1 LEIDEN in LIMETZ Wegens vermissing van auto ging circus-première in Alphen niet door Nieuw knechtje bezocht Leiden, terwijl half Nederland zocht BEKENDMAKING Schepp VA'" ;t«É Programma voor de badgasten VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 „Wij hebben al met veel soorten pech te kempen gehad, maar de voor stelling ging altijd nog door tot dnsver. Wat we vanavond beleven grenst aan het ongelooflijke", vertelde ons de heer J. Boltini, de pers-chef van de combinatie Circus Boltini en Altboff. „Wij zijn een auto met oplegger kwijt, welke in de nacht van woensdag op donderdag, na de laatste voor stelling te Haarlem, naar Alphen aan den Rijn is gedirigeerd". In Alphen zop donderdagavond de première plaats hebben. Om acht uur evenwel was er noch van de auto, noch van de bestuurder, een 24-jarige ex Korpa- strijder, een spoor te vinden, noch had men van de bemanning enig teken van leven vernomen. Chauffeur stilde hon ger met zakjes koek In de zoekgeraakte wagen zaten de belangrijkste apparaten, attributen, zitbanken, licht-aggregaat, requisie- ten van de artisten, fourage, enkele dieren, kooien enz., voldoende om de voorstelling onmogelijk te maken. Zij is dan ook afgelast. Het hele spul zat in volkomen duisternis. De noodzake lijkste zaken werden bij kaarslicht afgewedkt en in deze sfeer deden onder de circusmensen en de burgerij van Alphen a. d. Rijn de wildste ge ruchten de ronde tot uiteindelijk, zo ongeveer tegen half tien, de politie de mededeling bracht, dat de wagens, met enkele tientallen meters tussen ruimte, langs de rijksweg onder Oegstgeest geparkeerd stonden. De bemanning was op dit moment ech ter nog nergens te vinden. De rijks politie van Oegstgeest had zich over het materiaal ontfermd en'tex bevei liging tegen aanrijding, rode lan taarns bij de wagens geplaatst. In de cabine trof de politie o.m. een lege koekjeszak aan, waaruit de conclusie werd getrokken, dat terwijl de directie te Alphen a. d. Rijn haar zenuwen zat op te peuzelen, de chauf feur rustig in de cabine van zijn defecte wagen aan koekjes zat te knabbelen Wonderlijk geval. Hoe het mogelijk is geworden, dat een chauffeur van een auto met een dermate belangrijke lading, 'n nacht, een dag en een groot deel van de avond maar rustig ergens aan de kant van een weg zit te wachten tot KATWIJK Burgemeester en wethouders van I^atwijk maken bekend, dat bij hen aanvragen zijn ingekomen om ver-; gunning voor de bouw van: 1. een garage op een terrein gelegen aan de Narcisstraat/Molenweg, kadastraal bekend gemeente Kat wijk, sectie B nr. 4722. 2. 47 woningen c.a. op een terrein gelegen in het uitbreidingsplan „Koestal", kadastraal bekend ge meente Katwijk, sectie B nr. 5007 ged. 3. 7 woningen op een terrein gele gen in het uitbreidingsplan „Koe stal", kadastraal bekend gemeente Katwijk sectie B nrs. 4971 ged-, en 4272 ged. In verband met het feit dat de onderhavige bouwplannen afwijken van het desbetreffende uitbreidings plan, zijn wij voornemens voor de uitvoering van de?e bouwplannen vergunning ex artikel 20 der Weder opbouw wet te verlenen. De eigenaren van de aangrenzende en nabijgelegen gronden worden tot 17 augustus a.s. in de gelegenheid gesteld eventuele bezwaren tegen het verlenen van bedoelde vergun ningen bij hen in te dienen. (Advertentie). POTLOOD en GEEST No. 504. Horizontaal: 1. niet actief, 7. luitenant (afk.), 8. bekende af korting, 10. meisjesnaam, 12. zwem vogel, 14. bekende afkorting, 15. op telling, 17. zijtak Donau, 18. wijn maat, 19. telwoord, 21. vogel, 23. plaats in de oudheid, woonplaats van (afk.), 27, door Gods genade (affc- Lat.), 28. muzieknoot, 30 beproefd, echt. Verticaal: 2. telwoord, 3. gebod, 4. opeping ener fuik, 5. oude lengte maat, 6. bekend Frans bacterioloog, 9. overdekte winkelstraat, 11. ontken- ring (Eng.), 13. opening in een deur of raam, 14. voegwoord, 16. eiland in 't N. van de Ierse Zee, 17. tijdreke ning, 20. bijwoord, 22. godsdienst (afk.), 24. ik (Lat.), 25. groente, 27. academische titel (afk.), 29. water in N. Brabant. