Bloemsierkunst-tentoonstelling te Leiden gisteravond geopend I Mails r L 1 Scherp niiimirM G-lt Bloemenmeisjes en bloemen zonder meisjes versieren de feestmarkt De route en het tijdschema Verkeersregeling el tijdens het corso Verkenners St* Joseph (Herensingel) op kamp VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Burgemeester in nieuwe Gladiool vernoemd De tentoonstelling: „Bloemsier- het woord. Namens het comité kunst", die als inleiding op het bracht hij de burgemeester zijn dank „Rijnsburgs Bloemencorso" in het Leidse Stadhuis gehouden wordt werd gisteravond om half acht door de burgemeester van Leiden, jhr. mr. F. H. van Kinschot officieel geopend. Hij deed dit op verzoek van de voorzitter van de Leidse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer wethou der D. v. d. Kwaak, welk verzoek hij beantwoordde met een korte toe burgemeester herinnerde er aan, dat de -burgerzaal reeds vele ma len met bloemen getooid was ge weest. Nog nooit edhter op deze wijze. Hij vond het een goede keuze, dat het stadhuis in de dagen, waarin Leiden en omgeving in'het teken staan van de bloem, binnen haar muren de prachtige bloementuin mocht herbergen, die een preludium is op het corso. Niet alleen is het corso de kroon op zoveel moeizaam werk, het is ook een toeristisch evenement, dat veel vreemdelingen naar de stad zal trek ken. Hij bracht dank en hulde voor de verrichte arbeid aan de heer G. J. Kiersch, ontwerper van corso en tentoonstelling, aan de heer D„ v. d. Kwaak, voorzitter van de Vereniging v. Vreemdelingenverkeer, en aan de verschillende bloemistwinkeliers, die zo spontaan hun medewerking had den verleend. Nadat de burgemees ter de tentoonstelling voor geopend had verklaard, nam drs. G. Hogewo- ning, voorzitter van het corso-comité lOUOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIC sDruk bezocht i y o 0 De tentoonstelling Bloemsier- - kunst, die gehouden wordt in de 0 H burgerzaal van het stadhuis, heeft belangstelling opgewekt Q Qvan de bevolking van Leiden en omstreken. In de twee uur tijds, n die de tentoonstelling gister- z y avond geopend was, trok de ex- positie ongeveer 1900 bezoekers. y 0 Zeven mensen hadden hun han- - den vul aan de entrée, om de be- U 0 langstellenden te voorzien van een toegangsbewijs. De opbrengst U 0 van deze eerste avond bedroeg r bijna 800 gulden. 0 n Alom was het in Leiden te y merken, dat de stad in het teken Q 0 stond van de bloem. Een geluids- wagen die door de straten reed, rj Z gaf bijzonderheden over het be- y U zoek aan de tentoonstelling en x over het komende corso. y 0 Meisjes van een sportvereni- ging boden aan voorbijgangers (J Q corsage-anjers aan, die beschik- baar waren gesteld door de kring Q n van Nederlandse Bloemenveilin- gen. 0 0~ Ondanks de regen heerste er een stemming in de stad, die gro- n Z te verwachtingen wekt voor het y U welslagen van het Rijnsburgse Z Bloemencorso, dat zaterdagmid- y 0 dag onze stad zal bezoeken. - "OIIOIIOIIOMOIIOIfOIIOIIC CAMERA'S FILM (Advertentie) POTLOOD en GEEST 11 2 3 U 5 6 7 1 8 9 ■0 11 12 13 pTl IS 16 17 18 No, 537. Horizontaal: 1. gem. in Utrecht, 5. aanwijzend voornaam woord, 6. gem. in Groningen, 8. fami lielid, 9. zwaardvis, 10. sneeuw- schaats,, 13. maanstand, 14. neb van een vogel, 17. boom, 18. afdeling van een arrondissement. Verticaal: 2. gem. in Gelder 1., 3. in wendig lichaamsdeel, 4. achting, 6. adellijke titel, 7. hijswerktuig, 8. rivier in Italië, 11. pears, voornaam woord, 12. deel van een fornuis, 15. gravin uit het Holl. Huis, 16. boom- loot. