Kees Pellenaars voor 't laatst ploegleider - is tevreden en optimistisch over de toekomst Verzwakte oranjeploeg verloor de atletiekwedstrijd van België Record op 3000 m steeple Winst op zwemnummers voor de Belgen Geen bijzondere selectieploeg- prestaties te Heemstede MAANDAG 30 JULI 1956 DE LEIDSE ('<i' "\NT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Binnen acht dagen na de overwin ning op IJsland, waarbij verschil lende recordverbeteringen het opti- nisme over de atleten in Nederland nog dieed toenemen, moesten onze landgenoten tegenover de Belgen het hoofd buigen. Van de vijf landenwed- strijden welke Nederland dit seizoen iheeft gehad1, werden er door de Oran- jebroeken twee gewonnen, n.l. tegen Frankrijk en IJsland, terwijl de wed strijden tegen die veel sterkere Duitse en Tsjechische ploegen een verlies opleverden evenals deze laatste wed strijd tegen België. Hierbij dient echter wel in aanmer king te worden genomen, dat de Ne derlandse ploeg niet in de sterkste samenstelling uitkwam. Beden van de ploeg als Van Hardeveld, Visser, Aret Van der Maat, Buys, Haus en Num merdor moesten wegens nog steeds niet genezen blessures of ziekte ver stek laten gaam. De plaatsvervangers hebben zich zo goed mogelijk en zelfs soms met suc ces geweerd Obijv.'bij het versprin gen), maar daartegenover waren het de sterkeren, die niet tot hun beste prestaties kwamen, waardoor kost bare punten verloren gingen. Dat bijzondere snelle tijden niet te verwachten waren, daar was ieder het over eens. Niet echter onze nieuwe steeple-specialist Lam, die zich niets van de omstandigheden aantrok en rustig en in goede stijl het Neder landse record over de 3000 meter hin dernisloop verbeterdie. De strijd ging slechts tussen de twee Nederlanders Lam en Vergeer en de Belg Leenaert. Laim maakte zich in de laatste ronde los van de Belg, terwijl Vergeer, die dit keer niet zo goed ging, al eerder iets terug was gevallen. Zonder ver dere tegenstand ging Lam als eerste door de finish in 9 min. 22.4 sec., waarmede hij het Nederlandse record, dat dinsdag j.L door Vergeer op 9.23.6 was gebracht, verbeterde. Dit was de tweede maal in dit seizoen dat Lam het steeple-record verbeterde, want in de wedstrijd tegen Tsjecho-Slowa- wije te Praag bleef hij met 9 min. 28.2 sec. beneden het officiële record van Verhoeks (9.32.4) Leenaert volg de als tweede en Vergeer werd derde met 9.33.6. Het openingsnummer, de 110 meter horden leverde voor Nederland de drie 'beste plaatsen. En het was niet de specialist Parlevliet, die de over winning van dit drietal Nederlanders behaalde, maar de tienkamper Eef Kamerbeek. Met 14.7 sec. bleef de Eindhovenaar slechts 0.1 sec. boven het Nederlandse record van Brasser en Nederhand. Op papier stond Nederland er op de technische nummers beter voor dan België, dius moesten onze zuider buren het van de loopmuimmers heb ben, wilden zij voor de derde achter eenvolgende maal de zege 'behalen in de BelgiëNederland-wedstrijden. Met de wereldrecordhouder Moens op de 400 meter waren zij van één num mer reeds zeker. En die verwachting is volkomen bevestigd, want de don kere Belg vormde op de 400 meter, evenals in de estafette 4 x 400 meter een klasse apart. Met 48.4 sec. ging hij als eerste door de finish. De Kroon noteerde 48.4 sec. Coenen werd 5e met 51. sec. gaat' toonde vechter. zich een harde Slechts twee overwinningen