Leimuiden ontving in regenbuien en zegenwensen zijn nieuwe burgemeester Opstandige Ambonnezen komen voor de rechter MAANDAG 13 AUGUSTUS 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 Lia v. d. Hoor» biedt burgemeester Kammenga van Leimuiden bloemen aan bij de gemeentegrens. Foto: De Leidse Courant. Wat men in de morgenuren vrees de, werd in de namiddag bewaar heid. De intocht van de nieuwbe noemde burgemeester de heer B. Kammenga, in de eerste van xijn drie gemeenten Leimuiden heeft veel aan luister verloren, want het zo verlangde zonnetje verscheen niet, maar de regenbuien vielen royaal uit de lucht. Wel wapperde uit vele huizen de driekleur, maar van overgrote belangstelling langs de wegen kon men niet spreken. Intocht. Om half vier arriveerde de heer Kammenga met zijn echtgenote, kin deren en dezer verloofden via Rijn- zaterwoude aan de grens van de ge meente. Nadat de burgemeester door de wethouders was verwelkomd bood Lia van der Hoorn, het doch tertje van de gemeente-ontvanger, namens de jeugd van Leimuiden aan mevrouw Kammenga een boeket an jers aan. De heer en mevrouw Kam menga namen nu plaats in een rij tuig bespannen met 2 paarden. Voor afgegaan door het Fanfarecorps „Ar- ti et Religione" met tamboers en pij pers uit Langeraar vormde zich een stoet bestaande uit de gymnastiek verenigingen „Kwiek" en „ODI" en enkele auto's. Ongeveer 4 uur arri veerde het gezelschap bij de zaal van hotel Sneeboer voor de installa tie. Bijzondere raadsvergadering. Toen het ogenblik was aangebro ken, waarop burgemeester Kammen ga zou worden geïnstalleerd was de zaal van hotel Sneeboer gevuld met vele genodigden en familieleden. De zaal had een feestelijk aanzien, en vele bloemstukken, door verenigin gen en particulieren bezorgd, sier den het podium. Onder de aanwezigen waren de raadsleden met hun echtgenoten, oud-burgemeester en mevrouw Bak huizen, de vader van burgemeester Kammenga, burgemeester Kolfscho ten van Alkemade, burgemeester v. Diepeningen uit Leiderdorp, burge meester Smeets uit Zoeterwoude, burgemeester v. d. Wilgen van Haar lemmermeer. burgemeester v. Wa- geningen uit Woubrugge, burge meester Detmet uit Zevenhoven, verder nog de burgemeesters van Aalsmeer, Diemen en Uithoorn, mi H. Dinger v. Kruiningen vertegen woordiger van de Commissaris der Koningin in Z.-H., de heren Maarse van de N.V. Autobusonderneming. De loco-burgemeester, de heer C. A. W. Buykx, opende deze bijzonde re raadsvergadering met gebed en sprak een welkomstwoord tot de aanwezigen in het bijzonder tot de vertegenwoordiger van de Commis saris der Koningin. De secretaris de heer J. W. de Ren las hierna het besluit van 9 juli voor, waarin de heer B. Kammenga was benoemd tot burgemeester van Lei muiden, Nieuw veen en Rijnsater- woude. Toespraak loco-burgemeester Buykx. Hierna werden de nieuwe burger vader met zijn echtgenote binnen geleid. De locoburgemeester zei in zijn toespraak die hierop volgde o.a.: Ik voel mij op dit moment gedrongen een kort woord te richten tot mijn mede wethouder Obdeijn, de ge meenteraad, gemeentesecretaris en ambtenaren als uiting van waarde ring voor de wijze, waarop zij mijn functie van loco-burgemeester ge durende drie maanden hebben ver licht. Ieder, die mij hierbij gesteund heeft, zeg ik oprecht dank. Hoewel het mij in die periode niet moeilijk is gemaakt, ben ik toch verheugd deze taak te kunnen overdragen. Zich tot de nieuwe burgemeester richtend zei hij o.m. U aanvaardt thans het ambt van burgemeester in onze gemeente. Leimuiden is een kleine gemeente waarvan de finan- tiële positie gezond is. Er is zelfs nog een kleine reserve. Toch staan er verschillende punten op het pro gramma die een oplossing vragen. Ik bedoel hiermee de woningbouw, de verwezelijking van het uitbrei dingsplan en de straatverlichting. De bevolking is hier eenvoudig van aard en er heerst een goede geest. Wanneer u burgemeester, een open open oog heeft voor de zorgen en belangen van de bevolking, wacht u