JSmtLGAT* Schoonmaak in Boedapest Scherp Aantal valse tientjes reeds ver over elfhonderd Verenigingsgebouw Voorschoten krijgt zeer veel mogelijkheden TROMBOSE IN VERKEERSADER DINSDAG 31 JULI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 De resultaten van het bezoek van de Russische minister Mikojan aan Boedapest treden nu aan het licht. Er is in de Hongaarse hoofdstad een nieuwe regering gevormd en de Hon gaarse machthebbers zijn eens flink door elkaar geschud. Istyan Hidas. een Hongaarse vice- premier, is benoemd tot eerste vice- premier als opvolger van Geroe, thans eerste secretaris van de com munistische partij. Gyoergy Maroson, een voormalige socialistische leider, die in 1950 werd gearresteerd en onlangs is gerehabili teerd, is een van de vice-premiers geworden. Hij werd kort geleden ook gekozen in het centrale comité van de communistische partij en in het politieke bureau. Generaal Farkas, die vorige week in ongenade is gevallen, heeft ont slag genomen als afgevaardigde. Premier Andreas Hegedues heeft een aantal fiscale wijzigingen en an dere hervormingen aangekondigd. Zo zullen de Hongaren voortaan, bin nen de landsgrenzen, zonder vergun ning van woonplaats mogen veran deren. Waarnemers in Boedapest en We nen zijn van oordeel', dat deze wijzi gingen hebben plaats gevonden om de regering en de partij meer good will onder het volk te verschaffen in vertiand met de onrust die door de opstand in Poznan is ontstaan. Negergevechten in Zuid-Afrika Drie personen zijn gedood en zes gewond bij een negergevecht in het plaatsje Evaton bij Johannesburg in Zuid-Afrika. Zeven huizen gingen in vlammen op. De moeilijkheden begonnen met een boycot van de busdienst Johan nesburgEvaton, toen deze haar ta rieven verhoogde. De ene groep van negers was vóór de boycot, de an dere tegen. Hoewel de busmaat schappij de toerievenverhoging in trok, bleef de oorlog tussen de twee groepen voortduren. EVEREST-BEKLIMMER VERONGELUKT IN ZWITSERLAND Thomas Bourdillon, een lid van de Britse ploeg bergbeklimmers, die in 1953 de Mount Everest bedwongen, en nog een andere Britse bergbe klimmer, R. M. Viney, zouden om het leven zijn gekomen bij een val van de bergtop Jagihorn in het Berner Oberland. President Eisenhower heeft een wetsontwerp ondertekend, waardoor de bouw van het eerste door atoom kracht voortbewogen koopvaardij schip mogelijk wordt. De kostprijs zal ongeveer 40 miljoen dollar be dragen. Tengevolge van het warme weer en de stormen van de laatste dagen is in Zwitserland, tussen Susten en Grimsel, een gletscher omlaag gestort in een meer, dat hierdoor leegstroom de. De waterstroom verwoestte delen van een in uitvoering zijnde water krachtcentrale te Oberhasli. In Oregon (Ver. Staten) hebben maandag 19 jonge mensen een val van meer dan 30 meter gemaakt, toen zij de beijzelde hellingen van een berg beklommen. Amerikaanse en Cana dese vliegtuigen zijn te hulp gesneld en verschillende artsen hebben de nacht doorgewerkt om de gewonden te redden. In Anakara heeft maandagavond een hevige brand gewoed, waardoor 55 huizen en een moskee werden ver nietigd. Een baby kwam om in de vlammen. POTLOOD en GEEST No. 533. Horizontaal: 1. schiereiland tussen de Japanse en de Gele Zee, 4. vogel, 7. wapen van bijen, wespen enz., 9. voorlichting, 11. afkorting van dona, 12, bitter vocht, 13. vlies, vel, 14. telwoord, 15. bootje, 16. de bovenste halswervel, 17. boom, 19. scheidings lijn. Verticaal: 1. volksnaam voor de kauw, 2. mondeling, 3. kant, 5. ski tocht met kunstmatige hindernissen, 6. courant van een partij, 8. lusthof, 10. koemest vocht, 13. feest van de verrijzenis des Heren, 15. dam langs een water, 18. staatsbedrijf (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing no. 532. Horizontaal: 1. rag, 4. agent, 9. ober, 11. Eger, 12. meloen, 13. Tol, 14. Eede, 15. E. K., 17. li, 18. Aa, 21. ge, 