RIJNSTREEK DUINSTREEK Scheep Gemeenteraad Koudekerk In Bollenstreek is het startschot gegeven voor veil-seizoen ZATERDAG 21 JULI 1956 DE LEIDSE iEOURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN DIPLOMA'S TECHNISCHE SCHOOL. Tijdens een gezellige bijeenkomst in de kantine werden vrijdagmiddag door de directeur, de heer H. v. d. Bijl de bevorderingen en de behaalde einddiploma's bekend gemaakt van leerlingen van de Technische School te Alplien aan den Rijn. Jurrie Bleijeniberg, die met lof zijn einddiploma, afdeling timmeren be haalde was bovendien de beste leer ling van de school. Hij kreeg als spe ciale prijs van de Kamer van Koop handel te Leiden, een compleet tim- meimansgereedscihapsuitrustinig, wel ke prijs door de heer C. Sweris werd aangeboden. De met lof geslaagden kregen een boek van de school aangeboden, ter wijl een aantal leerlingen, die gedu rende twee jaar gepresteerd hebben om niet een keer telaat op school te komen, eveneens met een boek wer den verrast. Met uitzondering van de avondcur sussen werden in de afdeling imachi- ne-foankwerken 62 leerlingen 'bevor derd naar klasse 2 en in de afdeling timmeren jïö. In de laiaitste groep C. Hageman te Benthuizen met lof en in de eerstgenoemde afdeling N. W. v. d. Leden te Nieuwvecn en C. Slao- pendel te Boskoop met lof, in welke afdeling 18 leerlingen niet konden worden bevorderd. Gediplomeerd werden: afd. tim meren: Johan P. Aijal, Jurrie Bleijen berg (met lof), Willem Bosman, Tom H. de Bruijn, Laurens Dijs, Hubert as M. J. van Gils, Cornelis A. van den Hoek, Cornedis G. Hogenes, Jacob Koster, Jan F. Tromp, Jan Turken (met lof), en Nicolaas van Wilgen, allen te Alphen aan den Rijn. Huibert die Bruin te Bodegraven; Arie H. Grootendorst, Cornelis J. v. d. Kooij (met lof), allen te Boskoop; Johannes G. de Vos te Aalsmeer-Leimiuiden; Jan Batelaan te Hazerswoude; Tjeerd C. Leenheer, Koudekerk aan den Riijn. Cornelis F. de Jong en Adria- nus Ouwerkerk, Ter Aar; Melis van Leersum, Woubrugge. 1 Leerling niet gediplomeerd. Gediplomeerd werden in de afd. machine-fbankwerken: Cornelis Boek hout, Lodewijk v. d. Bos, Huibert Bouthoorn, Johannes H. Brink, Wil lem P. Broer, Albert van Dijk, Arie C. de Geus, Jan Hoog, Dirk Huisman, Cornelis de Jager, Otto J. Frenks Kos ter, Herman Meijer, Cornelis A. Mooij, Leendiert v. Oosterom, Nicolaas Mooij, Pieter Oosterman, Jan W. Rijraswijk, Gerrit Straver, Caspariius F. Verkade, en Hendrik Wiggemansen, allen te AlpHen aan den Rijn; Johannes B. dien Houid'ijker, Adrianus H. van Kra nenburg, yazerswoude; Abram H. Guldamond, Jacob D. Kraaij, Frederik Lekx, Hendrik D. Scheer, allen te Koudekerk aan den Rijn. Pieter Om- mering, Leiden; Cornelis Anker, Lei derdorp; Rudolf van Woerkom, Lei- muiden; Tenno G. Bloos, Nieuwkoop; Hendrik Folies, Adlrianius C. Hooger- vorst, Koos van Leeuwen te Nieuw- veen; Adrianuts Kroft, Ter Aar; Hen drik v. d. Nagel, Hendrik Slingerland, Woubrugge; Cornelis Domlburg, Ber- nardus W. Hassing, Zevenhoven; Wouter Griffioen, Zwammerdam. 7 Leerlingen werden niet gediplomeerd. Grootmoeders op cursusHet Wit Gele Kruis heeft in Aliphen aan den Rijr. zijn eerste cursus voor groot moeders en dames op middelbare leeftijd gegeven, handelend over pae- dagogische problemen met betrek king tot de opvoeding van het kind. De cursus, die gegeven werd door die idd6trictsiverpleegster van de Zuid-Hollands Bond van het Wit Gele Kruis, zuster M. F. de Zeeuw te Al phen aan den Rijn, was slechts voor een beperkt aantal dames toeganke lijk. Deze beperking had men zioh op gelegd om de leidster-docente van de cursus voldoende gelegenheid te ge ven om samen met de dames tot een vruchtbaar gesprek te komen over de verschillende onderwerpen. Een groot aantal cursisten