1 DUINSTREEK De heer C. L. de Groot, chef griffie te Leiden Jaarvergadering V.V.S.B. RIJNSTREEK WOENSDAG 18 JULI 1956 DE LEIDSF COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Gouden medaille bij 40 jaar Rijksdienst Een feestelijke rechtszitting vond vanmorgen om kwart over elf in het Kantongerecht te Leiden plaats. De chef van de griffie, de heer C. L. de Groot, werd, gehuldigd wegens 't feit, dat hij veertig jaar in Rijksdienst is, waarvan 27 jaar bij de griffie van het Leidse Kantongerecht. De kan tonrechter, mr. F. Ligtenberg, ver zocht de jubilaris binnen te leiden en sprak hem vervolgens toe. Hij gaf een resumé van de loopbaan van de heer De Groot. Rond de tafel van de zittende ma gistratuur waren vele advocaten en notarissen uit Leiden gezeten. „Aan bekwaamheid en voortva rendheid, aldus de kantonrechter, ontbrak het u niet. Daarnaast wist u onder het personeel van de griffie een goede verstandhouding te schep pen, en toonde u zich steeds hulp vaardig voor ieder, die u benaderde". Om dit alles verheugde het hem namens de koningin de eremedaille in goud behorende, bij de orde van Oranje Nassau, te kunnen overhan digen. De kantonrechter speldde de jubilaris de onderscheiding op. Daar na overhandigde hij het geschenk in couvert, dat door velen die met het kantongerecht in verbinding staan, was bijeengebracht. Na hem sprak mr. W. de Koning, plaatsvervangend kantonrechter, die o.m. opmerkte, dat de jubilaris de dienst van het kantongerecht ter harte ging alsof het de eigen zaak betrof. Hij stelde vast dat de heer De Groot er belangrijk toe bijgedragen heeft, de arbeidsvreugde onder de leden van het griffie-personeel te vergroten. Coulant. Mr. W. de Clercq, voerde het woord namens de Leidse advocaten en wees onder meer op de coulante wijze, waarmee de jubilaris steeds ieder, die om inlichtingen vraagt van dienst Leidse Agenda WOENSDAG. Rebrandtspel „Westerkwartier" Ten Katestraat 8 en 9.15 uur nam. Afscheid P. Grin. Ambachtsschool. Haagweg. 3 uur nam. Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk. DONDERDAG. A.K.W.V. Werkbezoek aan Voor hout. 3 uur rondgang bisschoppelij ke Nijverheidsschool. Ambachtsschool Haagweg. Diplo ma-uitreiking. 3 uur nam. Holland Festival te Leiden. Pre mière van „De Machinist". Lido. 8 uur nam. VRIJDAG. Rem bran atspel. Lakenhal. 8 en 9.15 uur nam. ZATERDAG. Technische school Don Bosco. Di ploma-uitreiking. Schoolgebouw 14.30 uur nam. Vacantie-inlichtingendienst K.A.J. geld' Mare 45. Dinsdags en donderdags van 7.308.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Prentenkabinet (Kloksteeg 25). Tekeningen door Rembrandt (t.m. 15 september). Ars Aemula Naturae. Tentoonstel ling van leraren en leerlingen t/m 18 augustus. Rembrandt als leermeester. Tot 1 september. Dagelijks 105 uur nam. Zondage 15 uur nam. Don- derzagavond 7.308.30 uur nam. Rijksmuseum voor Volxenkunde: Zomertentoonstelling „Van klei tot pot". (Tot 1 oktober). Dienst der apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: Apotheek Kok, Rapenburg 9, telefoon 24807; Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, telefoon 21090, Apotheek Oegstgeest, Wilhel- minapark 8, telefoon 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 1320 juli zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Trianon: „Verboden vrouwen", vol wassenen. Rex: „Het bataljon der gedoem- den" 18 jaar. Casino: „Achter de schermen van Scotland Yard", 14 jaar. Lido: „Helden zonder moed", 14 jaar. Luxor: „Sissi", alle leeftijden. is. Dank zij zijn uitstekend geheugen, kon hij dikwijls aan de advocaten de gewenste inlichting verstrekken. Ook de rechtskundig adviseur, de heer Th. J. v. d. Heyden, die sprak namens de „kleine balie", herinnerde aan deze eigenschap van de heer De Groot, die zijn publiek min of meer als cliëntèle beschouwt. Hij overhan digde een geschenk. Voorts voerden nog het woord, de heer A. J. Timmer, namens de bond van ambtenaren bij de rechtelijke macht in Nederland en de heer G. J. Faber, namens het griffie-personeel. Tenslotte sprak de jubilaris, die vergezeld was van echtgenote en dochter een dankwoord. De belangstellenden kregen hierna de gelegenheid de jubilaris de hand te drukken. Aanwinsten r.k. Openbare leeszaal en bibliotheek Ontwikkelingslectuur: Atiyah: The arabs; Aukes: Kardinaal de Jong; Bastmeyer en Buyze: Testapparaten; Beaufort: Rembrandt; Beerling: Kra tos; Berger: De gedachten wereld van Simone Weil; Blanch: De wilde kus ten der liefde; Borgert: Theologie en prediking; Brouwers: Nieuwe wegen in de zielzorg; Buekers:: Planten boek; Cartier: 48 x Amerika; Dozy: Roemenië-Joegoslavië-Bulgarije; van Doornik: De Kerk buiten de muren; Enige reisgidsen over Zwitserland, Duitsland, Italië; Enzinck: Paul Ce zanne; Gerlag: Persoonlijkheidsvor ming; Gerris: Materialenkennis voor automonteurs; Gisbers: Nu valt de beslissing; Guggisberg: De mensen rassen; idem: Onze vogels; ten Have: Speelfilms in de belevingswereld van jeugdigen; Impressionisten; van Ma- net tot Monet; Kallenborn: Strijd te gen internationale misdadigers; Kui per: Griekse varia; Leemans: Sören Kierkegaard; Leseur: Dagboek en gedachten; Marcus: Leonardo Da Vinci; Meesters der Zweedse vertel kunst; Meinken: Aquariumvissen uit Azië en Australië; 2 dln.; Melchior: 2900 jaar wonen; van Mierlo-van Kuipers; Spontaan spel; Moreau: Is God dood; Mulder: Loonvorming in overleg; Parrot: Ninivé en het oude testament; Pater Fidelis: de zin van het leven; Pater Paschalis: Naasten liefde; van der Plas: Een hemel op aarde: Idem: Twee emmertjes water halen: Postma: Vlinders en andere insecten in kleuren: de Prelle: Avon tuur is mijn beroep, 2 dln.; Richter Maarten Luther en Ignatius van Loyola; Schmidt: De lapjeskat; idem: De toren van Bemmelekom; Slagt en SlagtPrins: Een eigen poppenkast; Sohlman:' Conversation guide; Ned.- Eng., Ned.-Duits, Ned.-Frans, Ned.- Italiaans; Stam: Stempelen op pier en stof; van Tertholen en Vene- kemp: Verlichting van rijwielen en carriers; Verrijn Stuart: Geld, cre- diet en bankwezen, 3 dln.; Vidos: Handboek tot de Romaanse taalkun de; Vincent van Gogh; Vlot: Meis- jesdansen; Wilde: Plays; idem: Se lected essays and poems; Zwart: Vo gelboek. Nederlandse romans: van Aerde Vogel zonder nest; Beuving: ,;Vals Boudier-Bakker: De wekker Expositie „Ars" in Leiden geopend Leerlingen en leraren van „Ars Aemula Naturae" te Leiden expose ren in het stemmige verenigingsge bouw aan de Pieterskerkgracht. Gis termiddag heeft wethouder J van Schaik deze tentoonstelling geopend. De wethouder was blij, dat