In Arnhem kan men gaan winkelen en met een vliegtuig thuiskomen DE BRULLENDE BERG Voor f 8000,- en 10 vlieguren kunt U thans in de wolken zijn 1000 Chauffeurs gaan 3 maanden met een nieuw rijboekje rijden Arbeidsgrafiek van Bollenstreek vertelt over na oorlogse jaren 'U Oe échter VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 Wellicht is het slechts een kwes tie van wennen; toen de verbaasde mensheid voor de eerste maal een auto in een etalage zag staan, heeft zij zichwellicht angstig afgevraagd, in wat voor huiveringwekkende tijd men leefde en hoewel men gedeelte lijk met recht de vraag gesteld heeft, is dit toch niet in de eerste plaats de schuld van de automobiel geweest en daarom zal ons goede landje minder schrikken, als het hoort, dat in de Arnhemse Steenstraat zomaar een éénspersoons vliegtuigje in de etalage staat met 'n prijskaartje ernaast: voor 8.000 kan men de gelukkige eigenaar van dit vliegtuigje worden en in Frankrijk en Duitsland zijn al enkele ondernemenle lieden geweest, die de stoute schamen aantrokken en de winkel binnengestapt zijn om zich zo'n luchtschipje aan te schaffen. Mag men le deskundigen geloven, dan koopt aen met het vliegtuigje louter voorèlen. Niet alleen is het heel eenvoudg om vliegen te leren met tien /lieguren kan men zijn brevet halei hetgeen veel vlugger en gemakkejker is dan een auto rijbewijs kaar ook de kosten van Aetheifdanken ATERDAG Teleisieprogramma. NTS: Eurcisie: 14.4515.25 Intern, zwemwedstrd in Glasgow, Enge landNedernd. Eurovisie: 5.2516.30: Intern, atle tiekwedstrijd EngelandTsjecho- Slowakije, ifl Londen. HILVRSUM I, 402 M. 7.00 VARA. 100 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPR< 20.00—24.00 VARA. VAlRiA: 7.lJNieuiws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.50 "ep. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 V>r de vrouw. 9.35 Wa terstanden. 9. Gram. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgöhakeld, caus. 10.05 MorgenwijdinijVARA: 10.20 Voor de arbeiders in demtin/uibedrijven. 11.40 Koperkwartet i piano. 12.00 Gram. 12.30 Land- e tuinibouiwmededelin- gen. 12.33 Gra 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 120 Lichte miuz. 13.45 Sportpraatje. ',00 Graan. 14.35 De volkstuin bn van gezonde ont spanning ,cauil4.50 Fanfareorkest. 15.12 Rep. 16.1 Holland Festival: Groot syanL-oest en solist. 16.35 Boekbespr. 161 Gram. 17.15 Week- journ. 17.45 Gn. 18.00 Nieuws en commentaar, li) Gevar. programma. 10.00 Inleiding atste phase Nat. An jer Actie, dodZ.K.H. Prins Bern- hard. 10.05 tistieke staalkaart. VFRO: 19.30 Repartout, caus. 19.40 De Bijbel in hkerkelijk jaar, caus. 19.55 Deze we<caius. VARA: 20.00 Nlieuiws. 20.05 etropole-orkest en amius koor. 20.4tram. 21.00 Cabaret. 21.30 Soc. comintaar. 21.45 Opspo ring verzocht. 20 Schimmenspel op zee, hoorspel. 50 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15—00 Gram. HILVERSI II, 298 M. 7.00—K) KRO. KRO: 7.00 Nhs. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde miuz. 1 Morgengebed en liturg, kalender.b Nieuws en weer- ber. 815 Gram Voor de vrouw. 10.00 Voor de Iters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de jen. lil.45 Gram. 12.00 Angelus, li Gram. 12.55 Zon newijzer. 13.00 iieuws- en kath. nieuws. 13.20 LAcjmuiz. 