De schade op vele boerenbedrijven is groter dan in natte zomer 1954 Voor velen dreigt de ondergang Het ouderdomspensioen De belastingdienst speurt naar de premieplichtigen in 1957 Nederlands smaldeel ondervond grote hartelijkheid in RUSLAND Ijsje kost f 2*85 Pools vluchtelingetje mag bij haar Ned. pleegouders blijven De mannen op de steigers en t meisje achter t raam VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 1 Nieuwe Afghanistaanse gezant inspecteert erewacht Donderdagmorgen ontving H.M. de Koningin op Huis ten Bosch de gezant van Afghanistan dr. Sardar Najib- Ullah Khan, ter overhandiging van zijn geloofsbrieven. Tijdens de inspectie van de erewacht. Hooi en aardappelen rotten weg Binnen de drie jaar wordt Neder land voor de tweede maal getroffen door een natte zomer en de gevol gen, die in 1954 al zeer ernstig waren voor de aardappel- en hooi-oogst, dreigen dit jaar voor vele bedrijven de omvang van een grote ramp aan te nemen. Vooral in de gebieden, waar de waterafvoer niet tot in de perfectie geregeld is Drenthe en Overijssel is de schade reeds nu aanzienlijk en zelfs een_ ommekeer van het weer op korte "termijn kan misoogsten niet meer voorkomen. In het stroomgebied van de Berkel en van de Schipbeek rotten de aard appelen in de grond, terwijl zij nog niet geoogst kunnen worden en het hooi staat te vergaan op de velden, omdat de regenperiode inviel, voor dat de oogst binnengehaald was. Ook in de Gelderse Vallei rond Ede, Lunteren, Veenendaal en Ederveen staan de weilanden onder water. De schade zal onherroepelijk gro ter worden dan 2 jaren geleden, om dat de regens nu ruim een maand eerder zijn gekomen dan toen. Reeds op 10 juli begonnen de regens te vallen met ongekende hoeveelheden en in 1954 begon de zware regenval eerst op 16 augustus. Inkrimping veestapel. In Overijssel is ongeveer de helft van het nog niet gemaaide gras ver loren gagaan en het weer zal zeer vlug moeten omölaan, wil de andere helft behouden kunnen blijven. Maar ook het deel, dat dan gered zal kunnen worden, zal een zeer laag voedingspercentage hebben, daar het eiwitgehalte zeer laag is. Hierdoor zullen de boeren voor de komende winter met een ernstig ge brek aan hooi zitten, hetgeen tot uiting zal komen in een drastische inkrimping van de veestapel. Financieel kwetsbaar. Financieel zullen de getroffen boe ren in de grootste moeilijkheden ge raken; velen waren nog bezig met het afbetalen van regeringsvoorschot ten, die zij 2 jaren geleden voor de toen geleden schade hebben ontvan gen. Deze weg staat de regering thans weer Open om de boeren te hulp te komen. Uit deze financiële moeilijkheden blijkt weer eens hoe kwestbaar het boerenbedrijf is en hoe onvolmaakt b.v. het belastingsysteem is, dat Op deze bedrijven drukt. In het zakenleven kan men tegen slagen van het ene jaar verrekenen met opbrr/iggten uit meer voorspoe dige jaren; in het boerenbedrijf is dit niet toegestaan. Rampenfonds. Met klem dringt men daarom we derom aan op een zodanig systeem, dat de resultaten over twee of meer jaren bekeken kunnen worden en naar aanleiding daarvan aanslagen worden verricht. Thans worden de „goede jaren" door de fiscus afgeroomd en de „slechte jaren" betekenen weinig minder dan een ramp, waarbij het voortbestaan van het bedrijf op het spel komt te staan. De heer H. D. Louwerse, voorzitter van het Landbouwschap, die dit overzicht op een gisteren te Assen gehouden perconferentie gaf, besloot zijn beschouwingen met de opmer king, dat het prijsbeleid in de land bouw niet zodanig gericht kan zijn, dat alle tegenspoed het hoofd kan worden geboden, maar hij over\££Og de oprichting van een Nationaal Rampenfonds voor de Landbouw, waardoor