DE LEIDSE BIOSCOPEN? N.HUIBERS De Leidse bedevaart naar Kevelaar Mulo-examens te Leiden SECRETARESSE Diplomas vakbekwaamheid voor de melkhandel te Leiden ZATERDAG 21 JULI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA S In de uitverkoop Briljanten oorbellen voor f 5.68 verkocht Door een vergissing van een win kelmeisje is in een Tilburgse juwe lierszaak aan een vrouw een stel In dische briljanten oorbellen in plaats van voor f 568 in de uitverkoop voor 5.68 verkocht. De klant, die ook meende, dat de oorbellen imitatie waren, is ze terug komen brengen, toen zij in een advertentie had ge lezen, dat zij een prijs zou krijgen, omdat ze die dag de vijftigste bezoe ker van de winkel was geweest. Zij kreeg van de juwelier een beloning van vijftig gulden. KORTE golf Zwermen sprinkhanen zijn door de wind van Afrika naar Sicilië overgebracht. Grote droogte heeft tot fevolg gehad, dat in verschillende elen van het eiland aanzienlijke hoeveelheden korenschoven in vlam men zijn opgegaan. In de provincie Ashanti, aan de Afrikaanse Goudkust, hebben zioh na het bekend worden van de ver kiezingsuitslagen hevige incidenten voorgedaan, waarbij één dode en drie gewonden zijn gevallen. Zaterdagmorgen heeft op Bikini de negende ontploffing in de lopen de reeks kernwapen-proeven plaats gehad. Volgens Japanse meteorologen móet dit de krachtigste ontploffing van deze reeks zijn geweest. Haarlemmerstraat 1 23, Lelden Geboorteaankondigingen KATWIJK AAN DEN RIJN Med. dienst. De zondagse dienst wordt voor de patiënten van de dok toren H. M. Hueting, J. Bergman en E. E. van der Laan te Rijnsburg, voor Katwijk, Valkenburg en Rijnsburg waargenomen door dokter H. M. Hueting, Rijnstr. 33, tel. 2102. SASSENHEIM Medische Dienst. Op zondag 22 juli a.s. wordt de doktersdienst waar- genomen door de waarnemer van dr. Horrevorst, Sassenheim, tel. 7159. Geboren: Johannes Martinus Petrüs z. van H. J. Heemskerk en M. JV Meskers; Petrus Maria z. van C. P. van Dijk en G. van der Wiel. Ondertrouwd: Cornelis Bernardus Zandbergen 25 j. en Hendrica Jo hanna Homan 24 j.; Johannes de Joode 26 j., te 's-Gravenhage, en Adriana Dekker 31 j.; Adrianus Theodorus Franciscus Lijten 26 j.f te Lisse en Helena Gerarda Kortekaas 25 jaar. Getrouwd: Adrianus Petrus Zuid hoek, te Noordwijk, en Wilhelmina Catharina van Veïzen. VALKENBURG „BEZOEKDAG" OP MARINE VLIEGKAMP „VALKENBURG". Zeshonderd vaders en moeders, echtgenoten en meisjes, die tot nu toe alleen uit brieven en verhalen van hun zoons, mannen en jongens wisten wat de Marine Luchtvaart dienst is en doet, hebben gisteren „met eigen ogen" een indruk kunnen opdoen van wat er op de basis van de M.L.D., het marine-vliegkamp Valkenburg, zoal omgaat. Voor het eerst na de oorlog werd er op dit vliegkamp n.l. een „bezoekdag" ge houden en het aardige van deze be zoekdag was, dat het personeel van de marine luchtvaartdienst van hoog tot laag en de mannen van de lucht strijdkrachten, die op Valkenburg „logeren" zélf als gastheren optra den voor hun ouders, echtgenoten en andere familieleden. HAARLEMMERMEER Geboren: Paulus Theodorus z. van C. A. H. Neering en D. Prins; Yvonne d. van A. van der Meer en M. van der Woude; Johannes Jaco bus z. van J. Tolboom en A. A. J. de Rijk; Alberdina Antonia d. van A. van der Snel en G. H. Dijkslag: Jan- nv d. van