DUINSTREEK RIJNSTREEK Acad. Ziekenhuis, centrum voor behandeling van kinderverlamming KNIKKEBEEN' KNIKT Schetp Andere raadsstukken Gemeenteraad WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Dringende behoefte aan verpleeghulp! De directeur-geneesheer van het Academisch Ziekenhuis verzoekt ons opname van het volgende: Over de kinderverlamming in ons land is in de pers reeds veel geschre ven en onlangs heeft de geneeskun dige hoofdinspecteur van de Volks gezondheid aan alle artsen in Neder land richtlijnen voor behandeling en preventie van de poliomyelitus (kin derverlamming) toegezonden. Van een alarmtoestand is zeker geen sprake, maar men moet in deze omstandigheden en in dit jaargetijde op alles voorbereid zijn en het is daarom dat de geneeskundige hoofd inspecteur zijn richtlijnen heeft rond gezonden. Zoals bekend, is o.a. ook het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden dooi de hoofdinspectie aangewezen als centrum voor de behandeling van de kinderverlamming. De moderne behandeling van deze gevreesde ziekte vraagt zeer veel personeel, met name verpleegsters en masseurs of masseuses. In deze tijd zijn er bü het toch al krap toe gemeten aantal verpleegsters van zelfsprekend vele met vakantie. Om aan de hoge eisen van verple ging der polio-patiënten op een juiste wijze te kunnen voldoen heeft het Acad. Ziekenhuis dringend hulp no dig. Laten daarom alle vrouwen met een diploma ziekenverpleging, die het beroep niet meer uitoefenen; al- Jen die wel eens in een ziekenhuis gewerkt hebben, bijv. als verpleeg hulp en ook allen die nimmer zieken hebben verpleegd, maar zich geroe pen voelen om te helpen zich melden bij de Adj. Directrice van het Aca demisch Ziekenhuis. HET SPEL GAAT (TOCH) BEGINNEN Circusmensen houden van dikke woorden. Zo spreken de artisten van „Knikkebeen" op het ogenblik over de „gala-première", die hedenavond in de circustent aan de Du Rieustraat om 8 uur begint. Dinsdagmiddag stond de tent, die zondag door de storm werd geteisterd en neergeveld, weer recht. Mannen kracht was daarvoor nodig, al was het dan de kracht van jonge mannen, die verenigd hun schouders zetten onder de drie zware masten, die het dak moeten schragen. Langzaam maar zeker zag men het dakzeil rijzen ende grijnslach van „Knikke been", die sinds zondagmiddag ver dwenen was, wekte weer de lachlust van balletdanseressen, acrobaten en dresseurs. Toen aan 't repeteren voor de gala avond. Dan gaat het beste beentje voor, want er komen autoriteiten, men verwacht een werkelijk „hooggeëerd publiek". Maar ook niet-uitgenodigden zijn van harte welkom, zij vergoeden door hun entree de schade, die de storm veroorzaakte. Ach, die storm, die „Knikkebeen" zo ongelegen kwam en waaraan hij maar liefst niet meer denkt. De jonge artisten hopen op veel belangstelling; Ook op donder dagavond, wanneer ook om acht urn- de tent opengaat. POTLOOD en GEEST No. 535. Horizontaal: 1. hoofddeksel, 4. snoer van een hengel, 7. god der liefde, 8. ontkenning (Eng.), 9. mijn heer (Eng.), 10. voorvoegsel, 11. voed- sel, 14. bastaarduitgang, 15. gem. in N.H., 17. voorzetsel, 19. schijn, voor komen, 21. bekende afkorting, 22. ri vier in Italië, 23. latwerk, 24. bedek king van een gebouw. Verticaal: 1. broeibak, 2. vriendirt (Fr.), 3. deur van een wagon, 5. zij tak Donau, 6. kerkelijk zangstuk, 10. verdorven, 12. plechtige gelofte, 13. vrijtbuiter, 16. meisjesnaam, 18. gem. in Gelderland, 20. kledingstuk. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 533 Horizontaal: 1. Korea, 4. ara, 7. angel, 9. raad, 11. Da, 12. gal, 13. pel, 14. al, 15. kano, 16. atlas, 17. den, 19. grens. Verticaal: 1. ka, 2. oraal, 3. rand, 5. slalom, 6. orgaan, 8. eden, 10. aalt, 13. Pasen, 15. kade, 18. N.S. Help ons de polio-patiënten te ver plegen! Ook masseurs en masseuses, die in de moderne behandeling zo'n grote rol spelen, hebben wij dringend nodig. Examens Leidse analysten school Voor het examen Laboratoriumas- sistent(e) A slaagden aan de Leidse Analystensohool aan de Rünsbur- ferweg: de dames: C. M. v. d. oort, Sassenheim, N. Koster, Haar lem, H. M. Sloothaak, Aarlander- veen. De heren: A. H. Wijnands, Lei den, G. Th. v. d. Berg, Noordwijk, W. N. van Heusden, Leiden, T. v. d Meijden, Koudekerk a. d. Rijn, C. W. Kooreman, Leiden, A. v. d. Weert- hof, Lelden, A. Kamerling, Leiden. Voor het diploma Laboratorium- assistent(e) B de dames: C. C. Rij laarsdam, Bodegraven, Ch. Kalkman, Bodegraven, A. W. v. d. Cappelen, Heemrtede, F. R. Lubbe, Wassenaar (met lof), C van Buuren, Leiden, C. Punselie, Bodegraven, M. J. Zonne veld, Voorschoten, M. A. J. v. Lierop, Hillegom, M. C. v. d. Klauw, Noord- wijkerhout (met lof), J. van Schoo- ten, Leiden. De heren: J. Kortmann, Zoeterwoude, M A- Hartem.nk, Oegstgeest, Ch- A. Straman, Leider dorp", D. A. Bekoojj, Leiden, A. Mugge, Voorschoten, J. J. Siewers, Voorburg, W. F. Jansen, Katwijk aan den Rijn. Afgewezen: 1 candidaat. Geslaagd voor het diploma La.oo- ratorium-assistent B (met de aante kening Medische richting): de dames: L. de Jong, Katwijk aan Zee, T. J. van Rijswijk, Hillegom, C. C. van Niekevk, Leider en de eerwaarde broeder Emarus (A. N. de Goeij), Noordwijkerhout (met lof). Vervolg. VERLICHTING RAFENBRUG EN STEENSCHUUR. B. en W. hebben klachten bereikt omtrent het geraas van het verkeer op het Rapenburg, westzijde. Het ver keer is in belangrijke mate toege nomen, hetgeen op het Rapenburg voornamelijk aan de westzijde, voor- zoveel gelegen tuiasen de Groenfhazen- gracht en de Kaiserstraat, bijzonder merkbaar is. Voorts is de huidige klinkerweg niet gefundeerd, zodat deze tengevolge van het zware ver keer niet voldoende houdbaar is. Aan een en ander kan worden tegemoet gekomen door ten opzichte van ge noemd weggedeelte een andere weg constructie toe te passen en wel een gestrate klinkerverharding op een ge- strate fundering van oude klinkers. De gehele rijweg moet derhalve wor den vernieuwd. De kosten van deze verbetering worden geraamd op 34.800. Tevens delen B. en W. mede, dat de openbare verlichting van het Ra penburg en het Van der Werffpark, welke een gasverlichting is, in het kador van het grote plan tot ver nieuwing van de straatverlichting door een elektrische verlichting zal worden vervangen. Aangezien het Rapenburg een mo numentale gracht is, moet de vorm van de lantaarns in esthetisch opzicht aan hoge eisen voldoen. B. en W. heb ben op het gedeelte van het Rapen burg. van de Doezastraat tot aan de St. Jeioensbrug, met drie verschillen de lantaarns een proef genomen. Met de Welstandscommissie der gemeente zijn B. en W. van mening, dat de mid delste proef l antaarn op het Rapen burg en omgeving zeer goed voldoet, ook wat betreft de paalvorm en de. kleur (groen). DE WASGELEGENHEID OP GEMEENTELIJKE SPORT TERREINEN. De wasgelegenheden in de kleedge bouwen op de drie bijivelden van hei sportpark Leidse Hout voldoen niet meer aan de te stellen eisen. Verbe tering daarvan is dan ook gewenst. De daartoe nodige werkzaamheden omvatten o.a. het wijzigen van de indeling van de waslokalen, het ma ken vai\ betonnen vloeren met gra- nito dekvloer in de wasruimten, het bekleden van de wanden met eterndt- granité platen en het aanbrengen van voetenwasbakken en van de nodige aan- en afvoer leidingen. Om de terrein-akkommodatie ook op dit punt aan de tegenwoordige inlich ten te doen beantwoorden, achten b. en w. het verder gewenst in de was lokalen tevens warmwaterdouches aan te brengen, evenals zulks in het kleedgebouw op het hoofdveld van De Leidse Hout is geschied. Deze in stallaties zouden b. en w. mede willen doen plaats in de kleedgebouwen van de andere daarvoor in aanmerking komende gemeentelijke sportterrei nen, te weten <!Se terreinen, gelegen aan de Nachtegaallaan, de Zoeter- woudsesingel en de Boshuizerkade. De kosten van de bovengenoemde voorzieningen worden begroot op 30.000.