23. ende, 25. ra, 27. dissel, 28. emoe, 30. pels, 31. tinne, 32. Let. Verticaal: 1. Rome, 2. abeel, 3. gel dig, 5. gene, 6. eg, 7. net, 8. tros, 10. roe, 18. kansel, 19. Adèle, 20. pret, 22. eden, 23. esp, 24. Eist, 26. ami, 29. on. GEEN HERHALING. De verrassing, die het vorig jaar de vele honderden schatgravertjes en schatgravers op het Noordwijkse strand stilmaakte, omdat er volko men onverwacht een tweede zee- roverskist met ƒ100,uit het zand opgedolven werd. zal dit jaar vel niet herhaald worden, want dit was werkelijk een vergissing, maar toch zullen de verrassingen niet van de lucht zijn, als dinsdagmiddag 7 aug. a.s. om half drie 's middags het graat-start-sein gegeven zal wor den. Want evenals de „jongens van de Tour" aanmoedigingspremies nodig hebben om over een extra hoog berg je heen te komen, zo zullen de gra- vertjes met extra prertiies ter zijde gestaan worden, wanneer de hitte van de dag de meest avontuurlijke de graaf lust dreigt te ontnemen. Naast deze extra-premies, die op de meest onverwachte momenten uitgeloofd zullen worden, zijn er na tuurlijk weer de talloze kostbare prij zen in de grote prijizentent en dan Oe adembenemende hoofdprijs, die ebt jaar ruet uit een alleen „kale" hon derd gulden zal bestaan, maar waar aan ook nog een speciale premie ver bonden is De St. Vincentianen vertrouwen, d?t de belangstelling, die ieder ,aar groter is geworden, ook dit jaar weer ae stoutste verwachtingen (en die zijn zetr stout!) zal overtreffen. Na de berichten, dat in de kassen van Artis te Amsterdam de Victoria Regia bloeit, vernemen wij van de heer W. Zwart, kas-chef van de Hor tus Botanicus te Leiden, dat er kans bestaat dat in de nachten van vrij dag en zaterdag a.s., ook in deze Hortus een bloeiende Victoria Regia voor het publiek te bezicht.gen /al zijn. Nadere bijzonder ieder, zullen dezer dagen onder de rubriek „Sleu telgat" bekend gemaakt worden. Geslaagd. Te Amsterdam is geslaagd voor het examen M.O. Frans a, mei. M E. Teeuwen, te Leiden. Voor het examen nuttige handwer ken, acte K, zijn te 's-Gnavenhage geslaagd de dames: Martha B'om, Riet Brussel, Paulien van der Hulst, Marjan v. d. Reyden en Ma ja Smit, aiie-i leerlingen van mej. A. J. Leget, Bilclerdijkstraat 3, te Leiden. Het Helaf-personeel vijf dagen aan de Rijn. Hei gezamenlijk personeel van de He.'af heeft haar vakantie gedeelte lijk in Duitsland doorgebracht. Op maandag 23 juli ging man via Elten naor Linz a. Rhein, waar het perso neel werd ondergebracht in Hotel Euiopeische Hof. Er werden ver- schï ende dagtochten gemaakt naar het Moezel- en Ahrdal en cr werd een bezoek gebracht aan een be vriende relatie van de H*laf. Vrijdsg aanvaardde men de terugtocht naar leiden, wr/ men eerst laat in de nacht aankwam, voldaan en met nog vier vakantiedagen voor de boeg. Burgerlijke Stand Geboren: Weijnand, zn. v. W. Stij- ger en J. van Duijn; Wilihelmina, dr. G. Pijnaker en C. Keijzer. Johainnes Berend Antonius, zn. v. N. J. M. Bree- beveld en T. Kulk; Aohilles, zn. v. W. Kui.ier en M. T. Willemsen; Simon Hendrik, zn. v. C. Braxihoven en A. J. Muniaerts; Catiharina Anna Maria, dr. v. J. A. Hiuigsloot en M. Collé; Elisabeth, dr. v. A. Voorzaat en J. C Wolters; Cornelis Gerardus Johannes, zn. v. A. C. J. van Oosterhout en T. J. A. Rommens; Helena, dr v. P. J. Vcorthuijzen en M. E. Jongbloed. Gehuwd: W. ICleis en E Vierkant. Overleden: J. Huisman, weduwnr. 