K. Jansen en M. Paster kamp; Frank Ewald Henri z. van A G. W. Hilbrink en M. C. Plompen; Willem Antoon z. van W. A. Engels en H. Molenaar; Jannetje Maria d. van J. A. Koopman en J. Jansen; Sonja Mathilda d. van J. Buis en M. Trommel; Albert z. van G. Kroon en D. van 't Oever; Margaretha Marti na d. van L. H. van der Peet en A. E. M. Dijkzeul; Johanna Louise Ma ria d. van A. A. van der Zwan en J. L. Everaardt; Hermanus Bonaven- tura Maria z. van L. G. Lieverse en C. Seijsener; Hendrikus Jaconus 7. van A. J. F. Lammerse en M. J. Kloosterman; Cornelia d. van H. Brink en B. van Marsbergen? Johan nes z. van P. Bogaard en A. J. Brands; Eduard z. van P. Vissers en B. van der Moren; Pieter Jan z. van J. I. Havenaar en B. van der Dus- sen; Cornelis Theodorus z. van A. van Roode en L. M. de Haas; Baltha zar Petrus z. van F. J. de Vries en J. C. Riigersberg; Anna Johanna d. van G. F. Jurgens en G. H. de Jong; Jacoba d. van J. Oosterhof en W. Dijkstra; Ronald Johannes z. van J. H. Faas en P. C. Hensing; Hendrik Cornelis z. van I. van Pelt en J. van Riemsdijk. Getrouwd: Auke Jan Wiersma en Gerda Martina Otter. Moeder liet kind bij buren achter „Wilt u twee dagen op mijn doch tertje passen? Ik ga even naar mijn familie in Duitsland", vroeg vorig juli een 31-jarige vrouw te Den Haag aan haar buren. Deze vonden dat goed en gisteren is de vrouw terug gekomenomdat haar paspoort niet verlengd werd. De vrouw, wier man destijds in de gevangenis zat, had bij de buren haar adres in Duitsland achtergela ten. De buren schreven, toen de moeder vorig jaar na een dag of veertien nog niet was teruggekomen een brief'naar dat adres. Zij kregen tèn antwoord, dat de moeder een zeer been had en nog niet kon ko men. De buren hebben toen nog eni ge weken gewacht maar tenslotte de politie ingeschakeld. Deze gaf het kind over aan de voogdijraad, die het in een tehuis onderbracht. Onlangs kwam van een Nederland se consul in Duitsland de vraag of het paspoort van de moeder verlengd kon worden. Neen, zei de Haagse politie en de moeder kreeg hierop een bewijs dat zij de Nederlandse grens over mocht gaan. In Zevenaar wachtte de marechaus see haar op en de vrouw zit thans in voorlopig arrest. „Ik ben teruggekomen, omdat ik zo naar mijn knid verlang", vertel de ze de politie, toen zij gearresteerd werd. VERZENDING ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan ach. ter de naam van het schip vermeld. Australië: via Engeland 28 juli; Brazilië: m.s. ,,'s Graveland" 23 juli; Canada: m.s. „Pr. Willem George Frederik" 25 juli; Chili: via New York 26 juli; Indonesië: s.s. „Benga len" 26 juli; Ned. Antillen: m.s. „At- tis" 23 juli; Ned. Nieuw Guinea; s.s. „Bengalen" 26 juli; Nieuw Zeeland; via Engeland 28 juli; Suriname; m.s. „Bonaire" 25 juli; Unie van Z. Afri ka en Z.W. Afrika: m.s. „Bloemfon tein" 25 juli; m.s. „Carnarvon Castle" 28 juli. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven Het duurt niet zo lang meer of op het kerkplein aan de Gedempte Mare staan weer de bussen, die een uitge breid gezelschap uit Leiden en om geving naar de schone plaats Keve- laer brengen. Het bestuur is verrast door de vele blijken van instemming die het van de deelnemers of aöspi- rant-deelnemers mocht ontvangen over het besluit de reis met één dag te bekorten. Wfj ontvingen nog enige praktische mededelingen, die wij hierbij gaarne publiceren. De vertrekdatum is maandag 13 augustus, 8 ijur v.m. van het kerk plein Gedempte Mare. De deelnemers aan de bedevaart zijn dinsdag 14 augustus gedispenceerd van vasten- en onthoudingswet. De reiskosten be dragen 14 gulden, bruidjes kunnen voor de halve reiskosten de bede vaart medemaken. De organisatie van deze bedevaart maakt het noodzakelijk, dat de deel nemers zich uiterlijk op 6 augustus a.s. opgeven aan een van de te noe men adressen. Een geldig paspoort is nodig, be wijs van Nederlanderschap is onvol doende. Burgerlijke Stand Geboren: Nicolaas Franciscus zn van N. L. van der Salm en J. A. Jan- son; Jacoba Maartina dr van A. v. Duijvenbode en R. A. Weinrauch; Carolina Maria dr van D. Streefland en H. Varkevisser; Apd!onia dr van A. T. de Jong en E. H. Broers; Ger- rit Hendrik zn van J. H. Snellen burg en N. van Duijn; Petrus Cor nelius zn van P. T. J. de Groen en W. Kostering; Johannes zn van F. M. van de Buld en H. J. Willemse; Andrea Bettina dr van A. van Zeg veld en E. Boomsma; Johannes Fre derik zn van J. de Kluyver en K. Wiegman; Andries Abraham zn van J. Pen en G. W. Kuiper; Ronald zn van A. van Poelgeest en A. M. Gij- zenij; Hendrika Maria dr van N. P. Bosman en H. G. Zonderop; Gijsbert Martinus Maria zn van J. W. Kok en E. C. M. van der Westen; Sara Ma ria dr van P. J. de Vink en A. C. v. Schoonderwoerd den Bezemer; Alida Christina dr van P. J. de Vink en A. C. v. Schoonderwoerd den Bezemer. Gehuwd: D. Kuiters en A. H. Fung- Kim. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU Het aantal als geheel werkloos in geschreven mannen beliep op 14 juli j.l. 120. Het verschil met de vorige stand is derhalve uiterst gering-, Aan genomen mag worden, dat met het cijfer 120 de laagste stand is bereikt. Vergelijkt men de cijfers van het overeenkomstige tijdstip in 1953, 1954 en 1955, dan blijken de voordelige verschillen resp. 805 255 en 135. De De arbeidsmarkt blijft, zoals uit deze cijfers blijkt, een uitermate gunstig aanzien houden. In dit verband is het niet onverdienstelijk te wijzen op het feit, dat, gezien de betrekkelijk geringe invloed van seizoenfactoren, de z.g. blijvende werkgelegenheid ge durende de laatste jaren in niet on belangrijke mate is toegenomen. Een analyse naar soort en aard van de werkloosheid, belangrijk om een juiste indruk te krijgen van de ar beidsreserve, levert het volgende beeld op: wrijvingswerkloosheid 60, seizoenwerkloosheid nihil, minder ge schikt 60, waarvan 40 minder vali den (geestelijk of lichaamelijk ge stoorden). J eugdbem idd eling. Het speciaal voor de werkende jon gelui ingestelde spreekuur vrijdag. VOORHOUT Medische Dienst. Op zondag 22 juli a.s. wordt de doktersdienst waar. genomen door de waarnemer van dr. Horrevorst, Sassenheim, tel. 7159. Geboren: Hendricus J. z. van H. J. Mosseveld en M. C. van den Berg; Theodorus A. M. z. van H. J. Nulkes er. C. Witteman; Hendrik J. C. z. van W. D. Th. v. Werkhoven en M. Pie- terse; Johanna A. d. van P. F. Jon ker en J. M. Langelaan; Petrus J. z. van J. W. J. v. d. Zalm en A. C. Je- lierse; Antonius C. z. van A. D. J. J. de Groot en M M. Tetteroö; Albertus M. z. van Tlh. J. J. Ruijgrok en J. S. Immerzeel; Robert L. z. van P. Ha- venaer en J. P. v. d. Brink. Overleden: Johanna M. Lange- veldvan