Katholiek biedt onderwijs te Leiden een rijke keuze LEIDEN in LIMETZ De Ronde van Nederland Heinz Müller door val uit de strijd Onderzoek naar schietpartij opt erf van pluimveehouder Toestand van J. Ruardy nog steeds ernstig DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 De schoolpoort staat straks wijd open om uw kleuter te ontvangen. Uw kleuter staat wijd open om alles wat hem geleerd wordt en voorge houden te aanvaarden. Het kind is zich bewust van de belangrijkheid van deze dag en dit geldt ook voor de ouders, die overtuigd zijn van het gewicht van de eerste gang naar het schoollokaal, die de eerste van vele zal zijn. Belangrijk is deze dag door het geestelijk en tijdelijk belang van uw kind, dat op het spel staat. Denkend aan de geestelijke belan gen zal er voor de ouders maar één keus zijn n.l. de katholieke school. De katholieke school immers kan dóórgaan, waar d« neutrale school noodzakelijkerwijs moet ophouden. Zij kan en moet uw kind benaderen van de opvatting uit, dat uw kind een hemelse bestemming heeft. In een vrij land als Nederland be staat het recht van een vrije keuze van het onderwijs. Katholieke ouders zullen van dit voorrecht gebruik ma ken door voor hun kinderen een ka tholieke school te kiezen. Om het u bij deze keuze gemakklijke te maken geven wij een lijst van alle katho lieke scholen. Ook kleuterscholen, middelbare scholen, nijverheidsscho len etc. zijn opgenomen. Scholen voor G.L.O. Dominicus Savioschool Rapenburg 48 Don Boscoschool Franchimontlaan 20 Haarlemmerstraat 240 (j) Caeciliastraat 11-15 (j) H.-Hartschool j O0 en Paardenlaan 2 St. Leonardusschool (j en m) Potgieterlaan 7 Pacellischool (j en m) Damlaan 22 Mariaschool (m) Haarlemmerstr. 32 a/b Theresiaschool (m) Pelikaanstraat 20 H. Hartschool (m) Lusthoflaan 2 St. Barbaraschool (m) Levendaal en Lorentzkade St. Barbaraschool (m) Krauwelsteeg Nieuwe scholen voor gewoon lager onderwijs voor jongens en meisjes zullen gebouwd worden aan de Timorstraat, de Roodenburgerpolder, bij de Gijselaarstraat, de Boshuizerkade, naast de nieuw te bouwen R.K. Kerk. School voor Individueel Onderwijs Telefoon Hoofd der school (j) 21983 W. Zandvliet (j) 26736 N. Vreeburg 24835 G. van der Ploeg 23186 J. van Oudenhoven 21880 P. van Adrichem 25367 Zr Marie-Sophie 23918 Zr Jacobe 25474 Zr. Aquino 31403 Zr Mirjam Mej. G. Broerse St. Janschool Rapenburg 48 V.G.L.O.-scholen St. Laurentiusschool Boommarkt 1 St. Marthaschool Pelikaanstraat 20 U.L.O.-scholen Titus Brandsma-school Vrouwenkerkhof 1 Mariaschool Haarlemmerstraat 34 St. Barbaraschool Levendaal B.L.O.-scholen St. Pancratiusschool Breestraat 66 St. Lidwinaschool (j) (j) (m) (j) (m) (m) (j) (m) 32668 J. Verbraak 26586 A. van Eisen 23918 Zr. Immaculata 25658 Th. Scholte 25367 Zr Alberta 22097 Zr Thérèseline 26425 O. Hettinga Zoeterwoudsesingel 34 Telefoon 22698 Hoofd der school. Zr Accursia Kleuterscholen Haarlemmerstraat 28-30 25367 Levendaal 52, met dependances aan Lorentzkade en Franchimontlaan 22097 Van der Werffstr. 96 26993 Lusthoflaan 2a 25474 Damlaan 21880 Potgieterlaan 7 23186 Middelbare scholen St. Bonaventuralyceum voor jongens, Mariënpoelstr. 