zou deze ge- spreksfeer zeker onmogelijk hebben gemaakt. In een viertal bijeenkomsten, welke in het Sint Josephpensioen te Alphen aan den Riijin werd gehouden, zijn de belangrijkste problemen in de op voeding van het jonge kind onder de ogen gezien, waarmede de jonge moeder geregeld in aanraking komt. Het doel van deze gesprekken is dat on.a, mede door de hierdoor opge dare kennis, de vaac nog onzekere jonge moeder met wijze raadgevin gen ter zijde kan staan. Bovendien heeft het WKG inge zien, dat dames op gevorderde leef tijd ten zeerste gebaat kunnen zijn met een goede voorlichting over de problemen, die de middelbare leef tijd met zich mee kan brengen. Tenslotte heeft de gesprekleidster het probleem van de bejaarden in dis cussie gebracht. Hierbij kwam duide lijk naar voren hoe juist de mens, die tussen twee leeftijdsgroepen in staat tussen de jonge mens en de be jaarde een steun kan zijn zowel voor de een als voor ac ander. Zowel de deelneemsters als de or ganisatoren en de leidster-docente icunnen met genoegen terugzien op deze bijeenkomst, tijdens welke in een prettige en gezeilige sfeer veel levenswijsheid is opgei aan. POTLOOD en GEEST Oplossing No. 525. Horizontaal: I. geschoold, 8. Ens, 9. nee, 10. St, II. kam, 13. kr, 14. Aaron, 16. helm, 17. demi, 18 pekel, 20. A.D., 22. rel, 23. Mn, 24. rio, 26. eed, 27. deputa tie. Verticaal: 1. geschaard, 2. ent, 3. s.s., 4. haar, 5. on, 6. lek, 7. dertien de. 11. kamer, 12. model, 14. alp, 15. nel, 19. Kent, 21. die, 23. mei, 25. op, 26. et. GeborenWilheLmina Petronella, dr. v. P. J. Vletter en C. van der Sloifjs. Helena Adriana, dr. v. J. Schellinger hout en L. van der Plas; Martha Ma ria, dr. v. R. de Leeuw en M. den Uijl; Hendrika Johanna, dr. v. W. v. d. Kwaak en A. de Leeuw; Enrico, zn. v. A. van Breen en N. A. Kruiswijk; Elisabeth Catharina, dr. v. B. F. Ro- zestraten en A. Nieuwesteeg; Corne lia Ida Maria, dr. v. A. J. van Ndekerk en C. J. T. Oostveen; Geertruida Elisabeth, dr. v. J. Barendse en G. Blaauw; Wilhelmus Johannes, zn. v. W. J. Mens en C. E. Bos; Anja, dr. v. C. van Donk en J. Stapper. Getrouwd: W. van der Zwaag en R. v. d!. Zwaag. A. M. van Kampen en J. H. A. Witjes; A. Peters en A. N. T. Doelman; W. Boone en I. Spieren burg; F. Boesveld en G. Streefland; L. M. G. W. van Hoorn en W. M. Grif fioen; P. E. de Graaf en J. G. v. d Leij; P. v. d. Lijn en G. v. Egdom; M. Cohen en J. van Halteren. Overleden: Gijsbertus van Deuren, 60 jr.; Trijntje Brunt wed. van: J. J. Ailtona, 83 jr. BODEGRAVEN Waterfestijn. In het kader van de Bodegraafse Sportweek was het vrijdagavond in het zwembad een drukte van belang. Om 7 uur vingen de walerpolowedstrijden aan. Eerst speelden de A.Z.C.-junioren tegen de Woerdense Pinguins. Het werd 8—0 voor de Alphenaren. BZPC nam het op tegen WZC uit Woerden. Deze strijd eindigde in een ge.ijk spel, Vrije worpen beslisten in 'net voor deel van de Woerdenaren. De ver liezersronde werd een 80 zege van Bodegraven op Woerden, terwijl de eindstrijd gewonnen werd door AZC, dat uit handen van de heer Binnen dijk, voorzitter van de sportweek commissie de eerte prijs ontving. Inmiddels waren in het zwembad ge arriveerd de dameszwemploeg „De Meeuwen" uit Amsterdam en hun leidsters mevr. Van Feggelen enmej. E. Diks. Nadat alle requisieten voor het waterballet waren aangebracht, werden de deelneemsters aan het talrijke publiek voorgesteld. Een reeks van fraai uitgevoerde num mers hield de toeschouwers meer dan een uur in spanning en bewon dering. Spanning om wat elk der nummers inhield, bewondering voor de sierlijke kledij en soepelheid der bewegingen. Het feeërieke schouw spel bracht ons van het revue-achtige Carnavalito, de Moonlightserenade, de Oosterse fantasie „Istanbul" en het