Bregt, 86 jaar. WARMONDf Medische Dienst. Op zondag 22 juli a.s. wordt de doktersdienst waar genomen door de waarnemer van dr. Horrevorst, Sassenheim, tel. 7159. WASSENAAR De heer A. G. Hakkeling slaag de te Utrecht voor het examen akte middelbaar onderwijs lichamelijke opvoeding. Geboren: Peter H. M. z. van F. A. Sandkuijl en S. Wiersma; Jose phine A. M. d. vön A. F. M. Smulders en M. M. de Meulemeester; Eveline M. Th. d. van C. J. Rimmelzwaan en C. T. Hoogeveen. Ondertrouwd: P. C. J. Niekerk en R. F. A. Popp; J. A. Hoogstad en J. C. Parlevliet; C. Lampe en M. H. Bouwmeester. Getrouwd: J. G. Compier en C. W. Noordover; C. Dolkena en A. J. B. Steltman; J. van Keulen en A. van der Tempel. Overleden: Hendrik Kalkman 14 j.; Anna Bogaards 29 j.; Petrus J. Hout man 89 j.; Elisabeth Dijkshoorn 95 j.; Jenneke Putters 76 j. avond van 78 uur blijkt nog steeds in de behoefte te voorzien, ook door jeugdige vrouwelijke personen wordt veelvuldig contact gezocht met de jeugdJbemididelaarster. Zowel door de jongelui zelfs alsmede ook door de ouders wordt een gesprek met de jeugdbemidldelaar of bemiddelaarster zeer op prijs gesteld, immers zij zijn op de hoogte van de speciale eisen, welke het bedrijfsleven stelt. Met recht kunnen zij dan ook een vraag baak en een g-óed gericht kompas voor de jeugd genoemd worden. Vrouwenbemiddeling. Het geregistreerde aanbod onder ging geen wijziging en beliep der halve op 14 juli j.l. 55. De vraag naim toe en bedroeg 480, waarvan 175 aanvragen betrekking hadden op jeugdigen (15 tot en met 18 jaar). In de textielindustrie, de confectie- industrie, dc handel, de wasserij-be drijven en de huishouding bestaat een tekort, dat hier en daar remmend werkt. De vraag. De vraag naar mannelijke arbeids krachten vertoonde opnieuw een stij ging en bedroeg op 14 juli 475 gere gistreerde aanvragen, waarvan 200 aanvragen betrekking hadden op jeugdigen, leeftijd 15 t.m. 18 jaar. Ook hieruit valt af te leiden, dat de werkgelegenheid in het rayon Leiden zich zeer heeft uitgebreid, hetgeen enerzijds is toe te schrijven aan de1 toegenomen activiteit in vrijwel alle sectoren van het bedrijfsleven en de vestiging van nieuwe bedrijven. Vooral in de bouw-, de metaal-, de textiel-, de conserven- en de landbouwsector is de behoefte aan personeel groot. Adressen voor aanmelding zijn: Leiden: E. J. J. van der Linden, Rapenburg 127; J. van Haasteren, Zijlsingel 71a; M. J. C. Lindenhoff, Stille Rijn 16; W. F. de Haas, Da Cos- tastraat 29; L. P. M. Walter, De Sit- terlaan 131; N. G. Peters. Maredijk 83. Zoeterwoude (dorp): C. P. J. Paardekooper, Noordbuurt 35. Warmond: Mej.'A. C. H. van Schie, Heerenweg 16. Katwijk: J. van den Akker, Com mandeurslaan 41. Sassenheim. Mevr. A. M. van Dijk Kraan, Zuiderstraat 17. Lisse: Mej. C. van Zeist, Kanaal straat 121. Oegstgeest: J. van Velzen, v. As- sendelftstraat 17; mr. J. F. X. M. Walter, Endegeesterstraatweg 14. Voorhout: H. Schulte, Jac. van Beyerenweg 25. Hoogmade: Mej. G. M. Verbij, van Fennemalaan 2. Rijpwetering: J. S. Oudshoorn, Past. v. d. Plaatstraat 21. Noordwijkerhout. A. H. van Noort, Nieuwe Duinstraat 76. Voor het Mulo-examen (A) zijn geslaagd: H. W. van Wijk, J. Selier, F. M. Swaak, G. A. H. Duijts, Voor schoten, E. F. M. Albronda, Voor schoten, A. G. v. d. Boon, Bodegra ven, J. van