president van het seminarie, na de voorstelling. Velen waren reeds in diepe rust om krachten te verzamelen voor de weg terug. De weg terug. De weg terug is altijd een tries tige onderneming, maar men 'ontkomt er niet aan en de stemming werd niet ongunstig beïnvloed. De ver-1 moeidheid van de vorige dag was blijkbaar geheel verdwenen. Door een tweehonderd gasten wer den wij uitgeleide gedaan en het was al net zo onstuimig als het af scheid in Limetz was geweest. Ieder een stond handen te schudden en men sprak met elkaar of men jaren buren was geweest. Ook pastoor Van Velzen deed ons uitgeleide en gidste ons een eind- weegs. Door een ongelukkig toeval zijn we hem onverwachts kwijt ge raakt, zodat we hem niet meer kon den bedanken voor zijn hulp. De terugweg verliep verder vlot en na een geanimeerd diner in „De Krabbenbossen" te Rijsbergen waar wij door kap. P. van Ingen en ver schillende echtgenoten van de leden, alsmede een lid dat door een examen verhinderd was de tocht mee te ma ken, werden verwelkomd, stonden we precies om 10 uur op de Garen- markt, ons traditionele eindpuritt. Over de stille straat klonk het „ce n'est qu'un au revoir", dat we nog al eens gezongen hebben, want dit staat wel vast, Leiden en Limetz zijn onverbrekelijk met elkaar verbonden, het afscheid zal steeds slechts een tot weerzien zijn. De onderneming is weer eens ge slaagd. En al werd in dit verslag veel aandacht geschonken aan de gebeur lijkheden in Limetz en op reis, dit zijn slechts uiterlijkheden. Het succes van deze reis ligt dieper en op ander terrein. Hoog genoeg om er een jaar lang op voort te bouwen. De geest van kameraadschap, de ideale vorm van actieve vrijetijdsbesteding zowel in Limetz als Lèiden. de godsdiensti ge hoogtepunten en de culturele vor ming in het algemeen zijn van grote invloed op het karakter van de jonge mens. Met deze prettige gedachte en nieu we ervaringen gaat de Club de Li metz haar eerste lustrum in. JOOP KOEVOETS, chef d'equipe. Men schrijft ons: Op zaterdag 8 september a.s. opent de Leidse instuif het seizoen 1956 1957. Commentaar is verder overbo dig. Het centrale Instuif Bureau uit Amsterdam heeft een aantrekkelijke folder doen verspreiden waarin nog eens op populaire wijze wordt uit eengezet wat eigenlijk het doel is en hoe men dit tracht te bereiken. Het Leidse secretariaat zal de belangstel lende jongenlui een dergelijke folder graag, op aanvrage, toezenden. Voor het nieuwe instuif-seizoen kan vanaf heden worden ingeschreven op de volgende adressen: secretariaat: D. Jansen, Meerhof, 19, tel. 24623 penningmeesteresse: mej. E. Devilee, Da Costastraat 50, tel. 20135; pro grammaleiding: B. D. M. v. Leeuwen, Brederostraat 35, tel. 21018. Tevens houdt het secretariaat elke woensdagavond van 8 tot 9 uur zit ting in het Leonardushuis aan dc Haagweg. Ook daar kan men alle in lichtingen .folders, inschrijfformulie- legitimaties enz. verkrijgen. Het bestuur biedt aan de katholieke jon genlui met instuif-interesse 100% service. Het inschrijfgeld voor het gehele seizoen bedraagt f 2.50. Bij de in schrijving dient een pasfoto (e.v. de oude instuf-kaart) te worden overge legd. Elk lid ontvangt het maandblad met programma's gratis. De ingeschreven instuivers kunnen vrienden of kennissen introduceren, hiervoor is een speciale regeling ont worpen, waardoor dus zij die eerst eens willen „verkennen", daartoe op aantrekkelijke wijze de gelegenheid krijgen. Hierbij dient wel uitdrukke lijk te worden opgemerkt dat de goedkeuring hiervan uitsluitend bij het bestuur berust. In principe heb ben dus alleen de houders(sters) van geldige legitimatiekaarten toegang! No. 507. Horizontaal: 1. model, 3. vliesvleugelig insect, 5. familielid, 7. viervoetig dier, 9. plomp, 11. koord van een speeltuig, 