—. VERRIJDBARE WATERPOMP OP SPORTTERREINEN. De in het sportpark Leidse Hout aanwezige pompinstallatie is dermate versleten, dat een doeltreffende sproeiing van velden en sintelbaiam niet mogelijk is. Vervanging van de installatie is dan ook nodig. De kos ten daarvan worden geraamd op 2.080.—. De Sportstichting wenst voorts over te gaan tot aanschaffing van 'n twee tal Termi-apparaten ten behoeve van het onderhoud van sintel- en tennis banen. De kosten worden geraamd op 1.266,—, In verband met de toeneming van het aantal gemeentelijke sportterrei nen dient tenslotte het materiaal, dat beschikbaar is voor het verrichten van onderhoudswerkzaamheden, te worden aangevuld met een verrijd bare waterpomp, voorzien van een sproeiinstallatie. De kosten daarvan bedragen ongeveer 1.370, GESLAAGD. Geslaagd voor de schoplgkte Pbitg M.O.-A te 's Graven'hage mej. W. E. Gritter Doublet te Leiden. Training Docos. Morgenavond orn 8 uur is er, onder leiding van de heer Matla, trainen voor de Docos-senioren aan de Hgag- weg te Leiden. Jaarverslag. Leger- ën Wapen- museurn. Uit het jaarverslag van het Neder lands Leger- en Wapenmuseum „Ge neraal Hoeffer" blijkt, dat het aantal bezoekers over het jaar 1955 met 68% is toegenomen tot een totaai van 5097. Het aantal betalende bezoekers was 2538, hetgeen een toename betekent van 111%. Betreffende de geldelijke toestand van het museum wordt melding ge- maakt van een ontvangst aan entree- gelden van 461.75, een belangrijk groter bedrag dan dat wat het vorig jaar aan recettes geïnd werd. Ér werd, eveneens over het jaar 1955' een subsidie aangevraagd en verkre gen van 75.000. Inkomsten werden onder andere nog verkregen door ver koop van duplicaten en door het ver richten van herstellingen voor ande ren tot een bedrag van 3948.93. In dien de aanvullende subsidie van f 5800 wordt verleend, zal men dit jaar met een batig saldo van 3785.66 sluitep. Er werden veel nieuwe museum stukken ontvangen. R.K. Vakantiebezigheden. Wijzigingen in het programs: Jozeph-parochie: Vrijdag: groep 11 en 12 2 uur Alexanderstraat circus Knikkebeen. Hartebrügparochie: Donderdag: groep 21 t/m. 25 2 uur Romanz. 31 t/m. 35 2 uur Romanz naar oircus Knikkebeen. Vrijdag groep 21 t/m 25 9.15 uur Romanz zwemmen; groep 31 t/m. 35 9.15 uur Romanz zwemmen; vrijdag middag 2.30 uur Romanz dezelfde groepen. Lod. en Petnfcparochie: Donderdag Jongens junioren 9.30 uur kerkplein circus Knikkebeen, meisjes junioren idem; vrijdag jongens junioren 10 uur kerkplein naar Katwijk. Leonard'usparoohie: Vrijdag alle groepen om IC.15 uur Potgieterlaan naar circus Knikkebeen. Burgerlijke Stand Geboren: Davjd zn van J. van der Wijngaard en G. Flippo. Maria Jean- nette Eva Susanna dr van J. B. N. Beurze en A- M- J- de Romijn. Elisa beth Meynouw dr van C. C. Vlam en T. M. Klop. Dirk zn van D. van de Wijngaard en P. Tisseur. Robertus Johannes zri van J. C. Zaal en A- Verstraten. Wilhelmina dr van W. de Jong en J. C. S. Kooreman. Carla Jo hanna dr van J. de Boer en E. Bodrij. Antonia Pieternella dr van J. van Dijk en H. G. van Elswijk. Maria Margaretha dr. van A. A. Schaken- bos en A. A. C. van Beek. Hillegon- da Rendrika Maria dr van A. J. van der Born en A. F. Driespen. Leendert zn van L. Hogedoorn en A. M. van Fulpen. Hendrika dr van C. A. Abs- poel en J. van Leeuwen. Overleden: J. Ph. van der Pluijm zn 3 mnd. Leidse Agenda WOENSDAG. St. Petruskerk, Razenkranskruis* tocht, 7 uur R.m- DONDERDAG. Burgerzaal Stadhuis, Expositie pioemsierkunst, 7.30 n.m. Burgerzaal Stadhuis, Expositie Bloemsiepkvinst, 7.30 p.m. ZATERDAG. Burgerzaal Stadhuis, Expositie Bloemsierkunst, 7.30 n.m. Rijnsburgs Bloemencorso, aankomst te Leiden 3.30 n.m. Start verlicht Corso 9.00 n.m. TENTOONSTELLINGEN. Den Burcht: Hedendaagse beeld houwkunst. Dagelijks tot zonsonder gang (t.m. 26 augustus). Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Te keningen door Rembrandt (t.m. 15 september). Pieterskerkgracht: Leidse schilder en Teken-academie „Ars Aemula Na turae". Dagelijks 104 uur, maandag, woensdag en vrijdag ook van 810 uur n.m, (t.m. 18 augustus). Rembrandt als leermeester, Tpt 1 september. Dagelijks 105 uur nam. Zondage 1—5 uur nam. Pgn- derzagavond 7.308.30 uur nam Rijksmuseum voor Volxenkunde: Zomertentoonstelling „Van klei tot pot". (Tot 1 oktober). De avond- en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: apotheek Herdingh en Blanken Hogewoerd 171, tel. 20502; apotheek Re ijst, Steen straat 35, tel. 20136; apotheek Oegst geest, Wilhelminapark 8, tel, 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 27 juli 3 aug. zijn door de Kath. Film-Cen trale als volgt gekeurd: Cpino: „Anchors aweigh", 14 jaar. Lido: „Jammer, dat ze 'n canaille is", 14 jaar. Luxor: „De lawaaischoppers", alle leeftijden. Trianon: „The Goldrush", alle leef tijden. Hex: „Zo vader zo zoon", alle leeftijden. HILLEGOM DE KOMST VAN DE NIEUWE PASTOOR VAN ST. MARTINUS. Donderdagavond om kwart over zeven zal de nieuwe herder van de St. Martinusparochie, de zeereerw. heer H. M. J. van Houten, in Hille gom arriveren. Op het plein voor de school met'den Bijbel zal het R.K. muziekkorps „Crescendo" zich op stellen en in de nabijheid daarvan, op de linkerzijde van de Van den Ende laan zal de wnd. burgemeester, wet houder W. F. van Dam, de pastoor namens het gemeentebestuur welkom heten. Voorafgegaan door de muziek, zal de pastoor zich daarna naar de kerk begeven, waar hij op het kerk plein zal worden toegesproken door dr. G. P. D. Ie Cocq d'Armandville, namens het r.k. kerkbestuur. In de kerk zal kapelaan Truijens de pas toor toespreken namens de parochie. Zondag a.s. zal de officiële instal latie van pastoor Van Houten plaats hebben onder de Hoogmis van 10 u„ welke plechtigheid door de hoogeer waarde deken zal worden verricht, ST. MARTINUSPAROCHIANEN NAMEN AFSCHEID VAN HUN PASTOOR. Nadat pastoor Kosters zondagmor gen onder de H. Mis zijn parochia nen er aan had herinnerd, dat dit de laatste maal was, dat hij als hun pas toor het woord tot hun richtte en zeer bewogen afscheid had genomen van allen, kwamen de parochianen zondagmiddag persoonlijk afscheid nemen van hun pastoor. Een onaf gebroken rij van mannen en vrouwen en jongeren ging deze middag de pastorie binnen, waar de pastoor tot ieder die hem de hand kwam drukken een apart woord ten af scheid sprak. Ook maakten verschil lende organisaties en bestuderen van kerkelijke verenigingen van deze gelegenheid gebruik om de pastoor vaarwel te zeggen, terwijl velen hun medeleven met pastoor Kosters, die nadat hij gedurende ruim 22 jaar de St. Martinusparochie heeft be stuurd, zo kort voor zijn gouden feest naar elders vertrekt, hebben doen blijken door het zenden van bloemen en andere geschenken. Administratie „bijzondere wetten" verhuisd. Met ingang van heden is de administratieve uitvoering van de Vreemdelingenwetten, de Visserij- wet, de Jacht- en Vogelwet, de Wa pen- en Vuurwapenwet en de Wet op woonwagens en woonschepen overgebracht naar