Zomerstorm raasde langs de kust Vlees hooft erbij DE BRULLENDE BERG DRIE ONGEVALLEN Ie HAARLEM Gronings dorp door windhoos getroffen Staatssecretaris Veltkamp over publiekrechtelijke bedrijfsorg. Gevaarlijke overtocht van Harwich-boot MAANDAG 30 JULI 1956 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD - PAGINA 1 RAVAGE IN BADPLAATSEN EN TENTENKAMPEN De wind, die bij vlagen aangroeide tot de kracht van een zware storm, stond niet op de kust, waardoor gelukkig geen schade behoefde te worden gemeld aan de kustwerken. De schade aan de kust heeft zich in hoofdzaak beperkt tot ingewaaide strandtenten. In Scheveningen had deze schade echter weinig omvang. Aan de land zijde van Scheveningen scheen het zelfs harder te waaien dan aan zee. Op het Gevers Deynootplein waaide een lichtmast om, waardoor een voorbij ganger licht werd gewond. Gemeentewerken van Den Haag zijn bezig geweest de steigers vast te sjorren, die al sinds jaar en dag om de Haagse toren zitten voor de bouw van de nieuwe spits van deze toren. Tegen zeven uur gisteravond dreigden deze steigers naar beneden te komen. De telefoon van de Haagse brandweer liep roodgloeiend door de vele aanvragen om assistentie bij beschadingen aan daken, bomen en schoorstenen. Doordat een zware tak van een grote boom op de Westvest te Delft was losgeraakt en op de bovenlei ding van de Haagse Tramweg-Maat schappij terecht was gekomen, is het tramverkeer tussen Delft en Den Haag gisteravond ongeveer een half uur gestremd geweest. Nadat de stroom was uitgeschakeld kon de tak door de brandweer worden verwij derd. Te omstreèks kwart voor zeven kon het tramverkeer worden hervat. Ook het tramverkeer tussen Sche veningen en Vooihurg is gisteren enige tijd gestaakt geweest, doordat een boom over het spoor was ge waaid en een deel van de bovenlei ding had meegenomen. In de Scheve- veningse bosjes en in het Haagse bos heeft een groot aantal bomen het tegen de wind moeten afleggen. Ravage in badplaatsen en tentenkampen. In Zandvoort stond het water on gekend hoog voor daze tijd van het jaar. De wind kwam uit de zuid zuidoost hoek en was derhalve schuin landafwaarts, waardoor naar de me ning van de deskundigen een catastro fe in de tentenkampen is voorkomen. Toch hebben de tenten in het trek kerskamp „De Branding" het moeten ontgelden: geen van de circa 100 tenten bleef overeind staan en alle trekkers, waarvan de meeste buiten landers, zochten met hun bagage een veilig heenkomen. Duizenden va kantiegangers sloegen op veilige af stand het woeste schouwspel van de wilde, opgezweepte golven, het door de zuidoosten wind verstuiven van de branding gade. In Den Helder was de stootkracht van 9 tot 11. De reddingboot „Prins Hendrik" moest uitvaren om assis tentie te verlenen aan een in nood verkerende vissersboot op de Wad denzee. In Bergen aan Zee stond het hoge water tot aan de duinvoet. De ten ten van de strandexplbitatiemaat- schappij zijn in allerijl weggehaald. Het zeewater stroomde onder het houten strandpaviljoen ter plaatse, waarvan het houten fundament scheuren vertoonde. Ook in de toe ristenplaats Bergen zelf heeft de wind aardig huisgehouden, waardoor lichte schade ontstond tengevolge van vallende bomen, weggerukte schuttingen, enz. De storm heeft op het IJsselmeer het Amsterdamse boeierjacht „Tor telduif" in moeilijkheden gebracht. Omstreeks negen uur heeft de mo torreddingsboot van de Noord-Zuid hollandse Reddingmaatschappij „C. Aetherklanken DINSDAG. Televisieprogramma. N.T.S.: 20.00 Journ. en weerber. NCRV: 20.15 De Rechter van Za- lamea, spel. 22.30 Dagsluiting. HILVERSUM I. 402 M. 7.0024.00 AVRO (7.50—8.00 VPRO). AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Amus.