„Bloemsierkunst" in Scherp je Leidse Burgerzaal RIJNSTREEK DUINSTREEK DONDERDAG 2 AUGUSTUS 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Onovertroffen kleurenpracht Wanneer hedenavond om half acht burgemeester jhr. mr. F. H. van Kin. schot, de tentoonstelling „Bloemsier kunst" zal openen, die gehouden wordt in de Burgerzaal van het Leidse Stadhuis, zal daarmede een expositie voor het publiek worden opengesteld, die in Nederland enig is in zijn soort. In deze tentoonstelling ligt niet zozeer als in gerenommeerde expo sities, die jaarlijks te Rotterdam, Den Haag, Amsterdam en Aalsmeer gehouden worden, de nadruk direkt op de bloem. In de Burgerzaal wordt de aan dacht gevraagd, zoals blijkt uit de naam van de expositie, voor de kunst van het bloemschikken, een kunst die men op een lijn zou kunnen stel len met het schilderen. Is een schilder echter in staat zijn eigen tinten, stoffen en onderwerpen te kiezen, bij het bloemschikken, dat in West-Europa vrijwel niet meer be oefend wordt, is de kunstenaar af hankelijk van een beperkt aantal kleuren en materialen. Wij, westerlingen zijn te dikwijls geneigd de decoratieve mogelijk heden van de bloem te onderschat ten, in tegenstelling tot de Japanner, die het schikken van bloesems be schouwt als een verhevén, ja bijna heilig handwerk, waarmee hij zich uren kan bezig houden. In het oosten geeft men aan de scholen zelfs onderwijs in de bloem sierkunst. Voor het inrichten van een ten toonstelling, waarop de aandacht ge vraagd wordt voor elk bloemstuk op zich, kan men zich geen schoner om geving en achtergrond wensen, dan de Burgerzaal met haar zacht-ge- aderd gelig marmer, haar koele vor men en voorname meubilering. De afgelopen dagen zijn werklie den en bloemschikkers tot laat op de avond bezig geweest met het samen stellen van de tientallen bloemstuk ken, die burgerzaal en trouwzaal van het stadhuis sieren, en zij hebben eer van hun werk. Reeds bij het entrée wordt men bedwelmd door het prikkelend odeur van vochtig mos en de zoete geur van de duizenden bloemen die in de beide zalen zijn samengebracht. We zien er de donker-lila dwerg gladiool, een nieuwe variant van de gebr. Vink uit Noordwijk, die bij de opening van de tentoonstelling onder de naam jhr. mr. Van Kinschot aan Leidens burgervader is aangeboden en een grote zalm-rose gladiool die de naam Sleutelstad draagt. Ook de rode Tosto, die in Amerika de vroegste gladiool bleek uit 500 nieuwe soorten, is aanwezig onder de Prima corsobloemen ondanks slecht weer Mr. Klaasesz naar Rijnsburg Wie de laatste dagen al enkele keren de neiging heeft moeten onder drukken, om de kachel aan te ste ken, zal zich misschien afvragen, wat er terecht gekomen is van de bloemen, die zaterdag het corso van Rijnsburg moeten sieren. Wij kunnen de pessimisten gerust stellen! Hoewel storm en regen schade heb ben toegebracht aan de te velde staan de gewassen, zijn er genoeg fleurige Flora-kinderen overgebleven, om de kwaliteit van het bloemencorso veilig te stellen. U zult dus kunnen genie ten van de bloemenpracht. In Rijns burg verwacht men bij het vertrek reeds een hoge bezoeker. De commis saris van de koningin in Zuid-Hol land, mr. Klaasesz heeft de organisa toren laten weten, dat hij zaterdag a.s. naar Rijnsburg zal komen. POTLOOD en GEEST No. 536. Horizontaal: 1. zwemplaats, 5. heden, 6. muzieknoot, 7. boom, 9. iemand, die treitert, 