DUINSTREEK taptoe delft! Pastoor Halkesten grave gedragen op vooravond van priesterfeest DE BI NDE BERG DINSDAG 14 AUGUSTUS 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 „Vivos voco, mortuos plango". „Ik roep de levenden en betreur de doden" is het randschrift dat pastoor Halkes liet aanbrengen op de grote luidklok van de parochiekerk te Lan- geraar. Het kwam in onze gedachten toen met dof gedreun deze klok gal mend aan de parochianen het over lijden van hun herder aankondigde, en op de volgende dagen de gelovi gen opriep om te komen bidden voor de zielerust van de overledene. Ook deze morgen riep de bronzen stem de gelovigen ter kerke om de dierbare dode te betreuren en af scheid te nemen. Niet echter gelijk zij, die geen hoop hebben, maar in het vaste vertrouwen eenmaal weer met hem verenigd te zijn in de hemel. En de stem heeft niet tevergeefs geklon ken. Velen, zeer velen gaven gehoor en zijn gekomen om gezamenlijk het rozenhoedje of de'kruisweg te bidden. Velen zijn gekomen naar de metten op de vooravond van de begrafenis en talrijk waren de parochianen ge komen naar de uitvaart om hun pas toor te vergezellen naar zijn laatste rustplaats. Gistermiddag om 12 uur is het stof felijk overschot van pastoor Halkes in de kerk gebracht en was er gelegen heid om nog eenmaal hem te zien en afscheid te nemen. Velen zijn in de loop van de middag langs de kist gegaan. Vreedzaam lag het ontzielde lichaam gekleed in priesterlijk ge waden. De mond, die zoveel heilzame woorden heeft gesproken, is voor eeuwig gesloten, zijn lessen en pre dicates zullen echter lang in de her innering blijven. In zijn verstijfde handen hield hij de kelk omklemd, de kelk waarmede hij elke dag opging naar het altaar. De honderden die kwamen voor een laatste blik, zullen even gedacht hebben aan de geeste lijke zorg die de pastoor altijd had, en dankbaar en ontroerd gebeden hebben: Goede Heer Jezus 'geef hem de eeuwige rust. Metten en Lauden. Gisteravond werden de plechtige metten gezongen. Agens was kape laan G. Lagerberg die geassisteerd werd door pater Antimus O.F.M. Cap. en de weleerw. heer A. v. d. Jagt. Cantores waren pater A. Engwirda O.S.C. en.kap. F. Keessen. Hierbij waren ook aanwezig verschillende oud-kapelaans, prior Y. Snabel van het Kruisherenklooster te Zo eter- woude en andere priesters. Vanmorgen om half tien begonnen de Lauden. Agens was pastoor W. C. C. M. v. Alphen uit Den Haag, diaken kapelaan P. Tweehuijsen te Berkel en sub-diaken de weleerw. heer G. v. Rejjsen, leraar aan het Seminarie Hageveld te Heemstede, beide oud kapelaans van de parochie. Geduren de de morgen werden aan alle drie de altaren H. Missen opgedragen voor de zielsrust van de pastoor. De uitvaart. De H. Mis van Requiem werd op gedragen door pastoor W. C. C. M. van Alphen met dezelfde assistentie, als bij de Lauden. Als cantores fun geerden ook nu weer pater A. Eng wirda o.s.c. en kap. F. Keessen te Nieuwveen. Het zangkoor zong o.l.v. directeur C. van Dam in afwisseling met de cantores op verdienstelijke wijze de Gregoriaanse Mis van re quiem; organist was de heer C. van Dam Jr. Op het priesterkoor, rond de lijk baar hadden vele geestelijken plaats genomen, o.m. deken B. G. Hosman, Beverwijk, oud-pastoor der parochie; mgr. De Jong, deken van Ouderkerk a. d. Amstel; pastoor Sprenger uit Rotterdam; pastoor Bijl uit Groote broek; pastoor v. Rooyen uit Nieuw koop; pastoor Schretlen uit Nieuw veen; pastoor Tabink uit Zevenho ven; pater Kauling o.s.c.; pater An timus o.f.m.