Actie Bijzondere Noden Groningen De handel bromt omdat regering minder hard wil laten brommen Wateringen bouwt houtrijke huizen 'f Spookt BIJ ELSPEET ff ZATERDAG 21 JULI 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 De bromfietshandel gaat steeds harder brommen tegen de bepalin gen van de regering, die minder hard wil laten brommen en de brommer eerst voor een deel wil laten beta len voordat zij van eigenaar veran dert. De bepaling, dat minstens 30% op de brommer betaald moet worden by aanschaffing heeft ruïneuze gevolgen voor de handel en industrie zo vertelden de afdeling bromfietsen van de R.A.I. elkaar in een gister ge houden vergadering. Daarbij komt de vrijwillige ver plichting, die handel en industrie aangegaan hebben, om na 1 septem ber geen brommers met een hogere snelheid dan 40 kilometer op de markt te brengen. Verscheidene handelaren hebben hun voorraad naar de fabrieken te ruggestuurd met de mededeling, dat zij geen kans zien voor deze datum de snellere brommers aan de man te brengen. Maak ruimere betalingsmogelijk heden en verzet de datum voor de maximumsnelheid zo roept de R.A.I.-sector uit, anders wacht de brommerhandelaar een moeilijke tijd. NA WEKEN VERLIES VAN 1880 NOG NIET BEMERKT. Enkele weken geleden vond een Hilversummer een enveloppe met 1880. Hij deed hiervan aangifte en bracht het geld voorlopig naar de rijkspostspaarbank. Oproepen van de politie hadden geen resultaat: de eigenaar kwam niet opdagen. Het onderzoek van de politie wees ten slotte uit, dat een 86-jarige huiseige naar het geld had verloren. Hij had zelf het verlies nog niet bemerkt. De politie heeft een dochter van de man verzocht voortaan een oogje in het zeil te houden. HIJ STAAT VOOR U! Nationaal Katholiek Thuisfront zal op zondag, 19 augustus aan alle ka tholieken kerken van Nederland een collecte houden. Tussen 6 en 19 aug. organiseert zij tevens 'n straat, en/of huis-collecte om ook de niet-katho- lieken, die respect hebben voor haar werk onder de militairen, in de ge legenheid te stellen, hun steun te geven aan het beoogde doel: het wel zijn van de jongemannen, die in 's-lands belang hun dienstplicht ver vullen. In enkele gemeenten zal de open bare collecte worden uitgesteld tot de maand october. De geldinzameling, staat onder het devies: „Hij staat voor U! Staat U achter hem?" VERBETERING VEERDIENST OVER DE LEK. In de op maandag 23 juli te houden raadsvergadering van de gemeente Schoonhoven zal een voorstel aan de orde komen om over te gaan tot aan besteding van de bouw van een nieu we veerpont ten behoeve van de veer dienst SchoonhovenGelkenes. De hoofdafmetingen van de nieuwe pont zijn: lengte over dek 28,5, breedte Zeven eengezinswoningen, die in aanbouw zijn in Wateringen, en die naast zitkamer en keuken op de ver dieping drie slaapkamers bevatten, hebben de afgelopen week in het middelpunt van de belangstelling van bouwers, architecten en over heid gestaan. De bouw van deze woningen werd voorbereid door de commissie hout rijke huizen na een opdracht van het houtvoorlichtinginstituut en daar hierbij hout op ruimere schaal is toegepast dan bij de z.g. traditionele huizen spreekt men van houtrijke huizen. De directeur van het houtvoor- zijdek 7,5 m. De oppervlakte van het nieuwe vaartuig is ongeveer de helft groter dan van het huidige. Het laadvermogen zal ongeveer 110 ton bedragen. De nieuwe pont zal tussen geleide- kabels