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 536. Horizontaal: 1. bassin, 5. nu, 6. do, 7. esp, 9. sar, 10. lat, 11. vader, 13. nee, 15. pet, 17. lak, 19. ed. 21. as, 22. nestel. Verticaal: 1. bus, 2. si, 3. Ida, 4. Norg, 5. neg, 8. plant, 9. steel, 12. open, 14. aks, 16. Ede, 18. aal, 20. St. over voor de medewerking en steun, die hy bij de voorbereidingen had mogen ondervinden. Hij zei, dat er een natuurlijk ver band ligt tussen Sleutelstad en bloe men, en dat hij zich geen mooier sleutel kon indenken, ddan bloemen, die alle deuren openen. Hij bood mevrouw Van Kinschot een bouket aan van gevarieerde an jers en zegde de burgemeester toe, tijdens de raadzitting van a.s. dins dag een Rijnsburgse bloemeninvasie te zullen houden. Na een toespraakje door de heel er v. d. Mey, directeur van de firma Gèbrs. Vink te Noordwijk, overhan digde mej. Willy v. d. Mey de burge meester een nieuwe variant van de gladiool, welke naar hem vernoemd was. De „Jhr. Mr. F. H. van Kin schot" is een fraaie dwerggladiool van donker-lila, bijna mahonie-fbrui- ne kleur. In zijn speech had de heer Van der Mey de hoop uitgesproken, dat de nieuwe bloem een sterke stamva der zou zyn, die commercieel en ar tistiek veel plezier zou geven. De burgemeester gaf in zijn ant woord zijn vreugde te kennen over de schoonheid van de eerste bloem, die naar hem genoemd is, en nadat hij zijn dank hafl uitgesproken, bega ven de vele genodigden, waaronder prominente personen uit de gemeen ten Leiden, Oegstgeest en Rijnsburg, zich langs de planten en bloemen om te genieten van de geëxposeerde schoonheid, waarin 2009 bloemen zijn verwerkt, die in het geheel een waar de vertegenwoordigen van f 50.000. Naar wij vernemen, zijn de wensen van de heer Van der Mey. aangaande de commerciële toekomst van de nieuwe bloem reeds thans in vervul ling gegaan. Op de eerste vijftig bol len van „Jhr. Mr. van Kinschot" werd een bod ontvangen van ƒ25.000, HANDEN DESINFECTEREN maar dan ook goed doen l Wast Uw handen en die van Uw kinderen daarom dagelijks met DESINFECTERENDE ZEEP Verkrijgbar in epotheek en drogisterij Eerste hulp tijdens het corso De directeur van de G. G. 8c G. D. deelt ons nog het volgende mee: Met het oog op de te verwachten drukte tijdens het corso op a.s. za terdag heeft he G.G. G. D. in samenwerking met de Leidse EHBO- Raad, de Eerste Hulpdienst als volgt uitgebreid en geregeld: 1. De gewone ongevallenmelding blijft ook nu tel. no. 20645 (als steeds permanent bereikbaar). 2. Tijdens het corso in de namid dag zijn als extra posten van 3.30 tot 5.30 uur ingesteld: A. Een vaste post in het VW-huis- je, Steenstraat; b. een vaste post in het brugwachtershuisje op de Schrij- versbrug (Zijlsingel); c. een ambu lance-post op de Jan van Houtkade en Koepoortsbrug. 3. Tijdens het verlichte corso in de avonduren zullen in functie zijn: A. Een vaste post op de Steen straat, het VW-huisje; b. twee ambu lance-posten in de route n.l. op het kruispunt KorevaaxstraatBreestraat en op de Utrechtse brug, d.i. kruis punt Hoge RijndijkLevendaal Plantage. Leiden een Lustoord Grootse loterij Aan het begin van de zaterdagse markt zullen morgen de bezoekers op gewacht worden door lieftallige bloe- memeisjes, die met het aanbieden van een anjer de juiste stemming zullen pogen te kweken voor de grote feestmarkt. Leiden heeft al meer feestmarkten gekend, maar zo verzekerde ons de voorzitter van de Centrale Vereniging Marktsstraat- en