-cap.; parochie-kapelaan G. Lagerberg; kap. Van der Stap te Alphen; kap. G. Hoogervorst, Amster dam; kap. A. Saers, Lisse; de bedrijfs aalmoezenier van het bisdom Haar lem Jac. Hoogervorst; de weleerw. heer A. v. d. Jagt. Het gemeentebestuur was verte genwoordigd door burgemeester B. J. Hogenboom en de wethouders A. A. Volgering en N. den Hollander. Ver der hadden naast de lijkbaar plaats genomen de familieleden, de leden van kerk- en armbestuur en de zus ters uit St. Antonius' rustoord. Lijkrede door prior Y. Snabel De Jijkrede werd uitgesproken door prior Y. Snabel van het Kruisheren klooster te Zoeterwoude. Beminde parchioanen van Lange- raar, Op dezelfde dag. waarop u, pa rochianen van Langeraar, op een feestelijke wijze uw pastoor en her der had willen inhalen ter inleiding van de viering van zijn veertigjarig priesterfeest, gaat gij hem zo aan stonds vergezellen op zijn laatste tocht naar het graf. Maar van de an dere kant hoopt gij met gelovig ver trouwen, dat de engelen hem bege leiden naar het paradijs, dat de mar telaren hem ontvangen en hem ge leiden naar het heilig Jeruzalem, op dat hij daar zijn eeuwige rust vinde in God. Het feest, dat u met uw herder zo graag wilde vieren, was voor u de gelegenheid om met hem God te dan ken voor zijn priesterschap en voor al datgene, wat hij als priester, als dienaar van Christus en als uitdeler van Gods geheimenissen voor u be tekende. Gij had gehoopt, dat hij zijn zegenrijk priesterschap onder u had mogen voortzetten, dat hij middelaar mocht blijven tussen God en u. Maar God heeft hem, zijn dienaar, hem, die hijMoor het priesterschap tot zijn vriend gemaakt had, opgeroepen. In overgave aan Gods liefdevolle beslis sing, in vertrouwen op Gods liefde en vriendschap, in vertrouwen ook op Gods barmhartigheid is hij tot God, zijn Vader teruggekeerd, om re kenschap af te leggen van zijn pries terschap onder u en om zo ver trouwen wij uit Christus mond te horen het welkom in Z\jn rijk: kom gezegende des Vaders, neem bezit van het rijk, dat voor u is bereid. Gij zijt een trouwe dienaar geweest: ik zal u over veel stellen. De tegenstelling tussen uw ver wachting van het priesterfeest en de werkelijkheid van de dood en de rouw is wel groot en schril. Maar ik zou haast Zeggen, dat de gevoelens van dankbaarheid aan God en aan de' pastoor, die vervuld zouden heb ben op zijn priesterfeest, dezelfde zijn, nu gij rondom zijn lijkbaar zijn leven en vooral zijn leven temidden van u overziet. Evenals de oprechte waardering en dank voor een vader of moeder ons dieper vervult, als wij staan bij hun doodsbed, zo zal ook uw waardering en dank groeien, als u nu verenigd om uw gestorven pas toor gedenkt wat hij voor u is ge weest. Ik zou zy'n nagedachtenis slechts kwetsen als ik hem aan u voor ging stellen als een heilige. Hij was zich diep en beter dan wie ook van u be wust, dat hij niet vanwege zijn ver diensten, maar alleen door Gods lief devolle uitverkiezing priester mocht zijn en priester voor u mocht zijn, dat hij de hoge waardigheid van het priesterschap onder u droeg in het broze vat van zijn menselijkheid, dat hij met zwakheid was omkleed en daarom niet alleen voor u maar ook voor zichzelf God om verzoe ning had te smeken voor zijn zon den. Gij weet, hoe hij steeds in op rechtheid en eenvoud alle lof, die hem werd toegezwaaid, van zich af wees: dat was ook de reden, waar om hij zijn feest aanvankelijk het liefst maar ongemerkt had laten voorbijgaan: alleen uw aandringen en de hoop dat alle lof aan God zou gebracht worden heeft hem doen zwichten. Maar ondanks zijn menselijke zwakheid, ondanks zijn menselijke- beperktheid, is hij als pastoor onder u de dienaar van Christus en de uit deler van Gods geheimenissen ge weest. En wij mogen zeggen dat Gods genade in hem niet ijdel ge weest is en dat hij