13.50 Gram. 14.00 Boekbesprt.10 Instr. octet. 14.20 Gram. 14.4mateuruitz. 15.00 Krcm. v. Letteren kunsten. 15.40 Amateuruitzendi 16.00 De schoon heid van het Greiaans. 16.30 Gram. 17.00 Voor de jl 17.40 Gram. 18.00 Lichte miu2.15 Journalistiek weekoverzicht. 1'tGram. 18.30 Pari. overzicht. 18.40 Jm. 18.45 Idem. Ii9.00 Nieuws. l9Gram. -20.00 In leiding laatste ftfJat. Anjer Actie door Z.K.H. PriBernhard. 2O.0l5 Gram. 20.20 Act).35 De gewone man. 20.40 Eurekl.30 Gram. 22.35 Wij luiden de zo; in! Aansluiten Avondgebed enurg. kal. 23.00 Nieuws. 23.15 Nis in Esperanto. 23.22 Dansamtz. 2U24.00 Gram. onderhoud en verbruik zijn vrij laag; ongeveer ƒ2.500 per jaar, als men tenminste niet dag en nacht de lucht in wil gaan. NIET GEVAARLIJK De motor een Volkswagen-auto- motor verbruikt 8 liter benzine per uur en men heeft een kruissnelheid van 120 kilometer. Een grasveldje van 100 meter is voldoende om te starten en eenmaal los van de grond is men in 8 minuten 1000 meter hoog. Men gaat zich natuurlijk afvragen of het niet erg gevaarlijk zal worden in de lucht, als die bevolkt wordt met vliegers, die na tien vlieguren de be voegdheid hebben verkregen om de vleugels uit te slaan, maar het zijn wedérom deskundigen, die verkla ren, dat het verkeer in de lucht uiterst simpel te regelen is en dat een zend-ontvang-apparaatje in ieder toestel voldoende, is om vanaf de grond het verkeer over grote afstan den te regelen. Het enige, wat Nederland dan nog nodig heeft, is een klein landings- tenaar daarbij, die de hoogvliegers vertelt, hoe het weer is. NIEUW TIJDPERK Maar voordat onze huisvrouwen naar de kruidenier vliegen, zal er nog wel een jaartje of wat verstrijken; voor sportclubs biedt het nieuwe één- dekkertje echter veel mogelijkheden, omdat het goedkoper in aanschaf en onderhoud is, dan de thans gebruikte vliegtuigen. De zakenlieden zien niet zo heel veel in het eendekkertje, want voor de helft van de prijs meer 12.000 heeft men al een tweedekkertje en dat is voor het zakendoen veel prac- tische. Arnhem zette in Nederland het eerste vliegtuig in een etalage, maar voor de etalage, die de eerste auto mobiel tentoonstelde, dromde men ook samen zonder dat onmiddellijk oip iedere straathoek verkeerslichten noodzakelijk waren. Maar die eerste auto-in-etalage vormde wel het begin van de weg^ die leidde naar de stoplichten en nu die weg afgelegd is en ondertussen ook helemaal vol gelopeg is, zodat men in de knoop dreigt te geraken, kan men voorzichtig het vliegtuigje in de Arnhemse garage als een voor bode beschouwen van een nieuw tijd- terreintje bij iedere stad en een amb- perk in het particuliere voertuig. Twee wijzigingen Daar het thans in gebruik-zijnde rijboekje een grote gelegenheid tot het plegen van fraude biedt, zal met ingang van 5 augustus a.s. een proef van 3 maanden worden genomen met een nieuw model rijboekje, waarmede 1000 chauffeurs uit 400 bedrijven zul len worden uitgerust. Ten eerste zullen er streepjes in plaats van cijfers gezet worden, zodat men een soort grafiek krijgt, die niet, zoals de cijfers, naderhand te ver anderen is en voorts is er een split sing gemaakt tussen werk- rij- en rusttijden, hetgeen een verder-gaande splitsing is dan in de thans in ge bruik zijde boekjes, waar alleen on derscheid is tussen werk- en rust tijden. 