13. tussenzetsel, 15. zangstem, 16. hoon, 18, achting, 20. gem. in N.H., 22. stuk hout, 23. dam langs een water ,24. spadesteek. Verticaal: 1. verschoten, 2. insecten etend zoogdier, 3. het voedsel der Israëlieten in de woestijn, 4. vreemd, 6. stap, 7. gelijk, 8. gem. in Drente, 10. boom, 12. onheilaanbrengende godin, 14. zijtak Main, 16. teug, 17. spoedig, 19. schoorsteenzwart, 21. gravure. Oplossing morgenavond. Oplossing nr 506. Horizontaal: 1. baat, 4. Asen, 7. voort, 9. herstel, 11. dar, 12. kei, 14. e.v., 15. aal, 16. de, 17. nek, 19. sip, 20. nadelig, 24. linie, 26. leis, 27. kron. Verticaal: 1. bij, 2. aver. 3. tor, 4. art., 5. stek, 6. nu, 8. Osmanen, 9. haven, 10. ledig, 11. den, 13. iep, 18. kali, 19. sier, 21. dis, 22. lik, 23. al, 25. om. Leidse Agenda DONDERDAG 16 AUGUSTUS. VRIJDAG 17 AUGUSTUS. ZATERDAG 18 AUGUSTUS. ZONDAG 19 AUGUSTUS. TENTOONSTELLINGEN. Den Burcht: Hedendaagse beeld houwkunst. Dagelijks tot zonsonder gang (t.m. 26 augustus). Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Te keningen door Rembrandtt.m. 15 september). Pieterskerkgracht: Leidse schilder en Teken-academie „Ars Aemula Na turae". Dagelijks 10-4 uur, maandag, woensdag en vrijdag ook van 810 uur n.m. (t.m. 18 augustus). Rembrandt als leermeester. Tot 1 september. Dagelijks 105 uur derdagavond 7.308.30 uur nam. nam. Zondagen 15 uur nam. Don- Rijksmuseum voor Volkenkunde: Zomertentoonstelling „Van klei tot pot". (Tot 1 oktober). Dienst van apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313. Apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523. Apotheek Oegstgeest, Wilhelmina- park 8, tel. 26274. Reden te meer om zich ten spoedig ste op de genoemde adressen te mel den. Dit seizoen wordt het instuif- seizoen! Ook de KRO werkt mee en zal elke week een opname maken i: een instuif-afdeling. Tevens is er 'n televisie-show in voorbereiding, waaraan de instuif „Nederland" ook mede zal werken. ROTSWANDEN IN AQUARIA Voor een goed bezette zaal bouwde de heer D. Piket gisteravond voor de leden van de Leidse Aquarium- houdersvereniging „De Natuurvrind" verschillende rotspartijen en achter wanden op in aquaria. De heer Piket wees er inde aanvang van zijn lezing de aanwezigen op, dat het aanbrengen van steenwanden en achterwanden lang niet zo eenvoudig is! Vooral de opbouw van terrassen, waarbij de grootst mogelijke diepte gesuggereerd dient te worden, levert de liefhebbers nogal een moeilijkhe den op door het weglopen van de op gehoogde bodemlbedekking. In ver band hiermede gaf spr. de leden en kele practische wenken hoe dit te voorkomen. Ter zake kundig behan delde de heer Piket hierna het aan brengen van achterwanden, waarbij hij nauwkeurig de voor- en nadelen bij het samenstellen van diverse wan den afwoog. Spoedig ontspon zioh 'n prettige en leerzame discussie, waar uit al ras 'bleek dat hier een all round vakman aan het woord was. De avond werd op de gebruikelijke manier met een woord van welkom tot spreker en aanwezigen geopend. Na de pauze met gebruikelijke ver loting werd de aanwezigen de gele genheid geboden hun kennis op het gebied van de ondenrwaterflora te verrijken waaraan enkele prijzen verbonden waren. Onnodig te ver melden dat hiervan een dankbaar ge bruik gemaakt werd. Burgerlijke Stand Geboren: Elizabeth Jeannetta dr. v. C. Blom en J. T. C. Röttges. Inez Hendrika dr van H. W. Alferink en M. A. H. Faes. Robert Reinout zn van P. P. Deeleman en J. E. Mees. Jan Theodoor zn van J. F. Breedeveld en H. Tuin. Yolanda dr van J. B. de Wildt en J. Weeke. Marie Anne dr van K. Trago en J. Duivenvoorden. Johanna Hendrika Christina dr van P. van Loe en P. G. C. Smit. Eveline Edith dr van G. T. van Beusekom en M. E. M. Blommaert. Ronald zn van H, de Roode en W. J. Hamelink. Jan