ssestaartsoep MAGGI Kortebaandraverij te Stompwijk, ondanks regen, sportief geslaagd S. A. de Graaft Bij M ATZE Quick Star „maakte" deze koers, maar Surprise G werd winnaar wÊÊÊÊÊÊÈÊÊBÊÊÊÊÊBÊÊÊÊÊË1 Wsind nack tegen ktegen JCnikkeêeen op, de knieën WEER SKUTSJESSILENIN FRIESLAND Dr. Lahr MAGGI' fC&UWC, MET VLEES ER IN DONDERDAG 2 AUGUSTUS 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 De Harddraverijvereniging „Nooit Ge dacht" heeft het dit jaar zeker niet ge troffen met het weer. Hoe zou het ook kunnen bij zulk een zomer, waarin de ene week al slechter is dan de ander? In de tweede helft van de eerste om loop van het programma begon het wat te motregenen, doch dit was spoedig over en het leek of de lucht zou breken. Goed 'n half uur later was het evenwel alweer mis en begon de regen gestadig neer te vallen en het is niet droog meer geweest gedurende de gehele koers niet en ook in de avond niet, zodat we kun nen zeggen, dat het in tal van jaren niet zo slecht is geweest. Dat was temeer jammer, omdat de paardensportliefhebbers in zo groot aan tal waren opgekomen, als we slechts zel den gezien hebben. Velen echter verlie ten al vroegtijdig het terrein, zodat zij het mooiste gedeelte van dit welver zorgde programma hebben gemist, het gedeelte nl., waarin Quick Star van de Stal Victorie met P. Heynen als berij der zulk een voorname rol heeft ge speeld. Quick Star nl. heeft deze koers 1956 van Stompwijk groot gemaakt. En on danks de dreinende regen mag gezegd worden, dat het programma door de deelname van deze voortreffelijk lopende 7-jarige voshengst sportief alleszins ge slaagd mag worden genoemd. Dit paard heeft deze koers tot een goed einde ge dragen. Daarvan getuigen de spannende ritten met O'Marijke. de 9-jarige vos- merrie, die reglementair aan het einde van dit jaar uit de races genomen moet worden, maar ondanks die jaren nog al lerminst aan het einde van haar krach ten is. Dat bewezen de ritten in de vier de omloop, welke tussen O'Marijke Quick Star na veel spanning in het voor- - deel van eerstgenoemde eindigde. De eerste rit eindigde in het voordeel Quick Star, de tweede verloor zij, de derde rit eindigde in een dead heat eerst de vierde bracht de zege voor O'Marijke, waarmede Quick Star eervol ten onder ging. Jammer was het alleen, dat Quick Star in de vierde omloop te gen O'Marijke moest starten, die in de derde omloop een stilstaand nummer had gehad en dus weer uitgerust aan de start kon verschijnen. In de finale kwam tenslotte O'Marijke tegen Surprise G, de 5-jarige donker bruine merrie van de Stal Arctic, bere den door A. G. Heskes, maar hier moest de winnaar van het vorig jaar het on derspit delven tegen de onweerstaan bare kracht van Surprise G. die in de vierde omloop ook Partout gedecideerd had geklopt. De strijd om de derde en vierde plaats tussen Quick Star en Par tout eindigde ook in het nadeel van eerstgenoemde, doch niet vergeten moet worden, dat dit paard daarvoor vier Op de foto ziet men rechts Quick Star, vlak voor de finish tegen Terraise, in de derde omloop, waarbij Quick Star de 10 meter achterstand heeft ingelopen om nog precies te winnen. Foto: v. d. Horét zware ritten uit de benen had gehaald. Het eindresultaat werd dus: 1. Surprise G (ƒ1000); 2. O'Marijke (ƒ550); 3. Par tout (ƒ300); 4. Quick Star (ƒ200). De vijfde en zesde prijs werden gedeeld tussen Terraise, Ria Kitty en Rita BH, die in de tweede omloop resp. gewonnen hadden van Thea Cornelia. Promotor O en Quilla Lee. De totalisator gaf een omzet van 10.237. Na afloop werden in de oude bekende zaal van het gemoderniseerde „Blesse Paard" de prijzen aan de winnaars uit gereikt. Dit geschiedde ditmaal door de voorzitter van „Nooit Gedacht", de heer C. H. Waayer. aangezien de ere-voor- zitter, burgemeester H. C. Banning, door ambtsbezigheden verhinderd was. Spr. bracht daarbij in de eerste plaats dank aan de heer H. v. d. Pol, die voor de winnende eigenaar van deze draverij een fraai antiek wandbord beschikbaar had gesteld. Di^. bracht spr. voorts aan het bestuur, dat in de afgelopen weken zo veel werk had verzet en waardoor