-muz. 11.30 Pianorecital.. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen. 12.33 Operette muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Metropole-ork. 13.55 Beursber. 14.00 Omr.-ork. en solist. 15.00 Manege der stokpaardjes. 15.45 Gram. 16.35 Voor de jeugd. 17.20 De dierenwereld en wij, caus. 17.30 Theaterork. en soliste. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 R.V.U.: BijbelseI figuren in de literatuur weerspigeld, door Dr. Arn. Saalborn. 19.00 Paris vous parle. 19.05 Gram. 19.45 Zang. 20.00 Nieuws. 20.05 Journ. 20.15 Zang. 21.00 Gram. 21.10 Klaver vier, hoor spel. 21.45 Gram. 22.30 Bas en piano. 23.00 Nieuws. 23.15 Beursber. en New York calling. 23.20 Act. of gram. 23.3024.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.40 Gram. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Franse chan sons. 10.30 Radio Philh.-ork. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconc. 12.30 Land- en tuinb.-meded. 12.33 Instr. Octet. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Lichte muz. 13.50 Gram. 14.00 Orgelconc. 14.30 Bariton en piano. 14.55 Strijkork. 15.30 Gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zieken- lof17.00 Voor de kinderen. 17.30 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Rege ringsuitzending: Rijksdelen Overzee: J. J. van der Laan: Kroniek van Overzee. 18.00 Voor de jeugd. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Koorzang. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het Boek der Boeken. 19.30 Gram. 20.20 Act. 20.35 De gewone man. 20.40 Koor a capella. 21.10 Gram. 21.30 Viool en piano. 22.15 Gram. 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. A. den Tex", schipper Kedde, zes op varenden van het jacht, dat onge veer een kilometer noord-oost van Nijkerk op het IJsselmeer in ernstige moeilijkheden was geraakt, behou den aan wal gebracht. Het waren de heer en mevr. De Waal, de heer Glazener, mej. Hesse, de heer en mevr. Verbrugge uit Am sterdam. Het schip is binnengesleept. Gestoorde avondmaaltijd. De storm heeft tegen de avond net niet de strandhuisjes in IJmuiden in zijn greep gekregen, hoewel de wind aan diverse optrekjes schade toebracht. De bewoners zagen de zee tot vlak voor hun huisje komen, hadden in allerijl zandwalletjes op geworpen, maar konden, toen het water aftrok, doorgaan' met de on derbroken avondmaaltijd. Inmiddels beleefde politie-agent Cijs een ietwat angstig avontuur op de pier, waar hij door een losgeslagen plank van een demonstratie boksring van de pier werd gewerkt. Met een nat pak en wat pijn kon bij echter verdere hulp blijven verlenen aan de strandbewo ners. Nadat bij het opkomen van het wa ter het strand voor nieuwgierigen was afgesloten kon men het om streeks half negen weer vrijgeven. Met verbazing hebben de bezoekers gezien böe als enige schip, ondanks de gestaakte loodsdienst, de Franse vrachtvaarder „Loulea" vertrok: een zwaar stampende boot, die met niet meer dan een halve knoop snelheid tegen de schuimbekkende Noordzee worstelde. In Bloemendaal aan Zee is een gro te tent nabij het terrein van de kam peervereniging „De Zeemeeuwen" door de storm ten dele weggescheurd. Een kindervoorstelling, die in deze tent zou worden gegeven was bijtijds afgelast. Een bouten reddingspost op het strand liep schade op, doordat een wand werd weggevaagd. In bet ten tenkamp „De Laken" in bet natio nale park „De Kenemer Duinen" is grote schade aangericht aan de al daar opgelagen tenten van de va kantiegangers. Op de Waddeneilanden. Honderden kampeerders op Texel zijn ernstig gedupeerd door de storm, die hun tenten vernielde. Burge meester C. Koning