In de 2e étappe van de Ronde van Nederland zegevierden nu de Belgen *L -SN Nederlanders gunnen elkaar de eer van een overwinning niet Vannitsen profiteerde van indutten der Nederlanders WOENSDAG 8 AUGUSTUS 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 Strijd vanaf 't begin Nauwelijks was de karavaan in bewe ging gekomen of er waren liefhebbers om een vinnig partijtje te vechten. De marrage na demarrage volgde waardoor het tempo spoedig dicht bij de 50 kilo meter lag. Toen de eerste kruitdampen optrokken, bleek dat een groepje van vijf man een voorsprong van 300 meter had genomen: De Nederlanders Adri Voor- ting, Gys Pauw en Rinus van Grinsven en de Italianen Baffi en Zampini, dié door Magni meegestuurd waren. Serieus werd deze poging niet opge nomen, want Gerrit Voorting aarzelde niet om Toon van Oers, Wies van Don gen en Arend van 't Hof achter te laten blijven toen Harry Schoenmakers in het rustieke landschap van Giethoorn met een lekke band aan de kant van de weg bleef staan. En slimme Gerrit had het goed gezien. Vooral de Zwitsers werkten hard in het peloton om de vluchters te achterhalen, én dit liet niet lang op zich v/achten. De Italianen nestelden zich nu aan de kop om bij elke vlucht een lepel in de pap te hebben en speciaal Baroni was steeds paraat als er plannen werden gemaakt om hem het oranje te ontnemen. In Vledder, na 34 kilometer bijvoorbeeld, demarreerde Hugo Koblet met Adri Voorting aan zijn wiel en meteen was Baroni er bij. De smalle hobbelige weg getjes in de streek tussen Vledder en Appelscha lagen als het ware op de loer om slachtoffers door lekke banden te maken, en de opgezette val klapte keer na keer dicht. Op de landweggetjes na het Groningse land begon het grote spel. Toen diverse ploegen renners moesten missen om ach tergebleven kameraden op te halen, pro beerden de Italianen hun slag te slaan. Piazza, die op de eerste dag al uitgeblon ken had, en Carlesi sprongen weg met van Grinsven aan hun wiel. Achter hen kwam een ploegje van zeven man t.w. de Nederlanders van den Brekel, van der Lyke, Adri Voorting, Rinus Verhelst en de Belgen Schils, de Feyter en Der- boven, en vervolgens Peter Post en de Belgen van Looy en Vannitsen. Even voorbij Hooghalen (75 km) werd een kopgroep van 12 gevormd want van Grinsven viel hier door pech terug. De vluchtelingen hadden hier al een voor sprong van 2 min. 40 sec. op het peloton. Na 100 kilometer even voorbij het .dorp Zeegse hadden de leiders hun voorsprong vergroot tot 5 min. 45 sec. op de grote groep. 3 Minuten foeteren voor gesloten spoorbomen. Enumatil, 134 km na de start, een klein dorpje in het vlakke weideland, zag de kopgroep doorkomen met een voorsprong van 12 min. 40 sec. op het peloton, dat 3 min. foeterend stil had gestaan voor ge sloten spoorbomen in Hoogkerk, even voorbij Groningen. Overigens hadden slechts de Nederlandse A-ploeg en de Belgische A-ploeg reden tot lachen, want alleen zij hadden drie man in de kop groep zitten. Van den Brekel, van der Lijke en Peter Post van Nederland-A, van Looy, Schils en Vannitsen van Bel- gië-A waren dus de zes renners, die in het groepje van de vluchtelingen het meeste belang hadden om de voorsprong zo groot mogelijk te doen worden. Het is begrijpelijk, dat hun makkers in het peloton er niets voor voelden steun te verlenen aan de Zwitsers en de Duit sers, die in het geheel niet in de kop