OPRUIMING!! aUTATh ervaren Steno-Typiste REX Weinig gladiolen op de Haarlemse keuring Hobaho hield eerste veiling Middenstandsdiploma te Leiden N.V. LEIDSE M&TRAUEHFABRIEKEN NAAISTERS LEERLING-NAAISTERS JONGENS tot 17 iaar. Firma J, J. SLOOS 6 Zn. N.V. Bouwmaterialenhandel Tegelaar Co Gemeente Ter Aar TELEVISIE LIGTVoet le8oer'; DINSDAG 24 JULI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Zwijgende welsprekendheid In Hongarije heeft men een voor Oost-Europa waarschijnlijk unieke methode gevonden om zijn bezwaren tegen het communistische regiem tot uitdrukking te brengen, namelijk bij begrafenissen. De dood van een publiek bekende figuur uit de „goede oude tijd" brengt dikwijls duizenden naar zijn begrafenis, ondanks de pogingen van de communisten om het aanzien van een dergelijke figuur naar beneden te halen. In het begin van juli bijvoorbeeld overleed een van de beroemdste Hon gaarse zigeunerviolisten, Sandor Bu- ra. Zijn dood werd met één regel in de dagbladen gemeld, met de toe voeging, dat hij „een overblijfsel van een tijdperk van decadentie" was. By Bura's begrafenis waren niet temin zeker 35.000 Hongaren op de been. Driehonderd zigeunermuzikan ten met violen fluiten en klarinets speelden treurmuziek. AUTOBUSONGELUK IN ITALIË Ongeveer 47 km. ten zuiden van Modena, in Midden-Italië, is vandaag een bus in een 100 meter diep ravijn gereden. Vijf passagiers kwamen om het leven, dertig anderen werden ge wond. Enige boerenarbeiders waren ge tuige van het ongeluk, doch zij zagen geen kans iemand te redden. De politie en brandweer moesten het wrak met snijbranders openbran- öen o<m de inzittenden te kunnen 'be vrijden. Spoorwegstaking in Italië In Italië hebben vandaag ongeveer 190.000 spoorweglieden het werk voor 24 uur neergelegd als protest tegen de „traagheid", waarmee de regering hun eisen voor hogere lonen en bete re arbeidsvoorwaarden behandelt. Te middernacht begon de staking- De treinen stopten by het dichts bij- zijnde station en ook het internatij- nale treinverkeer kwam stil te liggen. Spoedig begon, hoofdzakelijk met mi litair personeel, een nooddienst, Aan gezien ook de overgangwachters het werk hadden neergelegd, reden deze weinige treinen zeer langzaam. Al leen bij de gevaarlijkste spoorweg overgangen werd er door verkeers politie toezicht gehouden. In sommige delen van midden- en zuid-Italië v/erd het vervoer door militaire vrachtauto's en bussen overgenomen. Het internationale luchtverkeer werd uitgebreid. Het stakingsparool is zowel van de communistische als de niet-commu- nistisohe vakbonden uitgegaan. Het kabinet zou er zich over bera den, of de eisen van het spoorweg personeel zullen worden ingewilligd om verdere stakingen te voorkomen. 23 Juli wees de kalender en hoewel men onder normale omstandigheden can deze tijd yan het jaar tot op borst hoogte door de gladiolen kan waden, moest men het maandag met zeer weinig bloemen doen. Er waren slechts twee flinke inzendingen gla diolen. Daar was om te beginnen Konijnen burg Mark uit Noord wijk met een bijzonder rijk gevarieerde groep. Van de grootbloemagen kwamen o.i. op de eerste plaats de fantastisch mooie rode Tirol, de forse diep-blauwe Blue Tango, de best gevormde rosewitte Cansona en de fonkelend oranjerode Cezanni. Uitstekend was ook