72 jr.; J. A. Zwaan man, 62 jr.; P. Spaanderman man, 52 jr. Wat lezers schrijven Leiden, 30 juli. Leiden leeft!! Inderdaad is het dit jaar zover dat ook Leiden iets gaat doen om het de vacantiegangers ge zelliger te maken. We zien hier en daar fraaie verlichtingen. We zien vlaggengroeperingen we zien fontei nen etc. Al met al, dit jaar is de stad al een stuk gezelliger. Rest mij om trent bovenstaande het volgende. Waarom staat onze fraaie fontein aan de Vismarkt daar toch altijd maar als een dood element. Laat die fontein toch spuiten en Leiden heeft er een aantrekkelijker bezienswaardigheid bij gekregen. We mogen van de vreemdelingen toch niet verwachten dat zij op 3 oktober terug komen om een spuitende fontein te gaan zien. In Bussum heeft de politie binnen zeer korte tijd twaalf valse tientjes weten te achterhalen. Ook uit andere delen van ons land komen nog voort durend nieuwe aangiften van valse bankbiljetten. Hun totaal aantal is nu reeds lang de elfhonderd gepas seerd. Volgens deskundigen zou dit aantal veel groter zijn, wanneer de mensen, die deze biljetten ontvangen schadeloos gesteld zouden worden. LEK GESLAGEN MIJNENVEGER IN DOK GEZONKEN De mijnenveger „Crijnssen", in con servatie in het natte dok op de rijks werf in Den Helder, is het afgelopen etmaal tengevolge van de storm ge zonken. Vermoedelijk is het schip lek geslagen. Met ponten heeft men gis teren het schip zover boven water weten te krijgen, dat het in het dok kon worden gesleept om daar geheel te worden leeggepompt, waarna het lek kon worden hersteld. „Split" op de weg richt schade aan Het onderhoud van wegen met „split" (steentjes ter grootte van be hoorlijk tuingrind) levert een toene mend gevaar voor het verkeer op. Thans is dit weer het geval op de rijks weg Den BoschTilburg. De oogst van een dag op deze weg was: minstens 25 gebroken autorui ten (waarvan de waarde per stuk ongeveer 250 bedraagt) en enkele slippartijen. Verder konden motor rijders en fietsers slechts passeren met de handen voor het gezicht om zich te beschermen tegen het rond vliegende „split". De KNAC heeft het ministerie van Verkeer en Waterstaat reeds gewezen op het gevaar van dit „split" en an dere herstelmethoden aanbevolen. JONGEN IN GEULHEM VAN ROTS GEVALLEN. Gistermiddag is de 11-jarige Jackie Du ij kers uit Berg en Terbijt van een dertien meter hoge rots van de Geul- hemmerberg gevallen. Met ernstige, doch niet levensgevaarlijke verwon dingen werd hij naar het ziekenhuis St. Annadal te Maastricht overge bracht. Tijdens het spelen met vriendjes viel de jongen achterover van de rots. Hij wist zich nog even vast te grijpen aan een struikje, kwam zes meter lager tegen een uitstekende punt en viel toen nog ongeveer zeven meter lager met zijn hoofd tegen een boompje. De jongens hadden juist de schoolrapporten ontvangen en ver keerden in een uitgèlaten stemming. VERHUURDER STAK KAMERS VAN HUURDERS IN BRAND. De hoofdbewoner van Bilderdijk- straat 3 in Tilburg, was zo woedend op zijn onderhuurders een echt paar dat hij hun kamers in brand wilde steken. Hij goot twee flessen benzine in de kamers leeg en stak een lucifer aan. Het gevolg was een grote explosie, omdat de benzine grotendeels ver dampt was. De binnenmuur scheurde en er ontstond een flinke binnen brand. De dader werd bij een fami lielid aangehouden. De ruzie met zijn onderhuurders lieo over de huursam. (Tel.). Autobestuurder zag gewonde vrouw Diet Zaterdagavond laat is de 47-jarige mevr. K. Immeker-Blaauw te Olde- broek bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Te voet stak zij de Zuiderzeestraatweg tegenover haar huis over. Eerst werd zij aangereden door de 23-jarige motorrijder R. K. te Rouveen, waarbij zij tegen het wegdek werd geslingerd. De motor rijder werd licht gewond. Daarna naderde een personenauto, die uitweek voor de motorrijder. De bestuurder zag echter de gewonde vrouw in het donker niet liggen, en reed over haar heen. Zij was toen op slag dood. De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft zijn goedkeu ring onthouden aan de plannen van de gemeente Utrecht om een nieuw Tivoli te bouwen. De minister heeft hier dezelfde overwegingen laten gel den als bij zijn beslissing in zake de bouw van een nieuw RAI-gebouw, nl. de noodzakelijkheid primair de wo ningnood te bestrijden. Dan nog iets