f/t r ~d&öf fcf* lwugat IJNSTREEK DUINSTREEK Scheep PERSONEN IN EN UIT LEIDEN GEVESTIGDE EN VERTROKKEN MAANDAG 30 JULI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 h R.K. VAC ANTIEBEZIGHEDEN VOOR DE JEUGD. Wegens de storm, die „Knikkebeen' niet kon verdragen, zijn er verschil lende wijzigingen in het programma. Spontaan hebben de vele artisten van de Klub van de Rattenvanger van Hameln zich aangeboden, om voor de gedupeerde kinderen te spe len. Dus inplaats van naar het cir cus, naar de „Rattenvanger". In dit verband worden alle Leidse leidsters en leiders gevraagd, om he denavond om 7.30 uur naar Gas- straat 36 te komen om kledingstuk ken te helpen omtoveren. Naai gerei en voorwerpen, die hiervoor nodig zijn, meebrengen. Nadere gegevens verstrekt de heer J. C. van Hameren, v. d. Duyn- straat 28, tel. 31810. Margaretha Sinclairgroep. In verband met de verjaardag van hun aalmoezenier, worden alle gid sen en kabouters van de Margaretha Sinclairgroep verzocht dinsdagmor gen om 7 uur in de Hartebrugkerk de H. Mis te komen bijwonen. Rayon Leiden van Alg. bond van Ouden van Dagen. In een zaterdagmiddag gehouden vergadering van de Algemene Bond van Ouden van Dagen, is besloten tot oprichting van een rayon Leiden van deze bond. Tot voorzitter van het rayonbestuur werd gekozen de heer F. Rippen te Noordwijk, tot secretaris de heer J. G. de Zeeuw te Leiden en penningmeester werd de heer R. Bergsma te Haarlem. Leidse Agenda DINSDAG. Vereniging Oud Leiden, Excursie Oud-Katholieke Kerk, Zoeterwoudse Singel 50. Aanvang 8.00 uur n.m. DONDERDAG. Expositie Bloemsierkunst. Burger zaal Stadhuis. Opening te 7.30 n.m. Expositie Bloemsierkunt, Burger zaal Stadhuis, 7.30 n.m. ZATERDAG. Expositie Bloemsierkunst, Burger zaal Stadhuis, 7.30 n.m. Rijns'burgs Bloemencorso. Aan komst te Leiden ca. 3.30 n.m. TENTOONSTELLINGEN. Den Burcht: Hedendaagse beeld houwkunst. Dagelijks tot zonsonder gang (t.m. 26 augustus). Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Te keningen door Rembrandt (t.m. 15 september). Pieterskerkgracht: Leidse schilder en Teken-academie „Ars Aemula Na turae". Dagelijks 104 uur, maandag, woensdag en vrijdag ook van 8—10 uur n.m. (t.m. 18 augustus). Rembrandt als leermeester. Tot 1 september. Dagelijks 105 uur nam. Zondage 15 uur nam. Don- derzagavond 7.308.30 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Zomertentoonstelling „Van klei tot pot". (Tot 1 oktober). De avond- en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: apotheek Herdingh en Blanken Hogewoerd 171, tel. 20502; apotheek Reijst, Steen straat 35, tel. 20136; apotheek Oegst geest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. POTLOOD en GEEST No. 532. Horizontaal: 1. draad van een spinneweb, 4. vertegenwoordiger, 9. kellner, 11. zijtak Elbe, 12. dessert vrucht, 13. meisjesnaam, 14. dorp in Zeeland, 15. maanstand, 17. munt in China, 18. water in N.