4 22200 Zr Hungeria Zr Cunegonda Zr Celine Zr Josephine Mej. Righart van Gelder Rector Dr W. Geurts o.f.m. Rextrix Dra Zr Augustina Nijverheidsscholen Technische school „Don Bosco" Boerhaavelaan 44 31077 Direct. P. Gerris R.K. Huish.school v. meisjes Galgewater 1 21899 Directrice Mej. M. Schreurs Leidster Mej. E. Sutorius Directeur Drs P. Gilden o.s.c. Mater Amabilisschool Rijnsburgerweg 141 Avondscholen Middelb. Handelsavondsch. K 1715 „St. Pieter" - Vrouwenkerkhof 265 Avond-U.L.O.-school Vrouwenkerkhof 1 24644 Handelsinstituut „Rijnland" Vrouwenkerkhof 1 20313 Avondnijverheidsschool „Don Bosco", Boerhaavelaan 44 31077 Avondschool v. oud-leerlingen van de B.L.O.-scholen Cornelis Musiusstichting Breestraat 66 26425 Dir. O. Hettinga Tot slot willen wij nog uw aandacht vestigen op de Katholiek Sociaal Paedagogische Schooldienst, gevestigd Vrouwenkerkhof 1. Deze dienst stelt zich ten doel, zowel de ouders als de school te helpen bij event, moeilijk heden die zich bij kinderen kunnen voordoen. Als school- sociale werkster is aan deze dienst verbonden mej. N. Scheerder, tel. 20477. Direct. Th. Scholte Directeur J. Meijs Directeur P. Gerris Benoemingen aan de Leidse universiteit Bij beschikking van de minister van onderwijs, kunsten en weten schappen zijn voor het jaar 1956 be noemd aan de rijksuniversiteit te Leiden: tot wetenschappelijk ambte naar bij de experimentele zoölogie P. Seven ster, thans hoofdassistent; tot wetenschappelijk hoofdambtenaar a bij de inwendige geneeskunde: P. D. Kapsenberg, thans wetenschappelijk hoofdambtenaar, en tot wetenschap pelijk ambtenaar eerste klasse bij. de parasitologie dr. J. J. Laarman, thans wetenschappelijk ambtenaar, alge mene zoölogie P. Dullemeyer, thans hoofdassistent. Geologie A. C. Tobi, thans wetenschappelijk ambtenaar; oogheelkunde L. E. M. Valk, thans hoofdassistent; zijn, gerekend van 1 januari 1956, benoemd aan de rijksuniversiteit te Leiden: tot wetenschappelijk ambtenaar eerste klasse bij de sociologie Th. J. IJzerman, thans wetenschappelijk ambtenaar; tot wetenschappelijk hoofdambtenaar bij de cardiologie F. A. Rodrigo; experimentele histologie dr. J. J. P. Zaaijer, beiden thans we tenschappelijk ambtenaar; tot weten schappelijk ambtenaar eerste klasse bij de systematische plantkunde J. No. 541. Horizontaal: 1. voordeel, 7. stof, gebruikt voor bouwwerken, 9. voegwoord, 11. soldij, 12. de opper ste rand van een dak, 14. voertuig, 15. lied, 16. deel van een auto, 18. ge sloten, 20. honingbij, 22. scheikundig teken voor tin, 23. inrichting van een schip, 25. muze van het minnedicht. Veriticaal: 2. afkorting van ibidem, 3. zelfkant, 4. schutwerk, rij van pa len. 5. ambtskleed, 6. jongensnaam, 8. op geen plaats, 10. ontkenning (Eng.), 13. kwelling, angst, zorg, 17. drietenige struis, 10. rund, 21. tijdre kening, 24 heilige (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing no. 540. Horizontaal: 1. kalkoen, 7. on, 8. aria, 9. alk, 10. kaf, 11. pi, 12. sop, 13. ver, 14. om, 15. mot, 16. ras, 18. Eder, 20. me, 2»1. remedie. Verticaal: 1. kok, 2. An, 3. kalf, 4. ork, 5. ei, 6. nadir, 9. aap, 10. kom, 11. pet, 12. sober, 13. vos, 15. mare, 16. rem, 17. zee, 19. die, 20. mi. J. Barkman. Het rijksherbarium