Emigratie naar Australië voor alle beroepen Vervoer- en marktverbod voor varkens afgekondigd beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen! Schepen op om zieke topsnelheid te redden Landdag kath. agrarische jongeren Sassenheimse administrateur verduisterde ruim twee ton KORTE golf WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Nieuwe overeenkomst: Voortaan zal de vestiging in Austra lië voor alle beroepsoei'enaren onbe perkt openstaan, uiteraard voor zover zij aan de algemene toelatingsver- eisten voldoen. Dit is de voornaamste bepaling in de nieuwe migratie-over eenkomst tussen Nederland en Australië, welke vandaag te Den Haag zal worden ondertekend. De vorige overeenkomst eindigde op 31 maart. Van de vernieuwing is gebruik gemaakt om de vroeger gel dende bepalingen aan te passen aan de ervaringen van de afgelopen vijf jaar. In de nieuwe overeenkomst zijn ge handhaafd de door de Australische regering geboden faciliteiten voor tij delijke huisvesting in ontvangst en doorgangscentra van gezinnen, die niet in staaf zijn hiun privé-huisves- tinig tevoren te regelen, zomede de beschikbaarstelling van hotelakkom- modatie bij anbeidscentra voor kost winners en voorzover de ruimte dit toelaat, voor gezinnen. Ten aanzien In verband met monden klauwzeer Ondanks het vepvoerverbod van lichte varkens in de grensstrook langs de Belgische grens, valt een toene ming van het aantal gevallen van mond- en klauwzeer onder varkens in ons land waar te nemen, welke verontruste id is, aldus deelt het mi nisterie van landbouw, visserij en voedselvoorziening mede. Reeds is mond- en klauwzeer tot nog toe uitsluitend bij varkens geconsta teerd in vijf provincies. Aangezien in vele gevallen met zekerheid kan worden aangenomen dat de dieren besmet werden door besmette transportmiddelen, heeft de minister van landbouw enz. een alge heel vervoer- en marktverbod vopr varkens afgekondigd, dat geldt voor het gehele land. Alleen vervoer van slachtvarkens (boven 70 kilogram) ia toegestaan. Het ligt in het voornemen het ver voer verbod tot 20 augustus a.s. te handhaven, tenzij de omstan digheden zich wijzigen. Na opheffing van het vervoerver* bod zal transport van vee slechts mo gen geschieden indien het vervoer middel is ontsmet. Het is een lands* belang, dat het mond. en klauwzeer zo spoedig mogelijk wordt uitgeroeid, daar enkele landen hun grenzen voor ons vee hebben afgesloten, aldus het ministerie. Door nieuwe regeling: Belastingaanslagen vlotter verzonden Van de indertijd aangekondigde nieuwe regeling betreffende de uit gifte aanslagbiljetten voor de inkom sten- en vermogensbelasting worden bevredigende resultaten verwacht, Sinds 1 juli wordt met de nieuwe regeling gewerk ten het laat zich aan zien dat de aanslagen regelmatiger en vlotter worden opgelegd. De controle op de aangiften zal minder streng zijn, maar dat betekent niet dat belastingplichtigen een voor deeltje kummen behalen. Speciaal on diernemers, zakenlieden en beoefena ren van vrije beroepen worden goed in het oog gehouden. Dat blijkt wel uit een brief die de staatssecretaris van Financiën dezer dagen heeft doen uitgaan aan de belastinginspecteurs. Een van de aanvullende instructies voor de inspecteurs luidt: „De aangif tebiljetten van zakenlieden en onder nemers zullen steeds minutieus wor den gecontroleerd, terwijl