-Brab., 21. voornaamwoord, 23. einde, 25. hangt aan de mast, 27. wagenboom, 28. drie- tenige struis, 30. bontjas, 31. tand- vormig bovendeel van een kasteel- muur, 32. Europeaan. Verticaal: 1. stad in Italië, 2. wit te populier, 3. wettig, van kracht zijnde, 5. gindse, 6. landbouwwerk tuig, 7. keurig, 8. bloeiwijze, 10. stok, 16. predikstoel, 19. meisjesnaam, 20. lol, 22. lusthof, 23. boom, 24. gem. in Gelderl., 26. vriend (fr.), 29. voor voegsel. Oplossing morgenavond. Geslaagd. Te Amersfoort is geslaagd voor het Staatsexamen Gymnasium A de heer A. A. J. Sinner te Leiden. Voor het Staatsexamen Gymnasium B de heer J. Meienhorst, eveneens te Leiden. Voor de acte Engels M.O.a slaag de te Haarlem mej. E. Lourens te Leiden. Veertigjarig kloosterjubileum. In het klooster van de Zusters van de Voorzienigheid vierde gisteren gisteren zuster Maria Phillippa haar veertigjarig kloosterjubileum. Des morgens werd in de kapel van het klooster een H. Mis opgedragen door Pater C. A. van Hoorn, een neef van de jubilaresse. Er was een ge zellige dag voor de familie van de zuster en van twee tot drie uur in de middag werd er een receptie ge houden, waarop leden van het school bestuur, het onderwijzend pei'soneel van ulo- en l.o., waaraan zuster Ma ria Philippa als handwerklerares verbonden is, en leerlingen van de beide scholen haar hun gelukwen sen kwamen aanbieden. Prijs van Bliksemactie viel in Leiden. Mevrouw P. Tims van der Veer, wo nend aan de P. de la Courtstraat hier ter stede, heeft zich hedenmorgen met lot 312721 van de Bliksemactie ten bate van „Bijzondere Noden" van het Bisdom Groningen, gemeld als prijswinnaar in deze actie. Zij mocht een prijs van 800 in ontvangst ne men. Mulo-examens te Leiden Voor het op zaterdag, 28 juli ge houden eindexamen van de stichting het r.k. Mulo-examen, zijn geslaagd: A. L. M. Augustinus, Noordwijker- hout; W. A. Schumacher, Noordwijk; W. J. Bulder, Leidschendam;A. P. M. Oliehoek, Leidschendam, A. T. M. de Bruin, Rijswijk; D. T. v. d. Kley, Voorburg; M. F. C. Kortenbach, Voorburg; M. C. W. Naves, Den Haag; C. S. A. Vliet Vlieland, Noord wijk; P. H. J. v. d. Zwet, Roelof- arendsveen; C. H. v. Leeuwen, Zoe- terwoude; E. S. Speel, Leiden; H. G. M. Ticheloven, Leiden; M. C. v. d. Winden, Voorschoten; A. M. J. M. v. d. Valk, Zoeterwoude; C. G. Al- bers, Leiden; C. F. M. de Vrind, Zoe terwoude; E. C. Wesselman, Roelof- arendsveen. Afgewezen 8 candidaten. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes zn van C. Nie- vaart en M. J. van der Woerd; Fran- ciscus zn van J. Montagne en J. Overdijk; Ayfonsus Petrus zn van F. J. A. van Beukering en C. van der Vlugt; Geert zn van A. H. Andreas en K. Korbee; Maria dr van L. Cer- dijn en S. Westerhoven; Krijntje dr van P. Geijteman en K. Schuiterma ker; Wilhelmina Antonia dr van J. F. A. Peterse en M. van Riet; Marco René zn van W. P. Ouwens en H. M. J. van de Wetering. Gehuwd: J. D. Mulder en E. R. Roodenburg. Overleden: D. Schuilenburg man 75 jaar. STORMSCHADE IN OOSTENRIJK EN DUITSLAND. De storm van de afgelopen nacht heeft ook veel schade veroorzaakt in Oostenrijk en Duitsland. Te Ober- steinabrunn in Neder-Oostenrijk, wer den zes huizen in de as gelegd ten gevolge van blikseminslag. Het vuur verspreidde zich snel door de hevige wind. Drie brandweerlieden liepen verwondingen op. De schade wordt geschat op 150.000 gulden. In het gebied van Traunstein werd veel schade aangericht door hagel buien. Te Ouxihaven kwamen straten en talrijke onderhuizen onder water te staan als een gevolg van zware slagregens. Bezoek aan Nederlandse molens Op de vier zaterdagen van augustus en zaterdag 1 september heeft de provinciale VW Zuid-Holland met medewerking van het provinciaal be stuur van Zuid-Holland en de water schappen van de Over- en Neder- waard bij wijze van proef een vijftal molendagen georganiseerd, waarop het beroemde molencomplex bij Kin derdijk