Franse charme-nummer „Paris" naar het grootse slotnummer „Or pheus", dat subliem werd uitgevoerd. Tussen deze nummers traden Aty Diks en Gerda Wauda op met zuivere weergave van Blue Tango, Lucie Bakker oogstte bijval met solo „Com- parsa", terwijl zij met eerstgenoem- den een aardige Indianenfantasie verzorgde. Al met al was deze avond een hoogtepunt in de Bodegraafse sportweek. Voor het komende weekeinde zal de medische dienst worden waar genomen door dr. S. Beije, tel. 2113 en zr. Van Wijk, Zuidzijde 14. Tot directrice van de Chr. In dustrie- en Huishoudschool in de vacature mej. De Kraa, is benoemd de vroegere directrice mej. L. Heijns- dijk uit Driebergen. BOSKOOP Vernieuwing Oeververdediging van Gouwe. Ged. Staten van Zuid-Hol land hebben aanbesteed het vernieu wen van oeververdedigingen langs de westzijde van de Gouwe met daarbij komende werken onder de gemeente Boskoop en Waddinxveen. Er waren 14 biljetten binnengeko men. Laagste inschrijster fa. Deeren- berg en Van Wijk te Alphen aan den Rijn voor 343.846,Hoogste in schrijster fa. v.h. A. Dubbers te Mal den voor 413.000,De gunning werd aangehouden. G.D.S. Zondag speelt een gecom bineerd 2e en 3e elftal een vriend schappelijke wedstrijd tegen een RVC combinatie, op het GDS terrein. De junioren nemen a.s. zondag deel aan het NKS junioren toernooi te Bodegraven. Vertrek per rijwiel om 10,45 vanaf het Postkantoor. Geb.: Katharina Maria Anna z. vi W. C. de Jong en M. Th. J. Thijssen" Getr.: Willem de Groote, oud 24 j. en Sjourdje Adriana van den Hee_- rik, oud 25 jaar. kon het uitdiepen niet met de drag line geschieden, dit moet nog door mankracht gebeuren. Voorts moet ook de brug voor de boerderij van Kapteyn en Wingelaar nog verwij derd worden. Hierover zijn nog on derhandelingen gaande. Overl.: Tetje Kuiper, oud 67 jaar, Waterpeil. Bij het jaarlijkse on- ■htcr van p Tirooc TrvV>anna derzoek van het motorgemaal van de echtg. van R. Drees. Johanna Boer, oud 91 jaar, wed. van A. v. Nes. Wil- helcmina Verheul, oud 79 jaar, wed. van A. Slootjes. GEVONDEN VOORWERPEN Sleuteltje; vishengel; padvinders- fluit; halskettinkje; colbertjasje; sleutelbos; handtasje; zakkammetje in etui; zwarte hond; R.K. kerkboek je; kralenketting: aansteker; dames- portemonnaie; zakkammetje in etui; plastic kindertasje; portemonnaie. Inlichtingen bureau van politie. LEIDERDORP Jaarvergadering Groene Kruis In het Dorpshuis vergaderde de afde ling LeiderdorpZoeterwoude H.R. van het Groene Kruis. In zijn ope ningswoord bracht de voorzitter, bur gemeester K. v. Diepeningen, een ge dachte naar voren voor het stichten van een eigen gebouw. Met enkele bestuursleden had hij een bezoek ge bracht aan het rampgebied en daar in verschillende plaatsen de gebou wen bezichtigd die daar na de ramp zijn gebouwd met behulp van Zwit sers geld en die een uitstekende in druk maakten. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat het leden tal der afdeling 1092 bedroeg. Zuster Hoogvliet deelde mede, dat zij in het begin van dit jaar nog bij 14 t.b.c.- patiënten controle uitoefende maar dat dit aantal sindsdien teruggelopen was tot 6. Het verslag van de pen ningmeester meldde een nadelig saldo van ƒ1160.11. Vervolgens werd be sproken het stichten van een eigen gebouw waarvoor in het daartoe ge stichte fonds een bedrag van 7000. aanwezig is. Samen met de heer Van der Horst zal het bestuur onderzoe ken wat de kosten bedragen, nodig voor de bouw van een eigen cen trum waarna het uit te brengen ver slag nader zal worden besproken. De heren R. v. d. Hoek en J. M. Lim burg werden als bestuurslid herko zen. De heer J. W. de Jong slaagde aan de M.T.S. te Haarlem voor het diploma werktuigbouwkundige. NIEUWKOOP Dorpstoren. In het jaarverslag „Stad en