hij kon vaststellen, dat de subsidiegelden, dit jaar nog verhoogd van de ge meente zo goed worden besteed. Ars geeft er blijk van levensdurf en le venskracht te bezitten. Deze tentoon stelling, die op aantrekkelijke wijze toont wat „Ars" binnenskamers weet te presteren legt daar getuigenis van af. Het aantal leerlingen neemt toe en zelfs is de vereniging in staat op de kunstenaarswereld te Leiden een stimulerende invloed uit te oefenen. Met dit alles wenste de wethouder de Leidse teken- en schilders-academie geluk. Vóór de wethouder aan het woord was gekomen, hield de heer J. B. Vol kers voorzitter van „Ars" een toe spraak, waarin hij de genodigden, on der wie de beide curatoren, de heren Pelink en Van der Waal, leden en be langstellenden welkom heette. De heer Volkers gaf een summier over zicht van de geschiedenis van Ars: memoreerde de fusie in 1945 van „Ars aemula naturae" met „De kunst om de kunst", sprak met waardering over het opbouwende werk van de in het afgelopen jaar ontslapen kunstenaar Verkoren, en prees het werk van de jongeren, die met enthousiasme het werk van hun voorgangers hebben voortgezet. Na aan de wethouder met waarde ring over de subsidieverhoging ge sproken te hebben, dankte hij allen: o.m. leraren en leerlingen voor de ac tiviteit die zij bij het samenstellen van deze tentoonstelling ontplooid hebben. De genodigden bezichtigden hier na de expositie. Van de fotograaf, de heer Bekooy, waren enige foto's over het werk van „Ars" mede tentoongesteld. Burgerlijke Stand Geboren: Joris Walter zn van L. Koster en J. A. Aldrick; Johan Wil lem zn van C. E. de^ Jong en C. J. van Benten; Béla Maté zn van R. L. Mulder en G. M. Fischer; Dick Ar nold zn van D. H. Beij en J. J. de Witte; Jacobus Cornelius zn van C. E. van der Krogt en A. M. Verburgt.; Jacob Pieter zn van P. Schaap en L. Guijt; Paris Hom Tjwan zn van P. L. Tan en C. P. van der Linden. Gehuwd: T. Quené en A. J. Bote- renbrood. Overleden; M. W. van Paridon weduwnaar 65 j.; C. G. Kramp vr, 88 j.; J. M. Kop weduwnaar 79 j. HELPENDE HANDEN. Met het oog op het vele werk, dat verzet moest worden, zal de actie „Een ton uit de ton" in Leiden eerst in de week van 30 juli tot en met 4 augustus op volle toeren draaien. Ter stimulering en voorbereiding var. deze plaatselijke aktie kan me vrouw Gorter echter nog vele hulp troepen gebruiken. Even een briefje of telefoontjes nr. 21218) aan haar adres Rijnsburgerweg 161 en roen wordt gaarne ingeschakeld. Verwacht wordt, dat in de komen de weken velen zullen deelnemen aan de strijd tegen de rheuma. „JEUGD EN REMBRANDT" GESLOTEN. Men schrijft ons: Vandaag werd de tentoonstelling „Jeugd en Rembrandt", in de Boer- KATWIJK WIELRENNER REED MEISJE AAN. Een der rijders van de Tour van Valkenburg geraakte bij de Molen- tuinweg de macht over het stuur van zijn rijwiel kwijt, reed daardoor op het publiek in en raakte hierbij zeer onzacht een zesjarig meisje dat door de botsing tegen de grond werd ge gooid. Zij bleef bewusteloos liggen. Dokter J. Bergman, spoedig aanwe zig, constateerde een hersenschud ding. Het meisje kon naar huis wor den vervoerd. Duivensport. De Rhijnmonders hielden een wedvlucht met 22 oude duiven vanaf Limoges, afstand 744 km., waarvan de uitslag was: 1. W. van Rijn; kampioen