door vreemdeling en land genoot 's middags van 15 uur van nabij zal kunnen worden bezichtigd. De 16 andere alleen in tijden van nood draaiende molens van Neder- en Overwaard, alsmede de wipwater- molen van Blokweer worden op de genoemde uren in werking gesteld. Tevens zal er gelegenheid bestaan drie van de molens te bezoeken. ALPHEN AAN DEN RIJN Diamanten echtpaar Op 1 augustus hoopt het echtpaar Th. Klok (83) en W. A. Klok—Van Elk (80), wonende Hooftstraat 152 te Alphen aan den Rijn, zijn 60-jarig huwelijksfeest te vieren. Het her denken zal in eigen kring geschieden i.v.m. de gezondheidstoestand van Gevestigde personen van 23 tot en met 28 juli M. BlangéBaltisberger, Schelpenkade 53a. C. Benschop. Rijnka de 6a. J. G. C. Boterenbrood, verpleeg ster. Wasstr. 5. I. A. M. Bottinga en fam., Ambonstr. 20. R. Cleton, Papengrt 4. A. J. Ensink en fam., directie vertegen woordiger, de L. de Kanterstr. 11. M. E. V. MunkEvans, Zoeterw. Singel 102. A. L. Fictoor en fam., Morskade 9. L. Guijt, expeditieknecht, Evertsenstr. 63. C. M. E. de Haas, Schelpenkade 63. D. M. W. van den Ham, Oude Vest 35. E. D. Harten, kleuterleidster, de M. v. Streef- kerkstr. 24. H. Heunks, De Sitterlaan 97. N. Heijboer, Jan Lievensstr. 22. H. Hoo- gervorst, militair KM, Marnixstr. 90. H. Hutten en fam., schipper, aan boord Utr. Jaagpad. E. L. de Jager, Burggravenln 1. M. W. Jongsma en fam., directeur-ge neesheer, Rijnsb.weg 4. B. Joustra, kraandrijver, Toussaintkade 21. M. C. v. d. KloesKamsteeg, Burggravenln 82. H. W. R. van de Kasteelen en fam., make laar, Burggravenln 96. C. F. van Leeu- plantsoenarbeider, Haarlemmerstr. 295a. E. M. TylLeur, Breestr. 39. D. E. G. Lübbers, onderwijzeres, Lorentzkade 16a. C. Lucich, granietwerker, Hoge woerd 154. K. Mechelse en fam., arts, Oude Vest 33c. H. R. Meijer en fam.. Jan van Houtkade 16a. C. van den Oever, kantoorbediende. Houtlaan 42. H. N. F. Onnen, Noordeinde 21a. G. van Reeden, directeur NV. Rijnsb.weg 91a. J. Schim mel en fam., schrijfmach.monteur, Oude Vest 33c. D. H. Schmüll. verpleegster, Rijnsb.weg 10. J. J. Scholtens, arb. be- tonfabr.', Morsweg 146a. T. Schuitman en fam., kok, van Speijkstr. 33. A. P. Smit, Zijlsingel 37. O. E. P. van Someren, wachtmeester KL, Morsstr 6264. P. J. G. Sommeling en fam., kantoorbediende, De Sitterln 116. Y: N. Tan, Cobetstr. 42. T. Lancelvan der Tang, Rijnsb.weg 79. P. C. van Traa en fam., hoogleraar, Oude Vest 19. P. Valente, granietbewerker, De Sitterlaan 29. H. Versteege, Kort Rapen burg 15. J. W. Wassenaar en fam.. em ployé BPM, Zijlsingel 37. J. S. de With, administrateur (cartonnagebedrijf), Oude Vest 109b. Vertrokken personen van 23 tot en met 28 juli. F. Akerboom, Groenoordstr. 5, Heemstede, Bronsteeweg 74. M. P. Alblas 'Morssingel 8, Voorburg, Oosteinde 62. W. A. J. M. Asselbergs, Langebrug 53, Bergen op Zoom, Gr. Markt 4. M. J. GeirnaerdtDe Baan, R. en Schiekade 116, Goes. Grote Markt 10. J. H. Becking, Burggravenln 4, Oegstgeest, Fred. Hen- In 7. J. den Boer. Noordeinde 2a, Goes, Scheldestr. 103. M. G. van Brummen, Zoeterw. Singel 56a, Leiderdorp, Ber kenkade 34. N. Dee, Herengrt 51. Den Haag, Dr v. Welylaan 2. R. Dee, Heren grt 51, Den Haag, Dr. v. Welylaan 2. H. Devilee, Leliestr. 116a, Arnhem, Bremstr. 10. F. P. van Dijk. Haagweg 188, Voor burg, Parkweg 283. H. A. S. Dijkstra, Rijnsb.w. 10, Hennaarderadeel, Waaxens. 21. G. van Egmond. Boerhaaveln 1, Oegstgeest, Zandlaan 15. W. J. Franke, Stieltjesstr. 