groep vertegenwoordigd waren en de Ita lianen, die met slechts twee man, Piazza en Carlési, er zeker van konden zijn, de op de eerste dag behaalde winst in het ploegenklassement en zelfs meer dan dat, te verspelen. Belgen sloegen toe. En terwijl de volgers in de karavaan al de diverse mogelijkheden zaten te be rekenen bij verschillende winnaars, sloe gen de Belgen toe. Willy Vannitsen uit de Belgische A- ploeg maakte 13 km voor Leeuwarden van een moment van onoplettendheid in de Hollandse gelederen gebruik om uit de groep van twaalf te demarreren en oordat de vermoeide Nederlanders dit realiseerden, was de Belg al tientallen meters weg. Nu was het een feit, dat de sterkte van de vijf Belgen in de kopgroep, die dui delijk samenwerkte, groter was dan die van de vijf Nederlanders. Zelfs konden onze landgenoten, toen Vannitsen al hon derden meters voor lag niet verhinderen, dat de twee andere leden van de Belgi sche A-ploeg er tussen uit gingen, nl van Looy en Schils. Alleen Piet van den Brekel kon het wiel van de twee Belgen houden, maar toen zij het zaailand te Leeuwarden op reden, 35 sec. nadat Vannitsen zegevie rend over de eindstreep was gegaan, moest hij de Belgen laten gaan en met de vierde plaats genoegen nemen achter Rik van Looy en Jos Schils, die daarmede de zege van de Belgische A-ploeg volle dig maakten. De rest van de kopgroep, die zo triomfantelijk nog door Groningen getrokken, was ook uiteen geslagen. Adri Voorting won het spurtje van een groep van 4 man met de Feyter, Piet van der Lijke én Derboven vlak achter zich; Carlesi kwam op de negende plaats, Ver- helst op de tiende, Peter Post op de elf de en Piazza op de twaalfde. Met ruim negen minuten achterstand op Vannitsen kwamen Wies van Dongen en van Est binnen, die uit het luierende peloton waren gevlucht. Arend van 't Hof Was vlak bij Leeuwarden met Jun- kermann nog weggesprongen en arriveer de eveneens voor de grote groep, waarin Germain Derijcke voor Gerrit Schulte de sprint won. Pellenaars bedankt als ploegleider Kees Pellenaars, leider van de Neder landse ploeg in de Tour de France ge durende de laatste jaren, heeft een brief geschreven aan de vertrouwensman, de heer Piet van Ierlant, waarin hij offi cieel bevestigt het volgende jaar het ploegleiderschap niet meer te ambiëren. De tekst van de brief luidt als volgt: „Ter bevestiging van het onderhoud deel ik mede. dat ik (Pellenaars) bij mijn besluit blijf in 1957 geen ploeglei dersfunctie te aanvaarden voor de Ronde van Frankrijk. Gelieve dit zo spoedig mogelijk door te geven aan de Konink lijke Nederlandse Wielren Unie, opdat de sportcommissie tijdig naar een andere functionaris als zodanig kan uitzien. Ik zou het op prijs stellen, indien dit be sluit ook officieel wordt medegedeeld aan de heer Jacques Goddet". Naar verluidt zou de directeur van de Ronde van Frankrijk, de heer Jacques Goddet, binnenkort naar Nederland ko men om enkele kwesties met wielerin- stanties te bespreken, waarbij natuurlijk ook het besluit van Pellenaars om voor het volgende jaar geen functie van ploeg leider voor de Tour de France te aan vaarden, ter sprake zal komen. Uitslagen en Klassementen Etappe-uitslag: De uitslag van de tweede etappe van de Ronde van Ne derland, van Meppel naar Leeuwarden (202 km) luidt: 1. Vannitsen (Belg. A) .55; 2. Van Looy (Belg. A) 4.57.30; 3. Schils (Belg. A) z.t.; 4. Van den Bre