Midfond E. van der Hooff; 2. P. Varkevisser; 3. A. J. Hus. Kampioen oude duiven was E. van der Hooff. Brug in gebruik. Zaterdagmid dag te 3 uur zal de officiële open stelling van de nieuwe brug over het Prins Hendrikkanaal plaats hebben. Deze plechtigheid zal verricht wor den door burgemeester H. Duiker. Met deze ingebruikneming zal het noordelijk deel van Katwijk aan Zee buitengewoon gebaat zijn. Dit is n.l. een grote verkorting voor deze in woners vanaf Zeeweg naar het noor delijk deel van de Noord-Boulevard. De weg door de kom van het dorp kan dan vermeden worden. RIJNSBURG UITSTAPJE OUDEN VAN DAGEN Begunstigd door prachtig zomer weer hebben gistermiddag de ouden havezaten gastoten. Zij is door 4724 "Tda^en welr hun Jaarlijtae auto- bezoekers bezocht.tocht gemaakt. Om circa kwart voor De organisatoren zien in dit grote i *tarHpn 7Ü met 72 auto's van aantal het bewijs, dat zij geslaagd zijn, een tentoonstelling te organise ren, die zowel jeugd aLs volwassenen aansprak. De wethouder van onder wijs past wel een woord van dank, voor het initiatief. Bij het te 's Gravenhage gehouden examen slaagde voor het diploma coupeuse: Riet Tersteeg; voor costu- mière: Riet v. d. Hulèt, Ria Schrama, Nelly v. Leeuwen, Plonie v. d. Geest, Leerlingen van mej. H. M. Goddijn. Aan de afdeling Chemische Techniek van de Middelbare Techn. School te Amsterdam is geslaagd voor het einddiploma de heer A. van Haarlem uit Leiden. Te Amsterdam slaagde voor het examen Engels M.O. de heer H. van Santen, Leiderdorp, leerling van Mevr. Nell Kagie. R.K. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. De R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Leiden is wegens va- cantie gesloten van zaterdag 21 juli tot en met maandag 6 augustus. De R.K. Voetbalvereniging „St. Bavo" hield gisteravond in hotel van der Geest een goed bezochte jaar vergadering.. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, de heer A. F. M. Jeu- kens, het wel en wee der vereniging in het seizoen 1551956. Hij herdacht het overlijden van de Broeder Krul en het vertrek van Broeder Camillus, aan welke medewerkers V.V.S.B. zo veel dank is verschuldigd. De voorzitter kon onmogelijk te vreden zijn over de belangstelling, die de gemeente Noordwijkerhout voor de sport heeft, gezien het feit, Vader-Overste van de St. Bavostich ting. Tot lid van de kascommissie werd de heer Alb. van de Camp be noemd. Bij de mededelingen bleek, dat V VSB a.s. zaterdagavond in de KNVB bekerwedstrijd uitkomt tegen DOSR in Roelof arendsveen en dat VVSB op 9 augustus a.s. thuis een wedstrijd speelt tegen Lisse, waarvan de op brengst ten bate van het werk der Ontspanningscommissie zal komen. Voor dit seizoen is een prima kracht, kersvers uit het betaalde voetbal komende, aangeworven als trainer. De training zal op 18 juli beginnen. Bij de rondvraag vroeg de heer C v. d. Klauw of het niet mogelijk is de junioren in neutraal verband te laten voetballen. Thans zijn er wei dat een klein batig saldo, door uiter- J nig elftallen, waartegen kan worden Buckinx-Luykx: de jalo erse God; Cai*miggelt: Vergeet het maar; van Eemlandt: Schimmenspel op zee; Ginjoolen: Werkende handen; Hof- stra: Het oog van de naald; Kloos ter: Zonder het genadige eind; van Oven; Hendrickje