Ingen, Zegveld, W. N. Bos, Bodegraven, J. Molenaar, C. v. d. Linden, T. C. v. d. Nagel, Valken burg, J. Dreef, M. G. v. d. Klaauw, E. F. Brouwer, Noordwijk, P. Boe- klee, C. Smit, Noordwijk, G. B. Spruit. Tevens behaalden het mid denstandsdiploma: J. W. Beumer, Warmond, J. Blansjaar, M. C. den Duik, Katwijk, W. den Duik, Kat wijk, J. van Duyvenbode, Katwijk. Afgewezen 5 kandidaten. Waar geen plaatsnaam is vermeld is dit Leiden. Laatste Berichten KOLONEL MOESTAFA OVERLEDEN. Kolonel Salah Moestafa, de Egyp tische militaire attaché, die op 14 juli bij een aanslag werd gewond, is vandaag in een ziekenhuis te Amman overleden. Het politie-ondenzoek heeft nog geen resultaat opgeleverd. Zoals be kend, werd kolonel Moestafa ernstig gewond door de ontploffing van een postpakket, dat uit Jeruzalem was verzonden. Dit pakket bevatte een in het Engels vertaald boek van generaal von Rundstedt. Op de plaats van de uitgescheurde bladzijden bevond zich een explosieve stof. Compl. 10 mnd. opleiding: TYPEN, STENO (4 talen), BOEKH., CORRESP.: Nederl., Engels, Spaans, Frans, Duits. Kon. Erk. PITMANSCHOOL PLANTSOEN 65 - TELEF. 26558 Advertentie Leidse Universiteit Geslaagd voor het artsexamen de heren W. Algie te Leiden, J. M. Fu- toran (USA), J. J. M. (Hermans te Delft, R. Kroes te Den Haag, P. H. Postma te Leiden en R. L. Versteeglh te Den Haag. MR. M. TEEKENS. Bij koninklijk besluit is benoemd tot bijzonder lid van het college van beroep voor het bedrijfsleven mr. M. Teekens te Leiden. EXAMENS VAN LEIDENAARS. Te Utrecht is geslaagd voor akte M.O. lichamelijke opvoeding mej. M van Weesel te Leiden. Te Amsterdam slaagde voor het examen Engels M.O. mej. J. Wiele- maker, Katwijk aan Zee. Bij de hoofdakte-examens te Haar lem zijn voor de gehele akte ge slaagd: de heren B. J. Heetvelt en C. J. M. Heetvelt, beiden uit Leiden. Voor het in Amersfoort gehouden staatsexamen gymnasium B de heer J. v. Stein te Leiden. 45 Geslaagden Sinds september '55 hebben cur sisten uit Leiden en omgeving, trouw de cursus voor het diploma vakbe kwaamheid melk en zuiveldetailhan. del gevolgd. Deze cursus wordt geor ganiseerd door de stichting vakop leiding Melk- en Zuivelhandel te Den Haag. Gisteravond hebben de leerlingen de vruchten van hun volharding kun nen plukken. Tot voldoening van de plv. directeur van de stichting dr. E. Pauw kon aan 45 van de 46 cursis ten het begeerde diploma worden overhandigd. De resultaten waren zeer goed. Mevr. P. Gorling—Ver boom uit Ter Aar, die het hoogste puntental verwierf, ontving uit han den van dr. Pauw een geschenk. Van de heer H. van Hacht, die sa men met de heer H. Vossers de cur sus heeft geleid vernamen wij, dat de leerstof zeer veel omvattend is. Hij deed een greep uit de te doceren vak ken en noemde o.m.: micro-organis me, melkwinning en melkbehande- ling, verhitten en melk, eieren, voe dingsleer, reclame en natuur- en scheikunde. Naast de theorie krijgen de cursisten ook een groot aantal praktijklessen, zijn gaan tijdens de cursus enige malen op excursie. Dr. E. Pauw sprak vóór de plech tige overhandiging van de diploma's de cursisten toe. Hij betreurde het, dat de beminde en kundige oud-di recteur, dr. Y. Kramer, niet zoals altijd de diploma's kon uitreiken. De. Kramer is in het afgelopen jaar overleden. Alle aanwezigen hielden een minuut stilte