een misoogst de boerderij niet langer aan de rand van de af grond brengt. WIELRENNEN DE BELGISCHE PLOEGEN VOOR DE RONDE VAN NEDERLAND. De Belgische ploegen voor de Ronde van Nederland, die maandag a.s. in Utrecht begint, zijn uiteindelijk als volgt samengesteld. A-ploek: Germain Derijcke, Rik van Looy, Henri Luyten, Andree Noyelle, Jos Schils, Willie Schroeders, Willie Van- nitsen en Roger Verplaetse. B-ploeg: Ludo van der Helst, Jean Derboven. Jos de Feyter, Frans Gielen, Guilaume Hendriks, Roger Roselle, Jean- til Saelens en Jean de Valck. VOETBAL NIEUWE GEZICHTEN BIJ UVS. De Leidse He divisieclub UVS heeft de hand weten te leggen op Coen Rijshou- wer, midvoor van Schev./Holland Sport, nadat zij zich reeds eerder verzekerd had van de linksbuiten van Stormvogels v. d. Steen. VNL IN ZUNDERT. Bij de woensdag gehouden zwemwed strijden kwam VNL met Bekkering, Bre- develd, Strijk, Dost aan de kop. De volleybal-uitslagen waren: VNL RAVA 15—13; VNL—GDS 15—7. Voetbal: VNL—GDS 3—1; VNL—Rijp- wetering 32. Bij de zwemwedstrijden woensdagmor gen bereikte Wim Willemse een goed resultaat. De volleybalwedstrijden tegen Rava en KRVC gingen verloren. Des middags werd er 'n fietstochtje gemaakt in de omgeving, die evenwel onderbro ken moest worden vanwege de regen. De cowboy-film 's avonds gaf voldoende stof om over te dromen. Gistermorgen werden voetbal- en atle tiekwedstrijden gehouden. Tegen VNL werd met 32 verloren (tegenpunten van Aad v. Zoen en Gerard Weenink) en tegen Rava gelijk gespeeld CO0). Ge rard Weenink bereikte bij verspringen 4.10 m., terwijl Kees v. Zoen en Jan Spring in 't Veld 4 m. sprongen. Bij 80 m. hardlopen bereikte Aad v. Zoen het beste resultaat van de groep (10.8 sec.), Gerard Weenink maakte een tijd van 11.2 sec., terwijl Aria v. Haastregt, Kees v. Zoen en Jan Spring in 't Veld 11.4 sec. maakten. AUTOMOBILISME HAWTHORN 8TART NIET De Britse coureur Hawthorn zal zon dag niet starten in de Grote Prijs van Duitsland op de Nürburgring. Dit is donderdagmiddag na afloop van de trai ning meegedeeld door de leider van de raceploeg van Ferrari. Het niet-uitkomen van Hawthorn schijnt niet in verband te staan met dè verzekeringsmoeilijkheden waarvoor een oplossing was gevonden aangezien im mers een Italiaanse maatschappij zich bereid had verklaard een verzekering af te sluiten. Hawthorn heeft echter in Engelse bladen een verklaring afgelegd, dat hij niet op de Nürburgring wil rij den zolang de d?»ar geldende veiligheids maatregelen niet verbeterd Zijn. In dit verband heeft de sportpresident van de Duitse automobielclub verklaard, dat de door de automobielclub geëiste veiligheidsmaatregelen door de stich ting Nürburgring genomen zijn. Hij zeide verder, dat met uitzondering van Hawt horn geen enkele coureur, noch bij de 1000 km. wedstrijd noch bij de training voor de 18e Grote Prijs van Duitsland, bezwaren had geopperd. Het stond vast, dat alleen Hawthorn zich tijdens de 1000 kilometerwedstrijd niet aan de rijvoor- schriften van de wedstrijdleiding had ge houden. Tegen de „onzakelijke uitlatin gen", van Hawthorn heeft de Duitse auto mobielclub geprotesteerd bij de Kon. Britse automobielclub. ATLETIEK Bij de internationale wedstrijden te Kopenhagen heeft de Noor Aaudun Boy- sen gisteravond op de 800 meter met zeer gering verschil gewonnen van de Belg Roger Moens, wereldrecordhouder voor deze afstand met 1 min. 45.7 sec. Ook Boysen heeft een wereldrecord op zijn naam staan, n.l. dat voor de 1000 meter met 2 min. 19 sec., een tijd, die later door Üe Hongaar Roszavolgyi ge ëvenaard is. De baan te Kopenhagen was zwaar door de regen terwijl windvlagen de omstandigheden, waaronder gelopen werd, nog