9-Urige werkdag. Met de laatste wijziging poogt men vast een begin te maken met de Bloemenfeest in Aalsmeer Van 25 augustus tot 8 september zal Aalsmeer in feesttooi zijn. Over dag is een bezoek aan de kwekerijen en de veiling aan te bevelen. Desl avonds is Europa's grote bloemen- centrum op een unieke wijze verlicht. Langs een 24 km lange èénrich- tjngsroute treft men enige honder den bijzonder aantrekkelijke punten aan met bloemversieringen, water partijen en bloem enmozaïken. Dit alles op feeërieke wijze verlicht. "Aan deze versiering en verlichting, welke grotendeels particulier initia tief is, werken 22 straat- en buurt- comité's eendrachtig samen. Hoogtepunt van deze Bloemenwe- ken zijn het grote bloemencorso en de bloemenshow in het Olympisch Stadion te Amsterdam op 1 septem ber 'a.s. Door de V.V.V. Aalsmeer is, in sa menwerking met de Stichting ter Be. vordering van de Amateurfotografie, onder de titel: „Fotografeer de bloe menpracht van Aalsmeer" een unieke fotowedstrijd uitgeschreven. Deze fotowedstrijd omvat twee on derwerpen en wel: „Aalsmeer bloe men en bloemencorso" en „Aalsmeer in het licht der schijnwerpers". Talrijke fraaie on originele prijzen wachten de gelukkige winnaars, w.o. wekelijkse zendingen van bloemen gedurende 10, 5 eri 3 opeenvolgende weken, medailles, foto-artikelen e.d. Bovendien ontvangt iedere 100ste inzender een fraai bouquet bloemen. momenteel bij de Soc. Ec. Raad in studie zijnde regeringsnota, die voor ziet in een maximum rijtijd van 9 uur per dag. De bovengenoemde groep chauf feurs, die niet alle tot de beroeps vervoerssector behoren, maar waarbij ook particulieren opgenomen zijn, hebben op basis van volledige vrij willigheid hun medewerking aan de proef toegezegd. Het wordt een kwestie van ver trouwen, want zouden zij met de nieuwe boekjes het rijtijdenbesluit overtreden, dan zijn zij juridisch niet strafbaar. GEDEELTELIJKE SLUITING DOUANEKANTOREN IN BELGIë EN DUITSLAND. OP 15 AUG. A.S. De AN.W.B. deelt mede, dat op 15 augustus a.s., Maria Hemelvaart, alle Belgische douanekantoren ook het reizigersverkeer geen doorgang zal kunnen vinden. Bij een reis naar België op deze dag, kieze men zijn route dus langs de grote douanekantoren, zo adviseert de Bond. Ook in Duitsland zullen in die ge bieden, welke overheersend katholiek zijn, de douanekantoren voor het handelsverkeer gesloten zijn. Lading „persmantels" verdween in Amsterdam Brutale diefstal Op buitengewoon geraffineerde wij ze hebben Amsterdamse dieven kans gezien een grote verzameling „pers mantels", waarmede eternit-buizen worden geperst uit een fabriek aan de hoofdstedelijke Cruquiusweg te ontvreemden. De persmantels lagen daar opge slagen en waren sinds enkele weken niet meer gebruikt. Toen men ont dekte, dat zij verdwenen waren, vond men geen enkel spoor van inbraak. Toch moet de diefstal met behulp van enkele vrachtwagens gebeurd zijn, zodat men waarschijnlijk brutaal weg voor eenieder zichtbaar de persman tels weggehaald heeft. De persman tels, die een grote ijzerwaarde ver tegenwoordigen, maar nog kostbaar der zijn vanwege hun structuur en voron, zullen hoogstwaarschijnlijk door de dieven aan stukken geslagen worden om als oud-ijzer verkocht te worden. Wanneer dit gebeurd, heeft de fa briek een schadepost van 70.00C, ANTIEK