be haalden de Nederlanders in de loop- nummers. En wel op de kortste en de langste afsta/nd. Op de 100 meter beet Theo Saat fel van zich af. Hij vertrok snel en hij wist een kleine voorsprong te ver krijgen. In 10 6 sec., gelijk aan de beste tijd, welke hij ooit heeft ge maakt, ging hij vóór de Belg Van Thouirnout over de eindstreep. De plaatsvervanger van Van Hardeveld, Van djer Wal, Tempeleer en de Belg Verenuysse waren van gelijke sterk te. Alle drie noteerden zij dezelfde tijd. Waarbij de Belig iets eerder finishte dan de beide Nederlanders. Ook op de 4 x 100 meter estafette, die voor Nederland met De Wal, Van de Burg, Tempelaer en Saat zeker niet op zijn sterkst was, zorgde Theo Saat voor een spannende finish. Toch weerdte deze gehele ploeg zich uitste kend, de wisselingen gingen prima en slechts met een kleine achterstand kreeg Saat als laatste loper het stokie van Tempelaer. De V. en L.-er perste er alle snelheid uit, die hij had en het luikte hem op de eindstreep vrijwel gelijk te komen met die laatste Bel- 14.41 meter, maar de discus wierp de man, die de 50 meter kan passeren, niet verder dan 44.69 meter, hetgeen hem de eerste plaats kostte. Geluk kig scheelde dit geen punten, want er was een andere Nederlander, die de beste prestatie verrichtte, Rebel, door de schijf 47.07 meter ver te werpen. Ook Fikkert, een nieuwe Nederlandse recordhouder viel tegen bij het speerwerpen. Met 58.84 meter werd hij vierde, maar evenals bij het kogelstoten gang ook hier de eerste plaats toch naar een Nederlander: Van der Heyden, die met 66.32 meter zijn persoonlijk record aanzienlijk verbeterde. Ondanks het ontbreken van Visser leverde het verspringen toch een dubbele Nederlandse zege op. Mooy er. Weisscher bleven resp. met 6.89 en 6.60 meter ver boven de Belgen. Was Visser van de partij geweest, dan had dit wellicht evenals de 110 meter hor den een drievoudige Nederlandse zege geworden. Herssens tenslotte was onze land genoten te sterk bij het hoogsprin gen. Tooh veroverde Van Kleeff in dit voor Nederland zo zwakke num mer nog een tweede plaats, terwijl het polsstokhoogspringen en het kogel- slingeren (dit mede in verband met 'het ontbreken van Van der Maat) zo als in bijna elke interland-wedstrijd een volledig verlies voor Nederland betekent. PUCK VAN DUYNE-BROUWER EVENAARDE EUR. RECORD. Puck van Duyne-Brouwer zorgde bij de wedstrijden te Freohen voor een verrassing. Zij won de 100 meter in de uitstekende tijd van 11.5 sec. en daarmede evenaarde zij het. Europees record, dat sedert 13 juni 1948 op naam staat van Fanny Blankers-Koen, te Amsterdam gemaakt. Nadien heb ben verschillende loopsters eveneens deze afstand in 11.5 sec. afgelegd. Puck van Duyne-Brouwer zegevier de eveneens op de 200 meter. Haar tijid bedroeg 24.8 sec. Voor een derde Nederlandse overwinning zorgde Stien Scharleman. Zij won de 800 meter in 2 min. 24.3 sec. voor de Duitse kampioene mej. Schiller 2.25.2. De Haagse club Olympia '48 werd eer ste op de 4 x 100 nieter estafette in 50.6 seconden. NIEUW WERELDRECORD 80 METER HORDEN. Tijdens de internationale atletiek wedstrijden te Frechen heeft de 22- jarige Duitse Zenta Gastl het wereld en Europees record op de 80 meter horden verbeterd door 10.6 sec. af te laten drukken. Het oude wereld en Europese record stond sedert 5* juli 1955 met 10.8 sec. op naam van de Russin Galina Ermolenko en werd