ook de zgn. vrije beroepen daaronder zul len vallen.". BEZWAREN TEGEN LANGE FILES BIJ TOCHTEN VOOR OUDEN VAN DAGEN De alom bekende en gewaardeerde ritten van ouden van dagen dreigen een storende factor in het verkeer te worden, aldus de K.N.A.C. Het aan tal bussen en personenauto's, dat aan één rit deelneemt, is in de loop der jaren zó groot geworden, dat de files een buitensporige lengte hebben ge kregen. Bovendien rijden de motor rijtuigen meestal dicht aanééngesloten achter elkaar. Inhalen door het ach teropkomende verkeer wordt daar door onmogelijk gemaakt, zodat dit gedwongen wordt gedurende lange tijd achter de file te rijden. De K.N.A.C. richt zich daarom tot de,or ganisatoren van deze ritten met het verzoek met deze bezwaren rekening te houden. Zij beveelt daarom aan, dat wanneer het aantal auto's te groot wordt, de nt op twee dagen te doen houden. Bovendien moet de bestuur ders van de auto's uitdrukkelijk wor den verzocht een behoorlijke onder linge afstand te houden. Een landelijk contact tussen de organiserende comifcé's zou volgens de mening van de K.N.A.C. zeer gewenst zijn. Er zou dan voorkomen kunnen worden, dat twee of meer van bovenbedoelde colonnes op hetzelfde tijdstip dezelfde wegen berijden. De K.N.A.C. vreest, dat waneer door de comité's geen maatregelen in bovenstaande zin wor den getroffen, van overheidswege be perkende bepalingen ter bevordering van de vrijheid en veiligheid van het verkeer zullen moeten worden ge maakt. overeenkomst geen beperkingen. Evenals vroeger mochten degenen, die onder de bepalingen van de nieuwe overeenkomst emigreren, zich verbinden om gedurende twee jaar na hun aankomst te blijven werken in het vak of beroep dat zij ook in Nederland uitoefenden. Er is verder wijziging gebracht in het bedrag dat Australië draagt voor de emigrant in de emigratiekosten van personen, die onder de bepalingen emigreren. In 1955 was dit bedrag voorlopig vastgesteld op het equiva lent van US dollar 100 per persoon, ongeacht de leeftijd. Dit bedrag is thans opgenomen in de overeenkomst. De kosten van het binnenlands vervoer in Australië blijven voor re kening van de Australische regering. Grotere gebouwen en boerderijen Grote steden mogen zelf beslissen De minister van wederopbouw en volkshuisvesting heeft bepaald, dat met ingang var» 1 augustus 1956 de gemeentebesturen van Amsterdam Den Haag en Rotterdam binnen het raam van het hun toegewezen bouw volume, zelf kunnen beslissen over de afgifte van rijksgoedkeuringen voor de bouw van boerderijen en an dere agrarisch gebouwen, gebouwen voor handel en verkeer, kerken, ge bouwen voor opvoeding, cultuur en ontspanning en overheidsgebouwen. De bouwsom mag niet hoger zijn dan ÏOQ.OOO. Voor gebouwen voor ge zondheidszorg en hygiëne is deze grens op 50.000 gesteld. ADVIES ZIEKENFONDSRAAD PREMIE 1,8 PROCENT. De Ziekenfondsraad heeft de mi nister van sociale zaken geadviseerd de ziekenfondspremie van 4,2 procent op 4,8 procent te brengen. Van harte is dit advies echter niet gegeven, want de vertegenwoordigers van het bedrijfsleven in de raad wilden niet verder gagn dan 4,6 procent. Zij vor men echter een minderheid. Boven dien heeft de raad aan het advies de mededeling toegevoegd, dat hij zich het recht voorbehoudt op het voor stel terug te komen als meer gegevens besqhikbaar zijn. Het