over het bloemencorso van a.s. zaterdag. Natuurlijk zijn wij verheugd met dit corso. Maar deze vreugde zal niet algemeen zijn. Im mers het corso zal zowel des middags (nog te verdedigen) als des avonds de Haarlemmerstraat niet doortrek ken. Men vraagt ons bloemen in de etalages te zetten of wat dan ook, maar men zuigt tot twee maal toe op één dag het gehele publiek van Lei- dens gezellligste winkelstraat weg. En dit mijne heren, is niet zo heel erg prettig. De „gele tram" willen wij gerust wel kwijt evenals die kei hard rijdende brommers op zaterdag middag, maar het hopenlijk jaarlijks terugkerende bloemencorso hadden wij toch wel graag ook op de Haar lemmerstraat gezien. Q. J. TER HAAR „WAAROM NIET DOOR DE HAARLEMMERSTRAAT. Leiden, 31 juli. Op 4 augustus trekt het Rijnsburg- se bloemencorso door de straten van Leiden. Hiermede wordt dan tegemoet ge komen, aan de wensen van de inwo ners van de Sleutelstad, die nu geen moeizame escapades per tram of fiets meer behoeven te ondernemen om vanaf een stoffig landweggetje de bloemen pracht te kunnen aanschou wen. Dat men een kilometers lange op tocht niet zo maar zonder meer door een drukke stad kan laten trekken spreekt vanzelf. Zulk een manifesta tie brengt onvermijdelijk verkeers problemen met zich mee. Edoch met open oog voor alle verkeers haken en ogen begrijpen wij toch niet, waarom de Haarlemmerstraat niet in de route werd opgenomen. Zijn Haarlemmerstraat, waar het corso niet, en Breestraat waar het corso doortrekt niet de slagaders van de Sleutelstad? Is de Haarlemmerstraat, waar slechts twee maal per half uur de tram doorrijdt moeilijker begaanbaar dan de Breestraat, welke naast haar veel grotere tram- en verkeersfre- quentie bovendien nog voorrangsweg is? Dit zijn vragen waar mee de win keliers van de Haarlemmerstraat zich tot de organisatoren van het corso hebben gewend en waarop zij tot dus ver geen antwoord kregen. Per slot van rekening is een bloe mencorso toch in eerste instantie een commerciële manifestatie, een ver kapte reclame stunt, die de straten waar het corso doorheen trekt in het middelpunt van de publieke belang stelling brengt. De neringdoende middenstand van de Haarlemmerstraat voelt zich door de huidige gang van zaken terecht achtergesteld en verzoekt de organi satoren alsnog de Haarlemmerstraat in de route op te nemen. WINKELIERS COMBINATIE HAARLEMMERSTRAAT Secr.: Haarlemmerstraat 20. LEICERD0RP Raadsagenda. Vrijdagavond komt de raad van Leiderdorp des avonds acht uur bijeen ter behan deling vap de volgende punten. Verhuren van zolder boven meterka mer; voorstel onderhandse aanbeste ding centraal gym.lokaal en de aan leg van een speelplaats; voorstel on onderhandse aanbesteding van de bouw van was- en kleedgelegenhe den ten behoeve van het tweede sportveld; voorstel tot het verstrek ken van een opdracht aan de heer C. Elffers, architect te Rotterdam, tot het maken van een plan voor de bouw van een ambtswoning voor de burgemeester; voorstel inzake de plaatsbepaling van een ev. nieuw te bouwen raadhuis; voorstel tot aan wijzing van een gemachtigde ter zit ting van Ged. Staten bij de behan deling van tegen het uitbreidings plan ingediende bezwaarschriften; voorstel tot goedkeuring van de reke ning van het Bureau Sociale Zorg over 1955; voorstel tot geven van een straatnaam; voorstel tot verho ging van het krediet in rekening- courant bij de Bank voor Nederland se Gemeenten. Onderhandse gunning. Voor de bouw van het centraal gymnastiek lokaal hebben b. en w. prijsopgaaf gevraagd van twee aannemers, die reeds eerder tot volle tevredenheid voor de gemeente hebben gewerkt Hét verenigingsgebouw te Voor schoten, dat in combinatie met de Openbare Ulo-school wordt gebouwd nadert zijn voltooiing. B. en W. ach ten het dan ook nodig over te gaan tot meubilering en verdere inrich ting. Alvorens over te gaan tot aan