10. stuk hout, 11. familielid, 13. ontkenning (spreek taal), 15. hoofddeksel, 17. vernis, 19. bekende afkorting, 21. spil van een wiel, 22. veter. Verticaal: 1. cylindervormige blik ken trommel, 2. muzieknoot, 3. meis jesnaam, 4. gem. in Drente, 5. zelf kant, 8. gewas, 9. stengel, 12. niet ge sloten, 14. bijl, 16. gem. in Gelderl., 18. vis, 20. heilige (afk.). Oplossing morgenavond. Oplos^ng No. 535. Horizontaal: 1. kap, 4. sim, 7. amor, 8. no, 9. sir, 10. ont, 11. eten, 14. iet, 15. Edam, 17. per, 19. air, 21. ed., 22. Arno, 23. rek, 24. dak. Verticaal: 1. kas, 2. amië, 3. portier. 5. Inn, 6. motet, 10. ontaard, 12. eed, 13. kaper, 16. Mina, 18. Ede, 20. rok. ruim honderd nieuwe varianten on der de „gemengde zaailingen" die Vink hier toont. Doch het zijn niet alleen gladiolen, die in het oog springen. Er staan stukken, waar paars-rode liatris en oranje rozen in een perfecte kleurenharmonie zijn samengebracht. Ergens ligt, heel luchtigjes, een parasol aan de voet van een vaas Zinia's van de meest uitdagende en frivole kleuren en er zijn groepen, waarin hertshoornva rens, Bromeliacea en klimopsoorten in een overgang van alle denkbare nuances bruin en groen worden sa mengehouden tegen een achtergrond van een tuinnet. Men merkt op, dat het schikken van bloemen niet slechts afhankelijk is van kleurencombinaties of op bouw. Een bloemstuk kan volkomen uit zijn evenwicht lijken doordat het twee soorten planten bevat, die niet in bloemvorm of groei op elkaar zijn ingesteld, terwijl andere stukken een heerlijk effect krijgen door één va rentje. Heerlijk zijn de combinaties v. Bougainvillia's met lila gladiolen en van Anthurium en de gele Aaronskel- ken tegen een raam van bamboe. Ook vlammend-rode rasgenoten van de Aaronskelk, geplaatst in een ko peren bekken, dwingen respect af voor de ontwerper. Het zijn evenzovele getuigen voor het verfijnde raffinement, dat de heer G. J. Kiersch uit Amsterdam, die te vens de regie heeft over het Rijns- burksse Bloemencorso, bij zijn keuze aan de dag heeft gelegd. We zijn ervan overtuigd, dat de be zoekers enthousiast zullen zijn over de producten van de kwekerijen uit Rijnsburg en omgeving, die in groten getale tot stand komen van deze ten toonstelling hebben medegewerkt, en over de verwerking van deze bloe men. De tijden, tenslotte, waarop de ten toonstelling geopend zal zijn, zijn op donderdag des avonds van 8 tot 10 uur, op vrijdag van 10 v.m. tot 10 uur nam. en ook op zaterdag van 10 uur v.m. tot 10 uur n.m. Burgerlijke Stand Geboren: Renée Maria d. van J. C. A. M. Witkamp en G. M. Duijnstee. Tanny Johana Katharina d. v. A. van der Reijden en J. Pret. Marjo d. van C. M. Goedhart en N. vah Smir- ren. Arie z. v. P. van den .Oever en A. van Duijn. Gijsbert z. v. G. Ver schoor en E. E. S. Glasbergen. Anna Hendrika d. v. W. van den Nouland en H. M. van der Vlugt. Caroline Irène Johanna d. v. J. H. M. de Cock en J. E. Landman. Arie z. van A. Blom en P. Oudshoorn. Stijntje Cor nelia d. v. I. de Hooij en S. C. van Beelen. Gehuwd: J. P. Köhne én M. H. Verhoeven. D. van Eek en E. S. Kerkman. N. L. Dodde en J. B. van Heusden. R. van Kreuningén en M. A. Peenstra. Overleden: M. E. Meyer wed. v. 't Hart 87 j. G. M. Kitters wednr. 80 jaar. F. van Assen vrouw 81 jaar. H. van der Reek wed. v.: Robbers 84 j. C. van Gijzen wednr. 