ministerie van sociale zaken had geen commentaar op dit advies van de Ziekenfondsraad, aldus het Alg. Dagbl. Blijkbaar wil men eerst het advies van de S.E.R., aan wie de I slechts een huivering en een nat pak kwestie nq is voorgelegd, afwachten. J over. Eerste Kamer nog niet op reces De Eerste Kamer heeft dinsdagmid dag het wetsontwerp tot herziening van de grenzen der gemeenten Gie- sendam, Giesen-Nieuwkerk, Har dingsveld, Peursum, Schelluinen en piiedreoht z.h.st. aangenomen. Alleen de heren Reijers (C.H.Ü.*) en Bran denburg (C.P.N.) voerden het woord en verklaarden zich tegenstander van het ontwerp. i Ook het ontwerp nadere rege-1 ling tot het toekennen van een uit kering en pensioen aan gewezen mi nisters, staatssecretarissen, leden van Ged. Staten en wethouders werd z.h.st. aangenomen. Verder werd in deze vergadering aangenomen het ontwerp van wet tot wijziging van de bijdrage aan de F.A.O. ten behoeve van een interna tionale actie ter vergroting van de af zet van magere melkpoeder in India en Pakistan. De voorzitter deelde mede, dat hij de Kamer zo spoedig mogelijk weer bijeen zal roepen ter behandeling van wijzigingen Rijkswet. De Eerste Kamer schijnt maar niet aan een reces toe te komen. Voor vakantie gangers in Den Haag een buitenkans je, want het gebeurt niet vaak dat zij in de zomermaanden een verga dering van de Eerste Kamer kunnen meemaken. Gisteren was de politieke tribune dan ook overvol. NEDERLANDSE OVERSTE VAN AALMOEZENIERS VAN DE ARBEID VERDRONKEN. Bij het zwemmen in de rivier de Ourthe is de overste van het huis der aalmoezeniers van de arbeid te Serain in Belgtë, pater H. v. d. Vlqgt, verdronken. Tot nu tot is het stoffe lijk overschot nog niet gevonden. Pater H. v. d. Vluigt werd geboren in Den Haag op 3 maart 1907. Op 14 september 1926 trad hij in het novi ciaat van de aalmoezeniers van de arbeid te Ar.genteuil-^-Ohain. Na zijn eeuwige geloften op 15 september 1930 ontving pater v. d. VLugt op 11 aug. 1935 de priesterwijding. Hij was der meer werkzaam als overste van het sdholastioaat te Leuven en als novicenmeester te Amdenne. Sinds januari 1955 was hij overste van het huis van de aalmoezeniers van de arbeid. Windvlaag dreef auto van dijk af Paartje ernstig gewond Bij fort Blauwkapel op de Gagel dijk onder Utrecht zat maandagavond een Utrechts paartje van samen 32 jaar te dromen over alle mogelijk heden die het leven biedt, toen "de zeer felle rukwind een auto, die over de dijk reed, oppakte en van dg dijk af in het water wierp. De auto kwam precies op de plaats, waar het paartje zat, van de dijk af en zwaar gewond moesten de beide jonge mensen naar het ziekenhuis worden gebracht; de inzittenden van de auto hielden van het ongeluk iHiriilh- o griep. Geichiki «ooi dg h«l bettan ddg»|9Ch#laroI i Adverteptu I Spoedoperatie op „Zuiderkruis" Het Nederlandse emigrantenschip „Zuiderkruis" is de vorige week mid den op de Atlantische Oceaan onge veer 100 mijl volle kracht op zijn koers teruggevaren, het eveneens op topsnelheid varende Noorse m.s. „Havhok" tegemoet, dat een ernstige zieke aan boord had. Dokter G. L. Th. Dirksen uit Den Haag is vervolgens by zwaar weer met een motorsloep aan boord van de Noor gezet en kwam met de zieke bankwerker Gudleif Mikkelsen uit Trondheim terug op de „Zuiderkruis", waar hij een spoed operatie heeft verricht. Die