Landschap", waaruit een en ander in de pers werd meege- deeld, wordt gezegd, dat omtrent „het hoge huis" van Nieuwkoop, dat in 1627 bij de dorpstoren werd ge bouwd en in 1859 werd afgebroken, practisch niets bekend is. In de ja ren na de oorlog zijn en worden nog steeds navorsingen gedaan in het archief der gemeente en elders om meer te weten te komen over de ge schiedenis van onze gemeente, met de bedoeling om daarvan mettertijd een beschrijving te geven. Wij kunnen in verband hiermee thans reeds mededelen, dat het bouw- bestek van „het hoge huis" gevonden is, waardoor men thans over een macht van gegevens kan beschikken. Overwogen wordt om te zijner tijd door opgravingen ook de oude fun dering te onderzoeken. De herstel werkzaamheden aan de toren zelf, vorderen uiteraard nog heel lang zaam, maar reeds thans kan worden opgemerkt, dat wanneer de toren eenmaal van zijn steiger werk zal zijn ontdaan, deze in al zijn vroegere luister een sieraad voor het dorp zal zijn. Ziendevaart. Donderdagmorgen om 10 uur is het uitdiepen van de Ziendevaart gereedgekomen. In de laatste week van de maand mei is daarmee een begin gemaakt. De vaart vanaf de Elleboogsvaart tot aan de Rijn met een lengte van ongeveer 2250 meter is gebracht op een gemiddelde diepte van 2.23 m. en een gemiddelde bodembreedte van 7.50 m. Het werk werd uitgevoerd met een dragline door het Aanne mingsbedrijf van Akersloot te Bode graven voor 18.250,wat geheel voor rekening komt van de polder Nieuwkoop en Noorden. Voor de scheepvaart, in het bijzonder voor het vrachtvervoer, is de uitvoering van dit werk van zeer groot belang. In de bocht van de Elleboogsvaart De raad van Koudekerk kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van de burgemees ter, mr. J. P. de Herder. Alle leden waren aanwezig. Met een batig slot van 425,11 werd de rekening 1955 van het ver pleeghuis goedgekeurd. Daar het ministerie van Binnen landse zaken zich niet kon vereni gen met de instelling van een rang van commies ter secretarie, kreeg de betrokken ambtenaar de rang van ambtenaar der woningbouw. Over het aangaan van een geldle ning van 275.000 a 4J4 per jaar werd uitvoerig gesproken. De voor zitter wees er op, dat, gezien de moeilijke situatie op de geldmarkt, het een bijzonderheid heten mag, dat dit geld te krijgen is. De heer Maat merkte op, dat de rente wel aan de hoge kant is. Dit gaf de heer van Veen aanleiding tot de vraag, of de huurprijs der huizen daardoor niet beïnvloed zou wor den. De voorzitter zeide, dat de rente alleszins verantwoord mag worden geacht, en dat de huur daardoor niet zal worden opgedreven. De heer de Lange zal op zijn aan vraag een premie van ongeveer 675.ontvangen voor krotoprui ming. De gehele raad juichte toe, dat hiermede een eerste stap was gezet op de weg van de krotopruiming na de oorlog. De raad voelde er voor het bestuur van de Kleuterschool een bereidver klaring te geven voor het aanschaf fen van schoolmeubelen, speelgoed en leermiddelen. De heer van Keekem gaf aan de hand van enkele tekeningen een uit voerige toelichting en verklaring van het bouwrijp maken van grond, die bestemd is voor de bouw van 18 woningen. Een viertal straten zullen worden aangesloten op de Koningin Juliana- straat. Hiervoor is 100.000,beno digd. De heer Geerlof ontpopte zich als een voorstander van het aanleggen van straten voordat de huizen ge bouwd worden en deed een daartoe strekkende suggestie. De heer van Keekem, wij2ende op het zware ver voer over pas aangelegde straten, voor de woningbouw, achtte deze methode niet raadzaam. Ook voorzag hij moeilijkheden bij de aanleg van dienstleidingen voor water- en gas leidingen. Het voorstel van de heer Geerlof, eerst de straten aan te leggen, zal nog nader worden