schaffing van de inventaris willen B. en W. eerst duidelijk maken, wel ke bedoeling zij hebben met het ge bouw. B. en W. zijn van oordeel na overleg met de commissie voor open bare werken en onderwijs, dat het gebouw niet uitsluitend dient te worden gebruikt als cultureel cen trum, doch dat ook aan derden (zoals verenigingen) de gelegenheid moet worden geboden de zaal te huren voor het houden van congressen, ten toonstellingen, jaarvergaderingen en het geven van feestavonden. Hierdoor zal ook een gunstiger ex ploitatie-uitkomst worden verkre gen. Voor bruiloften, partijen en fa miliefeesten d'int het gebouw niet in bruikleen gegeven te worden. Aan de huurders dient desgewenst te worden toegestaan, dat er gedanst wordt. Het eerste vak vanaf het to neel dient hiervoor te worden be stemd. Extra voorzieningen zijn hier voor niet nodig. Stoelen en tafels. Het ligt in de bedoeling om in de kleine zaal 127 hooggestoffeerde theaterstoelen te plaatsen en in de 'grote zaal en het voorste deel der kleine zaal 378 eveneens hooggestof feerde stapelstoelen. Alle stoelen die nen opklapbare zittingen te hebben. Voor het podium dienen bovendien nog 6 stapelstoelen te worden gere serveerd en voorts is benodigd een 42-tal stapelbare tafels voor de zaal en een 12-tal langere tafels voor de garderobe. Bij diverse Nederlandse meubelfabrieken is een opgave ge vraagd. Slechts een fabriek heeft een aanbieding gedaan. Een West- duitse meubelfabriek doet echter verreweg de voordeligste aanbieding. De stoelen zullen dan uitgevoerd worden met een plastic beklede rug, opklapbare zitting met vering en schuimplastic. De totale post voor n.l. de heren P. de Graaf te Leimui- den en H. W. Sebregts te Bloemen- daal. De eerste schreef in voor 108.580,de tweede voor 114.850. De begroting was 112.050. Het totale project omvat de bouw van een centraal gymnastieklokaal en de bouw van was- en kleedlokalen op het tweede sportveld. Dit veld is in aanleg achter het geprojecteerde gymnastieklokaal. Voorts moet er nog een speelplaats worden aange legd groot 1100 vierkante meter. In het bedrag van de laagste inschrijver is begrepen 12.000 voor deze was- en kleedgelegenheid en 7000,— voor de speelplaats. De elektrische instal- .atie is hierin niet opgenomen, even- nfin de vloerbedekking die resp. wor den geraamd op f 1000 en 6000. Voor het centraal gymnastieklokaal moet derhalve worden gerekend op 96.580— waarvoor de inspecteur van het lager onderwijs toestemming heeft verleend. B. en W. stellen voor de heer P. de Graaf de bouw te gun nen voor de totale kosten van hot project 168.000, Uitbreidingsplan. Op 6 septem ber zullen Ged. Staten een open bare vergadering houden waarin ver slag zal worden uitgebracht over de tegen het op 7 oktober 1955 vastge stelde plan tot herziening van het uitbreidingsplan-in-hoofdzaak voor het landelyk gebied van het plan uitbreidingsplan in-onderdelen voor de gronden, gelegen nabij de be bouwde kom, ingediende bezwaren. B en W. stellen voor als gemachtigde te doen optreden ir. J. A. Kuiper te Rotterdam, die het uitbreidingsplan heeft ontworpen. Nieuwe straatnaam. Nu ie Eri- ■■alaar is doorgetrokken en een nieu we straat is aangelegd van de Erica laan naar de Dr. de Bruijnestaat moet aan deze straat een naam gege- -ven worden. B. en W. stellen voor deze straat te noemen Van Geerstraat naar de burgemeester die in Leider dorp zijn ambt uitoefende van 1867 tot 1888. stoelen en tafels beloopt een bedrag van ƒ33.100. Toneelinrichting. Voor de toneelinrichting dienen verschillende voorzieningen te wor den getroffen. Allereerst dienen „trekken" te worden aangebracht. Hierdoor wordt het mogelijk om coulissen, friezen en plaatselijke ver lichting op te hangen. Verder 5 spottlights, 2 statieven en 2 verduis teringsweerstanden. Voorts is het wenselijk toneelgordijnen aan te schaffen waardoor 't mogelijk