operatie is goed verlopen. Gis termorgen, toen de „Zuiderkruis" in Rotterdam afmeerde, kon Mikkelsen het schip verlaten. Als volgende week de „Havhok", waarop zich z(jn vrouw bevindt, in Antwerpen aankomt, hoopt hij gezond en wel op de kade te staan. Radiocontact. De „Zuiderkruis" was onder com mando van kapitein B. A. de Groote uit Bloemendaal onderweg van New York naar Rotterdam, toen het schip in radiocontact kwam met het 4973 brt. ton metende Noorse m.s. „Hav hok", dat meldde een patiënt aan boord te hebben, met wie men niet goed raad wist. Dr, Dirksen ging naar de marconist' en vroeg aan de kapitein van het Noorse schip wat er aan de hand was. Bankwerker Mikkelsen, zo meldde de Noor, had erge pijn aan zijn rechter oog en men had hem maar een mor- fine-injectie gegeven. Men dacht eerst, dat hij iets tegen zijn oog had gekregen en daarna dat het een ijzer- splinter was. Instructies. De Nederlandse arts gaf via de radio instructies voor een eerste on derzoek. Daaruit bleek, dat hulp drin gend nodig was, omdat de Noor anders het licht uit zijn oog zou moeten missen. Overleg tussen kapi tein De Groote en dokter Dirksen volgde en spoedig werd de „Zuider kruis", die dezelfde route voer als de „Havhok", echter met een verschil van 200 mijl, gekeerd en beide sche pen stoomden met volle kracht naar elkaar toe. Toen ze elkaar hadden bereikt werd de motorsloep gestreken. Weldra was de dokter aan boord, waar bleek, dat zijn diagnose juist was geweest. Het was een acuut geval van drukver* hoging in het oog en medisch ingrij pen was zeer noodzakelijk. De Noor werd aan boord van de „Zuiderkruis" gebracht en door dokter Dirksen ge opereerd. KATHOLIEKE GEZINSZORG Gistermiddag had in het Oplei dingshuis voor Gezinsverzorgsters de plechtige uitreiking plaats van het getuigschrift „Gezinsverzorgster", aan al degenen die op 27 juli slaagden voor het theoretisch examen gezins verzorgster. De volgende dames mochten het getuigschrift in ont vangst nemen: A. v. d. Berg, Kwintsheul; T. Buys, Zwaag; A. Boon, Voorhout; T. v. d. Burg, Noordwijkerhout; T. Bijwaard, Breezand; G. Floris, Wormer; L. Hooymakers, Rotterdam; R. de Jong, Beverwijk; A. Kroon, Wassenaar; R. v. Leeuwen, Kethel; S. v. d. Mey, Heiloo; L. v. Oorschot, Anna Pau- lowna; J. v. d. Ploeg, Voorhout; J. v. d. Ploeg, Sassenheim; B. Seleig, Rot terdam. Tegelijkertijd werden ook de diplo ma's uitgereikt aan degenen die ook aan de eisen van het praktijkjaar hebben voldaan. Hiervoor kwamen in aanmerking: A. Arendsen, Den Haag; R. v. Bem- melen, Zoeterwoude; T. Berkhout, Dordrecht; A. de Bok, Aalsmeer; A. Franke, Vlaardingen; P. Goense, Goes; C. v. Goozen, Leiden; L. de Hey, Den Haag; T. Hulsebosch, Heem stede; L. Jansen, Schiedam; L. v. d. Pal, Wormer; J. Pols, Leiden; R. Turk, Weesp; W. Verschragen, Den Haag; T. Vlaar, Bovenkarapel; N. Zwetsloot, Sassenheim. De belangstelling bij deze korte plechtigheid was van de kant van het Diocesaan Bestuur, alsmede van de plaatselijke besturen zeer groot. Hier mede is weer een groep van moedige jonge vrouwen het corps van de ge zinszorg komen versterken. We hopen dat nog velen volgen zullen. De nieuwe cursussen beginnen in het op leidingshuis te Amsterdam, Van Eeghenstraat 96, op 20 augustus; Den Haag, Ledeganckplein 27. op 29 sep tember. Ruim 1800 jonige boeren en boerin nen uit de bisdommen