de gele Kontiki. Karinthië was zeer apart licht zalmrood met rood merk. Bij de middelgrote zag men weer tal van nieuwigheden, en allemaal in het gevlekte genre. Potpourie, heldergeel met uitdagend-rood merk, trok sterk de aandacht, evenals Fledermaus, wit met room,geel mierk, de prima ge bouwd Micky Mouse, melkwit met rood merk, Petit Pouchet, lichtrose miet crème merk en de qua kleur wel zeer uitzonderlijke Daily Sketch crème met vanilLekleurig merk. Grap pig was ook Biihi, Lilirose met rood merk, terwijl Walt Disney, héél licht geel met rood merk, Reflection een combinatie van roso en rood en geel en Little Diamond rüet onvermeld mogen blijven. Deze groep werd be sloten met Titian, een frappante gla diool, geel met zeer grote rode teke ning. Gebrs. Vink, Noordwijk, bracht nu een imposante groep naar voren, waarin men naast Tosto en Honey Spot ook een derde favoriet van deze finma: de intens witte Earley White zag. Van de uitstekende gele Vink's glorie was een fraai gestoken vaia6 aanwezig, evenals van Laetare, wat we een zeer aparte gladiool vinden met dat purperrode imerk in het cen trum van de parelgrijze bloem. Honey Spot behoort tot de zeer vroege gla diolen en noemden we vorige week reeds. La Parisienne was er d'it jaar nog niet geweest, een wat teer ge kleurde gladiool, die we persoonlijk niet mooi vinden, maar die toch best „loopt". Van de nieuwere noteerden we Cardinal Robe, purperachtig met licht randje, een uiteenlopende kleur, d!e voorname fluweelrode Emir, een warm getinte aanwinst met purper rode kleur onder de naam Princess Violet en de helder oranjerode Orange Wonder, waarvoor .een andere naam werd gezocht. Daarnaast stond H. J. Salman Zn., Noordwijk, met een machtig bloemstuk van Maria- Goretti, die zo veel bekendheid heeft, dat we U niet meer behoeven te vertellen hoe deze aanwinst er uitziet, en met een vaas van de fraaie rode Scarlet Leader, die we over een poosje, wan neer hij buiten bloeit, nog wel eens zullen zien. Van buiten is de kleur o.i. nog brillianter. Van Joh. Captein, Heemstede, noteerden we de fraaie rode primuliinus Cisfca en een vaa6 gemengde primulinussen, die een alleraardigst effect maakte en P. v. Riy'm, Warmond, etaleerde een soort uit de bekende nanus Amanda Mahy onder de naam Regina v. Rijn, een machtig mooie lichtrode nanus. Me lody of Strauss, een uitstekend ge vormde rose gladiool met zware, volle veer, werd getoond door A. J. Turn hout, Noordwijk en hiermee hebben we de gladiolen dan gehad. Verder zagen we van P. Drost, Lisse nog een goed gestoken bloemstuk van Haemanthus multiflorus, de roserode poederkwast, en van L. Hogevorst, Lisse een liatris-zaailing met zeer lange tros en vrij korte stengel. Voor de tuin in ieder geval een goede va riëteit en vermoedelijk zullen ook de bloemkwekers er wel belangstelling voor hebben, wanneer deze zaailing tenminste voldoende bloemen geeft. Verder was er van A. J. Kappelhof, Zwaagdijk, nog een oranje pioen- bloemige ranonkel ter op naamstel ling en toonde de fa. Van Tubergen, Haarlem, de zeer interessante lilarose calia Rihemanni, die kleinere bloel- scheden heeft dan Solfatare, e.a. W. Blokker, Akersloot, besloot deze keuring met lilian superbuim, die sterk gekrulde, gespikkelde bloemen draagt. Apen zetten Hamburg op stelten