zichzelf met al zijn menselijke gaven, waarmee God hem had verrijkt, in dienst gesteld heeft van zijn Meester, in wiens naam hij u leidde. Hij trad u tege moet als priester, maar ook als mens, die met u meeleefde, die met u mee voelde, die zich kon inleven in uw noden, die met uw leed begaan was, die zo graag aan uw vreugde en uw blijdschap ook deelnam. Als priester was hij de bemidde laar tussen God en u: hij mocht God dichter bij u brengen en u dichter bij God: dit proces van toenadering van God naar u en van u naar God kunnen wij niet benaderen, omdat het zich voltrekt op het onzichtbare, maar toch zeer werkelijke plan van Gods liefdevolle genegenheid, van Gods genade: maar als God meer be zit van u nam en u in grotere over gave u aan God verbond, stond hij in de volwaardige functie van pries ter, als middelaar, als verbindings man zo dikwijls tussen God en u. Dat was zijn hoogste taak als dienaar van Christus, door wie God u met zich zelf wilde verzoenen. Als priester, als dienaar van Chris tus, heeft hij in zijn dagelijkse H. Mis voor heel het heilig volk, dat de kerk is, maar speciaal voor u, zijn parochianen, het Kruisoffer van Christus onder u doen voortleven als bron van eeuwig leven, als bron van alle zegening: verenigd met, heeft hij door Christus onze Heer, de Vader in de hemel geeërd en gedankt, heeft hij al uw noden aan de Heer bekend gemaakt, en heeft hij Christus bloed als een doopsel van vergeving over u mogen brengen. Met een grote zorg en ijver heeft hij de luister van het huis des Heren lief gehad, opdat de sfeer van het Godshuis u zou uitno digen u inniger met het offer van Christus in de H. Mis te verenigen. Als leraar heeft hij met gloed en overtuiging voor u het brood van Gods woord gebroken en u de grote werken van God aangekondigd, heeft hij vol innerlijke bewogenheid om uw zaligheid, u liefdevol vermaand en u de weg getoond, die gij als ver losten door Christus Bloed, had te bewandelen. Het woord dat hij sprak, was efen uiting van zijn herderlijke bezorgdheid en verantwoordelijk heid en een uitstraling van zijn in wendig leven en verkeer met God. De opgroeiende jeugd ging hem ter harte: prettig en gul ging hij om met de jeugd en trok ze, naar het voorbeeld van de Meester, door zijn goedheid en blijheid. En, ouders, hoe dikwijls heeft hij geen hartstochte lijk beroep op u gedaan om te waken over de onschuld van uw kinderen, om uw kinderen voor te gaan in het goede. Steeds weer opnieuw kon u in zijn aansporingen zijn grote lief de en zijn bezorgdheid voor de jeugd horen doorklinken. Hij was ervan doordrongen, dat een goede en aangepaste ontwikke ling voor de mensen van groot be lang was: de huishoudschool, waar voor hij ijverde, waaraan hij zijn krachten gaf met opoffering van zijn eigen huiselijke vrijheid is wel het beste bewijs ervan. Al zijn gaven van geest en hart heeft hen in dienst gesteld van zijn priesterschap onder u: hij was een goed mens, die u met echt menselijk medeleven tegemoet trad, zijn opge ruimd karakter bracht overal blij heid en een lach, gul was hij voor iedereen en goed was hij ook voor de armen, die hij dikwijls in stilte bedacht. Hij was gevoelig voor at tenties, die voortkwamen uit op rechtheid en ook dankbaar, gevoelig ook voor miskenning, waaronder hij zo diep kon lijden. Zo is pastoor Halkes voor u allen geweest een herder, een zieleleider, een vriend en een vader, 'die ondanks zijn menselijke zwakheden het gena deleven in uw parochie met al zijn krachten heeft gediend. In het besef dat zijn krachten afnamen en dat hij rtiet meer zichzelf geheel kon geven aan zijn priesterarbeid onder u, in het besef van zijn verantwoordelijk