8, Den Haag. Am. v. Solms straat 111. W. J. Fukken en fam.. Var kenmarkt 15. Den Haag, Melis Stokeln 1032. E. H. M. Geirnaerdt, Gerrit Dou- straat 95. Goes Grote Markt 10. A. E. Giskes, Zoeterw. Singel 50, Utrecht, Pel molenplantsoen 3. G. P. Giskes, Zoeterw. Singel 50, Utrecht, Pelmolenplantsoen 3. lan BelleHagendijk, Hansenstr 29, Voorschoten, Bijdorpstr. 66. R. Hartog, Munnikenstr. 12. Oegstgeest, Endegees- terstr.weg 5. J. de la Hayze, Rapenburg 4, Baarn, Amsterd. straatweg 41. H. van Hees, Morsstr. 6264, Streefkerk, Opper- stok 38. Jonkhr A. A. van Heurn, Was str. 68, Voorst. Iordensweg 91. J. M. de Jong, Melch. Treublaan 57, Alphen aan den Rijn, Mauritsstr. 28. K. C. Jonker en fam.. Gasstr. 17. Leiderdorp, Steenbak kersin lb. M. A. C. Ruttenvan Kem pen, Tulpenstr. 13, Nijmegen, v. Welde- renstr. 82. M. T. van Kins, Hoogl. Kerk- gracht 49, Zoeterwoude, Rijnegommer- straat 12. P. E. Kraemer en fam.. Witte Singel 84, De Bilt U. Bildzigt 16. C. J. J. Kriek, v. L. Stirumstr. 13, Middelharnis, Langeweg 52. C. J. Kühn. Munnikenstr. Papendrecht, Badhuisstr. 2. L. van Leeuwen en fam.. Spilsteeg 13, Leider dorp, Ouderzorg 5-6. P. G. van Lierop, Lorentzkade 84, Arnhem, Ln van Kla- renbeek 109. J. Lingbeek en fam., Hout markt 6, Katwijk, Zonnebloemstr. 7c. J. J. Louwrier, Nieuwe Rijn 111. Den Haag, v. Diemenstr. 12a. N. J. van der Meer, Dijkstr. 5, Oegstgeest, Hoge Morsweg 74. P. A. van Mourik, Nieuwe Rijn 98, Vlis- singen, Const. Huijgensln 8. W. M. Muij- selaar en fam., Uiterstegrt 107a, Den Haag, v. Boetzelaerln 130. A. M. Nieu- wenhuijs. Witte Singel 81. Oegstgeest, Endegeesterstr.weg 15. C. J. Nijhuis, L. Mare 52, Alphen aan den Rijn, Pr. Hen- drikstr. 69. H. H. WieringOostrom, Janvossenstg 16a, A'dam, A. Cuijpstr. 223II. G. Oudshoorn, Roodenb.straat 5, Den Haag, Houtrustweg 324. A, Huy Parlevliet, Lammenschansweg 43, Oegst geest, L. de Colignyln 8. G. W. de Ruiter en fam., Haagweg 30, Leiderdorp, Steen bakkersin lc. J. F. van Schaardenburg, Nieunwe Rijn 46, Wassenaar, Acacialn 3. R. Schellekens en fam., Cosijnstr. 6, A'dam, J. Jittastr. 54. M. E. Koolloos— Segaar, Turfmarkt 5a, Oegstgeest. De Kempenaerstr. 24. H. G. Sieverink, Rijnsb.weg 122, Enschede, Bruggertstr. 43. H. A. M. van Ulden, Lorentzkade 16, Rijswijk ZH. W. Marisln 34. A. C. C. van der PoolVerboom, Marnixstr. 93, Utrecht, A. Tasmanstr. 15 bis. W. L. Ver- brugge en fam., Roodborststr. 21, A'dam, J. M. Kemperstr. 116. J. D. Verschoor, Oude Vest 35, Oegstgeest, Geverstr. 38. J. D. Wackwitz, Lange Mare 71a, Brazi lië. J. E. Warmenhoven en fam., Molen- steeg 24, Sassenheim, Jos. Elststr. 6. C. J. van der Laan—v. d. Weijden en fam., W. de Zwijgerln 153, Soest, Prof. Lorentzln 34. J. H. Wiersma en fam., Morskade 15a Heemstede P. Buysln 8. J. P. Zegveld en fam., Herengrt 63, Vlissingen, Haven dorp 698. M. Zweers, Rijnsb.weg 10, Utrecht, v. d. Werffplein 9. W. T.' Zwei stra, Rijndijkstr. 109, Rijnsburg, Burg. Meijboomstr. 