de afdeling Be volking der gemeente-secretarie. Belanghebbenden dienen zich dus voortaan niet meer te vervoegen op het politiebureau, doch op het raad huis, afdeling Bevolking. DE KWAKEL WEDEROM DE BRUG DER ZUCHTEN. Wederom is er kostbaar auto materiaal beschadigd op de beruchte brug nabij veehouder Th. van Rijn. Toen een autobus van de firma Maar- se en Kroon vanaf de Kwakel, rich ting Vrouwenakker reed, kwam deze bus met de rechter voorkant onzacht in aanraking met de brugleuning. Het gevolg was, dat de leuning zwaar werd beschadigd, terwijl ook de bus behoorlijke averij opliep. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Voer het diploma middenstands examen slaagdien de dames Annie Laimimers, To Janmaat en de heren Wim de Jong en Marinius van Zaal. NOORDWIJKERHOUT Het beruchte kruispunt. Op zon dagmorgen, omstreeks 9 uur vond op het kruispunt GoowegSchulpweg een aanrijding tussen twee personen auto's plaats. Een personenauto, be stuurd door A. L. van F. uit Den Haag, kwam vanaf de Schulpweg en stopte op het kruispunt om aan een voorbijganger de weg te vragen. Een auto, bestuurd door W. A. J. M. uit Hillegom, die over de Gooweg reed, komende uit de richting van het dorp, reed tegen de stilstaande per sonenauto op. Er ontstond alleen lichte materiële schade. RIJNSBURG Door vakantie van burgemeester P. N. Höweler berustte het vorzitter- scihap van de gemeentera?dsvergade- ring, welke gisteravond in het ge meentehuis werd gehouden, bij de wejjh. T. Kralt. Afwezig waren nog de heren wet C. D. v. d. Vijver en W- L. y. d. Gugten. De voorzitter opende deze vergadering op de gebruikelijke wijze, waarna enkele ingekomen goedkeuringen van Ged. Staten wer den behandeld. Hoewel de goedkeu ring er is voor een kinderspeelplaats aan de Kanaalstraat, is dit aldus de voorziter nog niet voor ejkaar, want zonder toezicht op de speelplaats kan hier niet toe werden overgegaan. Op een verzoek aan de buurtvereniging „Kanaalstraat", om deze -peelfuin in beheer te nemen, werd in een schre ven geadviseerd, een dergelijk ver zoek tot de stichting Spinoza te rich ten. De heer Zandbergen sprak Je hoop uit dat er misschien nog wel een comité opgericht zal worden voor een speeltuinvereniging, zodat de speeltuin, welke zeer nodig is, toch verwezenlijkt zal worden. Aan de riolering van de Brouwerstraat, waar voor de buizen reeds aanwezig zijn, heeft men nog niet kunnen beginnen gezien deze nog gestagneerd wordt, doordat men nog met een der huig- eigenaren, de fam. Den Haan, nog toe geen overeenstemming is gekomen, geadviseerd werd sterkere maatrege len te nemen. Tot onderwijzeres van de o.l.-sphool werd met algemene stemmen ipej. A. Mr Smit te Leiden benoemd. Voor de Johanna-stichting te Arnhem, voor het lichamelijk ge brekkige kind, werd een subsidie van 10 per jaar beschikbaar gesteld. Na de rondvraag waarin de vraag gesteld werd om tot sloping van het pand, waar de brandweerkazerne zal verrijzen, over te gaan, hetgeen nader bekeken zal worden, ging de raad in geheime zitting. WASSENAAR UITBREIDINGSPLAN PAPEGAAIENLAAN NIET GOEDGEKEURD. Bij K.B, is alsnog goedkeuring ont houden aan een besluit van Gedepu teerden van Zuid-Holland tot goed keuring van het uitbreidingsplan Papegaaienlaan der gemeente Was senaar voor de gronden, gelegen tus- Laatste Berichten De kabinetsformatie Naar de woordvoerder van de for mateur mededeelt, heeft de fermeteur van de heer H. A. Korthals, waar nemend voorzitter van de Tweede Kamerfractie der V.V.p. beden een brief ontvangen met een groot aantal opmerkingen over het eonceptpro- gram. Verschillende van deze opmer kingen grijpen in het conceptprogram zoals het nu luidt, diep in. De formateur heeft hedenmiddag te twaalf uur de heer Andriessen ont vangen, die een aantal opmerkingen, in de R. K. fractie over het concept- program gemaakt, heeft overgebracht. Op grond van de algemeen gunstige beoordeling yaJl bet concept-program wordt de vraag over het adviseren van geestverwanten betreffende het zitting nemen in het te formeren kabinet bevestigend beantwoord. De formateur heeft voorts een brief ontvangen van mr. J. A. W. Burger, voorzitter van de P.v.d.A.