Stoffels; Rob- bertz: Man te roer; Saris: De muziek begon opnieuw; van Schendel: Der liefde bloesems; SurinkGroen: Ka mer 4; van Tilburg: Rode olie. Vertaalde romans: Arnold: De gou den stoel; Basso: Teruig naar Pompey's head; Beach: Sluipvaart in de Paci fic; Biernath: Vader heeft het moei- lijk; Bottome: Tussen twee werel den; Biximfield: Lavinia. Christie: Miss Marple en haar dertien proble men; Green: De verliezer wint, King: De blinde passagier; Knigtih: Boven alles dit ene.Oer ley: De onzicht bare drempel; Richter: Gij zult niet doden; Spring: Dame, deerne, domi nee. Suyin: De grote schittering; Veld- hiuyzen-Marchal: Hunkering. Franse romans: Dhótel: Le pays, o£x l'on n'arrive; SaintExupéry: Pi lote de guerre; Serisawa: J'irai mourir a Paris. Engelse romans: Carr: He who wishpers; Christie: Death in the clouds; Forester: The comimodore. Hemingway: The old man and the sea; Huxley: Crome yellow; Jerome: Tommy en co; Marsh: Surfeit of Lam preys; Shute: The far coutry; idem: Pied piper; idem: So disdained; Uil- man: Windom's way. Vickers: Mur dering Mr. Veldfrage; Waugh: Put out more flags. i ste zuinigheid verkregen tot gevolg heeft, dat de vermakelijkheidsbelas ting een onding in de amateur sport de vereniging als subsidie onthouden wordt. En dat terwijl de grote waarde van de sport door Kerk en Staat voor de opvoeding van de jeugd en de ver betering van de lichaamscultuur op principiële basis, alsmede voor de vrije tijdsbesteding, wel degelijk wordt ingezien. Woorden van sympa. thie, zo zeide de voorzitter, hebben alleen dan inhoud, indien die woor den gevolgd worden door daden. Ln andere zin sprak de heer Jeu- kens over het bestuur der St. Bavo- stichtinig. Zonder zijn medewerking zou het met de sport in Noordwijker hout droevig gesteld zijn. Woorden van dank werden nog toegezwaaid aan de jeugdleider en de trainer van adspiranten en handbal- ploegen en aan vele andere werkers voor de goede gang van zaken bij de vereniging. Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer P. J. v. d. Berg, bleek dat V.V.SB, thans 262 leden telt, waarvan 178 daadwerkelijk de sport beoefenen. De handbalafdeling van V.V.S.B. zal het komende seizoen met 1 senioren- en 2 junioren dames-ploe gen in de competitie uitkomen. Met twee stemmen tegen werd besloten tot verhoging van de contributie met vijf cent per week. De voorzitter en de 2e secretaris, de heer J. P. J. Heemskerk werden herkozen en de benoeming van de heer C. Rotteveel als lid van de tech nische commissie werd door de ver gadering bekrachtigd. By de herbenoeming van de leden der technische commissie, de heren C. Bader, M. Broekhof en C. Vermin werden drie tegen-candidaten gesteld, nl. de heren Th. v. d. Berg, L. Manse en Bern. v. d. Berg. Gekozen werden de heren C. Bader, L. Manse en Bern. v. d. Berg. In de plaats van de Eerw. Broeder Camillus werd als lid van de 'Com missie van Beroep benoemd de Eerw. uitgekomen. Dit punt, zei de voorzitter, is in de laatste vergadering van de NKS ook reeds naar voren gekomen. Voor junioren van 17 jaar is daartegen geen bezwaar. De moeilijkheid is echter, dat in ons rayon te weinig elftallen in deze categorie te vinden zijn. Beneden de leeftijd van 17 jaar is spelen in neutraal verband beslist niet toegelaten. Tot slot