BEELDJE VERDWENEN UIT BISSCHOPPELIJK PALEIS TE HAARLEM. Uit het Bisschoppelijk Paleis aan de Jansstraat te Haarlem is een uit 1520 daterend kunstvoorwerp ver dwenen, ter waarde van ongeveer duizend gulden. Het is een Noord- Nederlands eikenhouten beeldje, voorstellende de stal van Bethlehem met kribbe, Ghristuskindje en dieren. De kleuren zijn rood, groen, blauw en goud, de afmetingen plm. 25 cm lengte, 15 cm breedte en 5 cm hoogte. De ontvreemding moet zijn geschied tussen 31 juli en 2 augustus. Donderdagmiddag maakte een bui tenlandse bezoeker in een der zalen de concierge van het paleis attent op een lege plek met een kaartje als aanduiding van het geëxposeerde werkje. BENOEMINGEN MISSIONARISSEN VAN HET H. HART. De provinciaal der Paters Missio narissen van het H. Hart heeft be noemd tot overste van het klooster te Hilversum pater P. N. J. van Door nik; tot leraar aan de Apostolische School te Tilburg, de paters L. Jon ker, Fr. v. d. Sande en Jac. Prins; voor de propaganda te Tilburg, pa ter J. Lamers; tot provinciaal secre taris en archivaris, pater Fr. Bünig; tot leraar aan de Apostolische School te Driehuis, de paters Quicken en H. Maas; tot professor aan het philisophicum te Brummen, pater P. Zonneveld; tot professor aan het theologicum te Stein; drs. J. Lescrauwaet; voor de Una Sancta te Arnhem, de paters E. Baartmans en H. Maas; voor de Una Sancta te Eindhoven, pater E. Kiene; voor-<ie Una Sancta te Rotterdam, pater L. Lommen; voor de missie op Nieuw- Guinea, de paters C. Meuwese, H. Weijtens, J. Duivenvoorde en H. von Peij; voor de missie op de Filippij nen, de paters C. Bijman, J. v. Sta veren, H. Raam en H. de Heij; voor de missie van Brazilië, de paters A. Revers en J. Turkenburg. DIRECTEUR BOEKHOUDBUREAU L.T.B. GAAT JUBILEREN. De heer G. S. Verdonschot, direc teur van de Stichting Boekhoudbu- reau van de L.T.B., zal 1 augustus a.s. de dag herdenken, dat hij dertig jaar in L.T.B.-dienst werkzaam is. Daar het zilveren jubileum destijds niet kon worden gevierd, zal thans een feestelijke herdenking worden gehouden op zaterdag 11 augustus van 1315 uur in café-restaurant Brinkmann te Haarlem. OORLOGSERFENIS. Vliegtuig-onderstel gevonden. Schipper Griek uit Den Helder heeft gisteren op zeven mijl ten westen van Egmond een onderstel van een vlieg tuig in zee gevonden. Bij onderzoek van de rijksluchtvaartdienst" is geble ken, dat het hier een onderstel van een groot militair vliegtuig betreft, waarschijnl een bommenwerper uit de tweede wereldoorlog. De grafiek hangt in het Arbeids bureau te LisseHij is keurig uit gevoerd in drie verschillende kleq- ren: groen en geel en lichtbruin en hij vertelt het verloop van de ar beidsmarkt in de bollenstreek in de afgelopen elf jaar. De eerste jaren na de oorlog laten een allesbehalve opwekkend beeld zien: steeds hoger wordende „pie ken", die een groeiende werkloos heid in de wintermaanden verraden. In 1951 kwam de lijn op het hoogste punt en registreerde men op het Ar beidsbureau te Lisse het grootste aantal werkzoekenden na wereld oorlog 2. Na dat jaar kwam de om mekeer. En nu is het zo, dat de lijn op een niveau is aangeland, zó laag als hij nog nooit is geweest. En de directeur, de heer G. Maas, vertelt u, dat er in het gehele geweest Lisse dat nota- bene