heid, was het besluit bij hem gerijpt om zijn pastoraat neer te leggen en het over te dragen aan een opvolger. Inderdaad, gij moogt God dankbaar zijn, dat gij pastoor Halkes als uw herder hebt mogen volgen en het is begrijpelijk, dat de rouw die er over de parochie gekomen is, zo groot is en zo van harte gemeend. Beminde parochianen, vergeet uw gestorven herder niet, denkt terug aan datgene wat hij voor u mis schien persoonlijk als pastoor ge weest is. Vergeet hem ook niet in uw gebed: ook hij is mens geweest en in alles aan de mensen gelijk, ook in zün zwakheid. Bidt en blijft bid den, dat God hem spoedig moge ge ven het loon, dat hij in de kracht van Christus met zijn werk onder u heeft mogen verdienen: de eeuwige rust. Amen. De begrafenis. De absoute werd verricht door pas toor N. Bijl met assistentie van kap. P. Tweehuijsen en de weleerw. heer G. van Reisen. Omdat het kerkhof niet alle aan wezige parochianen kon bevatten werden de gelovigen verzocht tijdens de begrafenis-plechtigheid in de kerk te blijven, waar het rozenhoedje werd gebeden. Vervolgens werd het stoffelijk overschot van de beminde pastoor voor het laatst langs de parochianen gedragen en onder het zingen van het „In Paradisum" naar zijn laatste rustplaats gebracht. Pastoor Halkes werd niet bijgezet in het priestergraf, maar in het fami liegraf, waarin ook zijn moeder be graven is. Toen de priesters en fami lieleden in de kerk waren terugge keerd, zijn de parochianen naar het kerkhof gegaan, waar zij langzaam langs het graf trokken om een laatste afscheidsgroet te brengen aan hun pastoor, die daar de dag der opstan ding afwacht. LEIBSCHENDAM Puzzlerit bromfietsen. De ver eniging van bromfietsberijders voor Leidschendam en omgeving organi seert op zondag 26 aug. a.s. een grote puzzlerit over de omliggende ge meenten. De lengte van het parcours is 53 km. De start heeft plaats des middags twee uur vanaf het pavil joen van Dongen aan de Sluiskant. De vereniging overweegt tevens om binnenkort een zg. vossejacht te houden. Zij die hieraan willen deel nemen kunnen zich melden bij de heer Deurlo, Venestraat 12. RIJNSBURG Bromfiets-leed. Toen de heer N. G. v. d. M. alhier zondagmorgen om streeks 8.50 uur op zijn bromfiets de Smidstraat uit kwam rijden, verleen de hij aan een automobilist, die over de Oegstgeesterweg reed, geen voor rang, met het gevolg dat hij op de straatstenen terecht kwam. Hierdoor liep hij enige verwondingen aan het j gelaat op. Dr. Leerink die onmiddel lijk ter plaatse was, verleende de eerste hulp. Bromfiets en auto werden licht be schadigd. De politie stelt een onder zoek in. OEGSTGEEST PASTOOR J. J. C. M. LOOYAARD. Vandaag herdenkt pastoor Looyaard zijn zilveren pastoraat, morgen het 9e lustrum van zijn priesterwijding. Aangezien het in het voornemen ligt de 70ste verjaardag van de her der op 23 november feestelijk te vie ren, blijft de herdenking morgen be perkt tot een plechtige Hoogmis, waarna er gelegenheid zal zijn aan de pastorie de pastoor te complite- ren. Tegelijk met het pastoraat van pas toor Looyaard viert ook vandaag de huishoudster, mej. M. Ebing, haar zilveren „ambts-jubileum". Dit feest zal zondag in de huiselijke kring worden gevierd. N00RDWIJKERH0UT R.K. ULO-SCHOOL. Gisteravond belegde het R.K. school bestuur St. Jozef, in de zaal van café Brama een avond, waarbij ouders van de eerste leerlingen der R.K. ULO- school konden kennismaken en van gedachten wisselen met het hoofd der school, de heer Smithuis. De voorzitter van het schoolbestuur pastoor Standenmeijer, deelde in zijn openingswoord mede, dat thans voor de ULO 66 leerlingen waren inge schreven, n.l. 3 uit De Zilk, 10 