75 j. W. van Weerden man 58 j. C J. van Duijn man 47 jaar. G. Binnendijk huivr. v.: den Hollander 40 jaar. KORTE golf Dè heer D. Swagerman, secreta ris van de Koninklijke Nederlandse Middenstandsbond, is gistermorgen op 58-jarige leeftijd in het r.k. zie kenhuis aan het Westeinde te Den Haag overleden. Een bestelwagen reed gisteren te Voorburg de 55-jarige E. F.G. aan, toen ze met haar fiets probeerde over te steken van de Rozenboom- laan naar de Prins Bernardlaan. In de Ursulakliniek te Wassenaar is ze aan d'e bekomen verwondingen be zweken. Een driejarig knaapje kwam dinsdagmiddag te Warmenhuisen om het leven, toen het probeerde een pe permunt, die hij gekregen had, door te slikken. Het snoepje bleef het kind in de keel steken. Êen ijlings ontbo den dokter kon geen hulp meer bie den. De begroting van de gemeente Haarlem wijst voor het jaar 1957 een tekort aan van 3.8 miljoen, tegen ruim 1 Yi miljoen over het vorig jaar. De sterke stijging wordt veroorzaak door de verhoging van de salarispost als gevolg van de recente loonmaatrege len en door het uitwerken van de wet op het kleuteronderwijs. Boven Milaan heeft gisteren een hevig noodweer gewoed, dat het gehele verkeer en een groot deel van de fabrieken in deze grote industrie stad volledig stillegde. Met hagel vermengde slagregens geselden de straten, die vrijwel in de gehele stad in een oogwenk blank stonden. In tal van fabrieken viel de electrische stroom uit en bovendien kon ongeveer 80 procent van de ar beiders door de zware regenval zijn werk niet bereiken. De houder van een limonade tent in Nicosia, Kyriakos Athinodoru, die maandag door gemaskerde over vallers werd beschoten, is woensdag aan zijn verwondingen overleden. Hij had eerst onlangs zijn werk her vat na hersteld te zijn van de ge volgen van een vorige aanslag. Regeringstroepen van Honduras hebben woensdag met mortier- en mitrailleurvuur een opstand onder drukt. Het aantal slachtoffers is nog niet bekend. De opstand brak uit, toen leden van de oppositie gister nacht een kazerne in Tegucigalpa veroverden. Woensdag is de 100.000ste vluch teling van dit jaar in West-Berlijn geregistreerd. JUBILEUM P. DE MEIJ AAN DE LICHTFABRIEKEN. De heer P. de Mey herdacht het feit dat hij 25 jaar geleden in dienst der fabrieken trad en die daarvóór, ge zien zijn aangename wijze van samen werken met chefs en collega's, veel vriendelijke woorden in ontvangst mocht nemen. De heer ir. F. J. J. Meuwese verving hier de directeur en sprak namens gemeentebestuur en directie zijn dank uit voor de uitste kende wijze van dienstvervulling van de jubilaris. Vanzelfsprekend gingen deze woorden vergezeld van de oor konde van het gemeentebestuur en de bekende enveloppe. Vertegenwoor digers van de personeelsvereniging, alsook de superieuren van de heer De Meij, hadden ook niet anders dan lof voor de jubilaris en ook hier ont brak het aandenken van de perso neelsvereniging niet. De heren Arkeveld en De Meij be gaven zich daarna naar het lokaal waar de naaste collega's bijeen waren, om ook hier van verschillende zijden waarderende woorden aan te horen en enkele attenties in ontvangst te nemen, waarvoor zij hun dank uit spraken. AFSCHEID J. ARKEVELD AAN DE LICHTFABRIEKEN Wegens het bereiken van de pen sioenleeftijd nam de heer J. Arke veld, werkzaam aan de Lichtfabrie ken, gisteren na een diensttijd van bijna 40 jaar, afscheid van directie chefs en collega's. Wegens verhin dering van de directeur