12. mevrouw Klok. Het echtpaar heeft twee kinderen de heer G. Klok en mej. Tr. Klok, die beiden de leiding voeren van het bekende onderwijs instituut Klok. Het diamanten echtpaar woonde oorspronkelijk in Schoonhoven. Mej. Chr. van Nierop, sedert en kele jaren onderwijzeres aan de r.k. meisjesschool aan de Paradijslaan te Alphen aan den Rijn, gaat, zoals wij eerder berichtten, volgende maand naar Höllandia op Nieuw Guinea teneinde zich aldaar aan een onder wijstaak te wijden. Om deze redenen werd in een der leslokalen van haar school afscheid van haar genomen door schoolbe stuur, collega's en het hoofd dei- school, de heer Chr. A. v. d. Mark. Deken L. H. M. Nieuwenhuizen was de eerste die een waarderend afscheidswoord tot haar sprak na mens het schoolbestuur. De deken betreurde haar heengaan. Haar werk. kracht werd door hem ten zeerste geprezen. De deken toonde veel res pect voor het besluit van mej. van Nierop om een zware taak in den vreemde te aanvaarden, een taak die zij, aldus de deken, gelet op haar be kwaamheden, zeer zeker aan zal kunnen. Vervolgens richtte de heer Chr. A. V. d. Mark, het schoolhoofd, waar derende woorden tot juffrouw Van Nierop. Opdat de herinnering aan het vaderland bewaard moge blijven, bood de heer v. d. Mark, mede na mens de collega's, juffrouw Van Nierop ten afscheid een specifiek Hollands cadeau aan, n.l. een ets, die een .zeegezicht voorstelt van Katwijk aan Zee. Juffrouw Van Nierop dankte voor dit hartelijke afscheid en de aange boden stoffelijke blijken en zei de beste herinneringen aan de Sint Bo- nifaciusschool te zullen meenemen naar Nieuw Guinea. ONTWORTELDEN EN ONTKROONDEN. De storm, die zondagmiddag en -avond in toenemende kracht over ons land joeg, heeft ook in Alphen aan den Rijn zijn sporen achterge laten. Hoge bomen vangen veel wind leert het bekende gezegde en het waren dan ook juist veel bomen die het in deze gemeente moesten ont gelden. De dienst van gemeente werken, en zelfs de brandweer, moest er aan te pas komen om de ontwor telden en ontkroonden van de pu blieke wegen te halen. Het Goudse rijpad, de Willem de Zwijgerlaan, de Kortsteekterweg en de Hofzichtstraat waren o.a. het werkterrein van de dienst van ge meentewerken geworden waar bo men moesten worden opgeruimd. De brandweer vond een taak in de tuin van de heer J. v. d. Bosch in de Pie- ter Doelmanstraat. Daar werd de kruin van de zeer oude en hoge boom dermate geknakt, dat ze een gevaar opleverde. ONDER AUTO GEWAAID. De krachtige storm, die zondag ook over Alphen joeg, is oorzaak geweest dat omstreeks 8 uur n.m. de negen jarige Marietje Kraan, wonende in de Ridderbuurt aldaar door een auto werd aangereden. Het meisje liep ge heel rechts van de weg. Op een mo ment werd ze door een krachtige windstoot naar het midden van de rijweg gedrukt, juist op het moment dat haar een personenauto, bestuurd door de heer W. de W. tegemoet kwam. Hoewel de heer De W. krach tig remde kon hij een aanrijding niet voorkomen. Het meisje werd tegen de grond geslingerd. Zij liep een lin ker onderbeenbreuk op en werd in het Academisch Ziekenhuis te Leiden opgenomen. Dr. J. H. Pilon verleen de eerste hulp. LEIDERDORP ZILVEREN JUBILEUM W. v. ES SR. De heer W. van Es Sr herdenkt vandaag, dat hij 25 jaar geleden in dienst is gekomen van de Steenfa briek „OuderzorgDe Ridder" en wel aan de voormalige fabriek te Oegstgeest. In verband met de fabrieksvacantie werd hij deze morgen te zijnen huize door de directeur van de fabriek be zocht, die hem de gebruikelijke gra tificatie overhandigde benevens een bloemenattentie Voor zijn vrouw. Door de directeur werden de uit zonderlijk goede kwaliteiten van de heer Van Es gememoreerd en wel in het bijzonder zijn grote kennis van kleidelving en alles wat hiermede verband houdt. De heer Van Es heeft in de 25 ja ren dat