kel (Ned. A) z.t.; 5. A. Voorting (Ned. B) 4.58.06; 6. De Feyter (Belg. B) z.t.; 7. Van der Lijke (Ned. A) z.t.; 8. Der boven (Belg. B) z.t.; 9. Carlesi (It.) 4.58.23; 10. Verhelst (Ned. C) z.t.; 11. Post (Ned. A) 4.59.26; 12. Piazza (It.) 5.01.23; 13. Van Dongen (Ned. C) 5,08.22 14. Van Est (Ned. B) z.t.; 15. Van't Hoff (Ned. C) 5.11.50; 16. Junkermann (Did) 5.11.55; 17. Derijcke (Belg B) 5.12.18; 18. Schulte (Ned. A)19. Haan (Ned. A) 20. Martini (It.); 21. Fori (Belg. A); 22. Saelens (Belg. B); 23. Debusmann (Did) 24. Maas (Ned. B)25. Kooyman (Ned. C), allen dezelfde tijd als Derijcke. Wim van Est werd uitgeroepen tot de strijdlustigste renner van deze etappe. Algemeen klassement: Het algemene klassement luidt na de tweede etappe: 1. Vannitsen 10.01.35; 2. Van Looy 10.02.40; 3/4. Schils en Van den Brekel 10.03.10; 5/8. A. Voorting, Defeyter, Van der Lijke en Derboven 10.03.46; 9/10. Carlesi en Verhelst 10.04.03; 11. Piazza 10.04.52; 12. P. Post 10.05.06; 13/14. Van Dongen en Van Est 10.14.02; 15. Baroni 10.15.17; 16. Graf 10.16.17; 17. Van 't Hof 10.17.30; 18. Junkermann 10.17.35; 19/20. Schroeders en Gielen 10.17.38. Etappe-ploegenklassement: Het ploe genklassement van de tweede etappe ziet er als volgt uit: 1. België A 14.50.25; 2. Nederland A 14.55.02; 3. België B 15.08.30 4. Italië 15.12.04; 5. Nederland C 15.18.35; 6. Nederland B 15.18.46; 7. Duitsland 15.36.31; 8. Zwitserland 15.36.54. Algemeen ploegenklassement: Het al gemeen ploegenklassement na de tweede 'etappe luidt: 1. België A 30.07.05; 2. Ne derland A 30.11.45; 3. Italië 3ff.24.12; 4. België B 30.25.10; 5. Nederland C. 30.35.35; 6. Nederland B -30.35.46; 7. Zwitserland 30.52.13; 8. Duitsland 30.53.31 Militaire sprints: De uitslagen van de militaire sprints van de tweede etappe luiden: Te Hooghalen: 1. A. Voorting; 2. Derboven; 3. Verhelst. Te Assen: 1. Van der Lijke; 2. Schils; 3. A. Voorting. Te Groningen: 1. Schils; 2. Vannitsen; 3. Derboven. Het algemene klassement der militai re sprints ziet er na de tweede etappe als volgt uit: 1. Baroni 25 pnt.; 2. Piazza 18 pnt.; 3/4. A. Voorting en Graf 17 pnt.; 5. Derboven 16 pnt.; 6. Schils 12 pnt.; 7/8. Junkermann en Lurati 7 pnt. Ofschoon Zampini en Truetsch in de tweede etappe de tijdslimiet hebben zij van de organisatoren toestemming gekregen heden voor de derde etappe te starten, omdat beide renners bij een valpartij betrokken zijn geweest. <eETAPPE-9AD6-107KM OLYMPISCHE SPELEN. HET AMERIKAANSE OLYMPISCH COMITc OVER HET AMATEURISME. Het Amerikaans olympische comité heeft officieel geprotesteerd tegen de nieuwe bepaling van het internationaal olympisch comité, volgens welke de deel- ers aan de olympische spelen schrif telijk aan hun nationale olympische co- mité's moeten bevestigen, dat zij niet al leen amateur zijn. maar dat zij het na de spelen ook blijven. De heer Bingham, van het Amerikaans olympisch comité, die naar Melbourne is gereisd om de voorbereidingen voor de spelen in ogenschouw te nemen, zei dat het Amerikaanse olympisch team was ge kozen voordat deze nieuwe bepaling door het IOC bekend was geraakt. „Wij vin den deze bepaling unfair" zei Bingham. „Beroepssport op zichzelf beschouwen wij niet als een onoirbare wijze om in het levensonderhoud te voorzien. Wat wij wel veroordelen is", vervolgde hij, „het feit. wanneer een beroeps sportman tracht om als amateur aan de spelen deel te