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 541. Horizontaal: 1, winst, 7. beton, 9. en, 11. gage, 12. nok, 14. kar, 15. ode, 16. rem, 18. toe, 20. imme, 22. Sn, 23. koers, 25. Erato. Verticaal: 2. ib, 3. neg, 4. staket, 5. toga, 6. Hendrik, 8. nergens, 10. no, 13. kommer, 17. moe, 19. op, 21. era, 24. St. De wereld op z'n kop. er hulp komt opdagen, is ook nadat de ontknoping omstreeks half elf in de directiewagen te Alphen a. d. Rijn kwam, niet duidelijk geworden. De betreffende chauffeur schijnt reeds vroeg in de ochtend onderweg in Hillegom, ter hoogte van Treslong motor-pech te hebben gekregen. Hij was daar gepasseerd door enkele an dere wagens van het circus en hier door verkeerde de chauffeur in de veronderstelling, dat men er wel van op de hoogte was, waar hij bleef en wat er aan mankeerde. Met veel ge sukkel slaagde hij tenslotte er in zijn lading tot aan Oegstgeest te brengen, maar toen was hem de moed in de schoepen gezonken en zette hij de wagen, met behulp van- eep andere vrachtauto,, op eep'parkeerplaats van de rijksweg neer- Hij zond, toen het begon te dagen, zijn bijrijder, een pieuweling in de circusfamilie, die dezelfde nacht in Haarlem door een der directeuren was aangenomen, naar Alphen a. d. Rijp. De bijrijder begaf zich naar Lei den, nam~enige uren ampel kennis van de schoonheden en merkwaar digheden van deze stad en keerde naar Oegstgeest terug met de mededeling dat het reisje naar Al phen hem toch niet zo erg aan lokte De chauffeur werkte een poosje op het gemoed van zijn nieuwe, jeugdige collega en slaag de erin, hem weer op pad te krij gen. Aangenomen moet worden dat hij in de streken langs de oude Rijn niet al te goed bekend is, want zoals uit het voorgaande reeds is gebleken kostte het hem nogal enige tijd voor hij Alphen bereikt had. De chauffeur stelde intussen zijn honger met het verorberen van enkele zakjes koek. Actie. Onderwijl waren de heren Boltini, Althoff en enkele personeelsleden, en chauffeurs, met alle mogelijke ten diepste staande voertuigen, van de mooiste luxe wagens tqt jeeps overal in de provincie aan het zoeken. Men had de wagen om acht uur vanmor gen verwacht en kort na het ver strijken van dit tijdstip, trok men reeds op onderzoek uit, echter tever geefs- Teneinde raad heeft de heer Boltini de radionieuwsdienst inge schakeld. Politie-auto's en motoren suisden over alle wegen, voorlopig zonder resultaat, tot er een politie bericht binnenkwam, dat de wagen was gevonden. Met grote letters stond er Boltini op en de wagen stond in Bodegraven. Maar toen bleek, dat deze niet de vermiste auto kon zijn, want daar staat geen naam op.. De gevonden auto was die van de reklame-chef, die al reeds doende was om de voorstellingen, welke volgende week in Bodegraven zou den worden gegeven, voor te berei den met plakkaten enz Intussen was de vermiste auto L 596375 met een lading van ongeveer een ton geldwaarde, niet gesignaleerd wel was daar het officieus bericht van de bijrijder van wie de andere directeur, de heer Boltini piet wist, dat hij sinds kort tot zijn personeel behoorde. Om de mededeling van de „onbe- kepde" jpngerpan te onderzoeken, Werd