stelde zich op de hoogte van de aangerichte ravage en spoedig werden maatregelen getrof fen om de getroffenen te helpen. Zij werden ondergebracht in het dorps huis van de hervormde gemeente te De Koog, de herv. kerk aldaar en bij particulieren, die slaapruimte af stonden. Van Ameland komt voorts bericht, dat ook daar een tentenkamp de lucht is ingeblazen, waardoor onge veer 200 mensen zonder onderaak kwamen. Onder leiding van de bur gemeester heeft men de kampeerders onder dak gebracht. In de zeegaten. De veerboten van Harlingen naar Vlieland en Terschelling zijn gister avond niet uitgevaren. Het lichtschip „Westhinder" op de Noordzee heeft geseind, dat het door de storm naar schatting 700 meter in noordelijke richting is afgedreven. Op de Zeeuw se wateren is een aantal jachten in moeilijkhede geraakt. Op de zandbank te Zonnemaire is een onbekend jacht zonder beman ning gestrand en door de reddings boot van Ouddorp de haven van Ouddorp t»innengesleept. Het jacht is 5^2 lang, 1.80 m. breed en heeft van voren en achteren luchtkussens. Te ongeveer 1800 uur is het zeil jacht „Argo" gestrand tegen de dijk bij Flauwer, gemeente Kerkwerve. De bemanning, bestaande uit vijf perso nen, is gered. De kapitein is de heer W. van Spunten uit Bergen op Zoom. Het jacht is op de wal getrokken en moet als verloren worden beschouwd. Op de Oosterschelde raakte het jacht „Windvlaag" in moeilijkheden. Het schip was op weg van Antwer pen richting Dordrecht. De kapitein H. Krieger uit Antwer pen en zijn twee zoons, naar wie aan vankelijk werd gezocht, zijn gered en ondergebracht in de gemeente Goe dereede. Hoewel in het algemeen te Haar lem de plotseling opgestoken storm slechts de routine ongevallen tot ge volg had, zoals omgewaaide bomen, afgerukte dakpannen en losgesla gen zinken daken, waardoor de brandweer en dienst van bout en plantsoenen met extra ploegen moes ten uitrukken, vallen ook drie per soonlijke ongelukken te vermelden waarvan een zeer ernstig. Om drie uur gistermiddag sloeg in het Noorder Buitenspaarne bij Spaarndam een boot om, waardoor de drie opvarenden te water raak- MEISJE VERDWENEN IN DRAAIKOLK De 19-jarige Riki Bossink uit Over- dinkel (gemeente Losser) is bij het zwemmen in de Dinkel verdronken. Zij was in gezelschap van haar zus ter, mevr. M. Vaanholt-Bossink, te water gegaan. Hoewel zij de zwem kunst niet goed machtig was. Ten gevolge van de regenval is het water in het riviertje sterk gestegen en komen nu overal draaikolken voor. De twee zusters kwamen in moeilijk heden. De heer G. Loos uit Hengelo slaagde erin mevr. Vaanholt uit het water te halen. Zij had veel water naar binnen gekregen, doch zij man keerde verder niets. Mej. Bossink ver dween echter in een draaikolk. Het stoffelijk overschot was vanmorgen nog niet gevonden. Ruim dertig huizen beschadigd In het Groningse dorp Ten Boer was gistermiddag omstreeks half drie een onweersbui overgetrokken, waar na enkele bewoners een windslurf, die op een donkere rookwolk leek, zagen naderen. De hoos maakte vol gens een ooggetuige het geluid van een zware zandzuiger. Een seconde later was het met de zondagsrust in Ten Boer gedaan. Bij een even buiten het dorp staan de boerderij werden vier grote kip penhokken met ongeveer 600 kippen vernield. Enkele honderden kippen werden door de windslurf mee om hoog gezogen. Sommige bewoners zagen ze het luchtruim invliegen. Van al deze kippen is niets terugge vonden. Kiosk. De windhoos trok daarna over de rijksweg en nam en passant een si- garenkiosk mee. Het dak van dit ge bouwtje werd 50 meter verderop neergeslingerd. In de gehele omtrek vond men vernielde dozen sigaren en sigaretten. Alleen