Hillegom, Lisse, Sassenheim, Noordwijk, Noordwijkerhout, Voor hout, Katwijk, Valkenburg en Rijns burg omvat! het eind van deze maand slechts 30 werkzoekenden stonden ingeschreven, terwijl er vraag was naar592 arbeids krachten. Het is duidelijk, dat ook de bollen- bedrijven met een gebrek aan per soneel zitten. Vooral nu, in de zgn. „paktijd", waarin alles en iëdereen een koortsachtige haast heeft en han den tekort komt. En daarom had men hier behoorlijk omhoog gezeten, wanneer de leerlingen der middel bare scholen niet zo tuk waren ge weest op bijverdiensten. 2000 scholieren. De afgelopen weken waren er, zo zegt de heer Maas, bijna 2000 aan de slag in hoofdzaak aan de bol- lenpeltafels. Ze kwamen uit Leiden, uit Haarlem, uit Rotterdam, uit Am sterdam en zelfs uit Utrecht. Steek proeven hebben uitgewezen, dat het voor vele scholieren een noodzaak is in de zomer geld te verdienen. Niet alleen om hun vakantie zelf te kun- Wagon met fosfor in vlammen Bovenleiding van spoorlijn doorgesmolten Vanmorgen omstreeks zes uur is op de spoorlijn Horst-Sevenum een wa gon van een goederentrein, geladen met fosfor, ontspoord. De fosfor raakte in brand waardoor een zo hevige hitte ontstond, dat de bovenleiding van het baanvak is gesmolten. Alle treinverkeer tussen Helmond en Venlo is nu voor een vermoedelijk langdurig tijdsbestek gestremd. Het verkeer wordt met bussen onder houden. De reizigers wordt echter aangeraden over Roermond te reizen. Ook de D-treinen worden reeds over Roermond geleid. nen bekostigen, maar ook om een bijdrage te leveren in de studiekos ten. Er heeft in de zomermaanden nog een „trek" plaats. De bollen streekbewoner, die in de slappere tijden aan de havens in Rotterdam en Amsterdam werken, laten de schepen rustig deschepen en gaan in de streek aan de gang. Niet omdat men anders bang is dat de bollen niet op tijd uit de grond zul len komen, maar omdat men met „aangenomen werk" meer kan ver dienen. Na het rooien breekt al spoe dig de planttijd aan en als dat alle maal achter de rug is, wijst de kalender al weer november en wordt men aan de havens dankbaar op nieuw aangenomen. Visie van arbeidsbureau. Ondanks de hoogconjunctuur, on danks het feit, dat ook op de arbeids markt de vraag het aanbod vele ma len overtreft, blijft de heer Maas van mening, dat speciaal de bollenstreek zeer kwetsbaar blijft. En het is daar om, dat men op het arbeidsbureau te Lisse de geleidelijke uitbreiding van de bestaande industrieën en de rus tige vestiging van nieuwe in deze contreien met genoegen bekijkt. Veel variatie in werkgelegenheden maakt de arbeidsmarkt in de bollenstreek minder gevoelig en mede daarom heeft men vanuit Lisse ook sterk ge wezen om de omscholingsmogelijk heden op de Rijkswerkplaatsen, waarvan velen een dankbaar gebruik hebben gemaakt. Wat de mannelijke bevolking in het gewest Lisse betreft: 28 werk in de nijverheid (industrie en am bacht), 29 in de land- en tuinbouw, waarvan de bollenteelt een zeer grote plaats inneemt, 6 in de vis serij en 37 in de dienstensector (bollenveilingen, beurs, hotels, enz.). Van de vrouwen in het gewest Lisse werkte 14% in de nijverheid, 6 in de land- en tuinbouw, 4 in de visserij en de rest in de dien stensector. Zeer opmerkelijke cijfers! Emigratie duurt voort. Typisch was het ook te hoj-en, dat