het in zo groten getale opgekomen publiek van een zo sportief uitstekend geslaagd paardensportfeest heeft kunnen genieten. Ook de heer J. C. de Vroomen, voor zitter der kortebaandraverij-verenigin- gen en de heer H. N. de Jager, gevol machtigde van de Stichting Draf- en Ren sport, alsmede de verschillende juryle den bracht hij dank voor hun medewer king. Hierna kreeg de heer H. v. d. Pol uit Heemstede gelegenheid het door hem beschikbaar gestelde wandbord uit te reiken aan de Stal Arctic van de koers- winnaar Surprise G, namens wie de heer H. Post deze fraaie prijs in ontvangst namu-.De heer v. d. Pol wees er daarbij evenwel- op, dat een geslaagde koers niet alleen te danken is aan winnaars, maar ook r aan verliezers, want zonder deze zouden ef geen winnaars geweest zijn. In verband hiermede deed hij een ern stig" beroep op de heren eigenaars en wedstrijdgevende verenigingen in de toekomstnaar een modus uit te zien, om ook de verliezers geldelijk meer te gemoet te komen dan alleen in de vorm van reisvergoeding. voor welk idee men blijkbaar wel iets voelde. Tenslotte reikte de heer Waayer de prijzen aan de winnaars uit. Uitslag kinder-raadwedstrijd. Zoals wij in onze voorbeschouwing tot de draverij reeds gezegd hadden, bestond er voor de schoolkinderen gele genheid te raden welk paard gistermid dag zou gaan winnen. De waardebonnen, hiervoor uitgeloofd, zijn tenslotte als volgt gewonnen: 1. Bep van Leeuwen Jdr ƒ10.2- Mientje Verhagen ƒ7.50; 3. Co Hilgersom Gzn 5.4. Martien van Leeuwen Gzn ƒ2.50. De resultaten van de gehouden kinder spelen plaatsen we morgen. Gala-première van kindercircus Achter de schermen van het cir cus „Knikkebeen" werd gefluisterd, dat de generale repetitie niet zo best geweest was. Maar een mislukte „ge nerale" houdt een belofte in voor de première. Men gelóóft daaraan in de cirouswereld. En, hoewel het het circus nog niet helemaal voor de wind ging één keer is genoeg! is gisteravond voor Knikkebeen deze belofte wel be waarheid geworden. Er werd vlot van wal gestoken. Na een openingswoord door de heer P. J. W. van Adrichem, die nogmaals herinnerde aan de slag, die het circus trof, voordat het zijn programma aan 't pulbliek kon tonen, draafden twee cowboys door de piste, twee jongens van de Wassenaarse ruitertroep, op het paard „Karaat" van freule Sixma van Heemstra. Ze hadden wel op pampa, poeszta of prairie geboren kunnen zijn, zo vormden ze een geheel met hun rij dier. In een nummer voltigerijden en in een dolle Indianen-rit gaven de kinderen van de ruitertroep hangend onder de hals van het paard, aardige staaltjes van rijkunst- Het was nog vrijwel aan het begin van de avond, nadat de „Elastic Sis ters' hun programmapunten tot te vredenheid van alle toeschouwers hadden getoond, toen tengevolge van het regenwater, sluiting optrad in de stroomkabel voor de geluidsinstalla tie. Het optreden van de „Chineesjes" moest worden uitgesteld en de volg orde van het gehele programma werd gewijzigd in afwachting van muziek. De clown Knikkebeen had geen geluid nodig. Hij verbood het pu bliek zelfe te lachen! Ze hadden el kaar wel lang niet gezien maar ach ter de schermen werd verteld, dat dit nummer totaal zonder voorbereiding voor het publiek werd gebracht. Men heeft op zulke ogenblikken grote bewondering voor het organi satie- eri improvisatievermogen van de circusleiding en van de artisten, die onder zulke ongunstige omstan digheden moesten optreden. Want ook in de kleedtenten was inmiddels het licht uitgevallen. Niettemin werd de zwaarddans vurig voorgedragen en danste men de bloemendans met onverminderde gratie en overgave. In Friesland worden deze zomer weer nenvaartuigen, dat zich evenwel bijzon- Woensdag werden de eerste wedstrijden zeilwedstrijden gehouden met de z.g. der goed leent tot dit wedstrijdzeilen, in gehouden bfj Veenhoop in de buurt „Skutsjes" een bepaald soort Friese bin- Friesland „Skutsjesilen" genoemd. Eernewoude. Bijzonder aardig was het Optreden van de heer Onderwater, die zijn ma rionetten aan het publiek voorstelde en van het slangenmens, dat soms zo snel als een rad door