netje Maria dr van C. G. Speel en H. W. M. Verschragen. Jozefina Anna Maria dr van A. P. Looman en C. J. Kok. Marcel zn van A. C. M. M. Bitrn wer en A. H. Handgraaf. Cornelia Maria Theodora dr van E. G. Imming en G. van Loe. Elisabeth Cornelia Maria dr van G. Dongelmans en M. M. Groenendijk. Gehuwd: H. M. van den Heuvel en A. J. van Weerlee. A. J. Olijerhoek en K. Dürr. C. Hannaart en E. M. v. Went. E. W. Klink en M. T. van Teij- lingen. P. Mieloo en R. H. Riethoven. L. de Vogel en J. van Rossum. P. R. van der Kolk en A. van Dorp. J. A. M. Cornelissens en J. G. M. Goddijn. U. Spitsbergen en J. H. Vink. W. van Leeuwen en E. van den Berg. J. Schijff en L. van Polanen. G. A. Jans sen en C. Vermeer. W. den Hengst en B. W. Beij. J. F. S. Brussee en C. P. Brouwer. Overleden: L. M. Thonies, huisvr. van Eeckelaert 65 jr. H. Boting, man 66 jr. G. Zwart man 80 jr. M. Mijland huisvr. A. Turnhout 77 jr. J. Kiekens Izn 4 dagen. FATHER SN1JERS VERTROKKEN Met het vliegtuig van elf uur ver trok gisteravond father Snijers van Schiphol naar de Verenigde Staten. De Father, die voldaan was over zijn bezoek aan Nederland en aan zijn vaderstad, Leiden, die hij in zes jaar niet gezien had, zeide dankbaar te zijn voor het hartelijke medeleven dat hij van alle kanten had onder vonden, toen hij zijn eerste H Mis opdroeg. Leidse spaarbank. In de maand juli 1956 werd er bij de Leidse Spaarbank ingelegd 1.198.209,79 en terugbetaald een be drag van 1.058.278,47. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 329 en het aantal afbetaald boekjes 183. Op 6037 rekeningen van deelnemers aan de Afhaaldienst werd 115.372,50 bijgeschreven. Er werden 588 busjes ter lediging aageboden met een ge zamenlijke inhoud van 13.210.42. Het tegoed der 38.112 inleggers be droeg aan het einde der maand 26.801,674,81. Roode Kruis wandeltocht. Bijna een halve eeuw na zijn eer ste plechtige H. Mis droeg mgr. dr. Jan Olav Smit in de parochiekerk van St. Lebuinus te Deventer, in welke stad hij het levenslicht aan schouwde, zijn pontificale hoogmis tot dankzegging op bij gelegenheid van zijn gouden priesterfeest. Op 't feest van de H.H. Petrus en Paulus in 1922 ontving mgr. dr. Smit in deze kerk zijn H. Bisschopswijding. Toen de liturgische stoet met de vele kerkelijke hoogwaardigheids bekleders en de feestvierende mon seigneur over de uitgelegde lopers de stemmig versierde kerk binnen schreed, zong het parochiële zang koor onder leiding van Jan van Stok- kum de antiphoon „Tu es sacerdos in aeternum". Tijdens de pontificale H. Mis werd mgr. Smit geassisteerd door zijn bei de broers mgr. A. G. Smit, pastoor te Soestdijk, als diaken, en F. A. Smit, pastoor te Brummen. Als presbyter assistens fiungieerde de herder van de St. Lebuinusparochie, pastoor Th. Thuis. Deken J. J. H. van Rossum uit Arnhem en kapelaan J. Wiege- rinck uit Dinxperlo (Gld.) fungeer den als troondiakens en kapelaan G. J. Sc'bolte was ceremoniarius. Het parochiële zangkoor voerde de vier stemmige Missa Pontiifiealiis van Perosi uit. Deken Van Rossum schet ste als feestredenaar de grote ver diensten van de gouden jubilaris, wiens belangstelling en zorg uitgaat naar veel landen. In he priesterkoor hadden plaats genomen de pauselijke internuntius mgr. Paolo Giobbe, abt Dom Muller van de abdij O.L. Vrouw van Sion eer Cisterciensers te Diepeveen, mgr. prof. dr. R. R. Post, mgr. J. W. L. Damen, mgr. H. J. A. Eras, mgr. J. van Hees, mgr. J. A. Geerainck, of- ficiaal van het aartsbisdom, die de Utrechtse aartsbisschop mgr. dr. B. J. Alfrink vertegenwoordigde, en de heer W. Croon, kamerheer met kap en degen. Voorts bevonden zich o.m. in de kerk mgr. H. J. J. M. van Straelen, hoofdlegeraalmoezenier, prof J. A. M. Prein, president van het groot-seminarie Rijsenburg te