Vijfenveertig resus-aapjes waren gisteren heer en meester in het we reldberoemde dierenpark van Hagen beek te Hamburg. De aapjes maakten van de vergeet achtigheid van een oppasser, die per ongeluk hun kooi liet openstaan, zon der verwijl gebruik om de vrijheid te kiezen. Daarna verspreiden zij zich opgewonden geluidjes makend ra zend snel door het gehele dierenpark en tot zelfs daarbuiten. Vóór zij zich uit de voeten maak ten, stopten zij even bij een kraampje met fruit en lekkernijen, dat vlak bij hun kooi stond. De ontstelde juffrouw in het kraampje dat opeens tiental len apen op haar bananen en kersen springen en bleef met een zwaar ge plunderde voorraad achter. Oppassers, brandweerlieden en po- litie-agenten zetten, geholpen door juichende schoolkinderen, een grote jacht in, die echter weinig resultaat had. Slechts vier leden van de apen- bent lieten zich verschalken. Wilt U iets weten? Vraag: Vertaalbureaus in Leiden of omgeving, Salariëring en voorop leiding. Antwoord: Daar het antwoord zich zou begeven op het gebied van de reclame, kunnen we hierop in deze rubriek niet ingaan. We raden de vraagsteller aan, de advertentiepagina to benutten. Vraag: Schriftelijk en mondeling examen voor aannemerscursus ge houden in Mulo Vrouwenkerkkoor- steeg Leiden. Antwoord: Schriftelijk examen werd de vorige week dinsdag afge nomen, datum van het mondeling examen nog niet precies bekend; ver. moedelijk pas in september-oktober. Vraag C. H. B.: Weet u een middel ter bestrijding van wormsteek in ap pel? Antwoord: Afdoende middelen hier tegen zijn er niet, daar er bij bespui tingen nooit 100 resultaat bereikt wordt en telkenjare weer bestreden moet worden. Verder is er in parti culiere tuinen nog de grote moeilijk heid, dat er niet met vergiften ge spoten kan worden, terwijl bijna alle bestrijdingsmiddelen vergiftig zijn. Vretery in de blaadjes kan nu bestreden worden met Diazinon, wat nog het minste giftig is. Half juni is het hiervoor de tijd, welke be spuiting na 10 dagen herhaald moet worden. Percentages en gebruiks aanwijzing volgens de gegevens, pit middel is tevens werkzaam tegen wormsteek, blad. en bloedluis, spint, mijten, bladrollers. Dit middel zult u wel in een of andere zaak in be strijdingsmiddelen in Leiden of om geving kunnen krijgen. Misschien is er wel een loonsproeier in uw omge ving, die deze bespuiting uit wil voeren. Zevende lustrum Het begon op 20 juli 1921Toen hield de bloembollenveiling de Ho baho te Lisse de eerste bollenveiling en het ging destijds wel een beetje anders dan nu. De veilingklok moest nog uitgevonden worden en van het uitgebreide gebouwencomplex aan de Haven te Lisse was nog niets te zien. Men begon in „De Witte Zwaan", het restaurant aan het Vierkant. De eerste catalogus bevatte 22 aanvoer ders, waarvan 13 onder stippeltjes Dat was blijkbaar ook toen al usance. De veiling bleek in een behoefte te voorzien. Want ze groeide als kool. In 1922 werd de eerste steen gelegd voor een eigen gebouw; in 1928 be schikte men al over 8500 m2 opslag ruimte; thans beslaan de gebouwen een oppervlakte van 12.500 m2 en 't ziet er naar uit, dat men hier nog niet genoeg aan zal hebben. Er is grond aangekocht voor verdere uitbreiding. Dit alles vertelde de heer Th. Zwet sloot, de directeur van de