Haarlem en Rotterdam waren in het weekend te Heemstede bijeen voor de jaarlijkse lanididaig. Reeds is in het kort van deze bijeenkomst mededeling gedaan. In de middaguren werd ondanks storm en regen een groot sportprogram af gewerkt. Handbal, voetbal en volleybal, atle tiek, turnen, paardensport en touw trekken, vormden de onderdelen van een sportfestijn, dat zioh op verschil lende velden ontwikkelde. Vooral de ruitersport en het touwtrekken ston den in het middelpunt van de belang stelling. De uitslagen waren: Voet bal: N. HollamdZ. Holland 30; handbal: N. HollandZ. Holland 30; volleybal (diames): N. HollandZ. 0—2; (heren): N. Holland—Z. Hol land 2—0. De atletiek-nuimimers lever den overwinningen op voor C. Mees ter (16W m.), Jac. Verkleij (kogel stoten en 1'09 m.), Riet van de Berg (80 m. dames), A. van Paasen (hoog springen dames), Rie Berger (ver springen), J. Dekker (verspringen), heren en de Hollander (hoogsprin gen heren). De vertegenwoordigende ploegen van het district Leiden kwa men zeer goed uit de bus met over winningen op de nummers 4 x 100 m. heren, 4 x 80 m. dames en touw trekken. Tenslotte legde Fia Stokman beslag op de eerste prijs in de wed strijd bloemschikken. De Landelijke ruiterverenigingen van Zoeterwoude en de Duinstreek verdeelden onder ling de prijzen in de nummers vrije dressuur, springconcours en verplichte dressuurp roeven. Nadat de heer Th. van Son, daar bij geassisteerd door Toon van Moor se) en Annie Kortmann, de prijzen had uitgereikt en een bijzonder woord van dank had gebracht aan de man nen van „Irene", de drumband uit Grootebroek die de gehele dag ge zorgd had voor muziek, besloot de voorzitster van de LTM, Annie Kortr mann deze dag met een woord van afscheid. NATIONALE ANJERACTIE De trekking en bekendmaking van de Nationale Anjeractie, die ten be hoeve van het Prins Bernhard Fonds thans door het gehele land wordt ge voerd, zal plaats hebben op 21 augus* tus via de zender 402 m. tijdens een speciaal programma van de gezamen lijke omroepverenigingen, welk pro- gramma getiteld zal zijn: „De gulden middenweg". GEVAARLIJKE VACCINS GESTOLEN. Uit een te Utrecht geparkeerde auto van een arts werden 29 flesjes, inhoudende diverse vaccins, ont vreemd. Bij onoordeelkundig gebruik kunnen deze vaccins gevaar opleveren voor de volksgezondheid. Op enige na zijn de flesjes voor zien van het opschrift „Rijksinstituut voor de Volksgezondheid, Utrecht'. DODELIJK ONGEVAL. Een tienjarige jongen B. K. is gis teravond op de Raalterweg onder Diepenveen .bij Deventer by een ver keersongeval om het leven gekomen. De jongen was met zijn vader bezig bij de wetering langs de weg insecten te vangen voor zijn aquarium. Daar bij stak hij plotseling de weg over. Hij liet een paard en wagen passeren, doch zag niet de auto, die achter deze wagen reed. Hy werd overreden en was op slag dood. „Onberaden" optreden van gemeenteraadslid Taxichauffeur beroofd In het goede Nijkerk zocht gister middag een 1>8-jarige taxichauffeur naar 'n adres in een afgelegen buurt schap en op zijn speurtocht moest hij een afsluithek passeren, dat hij vergat achter zich te sluiten, zodat een paard in de weide de vrijheid wam. Toen de chauffeur terugkwam, zag !hy het hek open en het paard ver dwenen, en met behulp van enkele boeren werd het paard weer binnen de perken gebracht. De