varen, doch zal ook vrij kun nen varen. Zij wordt voortgestuwd door twee zijschroeven, aangedreven door 2 dieselmotoren; er is ook een reservemotor. lichtingsinstituut, de heer A. Prins, en de voorzitter van de commissie houtrijke huizen, ir J. van Ettinger, hebben gistermiddag op een pers bijeenkomst in het bouwcentrum te Rotterdam gezegd met dit project te willen aantonen, dat het mogelijk is met ruime toepassing van hout onbeperkt beschikbaar gecombi neerd met daarvoor passende andere materialen, goede woonhuizen te bouwen, die minstens even solide of beter zijn dan de traditionele. Bovendien kunnen ze gebouwd wor den zonder het schaarse materiaal steen, zonder metselaar en vrijwel zonder stukadoors, dus die arbeiders aan wie een groot gebrek bestaat, doch met timmerlieden van wie er voldoende zijn. Het onderhoud van deze houtrijke huizen zal meer gaan kosten dan bij traditionele, doch hiertegenover staat een warmte-eco- nomisch voordeel. Deze huizen kunnen op iedere fun dering worden opgetrokken en de prijzen ervan zijn vergelijkbaar met huizen, uitgevoerd in traditionele bouw of misschien een ietsje hoger, aldus sprekers. Teneinde de brutaal wordende herten en reeën van de bouwlanden te weren zet een jachtopziener in Elspeet elke avond zgn. schrikpop- pen langs de omheiningen. Vooral in de duisternis zijn dit spookachtige verschijningen. Toen een harde windvlaag zo'n pop vlak vnor een autobus van de Veluwse Auto Dienst blies, kreeg de chauffeur dan ook de schrik van zijn leven. Hij dacht n.l. dat er iemand pardoes voor zijn wie len was gesprongen. Een hele ver ademing was het toen bleek, dat het geen mens, maar een „spook" was. NIEUWE ABT VAN TEGELEN. Bij de hedenmorgen in het Trap pistenklooster te Tegelen gehouden verkiezing van een nieuwe abt als opvolger van dom Aloysius van de Laar werd gekozen pater Amandus Prick, die tot nu toe de functie van prior vervulde. Jleiefaantjea PERSONEEL sS* Bakkersknecht gevr. Terstond gevraagd flinke bakkersknecht bij v. Out's Bakkerijen, Dorpsstr. 169, Hazerswoude Dorp Nette werkster gevr. voor 2 of 3 ochtenden per week. Aanm. na 8 u. Bos- huizerkade 24. Biedt zich aan boek houder, jarenlange erva ring voor hele of halve da gen. Hoog loon geen ver eiste. Br. onder no. 1215 aan het bur, van dit blad. Biedt zich aan net r.k. meisje voor enkele dagen per week. voor omgeving Alphen a. d. Rijn. Br. on der no. 1212 bureau van dit blad. f2? Sla-teler gevraagd voor 100 R.R. tulpenland in Roe- lofarendsveen. Br. onder no. 10 R. Paauw. Kantoor boekhandel, R'veen. Net r.k. meisjes, 23 jr., b.z.a. voor de vrijdag en zaterdag. Br. onder letter J; R. Paauw, Kantoorboek handel. R.veen. G? Gevraagd flink meisje voor de huishouding. Rij wielhandel Van Dam. Noordwijkerhout, tel. 482. Schildersknecht gevr. en leèrlingen bij W. de Boer. Hoge Rijndijk 99, Zoeterwoude. <5? Bijverdienste! Gratis inlichtingen Postbus 36, Dordrecht. AANGEBODEN 3? Gitaar, Accordeon, pia no. mandoline, banjo, blok fluit. Hawaiian gitaar, kla rinet, saxophoon, trompet, slagwerk cursussen. In strumenten in bruikleen. Gratis prospectus. Nieuwe speciale lesmethoden. Mu ziekschool Zwaag, Kore- vaarstraat 5. tel. 24358. 3T Nieuwe rijwielen vanaf 122,Sportriiwielen 151,25. Gemakkelijke be taling, 2e hands dames-, heren-, jongens- en meis- jesrijwielen, alles gemof feld en onder garantie. A. Grimbergen, Dubb. Buurt 11, Riinsburg, tel. K1718- 2967. G? Schuimrubber en Plas tichuis, Mare 70. tel. 22361. Wij confectioneren in elke vorm schuimrubber en schuimplastic, leveren dit in. elke afmeting en dikte. Desgewenst nemen wij bil U de maten aan huis. G? Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint, nieuw leer. eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk v. Velsen, hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. J. A. Verheul, Haarlem merstraat 86. levert U op gemakkelijke betalings voorwaarden horloges, klokken, verlovingsringen, goud en zilverwerken. <2* T.W.N. bromfietsen vol doen aan de nieuwste eisen van het wegverkeer. Agent van T.W.N. bromfietsen en Jawa-motoren. Garage Bonnet. Levendaal 132, Leiden, tel. 20624. G? Een schrijfmachine ko pen is een zaak van ver trouwen. De „Kolibri" (Groma-product) in tas 260,contant of in 2. 6. 9, 12 mnd. Vrijblijvend proefplaatsing. Hees Kan toormachines. Hogewoerd 92. tel. 31983. 3? Koolplan ten: spruit- kool, boerenkool en kool raap. H. A. v. d. Berg, Boerhaavestr. 45. Voor hout. tel. 02532-7586. 3? Aangeboden: Margrie ten Esther Read. Wirral Supreme, Angel's Wings, c.v. N. Bakker H.z.. Roe- lofarendsveen tel. K1713- 487. Haardkachel te koop aangeboden wegens om standigheden. In prima st. zijnde. Te bevr. Riinzicht- weg 8 (Morsweg). fZ? Te koop: motorrijwiel, merk Sparta, 200 cc. bouw jaar 1950. Te bevr. A. Pont, Rijndijk 208, Ha zerswoude. G? Sierteeltvergunningen. Aangeboden of gevraagd. Huur of verhuur, ruilen. J. Elstgeest, Zuideinde 99a Roelofarendsveen. Telef. 291 K 1713. Uw adres voor hout, hardboard, alles op maat gezaagd en geschaafd. Ad vies zonder enige verplich ting. Partij geschaafde lat ten 12 ct. per m. De Tim- merwinkel. Uiterstegracht 168 bij de Oude Riin, tel. 20051. GAangeboden Singer handnaaimachine in staat van nieuw. Ver beneden nieuwprijs. Verkoop met Ëarantie. Haagweg 172a, eiden, tel. 25510. <2* Te koop: Royal Enfield, 350 cc, of te ruil v. lichte motor. Tevens te koop D.K.W., 98 cc; Sparta, 125 cc. Tegen elk aannemelijk bod. Alles in prima staat. Offemweg 59, Noordwilk. <3? Te koop aangeboden: Jawa 250 cc, 1953, deskun dig onderzoek toegestaan. Hoge Morsweg 108. Te be vragen na 5 uur. f' Overal vraagt u, bij assenaar slaagt u! voor tuimel-, opklap-, divan bedden enz. Dekplanken en ombouwen maken wij zelf vanaf >18,50, ruime sor tering. Prima 2-pers. spi ralen. vanaf 15,Janvos- sensteeg 60, tel. 20143. Q? Aangeboden: 30 klaver- ruiters, Sihi-waterpomp. 2 dekkleden. 1 van 3 x 4 en 1 van 4 x 5 m. wegens overcompleet. Jac. van der Meer, Voorzorg, Roelof arendsveen. fS1 Mooi modern bankstel ƒ135,2 moderne club fauteuils, 4 stoelen van 325,nu 175,rijwie len, divan, uitschuiftafels, bedstellen. ledikanten, schrijfbureau, kaptafel, dressoirs, vloerkleden, wringers, losse clubfau teuils. Nieuwenburg, Hooi gracht 55 (geen winkelh.). Groot- en kleinhandel in naaimachines biedt nieuwe naaimachines aan tegen zeer verlaagde prij zen. Inl. en te zien: West- kanaalweg 17, Ter Aar. f* Postzegelverzamelaars. omeruitverkoon! Grote sortering albums, o.a. W. Europa compleet, in 4 schroefbanden, bijgewerkt tot heden. Thans slechts 119,60. Leidsche Postze- gelhandel H. Lansdaal. Vrouwensteeg 3, tel. 23233. Dames! Uw oude hoed weer als nieuw. Wij ver vormen naar het nieuwste model. C. de Groot-v. Eg- mond. Haarl.str. 145-147, Leiden. Huur bij ons uw bruidstoilet. Naaimachine defect...? Wii repareren perfect en... direct! Regelmatige aan bieding gebruikte naai machines. „Naaimachine- Service", De Sitterlaan 106 Leiden, tel. 32915. Schrijfmachine. Koffer- schrijfmachines. merken „Olympia", „Remington" en „L.C. Smith Corona" resp. 80,95,en 110,aangeb. Compleet met koffer en zonder enig gebrek. Resedastr. 