Hobaho, toen deze veiling zaterdag het bollen- seizoen begon. Evenals bij de opening van het sei- De uitslagen van Middenstands examen te Leiden zijn als volgt: H. M. Aanbanen, Katwijk; A. I. M. v. Abswoude, Noordwijk; A. v. d. Akker, Alphen a. d. Rijn; C. J. Am- merlaan, Zoeterwoude; M. v. d. Ar- kel, Alphen a. d. Rijn; B. J. Arke- veld, Leiden; A. Baalbergen, Kat wijk a. Zee; C. Baalbergen, idem; L. J. Beelen, Rijpwetering; E. v. Bee len, Katwijk a. d. Rijn; N. v. Beelen, Katwijk a. Zee; A. L. J. v. d. Berg, Noordwij kbinnén; E. v. d. Berg, Lei den; H. v. Berkel, Alphen a. d. Rijn; J. de Best, Rijnsburg; W. A. C. Beu- gelsdijk, Warmond; A. A. J. Beuk, Nieuwkoop; H. Uit Beyerse, Wasse naar; W. F. J. J. Bik, Leiden; G. Bis dom, Valkenburg; J. J. Blansjaar, Leiden; J. W. Blokzijl, Leiden; J. Blokzijl, Leiden; J. Blom, Wassenaar; J. J. Bodry, Leiden; D. C. Boekhout, Voorschoten; J. M. C. de Boer, Rijn- saterwoude; W. de Boer, Katwijk aan Zee; H. J. J. Boers, Hazerswoude; M. C. v. Bohemen, Stompwijk; P. Boll, Nieuw-Vennep; J. S. Bonte, Leiden; V. Boon, Voorhout; H. D. C. Boot, Alphen a. d. Rijn; P. J. Borst, Rijp wetering; C. J. Bos, Nieuwveen; K. Bos, Alphen a. d. Rijn; K. Bos, Kat wijk a. d. Rijn; M. A. v. d. Bos, Noordwijk; J. v. d. Bosch, Aarlander- veen; W. v. d. Bosch, Oudewetering; A. Brackel, Leiden; J. Breen, Oud dorp (Z.-H.); N. v. d. Bx-eggen, Al- Shen a. d. Rijn; C. Broekhof, Leiden; Brouwer, Noorden; J. die Bruin, Alphen a. d. Rijn; S. de Bruyn, Al phen a. d. Rijn; G. v. d. Burg, Lei den; E. Burggraaf, Wilnis; A. A. v. Buuren, Aarlanderveen; P. v. d. Bijl, Zoeterwoude; H. Bijleveld, Alphen a. d. Rijn; J. Canno, Leiden; J. van Cassel, Zoetermeer; W. Claassen, Noordwijk; M. Daleman, Rijpwete ring; J. van Dam, Alphen a. d. Rijn; G. Deelstra, Ter Aar; A. v. Delft, Rijnsburg; A. v. Deuren, Alphen a. d. Rijn; F. Dieben, Leiden; F. Dier gaarde, Leiden; G. Dinter-Borst, Oegstgeest; J. Does, Warmond; H. Döfferihoff, Oegstgeest; L. Döll, Lei den; N. v. Dongen, Alphen a. d. Rijn; G. v. Dorp, Zoetermeer; J. Dorrepaal Berkel; J. Driebergen, Rijnsburg; Joh. Driebergen, idem; B. v. Dron- gelen, Lisse; A. Droste-v. d. Staay, Leiden; E. Durieux, Katwijk a. d. Rijn; D. v. Duyn, Katwijk a. Zee; A. v. Duyvenbode, idem; J. v. Duyven- boden, idem; A. v. Dijk, Alphen a. d. Rijn; J. van Dijk, Hazerswoude; Y. van Dijk, Katwijk a. -Zee; J. Dijk huis, Leiden; A. Edelaar, Leiden; A. van Egmond, Voorschoten; H. C. v. Egmond, Leidschendam. zoen bij de E.B.G., een dag daarvoor we vertelden U daarover reeds uit. voerig vroeg de heer H. Hoger- vorst, de directie het euvel van „on der stippeltjes te gaan bestrijden. De heer Plug vertelde dat de blanco-vei. Iers in hoofdzaak exporteurs zijn. Voor deze veiling had men 63] manden bollen aangevoerd. Ook hier veel krokussen en weinig tulpen. De belangstelling was zeer groot, maar de kwekers schenen hogere prijzen in het hoofd te hebben dan de expor. teurs. Er werd althans heel wat op gehouden. Twaalven van Grand Due noteer den 7.10 en elven 8.terwijl twaalven van Madame Lefeber van de hand gingen voor 7.80 en elven voor 6.40. De zeer vroeg bloeiende Prince de Ligny werd gewaardeerd met 6.30 voor elven en 5.voor zift tien. Twaalven van de triumph- tulp Rheinland werden afgedrukt op 4.Tienen van