een jeep uitgestuurd ep werd de jongen daarin meegenomen om de chauffeur aan te geven, waar hij de auto's had gezien- De weg kwijt. Tot overmaat van ramp kon deze echter de plek waar de wagens door hem waren verlaten, niet terug vin den. Hij liet de chauffeur naar Kat wijk, Noordwjjk, Rijnsburg, Valken burg en nog meer kustplaatsen rij den om tenslotte nog in Hillegom te belanden, teneinde van daaruit „het spoor" opnieuw te volgen. Tenslotte I vond deze de wagens, maar had geen materialen bij zich om de auto's op sleeptouw te nemen. Dit zal nu vrij dagmorgen gebeuren en Circus Bol tini hoopt zijn middagvoorstelling, die om drie uur zal aanvangen, op tijd te beginnen- In de directiewagen werden hartige woorden gesproken om de fouten die toch hier- en. daar wel werd.eh ge maakt, maar er werd tqch ook weer hartelijk gelachen om de komische gevallen welke zich er tussen door afgespeeld hebbep en wat de heer Boltini heel grappig „Circus in een circus" noemde.... De ongeveer 4000. zitplaatsen voor de première waren uitverkocht, maar niemapd ruilde zijn met moeite ver worven toegangsbewijs in voor zijp spaarduitjes Het medeleven was zo groot en het vertrouwen piet minder, dat er zelfs honderden kaarten voor de volgende voorstelling verkocht zijp TOESTAND j. RUARDY. De pluimveehandelaar, J. Ruardy, die dinsdagmiddag door een kogel uit het pistool van eep der politie mannen in de buik is getroffen, en naar het r.k. ziekenhuis te Gouda is overgebracht, verkeert nog steeds in levensgevaar- NOORDWIJK Pater Hogenelst gaat heen Pater Jphannes Nicolaas (Quilia- nus) Hogenelst, die sinds maart 1047 kapelaan aap de parochie vap 0,L- Vrouw Onbevlekt Ontvanger» te Leiden (Hartebrug) is benoemd tot kapelaan te Sankt Pölten (Oosten- rijk)- Pater Hogenelst is op 31 juli 1915 te Den Haag beboren. Hij werd jp 1941 tot priester ge wijd en in 1947 benoemd tot kape laap te Leiden. Veel heeft hij ge daan yoor het jeugdwerk in zijpi paro chie, in het bijzonder voor het vrou welijk jeugdwerk, dat opder zijn lei ding stond. Hij stichtte opder meer jeugdhuizen voor gidsen, kabouters etc. in de Ceciliastraat ep de Haze- windsteeg. Hij was onder meer geeste lijk adviseur van de gymnastiekver eniging „Sportief' vap de Leidse Golfbrekers en van de kath. bond yan meubelmakers. Pater Hogenelst stond bekend als een gezocht biechtvader en geestelijk leidsman. BIJ SPELEN GEVALLEN. Bij het spelen viel gistermiddag om half zes de negen-jarige J. de V. van een 2-meter hoog platje aan de Willemshof. Omdat het knaapje nogal hevig bloedde uit het linker oor, werd het 'binnengedragen in een huis aan de Middielstegradht, vanwaar de EIHD overbrenging naar het Aoad. Zieken huis noodzakelijk achtte. Geslaagd. Voor het staatsexam/en HRS A slaagde te 's Grayephage de heer L. E. Reiohenfeld te Leiden. Voor het Staatsexamen H1BS B, de heer F. H. Werkhoven, evepeeps te Leiden. Kinderfeest in Morskwartier Donderdagmiddag daverde het uit de tuin der speeltuinvereniging „Morsöhkwartier", waar honderden kinderen genoten van een prachtig programma, dat gebracht werd door Carla Flink's Kindertheaterbureau. Prof. Tevano was de eerste, die met zijn fabelachtig goochelen, alle aandacht der kinderen vroeg ep wel zo, dat de kinderen louter van ver wondering vergaten te klappen. Jac- ky, de sprekende pop, was de popu laire figuur bij de jeugd. Prof. Te- yano's nieuwe vinding „Pe Foppen- kist" oogstte groot succes. Herman Sanders liet de jeugd zin gen en omlijstte de nuppners muzi kaal. Onbedaarlijk werd er gelachen om „De Corty's", die een nummertje clownerie weggaven, dat er