van de vergadering wekte de geestelijk adviseur, kapelaan Har ding, de aanwezigen op om in het komende seizoen de sportiviteit in christelijke zin zowel in als buiten het veld te betrachten. Wij leven en spelen niet voor het publiek, maar voor God. Als wij uitgespeeld zijn zal God ons vragen hoe wij gespeeld hebben. Laat de naastenliefde bij ons spel de hoofdtoon voeren. Na deze woorden sloot de voorzitter de ver gadering. MAATREGELEN KINDER VERLAMMING INGETROKKEN. Burgemeester en wethouders heb ben aan de hoofden der scholen be richt, dat thans geen aanleiding meer bestaat om de sportdemonstraties en schoolreisjes uit te stellen. Hiertoe was enige tijd geleden verzocht in verband met een voorgekomen ge vol van kinderverlamming. Ook de gymnastieklessen kunnen weer nor maal doorgang vinden. Te Haarlem slaagden voor het eindexamen Mulo onze plaatsgeno ten Janny Musegaas en Henny Par levliet. LEIDSCHENDAM Rijdende tentoonstelling. D< r.v. Bouwkas Nederlandse Gemeen ten, hoofdkantoor te Assen, heeft een rijdende tentoonstelling georga niseerd welke een beeld geeft van de eigen woning en de moderne woning inrichting. De tentoonstelling standplaats nemen bij het radhuis en zal dinsdag a.s. te 14 uur door bur gemeester Banning gepoend worden Z0ETERMEER Katholieke jeugddag. De uit jagen van de op de kath. jeugddag gehouden wedstrijden zijn als volgt: Bij de hinderniswedstrijden van de welpen werd de totem gewonnen door het zwarte nest: verspringen groep I: le pr. Nelly v. d. Burg; 2e pr.: Nelly Romijn; groep II: le pr.: Hilda v. d. Bosch; 2e pr.: Lenie Bolleboom; groep IIIY le pr.: Ankie Luiten; hardlopen 890 m voor jongens tot 14 jaar: le pr.: Bertus Vonk; 2e pr.: Leo Groenewe- gen; voor jongens tot 17 jaar: le pr.: Tinus Bolleboom; 2e pr.: Gerard Bol leboom; hardlopen 1500 m. le pr.: Piet Lexmond; 2e pr.: Bertus Vonk; hardlopen 3000 m. le pr.: Piet Lex mond; 2e pr.: Tinus Bolleboom. Geboren: Johanna M., dr. v. A. P. v. Wijk en W. A. v. d. Berg; Cornelia A., dr. v. H. Wondergiem en A. W. Bouman; Gerardus E., z.n v. J. L. v. Stein en C. H. J. de Heij. OOGST VAN DE STRAAT. Gevonden: Zijden sjaal, zwarte vul pen; bruin lederen damesceintuur; zwart wollen damesvest; vissnoer; étui met zes sleutels; tekening van een woning; 1 zilveren gulden; pakje Full Speed; Amerikaans-gouden kinder ringetje met groen steentje. Verloren: Zwart jasje; blauwe port. inh. 5; zwart lederen motor- handschoen; regenbroek en jas; zwart zeildoek;muntbiljet van 2.50; oorbel met witte steentjes en pareltjes; he renpolshorloge met schakelband; wit te baret; rode muts. twee startten zij met 72 auto's van uit de Kerkstraat. Via Katwijk, Noordwijk, de Zilk, Hillegom, reed men de Meer in naar Nieuw Vennep, waarna men via Leimuiden over de nieuwe verkeersweg naar Alphen reed. Het doel van de tocht was Avi fauna, waar genoten werd van de mooie tuin. Om kwart over zes werd de terugreis weer aanvaard, waarna men even over zeven met luid claxonneren, weer in Rijnsburg ar riveerde. Hier werden de bejaarden met een pittige mars van de muziek vereniging Wilhelmina verwelkomd. Na een rondgang door het dorp, werd Flora gereden alwaar een grote schare van dames hen opwachte om hen te bedienen voor het versterken van de inwendige mens. Geboren: Hendrica Johanna, dr. v. H. Vis en S. H. A. v. d. Berg; Hendrik, Willem, zin. v. W. Oudiwater en D. de Mooy. Marianne, dr. v. A. de Mooy en W. Plug; Albertha Coenrade, dr. v. C. Kromhout en C. Knoop. Ondertrouwd': W. Th. Zweistra, 25 jr. en G. Tavenier, 26 jr.; S. Glasber gen, 23 jr. en G. N. Noort, 19 jr. Getrouwd: P. J. Delhaas en L. C. van Starkenburg; W. vain den Eijkel en T. v. Spijk. Overleden: Koretiaan Gebuys, 76 Dirk Kralt, 72 Jr. WASSENAAR De Wassenaarse recherche heeft een 21-jarige werkster uit Leiden aange houden, die zich enkele malen bleek sohuldiig gemaakt te hébben aan dief stal van geld ten nadele van haar werkgeefster in Wassenaar. In totaal had zij zich een bedrag van onge veer 600 toegeëigend. Een gedeelte van het geld had zij besteed aan nieuwe kleren; de rest had zij haar verloofde in bewaring gegeven. De kleren en het overgebleven geld wer den in beslag genomen. VAKANTIEREGELING VOOR MELKSLIJTERS. Voor het eerst zrullen ook de Was senaarse melkslijters volgens een door het bedrijfschap Zuivel goedgekeurde regeling, met vakantie gaan. De va kantie-periode strekt zich uit over twee weken: van 29 juli tot en met 12 augustus. In twee groepen zu'llen de slijters met hun personeel met va kantie gaan en de overige collega's zullen hun werk overnemen. Er zal, gedurende deze twee weken niet, zo als gebruikelijk is, aan huis bezorgd worden. De slijters zullen, volgens een bepaald tijdschema, dat aan alle ver bruikers dezer dagen ter hand ge steld wordt, hun wijk doorkruisen. De bedoeling is, dat iedereen naar de wa gen komt, om af te halen wat bij no dig heeft. De melksiijter zal zijn komst met behulp van een bel aan kondigen. Een uitzondering wordt gemaakt voor zieken en ouden van dagen, en grootverbruikers. Zij zullen, wanneer zij de wens daartoe tydig ter kennis van de slijter brengen, normaal aan huis worden bediend. Een konsekwentie van dit vakan tie-systeem is, dat alle afgehaalde waren contant betaald moeten wor den. Op de folder, die dezer dagen aan alle afnemers is verstrekt, staat ook vermeld, welke winkels gedu rende de beide vakantieweken ge opend zullen zijm voor het afhalen van melk- en zuivelprodiukten. De gevleugelde vrienden. Met 219 vogels heeft de postduiven ver. „De gevleugelde vrienden" deelgeno men aan de jaarlijkse wedvlucht ten bate van de tbc-bestrijding vanuit Roozendaal. De uitslag was als volgt: J. H. Groeneveld 1—2^12—15—16— 24263-94143A. G. Visser 3; J. Parlevliet 4—10—29—40; J. H. M. Brouwer 5726; J. P. Brederode 6111920313442. J. C. B. Erederode 8; J. M. Brederode 9; P. G. van Leeuwen 131844; J. M. Wiegel 14; A. T. Stok 17; W. C. van Eek 21—37; L. Farla 22—35; J. F. v. d. Lely 23—27—28—30—38; K. Scheffer 3236. W. v. d. Zwaan 33. Winnaar van die wiseelbeker werd Groeneveld en winnaar van de door die fa. Standing beschikbaar gestelde 'prijs voor drie aangewezen vogels werd J. F. v. d. Lely. LEIDERDORP Aan de afdeling chemische tech niek van de middelbare Technische school te Amsterdam is geslaagd voor het einddiploma de heer G. J. Loeling. Z0ETERW0UDE- LEIDERU0RP JAARVERGADERING VOETBALVER. MEERBURG. In het parochiehuis kwamen gister avond de leden van de voetbalver eniging Meerburg bijeen voor het houden van de jaarvergadering. D« voorzitter, de heer de