nemen". PAARDENSPORT. De officier van justitie te Stockholm heeft bekend gemaakt, dat hij de orga nisatoren van de Olympische ruiterspe- len niet zal vervolgen wegens dieren-1 mishandeling. Naar reeds vroeger is ge meld, heeft de Zweedse bond van dieren bescherming te Stockholm een aanklacht ingediend tegen de organisatoren wegens dierenmishandeling, welke zou zijn voor gekomen tijdens de olympische ruiter- wedstrijden in de Zweedse hoofdstad, welke aldaar in begin juni zijn gehou den, en waarbij het Zweedse paard „II- ler" dat een van de benen had gebroken, moest worden doodgeschoten. De vereniging voor dierenbescherming had In de aanklacht gezegd, dat de hin dernissen en vooral hindernis 22 een Trakehner in een sloot te zwaar wa ren geweest voor de paarden en dat de ruiters teneinde hun paarden over dit obstakel te krijgen de dieren mishandel den. De openbare aanklager heeft echter meegedeeld, dat de hindernissen niet te moeilijk waren, dat de ruiters normale middelen gebruikteh om de paarden over de hindernissen te krijgen en dat het Zweedse paard „Iiller" niet in goede con ditie verkeerde. WATERPOLO DVZ—SLEUTELSTAD 3—3 Wij weten, dat bij dergelijke wedstrij den de zenuwen een grote rol spelen en vooral nu DVZ in de competitie vele wedstrijden met dubbele cijfers had ge wonnen. waren de Leidse verwachtingen lang niet hoog aangeslagen. Toch bracht de wedstrijd veel span ning en tot 30 sec. voor tijd stond Sleu telstad op winst. Men wilde tijd rekken en steeds ging de bal van man naar man, uiteindelijk op keeper Binnenkamp, tot dat in de laatste 10 sec. deze speler iets te ver te hard terugspeelde en de bal in eigen doel zag verdwijnen. Een jammer lijk slot, maar tevens een verdiend gelijk spel voor beide ploegen. Aanvankelijk wilde het in de Leidse ploeg niet kloppen en aller zenuwen brachten de meest verwarde situaties. Eindelijk gelukte het A. Kapaan op- zwemmend een goed doelpunt te maken (10). De vrqpgde duurde slechts kort, want nadat Sleutelstad in de achterhoe de een grote steek liet vallen werd het 11. Nog voor rust een fout van de Leidse keeper waardoor DVZ in het ver laten doel kon schieten (21). In de tweede helft speelde Sleutelstad nu eens niet volgens afspraak, maar haar eigen spel en direct ging het veel beter. Na enkele gevaarlijke DVZ-aanvallen, waarbij keeper Binnenkamp fraai werk liet zien werd het door J. Dool 22. Even later fedt Binnenkamp subliem, terwijl A. Kapaan, prachtig opzwem- mend, de bal op de doellijn bracht en J. Dool door twee spelers wordt onder geduwd. Er volgde geen strafworp, totdat A. Kapaan na goed aangeven van Nic. Brouwer hem een kans geeft en de stand 23 wordt. Met nog 30 sec. te spelen, wil Sleutelstad tijd rekken en alles lukt totdat A. Kapaan iets te vlug terug speelt en de bal in eigen doel ziet gaan (33). Jammer, maar toch een verdiend gelijk spel. Morgen speelt Sleutelstad tegen PSV in de Zijl (7.30 uur) en vrijdag gaat DVZ naar PSV. Winnen beide ploegen dan volgt nog een beslissingswedstrijd en heeft Sleutelstad nog alles in handen. VAN VLIET werd derde in Kopenhagen Winnaar W. Vannitsen die de afstand in een tijd van 4 uur. 56 min en 55 sec. reed en die men op de foto de finishlijn te Leeuwarden ziet passeren. Hij kwam daarmee ook in het bezit van de oranje trui. Toen Willy Vannitsen, de jeugdige Belgische renner, die over uitstekende sprint- capaciteiten