verslechterden. Voor beide lopers werd dezelfde tijd genoteerd: 1 min 49.5 sec., maar Boysen had een mi nieme voorsprong op zijn tegenstander. Na 200 meter leidde de Brit Hawkins, die eigenlijk als gangmaker fungeerde en spoedig terug viel. Voor Moens werd op de 400 meter 56.3 sec. afgedrukt. Hij liep aan kop en behield de leiding totdat ongeveer 150 meter voor de eindstreep Boysen hem met een prachtige spurt achterhaalde. De Belg begon een ver twijfelde tegenaanval toen er nog een kleine 100 meter gelopen moest worden, en een nek-aan-nek race volgde. Met onzichtbaar verschil ging Boysen als eer ste door de finish. De race was een uur vervroegd ten einde Boysen, die zich eerst had terug getrokken doch op het laatste ogenblik besloot toch te starten, gelegenheid te geven diezelfde avond nog aan een wed strijd te Sarpsborg, ten zuiden van Oslo. deel te nemen. Boysen reed per taxi naar het vliegveld Kastrup, waar hij het toestel voor Oslo nam na zich onderweg verkleed te hebben. Tot grote teleurstelling van het publiek i is Boysen echter niet op tijd gearriveerd om in de wedstrijden te Sarpsborg uit te komen. ZEILEN INTERNATIONALE HOLLAND WEEK II Wedstrijden een dag uitgesteld. In verband met de harde wind heb- ben de organisatoren van de internatio nale Holland week op het IJsselmeer gisteren moeten besluiten niet te laten starten. Indien de weersomstandigheden dit toe laten zal de wedstrijd van gisteren hedenmiddag worden gehouden. Dan worden dus twee wedstrijden gezeild. BRIDGE DE EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN In de twaalfde ronde van de Europese kampioenschappen heeft het Nederlandse herenteam met groot verschil van Zwit serland verloren 6317. Na de eerste zitting leidden de Zwitsers met 288. In de dertiende ronde heeft het Ne derlandse herenteam wederom een gevoe lige nederlaag geleden. Van Egypte werd met 6022 (274) verloren. POSTDUIVEN Leidse concourscommissie. Wedvlucht met jonge duiven vanaf Vilvoorde. In concours 555 duiven, gelost te 11.30 uur met n.o.wind. Afstand 137.35 km. Ie Duif te 14.00.53 uur. Uitslag: Chr. v. d. Pluym 1—3—12; J. Wolters 2—6—23; J. Dek ker 4; T. Pijnacker 6; P. Schenkeveld 7; A. Singeling 89; J. de Pan 10; A. v. d. Hulst 11—18; A. Pracht 13; C. v. Helden 14; P. Hansen 15; N. Ouds hoorn 1621; J. Beekman 171920; J. Schouten 22; J. Krekelaar 24; W. Ra- vensbergen 25. Wedvlucht met jonge duiven vanaf Mons. Gelost te 7 uur met sterke z.w.- wind. Afstand 193.45 km. De Bonte Duif. In concours 165 vogels. Ie Duif 9.03.26 uur. T. Pijnacker 1; Noor- dervliet 25; J. Brouwer 3; H. v. Riet 4; W. Siera 6; C. v. Helden 7; F. N. Bink 8; N. Oudshoorn 9; OttoDekker 10. De Vriendenclub. In concours 299 vo gels. Ie Duif 8.55.00 uur. C. P. Gijsman 1; R. Pet 23; N. Bemelman 4-H5; Chr. Braun 6; C. Castelijn 7; P. Olijerhoek 8 10; C. Hoogeveen 9. Columba. G. W. ten Braak 1; J. W. Wolters 2349; Jos. M. K. Göbel 5; R. P. de Graaf 610; J. S. A. Baley 7; G. Oude Elferink 8. De Blauwkras. In concours 85 vogels. Ie Duif te 9.6.00 uur. Chr. v. Weeren 1 68; J. Rosier 2; D. Barendse 3; A. v. Royen 4; H. Moenen 5; H. Flippo 7; P. Hansen 910. Warmond. Wedvlucht voor jonge duiven vanaf ifaons, aankomst eerste duif 9.21.08 uur, laatste 10.03.44 uur. Uitslag: P. v. d. Drift 1—6—8—9—23: D. Son- nega 217; Th. Verwoerd 3511; Jac. Kortekaas 4; Dr. J. Venker 716; J. Smeets 10—13—26—27. VRIJWILLIGERS VOOR BOUWORDE OPGEROEPEN Een aantal vrijwilligers worden nog Qpgeroepen, om in het kader van de Bouworde enkele weken in de periode van half augustus tot half september te komen werken. De deelname van de Nederlandse jonge mannen is tot nu toe zeer goed geweest, maar bo vengenoemde periode schijnt