zijp mocht. De voorzitter A. P. J. de Vrind, voorzitter der commissie voor de j eugdvakantiebezigheden richtte aan het eind het woord tot allen, die in deze vakantieweken de jeugd zo'n prettige tijd hadden bezorgd (volgen de week dinsdag komt er nog een groot tuinfeest op Morschkwartier voor alle Leidse speeltuinkinderen, het volkshuis en het r.k. Sted. Co mité). In het bijzonder werd de heer en mevr. Flippo, de heren P. J. Ma- jolee en A. Lasschuyt dank gebracht voor het vele voorbereidende werk en de uitvoering van de „centrale" activiteiten zoals bioscoopvoorstel lingen en openluicjitvoorstellingep. Namens alle kinderen 'bood een jon gen aap mevr. Flippo en de heren Majolee en Lasschuyt geschenken aan. BurperlUke Stand Geb.: Aüda Jacoba, d. v. H. Selier en T. Kuijt; Frans Robin, z. v. F- V- d. Mark en M. C. Serlie; Elisabeth Ma ria Alberta Theresia, d. v. A. L. Duijnhoven en A. C. Beijersbergen; Jeroeptje Qeertrwda Barbara, 4- v. L. Overdpip ep J- Rekooij; Frans, z. v. J. A. v. Hoef laken en J. M. de Koek; Jo&ephus Petrus, z. v. H. J. de Heiden en C. P. v. Kins; Arnoldus Leonardus Josephus, z. v. G. Duivenvoorden en A. T. v. Santen; Margaretha Johanna, d.v. M. C. Lam en C. Verzade; Jac ques Johannes, z. v. J. A. F. Kranen- veld ep N. v. RooijJeannette, d. v. M. L. Beck ep J. Bruinenberg; Jan, Z, v, L. v. d. Meij ep M. Zwaap; Cor nelia Alida Maria, d. v. IN. L. Semp en M. Kriek; Adriana Isabella Hen- drica, d. v. H. J. A. Hilders en A. I. H. Leune; Johanpa Berdipa Hillegopda, d. v. J. Hofmeester en M. v. Duyn; Nicolaas Pieter, z. v. B. Vermeulen en A. v. d- Kley; Ge°rg Izaak, z. v. P. M. Hage en E. O.. Mijller; Adrianus Leonardus, z. v. L. v.Stijn ep A. Faas. Getr.: P. G. v. d. Horst en A-'A. Meurs; T. de Vries en M. M. v. Ton geren. Overl.: J. Nievaai't, weduwmv 80 jr.-j S- M- Wallenburg,, huisyr. yap v. Duprep, 81 jr.; A. Stienstra, wed. v. Binnendijk, 83 jr.; B. de Water, huis vrouw van Brugmans, 55 jr.; J. Velt- huizen, map, 34 jr. Verglag slachthuis Leiden Nog ruim 21 procent rundertuberculoie Uit het jaarverslag over 1955 van het openbaar slachthuis te Leiden vernemen wh» dat Leiden 89 slagers bezit; dit betekent, dat er 1060 jp- woners per slagerij zijn. Ip Oegstgegst ligt dit getal veel hoger; 1730 inwoners per slagerij. Oegstgeest heeft het openbaar slacht huis te Leiden aangewezen als cen trale slachtplaats, in de overige kripggemeepten wPfdt bij de slagers aap huis geslacht. De 89 slagerswinkels in Leiden worden geëxploiteerd door 87 eige naren, in deze aantallen zijn 8 paar- depsiagerjjen begrepen. Aan het opepbaar slachthuis wer den dit jaar 23.282 dieren ter slach ting aangevoerd tegen 25.272 ip het jaar 1954. De slachtingen voor de vleeswarepfabrieken liepep terug van 3413 tot 349 stuks, doordat de firma Tieleman en Dros de fabricage van vleeswaren in de loop yan het jaar beëindigde wegens likwidatie. Tuberculose, Het percentage runderen tpet tu berculose daalde van 31,58 pet. tot 21.84, pet. De procentuele daling is ruim driemaal groter dan in het voorgaande jaar. In het kader van het vijfjarenplan voor de tuberculo sebestrijding onder het rundvee ging de opruiming yan reactiedieren voort. In het verslagjaar werden 1069 van een „rood oormerk" voor ziene reactiedieren geslacht, tegen 1346 in het jaar 1954, hetwelk als een aanwijzing kan worden be schouwd, dat de afzet van tubercu- leuse dieren ten einde loopt. Bij varkens is het percentage tu berculose teruggelopen van 3,75 pet- tot 2,42 pet. Van de gelegenheid om honden en katten pijnloos te doen afmaken werd ook dit jaar door het publiek ruim gebruik gemaakt. Hiervoor werd een schietmasker gebruikt. PATER NATANAëL GEMKE Pater Natanaël Gemke O.F.M. is benoemd tot kapelaan in de St. Leo- nardus-parochie te Leiden. Pater Gemke werd op 14 april 1891 gebo ren en in 1023 tot priester gewijd. De laatste functie van pater Gemke was aalmoezenier van de strafgevangenis te Rotterdam. Na de verschillende evenementen van de afgelopen week, waarin het V.V.V.