Driebergen, mgr. dr. H. B. Vroom, vele provinciaals van verschillende orden en congregaties, de commissa ris der koningin in de provincie Overijsel, ir. J. B. Ridder de van der Schueren en vertegenwoordigers van het gemeentebestuur van Deventer. Geschenk van Deventer. Na de pontificale hoogmis recipi eerde mgr. dr. Smit in de pastorie der St. Lebuinuskerk. Zeer velen maakten van deze gelegenheid ge bruik de jubilaris persoonlijk geluk te wensen.. Tijdens de receptie werd mgr. dr. Smit een enveloppe met in houd aangeboden namens het De- veilter comité van het mgr. J. Olav Smit-fonds, terwijl de St. Lebuinus harmonie de jubilaris een muzikale hulde bracht. Gaarne vestigen wij nogmaals de aandacht van de lezers op de Wandel tocht uitgeschreven door het Roode Kruis ten bate van de Bloedtrans fusiedienst op 1819 augustus a.s., waarvan de start plaats vindt in de Speel- en Theetuin „Oud Hortus- zicht" te Leiden. De wandelaars worden zaterdag in gehaald door de drumband van de Leidse Reserve Gemeente-politie on der leiding van de heer K. de Jeu, welke drumband dan tevens in onze gemeente zijn entree zal maken, een entree dat er zeker zijn mag. D.V.V. in Van der Werffpark. De accordeonvereniging „Door Vriendschap Verbonden" geeft van avond in het Van der Werffpark een concert. Het programma vermeldt o.a. gedeelten uit de „Cavalleria Rustica- na" van p. Mascagni. Geslaagd. Mej. A. A. van der Zwan en de heer B. Hamburger te Leiden slaag den voor het eindexamen gymnasium, resp. a en b. VOOR MARC1NELLE Het gehele personeel van H.CW. N.E.M. heeft besloten een half uur loon af te staan ten bate van de na gelaten betrekkingen van de slacht offers van de mijnramp te Marci- nelle. MET DE SLEUTELSTAD OP STAP Op 14 augustus werd een bustocht georganiseerd voor 130 kinderen van de stichting amusement De Sleutel stad. Om half 9 vertrok men met 4 bussen van de Eltax, naar het oor logsmonument op de Grebbeberg, waar door de voorzitter, de heer J. A. Weers, namens de stichting een krans werd gelegd terwijl door de heer A. Brugmans een krans werd gelegd na mens de afd. jeugd. Na deze plechtig heid ging men naar het Ouwehands Dierenpark waar de kinderen werden onthaald, elk uur werden versnape ringen gegeven die met zorg waren uitgezocht. Om 3 uur werd de tocht voortgezet naar Haastrecht waar werd gestopt bij „De Kleine Betuwe" Hier ontvingen de kinderen weer een verfrissing en konden zij naar harte lust van deze speeltuin gebruik ma ken. Om 7 uur werd de terugtocht aan vaard. Op de Kaasmarkt te Leiden werden de kinderen tenslotte ont haald op warme patates frites. N0GRDWIJK DOORZETTINGSKRACHT VAN „noordwijk" Zegevierde OVER ZWITSERSE TECHNIEK. Onder auspicieën van de Stichting V.V.V. Noordwijk speelde gisteravond een team van de voetbalvereniging „Noordwijk", versterkt met enkele prominente spelers van S.J.C. en V.V.S.B., op het Gemeentelijk Sport park aan de Van Panhuysstraat een wedstrijd tegen de Zwitserse Tweede klasser Rorschach. Er bestond grote belangstelling voor deze match, een bewijs, dat V.V.V. met het organiseren van deze kamp een schot in de roos had ge maakt. Er werd in een hoog tempo gestart. Opvallend was de uitstekende tech niek der gasten, waaraan echter de schotvaardigiheid mankeerde, Aan vankelijk beschikten zij over een uit gesproken veldmeerderheid, waarbij hun voorwaartsen door de Noord- wijkse verdediging sneden als een mes door de boter. In deze phase van de strijd was het voor „Noordwijk" c.s. een geluk, dat het Rorschach aan Schutters ontbrak. Langzamerhand kwam achter de Noord wij k-cormbinatie op toeren. De spelers raakten op elkaar ingesteld en vooral de reoh ter vleugel met de V.V.S.B.