de piste wen telde, dat men geen verschil meer zag tussen armen en benen. Hevige lachsalvo's barstten los toen, tijdens het hogesahoolrijden van de spreekstalmeester het achterstuk van het paard struikelde en het zyn wederhelft niet meer kon vinden. Ook toen Knikkebeen, die ieder een dreigde „eruit" te gooien, door zijn gedresseerde aap uit de tent werd gewerkt, was het enthousiasme groot. Circus Knikkebeen biedt een ge noeglijke avond met zoveel aantrek kelijke programmapunten, dat het ook voor volwassenen alleszins de moeite waard is om er een bezoek te brengen. Dat bezoek heeft ook een andere kant. Men steunt er 'het circus mee, dat door de storm van het afgelopen weekend zo zwaar gedupeerd werd. AAN DE DOOD ONTSNAPT Op de onbewaakte overweg in de Waterlosëweg te Apeldoorn zijn de 44-jarige W. F. S. en de 26-jarige mej. H. v. d. K., beiden afkomstig uit 's-Gravenhage, aan de dood ontsnapt. De heer S. wilde op zijn bromfiets met mej. v. d. K. als duopassagiere de overweg overstaken en toen hij met het voorwiel de eerste spoor staaf in de overweg reeds was ge passeerd zag hij, vlaak bij reeds, de trein uit Apeldoorn in de richting Amersfoort naderen. Hij gooide het stuur om, werd nog wel door de trein geraakt en van de bromfiets geslin gerd. Hij liep een gebroken been op. Mej. v. d. K. kreeg slechts enkele schaafwonden. De trein had bijna een half uur vertraging. De „elastic sisters", lenig als elastiek. 7 Aug..- ZONNESCHIJN Ook twee jaren geleden ging de zomer schuil achter een dichtgésloten regennet, maar toen op een goede augustusmiddag het Noordwijkse strand zwart werd door de honderden schatgravers, schoof de zon met ge weld de wolken weg om dit feest te kunnen bijwonen. Het grote schatgraversfeest van de St. Vincentianen heeft wat het weer betreft een grootse traditie: Nog nooit heeft het tijdens het schatgraven ge regend en alijd brandde de zon de gekromde ruggetjes donker bruin. De reisverenigingen zetten hun duurste tochten op de datum van de schat- graverij en de boulevard-restaurants slaan extra voorraden in, omdat dit een van de weinige zonnige dagen wordt. Daarom kunt U met een gerust hart op a.s. dinsdag 7 augustus te half drie 's middags met Uw kroost naar Noord- wijk komen, want de zon zal schijnen en de honderden kostbare prijzen, de verrassingspremies en de grote zee- roverskist met honderd gulden plus premie, zullen weer uit het zand op gediept kunnen worden door naar stige gravers en gravertjes, die zo wellicht de enige kans van 1956 krij gen om als herinnering aan deze barre zomer een gebruind velletje naar de winter mee te nemen. ARTS AFWEZIG van 3 tot 8 augustus. HERVAT MORGEN DE PRAKTIJK. 1 fles LIMONADE voor 59 ct. bij aankoop van 2.50 aan kruidenierswaren. Groentesoep, p. l.bl. 50 ct. Asperges en bruine bonen met spek, p. blik 70 ct. Kapucijners, in l.bl. 68 ct. Nieuwe kersen, p. p. 98 ct. Zwarte bessen, p. l.fl. 1,75 Gezoete bessen, kruikfles 1,20 Appelmoes, p. literbl. 69 ct. Azijn, per fles 25 ct. Slasaus, per fles 69 ct. Spinazie, p. literbl. 59 ct. Doperwten, p. literbl. 59 ct. Javathee, p. y pond 1, Goedkope koffie. y pond 95 ct. Cacao, per V, pond1, Grote pinda's, y pd 50 ct. Toffee-assortiment. per y, pond 50 ct. MORSSTRAAT 50 HOGEWOERD 115 Nourydent een modern en afdoend middel ▼oor het reinhouden Tan kunstgebit of plaat. Trouw- en Verlovingsringen Grote keuze horloges. C. DE KEMP BOTERMARKT 12. /fö/Esioir'5 1 P°°mbotctkijcVtc4 ksl soorle1?^ \Wgrm. 80 Steenstraat 55 Donkersteeg 7 met LUNCHROOM Haar 1.straat 53a Herensingel 53 Hogewoerd 22 Imidza midza v <2 Bezoekt op 4 augustus de Leidse markt. Er is een grote gratis verloting met vele mooie prijzen. Koopt bij de marktkooplieden waarvan kraam voorzien is van een deelnemers kaart. Mmmmwat 'n geur, wat 'n smaak heeft deze verrukkelijke, goudbruine soepEn er zitten stukjes vlees in, heerlijk-mals rundvlees! Ga er 1 Mali's OSSESTAARTSOEP is compleet, verlangt geen en- J kelt- toevoeging. Het is een van genieten - als het éven kan vandaag nog! j ich" IN ZILVERZAKJES 68 ct VOOR VIER DIEPE BORDEN

Leidse Courant | 1956 | | pagina 8