sprak de heer ir. H. J. G. Klinkert de heer Arkeveld in waarderende bewoordin gen toe. Spr. wees er op, dat de heer Arkeveld een dergenen is, die de op bouw der fabrieken van nabij hebben meegemaakt en aan de bloei eo.' van hebben meegewerkt. Het speet de heer Klinkert temeer, dat de heer Arkeveld gaat vertrekken, omdat met hem een prima vakman verdwijnt. Met de beste wensen voor de toe komst en met woorden van dank voor zijn prestaties nam spr. afscheid. De aanwezige chefs sloten zich bij de sympathieke woorden van de heer Klinkert aan en uitten eveneens hun beste wensen. Namens de personeels vereniging werd een aandenken aan geboden van het gehele personeel. Voor het examen Duits L.O. slaagde te 's-Gravenhage de heer F. J. Linde te Leiden. Leidse Agenda DONDERDAG. Burgerzaal Stadhuis, Expositie Bloemsierkunst, 7.30 n.m. VRIJDAG. Burgerzaal Stadhuis, Expositie Bloemsierkunst, 7.30 n.m. ZATERDAG. Burgerzaal Stadhuis, Expositie Bloemsierkunst, 7.30 n.m. Rijnsburgs Bloemencorso, aankomst te Leiden 3.30 n.m. Start verlicht corso 9.00 n.m. TENTOONSTELLINGEN. Den Burcht: Hedendaagse beeld houwkunst. Dagelijks tot zonsonder gang (t.m. 26 augustus). Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Te keningen door Rembrandt (t.m. 15 september). Pieterskerkgracht: Leidse schilder en Teken-academië „Ars Aemula Na turae". Dagelijks 104 uur, maandag, woensdag en vrijdag ook van 810 uur n.m. (t.m. 18 augustus). Rembrandt als leermeester. Tot 1 september. Dagelijks 105 uur nam. Zondage 15 uur nam. Don- derzagavond 7.308.30 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Zomertentoonstelling „Van klei tot pot". (Tot 1 oktober). De avond- en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: apotheek Herdingh en Blanken Hogewoerd 171, tel. 20502; apotheek Reijst. Steen straat 35, tel. 20136; apotheek Oegst geest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 310 augustus zijn door de Kath. Film- Centrale als volgt gekeurd: Casino: „De purperen vlakte", 14 j. Lido: „Ontsnapt uit Chiku Shan", 14 jaar. Luxor: „Brigitte, het meisje van Place Pigalle", 14 jaar. Trianon: „Het Congres danst", alle leeftijden. Rex: „Operatie Kajak", 14 jaar. alphen aan den rijn MOTOR REED TEGEN AUTO. Toen donderdagavond omstreeks 10.15 uur een volkswagenbusje, be stuurd door de heer A. M. uit Voor schoten, achteruit de Prinsenlaan uit kwam rijden om de richting Hefbrug in te rijden, werd dit door de motor rijder N. H. R. uit Alphen aan den Rijn, die op de duo zijn echtgenote en zijn driejarig dochtertje meevoer de, te laat opgemerkt. De heer R., die eveneens in de richting van de Hefbrug reed botste toen tegen de auto op. Mevr. R. moest met een ge broken rechterdijbeen in het Acade misch Ziekenhuis te Leiden worden opgenomen. De berijder en diens dochtertje kwamen er met de schrik van af. De motor werd zwaar en de auto licht beschadigd. Dr. J. H. Vee- nendaal verleende aan het slachtof fer eerste hulp. BOERDERIJ TE HEILOO AFGEBRAND. De kapitale boerderij van de pach ter G. Apeldoorn aan de Oosterzijweg te Heiloo is vanmorgen omstreeks negen uur geheel door brand ver woest, waardoor het gezin, man, vrouw en 13 kinderen, dakloos is ge worden. Zó snel greep het door de felle zuidwester aangewakkerde vuur om zich heen, dat de brandweer uit Heiloo slechts de nablussing restte en het omver halen van gevaar ople verende smeulende