taxichauffeur vervolgde zijn weg maar ontdekte plotseling, d«t hij achtervolgd werd door een auto, waarin zich twee mannen bevonden, die geen overdreven sympathie voor de taxichauffeur lieten blijken. Op het moment, dat de chauffeur zijn auto stilzette, vlogen de twee mannen op hem af, ontfutselden hem z'n portefeuille en eisten een tientje. Zij waren de eigenaars van de weide en het paard en verlangden op deze wijze „schadevergoeding". De chauffeur koos eieren voor zijn geld, betaalde het tientje en reed naar het politiebureau, waar hy zijn avon tuur vertelde. Een kort onderzoek wees uit, dat een van de overvallers een Nij kerks gemeenteraadslid is Genoot aller achting en vertrouwen Drie en een half jaar gevangenis straf heeft de officier van Justitie bij de rechtbank te 's Gravenhage gisteren geëist tegen de 57-jarige administra teur G. H. Z. uit Sassenheim, die in de afgelopen tien jaren in totaal on geveer 216.060 zou hebben verduis terd. Zr, die ruim dertig jaren kerk voogd van de Hervormde gemeente in Sassenmeim is geweest, was voor dat hij een eigen administratie- en as surantiekantoor oprichtte, klerk bij een notariskantoor. Ten nadele van de N.V. Harry de Leeuw in Sassenheim, bij welke fir ma hij procuratiehouder was, ver duisterde hij in twee jaar tijds onge veer 78,509. Toen de politie de zaak ging onderzoeken Z. had zich zelf aangegeven bleek, dat deze N.V. bij leveranciers nog voor 75.000 aan schulden had, die volgens de boeken allang betaald zouden zijn. In de jaren 1950 tot 1955 eigende Z. zich ten nadele van de Herv. gemeente in Sassenheim ongeveer 25.099 toe. Be halve dat Z. administrerend kerk voogd van deze gemeente was, be kleedde hij er ook de functie van penningmeester van 't Bouw- en To renfonds. Een bedrag van 12.000, dat hij van een dame had ontvangen om er een hypotheek voor te zoeken, gebruikte hij eveneens voor zijn eigen bedrijf. Voorts verduisterde hij gelds bedragen in zijn hoedanigheid van penninigm. van christelijke school verenigingen in Sassenheim. Z. genoot in het dorp alle achting en vertrouwen. Hij was een stug en hoogmoedig man, zo bleek o.m. uit een reclasseringsrapport, die koppig doorging met zijn bedrijfje, dat niet rendeerde. Z. zou nooit reygai hebben geleefd. Hijzelf reed op een bromfiets, voor zijn zoon had hij evenwel een auto gekocht. De president van de recht bank wilde weten waar het geld naai toe was gegaan. Z. verklaarde, dat hij nu meent, dat zijn declaraties altijd veel te 'laag zijn geweest. De officier van Justitie zeide in zijn requisitoir, dat Z. jarenlang met zijn verduisteringen heeft kunnen voortgaan omdat hij groot vertrou wen alom genoot en bekend stond als dienstvaardig, bekwaam en eerlijk. Zonder scrupules, aldus de officier, gebruikte hij het geld van kleine spaarders, die het hem hadden toe vertrouwd. Z. bekleedde vroeger op het notariskantoor een ondergeschik te positie. Hij wilde zelfstandig wer ken, kon dit niet, maar was te hoog moedig om dit zichzelf te willen be kenden. De politie had verklaard, dat zij zelden bij haar onderzoek van een zaak zoveel behuide gezichten van kleine gedupeerden had gezien. De verdediger, mr. W. de Clercq, verzocht de rechtbank bij het bepa len van de straf rekening te willen houden met de omstandigheden, welke verdachte tot zijn onjuiste daden hadden geleid. Pleiter wees