Eichleri brachten 4.30 op en tienen van Brilliant Star 4,05. Een klein tonnetje twaalven van Mon Tressor ging van de hand voor de prijs van 9.35 en tienen van Oranje Nassau voor -4.50. Dan wa ren er nog elven van de fonkelend rode nieuwe darwinhybride Apel doorn, waarvoor men 18,per 100 neertelde en wat tienen van Peach Blossem kwamen aan 4.50 per 100. Van de betrekkelijk nieuwe dubbele gele Hoangho zagen we ook een mooi partijtje, waarvoor f 7.35 werd be steed. Dat wil zeggen: voor de twaal ven; de elven werden verkocht voor 6,05. Red Kotneforos, zift twaalf, vond kopers voor 9.en elven voor 5,55. Wat elven van de stokoude Proserpine verkregen zelfs nog f 12,40 Narcissen waren er uiteraard nog heel weinig. Men zag er een partijtje van de zeer bloeiende Cragford, waarvan de enen 10,95 en de twee- en 9.05 deden. Wat de hyacinten betreft: hiervan schijnt de oogst over het algemeen zeer goed te zijn en de export was dat ook met geen geweld te bewegen de prijzen uit te leggen, die de kwe kers wilden hebben. Negentienen van Ostara werden bijv. opgehouden op 17.achttienen op 14,zeven tienen op 12,en 14-16 op 7.20. 14-16 Van Streseman kwam niet ho ger dan 7,Negentienen van deze variëteit werden opgehouden op 17,Pink Pearl werd wel ver kocht en wel tegen de volgende prij- zijn: negentienen voor 23.10, acht tienen voor 21,50, zeventienen voor 17,50, zestienen voor 12.30 en vijf tienen voor 10.—. Over'de prijzen der krokussen kon men niet erg juichen. Nieuw Russisch televisietoestel? Volgens radio-Moskou heeft een Russische radio-amateur uit Der- gatsji een dorp gelegen in de nabij heid van het district Charkof, een buitengewoon gevoelig televisietoe stel gebouwd, dat uitzendingen uit Engeland, Polen, Italië, Nederland, Oostenrijk en andere landen opvangt. In de meeste gevallen, aldus radio- Moskou zijn ontvangst en geluid dui. delijk. Marktberichten LEIDEN, 24 juli. Vette varkens. Aangevoerd werden 241 vette var kens. Notering in centen per kg le vend gewicht: zware varkens 168 178, lichte 182190, slagersvarkens 188191, zeugen 160165. Handel vlot. 2 Nuchtere kalveren, geen no tering. BODEGRAVEN, 24 juli. Kaas. Aangevoerd 161 partijen. Eerste soort 2.132.19, tweede soort f 2.04 2.12, extra 2.45. Handel flauw. ROTTERDAM, 24 juli. Vee. Aanvoer 2820, weektotaal 4562; vette koeien en ossen 425, gebruiksvee 847, vette kalveren 250, graskalveren 159, nuchtere kalveren 395, varkens 97, biggen 74, paarden 98, veulens 39, schapen of lammeren 410, bokken of geiten 26. Prijzen: vette koeien le kw. 324 348, 2e kw. 280—314, 3e kw. 260— 270; vette kalveren le kw. 290300, 2e kw. 270—280, 3e kw. 230—250; graskalveren le kw. 525, 2 kw. 400, 3e kw. 300; nuchtere kalvren le kw. 80. 2 kw. 70, 3e kw. 55; biggen 1 kw. 72, 2e kw. 60, 3 kw. 50; slachtpaarden le kw. 250, 2 kw. 230, 3e kw. 210; veulens le kw. 525, 2e kw. 400, 3e kw. 300; schapen le kw. 140, 2 kw. 120, 3e kw. 100; lammeren le kw. 110, 2e kw. 100, 3e kw. 80; kalfkoeien le kw. 1200, 2e kw. 950, 3e kw. 750; melk koeien le kw. 1200, 2e kw. 950, 3e kw. 750; varekoeien le kw. 875, 2e kw. 750, 3e kw. 600; vaarzen le kw. 880. 2e kw. 750, 3e kw. 600; pinken le kw. 650. 