in acht om de oud directeur te gedenken. Dr. Pauw sprak vervolgens met waardering over het resultaat van de cursus. Men begon met acht cursisten, maar al spoedig was de toeloop zo groot, dat het aantal cursussen per avond van één op twee gebracht moest worden. Deze cursus stond op hoog peil, al dus dr. Pauw, dit blijkt wel uit het gering aantal absenten tijdens de cursus en het grote getal geslaagden. Hij feliciteerde allen met het behaal de resultaat. Na het uitreiken van de diploma's bleef men enige tyd gezellig bijeen. Eén van de cursisten, de P. Ro denburg, bracht dank aan de lera ren namens alle cursisten, een dank die werd onderstreept door geschen ken. De geslaagden zijn: W. L. Ammer- laan, Leidschendam; Joh. v. Asselt, Zwammerdam; W. N. M. Bakker, Rijpwetering; J. v. Berkel, Aarlan- derveen; J. G. Bunnik, Aarlander- veen; H. E. M. T. A. Conijn, Noord wijkerhout; C. P. Disseldorp, Oude Wetering; Q. S. Disseldorp, Wou- bruigge; P. E. v. Dijk, Hazerswoude; G. v. Es,- Abbenes; A. A. v. d. Geest, Ter Aar; C. H. v. d. Geest Oud Ade; Mej. M. B. L. v. d. Geest, Stompwijk; Mevr. P. GerlitogVerboom, (hoog ste aantal), Ter Aar; J. Broenendijk, Alphen aan den Rijn; W. J. v. d. Holst, Voorhout; J. Hooidonk, Lei den; J. v. d. Kolk, Zoeterwoude; Mej. C. F. M. Koot, Rijpwetering; A W. v. Kordelaar, Leiden; Mevr. C E. v. Leeuwen-Overdevest, Den Haag; C. J. P. v. Leeuwen, Zoeterwoude; D v. Leeuwen, Leiden; P. W. S. v Leeuwen, Zoeterwoude; W. J. v Leeuwen, Zoeterwoude; A. v. d. Ma rel, Nieuwkoop; J. v. d. Marei, Kat wijk aan Zee; N. P. v. d. Meer, Hoog- made; M. J. Menken, Den Haag; H. J. Mensch, Hazerswoude; H. J. v. Mil, Leiden; C. Mulder, Woerden; K. Nagel, Den Haag; W. Th. Nap, Den Haag; A. G. Neuteboom, Leiden; F. A. v. Osch, Den Haag; C. bskam, Mijdrecht p/Nieuwveen; C. Opwen- hand, Katwijk; Mevr F. M. Over- devestLangezaal, Leiden; A. P d. Plas, Sassenheim; H. N. v. d. Poel, Den Haag; P. Rodenburg, Nieuw koop; W. J. v. Rijn, Sassenheim; H. J. Straathof, Rijpwetering; J. Verbaas, Abbenes; I. Vermeij, Nieuwkoop; Mej. C. A. L. v. Vliet, Alphen a. d. Rijn; Mej. H. Willems, Den Haag; C. M. Wijsman, Rijnsburg Z.H.; G. P. Zwetsloot, Leiden. Leidse Agenda ZATERDAG. Technische school Don Bosco. Di ploma-uitreiking. Schoolgebouw 14.30 uur nam. ZONDAG: Eerste H. Mis pater C. G. M. van Hoorn. St Petruskerk 9 uur v.m. Receptie Hoefstraat 14, 23.30 uur. WOENSDAG: Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk. 7 uur n.m. Vacantie-inlichtingendienst K.A.J. Mare 45. Dinsdags en donderdags van 7,30—8.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Den Burcht: Hedendaagse beeld- houwkunst. Dagelijks tot zonsonder- 1 gang (t.m. 26 augustus). Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Te keningen door Rembrandt (t.m. 15 september). Pieterskerkgracht: Leidse schilder- j en Teken-academie „Ars Aemula Na- turae". Dagelijks 104 uur, maandag, l woensdag en vrijdag ook van 810 j uur n.m. (t,m. 18 augustus). Rembrandt als leermeester. Tot 1 september. Dagelijks 105 uur nam. Zondage 15 uur nam. Don- derzagavond 7.308.30 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Zomertentoonstelling „Van klei tot pot". (Tot 1 oktober). Zondagsdienst artsen te Leiden. De huisartsen Pieterse, Jansen, Plei ter, Jasperse en Schafer. Doktersdienst Oegstgeest: F. W. N. en J. B. Hugenholtz, J. J. Lanen Baron. Dienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest. Zaterdag 21 juli zijn des middags, 's avonds en 's nachts geopend voor het klaarmaken van spoodrecepten: Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, telefoon 20562; Haven- Apotheek, Haven 18, telefoon 20085; Apotheek Oegstgeest, Wilhekninapark 8, telefoon 26274. Zondag 22 juli is van 's ochtends 8 uur tot 's avonds 12 uur alleen geopend Apotheek Boekwijt. De nachtdienst wordt vanaf 24 uur weer waargenomen door Apotheek Boek wijt, Haveu-Apotheek en Apotheek Oegstgeest. Dienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552, Haven-apotheek, Ha ven 18, tel. 20085, apotheek Oegst geest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films iin do week van 20—27 juli zijn door de Kath. FiLm Centrale als volgt gekeurd: Casino „Heidi en Peter", alle leef tijden. Lido: „De zoon van Caroline Cherié", volwassenen. Luxor: „Sissi", alle leeftijden. Trianon: „Ein Herz voll Musik", ^le leeftijden. Rex: „IJsco-toeristen", alle tijden. WAT BRENGEN Lldo. In de film „De zoon van Caroline Chérie' maken we kennis met Spanje uit de tijd, dat het onder Franse bezetting stond met Joseph, broer van Napoleon, tot koning. Het volk is verdeeld in twee groepen, Fransgezinden en nationaalgezinden en onder deze laatste bevindt zich de zoon van gravin d'Arranda, die hele maal niet haar zoon blijkt te zijn, maar een vondeling. Zijn streven om zich aan te sluiten bij de guerrillos, wordt door deze nog niet eens zo gul ontvangen, omdat men een spion in hem ziet. En daarmee begint het avonturenleven van de jonge graaf d'Arranda, een avonturenleven, dat zich verdeelt tussen krijg en liefde. Want overal, waar hij zich in moei lijkheden bevindt, of hij nu al opge hangen is dan wel zijn fusillering af wacht in het gevang, overal vindt hij vrouwen die hem zoal niet zelf red den dan toch haar grote invloed aan wenden om hem weer vrij te krijgen. Jean Claude Pascal speelt de avon- turengraaf op voortreffelijke wijze en Brigitte Bardot, Magali Noël, So phie Desmarets en nog vele andere sterren in dit gevarieerde gezelschap weten deze kleurenfilm vaart erl spanning te geven. De KFC keurde haar voor volwassenen. Trianon. „Ein herz voll Musik" is de geschiedenis naar het be proefde recept van Courths-Mahler of E. Philips Oppenheim van de rijke, sportieve en knappe jongeling, die ongenoegen krijgt met zijn va der, de rijke hotel-bezitter Hasen- pfot, als hij diens zaken niet over wil nemen. Hij besluit zijn eigen weg te gaan en wordt achtereenvolgens straatve ger, kellner en clown. Steeds is zijn hart vol muziek. En hij schijnt nogal een groot hart te hebben, want al gauw sluit hij er een lieftallig bloe- menverkoopstertje bij in. Zijn wens om bij het orkest van MontovanI te mogen optreden als zanger, gaat wel niet in vervulling, maar hij krijgt toch alles wat zijn hart begeert: een lieve vrouw en een contract, als getuigschrift dat hij zich zonder het geld van zijn vader ook wel kan redden. Liefhebbers (van alle leeftijden) van Duitse romantiek, zang, dans en show, van zachte kleuren en zwe vende muziek, zullen een genoeglijke avond beleven aan deze film. Casino. „Heidi en Peter" zijn twee Zwitserse kinderen, die hoog in de Alpen wonen' en daar in nauw