voor velen nogal moeilijkheden op te le veren. Toch zijn er nog verschillende objecten in eigen land en in het bui tenland, die dringend om werkkrach ten vragen. Dit zijn o.a. Oldenburg van 22 aug. tot 13 sept. Mariazell in Oostenrijk van 24 aug. tot 20 sept. Scharnitz van 28 aug. tot 22 sept. (Oostenrijk). Innsbruck van 28 aug. tot 22 sept. (Oostenrijk). Van 12 sept. tot 2 oct wordt er dan nog een kamp gehouden te Olden burg, dat speciaal in de aandacht van de jonge boeren wordt aanbevolen. Tenslotte is er nog in eigen land, in Friesland, een belangrijk o"bject in voorbereiding, waarvoor zeer veel krachten kunnen gebruikt worden. Dit kamp zal half aug. beginnen. Deelnemers hieraan kunnen even tueel reeds nu 14 dagen worden af gelost door anderen. Opgave bij „Bouworde" Minderbroedersklooster „Alverna" Wijchen (Gld.). Aanslagen per 1 Jan. Vanaf 1 januari a.s. zal iedere Ne derlander verplich t verzekerd zijn voor ouderdomspensioen en daaraan vastgeknoopt zal iedere Nederlander in principe premie moeten betalen. De staatssecretaris van financien heeft nu de hoofden van de belasting diensten opgedragen degenen op te sporen, die wel premieplichtig zijn doch niet opgenomen zijn in de ad ministratie van de inkomstenbelas ting; over het algemeen zijn dit men sen, die uit hoofden van een groot kindertal of andere financiële ver plichtingen vrijgesteld zijn in inkom sten belasting. Tot premiebetaling zullen worden verplicht alle personen, die in 1892 of later geboren zijn, die in de admi nistratie van de inkomstenbelasting opgenomen zijn, of die over 1956 een geschat inkomen van minstens 2.100 Schout bij Nacht L. J. Goslings, de commandant van het Nederlandse smaldeel, dat een bezoek aan Rus land heeft gebracht en gisteren in de haven van Den Helder is terug gekeerd, verklaarde bij aankomst, dat de ontvangst in Rusland onge meen hartelijk is geweest. De bevolking kon vrij contact op nemen met de Nederlandse qpva- renden en met een bijzonder groot enthousiasme werden de uitvoeringen van de marinierskapel bijgewoond. Spontaan werd het roemruchte „Wij zijn niet bang" door de Russen mee gezongen, maar na een paar uitvoe ringen werd dit lied van het reper toire genomen, omdat het een in Rusland verboden lied bleek te zijn. Over de toestand in Rusland kon de commandant niet onverdeeld geest driftig zijn. De bevolking is sober, op het armoedige af gekleed en het leven is zeer duur; zo kost een ijsje een rijksdaalder en voor een ansicht kaartje naar huis betaalde men 1.10. Eén dode en drie gewonden Bij verkeersongevallen in Apeldoorn Door verkeersongevallen zij.i don derdag te Apeldoorn drie mensen zwaargewond, terwijl een het leven verloor. Op de Amersfoortseweg reed de heer W. D. Avegaat uit Soest in volle vaart tegen een boom toen hij een voor hem rijdende auto wil 'c passeren. De heer Avefaat, d'e 55 jaar was, werd op slag gedood. Zijn echtgenote, de 52-jarige mevrouw A. AvegaatDiederik liep een sche- delfcasisfractuur, een gebroken arm en een gebroken been op. Eveneens op de Amersfoortseweg kwam e,en motorrijderr de heer J. Eindhoven uit Utrecht, in botsing met eer. militaire vrachtauto toen dit plotseling links af sloeg. Op de duo zaten zijn echtgenote en dochter tje. Vader en kind kwamen met de schrik en enkele schrammen vrij, doch mevrouw N. EindhovenScha gen kree° ec-n schedelbasisfractuur. Jenslo't werd de 61-jarige wiei- rijstër J. Huisman op de Asse'se- sfl*aat aangereden door een militaire vrachtauto aaoriat ze ge-ïi voorrang verleende ('<.V zjj kreeg een sche- delbasisfractuur. Al'le slachtoffers zijn naar het Ju- lianaziekenhuis overgebracht. In de café's moest men een uur wachten op een kopje koffie en