Rivierhandel nog nooit op zo grootse wijze. Klankvolle hoofdprijs. Grote bloemversieringen zullen de markt geheel in de corsosfeer bren gen, waarin Leiden morgen verkeert; een wedstrijd onder de standhouders zongt voor extra gezellige kraampjes en dan als dé grote attractie: wederom zullen vele duizenden loten gratis verspreid worden door de deelnemen de standhouders praktisch allen doen mee waarmede ruim 1000 kostbare prijzen te winnen zijn. Als hoofdprijs fungeert een radiotoestel, dat mét de andere lawine prijzen te bezien is in de prijzenkraampjes op het Stadhuisplein. De loten zullen verstrekt worden aan bezoekers boven de 16 jaar en moeten gedurende de Leidse bedevaart naar Brielle Donderdag 2 aug. heeft de jaarlijk se Bedevaart weer plaats gehad. Het weer was goed, al hield het niet over. De voorspelde storm bleef uit, -de regen bleef hangen, en onderhand een zonnestraal. Het deelnemers-aantal was gelukkig nog 4 autobussen vol, maar deze bedevaart had wel iets meer belangstelling mogen hébben van Leiden en omstreken. De pel grimage was goed geslaagd; de Hoog mis werd opgedragen door de zeer- eerw. heer J. Th. A. M. Gussenhoven, pastoor van Warmond, terwijl de zeereerw. paters J. E. M. J. v. Swelm en H. J. C. Keulaerds assisteerden, waaronder pater J. v. Swelm o.f.m. de predikatie hield, dat de martelaren gewone mensen waren zoals wij, maar door God geroepen waren tot deze uitverkiezing, waaraan ze zelf mis schien ook tot kort te voren niet hadden gedacht. De relieken-processie werd geleid door pater H. Keulaerds o.f.m., die tijdens deze plechtigheid een predikatie hield, waarin de hel dendaden ons tot bezieling brachten, die daar op dat stukje grond waren geschied. Een plechtig Lof door bo vengenoemde pastoor, geassisteerd door beide paters met als ceremonie meester kap. A. H. Schrama van de O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph sloot de bedevaart. Het zangkoor „Jubilate" vain Leiden heeft door haar uitstekende uitvoering van de gezan gen veel luister bijgezet en de leiding van de Broedermeesters deed alles vlot verlopen. Het was een schone dag. Wü zullen hopen dat het vol gende jaar het aantal zal groeien, dat de heldenverering van deze grote martelaren van Gorkum onder ons levendig zal houden. (Iigezonden door: Kap. Schrama, Herensingel 3, Leiden). markt in een van de tonnen geworpen worden, die overal verspreid zullen worden opgesteld. Veler medewerking. 's Avonds tussen 7 en 8 uur zal wethouder D. v. d. Kwaak, die 's mor gens om half tien de feestmarkt opent, de openbare trekking houden. De ganisatoren van deze feestmarkt, die slechts het weer als mogelijke hinder paal zien voor hét succes, zijn zeer erkentelijk voor de bijzondere mede werking, die zij van de stedelijke autoriteiten ondervonden hebben; ook stellen zij het bijzonder op prijs, dat 24 zakenlieden van de Botermarkt, Vismarkt en Nieuwe Rijn financieel hébben willen steunen om tot deze grootse feestmarkt te geraken. Rijnsburgs Bloemencorso De route, die het „Rijnsburgs Bloemencorso" op zaterdag 4 augustus a.s. op haar rondgang zal nemen, is als volgt: Start van „Flora" om 1.45 uur n.m. Rondrit door Rijnsburg: Oegstgeesterweg, Brouwerstraat, Burg. Mey- boomstraat, Kanaalstraat, Katwijkerweg, Dubbelebuurt, Vliet N.Z., Oegst geesterweg. Van Rijnsburg naar Oegstgeest via Rijnsburgerweg en Rijnzichtweg. Oegstgeest 3 uur n.m.: Leidsebuurt, Geversstraat, Leidsestraatweg en via de Rijnsburgerweg naar Leiden. Leiden 3.30 uur n.m.: Stationsplein, Stationsweg, Rijnsburgersingel, Maresingel, Herensingel, Zijlsingel, Utrechtseveer, Plantageplein, Leven- daal, Korevaarstraat, Breestraat (ongeveer 4.15 a 4.30 uur), Noordeinde Witte Singel, via Koepoortsbrug naar de Jan van Houtkade. Rdnde van het verlichte avondcorso: Start om 9 uur van de Jan van Hout kade, Jan van Houtbrug, Zoeterwoudsesingel, Utrechtsebrug, Levendaal, Korevaarstraat, Breestraat, Kort Rapenburg, Prinsessekade, Steenstraat, Stationsweg. Teneinde op zaterdag, 4 augustus a.s. de rondgang van het Rijnsburgse bloemencorso door de gemeente Lelden mogelijk te maken, zijn op die dag diverse politiemaatregelen noodzakelijk. Het zal ieder duidelijk zijn, dat het verkeer in het bijzonder in de binnenstad door het passeren van het corso ernstige vertraging zal onder vinden. De politiemaatregelen zijn dan ook enerzijds genomen om de be langstellenden zo goed mogelijk de gelegenheid te geven het corso te zien, doch anderzijds om het doorgaande en lokale verkeer voor zover mogelijk doorgang te verlenen. Aan deze maatregelen kunt u allen medewerken o.m. door: a. alleen in uiterst noodzakelijke gevallen met motorrijtuigen in de binnen stad te rijden; b. de wegomleidingen, welke door verkeersborden zijn aangegeven, te vol gen en daarbij de eventuele aanwijzingen van de politie op te volgen; c als voetganger de rijbaan vrij te laten en zich bij het voorbijtrekken van het corso niet op de verkeersheuvels, doch uitsluitend op de trottoirs op te houden. Eventuele baldadigheid tegen het corso zullen met kracht worden tegen- ^Voor het parkeren van auto's wordt aangeraden gebruik te maken van de straten buiten de Singels. Daarvoor zal op de route van het corso geen gelegenheid zijn. Parkeert men op de Pieterskerkgracht, het Pieterskerkhof, Zonneveldstraat, Langebrug bij Steenschuur, dan zal niet altijd kunnen worden weggereden. Men wordt dringend verzocht de taak van de politie te helpen verlichten. „EEN TON UIT DE TON". In het kader van de actie „Een ton uit de Ton", die ten bate van de rheuma-bestrij'dir.(g wordt georgani seerd in Leiden en omstreken, zal zaterdagmiddag, een half uur vóór de stoet van het corso uit, langs de aan gegeven route een wagen rijden van een van de Nederlandse brouwerijen. De wagen, die met bloeanen is ver sierd is „bemand" met 15 meisjes van Leidse speeltuinverenigingen. De clown van cirkius Knikkebeen zal aan 't voertuig voorafgegaan, gevolgd door 24 collectanten, die uw gewaardeerde steun zullen vragen voor de rheuma- ibestrijding. Men wordt verzocht hen mild te ge- dienken. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes Wilhelmus, zn. v. A. Th. Hoogervorst en E. Vlaar- dingerbroek; Johanna Maria Adriana, dr. v. S. van der Velde en J. Sch. v. Kampen. Pieter, zn. v. A. E. Habra- ken en A. van der Reijden; Gerardus, zm. v. J. A. Heij en J. W. de Jong; Frederious Wilhelmus, zn. v. F. S. Montanus en P. S. L. Bekkering; Wil- helmdna, dr. v. J. Vos en G. van Po- lanen. Getrouwd: A. de la Rde en A. Har- tevelt; H. Kiudjer en J. Verweij. - Overleden: F. C. M. Blokland zn., 2 jr.; G. J. van den Ham man, 60 jr. J. van dor Nat man, 67 jr.; A. M. Pau- els huisvr. van: Horter, 66 jr. Hup, 'n sprong en binnen in de vleeswagen. Reisgebed en 8 uur pre cies starten. Ieder is goed gemutst, al liggen alle verkennnershoeden op stapel. Wij draaien Leiden uit, langs de Gemeneweg die erg mooi is via Bleiswijk naar Rotterdam. Nieu- We bisschopsstad, al ziet men er niets van, het is zo. Over