-fractie *n de Tweede Kamer, waarin de vraag over het adviseren van geestverwan ten onkennend wordt beantwoord. Het concept-program wordt als ge heel onaanvaardbaar geacht. De heer Burger kan aan de formateur niet aangeven in welke bepalingen of leemten van het concept-program stuk voor stuk de bezwaren schuilen. Wel worden enkele voorbeelden genoemd om de onaanvaardbaarheid van het geheel te adstrueren. sen de Papegaaienlaan, de Schouw- weg, Rust en Vreugdlaan en Backers- hggenlaan. Een en ander naar aan leiding van een beroep, ingesteld door D. J. de Bruyn en Tb- A. M. Potjes te Wassenaar. OEGSTGEEST De heer A. L. Birkse slaagde aan de Luehtvaart Nijverheidsschool te Seheveningen voor het diploma vliegtuigmonteur. HAZERSW0UPE Van bromfiets gevallen. .Door onbekende oorzaak kwaan een dame uit Den Haag met haar'bromfiets op het rijwielpad langs de Hoogeveen- seheweg te vallen. Dokter J. de Goeje Ut Benthuizen was spoedig ter plaatse en constateerde o.m. enige sahaaf- wonden aan hand enen benen en een hersenschudding. Zij werd per auto naar haar woning gebracht. De brom fiets was flink beschadigd. Bert Windhorst is te Utrecht ge slaagd voor het diploma sohilderg- LEIMUBDEN GEMEENTERAAD. De raad van Leimuiden kyoam maandagavond in openbare vergade ring bijeen onder voorzitterschap van de heer C. A. W. Buijkx, voethou der loco-burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heer P, L. Noorder- meer. De raad besluit nadat de geloofs brieven van het nieuw benoemde lid van de raad, de heer Jac. de Rijk, zijn onderzocht, deze toe te laten. Als de heer De Rijk zijn eed in de han den van de voorzitter heeft afgelegd heet de voorz. de heer Jac. de Rijk van harte welkom. Hij hoopt, dat de nieuw benoemde zijn beste la-achten aan het welzijn van de gemeente zal geven en dat hij zal trachten de voet sporen van zijn voorganger te druk ken. De heer De Rijk dankt de voor zitter voor diens hartelijke woorden en zegt dat hij er naar streven zal om de gemeentebelangen op een goe de manier te behartigen. De voorzitter deelt mede dat van het Departement van Wederopbouw en Volkshuisvesting de verheugende mededeling is binnengekomen, dat wederom twaalf woningen zijn toe gewezen en dat met de bouw daarvan kan worden begonnen. In de vacature van lid van de commissie voor de technische dienst der gemeenten Leimuiden, Nieuwveen en Rijnsater- woude wordt in de vacature ontstaan door het vertrek van de heer Tasse- ron benoemd de heer W. Vonk. De heer Vonk neemt zijn benoeming aan. De heer Buijkx deelt mede, dat het voorlopig wel de laatste vergadering zal zijn geweest die hij heeft voor gezeten. Hij dankt de leden van de raad en zijn mede-wethouder, de heer Obdijn voor de steun en medewer king die hij in de afgelopen drie maanden heeft mogen ontvangen. Een bijzonder woord van dank richt hij tot de gemeente secretaris voor de steun en voorlichting, die hij van deze heeft mogen ontvangen en die zijn taak aanmerkelijk heeft ver licht. De heer H. P. J. Noordermeer slaagde te Utrecht voor het Staats examen Gymnasium A. RIJNSATERWOUDE GEMEENTERAAD. De raad van Rijnsaterwoude kwam bijeen onder voorzitterschap van de heer S. J. Visser, wethouder loco burgemeester. Aanwezig waren alle leden. De voorzitter opent de verga dering met gebed en deelt mede, dat h\j met de secretaris een bezoek ge bracht heeft aan het ministerie van onderwijs. Gesproken is daar over een eventuele opheffing van de o.l, school. Opheffing is niet mogelijk voor het einde van het cursusjaar 1057-58. B. en W. zullen thans een oproeping plaatsen om te kunnen voorzien in de vacature, die aan deze school is ontstaan. Op voorstel van B. en W, besluit de raad een bedrag van ongeveer ƒ320.