-spelers Van Duin en Van der Togt liet fraaie staaltjes voetbal zien. Hachelijke situaties ontstonden voor het Zwitserse doel, maar de keeper, in goede vorm, wist keer op keer het gevaar te bezweren. Toen het spel een half uur oud was zorgde Heemskerk voor een prach tige voorzet, welke door Van Duin werd ingeschoten (1-6). Vijf minuten later wist P. Vink een verwarde situ atie uit te buiten en de stand op 2-0 te brengen. De bal kwam hoog bo- ven de lat van het Zwitserse doel. Vink ving de bal op en liet de bal taktisch over de keeper heen in de Zwitserse veste vallen. Een opmer kelijk beheerst doelpunt, waarmee een paar slecht benutte schietkansen royaal werden goedgemaakt. Met deze stand voor de Noordrwijk-com- binatie ging de rust in. Met de hervatting kregen de gas ten het voordeel van de wind, maar oók dat baatte niet. Hun korte spel sorteerde weinig effect. Na vijf mi nuten kreeg P. v. d. Li-ppe de kans een van zijn befaamde lage schoten op het Zwitserse doel af te vuren. De keeper dook er finaal over heen en daarmee kwamn de stand op 3-6. Salentijn stond echter als een rots in de branding, op wie de meeste Zwitserse aanvallen doodliepen. Een kwartier na de rust bracht Van der Togt met een hard schot de stand op 4-0 voor „Noordwijk". Het scheen, dat de Zwitserse ploeg nu ging be seffen, dat de uitslag van een voet balwedstrijd niet bepaald wordt door knap, technisch spel, maar door doel punten. Uit een van hun prachtige combinaties kwam eén fraai hard schot van een der voorhoedespelers, en doelman Schanoll kon de bal na kijken. (4-1). Enige ogenblikken la ter dribbelde een der Zwitsers door de Noordwijkse verdediging, om speelde de keeper en schoot beheerst in het lege doel. (4-2). Hiermede be wezen de gasten, dat zij toch ook het doel wisten te vinden. Kort daarop floot de scheidsrech ter voor het einde van deze fraaie en spannende wedstrijd. De spelers verzamelden zich later in hotel-restaurant „De Zeeleeuw", waar de directeur van de Stichting V.V.V. Noordwijk de heer W. van Hasselen de gasten dankte voor de sportieve en spannende strijd en hun ter herinnering aian deze voetbal match een souvenir overhandigde. HILLEGOM Op 18 september harddraverij. De jaarlijkse harddraverij is vast gesteld op dinsdag 18 september a.s. Zaterdags van tevoren beginnen de najaarsfeesten en de traditioneel ge worden „Ronde van Hillegom" wordt ook nu weer verreden. Benoemd. De heer J. Forrer is met ingang van 1 september a.s. be noemd tot lector in de grafische vak ken, aan de rijksacademie voor scho ne kunsten te Amsterdam. VOORSCHOTEN „Vacantie-vreugd". De vijfde uittrekdag van de deelnemertjes aan R. K. Vacantie-vreugd werd j.l. dins dag in het Dierenpark „Wassenaar" doorgebracht. Daar waren de kinde ren getuige van de opening van het nieuwe mens-apen verblijf door Kóbi, een van de chimpansee's van het Die renpark, die zijn taak op de fiets en dolkomisch gekleed, op waardige wijze volbracht. Tijdens de lunch bezocht wethou der G. Schrama vergezeld door zijn echtgenote de Voorschoten aartjes en hij kon zich van de gezonde eetlust van de vacantiegangers overtuigen. Ook nu weer werkte het weer mee en zodoende keerden de kinderen tegen vier uur tevreden en opgewekt naar Voorschoten terug. Voor a.s. dinsdag staat voor alle kinderen DuijnreH op het programma De eerste groep vertrekt om 9.15 en de tweede groep om 9.45 uur vanaf het S.V.L.V.