brokstukken. De boerderij, die tegen brand verzekerd is, behoorde toe aan de fam. v. Veen te Limmen. rgelofarekdsveen Bisschop komt dit weekend op bezoek De parochianen van St. Petrus' Banden te Roelof ar endsveen gaan in het komende weekend het eeuwfeest van hun kerk met luister vieren. De feestelijkheden beginnen zater dagavond om zes uur met een plech tige intocht van mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam. De bisschop zal verwelkomd worden om zes uur in de Stationsstraat, ter hoogte van 't brandweerhuis. Na een welkomst woord door burgemeester Kolfscho ten wordt een optocht geformeerd, die via het Noordeinde en Zuideinde naar de Zuidhoek trekt en vandaar terug naar de kerk. Bij de poort van de pastorie zal pastoor Schoenmaker de bisschop toespreken. Om half negen wordt er door „Liefde voor Harmonie" en „Vox Laeta" een feestconcert gegeven voor de pastorie. Zondag om tien uur celebreert mgr. Jansen een Pontificale H. Mis. De feestpredicatie zal door de bisschop zelf worden gehouden. 's Middags van twee tot drie uur is er een receptie in de St. Pancratius- zaal. Tijdens deze receptie zal het feestgeschenk van de parochie wor den aangeboden. Om zes uur zal de bisschop Roelof- arendsveen verlaten. Om 7 uur is er een plechtig lof, waarna om acht uur in de tuin van de pastorie de opvoe ring van „De poort des genade" van Ben Heuer. Op dinsdagavond is er een heropvoering van het openlucht spel. De parochianen worden verzocht zaterdagmiddag en zondag de vlaggen uit te steken. katwijk aan sen rijn Paard op hol. Gistermiddag sloeg in de Hoge Waard het paard van de heer Ohr. Smit op hol. Het dier draaf de naar huis, in de Lage Waard. Bij de laan, naast het verenigingsge bouw gekomen, nam het de draai verkeerd, waardoor de kar omsloeg. Het paard liep met de gebroken pun ten van een hek, waartegen het ge lopen was, in zijn borst verder. Ook had het een grote wonde in de kop. Naast de woning van de heer v. d. Horst kwam het dier tot stilstand. Nadat de veearts, de heer v. Wijk het dier behandeld had kon het naar de weide. Aan de kar moest vrij wat materiële schade worden hersteld. noordwijk JONG ZEEHONDJE AANGESPOELD Dinsdag spoelde een jong zeehond je aan, dat blijkbaar op zoek was naar zijn moeder. Het dier werd in de politiepost op zijn verhaal gebracht en vervolgens naar 't Wassenaarse Dierenpark vervoerd, waar het spoe dig lustig rondzwom. lisse J. J. LAMBOO VEERTIG JAAR BIJ N.V. GEBRS. DRIEHUIZEN. De eerste augustus was het veertig jaar geleden, dat de heer J. J. Lam- boo in dienst trad van Gebr. Drie huizen te Lisse. En hoewel de maand augustus in de bollenwereld nu niet bepaald een geschikte tijd is om feest te vieren, liet men deze mijlpaal niet onopgemerkt passeren. 's Morgens werd hij per auto naar de zaak gebracht, waar hij in het feestelijk versierde kantoor door de directie werd ontvangen. De jongste directeur, de heer C. O. A. Driehuizen, wenste de jubilaris van harte geluk met dit veertigjarig jubileum. Hij had veel waardering voor de accurate wijze, waarop de heer Lamboo deze veertig jaren de boekhouding had gevoerd. Daar de heer Lamboo zo zachtjes aan aan een welverdiende rust toe is, hoopte spr. dat hij daar nog vele jaren van zou mogen genieten. Als tastbaar bewijs van waardering bood hij de jubilaris een enveloppe met inhoud aan. Namens het handels- en kantoor personeel sprak vervolgens