— bij te dragen in de autotoelage, die door de ge meente Leimuiden aan de nieuwe bur gemeester is toegekend. Leimuiden treedt op als centrale gemeente die de gehele toelage uitbetaalt. De auto toelage wordt op basis van het inwo nertal over de drie gemeenten omge slagen. De begroting 1956 wordt met dit besluit in overeenstemming ge bracht. De voorzitter zegt nog dat dit de laatste vergadering wel zal zijn die door hem werd voorgezeten. Hij dankt dq leden van de raad, zijn me-, de-wethouder en de secretaris voor de steun en medewerking die hij als loco-burgemeester in de afgelopen drie maanden heeft ontvangen. ZEVENHOVEN AFSCHEID MEJ. KERKHOVEN- Gistermiddag vond in het r.k. bondsgebouw te Zevenhoven het af scheid^ plaats van mej. Annie Kerk hoven, die wegens huwelijk de kleu terschool te Zevenhoven gaat ver laten. Mej. Kerkhoven is sedert de op richting der r.k. kleuterschool door de inmiddels naar Argentinië geëmi greerde pastoor Doeswijk in 1947 als kleuteronderwijzeres verbonden ge weest aan deze school. Behalve de kleuters waren in het bondsgebouw aanwezig alle kinderen" van de lagere school met het onder wijzend personeel, het schoolbestuur en vele ouders van schoolgaande kin deren. Toen mej. Kerkhoven met haar toekomstige man, haar ouders en de overige familieleden het gebouw be trad, werd zij verwelkomd met een „Lang zal zij leven". Gezeten aan 'n met bloemen versierde tafel vóór het toneel werd de scheidende kleuteron derwijzeres allereerst toegesproken door pastoor Tabink, die als voorzit ter van kerk- en schoolbestuur uiteen zetten, welke goede zorgen Annie Kerkhoven gedurende negen jaren aan de kleuterschool heeft besteed. Vele moeilijkheden, aldus spreker, zijn in die jaren overwonnen moeten worden en op alle mogelijke wijzen heeft men moeten trachten om de kleuter niet alleen nuttig bezig te houden, maar ook vooral om ze iets te leren. Het moet gezegd, hierin is mej. Kerkhoven werkelijk goed ge slaagd. Thans echter is het feit geworden, dat zij als echtgenote van de heer Vlasman, die voorheen als onderwij zer aan de r.k. school te Zevenhoven is verbonden geweest en momenteel als zodanig fungeert aan een ulo school te Mill (N.B.), Zevenhoven en de Kleuterschool gaat verlaten om een nieuw leven te beginnen. Pastoor Tabink wenste haar en haar echtgenoot 't allerbeste voor de toe komst toe en Gc ds beste zegen op hun verdere levensweg. Hierna werd overggaan tot het af werken van een groot afwisselend programma, hetwelk werd verzorgd door de kleuters en de kinderen van de grote school. Op dikwijls originele wijze werden om beurten één-acter- tjes, liedjes en tcespraken gedaan. Namens de kinderen werd aan de scheidende kleuteronderwijzeres door twee peutertjes als afscheidscadeau een prachtige pendule aangeboden, waarna allen wedden getracteerd, Nadat het lange programma afge werkt was, sprak pastoor Tabink nogmaals zijn dank uit namens alle ou'rs van schoolgaande kinderen uit Zevenhoven en bood namens hpt schoolbestuur eveneens een geschenk aan (onder couvert). Tot slot dankte juffrouw Kerkho ven het schoolbestuur, de kinderen en vooral ook de ouders, die haar bij haar taak zo dikwijls daadwerkelijk behulpzaam zijn gweest.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2