te Leningrad gemaakt.. Zenta Gastl liep onder zeer gunstige omstandig heden deze snelle tijd. Zij had n.l. voordeel van een toegestane rugwind van 0.7 meter per seconde. De wijze, waarop zij deze prestatie leverde, dwong de bewondering van de toe schouwers af. TE ROSTOCK SNEUVELDEN TWEE WERELDRECORD S. Tijdens internationale atletiekwed strijden te Rostock zijn twee wereld records gesneuveld. Het Oostduitse damesteam liet op de 4 x 110 yards een nieuwe wereldrecordtijd van 45.8 sec. afdrukken en de 4 x 220 yards liepen zij in de nieuwe wereldrecord tijd van 1 min. 36.4 sec. Beidie nieuwe records zijn uiter aard ook Europese records. Het Euro pese record 4 x 110 yards stond met 47.4 op naaim van Nederland (Gré de Jong, Nel Witmers, Gerda van der Kade, Fanny Blankers) sedert 25 juli 1948. Onze landgenote Nel Zwier liet een uitstekende indruk achter. Zij werd winnares van het nummer versprin gen met 5.85 meter, hetgeen tevens een verbetering van haar beste per soonlijke prestatie betekende. Wemrny Scholtmeyer, die in de series van die 100 meter de beste tijd noteerde (12.4 sec.) kon aan dit num mer niet verder deelnemen omdat zij voor het verspringen moest aan treden. Zij bracht het tot 5.27 meter en werd hiermede achtste. Gisela Kohier won de 80 meter horden met 10.9 sec. De Nederlandse meisjes Dini Ho- ber en Nel Zwier verbeterden by het hoogspringen hun beste persoonlijke prestaties. De meisjes bereikten bei den 16.4 m. Dini Hobers werd win nares van dlit nummer voor Nel Zwier. België-Nederland in het water WATERPOLO VOOR NEDERLAND De waterpolowedstryd België-Ne derland senioren en jeugd te Turn hout zijn voorafgegaan door wedstrij den tussen Zuid-Nederlandse zwem mers en zwemsters en een Belgische ploeg. De 100 meter vrije slag dames leverden een overwinning op voor Irene Sweyd (Belg.) in 1.10.6. mej Verstegen (Zd Ned.) werd tweede in 1.12.0. Bij de heren zegevierde op de 100 meter vrije slag de Belg André Laurent in 59,9 sec. Zijn landgenoot van Potterberg werd tweede in 1.02.2. De vierde plaats was voor de Neder lander van Rooy die 1.04,5 liet af drukken. Op de 200 meter schoolslag zegevierde Louis Kosma (Belg.) in 2.44,4 vóór Gilbert Desmit (Belg.), die 2.48.0 nodig had. Onze landgenoot Goddent werd derde in 2.57.4. De Belg Honnay werd eerste op de 100 meter rugslag in 1.15,8. zijn land genoot Wouters werd tweede in 1.17.4 en de Nederlander van Olmen derde in 1.17.5. Nederlands zevental verslaat Belgen. De waterpolowedstrijd België-Ne derland heeft een 7-2 overwinning voor onze landgenoten opgeleverd, i lm weerwil van deze grote Neder- landse zege had het er aanvankelijk alle schijn van, dat de Belgen goed party zouden geven. Ze hadden de eerste minuten zelfs een gering over wicht. De verdediging van de gasten kon echter niet het juiste tegenspel vinden tegen de Nederlanders, die ook nu weer zonder middenvoor ope reerden. Muller maakte hiervan uit stekend gebruik en tweemaal pas seerde hij de Belgische doelman Even kregen onze zuiderburen nieu we hoop. Een goede combinatie tus sen Anthoon en van den Steen lever de hun het eerste doelpunt op (1-2). De Nederlanders, die sneller waren en ook over een betere balbehande ling beschikten dan de gastheren, kwamen hierna sterk in de meerder heid, wat resulteerde in een tweetal gen er vrijwel niet meer aan te pas. Muller, die ook nu zijn. verdedigers steeds