de heer P. Helmus, die het langst met de jubila ris heeft samengewerkt. De doos si garen, die hij de heer Lamboo over handigde, was zo zei hij, slechts een klein geschenk in verhouding tot de grofe waardering die de collega's hem toedragen. De heer M. C. Driehuizen, die hier na het woord voerde, zei zich nog als de dag van gisteren te kunnen her inneren. dat de heer Lamboo in dienst trad. Dat was midden in de eerste wereldoorlog. Het bollenvak heeft de afgelopen veertig jaar veel ups en downs gekend en daarvan kreeg ook de firma zijn portie. Dat er altijd op kantoor zo'n goede geest heerst is zeker niet in de laatste plaats aan de heer Lamboo te dan ken. In de veertig jaren dat de jubi laris nu in dienst is. heeft hij voor zo ver de heer Driehuizen kon herinne ren nooit één keer behoeven te ver zuimen wegens ziekte. Hij wenste de heer Lamboo toe, rNATIONAAL KATHOLIEK THUISFRONT' Collecte 6 lm 19 Augustus dat zijn gezondheid ook in zijn le vensavond even goed zou blijven. Aan het slot dankte de jubilaris voor de waarderende woorden en geschenken. Hij had de firma van be trekkelijk kleine zaak zien groeien tót een zaak, die thans onder de al lergrootsten wordt gerangschikt en hoopte, dat hij, al zou het dan niet meer van dichtbij zijn, een verdere' groei van de firma zou mogen zien. n00rdwukerh0ut KIND AANGERAND. Op het fietspad tussen de Ruigen- hoek en Noordwijk is gisteren een 12- jarig meisje op klaarlichte dag aan- gerand door een ongeveer 30-jarige man. De politie van Heemstede (K 250038850) verzoekt inlichtin gen hierover. Het signalement van de aanrander luidt: Oud pl.m. 30 jaar, zonnebril, donker krullend haar, blootshoofds, 1.80 m. lang, bleek gelaat, dunne lippen. Hij had een lichte regenjas, bruine pantalon en reed op 'n bromfiets. Het kind was op de fiets. Het heeft een donker uiterlijk en droeg een zwarte wind jack. de zilk EIGEN RECHTER MAAR DE DIEVEN BETAALDEN. Een dezer dagen zag de kweker v. Gr. vaniuit zijn sdfruur, die een eind van de weg afligt, dat enkele hande laren in aifval bezig wanen het ijzeren inrijhek van zijn tuin te slopen en op een vrachtauto te laden, waarna zij wegreden in de riching Haarlem. Hoewel het hek bestemd was voor de oud-roestberg, vond de heer v. Gr. het toch wel wat al te kras, dat an deren op deze wijze over zijn recht matig eigendom beschikten; hij sprong in zijn auto en reed d'e han delaars in schroot achterna, die hij op de Leidse Vaart inhaalde en tot stop pen dwong. Op zijn vraag waarom zij zo bru taal waren geweest, vertelden de mannen, dat zij toestemming hadden van een op de tuin werkende arbei der. Deze verontschuldiging was ech ter wat al te doorzichtig en de heer v. Gr. eiste betaling van 10 „of an ders mee naar de politie". Hoewel de dieven fel protesteerden „omdat het handeltje niet meer waard was dan een rijksdaalder' zwichtten zij voor de dreigementen en haalden in arren moede hun beurs maar voor de dag. voorschoten AUTOBOTSING OP PAPELAAN. Gistermiddag had om ongeveer 2 uur een autobotsing plaats op de Papelaan. Een auto, uit de richting •Wassenaar, bestuurd door v. 