beschikt, maar deze in Leeuwarden niet be hoefde te demonstreren om dat hij alleen over de eind streep ging, met het hoge ge middelde van 41.5 km/u over de ruim 200 km. gisteravond in de Friese hoofdstad aan kwam, betekende dat meer dan alleen een Belgische etappezege. Achter hem kwa men Rik van Looy en Jos Schils. zijn twee kamaraden uit de Belgische A-ploeg, die met Vannitsen op zo'n schit terende wijze een prachtige ontsnappingspoging konden bekronen met een zege in het dag-ploegenklassement. En zelfs bij deze twee fraaie suc cessen bleef het niet, want de geslaagde Belgische aanval leverde ook nog de oranje- trui aan Willy Vannitsen op, alsmede de eerste plaats met 4 min. 40 sec. voorsprong op de ploeg van Gerrit Schulte in het algemeen teamklasse ment na de tweede etappe. Waren het op de eerste dag de Italianen, die de toon had den aangegeven, in de etappe van Meppel naar Groningen, wederom langs bosachtige en smalle, slecht geplaveide bin nenweggetjes van het prach tige polderland van onze noordelijke provincies, heb ben de Belgen hun kracht getoond. De angst van de drie kopmannen van Nederland voor elkaar, speelt de buiten landers natuurlijk in de kaart En indien de slimme Gerrit Schulte. die Piet van Brekel. Piet van der Lijke en Peter Post in de eerste helft van de etappe met de Belgen en de beide Italianen Piazza en Carlesi had meegestuurd om eventueel mee te delen in de buit van de te verwachten tijdwinst, alleen maar blijft loeren wat Wim van Est zal gaan doen of Gerrit Voorting. dan ziet het er naar uit, dat deze blijkbaar algemeen aan vaarde 'Nederlandse tactiek slechts de Belgen en de Ita lianen in de kaart speelt. Wij krijgen reeds na de tweede etappe sterk de indruk, dat Schulte en Van Est en mis schien ook Gerrit Voorting de overwinning niet aan el kaar gunnen. Desnoods wint een buitenlander, schijnt het parool te zijn. maar mijn na tionale concurrent zal het niet zijn. Een volkomen ne gatieve tactiek dus, waarvan de buitenlanders reeds de sprong van het dozijn vluch telingen 2 min. 40 sec. In de Hunnebedstraat van het ge hucht Zeegse, niet ver van Zuid-Léren, lazen wij van de chronometers een tijdwinst van 5 min. 30 sec. af. En 30 km verder, voorbij Hoogkerk was de voorsprong tot ruim 12 min. 35 sec gegroeid, dank zij ook een gesloten spoor wegovergang bij Hoogkerk, een obstakel, waarvoor de mopperende karavaan zeker 3 min heeft gestaan. Vooral Wim van Est stond te trappe len van ongeduld om weg te komen en 15 km na Hoog kerk, op de lange rechte we gen bij het Hoendiep, in de buurt van het gehucht met de hongerige naam van Gaar- Italianen sloegen op eerste, Belgen op 2e dag hun slag lllflll!lll!llll!!ll!l!lll!lllllllllllllllllllllllll!!lllllllll!lll!l!l!llllllllllllll!lllllllillllll!l!!!lllllll!l!!ll!l!ll!ll!l!llllll!l!lllll¥ vruchten hebben geplukt. Want in het groepje van twaalf man met de drie Bel gen uit de A-ploeg, Vannit sen, Van Looy en Schils, met hun landgenoten uit de B- ploeg, Derboven en De Fey ter, met de beide Italianen Piazza en Carlesi, speelden de buitenlanders de hoofdrol. Zij gaven het tempo aan, zij beheersten volkomen de strijd en Van de Brekel, Van der Lijke en Post van de ploeg van Schulte waren slechts meelopers, evenals Adri Voorting van de stal Van Est en Verhelst van de ploeg van Gerrit Voorting. Na 75 km bedroeg de voor keuken. sprong Wim van Est met enkele