wordt om met een minimum aan requisie- ten een toneelstuk, te brengen. Deze gordijnen kunnen ook voor andere uitvoeringen en demonstraties wor den gebruikt. Kosten bedragen 1700 B. en W. zijn tot de overtuiging ge komen voorshands geen vaste coulis sen aan te schaffen. Beroepstoneel gezelschappen hebben meestal hun eigen décors en plaatselijke gezel schappen die niet over eigen décors beschikken, zouden deze kunnen hu ren. Mocht «tegelegenertijd blijken,, dat vaste coulissen gewenst zijn of nodig, dan kan altijd nog tot aan schaffing worden overgegaan. De in richting van het toneel vergt in to taal een bedrag van 4000,Een piano zal worden aangeschaft. Het is mogelijk voor het bedrag van 1700 een goede 2e hands piano te krijgen. De huurprijs van de piano wordt ge steld op lu,— per avond. Buffet. Voor de inrichting van het buffet zijn nodig een doorstroomapparaat, een apparaat om koffie te zetten en het nodige serviesgoed. De kosten worden gesteld op 1800,Het ver dient aanbeveling de exploitatie van het buffet te verpachten aan derden. Aangezien echter nog ervaring moet worden opgedaan, achten B. en W. het gewenst dat de exploitatie geduren de een zekere aanlooptijd door de concierge voor rekening van de ge meente plaats vindt. Voor overige inrichting dient nog een bedrag van 4000,te worden gevoteerd. Onder deze overige voor zieningen vallen tafels voor kleedka mer en kapruimte, tafels voor kleed kamers en garderobe, een lezenaar, een filmprojectiedoek, wasbakken, een stofzuiger, een boenmachine voor de vloer, aansluiting telefoon enz. In totaal vragen B. en W. dus voor de inrichting van het gebouw een totaal crediet van 47.000,Dit bedrag zal in 15 jaar tijds ten laste van de gewone dienst worden afge schreven. TAAKVERDELING IN HET COLLEGE VAN B. EN W. Na de verkiezing van de nieuwe wethouder, de heer J. de Graaff is de taakverdeling in het college op nieuw gewijzigd. De verdeling is nu als volgt. Burgemeester, financiën, algemene zaken, huisvesting en be drijven. Wethouder G. Schrama on derwijs, culturele, sociale en perso neelszaken. Wethouder J. de Graaff openbare werken en plantsoenen. Als waarnemend burgemeester blijft op treden de heer G. Schrama, terwijl bij diens afwezigheid de heer J. de Graaff als zodanig zal optreden. KOUDEKERK ONGELUK MET BROMFIETS. Toen de heer v. E. zaterdagmorgen met vakantie zou gaan, reed hij de oprijlaan voor zijn woning, aan de Honselddjk af. Hij lette daarbij niet voldoende op het verkeer, zodat hjj de naderende auto van de heer v. A., die met grote snelheid uit de richting Leiderdorp kwam, niet opmerkte. Hierdoor verleende hij ook geen voor rang en werd door de auto geschept, waarbij hü met het hoofd door de voorruit sloeg. Hij bekwam daarbij een hersenschudding en een hoofd wond. Dr. Blaauwendraad, die zeer snel ter plaatse was, verleende de eerste hulp. De heer v. E. werd naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd, waar men nog een bescha diging van het bekken constateerde. Hij mocht echter naar huis terug keren. De bromfiets werd zwaar be- gd, terwijl de auto enige deuken Hedenmorgen om negen uur vond wederom een verkeersopstopping plaats in de Haarlemmerstraat ter hoogte van perceel 246. Een tram-trein van de HTM, die uit de richting van de Blauwpoorts- brug kwam, moest steppen voor een vrachtauto, die op de rails gepar keerd was. De wagen werd verplaatst langs het andere trottoir en de chauf feur van een kleine personenwagen, die dacht dat daarmee de kous af was, wilde de tram links passeren. Toen het wagentje op gelijke hoogte was van de vrachtwagen, kwam ook de tram in beweging. Hij drukte met een treeplank de beide auto's tegen elkaar. De schade bleef beperkt tot ingedeukte spatborden en wieldop pen. Het verkeer in de Haarlemmer straat was enige tijd gestremd.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2