de Berg weg er is ook geen heuvel te zien naar' de negen tunnels, de 7de is onder de Maas met veel geraas. Voor de Moerdijk wordt gestopt. Controle, maar van de chauffeur. Niemand ver loren, geen hoofdpijn, en niemand wil er uit. Dan langs 't eerste Brabants ka- pelleke naar Hilvarentoeek. Cultureel centrum. Wij weten, waar we zijn moeten. Bij een boerderij juichen welpen ons tegen, zij hébben het, wij krijgen het nog. Onze komst is hun vertrek. Zij waren 'blij. Wij verder bos in, geen huis meer, allen dennen, heerlijk. Mooie natuur, gezang,, ge fluit van vogels, allerlei gesnor van insecten, die kennis kwamen maken met ons, hetzij door zang of steek- of prik, of kriebeling. Toen ze gehoord hadden dat de troepen Koekoeken, Merels, Sperwers en Adelaars gehe ten waren, hielden ze zich zeer hof felijk. Van de dieren valt nog veel te leren, zie in insecteneter van Bo- mans. De kapeltent van de kerk, daarnaast de pastorie van de aalmoe zenier. 'n Reuze pastorie, grondbed, stoel, waskom en waterzak, een lamp en wekkertje. Daar kun je rus tig brevieren of Griekse brieven Sthrijven. Naast de kapeltent een echte klok, die zijn klokkenstoel ook meegebracht had, en de Angelus klept in de verte door 't woud. Aan treden, morgengymnastiek, 'n pracht idee. Uit de -tenten komen de boys. Eerst wat rekken, dan zingen ze Lau- dacht ik. Geen zout in 't eten, wel zand in de gehaktbal, of rauwe groente, het is allemaal fabel. Mis schien is het bij een moeder, die te lang koffie drinkt, het eten niet zo gaar. 's Avonds inspectie om 11 uur, alles sliep als een roos, ordelijk gele gerd in hun tent om de welverdien de rust te genieten. Regen-wekker. Daar lag ik ook op de grond, daar kun je niet doorzakken, en slapen ging vanzelf bij het ruisen van de dennenbomen, 's Morgens 5 uur wak ker door het gezellig getik van de regen. Het tentzeil hield het, dus al les bleef droog van binnen. Verder pracht weer gehad. Zelfs vrijdagoch- ten de H. Mis gezongen in het bos, Dan sport en spel, trektocht olympia- dag, zelfs de grens over geslopen, een avondspel in 't donkere woud. Een landloper laten optreden. Men léert elkaar kennen en met elkaar leven. Wie snel terloops meehelpt, of wie niet altijd al wat aan het doen is. Wie direct weet, als er iets te halen is, en er niet is, als er wat te doen is. Of ze weten precies wanneer ze een ander moeten sturen. Petroleum laat men iemand halen, jam of kaas halen ze zelf. Men ziet wie zich ver maken kan en wie telkens wat vra gen. Onder het eten voeden zij zelf ook zeer goed op. Men ontdekt ook dat karaktervorming door ouders zeer veel verwaarloosd wordt, of zachter niet al te grote plaats inneemt. Hier mee, ouders maakt u uw kind zo ge lukkig, ook al kost het wat. Dat is beter als veel zakgeld om van veel last af te wezen. Van vele ouders mag men van de kinderen niets zeg gen. Wees blij als het gedaan wordt. Uw kind is niet volmaakt, eigenlief de bedriegt. Het kamp heeft ontzet- ren tia met hurkdans; 't wordt vrolijk, tend veel goed gedaan. Kapeltent, een draf na en ieder is prettig wak ker. Dan piept de pomp en na een kwartier morgengebed en H. Mis. Dat gaat stichtend. Opening India- nenspel, een koddig gezicht, dan ziet men kampvuren, eten koken, het ruikt zelfs. Ik hou mijn hart vast, hoe je dat doet weet ik niet, maar ze zeggen dat zo. Nu zal het komen, aalmoezenier en H. Mis, morgenge bed, (dat thuis ze vaak overgeslagen wordt) geeft godsdienstige vorming. Speurtocht, avondspel in 't donker, geeft moed