2e kw. 500, 3e kw. 400. Overzicht: vette koeien aanvoer als vorige week, handel redelijk, prijzen als gisteren, enkele prima's boven notering; vette kalveren aan voer ruim, handel tamelijk, niet ge heel prijshoudend; graskalveren aan voer even meer, handel goed, wat stijver in prijs; nuchtere kalveren aanvoer korter, handel vlug, hogere prijzen; biggen aanvoer gering, han del kalm, prijzen onverandei'd; slachtpaarden kleiner aanvoer, han del lui, prijzen even hoger; veulens aanvoer als vorige week, handel vlot, ruim prijshoudend; schapen aan voer iets ruimer, handel redelijk, prijzen constant; lammeren aanvoer iets ruimer, handel redelijk, prijzen constant; kalfkoeien aanvoer rede lijk, handel kalm, goed prijshou dend; melkkoeien aanvoer redelijk, handel kalm, goed prijshoudend; va rekoeien aanvoer flink, handel goed, vooral niet lager in prijs; vaarzen iets groter aanvoer, levendige han del, prijzen van vorige week konden zich goed handhaven; pinken aan voer iets groter, handel levendig, prijzen van vorige week konden zich goed handhaven. HANSENSTRAAT 71, vragen voor directe indiensttreding Aanmelden iedere werkdag van 98 uur bij de fabrl#kachof. In BIESIOT's modern ingerichte Banketbakkerij is plaatsing voor t één 2e of aankomend 1e BEDIENDE Zich te vervoegen: Morsstraat 3. Tel. 21056 of Haarlemmerstraat 53a. Tel. 21670. van restanten voor halve prijs KAMGAREN COSTUUMS vanaf 59— KAMGAREN PANTALONS. enkele stuks 18.90 SPORTCOLBERTS van f 85.— voor 49— REGENJASSEN en MANTELS, van 69.voor 38. UITSLUITEND KWALITEITSKLEDING. DOET UW VOORDEEL 1 STILLE RIJN 11 nabij Hartebrugkerk Prettige zelfstandige werkkring aangeboden Geboden wordt een zelfstandige werkkring waar tegenover als eis wordt gesteld, dat hij een U.L.O. of gelijkwaardige opleiding heeft genoten, zelfstandig kan correspon deren en over kantoorervaring beschikt. Enige technische kennis strekt tot aanbeveling. Brieven onder no. 1296 bureau van dit blad. vraagt voor spoedige indiensttreding Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen uitsluitend schriftelijk te richten aan Postbus 29, Lisse. Het Gewestelijk Arbeidsbureau Leiden geeft een l Voorlichtingsavond met film over Zuid-Afrika op donderdag 26 juli 1956 in de Jacobazaal van „Den Burcht" te Leiden. I Aanvang 8 uur. Toegang vrij. DONDERDAG 26 JULI IN DE ®.<mdeidaq.-(Zyciui J SILVANA MANGAND VICTORIA GASSMANN RAF VALLONE Aanvang der voorstellingen 2.30, 7.00, 9.15 uur Caesa geopend vanaf halt twee - Toegang 14 jaar Bespreekt tjjdig uw plaatsen Ook per telefoon 25414 3? Haardkachel te koop aangeboden wegens om standigheden. In prima st. zijnde. Te bevr. Rijnzicht- straat 8 (Morsweg). 3T Luxe Autoverhuur. Wii verhuren o.a. Mercedes 180-D. Simca. V.-W. Morris. Garage Bierman. Voorhout, tel. 02532—7433, BOOTARTIKELEN Zeilmakerij H. R. TROOST Den Haag Noordwijk Aangeb. Gestoff. boven woning in centrum. 2 ka mers en suite (elk 4.5 x 5.5 m.), kabinet, grote keu ken. open en overdekt balcon aan zonziide, huur 50.p. maand. Gevr. Een boven- of be nedenwoning (geen eisen betr. huur of inhoud) in de Sem. Noordwijk. ioutmanstr. 32a. Den Haag Het Hoofd van het ge meentebestuur van Ter Aar maakt bekend, dat vanaf 24 juli op de secre tarie der gemeente, gedu- durende 4 weken, ter in zage ligt het ontwerp par tiële herziening 1956 van de regeling bebouwde kom ex artikel 43 der woning wet in de gemeente Ter Aar (plan kruispunt Oost kanaal weg-Kerk weg Binnen genoemde termijn kunnen belanghebbenden bij de raad hun bezwaren kenbaar maken. Ter Aar, 24 juli 1956. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd. B. J. HOGENBOOM. 2* Schildersknecht gevr. en leerlingen bij W. de Boer. Hoge Rijndijk 99. Zoeterwoude. 33* Flink r.k. Winkelmeisje gevraagd, boven 18 jaar. voor winkel in huishoude lijke artikelen. Fa. J. v. d. Heyden, Haarlemmerstr. 220. Leiden. 3? Zo spoedig mogelijk net r.k. meisje gevraagd, 16 jaar voor 2 a 3 dagen per week, bii A. P. van Beek, Westeinde 9, Roelofarends- veen. GANGETJE 12 LEIDEN 3? Sleutels bijmaken, Lips-, Yale-, auto-, con tact-. portier-, motor-, hangslot-, voordeur- en meubelsleutels. Klaar ter wijl u wacht. Restanten gaas, harm.-gaas, kippen gaas. volièregaas, golfpla ten. dakleer. A. J. Hart- wiik, Nwe Beestenmarkt 7-9, Leiden, tel. 26627. 32* Nappa lederen T.T.- sportvesten met wit afge- biest 69,50; lederen jas sen 123,met volle ga rantie bij Willem de Jongh Gangetje 10. tel. 21951. 3? „Rosine" geeft de hoog ste prijs voor goud. zilver en juwelen Grote keuze in verlovingsringen, gou den. zilveren en verzilver de artikelen Het adres voor alle reparaties en uur werken. Steenstraat no. 16 Tel. 26854. 2* Wasmachinefabriek heeft wasmachines met lichte emaillebeschadiging gloednieuw met garantie ƒ125.— en ƒ145.—. Des gewenst afbetaling. Cen trifuges 150,—. Depót Gouverneurlaan 540. Den Haag. tel. 119711 32* Koopjes: platte inmaak- ringen 4 cent, afwasbakjes ƒ1.75; emmers ƒ2,52; zwa re emmers (resida) met op schrift ƒ5.95; strandfigu- ren f 1,25. Op alle andere artikelen (uitgezonderd merkartikelen) 10 kor ting of 6-vpudige Hobaca- bonnen. Bernard Schulte, Voorhout. rpB,jZEt CUSTARD, flink pak LEVI. GAZEUSE, liter beugclfles CH. KORRELS, 250 gram APPELSTROOP, grote beker Grote Goudilan ONTBIJTKOEK, ZACHTE ZEEP, beker 500 gram KOFFIEMELK z. a. Jacky, gr. blik DOPERWTEN M II, literblik Vlug klaar en lekker MACARONI. 500 gram Tomatenpu ree, 3 blikjes Macaroni-vlees, 200 gram HARING In torn. groot ovaal blik Hachee-vlros, flink blik Limonadesiroop, 6 smaken, fllnko fles TOMATENSAP, h&lfllterbllk PLATS DU JOUR, compl. maaltijden, blik vanaf 119, 89 SUIKER. kilogram MARGARINE, 3 pak ANANAS-Bohüven, 2 blikjes KOFFIEMELK m. s., 3 blikken SLAOLIE, grote fles ANANAS,' groot literblik 55 63 65 69 73 74 89 109 109 129 149 BLOEDWORST, 200 gram ZURE ZULT, 200 gram VETTE HAM, 200 gram SNIJWORST, 150 gram SMAC van Unox, flink blik BISCUIT, 250 gram PIC NIC koekon, bus 22 Btuks Goudse Moppen, 250 gram FROU-FROU, 250 gram ALLERHANDE, 250 gram Zoute PINDA'S, 200 gram Gev. IJSBON BONS Wieners, 200 gram Vruchtenkoekjes, 200 gram Zomer TOFFEES, 250 gram Aan de C&aaa bij f 8.- GROOT drinkglas CHOCOLADE PASTA van 62 NU met glas gratis 2* Autorijschool Beatrix geeft les met nieuwste Ford Taunus. Lesuur f 6. Snelle opleiding door theo retische lessen met. film. Beatrixstraat 4. tel. 30319. 2* Aangeboden: Singer handnaaimachine in goede staat, prima werkend, prijs billijk. Verkoop met ga rantie. Haagweg 172a, Lei den. telef. 25510. 2* Tweeling kinderwagen ter overname aangeboden, z.g.a.n. merk Mutsaerts. kleur lichtgrijs. Te zien cn te bevragen Zwetkade 7. Zoeterwoude (dorp).

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3