-bal in het Casino een grote attractie voor vele badgasten bleek te zijn, is ook voor de komende week een programma vol attracties samen gesteld. In de eerste plaats wordt de aan dacht gevestigd op de kinderrenbaan aan de Golfbaan waar zaterdagmid dag om 14.00 uur het hefschroef- vliegtuig van de Aero Ypenburg zal opstijgen yoor rondvluchten boven Noord wijk met de prijswinnaars van de grabbelton, welke in de hotels in Noordwijk zijn opgesteld ten bate van het Nationaal Rheumafonds. Ip aansluiting daarop zullen om 15.00 uur op deze renbaan de Euro pese kampioenschappen voor kinde ren gehouden worden met hun trap auto^. Voor de jeugd een bezoek waard! 15 augustus zullep de gasten van de balplaats, de Zwitserse voetbal club Rorschach het opnemen tegen een combinatie van voetbalspelers uit verschillende clubs uit Noordwijk en omgeving, op het gemeentelijk sportpark. Vrijdagavond is er eep groot zwem feest in het Golfbad achter de vuur toren waar de Haarlemse en Leidse zwemclubs vorige maand met zo'n succes hun kunnen demonstreerden. Hup optreden wordt vergezeld van muziek en kleurrijke verlichting. Zaterdag 18 augustus om 20.00 uur is er een groot rolschaatsfeest waar aan de besie Hollandse en Duitse rol schaatsers zullen deelnemen en er zal o.m. een vermoedelijk vinnige roj- hockeywedstrijd worden gespeeld tus sen de vijftallen van de bekende Haagse Rolschaatsclub Hollandia en de zeer sterke ploeg van de Roller club uit Hamborn uit Duitsland. Dit programma wordt afgewisseld met kunstrijden o.m. van de bekendste Hollandse rijdsters ep enkele komi sche nummers waarover u naar har telust kunt lachen. Voor de kinderen is er op 14 aug, een poppenkastvoorstelling op het strand aan de Kon. Wilhelmina Bou levard ep mocht deze hü onverhoopt qpgUPStig weer piet kunnen door gaan dan zal deze'voorstelling plaats vimden in het Casino aap de Oude Zeeweg tegep de geringe eptrée-prijs van 0.75. Frank Vink, die de vorige maal met zoveel succes optrad, zal on der auspiciën van de stichting V.V.V. Noordwijk ook deze voorstelling ver zorgen. STANDWERKERS IN ACTIE. Een der mieest aantrekkelijke eve nementen in het badseizoen is het reeds traditie wordende standiwer- kersconcouvs. Ook gisteren dromde een zeer talrijk publiek rond de kra men op de Hoofdstraat, waar een vijf en twintig standwerkers hun bloe- rnenprikkers, messenslijpers, groen- tensnijders, dunschilllers, borduur- apparaten, fluitjes, ballonnen, dassen en wat dies meer zij, aap de man trachtten te brengen. Sommigen deden dat met een gloed>- vol betoog, anderen met slechts en kele welgekozen woorden. ',s Avonds kon imien in de Hoofd straat over de hoofden wel lopen. Tussen de mensenmenigte door be woog zich de jury, bestaande uit de heren. W. van Hasselen, directeur van de stichting WV Noordwijk, C. van Vliet, directeur van gemeentewer ken en voorzitter van de Vereniging van Villa- en Huizenverhuurd-ers, W- Spaanderman, N. Meiland, G. Crarna en J. van der Steep, leden van de evenepiieptepicopimi^sie, die de da mes en herep standwerkers nauwlet tend opnamen om ze niet alleen op welsprekendheid, maar ook op origi naliteit, verkoopkwaliteiten en voor al ook op 'beschaving te beoordelen. Als prijswinnaars kwamen uit de bus, de heren: 1. G- Ebbers en A. Jongkind met hun groentensnijders; 2- H. Komman met golfimiessen3. J. Rabbie met por tefeuilles ep rpessep. 