machtige pedaal- trappen weg. Hij nam Wies van Dongen van de stal Voor ting mee, evenals Arend van 't Hof, van dezelfde ploeg. Van 't Hof kon het verschrik kelijke tempo van de rouleur van BordeauxParijs niet bijhouden. Maar Wies van Dongen profiteerde, al bracht hij ook zijn portie werk mee, van de strijdlust van Wim van Est en samen nam dit tweetal enkele kostbare mi nuten op het pelotc*i. welke tijdwinst later nog wel eens vaij groot belang zou kunnen zijn. Maar dit spel werd op gevoerd in de achterste gele deren, In de kopgroep hadden de Belgen hun tactiek voor de laatste 20 km reeds be paald. En Willy Vannitsen, de 22-jarige Vlaming, die in uitstekende vorm is en het niet bepaald plezierig vindt, dat de keuzecommissie van de Belgische wielerbond hem uit de wegploeg voor Kopen hagen heeft gehouden, de marreerde 30 km voor Leeu warden, bij het vriendelijke dorpje Gietkerk, zo fel. dat niemand zijn wiel kon hou den. Onmiddellijk schermden Rik van Looy en Jos Schils, zijn beide ploeggenoten, het restant der leiders af. En toen Van Looy en Schils hun landgenoot zagen verdwijnen tussen de rijen toeschouwers langs de wegen, sprongen zij zelf weg. met alleen Piet van den Brekel aan het wiel. Zo werd het een zegetocht voor de Belgische renners op de laatste kilometers op de straatweg naar Leeuwarden. En met grote teleurstelling ontving het Friese publiek, dat in grote getale op het Zaailand, waar de finish was, tezamen was gestroomd, de renners van de Ronde van Nederland, omdat opnieuw de buitenlanders de ereplaat sen voor zich hadden opge ëist. Drie Belgen op de ere plaatsen van de etappe, de zelfde drie Belgen ook na twee etappes bovenaan in het algemeen klassement. Daar naast nog een Belgische zege in het dagploegenklassement en de eerste plaats in de teamrangschikking na twee etappes: de Nederlandse ploe gen zullen daar gezamenlijk wat tegenover moeten stel len, willen zij er in de ko mende dagen nog aan te pas komen. DE FLEVO-RACE. De Flevo-race, een tocht van Muiden naar Enkhuizen en terug, heeft interes sante strijd opgeleverd in de Draken- klasse, waar de onderlinge concurrentie nog sleeds even groot is als in de Finn- jollenklasse. De eerste wedstrijd, welke maandag van Muiden naar Enkhuizen ging. ein digde in een overwinning van E. G. van de Stadt. Wim van Duyl werd tweede, Dr. J. R. Blickman derde, mr. G. P. Nij- bakker vierde. De tweede race. terug van Enkhuizen naar Muiden, werd door Wim van Duyl gewonnen voor A. E. Dudok van Heel. De 6\Z2 uur durende wedstrijd leverde slechts een finishverschil van tien seconden op, wel een bewijs, dat de stuurlieden voortdurend met elkaar ge vochten hebben om de eerste plaats. Lieut. Conr. Graham Mamm, die het jacht van Koningin Elisabeth van Enge land zeilde, werd derde. Gerrit van Wijk legde op de vierde plaats beslag. VOETBAL DOCOS IN JEUGDKAMP N.K.S. TE ELTEN. Maandagavond 7 uur werd het kamp officieel geopend door de voorzitter van de N.K.S.de heer H. Thien uit Almelo, in aanwezigheid van de voorzitter der kampcommissie de heer H. W. van Turn hout. Het kamp werd ingezegend door de kampaalmoezenier kapelaan J. W. Bos. Des avonds om 9.30 uur werd gezame- lijk het avondgebed gebeden bij de Ma- riagrot. Het warme maal werd gebruikt hotel te Elten Berliner Hof. De boterham werd gebruikt in het kamp. Dinsdag begon de voetbalcompetitie. Docos was met nog twee andere