de .goede wodka is onbetaalbaar. De Russische bevolking kon maar niet geloven, dat de huisvrouw hier in Nederland hoofdzakelijk in het huishouden werkt en ook andere ver halen over toestanden, die hier vrij normaal zijn, oracht ongeloof op de gezichten der Rusen. BENZINE HALVE CENT HUURDER Met ingang van gisteren is de prijs van de benzine met een halve cent per liter verhoogd. De prijsstijging houdt, zo deelde men ons mee, varband met de ver hoging van de zeevrachten. Een Jan v. Eyck ontdekt Een onbekend vijftiende-eeuws schilderij, dat het Detroit Institute of Art 31 jaar geleden voor 18.000 dollar had gekocht, blijkt nu een meester werk van Jan van Eyck te zijn van onschatbare waarde. Deze ontdekking werd gedaan toen 'bij restauratie, waarvoor hét schilde rij naar New York was gezonden, ibieek dat een belangrijk deel van het doek met een nieuwe verflaag was bedekt. Onder die laag kwam de sig natuur van Van Eyck te voorschijn. per jaar genieten. De voorlopige premie-aanslag over 1957 zal berekend worden over de inkomstenbelasting van 1956; perso nen, die in 1892 geboren zijn, zullen slechts een gedeelte van het premie bedrag behoeven te betalen, namelijk tot de datum, dat zij 65 jaar worden. De premie bedraagt 6,75% van het te belasten bedrag. Bovenstaande „opsporimgsmaatre- gel" heeft natuurlijk «lechts betrek king op degenen, die niet op loon belastingtabellen voorkomen. AUTO TEGEN BOOM Bestuurder gedood. In de nacht van woensdag op don derdag is de 23-jarige ongehuwde vertegenwoordiger A. C. M. Meijer uit Deventer op de straatweg Holten- Deventer in de gemeente Holten met zijn auto tegen een boom gereden en om het leven gekomen. De heer Meijer was om een uur 's nachts uit Almelo vertrokken; om drie uur werd de verongelukte auto, een donker grijze Opel-Olympia, gevonden. De waarnemende groepscomman dant der rijkspolitie te Holten ver zoekt degenen, die getuigen van het ongeval zijn geweest, zich met hem in verbinding te stellen: tel. K5483 952. 17-Jarige gifmenger Jaloerse Eindhovenaar wilde meisje vergeven Een 17-jarige jongen uit Eindhoven heeft, gedreven door jaloezie, ge tracht een 16-jarig meisje van het leven te beroven. Hij had haar tijdens de kermis leren kennen en was ver liefd op haar geworden. Toen hij be merkte, dat een van zijn vrienden het meisje 't hof maakte, wilde hij meteen maar korte metten maken. Hij kocht by een drogist een doosje rodent en liep daarmee een dag op zak, zonder vast omlijnde plannen. De dag daarna vulde hij drie rum bonen door middel van een glazen spuit met het vergif en bood het meisje er twee van aan. Gelukkig ontdekte het meisje door de vieze smaak dat er iets niet klopte en spuwde de rumbonen uit. De jongen is onmiddellijk aange houden, heeft een volledige beken tenis afgelegd en zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. Het meisje heeft geen nadelige gevolgen ondervonden van het gebruik van de vergiftigde rumbonen. Voor 13-jarig Heleentje ging de zon schijnen Menselijkheid over won Bureaucratius Enkele dagen geleden is voor de 13-jarige Heleentje Bilinska en haar pleegouders te Weesp ondanks het dichte regenscherm, waarachter Ne derland momenteel schuilgaat, de zon gaan schijnen, want na maan denlang in slopende onzekerheid ge leefd te hebben, is de toestemming afgekomen, dat Heleentje in Neder land mag blijven en en niet meer terug hoeft naar het donkere vluch telingenkamp, waar zij een groot deel van haar jeugd heeft doorge bracht Heleentje Bilinska is het dochter tje van een Poolse vader en een Duitse moeder Na de oorlog vlucht te het gezin uit het door Rusland be zette Polen en kwam terecht in een Toen de bouwers van de nieuwe gemeentespaarbank