weer verraste, scoorde nog driemaal (1-7). Vlak voor tijd leverde een strafworp het tweede Belgische doelpunt op (2-7). BELGIë—NEDERLAND JEUGD 2—9 De waterpolowedstrijd België Nederland jeugd is geëindigd in een 92 overwinning voor de Nederlan ders. Met de rust leidden zij reeds met 52. „Ben Je tevreden over de jongens?" vroegen wij aan Kees Pellenaars. „Wout Wagtmans kreeg de gele trui nog te vroeg", was het antwoord. „Als je dat veel begeerde ding eenmaal bezit, dan ga je het onwillekeurig verdedigen. Dat is begrijpelijk. Dat geldt voor de renner, dat geldt ook voor de ploeg leider. Maar het staat als een paal bo ven water, dat het gehele veld tegen de man in de gele shirt gaat rijden. En om dat te verdedigen had Wout Wagtmans Juist iets meer conditie moeten hebben. H(j rust in de winter niet genoeg uit. Hij neemt iedere wedstrijd aan, in plaats dat hij reeds in de wintermaanden er terdege rekening mee houdt, dat hij in de Tour de France in topvorm moet zyn. zUn. Belangrijk was ook. dat wij met een ploeg van 5 man, Lahaye tel ik niet mee, niet sterk genoeg zijn om de verkregen gunstige posities te handhaven. Gerrit Voorting heeft zijn beste Tour gereden. In 1953 eindigde hij als vijftiende in Pa rijs. nu als elfde. Hij is een felle aan vallende renner gebleven, die zijn kans altijd probeert waar te nemen. Ik ben erg over hem tevreden, maar zijn klim men is iets achteruit gegaan, anders had hij nog hoger gekomen. Tegenvaller. Jan Nolten is tegengevallen. Na de Ronde van Italië en van Zwitserland had ik meer van hem verwacht. Alles wat hij deed. ging geforceerd. Hij klom maar voor 60% van zijn werkelijke ca paciteiten. Jammer, dat de jongen niet over sterkere karaktereigenschappen be schikt, niet volledig voor de sport leeft, ook in de voorbereidingstijd". En de anderen? „Daan de Groot is na zijn zwakke Giro d'Italia uitstekend teruggekomen Ik heb op het punt gestaan hem voor de Ronde van Frankrijk thuis te laten, maar h(j heeft gelukkig goed gereden. Als die jongen serieus blijft leven, kan hij nog veel verder komen. Het vorig jaar Is hij uit de jongerengroep naar voren gekomen en hij is zijn belofte na gekomen. Leo van der Pluym betekende een aanwinst voor de ploeg. Maar hij moet voor één ding oppassen: dat hij zichzelf niet over het paard tilt of dat zijn vrien den dat niet doen. Als zijn supporters hem gek maken en waar zijn supporters al niet toe in staat, dan zegt hij op een gegeven ogenblik nog, dat hij de beste man van de ploeg is geweest. Gevaarlijk. Nu reeds kijkt hij naar de klassemen ten en omdat hij in het bergklassement enkele punten heeft veroverd, beweert de man, dat hij de beste klimmer van de ploeg is geweest. Wat natuurlijk onzin Van der Pluym is dit jaar als een belofte voor de toekomst uit de bus gekomen. Als dat ln de komende jaren zo door gaat en wy by elke tour een renner erbij krUgen, met een vaste plaats voor de ploeg, dan kunnen wU over drie jaar een zeer sterk team hebben, tenminste zo sterk als dat van België. Trouwens, nu er jongeren in de ryen der professionals zyn getre den is het best mogelijk, dat wy in 1957 niet een maar twee of drie nieu we sterke krachten uit de Tour over houden. Stolker moet het volgend jaar een nieuwe kans krijgen. Hij heeft klasse, dat heb ik in de Ronde van Italië gezien. Piet van der Brekel is tegengevallen. Op hem had ik gerekend voor het