bezien. Voor de straatverlichting in deze nieuwe straten is 5500,uitgetrokken. Hiervoor zullen 13 lantaarnpalen worden geplaatst. De heer van Veen vroeg, of naar een ander model paal wordt uitge zien. De voorzitter beantwoordde deze vraag bevestigend. De raad ver enigde zich met het voorstel. Voor de uitbreiding van het bui zennet van de waterleiding zal 6500,nodig zijn. Voor dit bedrag zal ongeveer 420 m. eternietbuis wor den gelegd. Ook hieraan hechtte de raad zijn goedkeuring. polder Nieuwkoop en Noorden is ge bleken, dat de zuiger aan twee zijden gescheurd is, zodat voorlopig niet meer gemalen kan borden. Dit zou gevaarlijk en onverantwoord zijn. Terstond is opdracht gegeven tot het maken van een nieuwe zuiger waar mee echter wel drie weken gemoeid zullen zijn. Intussen is door de over vloedige regenval het waterpeil zeer hoog; op het moment 6 cm. boven peil. In opdracht van Dijkgraaf en Hoog heemraden heeft de opzichter, de heer Fr. Peeterse, een overeenkomst kunnen sluiten met het waterschap Zegveld, Zegvelderbroek en Acht tienhoven, welke het teveel aan wa ter zullen overnemen en door het ge maal in Zegveld laten uitmalen. Reeds gisteren, vrijdag, zou hiervoor de eerste der aanwezige duikers der Hollandse kade kunnen worden ge opend en na een paar dagen een tweede, zodat het leed van het teveel aan water spoedig geleden zal zijn. Benoemingen aan de school. Het Katholiek Schoolbestuur heeft met ingang van 1 sept. a.s. benoemd tot onderwijzeres aan de jongensschool mej. B. M. Beerents uit Nijmegen en tot onderwijzer de heer A. C. van Winden uit Pijnacker. Mevr. G. M. Maas-De Swart uit Alphen a. d. Rijn, die vanaf 1 sept. 1955 als tijdelijke kracht werkzaam was, gaat in september a.s. met haar gezin naar Australië emigreren. Mevr. J. Valkenet-Zoeter, die zoveel jaren aan de school werkzaam was, en vanaf sept. '55 met pensioen was, en die vanaf april weer op school stond, gaat nu wederom van haar welver diende rust genieten. OUD-ADE Kind verdronken Vrijdagavond ongeveer zes uur ge raakte het twee-en-half-jarig zoon tje van de heer C. v. d. G. in het bui tenwater nabij de ouderlijke woning. De ijlings toegeschoten moeder slaag de er niet in haar kindje te redden. Toen geruime tijd later de heer J. v. d. H. er in slaagde het kindje op te duiken mocht kunstmatige ademha ling niet meer baten RIJNSATERWOUDE Ans Rijkelijkhuizen behaalde te Utrecht het Mulo- en Middenstands diploma het lof. WOUBRUGGE Gemeenteraad De raad komt bijeen woensdag 25 juli te 19.30 uur. Op de agenda staat: Subsidie-aanvra gen van de: a. Centrale van Katho lieke Militaire Tehuizen; b. Stichting Rembrandt Herdenking 1956. Ver zoek van de Vereniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs te Woubrugge om beschikbaarstelling van gelden voor dë bouw van een bijzondere kleuterschool. Lantaarnplan Wou- brugge-Oost. Rioleringsplan Wou- brugge-West. ZOETERWOUDE De heer Th. G. M. van Steijn slaagde voor het diploma gemotori seerd rijwielbedrijf. De bloembollenveilingen zijn be gonnen!.... Gistermiddag om twee uur draaide de heer D. v. Egmond, de voorzitter van de H.B.G., een van de grote bollenveilingen in Lisse, de spotlights aan van het seizoen 1956. En daarmee luidde hij een periode van grote drukte in. En U moet de eerstkomende zes wekëh de kwekers en de exporteurs maar geen verhaal tjes gaan vertellen over de devalua tie van vadertje Stalin, het krijgsru moer in Noord-Afrika of de verrich tingen van de heer Soekarno op het slappe koord der buitenlandse poli tiek. Om te beginnen vindt men dat alles nu in de bollenstreek hogelijk onbelangrijk en bovendien heeft men geen tijd. De koortsachtige drukte zal voort duren tot begin september en het zijn vooral de exporteurs die de gro