een prettige werkkring. De heer Buykx stelde ten voor beeld de 34-jarige ambstperiode van burgemeester Bakhuizen, waarin een prettige sfeer had geheerst. Hij eindigde met de wens, dat de nieuwe burgemeester vooral zal zijn een burgervader. Hierna installeerde de loco-burgmeester burgemeester Kammenga en hing hem de ambts keten om als teken van waardigheid, waarna hij hem zijn gelukwensen aanbood. De eerste woorden van burgemees ter Kammenga waren een uiting van dankbaarheid aan H. M. de Ko ningin voor de benoeming, en voor de steun ondervonden van de Com missaris der Koningin. De burge meester zei vervolgens met moed zijn taak te aanvaarden. Na enkele ontmoetingen aldus de burgemees ter, heeft het mij en mijn gezin ge troffen hoezeer men mij in Leimui den is tegemoet gekomen. Hiervoor en voor de prettige intocht, alsook voor de hartelijke woorden en ge lukwensen sprak hij oprechte dank uit. Spreker verklaarde dat hij zich met liefde en inzet van al zijn krach ten zal wijden aan zijn nieuwe ambt. 'De burgemeester besloot zijn veel omvattende rede met de bede naar Omhoog „Dat onze weg hier vrucht baar mag zijn." De bijzondere raads vergadering werd hiermede gesloten. op het grote belang van een goede verstandhouding tussen gemeenten en Hoogheemraadschap Rijnland. Adjudant De Bil van de Rijkspo litie noemde Leimuiden niet de moeilijkste gemeente voor het poli tieapparaat, maar het moderne ver keer eist toch overleg en samenwer king waarvoor hij de aandacht vroeg. De heer D. Broere stelde zich voor als voorzitter van de Vereniging voor Veilig Verkeer met 330 leden. Ds. T. Kruyne Herv. Predikant verheugde zich erin, dat hij het ge zin van burgemeester Kammenga tot leden van zijn gemeente zal mogen rekenen. Tot slot van de rij vond dr Doff het een genoegen namens de familie, zich te mogen aansluiten bij de ge lukwensen. Van harte hoopte de zwager van de burgemeester, dat de grote plaats die deze in de familie kring innam, bestendigd zal kunnen blijven. Burgemeester Kammenga had hierna voor alle sprekers een per soonlijk antwoord. Hij zeide getrof fen te zijn door de hartelijke ont vangst, welke voor hem en zijn ge zin een blijvende herinnering zal zijn. Het deed hem goed dat ook zijn vader bij deze plechtigheid aanwezig kon zijn. Wanneer hij in Leimuiden gevestigd zal zijn, hoopte hij spoe dig het schone wat het platteland biedt, hem te kunnen laten zien. Met een oprecht en hartelijk woord van dank voor de hartelijke woorden en de vele bloemen besloot hij met de woorden: „Hebt dank voor alles". Des avonds van 8 tot 10 uur was er in hotel Sneeboer gelegenheid om persoonlijk kennis te maken met burgemeester Kammenga en zijn ge zin. Vele gelukwensen. Nadat een verfrissing was aange boden volgde een rij van sprekers, allen hartelijke gelukwensen aanboden. Allereerst was het de secretaris, de heer J. W. de Ren, die sprak na mens de ambtenaren, technische dienst en gemeentepersoneel. Na een felicitatie schetste de secretaris de nieuwe burgemeester als een edel mens, die lust heeft in zijn arbeid. Hiervan was hij overtuigd door het jarenlange contact, dat hij met de heer Kammenga heeft gehad in diens kwaliteit van hoofdambtenaar ter Provinciale Griffie van Z.-H. Spre ker wenste de burgemeester voor gezin en arbeid Gods beste zegen toe. De burgemeester antwoordde hierop en noemde de goede verstand houding die steeds had bestaan, tus sen hen beiden. Namens de kringen Haarlemmer meer en Alphen a. d. Rijn werd het woord gevoerd door burgemeester Smeets uit Zoeterwoude, die de nieu we collega een welkom toeriep in de kring en in het bestuur van het Rijnlandsborgstellingsfonds. Bestuurswijziging bij „Avicultura" Vier bestuursleden van de Ko ninklijke Nederlandse Vereniging „Avicultura" zijn afgetreden. Het zijn de heren H. A. van der Spek, secretaris; B. Donk, penningmeester; dr. R. K. W. Kuipers, vice-voorzit- ter; F. van Beuzekom; allen uit Den Haag. In een buitengewone leden vergadering zijn tot