contact met de grootse natuur zijn opgegroeid tot een gezond stel, ge zond naar lichaam en geest. Stel daartegenover Klara, het bleke stads meisje, dat hoe langer hoe zwakker dreigt te worden juist door de over grote zorg, welke aan haar wordt be steed. Gelukkig krijgt zij de kans om een paar weken bij Heidi te komen logeren en de krachtige berglucht doet wonderen. Zelfs een catastrophe als de overstroming van de berg beek doet haar geen kwaad meer en pa is zó verrukt over het resultaat van de Heidi-kuur, dat hij van glas hard zakenman omslaat tot een pure filantroop. De film is genomen uit een roman van Johanna Spyri en speelt zich af in het begin van deze eeuw, toen een étuto nog een rariteit was. Het is een genoegelijk verhaal, waarvan letterlijk geen woord kwaad van te zeggen valt. Heel de pracht van de Zwitserse bergwereld figu reert als een kleurrijke achtergrond, terwijl over het gebied een milde humor ligt. Een vacantiefilm om van te smullen. Rex. Als Stan Laurel cn Oliver Hardy als „IJsco-touristen" gaan op treden kan men er verzekerd van zijn, dat zij dwaze dingen uithalen. Zij doen dat trouwens in alle bran ches, welke zij met hun tegenwoor digheid onveilig maken. Hier is het ook weer een dolle geschiedenis, waar iedereen van harte om kan lachen. Wat wil men meer in deze vac anti et ij d? Luxor heeft de prettige in de on vervalste oude Weense operette-sfeer gehouden film „Sissi" geprolongeerd. Voor alle leeftijden. Marktberichten LEIDEN, 20 juli. Groenten. Druiven 7881: rode bessen 3546; zwarte bessen 120140; Andijvie 8 16; augurken 2226; doperwten 2253; peulen 6467; Snijbonen 127 —161; stambonen 117—154; stokbo- nen 149; tuinbonen 1318; kroten 10—13;rode kool 6—14; spitskool 2730; postelein 1622; rabarber 417; spinazie 1129; komkommers 1333;tomaten A 4553; tomaten B 4851; tomaten C 2938; tomaten CC 1625; tomaten bonken 27;was- peen 1318; zilveruien 2231, per 100 kg; meloenen 2649; perziken 238; pruimen 85170; bloemkool A 3264; bloemkool B 2048; bloem kool C 2025; komkommers A 31 37; komkommers B 2530; komkom, mers C 2127; sla A 320—1620; sla B 180300, per 100 stuks; bospeen 1829; kroten 47; peterselie 213; selderij 59; uien 23, per 100 bos. LEEUWARDEN, 20 juli. Kaas. Goudse volvet 1.971.98, Edam mer 40-f- 1.811.82, broodkaas 40-f- L821.84. Stemming redelijk. KATWIJK AAN DEN RIJN 20 juli Groente. Bloemkool I f 3767, Idem II 21—40, bloemkool 11— 26, bospeen 2431, waspeen A 1832, idem B 2733, doperw ten 5867, boskroten 3.105.50, kroten 1.100 kg 717, komkom mers 2231, postelein 20—21, princessebonen 121148, snijbonen 109—147, rabarber f 15.20—15.30, selderie 5.20—5.30, sla 10—12.20, tomaten A f 4858, idem C f 38 40, uien 1014, tuinbonen f 12 28. zilveruien 3739, andijvie 1031, peterselie f 5.306.10, aardbeien per kg 1.902, aardap pelen: bonken f 1113, grote f 11 drielingen 10—14, kriel f 8—11. VINKEVEEN, 20 juli. Groente. Blauwschokkers 54—62 ct, doppers 3754 ct, kassnijbonen 138144 ct. stambonen 144—154 ct, tuinbonen 12—19 ct, andijvie 7—10 ct, kroten 1318 ct. rabarber 1722 ct, rode kool 813 ct, spinazie 610 ct, to maten 3660 ct, waspeen 1823 ct, alles per kg; bloemkool 20—58 ct, komkommers 1028 ct, sla 610 ct, per stuk; bospeen 22—30 ct, kroten 5 ct, peterselie 45 ct, per bos.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3