er op, dat Z. steeds sober had geleefd en tengevolge van het foute beheer van aijin eigen kantoor, waarvan hij de leicidng niet aankon, tot de misdrijven V/as gekomen. De rechtbank zal oyer acht dagen vonnis wijzen. Mobiele sigaretten- hantiel smokkelkans Handel protesteert In een protest bij het ministerie van financiën hebben de Nederlandse sigarenwinkeliers gewezen, op wat zij noemen, de „oneerlijke concurren tie van de zijde van de toeringcarbe- dryven". Terwijl het de passagier? verboden is om accijnsvrije rookartikelen mee naar het buitenland te nemen, zou den de toeringcarbedrijven er kans toe zien, om via buitenlandse relaties toch vrij aanzienlijke hoeveelheden rookwaren over de grens te voeren, zonder accijns te betalen, aldus de winkeliers. Gisteravond verklaarde de direc teur van een van de grootste toerwa- genbedrijven in ons land, dat het ini tiatief van de door de sigarenwinke lier? gelaakte handelwijze schijnt te zijn uitgegaan van de grossiers. Hij verklaarde zelf enige malen door een grossier te zijn benaderd, op welke aanbiedingen hij echter niet was hv gegaan. Hij achtte het namelijk heel goed mogelijk, dat een groot deel van de rookwaren, die vrij van accijns over de grens gevoerd werden, niet aan de passagiers ten goede komt, doch in de smokkel verdwijnt. vond 't niet leuk „We zijn verdwaald en wonen in Amstelveen!", vertelden gistermiddag twee kleuters van 3 en 4 jaar aan de Amsterdamse politie, die hen dwa lende door de hoofdstedelijke straten aangetroffen had. „Hiujl dan maar niet", zei de agent geruststellend", want dan mogen jul lie fijn mat de auto mee naar Amstel veen". De kleuters huilden echter helemaal niet en beklommen verheugd de politiewagen, die even later naar Amstelveen snorde, waar de politie aan een der peuters vroeg hem de weg te wijzen. Toen ze echter een kwartiertje door Amstelveen getoerd hadden en het hui? mog steeds niet gevonden was, kwam het hoge woord eruit: „We maken maar een grapje, want we wonen aan de Weteringschans in Am* sterdam". Nu, dat vond „oom Agent" hele maal geen leuk grapje en met een boos gezicht werd weer naar de hoofdstad gekoerst, waar de ouders na een onderhoud met de politie de huimor van hun ondernemend kroost ook maar zeer xnatig wisten te waar deren. HONDS OPTREDEN. Drie honden hebben gistermorgen in een weide in Veenendaa! een ware slachting aangericht onder het klein vee, dat zich in de wei bevond. Toen de gewaarschuwde eigenaresse op het jachtterrein aankwam bleken drie geiten, een schaap, acht konijnen, acht hennen en drie ganzen ver scheurt te zijn. De schade beloopt in de honderden guldens. De eigenaren van de honden zijn opgespoord. Te Milaan is dinsdag een Italiaans militair vliegtuig verongelukt waarbij alle zes inzittenden om het leven kwamen. In 1955 zijn in Italië 5.746 perso nen bij verkeersongelukken om het leven gekouhen en 111.526 gewond. Toeristen hebben op de boden?) van een driehonderd meter diepe af grond najbij de Zwitserse plaats Mar- tigtny het geraamte gevonden van de jachtopziener Marcel Nieollier, die in september 1939 onder geheimzinnige omstandigheden was verdwenen. Zijn verdwijning heeft destijds opschud ding in het gebied van Martigny ge wekt. Tot op heden zjjn meer dan honderdduizend verplaatste personen door toedoen van het Rode Kruis met hun familie verenigd. Op