't Hof uit Den Haag trachtte een stilstaan de wagen te passeren en reed daar bij op een andere wagen, die uit de ahdere richting kwam en bestuurd werd door mevr. S. uit Leiden. Bei de wagens liepen schade op, maar persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. wassenaar S.V. WASSENAAR VIERDE ZILVEREN JUBILEUM. Omdat geen zaal in Wassenaar groot genoeg is om alle Wassenaar leden en -vrienden te bevatten en omdat men bij de viering van het zilveren jubileum van de sportver eniging toch „dicht bij huis" wilde blijven, werd in het sportpark Ker- kehout een grote tent opgebouwd en met behulp van bloemen groen en een buffet omgetoverd tot een feest zaal, waarin een gezellige samen komst werd georganiseerd. Het eer ste gedeelte van deze avond werd verzorgd door de accordeonvereni ging DVS uit Wassenaar onder lei ding Van de heer Sj. de Vries, het uit deze vereniging gevormde amu sementsorkest en de sneltekenende clown Nick Nicholls. Zij brachten een vlot en aardig programma, dat werd afgewisseld met de verloting van enkele taarten, waarvan de op brengst bestemd is voor de suppor tersvereniging „Vrienden van Wasse naar", die het plan heeft, de terrein- accomodatie van de sportvereniging te verrijken met een elektrische klok. Ongeveer half Jwaalf vroeg de voorzitter van de feestcommissie, de heer H. D. J. Brandes, die deze avond als ceremoniemeester had gefun geerd, de aandacht voor een buiten- wone algemene ledenvergadering on der voorzitterschap van de heer A. Houps. De voorzitter hield een toe spraak, waarin hij in grote lijnen de ups en downs van 25 jaren memo reerde. Hij herinnerde aan de oprich ting van de vereniging door drie voetbalenthousiasten, waarvan er een, de heer H. J. Willems, thans als bestuurslid, nauw aan Wassenaar verbonden is gebleven. Gaarne stemde de vergadering in met een bestuursvoorstel om de he ren H. D. J. Brandes en M. C. N. Brederode te benoemen tot lid van verdienste. Voorzitter Houps speldde hun het bij deze onderscheiding be horende ere-teken op en reikte ver volgens de zilveren Wassenaar-insig nes uit aan leden, die de vereniging sedert de oprichting trouw gebleven zijn: de heren H. J. Willems, L. v. d. Klaauw, A. Kars, J. Krosse, H. Oly Sr., H. Remmerswaal.de enthou siaste Wassenaar-secretaris, die een extra hoera'tje te incasseren kreeg, omdat het juist zijn verjaardag was en H. v. d. Veen. 't Was intussen middernacht ge worden: 1 augustus, de datum van de oprichting der vereniging. Van de gelegenheid om het bestuur geluk te wensen maakte allereerst de voorzit ter van de feestcommissie gebruik. Daarna bood de heer H. Beek, voor zitter van de supportersvereniging, het bestuur een tweetal nieuwe vlag gen aan: een rood-wit-blauwe en een groen-witte. De heer Heidinga sprak namens de honkbalafdeling, de heer Goor namens de oud-leden. Er was, na dit officiële gedeelte, nog gelegenheid tot dansen. Zaterdagmiddag a.s. van half 4 tot half 6 is er in de feesttent een offi ciële jubileumreceptie van het Was senaar-bestuur. Marktberichten GOUDA, 2 aug. Kaas. Aanvoer 215 partijen. Notering: eerste kwa liteit 2,16 tot 2,24, tweede kwa liteit 2,10 tot 2,15, extra kwaliteit 2,25 tot 2,45. Handel goed. 