te zaadhuizen in Amerika bedienen, die veel haast hebben. Want het mag dan zo zijn, dat prof. dr. Van Slogte- ten van het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek te Lisse jaar- in, jaar-uit de exporteurs waar schuwt om niet te vroeg te verzen den, daar anders misukkingen in het buitenland niet kunnen uitblijven, het helpt allemaal niet veel. Want de managers der seedstores en super markets willen het hooggeachte pu bliek begin september de bollen of freren en'slaan de waarschuwingen van prof. Van Slogteren met een hoofse minachting in de wind. Om even op de eerste veiling te rug te komen: er was, volkomen vol gens de verwachtingen, nog geen groot aanbod. De krokussen speelden een hoofdrol en verder trof men er een paar flinke partijen tulpen aan, die tegen redelijke prijzen van de hand gingen. Over het vermoedelijke verloop van de handel wilde de heer Van Eg- mond zich niet uitlaten in zijn ope ningswoord. Dit staat vast, zo zei hij, dat de handel voor de ene soort veel gemakkelijker zal liggen dan voor het andere. De moeilijkheden zijn de expor teurs ook niet bepaard gebleven. De laatste tijd is dit wel zeer sterk naar voren gekomen. Zélfs maatregelen, die al jaren voor de export golden o.m. de buitenlandse minimum prijzen zullen op voorstel van de exporteurs radicaal veranderd wor den. Althans, zo zei spr., dit is wel zeer waarschijnlijk. Hij hoopte, dat deze veranderingen er door zouden komen en dat het algemeen vakbe lang er mee gediend zou zijn dus voor kweker en exporteur. Wat nooit gebeurt, gebeurde nü. Een der inkopers, de heer H. H. Ho- gervorst, vroeg na de opening, of ook hij iets mocht zeggen. Het komt nl. de laatste aren zeer veel voor, dat men bollen laat veilen zonder dat de naam in de veilingcatalogus staat af gedrukt. Men noemt dat „veilen on der stippeltjes", omdat op de plaats waar de naam van de aanvoerder moet staan, een stippellijntje is ge zet. Men ziet, aldus de heer Hoger- vorst, die stippeltjes meer naarma te de bollen in prijs stijgen en hij vermoedde hier enige addertjes on der het gras. Waarom maken de vei lingen de namen niet bekend?, zo vroeg hij. De heer Van Egmond deelde tot leringhe ende vermaeck mede, dat juist kweker-exporteurs nog al eens onder stippeltjes veilen! Als wij van onze principaal op dracht krijgen geen naam in de ca talogus te zetten, dan doen we dat LEIDSCHENDAM Rietvinkpolder. In de vergade ring vain de stemgerechtigde ingelan den van de Rietvinkpolder heeft de heer J. A. Meewisse huldigende woorden gesproken ten opzichte van de heer A. W. Hendriks, die op 1 juli j.l. het feit herdacht dat hij 40 jaar geleden tot bestuurslid van de polder werd gekozen. Als bestuurslid en sinds 1934 als voorzitter heeft de heer Hendriks de belangen van de polder en van de polderbewoners op voorbeeldige wijze behartigd. De-heer Mewisse betreurde het, dat de heer Hendriks op grond van het algemeen polderreglement zijn fiunctie als voor zitter moet neerleggen maar de schei- diende voorzitter kan er van verze kerd zijn, dat zijn langjarige arbeid voor de polder in aangename herin nering zal blijven. Met de aanbieding van een kistje sigaren besloot de heer Meewisse zijn welgemeende toe spraak. Overgaande tot de agenda van de vergadering bracht de secre- taris-penningm. verslag uit over het afgelopen verenigingsjaar en de financiële verwachting voor het nieu we jaar. De rekening en de begroting werden door die kascomimiissie gecon troleerd en in orde bevonden. Beslo ten werd de polderomslag vast te stel len op 30 per ha. Tot slot van dê vergadering werd overgegaan tot ver kiezing van een nieuwe voorzitter waardoor werd gekozen de heer J. A. Meewisse. Tot 'bestuurslid werd geko zen de heer C. Hendriks. Kosten