Sumatra zijn de mensapen bijna uitgestorven als gevolg van de jacht, die zonder vengunning op deze dieren wordt gemaakt. De rhinocerossen worden met hetzelfde lot bedreigde In Assam zijn meer dan 370 leden van de Nag as tarn gedood bij gevech ten met het Indiase leger. De rege- rjngsstrijdkraahten telden 68 doden en 340 gewonden., aldus is in het Indiase parlement meegedeeld. Een groep Naga'? had een onafhan kelijke Naga-staat willen stichten. Omdat het materiaal op was en herstel te kostbaar zou zijn, werd het vorig jaar de bekende elektrische bergbaan naar Berg en Dal opgehe ven. B. en w. van Nijmegen over wegen nu echter de oude route met dieselbussen in ere te herstellen en deze te laten lopen over de betonnen brug over het Mgr. Hordijkplateau. Op de „Agrarische dag", die op 22 augustus te Woerden gehouden wordt, tijdens een zogenaamde vakan tieweek, hoopt de commissaris der koningin in de provincie Zuid-Hol* land, nw. J. Klaasesz, een bezoek te brengen aan deze stad, waar dan o,a. een feestelijke kaasmarkt en volks spelen gehouden worden. Hooibroei was vermoedelijk de oorzaak van een boerderijbrand te Buitenpost, die het in 1954 gebouw* de bedrijf van de heer H. J. Wijma in as legde, Twintig varkens en een kalf, kwamen in de vlammen om- Ook het pas gewonnen hooi, 109 pak stro, een maairniachine, twee land- bouwwagens en andere landbouwge reedschappen werden een prooi van het loeiende vuur. Slechts het woon huis bleef, dank zij een brandmuur, gespaard. Verzekering dekt de schade. Een luchtmacht-tentoonstelling, die van zaterdag 4 tot woensdag 8 augustus op een speciaal daarvoor af geschermd en ingericht gedeelte van de vliegbasis Soes torberg gehouden wordt, heeft tot doel de luchtmacht dichter bij het Nederlandse volk te brengen. Aan het interessante pro gramma is een wedstrijd verbonden tussen de kunstvlieggroepen, waar over de luchtmacht beschikt. Tevens wordt medewerking verleend door de luohtmaohtkapel. Scheepsberichten AAGTEDIJK 31 Antw. AALSUM 31 R'dam. AKKRUMDIJK 31 v. R'dam n. New Orleans. ALBLASSERDIJK 31 R'dam. AMERSKERK 31 v. Djibouti n. Penang. AMSTELSTAD p. 31 Kp St. Vincent n. Marseille. ARKELDIJK 31 R'dam. BANDA 1 te Mena al Ahmadi. BANKA 1 A'dam. BLITAR 1 Cheribon. CALLISTO 1 Wabana. CALTEX LEI DEN 31 v. Suez n. Perz. Golf. DELF LAND p. 31 Ouessant n. Las Palmas. EENHOORN p. 31 Ouesant n. R'dam. ESSO AMSTERDAM 31 v. R'dam n. Ras Tanura. FRIESLAND SSM 31 v. Dasen ham n. Gdynia. HAARLEM 31 R'dam. HOOGKERK p, 30 Finisterre n. Antw. ILOS 31 A'dam. KOTA BAROE 31 v. Port Swettenham n, Aden. MAAS 31 v. Bremen n. A'dam. MOORDRECHT 31 v. Mena al Ahmadi n. Aden. ORANJEFON TEIN 31 A'dam. ORANJESTAD 30 Am sterdam; OVERIJSSEL 31 v. Bangkok n. Hongkon- PHRONTIS 31 v, Liverpool n. Port Said. POLYDORUS 1 Aden. PRINS PHILIPS WILLEM 31 Londen. PRINS WILLEM GEORGE FREDERIK p. 31 Landsend n. Glasgow. RAKI 1 Genua. RIDDERKERK 1 Aden. ROGGEVEEN 31 v. Singapore n- Port Swettenham. RIJNKERK 31 Penang. SCHERPEN- DRECHT p. 31 Belem n. Aruba. SCHIE- DJK 31 R'dam. STAD VLAARDINGEN 31 v. Vlaardingen n. Narvik. TEIRE- SIAS 1 Port Swettenham. TIBIA 1 Suez. TITUS 31 A'dam. VANNECK 31 v. Sin- are n. Tj Priok. WAAL p. 31 Malta ■issabon. WONOSOBO .31 v. Cagayan- deoro n. Los Angeles. ZUIDERZEE 31 v. Singapore n. India.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6