4. J. Gobets met messenlijpers; 5. R. Schalkwijk met dassenhouderg, Nederlanders door kermis ingesloten Limetz, 8 augustus. De kermis is groeiende zodat lang zamerhand onze tent in het centrum van de vermakelijkheden komt te staan. Is dit een prettig bericht, het vol gende is minder prettig en betekent zelfs een verlies voor ons. De „garde- champêtre-tambour" is „geschiede nis" geworden. De man heeft zijn congé gekregen wegens het feit dat er in Limetz niets meer om te roe pen valt. Blijkbaar heeft de ge meenteraad bij deze onberaden stap niet aan de Club de Limetz gedacht, die toch zo graag gebruik maakte yan de diensten van deze operette omroeper. Nu zullen we zelf jp deze leemte voorzien ep eep omroeper bepoemen die opze berichten aan den volke kond zal doen. Iedereen voelt zich overigens zeer op zijn gemak. De stemming blijft uitstekend en de beide artsen zitten gelukkig zonder noemenswaardige practijk. De verpleegsters zijn hele maal op non-actief en doen de vaat. De optocht zondagmiddag schijnt een bloemencorso te moeten worden, waarin wij twee wagens kregen toe gewezen. Optwerper-architect-uit- voerder Berpard Rosdorff heeft zich teruggetrokken op een stille plek ep wacht in het zonpetje op inspiratie. Hij bewaart nog een geheimzinnig zwijgen, maar aan zijn oer-Hollandse gezicht is te zien dat zijn ontwerp iets met Volepdam en molens te ma ken heeft. Oude kennissen. Wie schetst onze verbazing toen wij, pa korte afwezigheid, de kennis weer zagen uitgebreid met twee wa- gepg waar we min of meer kennis aan hebben? Twee gammele kermiswagens waar van men niet zou vermoeden dat ze nog rijdep kunnen. Deze wankele, tot barstens toe volgeladen vehikels, warep vorig jaar de oorzaak dat opze chauffeur een gering deel van een telefoonpaal meenam, hetgeep toen enige opschudding verwekte. Hoewel zij ons waarschijnlijk niet meer zul len herkeppen gaap we hen toch een beetje uit de weg: ze zijp n.l. nogal robust! •De eerste uitvoering. Óm half vier des middags vertrok een bus met een monter gezelschap naar Saulx les Chartreux. Pastoor Van Tienen, die vorig jaar nog pas toor was in Villers en Arhirs, een plaatsje dicht bij Limetz, zond on middellijk de omroeper uit om het nieuws bekepd te makep, dat om half negen de Hollanders zouden op treden vpqr zijn parochianen. Om half tiep was de zaal aardig gevuld en konden we genoeglijk met onze „seance" beginnen. Volksdans, zang, muziek vulden het program. De toe schouwers waren zó enthousiast dat verscheidene nummers gebiseerd moesten worden. Aan alle verzoeken kon beslist niet worden voldaan, want het geroep „encore" en „bis- bis-bis" was niet van de lucht. Vermoeid maar voldaan arriveerde het gezelschap om 1 uur des nachts weer in Limetz. Dit is een welbe- steedde dag geweest, die beloften in houdt voor de toekomst. JOOP KOEVOETS, chèf d'équipe. PATER EUGENIUS COPRAY In de Hartebrug'parochie te Leiden is in de plaats van pater Hogenelst fot kapelaap benoemd pater Eugepius Copray, die tot heden kapelaan was te Lichtenvoorde. Pater Copry werd op 27 november 1919 geboren en in 1944 tot priester gewijd. Leidse Agenda TENTOONSTELLINGEN. Den Burcht: Hedendaagse beeld houwkunst, Dagelijks tot zonsonder gang (t.m. 26 augustus). Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Te- kepingen door Rembrandt (t.m. 15 september). Pieterskerkgracht: Leidse schilder en Teken-aeadepiie „Ars Aemula Na turae". Dagelijks 10—4 uur, maandag, woensdag en vrijdag ook van 810 uur n.m. (t.m. 18 augustus). Rembrandt als leermeester. Tot 1 september. Dagelijks 10—5 uur nam. Zondage l-r-5 uur nam. Don- derzagavond 7.30—8.30 uur nam- Rijksmuseum voor VolKepkunde; Zomerteptoopstelling „Van klei tot pot". (Tot 1 oktober). DE APOTHEKEN TE LEIDEN EN OEGSTGEEST. De avond- en nachtdienst wordt waargenomen door: Apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20406; Zuider apotheek, Lammenschansweg 4, tel, 23553; apotheek Oegstgeest, Wilhel- mipapark 8, tel, 26274. BIOSCOPEN. Casino: „Het circus speelt toch", alle leeftijden. Lido: „Heb je 'm door", alle leef tijden. Luyor: „De vrolijke vagebond", alle leeftijden. Trianop„Het glazen muiltje", alle leeftijden. Rex: „Storm over de Nijl", 14 jaar. (Matinee vanaf maandag: „Abbott en Costello in Hol lywood", alle leeftijden). Laatste Berichten Europa's olievoorziening De directeur van de defensiemobili satie in de Verenigde Staten, de heer Arthur Fleming, heeft bekend ge maakt, dat de Amerikaanse regering de olie-industrie heeft verzocht in lichtingen te verstrekken, die van nut kunnen zijn in geval de nationalisa tie van het Suezkanaal door Egypte repercussies mocht hebben, In de verklaring van Fleming wordt gezegd, dat in de huidige omstandig heden overleg voorzichtig wordt ge acht, ook al is de internationale scheepvaart door het Suezkanaal nog steeds vrij, zoals deze naar gehoopt wordt ook zal blijven. Men gelooft, aldus de verklaring, dat de industrie gemeenschappelijke plannen kan op stellen, die indien het noodzake lijk wordt ze uit te voeren het mo gelijk maken het hoofd te bieden aan situaties, welke, naar 't thans schijnt, kunnen ontstaan. Men meent weliswaar, dat het mo gelijk is Europa voor een korte tijd van Amerikaanse olie te voorzien, maar het is onmogelijk dit op de lange diuur vol te houden. T AL AUD-EILANDEN ONAFHANKELIJK. De bevolking van de Talaud-eilan- den heeft enige dagen geleden de on afhankelijkheid van deze eilanden geproclameerd, aldus is heden van gezaghebbende zijde in Djakarta ver nomen. De Talaud-eilanden zijn ge legen tussen Noord-Celebes en de Philippijnen, in het oostelijk deel van Indonesische Archipel. De onafhankelijkheidsproclamatie is een gevolg van de ontevredenheid van de eiland-bewoners over de wei gering van de centrale regering om Talaud als hoofdstad fe erkennen var. de groep eilanden van die naam. De nationale veiligheidsraad van Indonesië kwam hedenmorgen in een speciale zitting hij een om de „Talaud- affaire" te" bespreken. IN REGENPUT VERDRONKEN. Het anderhalf jaar oude knaapje H. J. is achter de ouderlijks woning te Apeldoorn verdronken in een re genput, waarin ruim een meter water stond. Z0ETERW0UDE Geboren: Catharina Magdalena Cornelia Maria dr van N. Th. de Jong en M. E. Th. L- van Rijn. Sophia Ma rijke dr van J. Hulsbos en J. Dolder- sum. Johanna Alida Maria dr van A. C. Zandbergen en A. J. P. van Cassel. Catharina Johanna Maria dr van G. van de Wiel en J. M. van Diemen. Pe- tronella Maria Cornelia dr van J. H. van Rijt en C. C. A. Heeman- Alida Hejena Antonia Maria dr van P. H. C. Paardekooper en M. Th. Molenkamp. Johannes Nicolaas Jozef zn van N. C. Berg en A. M. van der Drift. Franci- na dr van H. Wessel en H. S. Zuur- veen. Gerardina Maria dr van L. den Eisen en M. .J. Starrenburg. Anna Maria dr van H. J. van Rijn en W. Pouw. Overleden: H. H. van Kuijeren wed. van J, Luk 82 jr. Ondertrouwd: J. Q. A. Uljee 21 jr en Th. G. M- Y&n Velzen 18 jp, Getrouwd: A. van der Star en S. P. Groen.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2