F. J. Reichgeld en dr. P. van Rooyen; de anorganische chemie P. Cossee, allen thans wetenschappelijk amb tenaar, en tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in algemene dienst van de facultejt der wis- en natuur kunde dr. H. R. van der Vaart, thans wetenschappelijk ambtenaar eerste klasse. Bij beschikking van de minister van wederopbouw en volkshuisves ting is de technisch-ambtenaar 1ste klasse in vaste dienst L. J. Wiggers bevorderd tot technisch-hoofdambte. naar. Bij beschikking van de minister van onderwijs, kunsten en weten schappen, is dr. J. Nauta, thans as sistent, benoemd tot wetenschappe lijk hoofdambtenaar aan de rijks universiteit te Leiden; voor het tijd vak van 1 april tot en met 30 juni 1956 bij de heelkunde en voor het tijdvak van 1 juli 1956 tot en met 31 maart 1957 bij de thorax-chirur- gie; is voor het tijdvak van 1 septem ber 1956 tot en met 31 augustus 1597 benoemd tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar bij de keel-, neus- en oorheelkunde aan de rijksuniversi teit te Leiden dr. R. Voorhorst, arts, thans wetenschappelijk ambtenaar lste klasse aan de rijksuniversiteit te Utrecht; zijn voor het tijdvak van 1 juni 1956 tot en met 31 mei 1957 benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar bij de sterrewacht aan de rijksuniversi teit te Leiden L. Woltjer en G. Wes terhout, beiden thans assistent. Is, te rekenen van 1 juli 1956 af, benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar a in vaste dienst bij de inwendige geneeskunde aan de rijksuniversiteit te Leiden, dr. A. J. Ch. Haex, thans tijdelijk als zo danig werkzaam. 150 Bejaarden en invaliden op stap Gistermiddag gonsde de speeltuin van het Haagwegkwartier te Leiden van activiteit, omdat de traditione le bustocht voor bejaarden en inva liden voor de deur stond. Ruim 150 dames en heren vertrokken in vier bussen en tien luxe wagens, vooraf gegaan door twee particuliere mo- torgidsen, die hun taak uitstekend vervulden. Van Leiden reed men over Gou- da-Haastrecht-Bunnik naar Zeist waar in het Jagershuis een consump tie werd gebruikt. De speeltuin vormde hier voor de reizigers een prettige attractie. Het lunchpakket werd in deze mooie omgeving gebruikt. De terugtocht ging over De Bilt, Utrecht, langs de Rijn naar Leiden, waar men om half acht door een muziekkorps met tam boers werd opgewacht. Met de mu ziek voorop trok men van de 5 Mei- brug naar de Haagwegwijk. De stoet ondervond grote publieke belang stelling. In het clubhuis aan de Ten Kate- straat stond de koffie klaar. Hier dankte de voorzitter van de buurt vereniging de eigenaars van de au to's voor hun gewaardeerde mede werking. Hij dankte de twee ordon nansen en allen, die aan het welsla gen van deze dag hebben medege werkt. De laatste verrassing voor de reis genoten was een cabaretavond, die tot tien uur duurde. Aan het slot van de avond dankte mevr. De Cler- Bruin de bestuursleden voor de ge slaagde dag. Met een surprise ging men voldaan naar huis. 41/4 PCT. OBLIGATIELENING GEMEENTE LEIDEN Zoals wij reeds meldden gaat ook de gemeente Leiden over tot de uit gifte van een 41/4 pet. 30-jarige obli gatielening groot 5.000.000, waarvan