de schade aan deze kiosk en de inhoud ervan wordt ge raamd op ongeveer 4000,—. Enkele zware spoorbiels werden eveneens opgenomen en ongeveer 30 meter verder op een woning geslin gerd, waar zij een slaapkamer in een ruïne veranderden. Verder werden tientallen woningen min of meer zwaar beschadigd. Sommige daken werden vernield, afgerukt en enkele gevels stortten als van een kaarten huis in. Er is ook veel schade aan inboe dels, glas e.d. Voorts werden talloze bomen ontworteld, terwijl palen als lucifershoutjes afknapten. Opruimingswerk. Gemeentewerklieden van Ten Boer zijn onmiddellijk begonnen met op ruimingswerkzaamheden, daarbij ge holpen door de bewoners; meer dan 30 huizen moesten worden afgedekt met hout en kleden. Enkele honder den mensen, die juist op het moment van de windhoos ter kerke waren, hebben van het gebeuren weinig ge merkt. Toen zij omstreeks kwart voor 4 weer naar huis wandelden, ontdekten zij pas wat er was ge schied. Vrijwel niemand der getroffenen is tegen de aangerichte schade ver zekerd. Naar wii vernemen hebben de bouwvakarbeiders uit Ten Boer (nadat velen telefonisch waren op geroepen) toegezegd een deel van hun vakantie aan herstelwerkzaam heden te zuil ?n opofferen. In Glimmen. Ook in Glimmen (even ten zuiden van Groningen), waar de windhoos begonnen moet zijn, is nogal wat schade aangericht. Een tiental wo ningen en twee boerderijen werden hier getroffen, terwijl ook in dit dorpje talrijke bomen werden ont worteld. De drukke rijksstraatweg naar Groningen was gedurende korte tijd gestremd. Na Ten Broek trok de hoos over het vlakke land in de richting van Stedum. Vlak voor dit dorp ver anderde zij van richting en was kort daarna op weg naar Loppersum plot seling verdwenen. ROTTERDAM HEEFT ER EEN DRIELING BIJ In de kraaminrichting van de rijks kweekschool voor vroedvrouwen aan Henegouwerlaan te Rotterdam wordt een drieling verpleegd, die gisterennacht het levenslicht heeft aanschouwd. Zowel de moeder, mevr. Freelink-Loeve uit de Fazantstraat in Rotterdam-zuid. als het pasgeboren trio maken het uitstekend. Het zijn drie meisjes, die re9p. 1400, 1500 en 1700 gram wegen. Nog even een eindje om 2 Kampeerders in pyjama verdwaald Twee 18-jarige Rotterdamse kna pen, die in de omgeving van Benne- kom kampeerden, besloten zaterdag avond tegen elf uur nog een wande lingetje te gaan maken. Zij waren reeds in pyjama gekleed en het lag dan ook in de bedoeling niet meer dan een eindje om te lopen. In het duister raakten zij echter de weg in de bossen kwijt en na een lange dwaaltocht belandden ze ten slotte op de nieuwe rijksweg 12, waar ze geruime tijd probeerden een lift te krijgen. De meeste automobilisten hadden het echter niet op hun ietwat vreem de verschijning voorzien, maar ten slotte wisten ze toch via een rit over rijksweg 12 en rijksweg 24 het station in Ede te bereiken. Daar werden ze door de politie op gewacht, want die had inmiddels al enkele telefoontjes gekregen over de wandelaars in pyjama. Nadat de zaak was onderzocht, mochten de Rotter dammers alsnog gaan proberen wat nachtrust te krijgen. ten. Ze wisten echter behouden aan de kant te komen. Twee uur latex- wierp op de Amsterdamse Vaart een rukwind de 74-jarige Amsterdam mer J. P. de Hond in zijn invaliden wagentje tegen een passerende brom fietser. Het bejaarde slachtoffer is met pijn in rug en hoofd naar het Elisabeth gasthuis gebracht. Om zes uur viel een tak van een boom op de Grote Markt op de hoofden van een eveneens 74-jarige voetganger en een motorrijder. De laatste kwam er met een lichte hoofdwonde af, maar de voetganger, de aannemer C. Gordijn uit Halfweg, moest met een schedel- basisfractuur