nieuwe be stuursleden gekozen de heren P. de Rover, secretaris; J. H. Remmel- zwaan, penningmeester; B. J. Her mans en Rijn veld, allen uit Den Haag. De heer G. L. Domhoff, die al zitting had in het bestuur, werd be noemd tot vice-voorzitter. De afgetreden bestuursleden kon den zich niet verenigen met de plan nen, twee in Den Haag gevestigde verenigingen, de vereniging tot be vordering der pluimveehouderij V P.H. en de eerste Zuid-Hollandse sierduivenvereniging E.Z.H.S.V., in volkomen gelijkwaardigheid met „Avicultura" te laten samenwerken bij het organiseren van dé eerstvol gende tentoonstelling. De nieuwe bestuursleden van „Avicultura" zijn bestuursleden van de beide voorgenoemde verenigin gen. De eerstvolgende Avicultura-ten- toonstelling, van 18 tot 20 januari a.s., zal ditmaal niet in de Houtrust- hallen, maar in de Dierentuin te Den Haag worden gehouden. BROMFIETSER VERONGELUKT. Gistermiddag om vijf uur is een bromfietser verongelukt tengevolge van het breken van de uitlaat, die tussen de spaken raakte. De brom fietsberijder, de 53-jarige ongehuwde A. Lahey uit Kerkdriel, sloeg drie maal over zijn hoofd. Met een zware schedelbasisfractuur werd hij over gebracht naar het Groot ziekenhuis te 's Hertogenbosch, waar hij bij aankomst overleed. De loco-burgemeester omhangt de nieuwe burgemeester Kammenga Slagter, Dijkgraaf van het I van Leimuiden met de ambtsketen. Hoogheemraadschap Rijnland, wees I Foto: De Leidse Courant. G. S. VERDONSCHOT BIJ DE L.TJ8. In de kringen van de katholieke land- en tuinbouwers, verenigd in de L.T.B., is de heer G. S. Verdon- sohot uit Heemstede niet alleen een bekende, maar ook een bijzonder ge waardeerd man. Hij is de directeur van het boekhoudbureau van de LTB en in die functie bewijst hij niet al leen zijn organisatie maar ook de aan gesloten agrariërs in de bisdommen Haarlem en Rotterdam onschatbare diénsten. Zaterdag j.l. is die waardering dub bel en dwars gebleken, toen de heer Verdonschot gehuldigd werd vanwege zijn dèrtigjarig jubileum in dienst van de LTB. Tengevolge van bijzondere omstan digheden kon vijf jaar geleden het zilveren jubileum niet gevierd worden en daarom greep men het zesde lus trum aan om hem alsnog te fêteren. Na een H. Mis in de parochiekerk van de jubilaris kwam een uitgebreid gezelschap in Brinkman te Haarlem bijeen, De algemeen voorzitter van de LTB, de heer G. W. Kampschör, liet woorden van lof horen over de persoon en het werk van de heer Verdonschot. „Een ambtenaar, die zijn plicht doet", aldus de heer Kampschöer, „is een goed ambtenaar. Maar van de jubilaris kan iedereen bovendien getuigen, dat hij meer dan zijn plicht deed. Mede vooral dank zij zijn ijver is het boekhoudbureau van de LTB 'n krachtige en gezonde in stelling geworden, waarin de leden hun vertrouwen stellen. Dat blijkt wel uit het feit, dat het ledental van de instelling sterk gegroeid is. De heer Kampschöer stelde voorts vast, dat de heer Verdonschot het vertrouwen van zijn mensen vooral gewonnen heeft door zijn persoon lijke contacten. Daardoor kon hij vele particuliere kwesties oplossen. In de na-oorlogse tijd werkte hij zich voortreffelijk in in de ingewik kelde bijzondere belastingswetgeving, en met die wetenschap kan hij tal rijke leden helpen. De heer J. Th. van Saase getuigde als voorzitter van de stichting Boek houdbureau van de LTB eveneens van zijn waardering en de algemene bondsadviseur, rector J. A. G. van der Hoogte sloot zich daarbij aan. Tijdens de algemene receptie, die 's middags werd gehouden, kwamen vele relaties de heer Verdonschot complimenteren. Het woord werd o.a. gevoerd door ir. A. Vondeling, vorzitter van de vereniging van land- bouwboekhoudkundige bureaus, en door de heer A. Heynen, directeur van het boekhoudbureau van de A.B. T.B. te Arnhem. Hij sprak tevens na mens de LLTB te Roermond en de NOB te Tilburg. De jubilrais mocht van vele kan ten fraaie geschenken ontvangen. Dinsdagmorgen a.s. om 10 uur zullen voor de politierechter te Mid delburg acht Ambonezen verschij nen, die vorige week zaterdag wer den gearresteerd en in het huis van bewaring werden opgesloten. Zij zijn allen bewoners van het kamp aan de Nadorstweg te Middelburg en worden verdacht van diefstal, verduistering en heling. De datum, waarop de Ambonezen uit het woon oord te Westkapelle zullen terecht staan, is nog niet vastgesteld. Amerikaan bezocht Kath. Thuisfront VERBAASD! Van 13 Lm. 16 augustus zal in Ne derland een bespreking worden ge houden van de Hoofden Geestelijke Verzorging der N.A.V.O.