schetsontwerp zwembad, Overeenkomstig het advies van de terzake ingestelde raadscommissie ad hoe, besloot de gemeenteraad in prin cipe tot stichting van een open en ovejrdëkt bad'. Ten behoeve van de uitwerking van diit plan (schetsont werp en voorlopige kostenraming) word thans een krediet gevraagd van IJ.500, welk krediet gebaseerd is op de geraamde stichtingskosten ad 1.250.000. Afwerking vaarslotenplan. Het is Voor de betrokken tuinders van gróbt belang dat na het huidige teelt seizoen de werkzaamheden voor de 'voRooiiing van het Vaarslotenplan worden uitgevoerd. Voor de uitvoe ring van het werk is overleg gepleegd met de provinciale waterstaat die de ontworpen constructie der oevervoor- zijn de heer C. Hendriks, baar acht. Besloten is nu tot een eenvoudiger oplossing welke ondanks het feit dat deze niet zo deugdelijk is, toch voldoende mag worden ge acht. De kosten worden geraamd op 60:500. Gedputeerde Staten zullen hiervoor de nodige subsidie verlenen en hebben ais uitgangspunt voor deze subsidie 60.000 genomen waarvan dan 80% wordt bijgedragen. ST0MPWIJK Vervanging brug dr. Van Noort- straat. De brug, gelegen in de Dr. van Noorstraat ongeveer 120 meter ten oosten van de Kniiplaian, verkeert in een zodanige staat dat de mogelijk heid van instorten ten gevolge van de toenemende verkeersbelasting niet uitgesloten moeten worden geacht. Bij een nader onderzoek bleek dat al het metselwerk in een slechte toe stand verkeert en daarom stellen b. en w. voor de brug te doen vervan gen door een nieuwe zo genaamde duikerlbrug. De kosten hiervan wor-, geraamd op 3'6.300. Beschoeiing Stompwijksevaart. De beschoeiing van de Stompwijk sevaart tegenover de Meerlaan is over een afstand van ongeveer 32 meter zodanig verzwakt dat bij hoge water stand het water gedeeltelijk op de Dr. vart Nooiifïtraiat staat. Tengevolge daarvan worden die vernielingen aan het wegdek steeds ernstiger zodat een kerd zijn, dat zijn lagnjarige arbeid noodzakelijk is. Voor herstel van de beschoeiing zal naar schatting 22.000 nodig zijn. Mej. Plonie Venne is geslaagd voor het praktijkdiploma Boekhouden dag- en avondcursus. HILLEG0M Rijdende tentoonstelling N.V. Bouw- kas. De rijdende tentoonstelling van de N.V. Bouwkas zal op het Kerkplein standplaats kiezen. Vrij dag a.s. te 5 uur zal de opening ge schieden door wethouder Van Dam. N00RDWIJK MOTORRIJDER ERNSTIG GEWOND Gistermorgen reed de 20-jarige timmerman M. de Jong alhier met zijn motorrijwiel op de Voorstraat in de richting naar de Westeinderbrug. Ter hoogte van de garage van de fa. ook niet. Het zou wel anders worden, wanneer alle veilingen zich zouden verplichten de namen te vermelden. Waarop de heer Hoger vorst zich af vroeg of de Bond van Bloembollen- veilingen een dergelijke bepaling niet in het regelement kon opnemen. Na dit intermezzo kon de veiling meester, de heer Jac. v. Dijk dan zijn gang gaan; begon de veilingklok zijn cirkelgang en hoorde men voorlopig niet veel anders dan de stem van de bode, de heer P. v. d. Voort en het zachte klikken als een exporteur op de knop drukte. Zoals gezegd: de aanvoer was vrij klein, maar aan belangstelling ont brak het niet. Bij de tulpen zagen we een mooie partij Rosy Wings, waarvan de twaal ven werden opgehouden op f 8.en de elven op 6.90 per 100 stuks. Voor Tulipa Princeps besteedde men 7.20 voor zift twaalf en 6.40 voor zift elf, terwijl twaalven van Mada me Lefeber van de hand gingen voor 7.90 en elven voor 5.70 per 100. Een flinke partij van de bekende vroege kastulp Krelage's Triumph, zift twaalf veranderde van eigenaar voor 6.70. Voor elven van Bel Ami had de export f 8.50 over, voor tie nen van Proserpine van 7.80 tot f 8.40 en voor Generaal de Wet (max), zift twaalf telde men 8.70 neer. En