en een gecompliceer de beenbreuk in het St. Elisabeth- gasthuis worden opgenomen. Zijn toestand is zorgwekkend. Nü bloemkool met saucijsjes.... heerlijk! HET HELE GEZIN SMULT ERVAN I Publiktti* vin da varenigda iligart In Laidan an omttrakan (Advertentie) MIDDENSTANDSSTIDIEDAGEN In Heeswijk heeft de staatssecre taris van Economische Zaken, dr. G. M. J. Veldkamp, vandaag voor de deelnemers aan de studiedagen van de Nederlandse Katholieke Midden standsbond een rede gehouden, ge titeld „enige problemen rond de ver wezenlijking der bedrijfsorganisatie". De idee der bedrijfsorganisatie, zoals deze in de wet vorm heeft ge kregen is een tweedelige, n.l. het overbruggen van klasse- en mede- dingingstegenstellixigen door het op publiekrechtelijke grondslag samen brengen van ondernemers en arbei ders in publiekrechtelijke bedrijfs- lichamen enerzijds en anderzijds het geven van autonomie en medebewind aan deze lichamen. Men zou zich de vraag kunnen stellen of de éne dan wel de andere doelstelling als pri mair moet worten gesteld. De heer Veldkamp meende dat het juister is ze beide als gelijkwaardig te erken nen. De heer Veldkamp zei geen valse bescheidenheid tt hebben over het aandeel, dat van katholieke zijde ge leverd is bij het tot stand komen van de wet op de bedrijfsorganisatie, maar wel wilde hij waai-schuwen voor de gedachte, dat de wet uitsluitend vorm geeft aan een katholiek idee. In het vervolg van zijn rede stond dr. Veldkamp stil bij een viertal pro blemen in de maatschappelijke wer- Ondanks het barre weer heeft dc Stoomvaartmaatschappij „Zeeland" de overtocht EngelandNederland volbracht met haar twee schepen, de „Prinses Beatrix" en de „Mecklen burg". In totaal hebben ongeveer 40 pas sagiers van de „Mecklenburg" en van de „Prinses Beatrix" meer of minder ernstige verwondingen opge lopen. e „Prinses Beatrix" maakte op een zeker ogenblik een slagzij van 37 graden, zodat de kapitein een mo ment vreesde, dat het schip niet weer overeind zou komen. De loods ver klaarde nog nooit zo'n barre reis tus sen Harwich en Hoek van Holland te hebben meegemaakt. De verwondingen werden meestal opgelopen bij het verschuiven en omslaan van meubels, welke van bakboord naar stuurboord en van Bromfietser doodde en verwondde zichzelf e 52-jarige M. Dennenbaiig uit Goor is zaterdag op de rijksweg Enter- Goor dodelijk verongelukt. D., die van een fietstocht met zijn echtgenote uit Vriezenveen terugkeerde naar zijn woning in Goor, stapte omstreeks half tien diioht bij zijn woonplaats van de fiets om op de berm van de weg even een cigaret te rollen. Een 'bromfietser, H. R. eveneens in Goor woonachtig, reed vlak daarop pardoes op het echtpaar D. in. Waar schijnlijk was hij verblind door een uit de richting Goor komende per sonenauto. De heer D. werd zwaar ge wond en overleed even later. Hij laat vrouw en vier kinderen achter. Me vrouw D. liep geen verwondingen op. De bromfietser kreeg echter ernstige hoofdwonden. Hij is naar het Juhana- ziekenhuis in Hengelo vervoerd. stuurboord naar bakbooird verhuis den. De verwoesting van het meubilair is groot, maar er is vannacht in voor zien door nieuwe meubels. Op de „Mecklenburg" had een ge weldige watergolf de ruiten van zijn „office" vernield; de gehele adminis tratie spoelde overboord. De boottreinen in Hoek van Hol land bleven wachten en hadden een vertraging van ongeveer 2 uur. 3000 tropische vogels afgemaakt Papegaaieziekte in Veenendaal Onder de exotische vogels van de vogelimporteur Blankeeteijn te Gel ders Veenendaal is een vorm van de zeer besmettelijke papegaadenziekte uitgebroken. De heer B. vertoont zelf ook ziekteverschijnselen. Alle vogels, in totaall