reeds 600.000 obligaties oip inschrij- vingsvoorwaarden zijn geplaatst. De -inschr. op de resterende ƒ4.400.000 wordt opengesteld op vrijdag 17 augustus a.s., bij de firma F. Staal te Amsterdam en de N. V. bankiers kantoor Staal en Co. te 's-Graven- hage, tot de koers van 100 procent. Beursnotering zal worden aange vraagd. Aflossing geschiedt door 20 jaarlijkse uitlotingen a pari, voor het eerst in september 1067. De opbrengst dient ter financiering van de woningbouw. Burgerlijke Stand Geboren: Elisabeth Maria dr van T. P. van der Hulst en J. Hilgersom. Menno Herman zn van C. J. D. Sleg- tenhorst en H. M. Catin. Wilhelmina Gertruda Maria dr van J. F. Burg- houwt en W. C. Groen in 't Woud, Sabine dr van F. L. Stenfert Kroese en P. Sachse. Huiberdina Johanna Flora dr van H. P. Corvers en M. A. van Leliveld. Simon zn van J. Schel lingerhout en J. van Zwieten. There- sia dr van A. Petit en C. van Oosten. Yvonne Johanna dr van C. Baas en J. Molenaar. Pieter zn van D. A. de Mooij en J. Ouwehand. Johannes Ge rard zn van J. Minnee en J. C- Frudi- ger Cornelia Margaretha dr van C. J. Laterveer en J. Ruitenbeek. Lijdia dr van C. Varkevisser en L. Leeuwen burg. Teunis zn van T. van der Blom en S. M. Arnoldus. Gehuwd: S. R. Pottasch en A. M. de Groot. C. Teske en H. C. Stouten. P. Koppeschaar en S. S. van Tongeren. T. Schuitman en H. van Es. W. A. v. Heel en J. M. A. van Doeveren. T. S. Oen en S. L. A. Oei. C. W. Janssen en G. Korswagen. Leidse Agenda VRIJDAG Circus Knikkebeen, Tent Du Rieu- straat; aanvang 10 uur v.m. en 3 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Den Burcht: Hedendaagse beeld houwkunst. Dagelijks tot zonsonder gang <t.m. 26 augustus). Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Te keningen door Rembrandt (t.m. 15 september). Pieterskerkgracht: Leidse schilder en Teken-academie „Ars Aemula Na turae". Dagelijks 10—4 uur, maandag, woensdag en vrijdag ook van 8—10 uur n.m. (t.m. 18 augustus). Rembrandt als leermeester. Tot 1 september. Dagelijks 105 uur nam. Zondage 15 uur nam. Don- derzagavond 7.30—8.30 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Zomertentoonstelling „Van klei tot pot". (Tot 1 oktober). DE APOTHEKEN TE LEIDEN EN OEGSTGEEST. De avond- en nachtdienst wordt waargenomen door: Apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20406; Zuider apotheek, Lammensohansweg 4, tel. 23553; apotheek Oegstgeest, Wilhel- minapark 8, tel. 26274. VERDAGING MAXIMUM GEWICHT BACONVARKENS HERROEPEN Nadere berichten uit Engeland in zake'de afzetmogelijkheden van ba con Rebben het produktschap voor vee en vlees aanleiding gegeven terug te komen op zijn besluit om met in gang van maandag 13 augustus a.s. het maximum gewicht voor bacon- varkens op 70 kilogram te brengen. De gewichtsgrenzen voor varkens bestemd voor de baconbereiding blij ven derhalve onveranderd gehand haafd op 63 tot en met 72 kilogram koud geslacht gewicht. KLAVERJ AS-TOERNOOI TE LEIDEN Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan houdt „De Stalen Band", ont spanningsver. van de H.C.W.