hoogconjunctuur of géén hoogcon junctuur! de emigratie onvermin derd blijft voortgaan. Dank zij een gunstige regeling, die tot 1 juli j.l. van kracht was, gingen dit jaar heel wat gezinnen naar de Ver. Staten. Verder stonden Canada, Nieuw Zee land en Australië erg in de gunst. De bollenstreekbewoners die emigre ren, doen dit in hoofdzaak omdat ze voor hun kinderen te weinig toe komst-mogelijkheden zien. En inmiddels breidt de bevolking zich ook in het gewest Lisse flink uit. De mannelijke bevolking kwam sinds 1947 van 42656 op 51592 en de vrou welijke in hetzelfde tijdvak van 41911 op 50476. En ook in verband daarmee zal het interessant zijn te zien wat de rapporten van het L.E.I. en het E.T.I. van de werkgelegenheid in de naaste toekomst van de bollen streek zullen zeggen! (88) ..Mgeheimzinnig gedoe?... YoowiLmhrepdeimaf.. tt mag het de reus zed! /ZZZZZ"' VAN DE PRESIDENT door E. PHILLDPPENHEIM 55) l „In de haven lig kleine stoóm- boot, die morgen I Buenos Ayres vaart. Daarmee 'rek ik. Mijn bagage is al aanj-d. Mijn meid heeft juist opgezefet passagebil jet staat op haar n^Alleen zij gaat niet, maar ik". „Morgen reeds", hij verward, „dat is wel erg gal „Hoe eerder, hoe r", verklaarde ze. „Het leven hieht me zo vre selijk tegen. Weet dat de enige dagen, die ik preteb gevonden, sedert ik van schif kwam, die twee waren van rigs in Beau Desir?" „Vond u die pret vroeg Dene. „Ja, zei ze zachc voelde me heel gelukkig in B6esir". Ze keek dromer>or zich uit. Zwijgend zaten ze ielkaar. Plot seling boog Dene zaar haar toe en greep haar hand. Ze rukte zich los en keek hem verschrikt en verward aan. Tranen stonden in haar ogen. „Senor Dene", riep ze verwijtend. Een snik belette haar voort te gaan. Ze sprong overeind en snelde weg langs het voetpad. Dene liep haar na, maar ze was hem te vlug af. Hij zag nog juist haar witte kleed tussen de struiken verdwijnen. Toen hij de hoek omsloeg, zag hij haar niet meer. In plaats daarvan stond hij eensklaps tegenover de president. HOOFDSTUK XLII. Politiek en liefde. „Ik moet u juist hebben, senor Dene", zei de president. „Ik heb ge hoord, dat u gekomen is en ik liep' u te zoeken". „Ik ben geheel tot uw dienst", zei Dene weer op adem komend. De president, ging hem voor naar een meer afgelegen gedeelte van de tuin. Toevallig kwamen ze terecht op dezelfde bank, waar Lucia en Dene zoeven gezeten hadden. „Hoe gaat het met Eugène?", vroeg de president. „Veel beter", antwoordde Dene, „in een week of twee zal hij wel hersteld zijn. Zijn vrouw verpleegt hem. Ik geloof werkelijk, president, dat uw zoon een ander mens is geworden". „Het doet me genoegen dit te ho ren, senor", zei Rimarez. „En Sa- gasta?" „Die zal u nooit meer last veroor zaken", zei Dene ernstig. „Hij is zijn verstand totaal kwijt. Hij is rustig en volmaakt onschadelijk". De president was een ogenblik stil. Hij haalde een zware sigaar uit zijn zak en begon te roken. „Ik wou u spreken over mijn doch ter Lucia", zei hij eindelijk. „U moet me raad geven in een zaak, die haar betreft". „Met alle genoegen", zei Dene. „Haar moeder en ik hebben juist een hoogst merkwaardige en zeer ver ontrustende ontdekking gedaan. Iemand uit Buenos Ayres, die de directrice van een hospitaal blijkt te zijn, heeft aan ons als Lucia's ouders geschreven en ons