winnen van een etappe. Sjef Lahaye heeft de tour uitgereden. Maar wij hebben niets w aan hem gehad. Alles tezamen gevat: Wij belangrijke factor blijft". De Nederlandse renners na de finish ln Parys: v.l.n.r. Lahaye, De Groot, Van der Plnym, Pellenaars, dr Van Dyk van de KNWU, Nolten, Voorting, Wagtmans, en de leider van de tour, Goddet. Laatste maal als ploegleider. Wat denk je van het volgend jaar? was onze volgende vraag. „Het volgend jaar. ben ik geen ploeg leider meer. Ik heb het de heren Goddet en Garnault reeds meegedeeld. Zij keken een beetje ongelovig, omdat zij denken: Pellenaars zegt wel eens meer wat, dat hij later weer intrekt. Maar dit keer is het ernst. Ik ben zes jaar geleden begon nen. Toen was er niets. Ik heb wat opge bouwd en Nederland heeft een goede naam gekregen bij de organisatoren. De Nederlandse taktiek van de laatste ja ren om met twee of drie man aan te val len in elke etappe voor het dagploegen- klassement is door de meeste leiders overèenomen, hetgeen wij dit jaar goed hebben kunnen merken. Zes jaar gele den, toen ik met de opbouw begon, lach te men mij in Nederland uit. Nu wij wat zijn, beschimpen ze me. En nu druk ik mij heel rustig uit. Laat men niet verge ten, dat ik het niet om den brode doe. Een ander mag nu komen en hij vindt een keurig gespreid bedje. En ik zal hem van te voren nog met raad en daad bij staan. In de tour zal hij het echter al leen moeten doen. Ik vind het prettig om het volgend jaar wel de Ronde van Italië te doen, maar daar blijft het dan ook bij. Ik heb in de Ronde v. Frankrijk weer veel geleerd en ik heb ook weer ophieuw kunnen constateren, dat op de achtergrond steeds de merkenstrijd een gische loper Van Thournout Voor jTi V tV rTw JT H*™* uiterst, cerium doelpunten, zodat by de rust de België was deze uiterst geringe overwinning, maar aan Saat was het te danken dat de tijd', 42 sec., voor beide ploegen gelijk was. De jonge Nederlandse recordhouder op de 10.000 meter, Frans Kiinen, hield zijn roem hoog in deze wed strijd. Op de voet gevolgd door de Belg Van der Driessche had hij voort durend de leiding. Maar tenslotte kon de Belg met zijn opvallend korte pas sen niet langer de gemakkelijk lopen de Künen volgen. Volkomen onbe dreigd zegevierde de Bredanaar in 31 min. 35.8 sec. Technische nummers brachten Nederland meer succes. Aan de technische nummers was het te danken, dat het puntenverschil niet groter is geworden, maar door betere prestaties op de teel che nummers, waartoe verschillenc atle ten in staat moeten worden geacht, had de nederlaag in een overwinning omgezet kunnen zijn. Want onze cracks, Fikkert en Kooh, diie pas enkele dagen geleden Nederlandse records verbeterden resp. bij speer werpen en discuswerpen bleven nu ver bened'en hun mogelijkheden. Wel won Kees Koch het kogelstoten met sprong was gegroeid tot 4-1. Na de hervatting kwamen de Bel- WANDELSPORT NASPEL VAN DE VEERTIGSTE VIERDAAGSE Nijmegen is vierdaagse stad-af. De duizenden zyn weer vertrokken en de rust is weergekeerd. Vrijdagavond was er evenwel nog groot feest in de binnenstad, tot vroeg in de mor gen fuifden de wandelaars door. Goed werk van de politie heeft gemaakt dat, ondanks de drukte, er geen ern stige verkeersongelukken zijn ge beurd. De gouden kruisdragers had den him eigen feest en waren niet in de „Vereniging" te vinden, doch in het Oranjehuis. De secretaris van