-N.E.M. een klaverjastoernooi op 28, 30 en 31 augustus. Aan dit toernooi kan elk bedrijf, elke buurt- en speeltuinver eniging etc. deelnemen. GESLAAGD. De heer C. Pieterse uit Leiden is te Utrecht geslaagd voor het examen Frans M.O.a. Na de vermoeiende lange derde etappe over 288 km, van Leeuwar den naar Zandvoort tegen wind in, stond er voor vandaag de gesplitste etappe naar Rotterdam op het pro gramma, waarvan de eerste eerste helft een normale rit is over 107 km. In de middag werd op het cir cuit Varkenoord de ploegentijdrit over 10 km gereden. Rik van Looy, die gisteren de oranjetrui van zijn landgenoot Vannitsen overnam, kon dus in de rit naar Rotterdam, die de boulevard-etappe wordt genoemd, omdat men de badplaatsen langs de noordzeekust aandeed, met dit kle dingstuk pronken. Onder grote be langstelling van de badgasten die een dergelijk verzetje wel op prijs stelden, verliet de karavaan, die nu nog uit 57 renners bestaat om onge veer 10 uur Zandvoort. Wie overigens gedacht mocht heb ben, dat de renners het in deze De charme van het onverwachte LIMETZ, 7 aug. Ze zitten er weer volledig in, in de speciale sfeer, die Limetz ademt. Ook de nieuwelingen die de tocht voor de eerste keer meemaken weten zich zeer goed aan te passen. n Na de H. Mis in het intieme kerkje en het ontbijt in de grote tent werd de arbeid aangevangen. Als gevolg daarvan beschikt men nu over een goed ingerichte keuken, alsmede een ruime eetzaal, die tevens als recrea tiezaal zal dienst doen, doch die als het weer zo goed blijft als nu, waar schijnlijk niet veel in gebruik zal zijn. Ondertussen is het programma voor de komende dagen al drie maal veranderd en aangepast aan de plan nen, die de gemeentenaren hebben in verband met hun „fête du pays waarin ook de Club de Limetz een belangrijk aandeel zal hebben. O.a. zal zij meedoen aan een fakkelop tocht, waarin een aantal originele Volendamse costuums te bewonderen zullen zijn. Des middags werd een tocht ge maakt naar het schilderachtig gele gen plaatsje Les Andelys aan de Seine. De Nederlandse ogen aan de vlakke polders zoals in Stomp wijk gewend, konden maar heel moei lijk scheiden van het werkelijk gran diose panorama dat te aanschouwen viel vanaf het Chateau Gaillard. Dit kasteel dateert uit de 12e eeuw en is gebouwd in opdracht van Ri chard Leeuwenhart. Nóg een bezienswaardigheid bezit het stadje, n.l. een kerkje, dat ook in opdracht van Richard Leeuwen hart is gebouwd door een „zekere" Jean Andeli; wellicht ontleent het stadje aan hem zijn naam. De kerk is een juweel, met een prachtig re naissance orgel en kruiswegstaties, verwerkt in gebrandschilderde ra men. Gelukkig schijnen nog niet alle toeristen dit juweel ontdekt te heb ben, want tijdens ons bezoek heerste er een weldadige rust, die ons ont vankelijk m'aafcte voor de fragiele schoonheid, die in dit Godshuis huist. Thuisgekomen vond men een uit stekend voorziene dis gereed, tot stand gekomen door de goede zorgen van Dolf Delprado. En daarna heeft men gezamenlijk de verjaardag van de heer Van der Kaay gevierd. Deze is gevierd met een poppenspel-tour- nooi waarin de meest onverwachte improvisaties tot uiting kwamen. De winnaars van deze wedstrijd zullen morgen bekend worden gemaakt. Dit tournooi werd op de meest prettige wijze omlijst door de wel