ongeveer 3000 ter waarde van vele duizenden gul dens, zijn door een ontsmettingsploeg van de gemeente Amersfoort met blauwzuurgas gedood, om verdere uitbreiding van de ziekte te voor komen. De kans van besmetting van dier op mens is zeer groot, doch het schijnt, dat besmetting van mens op mens niet- voorkomt. Een groot deel van de vogels van de heer B. weid rechtstreeks uit de tropen geïmpor teerd. Waarschijnlijk hebben enkele van de dieren, ondanks de steeds ge troffen voorzorgsmaatregelen, de ziekte naar Nederland overgebracht. TOMATEN NAAR BELGIë België heeft met ingang, van zater dag de invoer -van tomaten uit Ne derland weer toegestaan. kelijkheid, waarbinnen de bedrijfs organisatie moet worden gereali seerd. De eerste moeilijkheid is de weer stand die in verschillende kringen te. gen de bedrijfsorganisatie bestaat vanwege het gevaar voor dirigisme, dat men hierin meent te zien. Volgens dr. Veldkamp is hier sprake van een ernstig misverstand, omdat ordening niet identiek is met dirigisme. „De grootst mogelijke zorg om een opti male openbaarheid te betrachten kan tot een belangrijke demonstratie lei den van de werkelijkheid, dat de or dening der bedrijfsorganisaties niet is een stuk dirigisme, maar een stuk bedrijfsorganisatie", zo zei hij. De tweede moeilijkheid die dr. Veldkamp zag is het verschijnsel van de organisatie-moeheid. Men heeft 'n zekere wrevel tegen groeiende orga nisatievormen, waarin men meent geen invloed te kunnen uitoefenen. Hiermede hangt de derde remmen de factor samen: die van het door een onvoldoende emancipatie gevoed wantrouwen. Dit wantrouwen kan een belemme ring vormen voor de doorvoering van maatregelen, waar de betrokken groe pen ten nauwste bij betrokken zijn, aldus de staatssecretaris. Dit ver schijnsel zal in geen enkele samen leving geheel op te lossen zijn. Het vierde probleem dat de staats secretaris noemde vatte hij aldus sa men: het bewustzijn ir» het midden van tal van organisaties, nog niet ge reed te zijn om de bedrijfsorganisatie te bewerktulgen met mankracht. „De toewijding aan de publieke zaak in spireert nog te weinig mensen en de organisaties zullen er alles aan moe ten doen de lauwen, die wel over ge schiktheid en tijd, maar niet over de nodige lust beschikken te activeren." Voorts noemde de staatssecretaris kaderscholing van groot belang. Niet temin was spreker niet pessimistisch gestemd over de ontwikkeling van de bedrijfsorganisatie. Hij zeide op het standpunt te staan, dat de verdere voorbereiding van instelling van be- drijfslichamen met kracht dient te worden bevorderd en dat gelijktijdig op de remmende faktoren moet wór den ingewerkt. Man overleden na eten van worst In de gemeente Krommenie heeft zich gisteren een ernstig geval van voedselvergiftiging voorgedaan, ver moedelijk ten gevolge van het ge bruik van ondeugdelijke worst. Een 78-jarige man, de heer Pruim, is aan de gevolgen overleden. Een ander in het gemeentelijk ziekenhuis le Zaandam opgenomen. In tientallen gezinnen zijn niet ernstige verlammingsverschijnselen waargenomen. Per politie-auto is de bevolking gewaarschuwd togen het gebruik van worst, die vermoedelijk afkomstig is van één slager. PAARD ONDER HOOI BEDOLVEN De veehouder- J. Beekhuis uit Spa kenburg heeft op trieste wijze zijn paard vei'loren. Toen het dier aan de kant van de weg voor een wagen met hooi stond te grazen en daarbij de wagen in de berm van de weg trok kantelde deze en kwam in de sloot terecht. Het paard werd onder de vracht hooi bedolven. Toen men het dier had bevrijd, bleek dit reeds dood te zijn. (84) ^S^tlm^niewend([nbomxhen heten rj geen iushe en Wiihe

Leidse Courant | 1956 | | pagina 5