uit de St. Victorparochie en 53 uit de St. Jozefparochie. Na een uiteenzetting van de moei lijkheden bij de oprichting der school ondervonden reeds in 1953 was een urgentie-verklaring van het ministe rie van onderwijs voor een 3-klassige school sprak pastoor Standen meijer over de betekenis van deze op te richten school voor de jeugd van Noordwij kerhout. Hij bracht dank aan de heer Smithuis voor de aan vaarding van zijn benoeming tot hoofd van deze school. Reeds in het verleden heeft de heer Smithuis de moeilijkheden gekend, welke aan het oprichten van een u.l.o.-school zijn verbonden. De heer Smithuis dankte het schoolbestuur voor het vertrouwen in hem gesteld blijkende uit zijn benoe ming tot hoofd. Hij was bijzonder verheugd over de grote opkomst der ouders. Het voornaamste doel, wat bij deze school nagestreefd zal worden is de leerlingen op te voeden tot goede lidmaten van Kerk en maatschappij. En dit uitsluitend als voornaamste assistent van de ouders. Hij vroeg de ouders om vertrouwen en verzocht hen eventuele moeilijk heden onmiddellijk met het onder wijzend personeel te willen bespre ken. De heer Smithuis stelde zich voor om zo spoedig mogely'k te ko men tot een oudercommissie van de ULO-school. Spreker vroeg de mening van de ouders bij zijn voorstel om de lesuren in de morgen te stellen van 8.30 a 8.45 uur tot 12.05 en des middags van 13.30 tot 14.50 uur. Na een korte rustpauze kunnen de kinderen dan op school al een groot gedeelte van hun huiswerk afmaken, een en ander na tuurlijk behoudens goedkeuring van de Inspecteur van het lager onder wijs. In het algemeen was men wel, voor dit voorstel, omdat het in vele gezinnen moeilijk is voor de school gaande kinderen om rustig huiswerk te maken. Nog andere punten werden aange sneden en er werd geanimeerd en vruchtbaar van gedachten gewisseld. Tot slot sprak pastoor Standen meijer nog zijn bijzondere dank voor de bereidwilligheid, waarmede de hoofden der meisjesschool en de VGLO-school gen lokaal voor de nieuwe ULO-school hebben afge staan. Het is weliswaar een zeer tij delijke oplossing, maar het schoolbe stuur zou met alle kracht streven naar een goede definitieve oplossing. Geanimeerde vacantie-bridgedrive De. door de Noordwijkerhoutse Ver. voor Vreemdelingenverkeer in samenwerking met de bridge-club „Het Juiste Bod" georganiseerde va cantie-bridgedrive is, waarschijnlijk mede dank zij het herfstachtige weer, een groot succes geworden. Geduren de ong. 4 uur heeft een record aantal deelnemers, waaronder zich ook en kele Duitse gasten bevonden, met veel animo en in een prettige spor tieve sfeer gebridged in café „De Zwaan", het clublokaal van de brid geclub. De VW had voor een flink aantal mooie prijzen gezorgd en deze werden door de volgende paren ge wonnen: Groep A: le prijs: de heren Beu- gelsdijk en Hogervorst; 2e prijs: echtp. Zoetendaal; 3e prijs echtp. de Winter. Groep B: le prijs: mevr. de Haan en de hr v. d. Voort; 2e prijs: mevr. Pohl en de heer Egas; 3e prijs: de he ren De Winter en Heemskerk; 4e prijs: de heren De Haas en Koelewijn Groep C: le prijs: de heren De Haan; 2e prijs: mej. Rodenburg en de heer Van der Veek; 3e prijs: da mes Klinkenberg en Turk. De heer Van den Hoorn heeft na mens de VW deze bridge-avond ge opend en de deelnemers hartelijk welkom geheten. De heer P. v. Buij- tenen maakte de prijswinnaars be kend, na alle deelnemers bedankt te hebben voor hun komst en de pretti ge wijze, waarop de strijd om de prij zen gestreden werd en na de heer P. Brama in het bijzonder bedankt te hebben voor de uitstekende leiding van deze drive Voor het middenstandsdiploma, afgenomen door de examencommissie te 's