luidende muziek van de eigen band, o.l.v. de jarige, waarbij de 16-jarige Henny Lange veld (accordeonnist) langdurig werd toegejuicht om zijn uitzonderlijke prestaties. Deze sfeervolle prettige avond be sloot een even gezellige dag, waarbij vooral het onverwachte element een rol speelde. En dit laatste blijkt een trouwe reisgezel te zijn. Zo rijdt er bijvoorbeeld a.s. zondag in een op tocht een praalwagen' mee, waarop Nederland symbolisch wordt uitge beeld! Maar daarover de volgende keer. JOOP KOEVOETS, Chef d'Equipe. VOORSCHOTEN R.K. Vacantie-vreugd verovert het Zuiderpark te Den Haag Voor schoten leek gisteren wel uitgestor ven. 422 deelnemertjes aan Vacantie- vreugd waren onder een stralende hemel om ongeveer 10 uur naar Den Haag vertrokken om de derde uit- Êens moest afstappen. Schoen- boulevardetappe er wel van zouden nemen na de vermoeienissen van de vorige dag, kwam bedrogen uit. Direct buiten Zandvoort vloog het tempo omhoog, vooral in de bescha duwde lanen van Aerdenhout en Vogelenzang. Ernstige val. Kort voor Ruigenhoek 15 km kwam de oud-wereldkampioen Heinz Müller, die aan de staart van het pe loton reed, ten val en bleef met een bloedende hoofdwond kermend op de weg liggen. Voor hem was de ronde afgelopen. Met drie gaten in het hoofd werd Müller met de twee de ambulancewagen naar Rotter dam vervoerd. In Noordwijkerhout trachtten van 't Hof van Ned. C. Suykerbuyk en van den Brekel van Ned.-A, de Zwitser Lurati en de Belgen Van nitsen en Schroeders weg te lopen, maar hun poging mislukte. Op het vliegveld Valkenburg won Piet Maas de eerste militaire sprint van deze dag voor Schils, Baroni, Adri Voorting en Resselle, waardoor het al weer definitief was, dat Ba- rone ook op de vijfde dag in de mi litaire trui zal rijden. In de buurt van Wassenaar kreeg Harm Smits, die voor Noordwijk had moeten los sen, en ver achter was geraakt, de staart van het peloton weer in zicht maar kon toch niet bijkomen door een nieuwe inzinking. Op de van Alkemadelaan te Sche- veningen won Vannitsen de militai re sprint, tweede werd Pankoke en derde Junkermann. Op de boulevard in Scheveningen, waar duizenden bruingebrande bad gasten de renners toejuichten moest Luyten lossen en even verder kreeg Verplatse een lekke band. Nog reed de stoet door de buitenwijken van Den Haag, toen van Grinsven we- trekdag tot een goed einde te bren gen. Om 11 uur streken de Voorscho tenaartjes neer op de prachtige uit gestrekte speelweide van het Zuider park. In groepjes van 30 werden de Kinderboerderij, de speeltuin Ot en Sien en de andere attracties bezocht. Maar het hoogtepunt van deze onver wachte Zomerse dag was wel het be zoek in de middag aan het Open luchttheater, waar het bekende ge zelschap van Chris Hofland voor een uitverkocht theater het bekende Re pelsteeltje heel verdienstelijk ten to nele voerde. De fel brandende zon vermocht de gespannen aandacht van de kinderen niet af te leiden. Nog tijdens het uitdelen van de ge bruikelijke tractatie arriveerden te gen half zeven de bussen en werd de terugreis^aar Voorschoten aanvaard, alwaar een opgetogen kinderschare precies om zeven uur aankwam. Tal rijke ouders waren aanwezig or> hun