's HERTOGENBOSCH, 1 augustus. Vee. Aangevoerd 3.388 stuks vee, n.l. 2.3414 runderen, 525 vette kalve ren, 232 nuchtere kalveren, 312 scha pen en 8 geiten. De prijizen waren: melk- en kalf- koeien 7751205; guiste koeien 680 910; zware soorten boven notering, kalf vaarzen 7081075; klamvaarzen 600—700; guiste vaarzen 675815; pinken 515600; graskalveren 285 415; nuchtere fokkalveren 130185; nuchtere slaohtkal veren 67.5082.50; zware soorten 87.501.12.50. lopers geen notering, biggen geen notering, drachtige zeugen geen notering; scha pen 85115; zuiglairrumeren 85110; aanvoer slachtvee 860 stuks. Prijzen extra kwaliteit vaarzen 3.503.60; Ie kwal. 3.253.40; 2e kwal. 3.05 3e kwal. 2.903.vette stieren 2.953.20 alles per kg. lev. gew. Vette kalveren prima soorten 2.65 2-90; vette kalveren middenklasse 2.35-2.60. vette kalveren lichte soor ten 2.102.25; nuchtere slachtkal- veren 1.6751.875; zware soorten 1.952.15; slachtzeugen geen note ring en jonge slachtvarkens geen no tering. Alles per kg. lev. gew. Overzicht: ruim aanbod van rund vee. Melk- en kalfkoeien werden sle pend. duur verhandeld. Grote aanvoer van guiste koeien, handel rustig, wel prijishoudend. Handel in jongvee traag met weinig verandering in prijzen. Normaal aanbod van vette kalveren, handel k'aim prijzen iets lager. Kort 3 anibod vjn nuchtere skchtkal veren, vlotte handel met hogere prijzen. Minder aanvoer van schapen en zuig- lammeren, handel redelijk, prijzen bleven op gelijk niveau Ruimer aan bod van slachtvee, handel traag, wel prijshoudend. Als gevolg van het ver- voerverbod geen aanvoer van var kens. ROELOFARENDSVEEN, 1 augus tus. Bloemen. Gladiolen 2844; Flox 3038; Wirrals Supreme 1632. Asters 1530; Liatrix 2137; Plumo- sis 531.00; Campanula 40—45; La thyrus 2028; Ornithogalum 7595; per bos; Am. Anjers 36. Lelies 38 4K) per stuk. Groente. Tomaten 46.0054.00; kropsla 9.0024.00; andijvie 8.00 15.00; breekpeen 10.0017.00; bospeen 16.00—18.00; bloemkool 10.00—54.00; aardappelen 10.0011.00; tuinbonen 12.5017.00. snijbonen 158.00181.00; idem stek 95.00121.00; dubbele stam- bonen 59.0080.00, augurken A 120.00 idem B 108.00; idem C 70.00; idem DA 72.00; idem D 59.00; idem E 34.00; idem CD 63.00 per 100 kg. TER AAR. 1 augustus. Groente. Snijbonen 1.401.73, idem B. 1.04 1.39, idem stek 0.831.08, stokprin- sessebonen 0.750.90, stamprinsesse- bonen 0.450.70, idem faw. 0.25 0.30, witte pronkers 0.880.89, alles per kg. peulen 1.20, doppers 5.10, witte capcijners 2.60'4.40, tuinbo nen 0.901.30 alles per 10 kg. toma ten A. 0.48—0.60, idem B. 0.48—0.60, idem C. 0.270.43, idem CC 0.20 0.24, aardappelen 0.050.12, idem kriel 0.030.04, andijvie 0.150.20, rode kool 0.070.12, waspeen 0.13 0.22, idem B. 0.07—0.12, postelein 0.250.32, zilveruien 0.480.56, idem B. 0.160.18, kroten 0.100.15, uien 0.100.17, rabarber 0.110.14, spits kool 0.230.29 alles per kg. sla 0.05 0.11, bloemkool A. 0.400.63, idem B. 0.24—0.47, idem C. 0.15—0.29, komkommers A. 0.250.27, idem B. 0.19—0.23, idem C. 0.11—0.16, idem stek 0.080.10, alles per stuk. bos- kroten 0.03—0.08, bosuien 0.07—0.12, bospeen 0.140.27, idem B. 0.13 per bos. augurken fijn 1.25, fijnbasterd 1.12, basterd 0.89, grof A. 0.69, grof 1. 0.53, CD. 0.68, E. 0.30—0.33, E. geel 0.100.12, alles per gk. zwarte bes sen 1.501.68, per kg. idem per slof 2.60—3.10, itte bessen 1.70 per slof. kruisbessen 0.56 per kg. idem per slof 1.20. bloemen 0.02—0.07 per bos. VINKEVEEN, 1 augustus. Groente. Blauwschokkers 6268; snijbonen 120160. stambonen 68104; stok- prinsen 88—104; tuinbonen 16—26; andijvie 14—21; kroten 11—19; poste lein 3638; rabarber 1416; rode kool 1214; spinazie 3738; tomaten' 2854. uien 1121; waspeen 30—33 cent per kg.; bloemkool 2063; kom kommers 824; sla 11—21 cent per stuk; bospeen 40—46; peterselie 7—8; selderij 3-7 cent per bos.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2