hij aan het bedrijf verbonden is, nagenoeg altijd voor de klei-aan- voer zorggedragen en zich daarbij doen kennen als een uitstekend vak man. Hoewel Van Es reeds de 65 jaar is gepasseerd doet hij zijn werk steeds met grote opgewektheid en de direc teur hoopte dat hij zijn functie bij het bedrijf nog een aantal jaren zal blij ven vervullen. In verband met meerdere jubilea in de loop van dit aan de fabriek, hoopt men in het najaar in een gezamen lijke personeelsbijeenkomst de jubi lea nog eens te vieren. HAZERSW0UDE AUTO EN MOTOR IN BOTSING. Zaterdagavond had op de drie sprong HoogieveensohewegProvin ciale weg een ernstige aanrijding plaats tussen een personenauto en een motorrijder. De heer C. J. Bezemer uit Ter Aar kwam met zijn motor rijwiel waarop zijn vrouw op de duo was gezeten, uit de richting Benthui zen en begaf zi-oh in de richting Ha- zerswoude Dorp. De heer T. C. Ro denburg uit Boskoop kwam uit ae richting Hazerswoude Dorp en begaf zich in de richting Boskoop. Juist op de plaats waar de Pjovincialeweg zic.i splitst in de richting Boskoop en Benthuizen, gaf de heer Rodenburg aan de motorrijder geen voorrang, met gevolg dat de heer Bezemer met de flank tegen de auto aanreed en zijn rechterbeen brak. Per ziekenauto werd de heer Bezemer naar het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden ge bracht. Wonder boven wonder had de echtgenote v-an de heer Bezemer geen letsel bekomen. Auto en motorrijwiel werden deerlijk beschadigd. KATWIJK AAN DEN RIJN Mej. J. M. Hofstra, leerlinge van het Antonius Pensionaat te Ber gen (N.H.) behaalde aldaar het u.l.o.- diploma A. KATWIJK AAN ZEE Geslaagde redding- demonstraties Zaterdagmiddag; werden op het Zuiderstrand onder zeer grote belang stelling de jaarlijkse demonstraties gegeven van het redden van drenke lingen uit zee door samenwerking van de Marine Luchtvaartdienst en de Katwijkse Reddingsbrigade. De wmr. voorzitter der K.R.B. heette allen hartelijk welkom in het bijzon der burgemeester Duiker, de verte genwoordigers van het Marine Vlieg kamp en het bestuur van V.V.V. Vol gens spr. is de bedoeling om een beeld te geven van de belangrijke taak, welke op de schouders van de K.R.B. en bijzonder van de kust bri gade rust? De methodes, aldus spr., wetke bij het redden van drenkelingen kunnen worden gevolgd zullen worden gede monstreerd. De ontwikkeling der techniek maakt het heden ten dage mogelijk, dat daarbij ook vliegtuigen worden ingeschakeld. De heer A. Wouda gaf hierna een kleine toelichting over de te houden demonstraties, waarna de heer M. Viool een uiteenzetting gaf van diver se reddingsigrepen en het werken met de haspel. Door de leden van de K.R.B. werden o.a. vervoersgrepen. kopgreep, polsgreep, okselnekgreep, schoudergreep, zeemansgreep en be- vrijdingsgrepen, onderpols- boven- pols-, enkele pols-voorvv. hals- ach- terw. halfs- en lendegreep getoond. Verder werden onder leiding van de heer Viool proeven van bekwaamheid afgelegd, o.a. in de kettingreep, zwin afzoeken in lengte en breedte en has- pelwerk. Dan kreeg men te zien red ding o,p het droge en te water, tuig jesredding welke met succes werden uitgevoerd. Daarna een demonstratie met het door de Hunter-sigaretten- faibrieken beschikbaar gestelde red- dmgsnet. Dit net is door genoemde fabrieken aan Aero-Ypenburg, die met haar helicopter dagelijks langs de Noordzeekust vliegt, aangeboden. Dit net was