kinderen, waarvan er velen zo waar bruin gebrand waren, te verwelko men. Voor a.s. vrijdag staat Meijen- dell op het programma. Na de H. Mis van half negen vertrekt de eerste groep en om ongeveer kwart voor tien bust de tweede groep naar Meijendell. Postduiven „De Zwaluw" hield een wedvlucht vanaf St. Ghislain Hornu, afstand 192,26 km. In con cours 63 duiven, gelost 7 uur zonder wind. Aankomst eerste duif 9.34.20 u., snelheid 1245.73 m. p.m., laatste duif 9.50.29 u., snelheid 1127.95 m. p.m. Uitslag: P. J. d'Haens 1-5-6-8-9; P. N. van Wissen 2-3-11-12-13; G. L. Schrijvers 4; M. Wolleswinkel 7; F. Hendriks 10. De heer W. D. M. van Dongen slaagde voor staatsexamen gymna sium B. Geboren: Petrus Ignatius Maria zn van J. C Hendriks en H. M. van Ruij- ven. Petronella Johanna Maria dr van C. J. van der Hulst en C. E. J. van der Poel. Geboren te Den Haag: Lyk- ie zn van M. Schepers en J. F. de Jong. Gehuwd: N. de Water en N. Sollie. P. Dillema te Rotterdam en J. Schip- aanboord. Overleden: I. van Leeuwen 83 jr, wed van H. J. van Klaveren. W. van Weerden 58 jr echtg. van G. Wester- veld. makers wachtte op hem en gezamen lijk konden zij het peloton inhalen. Even voor Monster, toen er bijna 70 km waren gereden, viel de be slissing. Piet van der Lijke en de Zwitser Moresi lanceerden een nieu we aanval. Maar de Belgische A- ploeg, hoewel gedecimeerd door het achterblijven van drie leden van de ploeg, bleef waakzaam en stuurde Schroeders en Fore mee. Met hen sprongen Piet van den Brekel en Hein van' der Broek mee. En deze zes renners formeerden de kop groep, die bij Naaldwijk na 75 km al meer dan een minutu op het pe loton was uitgelopen. Dit was voor al te danken aan het werk van de Nederlanders, want de Belgen de den er niets aan. Maar de sprint, op de Bentincklaan te Rotterdam, was weer voor een buitenlander, name lijk voor Fore, met zijn landgenoot Schroeders op de tweede plaats. De uitslag van de eerste helft va* de vierde etappe luidt: 1. Fore, Bel gië A 2.25.16; 2. Schroeders (België A) z.t.; 3. van den Broek (Ned. B) z. t.; 4. van den Brekel (Ned. A) z.t.; 5. Moresi (Zw.) z.t.; 6. van der Lijke (Ned. A) z.t.; 7. Saelens (België B) 2.27.52; 8. Backet (Did.); 9. Mau« (Did.); 10 van 't Hof (Ned. C); 11. Maas (Ned. B); 12. Post (Ned. A); 13. Suykerbuyk (Ned. A); 14. Hol- lenstein (Zw.), allen zelfde tyd ak Saelens; 15. Reineke (Did.) 2.28.19| 16. Junkermann (Did.) z.t.; 17. rrsm Grinsven (Ned. C) z.t.; 18. Derbovea (België B) z.t.; ÏSL-Bergmans fNe<!L A) 2. 28.37; 20. Dlfccke (België J* zelfïl® tijd. Omtrent de toestand van de 30-ja- rige pluimveehandelaar J. Ruardy, vader van vijf jonge kinderen, die, zoals wij gisteren berichtten, dins dagmiddag te Alphen aan den Rijn, bij een fel verzet tegen de bevelen van hogerhand door een kogel uit een pistool van een der politieman nen in de buik werd getroffen, ver nemen wij uit het r.k. ziekenhuis „Sint Josephpaviljoen" in Gouda, waar de gewonde kort na het ge beurde een zware operatie dienten gevolge moest ondergaan, dat het le vensgevaar nog steeds niet is ge weken. Mede doordat er zich complicaties hebben voorgedaan, nadat hij in het ziekenhuis aldaar het noodzakelijke chirurgische