en vastberadenheid. Sport, tecbn'rfc geeft handigheid, ko ken enz. hulpvaardigheid en red je zelf. Samenleving geeft wrijving van karakters, de scherpe kanten slijten,Gebr. Ouwehand. Leidse Agenda VRIJDAG „Bloemsierkunst" Burgerzaal stad huis open van 10 uur v.m. tot 10 uur nam. ZATERDAG „Bloemsierkunst" Burgerzaal stad huis open van 10 uur v.m. tot 10 uur nam. „Rijnsburgs Bloemencorso", Singels: aankomst te Leiden 3.30 nam., ver licht corso: start J. van Houtkade 9 u. nam. MAANDAG Afscheid ir. D. Boogerd. Burgerzaal stadhuis 4 tot 5 uur nam. DINSDAG Vereniging Oud Leiden. Excursie naar Synagoge. Onged. Levendaal. Aanvang 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Den Burcht: Hedendaagse beeld houwkunst. Dagelijks tot zonsonder gang (t.m. 26 augustus). Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Te keningen door Rembrandt (t.m. 15 september) Pieterskerkgracht: Leidse schilder en- Teken-academie „Ars Aemula Na turae". Dagelijks 104 uur, maandag, woensdag en vrijdag ook van 810 uur n.m. (t.m. 18 augustus). Rembrandt als leermeester. Tot 1 september. Dagelijks 105 uur nam. Zondage 15 uur nam. Don- derzagavond 7.308.30 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Zomertentoonstelling „Van klei tot pot". (Tot 1 oktober). De avond- en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: apotheek Herdingh en Blanken Hogewoerd 171, tel. 20502; apotheek Reijst, Steen straat 35, tel. 20136; apotheek Oegst geest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 310 augustus zijn door de Kath. Film- Centrale als volgt gekeurd: Casino: „De purperen vlakte", 14 j. Lido: „Ontsnapt uit Chiku Shan", 14 jaar. Luxor: „Brigitte, het meisje van Place Pigalle", 14 jaac. Trianon: „Het Congres danst", alle leeftijden. Rex: „Operatie Kajak", 14 jaar. Jaarverslag Rijksmuseum van Oudheden Het totaal aantal personen, dat in 1954 een bezoek bracht aan het Rijks museum van Oudheden bedroeg 19.381. Hiervan was het aantal be talende bezoekers 14.504. Vrij toegang op vertoon van een vrijkaart werd verleend aan 935 personen en boven dien aan 155 scholen met in totaal 3942 leerlingen. Ondanks het feit, dat men gepro beerd heeft het avondbezoek aan het museum te stimuleren, door het hou den van rondleidingen, bedroeg het aantal bezoekers op 26 avonden slechts 174 personen. Een groot aantal bezoekers kwam voor speciale studiedoeleinden naar Leiden. Er werden vele nieuwe aan winsten en schenkingen ontvangen Feestelijke heropening. Gistermiddag was het twintig jaar geleden dat de heren S. de Water en zoon een goud-, zilver- en uurwerk winkel vestigden aan de Haarlem- merstaat. De zaak was in die jaren inmiddels te klein geworden voor het steeds toenemende aantal klanten. Bij ge legenheid van het jubileum werd hij daarom heropend op nummer 207, waar men de beschikking heeft over aparte werkplaatsén voor de repa ratie van uurwerken en voor het be werken van edele metalen, en waar men zich van de modernste gereed schappen bedient. Tussen elf en een uur was er een receptie, waarop talloze vrienden, zakenrelaties en genodigde hun beste wensen kwamen aanbieden. Onafge broken werden de klanten aangetrok ken door de nieuwe zaak, die ver sierd was met een zee van bloemen. Afscheid Ir. D. Boogerd. In verband met het afscheid van de direkteur van Gemeentewerken te Leiden, ir. D. Boogerd, zal op maan dagmiddag, 6 augustus, van 4 tot 5 uur een openbare afscheidsreceptie gehouden worden, in de burgerzaal van het stadhuis. leert