-Marine- Strijakraohten. Katholiek Thuisfront richtte hiervoor pp „Beukbergen" 'n kleine tentoonstelling in, om zijn werk toe te lichten. Een Amerikaan se vlootaalmoezenier kwam persoon lijk een kijkje nemen op het Secre tariaat van Katholiek Thuisfront. Een Amerikaan is niet gauw verwon derd, maar deze aalmoezenier was dit zeer zeker, toen hij kennis nam van de verstrekkende arbeid die tot de taak van Katholiek Thuisfront be hoort en van al hetgeen Katholiek Thuisfront voor aalmoezeniers, mili taire tehuizen en voor de militairen zelf te betekenen heeft. Hondje doodgeslagen 1 Week gevangenis Een 72-jarige landbouwer uit Wij he knuppelde enige tijd geleden een hondje dood, omdat het beest een kip gevangen had en voor de rechter verklaarde hij, dat hij boos was geweest: dan doe je wel eens iets!" Voor dat „iets" eiste de officier van justitie te Zutfen één week ge vangenisstraf en toen de landbou wer mededeelde, dat hij liever een geldboete had, antwoordde de rech ter: „Geen sprake van!", zodat het een week cel voor de bejaarde land bouwer werd. VROEGTIJDIG EINDE RIJWIELDRIEDAAGSE. De jaarlijkse rijwieldriedaagse, die voor de zevende maal werd gehou den, heeft dit jaar een vroegtijdig einde gekregen doordat op de twee de dag een ernstig ongeval plaats had. De 22-jarige mej. P. uit Bergen op Zoom maakte op de Kruislandse dijk een val toen een auto passeer de en liep behalve een beenbreuk ernstige verwondingen op. Het VVV- bestuur meende de derde rit te moe ten afgelasten, evenals de feestelijke sluitingsavond. De toestfd van mej. P. was gisteren, naar wij verneiven, bevredigend. DRONKEN CHAUFFEUR VEROORZAAKT DODELIJK ONGELUK. Zondagavond is op de Maasdijk te Aupeltern een vrachtauto, bestuurd door de houthandelaar H. uit St. An- tonius, op twee wielrijders ingere den, die uit de tegenovergestelde richting kwamen. De beide wielrij ders, de heer en mevrouw Van Schaik uit Alphen (Gl.) werden van de dijk geslingerd en levensgevaar lijk gewond. Een zesjarig zoontje, hun enig kind, dat bij de moeder achter op de fiets zat, werd gedood. De vrachtauto stortte van de dijk. Het bleek, dat de chauffeur onder in vloed van sterke drank verkeerde, nadat hij verscheidene café's in Ap- peltern, waar een kermis wordt ge houden, bezocht had. Het gezin Van Schaik was ook op weg naar de ker mis. Een paar honderd meter daar voor trof'hen dit ongeluk. De slacht offers zijn vervoerd naar een zieken huis te Oss. De chauffeur is inge sloten en de wagen in beslag geno men. PaaqA co-ïio- lïok wel ketanylteêlinq, en ïeqzn De Haagse bloemenkoningin is nu weer Amanda Langezaal van „Het Nederlands ballet". Zaterdagavond heeft zij, na een week te hebben ge regeerd, afstand van haar troon ge daan in Pulchri Studio in Den Haag. Daar werden ook prijzen uitgereikt aan deelnemers van het bloemencor so dat zaterdagmiddag was gehouden Bij dit bloem enf eest waren zes praalwagens van de stichting Den Haag-bloemenweek, die gewijd wa ren aan het leven van Rembrandt en zijn werk. De hele zaterdagmiddag heeft het druilerig geregend en de ontelbare bloemen, die voor de in totaal 58 wagens van het corso wa ren gebruikt, werden hierdoor mooier, maar de deelnemers zaten 'n beetje triest op de wagens, gehuld in plastic regencapes. De belang stelling voor het corso, dat ook des avonds nog een door Den Haag trok was, ondanks het vochtige weer groot.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 8