aan het Gelerij dersplein te Arnhem Jnkele maanden geleden hun werkzaamheden begonnen, zagen zij voor een der ramen van de Doelenstraat een meisje in bed liggen, dat hun werkzaamheden aandachtig gadesloeg, en na en kele dagen was er al een zeker contact tussen de mannen op de steigers en het meisje achter het raam ontstaan. In de werkpauzes ging men eens een praatje maken en al spoedig ontdekte men, welk dra- in het bed moesten achterlaten. Daarom staken zij de hoofden bij elkaar en een collecte werd gehouden om ook Elsje op va kantie te laten gaan. Aangevuld met een flink be drag van de aannemer kwam er een aardig vakantiereisje voor Elsje uit de bus, maar het meisje zal haar plaats achter het raam niet kunnen verlaten, want haar toestand is de laatste jaren dus danig geworden, dat zij niet meer tegen de vermoeienissen van een reis bestand is. Daarom hebben de bouwers een horloge voor Elsje gekocht Ontroerend gebaar van Arnhemse bouwers ma achter dit raam schuil ging; de 21-jarige Elsje Brand is al jarenlang verlamd en de werk zaamheden van de bouwers wa ren de eerste afleiding, die zij sinds jaren genie-t. Er ontstond een hartelijk con tact en toen de mannen de vorige week met vakantie gingen, von den zij het een ondragelijke ge dachte, dat zij hun vriendinnetje en nog enkele andere cadeaus en terwijl de steigers aan het Gele rij dersplein momenteel verlaten zijn, rust achter een der ramen een dankbaar meisje, dat met verlangen uitziet naar het einde van de bouwersvakantie, wan neer haar vrienden weer de stei gers zullen beklimmen en haar daardoor, weer de zo felbegeer de afleiding zullen bezorgen. vluchtelingenkamp, waar het gezin een uitzichtloze toekomst te midden van maatschappelijke wrakken wachtte. Tragische jeugd. In het vluchtelingenkamp Berse te Frankrijk leefde men tussen wan- hopigen, die geleidelijk afzakten tok misdadigers en in een vlaag van wanhoop deed de vader van Heleen tje een poging tot moord op zijn dochtertje, waardoor hij in een Fran se gevangenis terecht kwam. Nu was het gezin, bestaande uit moeder en drie kinderen, helemaal aan de willekeur prijsgegeven, en na korte tijd werd de toestand in het kamp zo onhoudbaar, dat de moeder met haar kinderen uitweek naar haar ouders, die in zeer armoe dige omstandigheden in Duitsland wonen Eindelijk normaal leven. Op dit moment greep de heer Poeze, een oom van Heleentje te Weesp, in en tezamen met zijn vrouw nam hij het meisje liefdevol in zijn gezin op. Heleentje ging in Weesp naar de MULO, waar zij het buiten gewoon goed met haar onderwijzers en collegaatjes vinden kon, maar na enkele maanden dreigde bureaucartie een einde aan het eerste levensgeluk van het 13-jarige meisje te maken, omdat de verblijfsvergunning van Heleentje in Nederland verstreek en men niet genegen was deze te ver lengen. Dreiging weggenomen. Daar ook de verblijfsvergunning voor de moeder en de twee andere kinderen in Duitsland afliep, dreig de voor het 13-jarige meisje weder om het vluchtelingenkamp, waar de toestand voor haar veel ondragelij ker zou zijn, dan vóór haar Neder landse tijd, omdat zij thans weet hoe gelukkig een meisje in een normale maatschappij kan leven. De pleegouders namen een advo caat in de arm en na eindeloze moeite en slopende onzekerheid heeft men begrip gevonden bij de betreffende autoriteiten en dezer da gen kwam de beslissing af, dat He leentje in Nederland mag blijven. Al zal de regen blijven neerstro men tot ver in oktober, dan nog zal er voor Heleentje en haar pleeg ouders nooit meer een mooiere zo mer komen, dan de natte maanden van 1956, toen voor hen de zon ging schijnen.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6