onder de helicopter be vestigd. Boven de drenkeling die in zee lag, liet de piloot het net zakken en ver volgens werd het onder de drenke ling geschoven en op deze wijze uit het water geschept en vervolgens op het- strand gebracht onder applaus van een enthousiaste menigte. Tus sen leden van de K.R.B. en het Ma rinepersoneel werd hierna in zee een roei wedstrijd met vletten ge houden, om de door de V.V.V. be schikbaar gestelde wisselbeker. Aan gezien één der vletten zwaarder was moöst tweemaal worden geroeid n.l. door ruiling van vlet. De K.R.B.-le- den waren het eerst door de branding maat bij de terugkomst kwam een vlet vol te lopen en op de bank te recht. Toen werd besloten dat dit punt van het programma op een na der te bepalen datum herhaald zou worden. Dan werd een vlet in zee gebracht met K.R.B.-leden, waarbij enkele te water geraakten en hulpe loos achterbleven. De Catalina-vlieg- boot verscheen spoedig, die op een afstand van 35 m. een voorwerp in zee wierp. Het vliegtuig cirkelde en kele malen boven de drenkeling, waarna een rubberboot werd uitge worpen. Nog steeds was het arsenaal van reddingsmogelijkheden niet uit geput. Een helicopter verscheen bo ven de drenkeling, de bemanning liet een boei zakken waaraan de drenkeling zich vastgreep en enkele ogenblikken later stond de drenke ling veilig op het strand. Alle nurm mers werden op schitterende wijze uitgevoerd. Na een groet te hebben gebracht keerde de helicopter naar zijn basis terug. LEIDSCHENDAM Voor het staatsexamen H.B.S. A slaagde de heer K. D. Dorsman. LISSE Geb.: Johanna Hendrica Maria, d. v. C. H. Dofferhoff en A. M. v. d. Berg Korstiaan Huibertus, z. v. J. v. Luik en H. van der Wilt; Regina Ida Maria, d. v. A. A. J. ter Schure en M. I. J. Bruijnen; Jannetje, d. v. G. Hollander en A. Pompert. Agatha Adriana Cor nelia, d. v. M. A. N. Opdam en A. Remmerswaal. Ondertr.: J. H. Meijer en A. G. C. Verhaar; Th. F. J. Mens en A. Meeu- wissen; C. W. Spreeuw en N. Meij- waard. Getr.: Th. H. Wittewaard en L. C. Wijnands. Overl.: Elisabeth de Zeeuw, wed. van A. Hageman, oud 85 jr.; Frouwlcje Eekma, echtgenote van W. J. v. Ma nen-, oud 79 jaar. BOSKOOP Excelsior in Dinteloord. Op spe ciaal verzoek van de organisatoren van een groot muziek- en zangcon cours in Dinteloord trok de harmonie Excelsior zaterdagmiddag naar deze Brabantse plaats om het laatste deel van dit feest op te luisteren. Ook dit optreden werd weer een succes het geen door de woordvoerder van de organiserende commissie duidelijk werd onderstreept door de medede ling, dat de herinnering aan de Bos- koopse harmonie in Dinteloord tot in lengte van dagen zal blijven voort leven. 0UD-ADE De heer S. v. d. Poel A.z. slaag de voor het Ulo-diploma A. ZOETERWOUDE Geslaagd Th. J. Paardekooper Az. voor het vakdiploma brood- en banketbakker. NOORDWIJK Voor het praktijkdiploma boek houden van de Ned. Associatie zijn geslaagd J. J. v. d. Berghe en J. J. van Dijk. GEVONPEN VOORWERPEN. Bij de politie zijn de volgende voorwerpen als gevonden aangege ven: kinderarmbandje, autostep, verf- krabbertje, gehaakte tas met inhoud, postduif, bakkerszak met inh., jon gensjasje, werkschoen, autosleulets, leerboek, koerduif, dameshorloge, sjaal, jongensjopper, werpring, por- temonnaie met inhoud, nikkel da- gensjasje, werkschoen, autosleutels, sleuteltje, kettinkje met 2 sleutels, postduif met ring, muntbiljet, kinder