ingrijpen had onder gaan, baart zijn gezondheidstoestand ernstige zorgen. Dé inspecteur van politie, corps chef N. G. Groothuyse, die ten tijde van dit betreurenswaardig gebeuren met verlof was, heeft zijn vakantie onderbroken en zich naar Alphen begeven, teneinde zich omtrent liet voorval nader te oriënteren en de af wikkeling van de zaak ter handi te nemen. Het onderzoek naar dit dramatisch gebeuren wordt door de officier van justitie, mr. J. C. Maris uit Den Haag persoonlijk geleid. Hij heeft zich woensdagmorgen, vergezeld van de substituut-officier, mr. E. A. J. Kil len vroeg naar Alphen begeven en zich door burgemeester Ed. C. Wit- schey, die ambtshalve het hoofd van de gemeentepolotie is, nader van het geval op de hoogte laten stellen. Beide hoogste justitiële personen hebben het minutieus onderzoek tot middernacht ongeveer in het Alphens raadhuis voortgezet. Tijdens dit onderzoek zijn in de loop van de dag tal van personen die bij de zaak betrokken geacht kunnen worden, door hen gehoord, in tegen woordigheid van burgemeester Wit- schey en inspecteur Groothuyse. ZOETERWOUDE- LEEDERR0RP MORGEN GEEN H RUSSEN IN DE KERK. Morgen zullen er geen H. Missen worden opgedragen in de parochie kerk in verband met de restauratie werkzaamheden. Men zal echter de H. Missen kunnen bijwonen in het gymnastieklokaal. Zaterdag kan de kerk weer gebruikt worden. Marktberichten LEIDEN, 9 aug. Groente. Appe len 2359, Zwarte bessen 138164, Andijvie 713, Augurken 2391, Doperwten 5967, Pronkbonen 55 62, Snijbonen 86128, Stambonen 5264, Stokbonen 58, Tuinbonen 22 25, Kroten 714, Rode kool 1520, Groene kool 2125, Spitskool 36, Pos telein 2843, Prei 16, Rabarber 12 15, Spinazie 1333, Stoofsla 838, Komkommers 1418, Tomaten A 32 —59, id. B 32—63, id. C. 20—39, id. CC 1023. id. bonken 2846, Was- peen 2739, Zilveruien 3141 p. 100 kg. Meloenen 21116, Perziken 3 53, Pruimen 105215, Bloemkool A 53—62, id. B 31—52, id. C 10—24, Komkommers A 2024, id. B. 1217, id. C. 8—12, Sla A 3—13, id. B. 8—9 per 100 stuks. Bospeen 2439, Kroten 39, Peterselie 223, Selderij 15, Uien 826 per 100 bos. GOUDA, 9 aug. Kaas. Aanvoer 199 partijen: notering: le kwaliteit ƒ2.21—2.28, 2de kwaliteit 2.15—2.20 extra kwaliteit 2.292.47. Handel goed. 's-HERTOGENBOSCH 8 aug. Vee. Aangevoerd werden 3.303 stuks vee, zijnde: 2.888 runderen, 443 vet te kalveren, 235 nuchtere kalveren, 322 schapen, 15 geiten. De prijzen waren als volgt: melk en kalf koeien 7701215; guiste koeien 675900; zware soorten boven notering; kalfvaarzen 700 1055; klamvaarzen 600690; guiste vaarzen 665800; pinken 510 610; graskalveren 275400; nuch tere fokkalveren 135190; nuch tere slachtkalveren 7085; zware soorten 90115; schapen 85 115; zuiglammeren 90—115, alles per stuk. Aanvoer slachtvee: 785 stuks. Prij zen extra kwaliteit vaarzen 3.50 3.60; le kw. 3.25—3.55; 2e kw. 3.05—3,20; 3e kw. 2.90—3.00; vet te stieren 3.003.20, alles per kg. gesl. gew. Vette kalveren prima soorten 2.753.00; vette kalveren middenklasse 2.452.65; vette kal veren lichte soorten 2.152.35; nuchtere slachtkalveren 1.701.90; zware soorten 1.97 2.20; alles per kg. lev. gew.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2