hun vereniging, de heer Theunissen van Manen uit Ede, werd gehuldigd. Voor de 25e maal had deze de af standmarsen uitgelopen. De ruim 60- jarige van der Kaay uit Elden bleek de matador onder de wandelaars. Hij had zyn 32e kruisje verdiend. De leidster van de blauwvosjes, Nel Brinkhoff, kreeg voor de 20e maal het vierdaagse kruis. Voor de jubileumzwemwedstrijden van de Heemsteedse polo club welke gisteren in Stoops bad zijn gehouden bestond niet die belangstelling als verwacht mocht worden. Op de vrij zware 50 meter baan Stoop waren bijzondere prestaties bij voorbaat uitgesloten en omdat de ver richtingen van de buitenlandse deel nemers onder de maat bleven, viel er niet zo erg veel te genieten al konden toch op enkele nummers be hoorlijke tijden worden genoteerd. Zulks was het geval op de rugslag- nummers, zowel bij de dames als by de heren. De tyd, welke Jopie van Alphen op de 100 meter rugslag voor zich liet afdrukken, 1.13.9 mocht er in elk geval zijn en duidelyk bleek dat Geertje Wielema, eens Nederlands trots op dit nummer, nog lang niet haar oude vorm terug heeft. Zy deed precies een seconde langer over deze afstand en moest op de eindstreep zelfs Leny de Nijs voor laten gaan. Dit Robbenmeisje noteerde 1.14.8. Peter Swyghuizen startte zo snel, dat we een ogenblik aan een record- verbetering dachten, maar bij het keerpunt in het ondiepe gedeelte, ver minderde zijn snelheid. Wel kon hij er nog een felle eindspurt uit halen maar verder dan 1.07,2 kwam hij toch niet. Een teleurstelling vormde ongetwij feld het feit, dat de nationale en wereldrecordhoudster op de 100 meter vrije slag dames, Cockie Gastelaars, niet van de partij kon zijn. Cockie was dezer dagen aan haar amandelen geopereerd en nu kon Hetty Balken ende dit klassieke nummer voor haar rekening nemen in de niet slechte tijd van 1,07,7. Later, in de estafette, noteerde zij wederom de snelste tijd, nl. 1,08,7 en had daarmee een be langrijk aandeel in de overwinning welke haar ploeg, gevormd door Geertje Wielema, Jopie Troost en Aty Voorby, behaalde, in 4,37,6. Aty Voorbij had niet minder dan 1,16,9 nodig om de 100 meter vlinder slag te winnen en Mary Kok deed op de 400 meter vrije slag met 5,19,4 ook al geen wereldschokkende din gen. Mary Kok lag aanvankelijk achter Loes Zandvliet van de L.G.B., spe cialiste op de 100 meter, zwom in Overveen de 400 meter vrije slag. Zij moest een zware strijd voeren en slaagde er niet in een goede tijd te maken. Zij had echter toch zoveel van haar krachten gevergd, dat zij uitge put op het rustbankje plaats moest nemen. de beide Gooi-zwemsters Corrie Schimmel en Jans Koster. Pas na 300 meter zag Mary kans Jans Koster te passeren. De Robbenster won in 5,19,4 gevolgd door Corrie Schimmel met 5.21,4 en Jans Koster met 5.23. De Tsjechische Markowa kwam door een felle eindsprint nog op de derde plaats met 5.22,6. De met het oog op de eventuele uitzending van een estafetteploeg op de 4 x 200 meter vrije slag belangrijke strijd op de 200 meter werd een teleurstelling. Joris Tjebbes, eens de grote man, maakte 2,19,3 en eindigde op de derde plaats achter Herman Willemse en Jaap de Jong (resp. 2.14,8 en 2.16,4). Poter Swijghuizen, Bekkering, Kor- teweg en Hoogveld vormden de snelste ploeg op de 4 x 100 meter wisselslag estafette (4.47,1), terwijl Bekkering, voorts de 200 m. school slag won in 2.48,8. Den Haag won