sokje, schildpad, kinder jasje, duik bril, grijs katje, regenjas en -hoedje, sleutelring met sleutels, badhand doek met broekje en hemdje. Inlichtingen uitsluitend 's woens dags en zaterdags tussen 2 en 3 uur n.m. aan het politiebureau Oude Zeeweg. Geboren: Cornelis J. G. A. zn van C. J. de Jeu en D. Vlieland; Johanna M. dr van J. L. G. F. W. van Vliet en L. Leeflang; Alida dr van A. Duin dam en M. Th. A. Peeters. Berendina M. A. dr van W. N. van Beelen en G. A. Verkuil. Margaretha J. dr van J. P. Steenvoorden en J. A. Steen voorden. Andreas A. Th. zn van A. F. Mulder en C. M. Visser. Simon J. zn van A. van Niet en N. v. d. Haak. Erica dr van M. F. Kooistra en J. A. Drijfhout. Ondertrouwd J. Timmer en E. Uit- tenbogaardt. P. J. Droog en M. C. M. Vogelaar. Getrouwd: Ch. W. Brederode en N. van 'Leeuwen. Overleden: C. v. d. Kwast 48 jr. G. Verheugd 69 jr. M. E. Bakker, 80 jr, wed. van J. v. d. Voet. OEGSTGEEST EUROPEES OECUMENISCH JEUGDCONGRES IN OUD-POELGEEST. In het kasteel Oud Poelgeest is dit weekeinde het vijfde Europees oecu menische jeugdcongres geopend. Dit congres behandelt gedurende een week door middel van voordrachten en discussies actuele problemen met betrekking tot Afrika. Aan het congres nemen deel jon geren uit België, Denemarken, Duits land, Engeland, Frankrijk, Nederland, Zweden en Zwitserland, alsmede ver tegenwoordigers uit Afrika. WARMOND Aanrijding. Op de hoek van de Warmonderdiam vond een aanrijding plaats tussen twee auto's. Beide auto's bekwamen belangrijke materiële schade doch persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Storm in dorp en op 't meer. De „najaarsstorm" heeft ook deze gemeente niet onberoerd gelaten. In de lucht dlwarelde het van te vroeg losgeslagen bladeren en de wegen waren bezaaid met afgerukte takken van bomen. De appel en perenbomen werden door de wind zo goed als kaal geplukt en verschillende bomen wer den ontworteld. Zij die ondanks het hevige stormweer toch nog een tocht je op de plassen wilden maken heb ben dit niet strafloos kunnen doen, want het gevolg was omslaan en vol lopen der boten en belangrijke tuig- schade. Raadsvergadering. De eerstvol gende raadsvergadering, die oor spronkelijk was vastgesteld op 21 augustus a.s. zal nu wórden gehouden op 28 augustus a.s. De muze betrapt. In „d'Vijff Vlieghen" werd gisteravond een zo merfeest georganiseerd. Een groot aantal gasten en genodigden waren hier bijeen gekomen om bij de Cand lelight het programma De Muze Be trapt te beluisteren. Aan het pro gramma werkten o.a. mede Sophie Stijn die op voortreffelijke wijze wist te amuseren, Mimi Kok die met haar voordracht van de oude vrijster wer kelijk een artiste van de eerste rang blijkt te zijn, Thom Keiling met zijn liedjes met de gitaar, Jan van Ees en Luc Lutz. Het programma werd dooi de A.V.R.O. opgenomen en het zal gedeeltelijk op later datum worden uitgezonden. Na dit programma was er nog een bal met medewerking van „De Volle Maan" en het Hongaars orkest Pali en Rudi. Voor het examen Mulo met middenstandiploma slaagde de heer B. Weyers. Mej. A. P. Koks, typiste ter secretarie alhier, is bij besluit van Burgemeester en Wethouders met in gang van 1 augustus a.s. bevorderd tot klerk; de heer A. Dorsman is be vorderd tot adjunct commies A. De heer A. M. A. Eggen is te 's-Gravenhage geslaagd voor het praktijk diploma boekhouden.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2