Gravenhage slaagden dezer da gen onze plaatsgenoten, de dames Toos Koot en Henny IJsselmuiden en de heren P. Beelen. W. Buschman, N. Duivenvoorde en H. van Eeden. Geboren: dr van N. Duijn en M. A. van Enrijk. zn van B. W. van den Berg en M. C. Duivenvoorden; zn van J. L. Weijers en H. E. Kaptein; dr van J. A. van den Hoorn en H. C. v. Rijn; zn van T. P. Oorthuijsen en M. H. Ne- derstigt. Van 23 AUGUSTUS t/m A SEPTEMBER iedere avond van 9 uur tot 10.30 uur (zondags niet) Prijzen van 1.60 t/m I 5,25 Kaarten te bestellen bij Uw plaatselijke V.V.V. en Markt 85a Delft {Tel. K 1730 26100). (Advertentie) C. P. Mens. G. van der Niet en W. L. Freke. Overleden: J. G. Bosman 70^ jr. A. van Santen 82 jr. VOORSCHOTEN S.V.L.V.-hanöbal. Door bijzon dere omstandigheden, kan de oefen wedstrijd van die jujnioren heden' avond niet doorgaan. Deze wordt verplaatst naar volgende week dins dag-avond. WARMOND BenoemdDe heer A. J. Dorsman, adjunct commies A ter gemeente secretarie alhier is in gelijke functie benoemd te Bergen op Zoom en zulks met ingang van 15 oktober a.s. Goed afgelopenToen het zoontje van de heer Q. Quelborst alhier, zon der richting aan te geven, de Hereij- weg overstak, werd hij gegrepen door een juist passerende personenauto, welke auto hem enkele meters mee nam. Het knaapje maakte drie of vier buitelingen, doch bekwam won der boven wonder geen lichamelijk letsel. Achterstand in bollenbedrijf. Door het voortdurende slechte weer is er een grote achterstand ontstaan in de werkzaamheden in de bloem- bollenbedrijven. Waarde bollen reeds gerooid zijn kon nog geen vervoer plaats vinden omdat de bollen niet droog zijn. De exporteurs zitten te wachten op hun bestellingen omdat zij hun afnemers in het buitenland op de overeengekomen tijd moeten leveren. De bollen hebben door het slechte weer in deze zomer geen noemenswaardige schade geleden. Ophalen vuilnis. Het huisvuil zal deze week niet op woensdag maar op donderdag worden opgehaald aan gezien de gemeentelijke diensten op woensdag gesloten zijn, Z0ETERMEER 50 JAAR GETROUWD. Het echtpaar C. H. van der Graaf- G. Veer, hoopt op 16 augustus a.s. de dag te herdenken, dat het vóór 50 jaar in den echt werd verbonden. 25 jarig dienstjubileum. Door de directie van Brinkers fabrieken n.v. werd in de zaal van „De Jonge Prins" een feestmiddag en -avond aangeboden aan een gedeelte van het personeel met hun dames, ter ge legenheid van het 25-jarig dienst verband van de heer D. Burgerstad als chauffeur. Na met zijn familie de feestzaal te zijn binnengeleid onder aanbieding van bloemen aan de echtgenote van de jubilaris, werd hij verwelkomd door de vrolijke muziek van de „Briba", een ensem ble gevormd uit leden van het per soneel, dat voor de eerste maal op trad in het openbaar bij een offi- kend, dat men z'n horloge gelijk kan zetten, op de verschillende pun ten die worden gepasseerd. Als blijk van waardering werd hem een gou den polshorloge aangeboden. Ook de heer G. C. Brinkers sprak woorden van waardering tot de jubilaris en noemde hem een millionair op de weg wat het aantal kilometers be trof, omdat hij wekelijks een afstand aflegt van ruim 1000 k.m. De heer de Hollander sprak namens de per soneelsvereniging en deed zijn woor den vergezeld gaan van een combi natie rooktafel met garnituur en boekenmolen. Op zeer geestige wij ze werd door de heer L. J. Pinkse een verkleind model aangeboden van de MAC, die door de heer Burg- stad naar de verschillende plaatsen van Nederland wordt gedirigeerd. Onder de vrolijke tonen van zang en muziek bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. NutriciaSenefelder (Amsterdam) 63. Nadat de gasten ontvangen