-terrein. In het program ma voor de slotdag is een wijziging gekomen, niet alleen voor wat be treft het programma, maar ook de datum. Inplaats van 22 augustus is de laatste dag vastgesteld op zaterdag 25 augustus. Verder gaat het bezoek aan Strasburger niet door en daar voor in de plaats heeft het Comité voor die dag vier boten van de Haagse Rederij „van Heijningen" ge huurd. Aan het einde van de Molen laan, bij de Jachthaven ..de Mulder" zullen die morgen om 8 uur reeds, j de boten, bemand met ongeveer 400 deelnemertjes de tocht naar Scheve- ningen aanvaarden. Het ligt in de bedoeling om aldaar „Madurodam" en daarna de speeltuin „de Bataaf" te bezoeken. Tegen zes uur 's avonds wordt er aan de Jachthaven gemeerd, alwaar ze voor de laatste maal in deze grote vakantie, door het Comité R. K. Vacantie-vreugd aan de zorgen van de diverse ouders zullen worden toevertrouwd. Geslaagd. Bij het gehouden examen van de Stichting Vakoplei ding Meubileringsbedrijven te 's-Gra- venhage is geslaagd voor het diploma WoningBtofferen, de heer C. J. Vélu, alhier. Aan het Haagsche Polytechni sche Instituut is geslaagd voor het le gedeelte Adspirant Eleetroteich- nisch tekenaar, de heer S. A. West- dijk, alhier. Postduiven. De Postduivenver eniging „De Zwaluw" 'hield een wed vlucht met jonge duiven van Sint. Quentin af. Afstand 267,97 km. Aan komst le duif 16,21,58; deze bereikte een snelheid van 1326,70 meter per minuut; laatst aankomende prijsduif 10,37.52, snelheid 1229,83 meter per minuut. De duiven werden om 7 uur in VTijlheid gesteld met Z.W.wind. De prijizen vielen als volgt: F. Hendriks 1-5-10-14; -P. N. van Wis sen 2-4-11; P. dTIaens 3-6-12; G. L. Schrijvers 7-8; M. Woileswinkel 9-13. WARMOND Volksspelen. De commissie tot viering van Warmonds feesten en Koninginnedag heeft besloten, dat dit jaar de feesten in deze gemeente zul len worden gehouden op dinsdag 11 en woensdag 12 september a.s. Op de eerste dag zullen de volksspelen plaats vinden terwijl op de tweede dag een harddraverij voor paarden op de korte baan zal worden gehouden. Benoemd. De heer N. J. Witte- man en de heer C. N. Zoet, beiden onderwijzer aan de R. K. parochiale school alhier, zijn met ingang van een nog nader vast te stellen datum be noemd bij het R. K. onderwijs te Lei den. Kort geleden is ook de heer Stol tewerk gesteld bij het onderwijs te Leiden. Het hogere salaris, hetwelk voortvloeit uit het verouderde clas sificatie-systeem der gemeente, waar door kleinere gemeenten veel perso neel moeten afstaan aan grotere ge meenten zal hier wel niet vreemd aan zijn. Jeugdraad. In de laatst gehouden vergadering van de raad dezer ge meente werd de wenselijkheid naar voren gebracht om te komen tot de instelling van een jeugdraad, welke raad tot taak zal hebben B. en W. te adviseren met betrekking tot de sub sidiëring van de alhier bestaande jeugdverenigingen. B. en W. hebben terzake eens poolshoogte genomen, waarbij hun gebleken is dat de grote meerderheid der jeugdverenigingen een dergelijke instelling wel nuttig acht. In verband hiermede zal tot in stelling van een jeugdraad worden overgegaan waartoe een bijeenkomst zal worden gehouden op 5 september a.s. van afgevaardigden van de hier bestaande jeugdverenigingen. Hengelwedstrijd. De hengelver- eniging „De Leede" organiseert zater dag a.s. een jeugdhengel wedstrijd waaraan alle jeugdige hengelaars van 5 tot-14 jaar kunnen deelnemen. Er is een prachtige wisselbeker en vele andere prijzen beschikbaar gesteld. Voor deelname kan men zich opgeven bij de heer H. Veltenaar, Norremeer- straat 40 Leiden. Z0ETERMEER Postduiven. Vanaf St. Quentin, over een afstand van 260 km., hield de postduivenver. „De Witpen" een wedvlucht, waaraan door 85 duiven werd deelgenomen. Aankomst eerste duif 10.15.57, laatste duif 10.27.54. De prijzen werden als volgt toe gekend: J. Zeelenberg 1—6—13—15 —17—22; M. Ponse 2—8—16; G. H. Coops 3—4—7—18—19; A. Brussé 5 9—1220; L. van der Goes 1014; P. Rietkerk 11; A. den Braber 21. De eerstvolgende vlucht wordt ge houden vanaf Pont St. Maxense, een afstand van 333 km. Een navlucht zal worden gehouden vanaf Dordrecht, bestemd voor oude en jong© duiven.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2