elftallen ingedeeld in de A-klasse. Roda uit Raalte en Velo uit Wateringen. De eerste wed strijd tegen Roda werd door de Leide- naars gewonnen met 10. Kees van Dijk maakte het doelpunt, 's Avonds trokken de deelnemers naar Zevenaar om een wedstriid te spelen tegen DCS, tentgeno ten uit Zundert. Tot nu toe, Dinsdag 12 uur is het weer goed gebleven; in de middag regende het maar er zit opklaring in de lucht, dus hopen we het beste. Vandaag speelt Docos tegen Velo, een sterke tegenstan der. We zijn vol goede moed en hebben allemaal nog goede eetlust. SERIEWEDSTRIJDEN VNA. VNA organiseert voor vrijdag en zater dag de le ronde van de seriewedstriiden cm de „van Alkemade-beker". De deel nemende clubs zijn: Katwijk, Leiden, Meerburg, Oegstgeest, O.-Groen, SVLV, VNA en Woubrugge. A.s. Vrijdagavond: O.-Groen-Oegstgeest A.s. Zaterdagmiddag: SVLVWoubrugge MOTORSPORT. MOTORRENNER VERONGELUKT. De Italiaanse coureur Giovanni Degli- pantoni is op de baan van Monza ver ongelukt tijdens eén proefrit met nieuwe Ducati 125 cc. Het ongeluk gebeurde in de bocht van Lesmo, waar Deglipantoni, die met gro te vaart reed. de macht over het stuur verloor zodat de machine slipte. Hij werd 20 meter weggeslingerd en kwam zo ongelukkig terecht, dat hij op slag werd gedood. SCHAKEN. KAMPIOENSCHAP VOOR DAMES. De uitslagen van de partijen uit de tweede ronde van het toernooi om het schaakkampioenschap van Nederland voor dames 1956 luiden: Mevr. F. Heemskerkmevr. A. van der VeenBaas 01; mevr. C. P. Klijnmej. mr P. C. de Klerck 10; mevr. A. J. van Aelst-van Duynen Montijnmevr. C. Roodzant-Glimmerveen 01. De afgebroken partij uit de le ronde tussen mevr. C. Roodzant-Glimmerveen en mevr. C. P. Klijn is gewonnen door mevr. C. Roodzant. De. stand ziet er na de tweede ronde als volgt uit: 1. Mevr. C. Roodzant-Glim merveen 2 punten; 2. mevr. A. van der Veen-Baas 1'/$ punt; 3/4. mevr. P. C. Klijn en mevr. F. Heemskerk 1 punt; 5. mej. mr P. C. de Klerck ]/2 punt; 6. mevr. A. J. van Aelst 0 punt. POSTDUIVEN De Snelvlucht (Bodegraven) Wed vlucht van St. Ghislain, afstand 194 km. gelost om 7 uur. aankomst eerste 9.36.50 uur, snelheid 1234.5 m. p.m. Uitslag: K. v. d. Veer 1-11-13; J. D. van Rijn 2-5; P. Zeilstra 3-4-9-16-17-19; J. Sterk 6-12-14- 15-18; C. v. d. Heijden 7-8-10. Warmond Wedvlucht voor jonge duiven vanaf St. Ghislain Hornu, aan komst eerste duif 9.42.32 uur. laatste 9.54.55 uur, afstand 200 km. Uitslag: Th. Verwoerd 1-9-10-13; G. Vogelenzang 2; B. ter Beek 3; J. Smeets 4; P. v. d. Drift 5-8-11-12-14; Jac van Niekerk 6-7. De Blauwband (Alphen) Wedvlucht met 214 jonge duiven vanaf Mons, ge lost om 7 uur. aankomst eerste 9.38.01 u., laatste 9.55.44. Uitslag: P. G. Borgers 1- 14-33; Hasselaar de Vos 2-25; B. Hooger- vorst 3-5-26-27; Gebr. de Wit 4-6-7-20-21 -29; W. Bek 8; J. Verkade 9-10-15. De Blauwband (Sassenhelm) Wed vlucht met jonge duiven vanaf Mons 201 km. In concours 79 duiven, gelost 12 uur, aankomst eerste 3.44.32. snelheid 894 m. p.m., laatste 4.30.57, snelheid 740 m. p.m. Uitslag: A. P. Eist 1-3-8; H. van Niekerk 2-4; C. Drost 3; H. J. Krom 6-13-14-15; C. Overweel 7-10-17; C. Meeuwissen 9-12 Onze landgenoot Arle van Vliet heeft bU sprintwedstrijden om de Grote Prijs van Kopenhagen, die in het stadion van de Deense hoofdstad werden gehouden beslag gelegd op dc derde plaats. Win naar van de Grote Prijs werd dc fameu ze Britse sprinter