2. Lei derdorp. <3? Strandbal, gekleurd 49 ct. Koekjestrommel 50 ct. Vliegers 15 ct. Broodtrom meltje 1,20. 6 Bierglazen, goudrand 1,80. Grote ste nen asbak 49 ct. Bij W. Nederlof, Haarlemmerstr. 170 en 235. GT Rolfilm vergeten? Geen bezwaar, toch fotograferen dank zij de Rolfilmauto- maat van Fotohandel N. v. d. Horst. Doezastraat 39. tel. 24702. 3? Bollenkwekers. Te koop huis met schuur en 2 ha. grasland. Direkt leeg te aanvaarden. Te bevr.: Th. v. d. Weijden, Nieuwkoop, tel. 01725-207. 3? Warmond. Plastic So larium - Dakpanorama - Karpervijvers. Koffietafels. Kinderlunches. 's Avonds orkest Pali. Vrije toegang. Chalet „the Five Flies", Oranje Nassaulaan 11. Warmond. Res. 01711-854. 855, 856. Piano. Duitse kruissna- rige piano te koop wegens emigratie t.e.a.b. Nieuwe Rijn 108. i Ga vroeg naar de kerk. Offer voor het nieuwe Bisdom. Bewaar Uw aandeel enluister morgenavond of misschien het geluk ook aan Uw deur klopt. De avondstond heeft goud in de mond. Stem tijdig af: 298 m. KRO. Aanvang 8.30 uur. ojk. Min.jut. 7-7-m. 2«»m. a. lo sao/osi. GEVRAAGD G? Piano van particulier ter overname gevraagd. Contante betaling. Alleen brieven met opgave van merk. kleur en uiterste prijs onder no. 998 bureau van dit blad. 3? Gevraagd: elke sier teeltvergunning en groen - tenteeltvergunning 47. c.v. N. Bakker H.zn., Roe lofarendsveen. telef. 487- K1713. 3? Bremmer vraagt te koop: Antieke meubels, ronde tafels, bronzen en koperen beelden. Dendule. stellen, kristallen kronen. Saksisch porselein, goud. zilver, dekenkisten kope ren voorwerpen. Perzen ehz. Bremmer. Morsstraat 41. telef. 26918. Goegerrit- steeg 1, telef. 22791. 3? Gevraagd door particu lier, kleine luxe wagen. Brieven aan agent J. J. Kroon, Havenstraat 46. Noordwijkerhout. TE HUUR '2' Verhuur zonder chauf feur. Ford. Simca. Vaux- hall, V.W., vanaf 8,p. dag, 8 cent per km. Werk hoven, Van 't Hoffstr. 11. Tel. 22300. 2" A.s. bruidjes wij ver huren 1ste klas bruids toiletten, compl. m. sluier, handschoenen en tasje, ook bont en maraboe- caoe's Hygiënische ver zorging. Bespreek vroeg tijdig; Fa. J. J. Sloos en Zn.. Stille Rijn 11. Telef 20868 DIVERSEN 3F Engels. Snelle opleiding voor emigratie enz. Gron dige examenopleiding han- delscorr.. hoofdcorrespon dent, spreekvaardigheid. Prive-/clubles. Vertalingen Behandeling correspon dentie. W. Verboog, Leraar Engels, Steenschuur 18. Leiden, tel. 25335. 3? Auto-, motor- en scoo ter-rijschool. Volledige op leiding rijbewijs, verkeers- les inbegrepen door gedipl. erkend instructeur. Nieuw lesmateriaal. Gevestigd se dert 1931. Taxi dag en nacht beschikbaar. Marks. Morsstr. 60a, tel. 26584. 3? Bromfietsenverhuur. De nieuwste Berini M 21 1956. per uur. dag of lan ger. J. de Jong, Varkevis- serstraat 66, Katwijk aan Zee, telefoon 2795. 3? Autorijschool „Securit", Breestraat 103. tel. 25915. Een bekend adres voor autorijles en verhuur zon der chauffeur. Nieuw ma teriaal. 32" Luxe Autoverhuur. Wii verhuren o.a. Mercedes 180-D.. Simca. V.-W. en Morris. Garage Bierman, Voorhout, tel. 02532—7433. PLAATST EEN TELEFOONTJE l

Leidse Courant | 1956 | | pagina 9