stedenontmoeting VAN LEIDEN EN GOUDA De stedenontmoeting Gouda-Den Haag —Leiden, zaterdag te Waddinxveen georganiseerd, heeft niet die resul taten gebracht die algemeen ver wacht werden. De vele vacanties waren oorzaak, dat diverse ploegen lang niet volle dig waren, terwyl ook de gemaak te tijden verre van fraai genoemd konden worden door het zware 'bad en de moeilijk te nemen keerpunten. De uitslagen waren: 400 M. vrije slag heren: 1. W. Geers (Gouda) 5.25, 2. W. v. Bakel (Den Haag) 5.27.2, 3. C. Razouts— Schultz (Den Haag) 5.29.4. A. Ka- paan (Leiden) 5.48.2, 5. L. Nieuwen- huizen (Gouda) 5.49.9, 6. Fr. Thijs- sen (Leiden) 6.6.5. 100 m. vrije slag jongens: 1. B. Leenhaerts (Den Haag) 1.6.6, 2. J. de Haas (Leiden) 1.9.3. L. Sol (Gou da) 1.26.6, 4. W. Blok (Gouda) 1.13.5, 5. W. Bergman (Leiden) 1.14.9, 6. J. Rozendaal (Den Haag) 1.15.4. 200 M. schoolslag dames: A. Pley (Leiden) 3.22.5, 2. J. Borgt (Den Haag) 3.27,3. G. Heemskerk (Lei den) 3.29.4. T. Nicólai (Den Haag) 3.35.7. 3.35.7. (Gouda niet gestart). 50 M. vlinderslag jongens: 1. T. v. d. Zee (Den Haag) 39.8, 2. K. Pley Leiden) 41.3. Ph. v. Veen (Den Haag) 41.4. W. Blok (Gouda) 1 5. 5. W. Bergman (Leiden) 45. "'én deelnemer van Gouda niet ge start). PAARDENSPORT KOERSEN TE DUINDIGT De uitslagen van de gisteren op Duin- digt gehouden draverijen luiden als volgt Nanco M-prijs: 1. Urania (P. A. Stroo- per) 1.32.4; 2. Trekduif; 3. Toreador. Toto w: 1.70; pl: 1.40, 6.20, 3.10; gek: 5.40 cov: 7.90. Nandaprijs: 1. Spreeuw S (A. S. Tesse- laar) 1.31.1; 2. Olivia Gregor; 3. Sieger. Toto w: 2.40; pl: 1.40, 2.20, 2.60; gek: 8.90 cov: 6:50. Napoleonprijs. 1. Sonja Belwin (A. S. Tesselaar) 1.28.1; 2. Reyland; 3. Rit meester. Toto w: 5.30; pl: 1.90, 2.60, 2.—; gek: 6.90; cov: 9.70. Narcisprijs: 1. Ria Olivier (A. S. Tes selaar) 1.28; 2. Q. Bascom; 3. Nerva. Toto w: 4.—, pl: 2.—, 2.50, 3.30; gek: 8.10 cov: 8.40. Nemetorprys: 1. Quick Fire (P. A. Strooper) 1.27.5; 2. Rentinus; 3. Quartus Spencer. Toto w: 7.30; pl: 2.—, 3.10, 1.70; gek: 19.90; cov: 8.50. Commandopatrolprijs: 1. Heraut (H. Pije) 2.06.8; 2. Felix; 3. Dream Star. Toto w: 2.40; cov: 3.30; gek: 4.90. Grote Prijs der KNH en RV: 1. Swash buckler (F. Delbrassine) 2.10.5; 2. Sans Valeur; 3. Grand Cliff. Toto w 1.20 (stal) pl: 1.10. 1.10; gek: 1.80; cov: 1.50. Dianaprijs: 1. Sylvia (F. Vandeuren) 2.55.8; 2. Mangala; 3. Roche Fleurie. To to w; 1.20; cov: 1.40; gek: 1.50. La Cariocaprijs: 1. By Accident (E. v. Dijk) 2.06; 2. Ringwood; 3. Korldon. Toto w: 2.30; pl: 1.10, 1.10; gek: 7.20; cov: 3.80. Totale omzet 62.808. 100 M. vrije slag meisjes: 1. B. Kla- rinoga (Den Haag), 2 Al. Menyn (Leiden) 1.19.6, 3. Ag. Menijn (Lei den) 1.20.2, 4. H. de With (Den Haag) 1.24.9, 5. T. Klerk (Gouda) 1.25.6. (Eén deelneemster van Gouda niet gestart). 100 M. rugslag heren: 1. B. Leen haerts (Den Haag) 1.14.2, 2. J. de Wilde (Gouda) 1.17.3. J. de Haas (Leiden) 1.17.3, 4. F. Racké (Den Haag) 1.19.5, 5. A. Kapaan (Leiden) 1.24.4, 6. J. Remkes (Gouda) 1.28. 4 x 50 M. wisselslag jongens: 1. Den Haag 2.29.2, 2. Leiden 2.38. (gedisq.). 4 x 100 M. vrije slag dames: 1. Den Haag 5.24.8, 2. Leiden 5.33.8, 3. Gou da 5.52.9. 5 x 50 M. vrije slag jongens: 1. Gouda 2.42.5, 2. Den Haag 2:44.6, 3. Leiden 2.58.6. Puntentelling: 1. Den Haag 2256.9 p., 2. Leiden 2360.2 p., 3. Gouda 2393.3 p.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 8