Vrind zei in zijn openingswoord o.a. dat het ge meentebestuur van Zoeterwoude de grond voor een nieuwe voetbalter rein reeds heeft aangekocht en aan de Ned. Heide Mij opdracht gegeven heeft voor de aanleg van dit terrein, maar dat tot nog toe nog steeds niet is aangevangen met de werkzaam heden. Door dit uitblijven van een nieuw terrein komt Meerburg weer met terreinmoeilijkheden te kampen, want het is niet zeker of Meerburg voor het a.s. seizoen weer over het huidige veld kan beschikken. Toe stemming voor een weg en brug over de Meerburgwetering voor het nieu we terrein is eveneens van de betref fende instanties in Den Haag ont vangen, hetgeen een schrale troost is als het terrein maar steeds uitblijft. Een buitengewoon sympathiek ge baar noemde de voorz. het werk van het oud-lid P. de Jeu, die in zijn vrije tijd een aantal betonnen palen had gemaakt voor afrastering op het oude terrein. Dank bracht hij ook aan de jeugdleiders de heren Pelk, v. d. Meer en Paulides, zomede aan de terreinverzorger de heer Brante- naar. Uit het jaarverslag bleek dat alle elftallen een bevredigend resultaat behaalden in het afgelopen seizoen. Het ledental bedroeg 84 en bet aan tal donateurs 200. Bij de bestuursverkiezing werd in plaats van de heer v. Kesteren, die niet meer herkiesbaar was, gekozen de heer M. Booms, terwijl J. v. d. Meer werd gekozen in de plaats van F. Zandbergen. De heer de Vrind werd herkozen als voorzitter. De elf- talcomissie zag zich de heer A. v. Mil als lid toegevoegd. Bij de rondvraag verzocht de heer B. de Jeu om een plaats vast te stel len waar een ev. afkeuring van het terrein bekend gemaakt kon worden. Voorts voelde hij veel voor een bus tocht met een voetbalwedstrijd te gen een of andere vereniging en daarvoor een spaarregeling te treffen om een gehele dag uit te gaan. De heer A. v. Mil vond het beter als de doelpalen in kokers werden gezet, zodat deze er uit gehaald konden worden. Tenslotte dankte de heer Booms voor zijn verkiezing als be stuurslid en spoorde aan donateurs te werven in Leiderdorp. Kind te water. Ondanks het feit, dat de brugwachter van Does- brug, de heer de Wolf, in twintig jaar niet had gezwommen, bedacht hij zich geen ogenblik maar sprong de 4-jarige kleuter van de fam. van Tol onmiddellijk na, toen de kleine door de leuning van de Doesbrug in het water tuimelde. Hij slaagde er in het kind weer behouden aan de wal te brengen. Marktberichten WOERDEN 18 juli. Kaas. Aan voer 188 partijen, le kwaliteit 2,11 ƒ2,90, 2e kwaliteit 1,982,10, extra kwaliteit 2,41. Handel kalm. Jongvee markt. Aanvoer 205 biggen. Prijzen 55,tot 65,—. Handel redelijk LEIDSCHENDAM, 17 juli. Groente. Komkommers A 34—38; idem B 3235; idem C 2429; idem krom 33 36; tomaten A 760800; idem B 710780; idem C 710740; andijvie 11—19; sla A 820—1190; idem B 430 620; spinazie 612; postelein 11 22; bospeen 20—25; tuinbonen 1113; snijbonen 103124; princessebonen 131134; bloemkool A 5057; idem B 3847; doperwten 4005; perziken 1129; peterselie 46. TER AAR, 17 juli. Groente. Kas- snijibonen 10.00—13.70; idem B 9.00— 9.80; idem stek 5.106.90; peylen 2.90 3.80; doppers 2.103.60; capdoppers 2.803.50; blauwschokkers 5.30; tuin bonen 1.002.05 alles per 10 kg.;

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3