in kennisgebracht met een feit, dat ons beidën zeer ge schokt heeft. Om kort te gaan, het blijkt, dat Lucia zonder ons mede- wetèn en buiten onze toestemming zich heeft verbonden naar dit hospi taal te gaan, om daar een opleidings cursus te volgen, teneinde beroeps verpleegster te worden". „Dat heeft ze me juist verteld", merkte Dene op. De president was stom verbaasd. „Heeft u haar sedert uw komst dan al gesproken?" „Ze liep juist weg, toen u er aan kwam", zei Dene. „Ze heeft het u dus uit eigen be weging meegedeeld en tegen ons, haar ouders heeft ze er geen woord over gesproken?", zei de president lang zaam. „Ik geloof, dat ze rekende op mijn bijval", verklaarde Dene. „Aan de an dere kant meende ze even zeker te zijn, dat u en senora Rimarez het niet zouden goedkeuren". De president was zichtbaar geër gerd en wendde zich ontstemd tot Dene. „Moet ik hieruit opmaken, senor Dene, dat u mijn dochter in haar dwaze voornemens heeft aangemoe digd?" „Dat nu juist niet", zei Dene. „Ik moet toegeven, dat ik me haar on tevredenheid met het leven hier en haar zucht naar verandering heel goed kan begrijpen. Maar afgeschei den daarvan, zou ik veel liever wil len, dat ze niet naar Buenos Ayres ging". De president draaide een beetje bij. „Het doet me genoegen, u zo te horen spreken', zei hij hartelijk. „Ik ben met u over deze zaak begonnen, omdat u, voorzover ik weet, de enige persoon is, die enige invloed op mijn dochter heeft. Ik zou er misschien toe kunnen komen mijn zienswijze te veranderen, indien ik overtuigd was dat het voor haar geluk was, maar dit plan om naar Buenos Ayres te gaan, kan geen genade in mijn ogen» vinden. Daarvoor is ze veel te zorg vuldig en teder opgevoed. Ze is eigen lijk overdreven fijngevoelig. Het is afschuwelijk me haar voor te stellen in verband met het routinewerk in een hospitaal. Ik smeek u, senor Dene, spreek met haar en tracht haar uit eigen beweging van zo'n dwaas heid te doen afzien". „Ik was dat reeds van plan in mijn eigen belang", antwoordde Dene lang zaam. „Indien u daartoe uw toestem ming wilt geven, president, zou ik haar willen vragen mijn vrouw te worden". De verbazing, die de president veinsde, was meesterlijk. Hij wist zijn vreugde en opluchting uitstekend te verbergen. „U beneemt mij de adem, senor Dene", verklaarde hij. „Ik zeg even wel terstond en zonder enige aarze ling. ja. Ik zou niemand liever als schoonzoon wensen. Maar hoe staat het met Lucia? Zij is niet als andere meisjes en ze heeft reeds de twee beste partijen in San Marino afgesla gen". „Mijn voorstel hangt natuurlijk van haar toestemming af", zei Dene. „Ik zal haar van avond vragen. „Ze mag u graag", merkte cfe pre sident op.„Daarvan ben ik over tuigd". „Dat hoop ik", antwoordde Denc. „Ik geloof wel, dat ik haar gelukkig zal kunnen maken". De president schraapte zijn keel en begon: „Wat haar bruidschat betreft, het spijt me heel erg, maar. „Daarover sprekén we niet", viel Dene in de rede. „Ik heb het geluk of het ongeluk een zeer rijk man te zijn. Lucia behoeft volstrekt geen geld mee te brengen. Integendeel, ik zou dat eigenlijk vervelend vinden". De president verborg zijn gevoe lens door een verse sigaar op te ste ken. Wat een pracht-schoonzoon! (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1956 | | pagina 7