waren in de cantine alwaar de thee werd gebruikt vond om 16 uur de traditionele voetbalwedsti'ijd plaats. Onder een fikse regenbui werd afge trapt. De eerste aanval was voor Se nefelder, die nogal ruw werd onder broken. Dit werd door de scheids rechter nogal zwaar gestraft met een penalty 01. Nutricia kwam er ech ter goed in en wist de stand al spoedig gelijk te maken. Senefelder voetbalde technisch beter en wist dit ook tot uitdrukking te brengen in de stand 12. Nutricia werd nu echter sterker en de achterhoede van de gasten moest nu ook op vol le toeren draaien. De keeper ransel de voorlopig alles uit zijn doel maar kon toch niet verhinderen, dat er met gelijke stand werd gedraaid 22. Na de rust bleek Nutricia, on danks de nog steeds stromende re gen, veruit de meerdere van de Am sterdamse gasten. Met de regelmaat van de klok werd de stand opge voerd tot 52. Senefelder wist hier na ook nog een doelpunt aan de sco re toe te voegen maar Nutricia had weer het laatste woord 63. Met deze stand kwam het einde van de ze prettige en sportieve wedstrijd. De dag werd verder besloten met een genoeglijke bijeenkomst in „Ons Genoegen" waarna de Amsterdam mers de terugtocht aanvaardden. DSO 1—Delft 1: 3—5. Voor de de wedstrijd aanving werd door het bestuur van DSO bloemen aange boden aan de aanvoeder van Delft in verband met het behalen van het 3de klasserschap van Delft. Na de aftrap was DSO al goed in vorm en de uiterst snelle rechtsbuiten J. Klos hd spoedig succes 10. Delft Tyas echter technisch beter en beheerste het gehele middenveld. De achter hoede van DSO was er goed in, maar kon niet verhinderen, dat de gasten spoedig gelijk maakten 11. Even daarna moest keper Kloprogge van DSO wegens een blessure het veld verlaten en de keeper-aanvoeder van Delft was meteen zo sportief, op zich te nemen het verdere gedeelte van de wedstrijd het doel van DSO te verdedigen. Hij kon% echter niet verhinderen, dat zijn plaatsgenoten hem nog 4 maal passeerdenDSO kon het niet verder brengen tegen de sterke achterhoede der gasten dan nog twee goals zodat het einde kwam met 35. Al met al een goe de oefenwedstrijd voor de a.s. com petitie, die een aanvang zal nemen op 9 september a.s.. Wegens de slechte weersomstandigheden was het aantal toeschouwers gering, wat wel jammer was, daar de opbrengst van deze wedstrijd bestemd was voor het comité „Speeltuinvereniging Zoetermeer". Consultatiebureau. De zittings uren van de doktoren voor het con sultatiebureau voor zuigelingen zijn nader als volgt geregeld: dokter J. H. N. de Bruün, vanaf 16 augustus en daarna om de 14 dagen, van 13.30 tot 14.30 uur; dokter P. Vegt vanaf 23 augustus en daarna om de 14 da gen van 15.15 tot 16 uur. De zitting wordt gehouden in het Groene Kruisgebouw, Dorpsstraat 76 Motor- en autoclub. Zaterdag 1'8 aug. a.s. houdt de motor- en auto mobielclub Zoetermeer en omstre ken een puzzlerit voor auto's moto- ciële gelegenheid. Hierna opende ren bromfietsen, waaraan aantrek- de ceremoniemeester, de heer L. J. Pinkse de bijeenkomst met een kernachtig toespraakje waarna hij het woord gaf aan de directeur de heer H. C. Brinkers. Deze sprak zijn waardering uit over de arbeidslust, de accuratesse en de naam die de ju bilaris had door geheel Nederland om zijn „op tijd rijden". Het is be kelijke prijzen zijn verbonden. Deze rit is de laatste van de drie ritten met als inzet de Nutricia-beker. Te vens is er een extraprijs beschikbaar voor de verstkomende, beste geklas seerde deelnemer. Inschrijving van af 3 uur in het clublokaal „Ons Ge noegen". De start heeft plaats orn 4 uur vanaf de Leidse Wallen.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6