Reg Harris. Deze foto toont Van Vliet in actie tijdens een van de manches. HU wordt gevolgd door de Zwitser Plattner (links) en dc Duitser Potznerheim. Wilt U iets weten? Vraag: J. D. R. Is het waar, dat in Rotterdam een firma gevestigd is, die zich uitsluitend bezig houdt met het ontwerpen van positiekleding en hoe luidt het adres? Dit naar aan leiding van een artikel in de krant. Antwoord: De modefoto's welke tot nu toe in de kranten zijn gepubli ceerd, waren veelal illustraties van protomodellen die nog niet te koop wa ren, dodh binnen niet al te lange tijd in de handel zullen komen. De firma die zich hiermee zal gaan bezig hou den, is niet in Rotterdam gevestigd, maar in Utrecht, n.l. Jolo Couture, •Nieuwe Gracht 64. Vraag: Verschil in verzendkosten fiets van Leiden naar Maastricht en terug? Antwoord: Het tarief (tot 40 km. 1,van 40 tot 150 k.m. 1.50 en boven 150 km. 2,kan verhoogd worden met 0.40 voor verzekering en /0.10 voor een adreskaartje. Dit •laatste meestal alleen op de heen weg. Het verschil in verzendprijs van en naar Helmond kan aan het niet verzekeren te wijten zijn, maar ver zekerd of niet verzekerd, bij het ma ken van de tarieflberekening van M. naar Leiden moet een vergissing ge maakt zijn. Vraag: Adres van dagschool in tex tielbranche. Antwoord: In Den Haag is geen dagschool gevestigd voor opleiding •in de textielbranche. Het voor Leiden dichtstbijzijnde adres is de Vakoplei ding Textiel, Herengracht 257 te Amsterdam. Vraag: Route per fiets van Leiden naar Wychen, hoeveel k.m.? Antwoord: Leiden, Alphen, Woer den, Utrecnt, Zeist, Driebergen, Ame- rongen, Eist, Eek en Wiel, Kesteren, Druten, Afferden, Wychen; afstand 117 km. Vraag: Route per bromgrfiets van Rijnsaterwoude naar Beneden Leeu wen en van hier naar Emmeloord en terug naar Rijnsaterwoude, hoeveel km.? Antwoord: Rijnsaterwoude, Alphen, •Utrecht, Bunnik, Houten, Schalk wijk, Culemborg, Buren, Tiel, Wa- <mel, Leeuwen; afstand 100 km. Leeu wen, Druten, Dodewaard, Eist, Arn hem, Apeldoorn, Epe, Wezep, Kam pen, Ens, Emmeloord, afstand 115 km. Terug via Kampen, Nunspeet, Harderwijk, Nijkerk, Hilversum, Oud Loosdrecht, Vinkeveen, Uithoorn Leimuiden, Rijnsaterwoude; afstand 155 km. Vraag: Route per fiets van Leiden naar Valkenburg, hoeveel km Antwoord: Leiden, Alphen, Utreoht- Culemborg, Den Bosch, Eindhoven, Weert, Maasbracht, Sustercn, Sit- tard. Beek, Valkenburg; afstand 248 km. Vraag: Route AarlanderveenGil ze Rijen via R'dam, terug over Utrecht; hoeveel km.? Antwoord: Aarlanderveen, Bos koop, Rotterdam, Moerdijk, Zeven- •bergschenihoek, Breda, Gilze Rijen; afstand 95 km. Terug Gilze Rijen, Tilburg, Den Bosch, Utrecht, Woer den, Aarlanderveen; afstand 126 km. Vraag: Route WarmondAmers foort en terug langs andere weg, hoe véél k.m.? Anwoord: Warmond, Sassenheim, Leimuiden, Uithoorn, Loenersloot, Vreeland, Korenhoef, Hilversum, Amersfoort, afhtand 70 km. Terug Soesterberg Utrecht, Woerden, Al- phen, Leiden, Warmond, afstand 78 •km. Vraag: Route per fiets van Noord- wijk naar Eindhoven; hoeveel km.? Antwoord: Noord wijk, Leiden. Al phen, Woerden, Utrecht, Houten, Cu lemborg, Den Bosch, Eindhoven; af stand 155 km. Vraag: Route per fiets van Lei den naar Venray, hoeveel km.? Antwoord: Leiden, Utrecht, Den Bosch, Berlicum, Heeswijk, VegheL, Gemert, Deurne, Venray; afstand 165 kan.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 7