gemeenschapszin, dat we allen broeders zijn, die door het leven moeten. De broedergemeenchap over de wereld en eenheid -in geloof. Op 't kamp wordt door het doen meer geleerd, dan gezegd kan worden. Dat is vooral als men, zoals wij het geluk hebben gehad, een rustige wij ze Hopman bij zich heeft, een vader voor allen, en twee vaandrigs, die tel kens op het juiste ogenblik weer iets origineels verzinnen of er een regen bui is of iet. Dit alles overdacht i'k alleen in mijn kamp-pastorie, als ik de parochie bewaakte, terwijl de ver kenners op trektocht waren. Een kamp is goed, zelf gerechtvaardigd en aanbevelens waard. Wij weten het maar half. Het is een pracht karak tervorming voor het leven. Ouders leeft mee, en bouwt verder op de goede geest die iri dit kamp was. A. H. SCHRAMA, Aalmoezenier. KATWIJK AAN DEN RIJN Aanbesteding. De uitslag van een gehouden onderhandse aanbeste ding van de verbouwing van de Huis houdschool bij de Karei Doormanlaan was als volgt: fa. van- der Velden en de Jong te Oegstgeest 104.300, D. Versloot te Nieuwerbrug aan de Rijn 102.800,fa. Gebr. Ouwehand te Katwijk 98.200.—fa. J. Dub beldam en Zn. te Katwijk trok zich terug. Het werk is gegund aan fa. BOSKOOP Zware stormschade in boomkwekerijen De storm die gedurende tyvee da gen woedde, heeft ook flink zijn stempel gedrukt op vele gewassen in de boomkwekerijen. Zelfs zo, dat de kwekers, die nu bij benadering de schadebalans hebben kunnen opma ken, van een groot finincieel nadeel kunnen spreken. Waren de boomkwe kers door het uitblijven van voldoen de „groeizaam weer" toch al gedu peerd, nu de storm twee dagen lang de scepter heeft gezwaaid, is de ei- lende nog veel groter. De heestergewassen, klimplanten en stamboompjes, alsmede rhododen drons en azalea's zijn overwegend gehavend uit de strijd gekomen, ter wijl de rozen bij tientallen zijn „uit gewaaid". Het aantal loten en takken, dat ten offer is gevallen, is enorm groot en in vele gevallen voor de planten van zo funeste aard, dat deze hun handels waarde zo niet geheel, dan toch voor een zeer groot deel verloren hebben.. Hierbij komt nog, dat de planten door de storm zodanig zijn geranseld, dat de toppen der takken, die niet zijn gesneuveld, in de meeste geval len geheel zwart zijn geslagen, met als gevolg, dat het groeiproces bruut onderbroken is en dit op een tijd stip, dat elke dag groei er één is. De fut is er totaal uitgeslagen, zeggen de kwekers en de mening, dat dui zenden bomen en planten in het ko mende verzendseizoen niet aan kwa liteitseisen zullen voldoen, is helaas gegrond. LEIDERDORP HARMONIEKAPEL BEREIDT ZICH VOOR OP EERSTE SERENADE. De Harmonie-kapel Leiderdorp is thans zover gevorderd, dat het eerste openbare optreden voor de deur staat. Op 11 augustus te 8 u. 's avonds brengt de kapel een serenade aan het college van b. en w. VOORSCHOTEN Voor de acte M.O. tekenen MA. slaagde de heer A. v. Houwelingen. LEIDSCHENDAM J. v. d. Geert slaagde voor het examen M.O. boekhouden. WASSENAAR C. WAARDENBURG WASSENAARS DAMKAMPIOEN. De heer C. Waardenburg heeft het door het Wassenaars Damgenootsohap georganiseerde toernooi om het Was senaars kampioenschap gewonnen. Hy behaalde uit 8 wedstrijden 12 pun ten, 1 meer dan de kampioen van het vorige jaar, de heer P. Gijsbertse. Op de derde plaats eindigde met 10 pun ten J. Vermeulen. In de 2de klasse is de eindstrijd tus sen de twee kampioenskandidaten Van der Berg en Van der Schaft nog in volle gang.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2