voor het overige was het maar krokus wat de klok wenste te slaan. Mooi tienen van Purpurea brachten 4.20 op, negens van Snowstorm draaiden voor 3.10, tienen van Hol lands Glory voor 4.10 en van St. Patrick voor 3.50. Beste tienen van Purple Beauty kwamen aan ruim 4.per 100. Extra zware colchicums (zgn. droogbloeiers) werden afgedrukt op 20.per 100. Zeer duur waren de Sneeuwklokjes. Zessen van de dub bele variëteit verkregen zelf nog tot 6.20 per 100 stuks. Enkele deden 3.70. In nauwelijks drie kwartier had men de veiling aan een eind en nam de heer Van Dijk afscheid met de woorden: „De heren worden bedankt. Tot dinsdagmiddag twee uur". Brouwer slipte de motorrijder op de tramrails. Hij kwam te vallen en ge raakte onder een juist passerende vrachtauto, bestuurd door een schel penvisser uit Katwijk. De doktoren Goudriaan en Kruyt verleenden ge neeskundige hulp. Het slachtoffer bekwam een schedelbasisfractuur en een gebroken been en is in zeer ern stige toestand naar het Acad. zie kenhuis te Leiden overgebracht. Geslaagd. De heer Johan Plug slaagde aan de Grafische school te Utrecht voor het diploma handzetter. De zondagsdienst zal worden waargenomen door dr. de Beer. De Duinrandapotheek is geopend van 121 uur en van 45 uur. De aotheek te Zee van 11.30—18 uur. VOORSCHOTEN BRADERIE MET PAARDENMARKT Bij gelegenheid van de paarden markt in Voorschoten, die gehouden wordt op zaterdag 28 juli a.s. zal er ook dit jaar weer een Braderie ge houden worden. De praktijk is wel dat de braderie meer mensen zal trekken dan de paardenmarkt. Toch wil Voorschoten deze historische dag in ere houden. Daarom worden op deze dag ook kortebaanwedstrijden gehouden en de plaatselijke midden standsverenigingen hebben de taak op zich genomen om op deze dag op de Voorstraat een Braderie te hou den. Op vrijdagavond 27 juli a.s. des avonds om 7 uur geschiedt de ope ning van de Braderie in het ge meentehuis. Na de opening ten ge meentehuize staan de muziekvereni ging St. Laurentius en het Glippertje klaar om de autoriteiten naar de Voorstraat te begeleiden, waar een rondgang gemaakt zal worden langs de diverse stands. Dit jaar is de Braderie uitgebreid met een auto show, die verzorgd door het Garage bedrijf van De Gouden Leeuw en Marel's Automobielbedrijf. Tevens zullen verschillende vermakelijkhe den op de Voorstraat aanwezig zijn. Op deze manier zal Voorschoten 23 juli de dag van de paardenmarkt in ere houden en ook vieren. Gedurende dit weekeinde wordt de dienst der doktoren voor spoed gevallen waargenomen door dokter F. J. M. Tonino, Voorstr. 23, telef. 2493; voor wijkverpleegster: Gezond heidscentrum, tel. 2177. Z0ETERMEER Toos Groenewegen, Nettie v. d. Brink, Ria Duinisveld en Gerard Boonekamp, leerlingen van de O. L. Vr. van Fatimaschool te Pijnacker slaagden te Den Haag voor het Ulo diploma A. De medische dienst wordt mor gen waargenomen door dokter J. H. N. de Bruyn, Dorpsstraat 1, telef.. 59 en voor de beide Kruisverenigingen door zr U. Jonker, Dorpsstraat 70, telef. 230. OOGST VAN DE STRAAT. Gevonden: kleine witte hond; pop: balpen; monteurshamer; port. inh. 0,80; bruine port. inh. 24,64 en briefjes; lederen port.; régenbroeh groene want; bruine port. inh. 1,—; 2 steppen rood en blauw. Verloren: bruin lederen port. inh. f 4,a 5,rode port. inh. ong. f 10,kleine rode port., inh. 0,75; halsband met riem donkerbruin; groene sjaal; rechter herenschoen: herenrijwiel, merk Juncker met alu minium kettingkast; wieldop Morris: gele handdoek; bruine portemonnaie wit kinderschoentje; sleutel; rod- step met rode handvaten; goudr armband met smalle schakels; wit' fietspomp; linkerlaars Hevea; fot'- toestel merk Gevaerts-box in iedere etui.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2