Rapid J. G. werd kampioen van Nederland door 3-0 zege op NAC 3mui- SNIPPERS Raceboten en waterskiërs vormden goed besluit van eerste dag De zon kwam gisteren tot besluit van mooie tweede dag MAANDAG 16 JULI 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 JViet de maanmaai }n daeCpunt Het derde Rapid-doelpunt in de Zater- i doelpunt voor zijn rekening had gcno- dagavond gespeelde wedstrijd om het men. V.l.n.r.: Kuys, Vergouwen, Bis- landskampioenschap tegen NAC. De ma- schops, Storimans en op de voorgrond ker was Bisschops, die ook al het tweede doelman Goedhart. Zeeburgia en Unit as promoveren De beslissingswedstrijd om het kampioenschap van Nederland be taald voetbal Rapid JCNAC, wel ke ten Den Bosch is gespeeld, is in een 30 overwinning voor Rapid JC geëindigd. Deze club heeft hier door dus op de kampioenstitel be taald voetbal beslag gelegd. De uitslagen van de wedstrijden voor de promotiecompetitie naar de ere-divisie luiden: GVAVHermes-DVS 3—0; Noad— RCH 4—2. GVAV is dus ook gepromoveerd en zal volgend seizoen in de ere-di visie uitkomen. De stand ziet er thans als volgt uit: NOAD 7 6 0 1 12 18—11 GVAV 7 5 0 2 10 22— 9 KFC 7 2 1 4 5 11—17 RCH .8 2 1 5 5 10—18 Hermes-DVS 7 2 0 5 4 8—14 Meme Montlllot, de mecanicien van de Nederlandse ploeg, is in de nacht van zaterdag op zondag in Bordeaux niet goed geworden. De geneesheer consta teerde een lichte hartaanval. Ten ge volge daarvan zat Meme niet achter „patron" Pellenaars in de etappe naar Bayonne. Hij was echter met een an dere wagen vooruit gereden en giste ren maakte hij de fietsjes van de jon gens nog even klaar voor de eerste bergetappe. -.j Wies van Dongen, die wegens ernstige ziekte van zijn vader de tour heeft moeten staken, maakte tijdens de rust dag in Bordeaux nog een sprong in het algemeen klassement. Men had hem bijna vier minuten teveel berekend en dat scheelde hem 4 plaatsen in de al gemene rangschikking. De Tour-boek houding is echter nauwkeurig en Wies kreeg, wat hem toekwam. Daan de' Groot, die zijn groene trui wist te behouden, begint al gewend te ra ken aan het rijden van ere-rondjes. Hij heeft de gewoonte om voor die plech tigheid zijn haren te kammen en zijn gezicht toonbaar te piaken met spuit water. Pas als dat gebeurd is, gaat hij zijn bloemen in ontvangst nemen. Gerrit Voorting kwam natuurlijk gister avond voor de microfoon. „En hoe vind je 't om de gele trui te hebben?" in formeerde Jan Cottaar. ,,'n Moord-reclame voor m'n zaak in Roosendaal!", vond Gerrit. Even was 't stil en toen hoorde men wat gemompel. Het was kennelijk een benauwd ogenblik voor Cottaar, want zoals iedere radio-verslaggever heeft ook hij de opdracht om er geen recla me door te laten glippen. DE NED. PLOEG VOOR DE RONDE VAN EUROPA. De KNWU heeft in overleig met Klaas Büohli, die als ploegleider zal optredlen, de Nederlandse ploeg voor de Ronde van Europa voor onafhan- kelijken en amateurs als volgt samen gesteld: Tini Wolfs (Vlijimen), Adri vain Steenselien (Mijnsherenland) Daan Jan Broers (A'dam), Krijn Post (Nieuw Vennep), Leo Stevens (Elslo), Piet Luten ('s Graveland), en A. van Putten (Den Haag). Al deze renners zijn onafhankelijk. Als reservers zijn aangewezen Geurt Pos (Vreeland) en K. Hameling (Den Haag).- Veertien ploegen uit veertien lan den van elk zeven renners zullen er aan deelnemen. In Nederland heeft mien zich veel moeite gegeven een zo sterk mogelijk team op de been te brengen en gezien de samenstelling is dit ook wel gelukt. De ploeg bevat enkele renners, die ontegenzeggelijk tot* de beste van hom klasse behoren en die zowel in binnen- als in buiten land hun sporen hebben verdiend. Van Steenselen, die enkele weken geleden in de Ronde van de Dauphine Liberé een sleutelbeen heeft gebro ken, is zo goed als hersteld, en hij he^ft de training al weer hervat. De ronde wordt van 8 t/m 19 augus tus gehouden. Het is nog niet zeker, dat Rotter dam het, eindpunt van de ronde zal zijn, dit in verband 'met ons overbelast wegennet. Ook Maastricht wordt ge noemd als stad waar de ronde zou kunnen eindigen. 1 Doordat de wedstrijd RFCHenge lo, voor de competitie om het kam pioenschap van Nederland amateurs, in een gelijk spel (00) eindigde,, is nog geen. beslissing gevallen. RFC en Hengelo zullen op een nader aan te wijzen terrein een beslissingswed strijd spelen. De stand luidt: RFC 4 2 115 9—6 Hengelo 4 2 1 1 5 5—4 Vlissingen 4 1 0 3 2 711 De promotiecompetitie voor cfè eer ste klasse der amateurs kwam giste ren tot een einde. Zeeburgia won met 21 van Hollandia en Unitas met 21 van Lugdunum. Daardoor promoveren Zeeburgia en Unitas. De eindstand is daardoor: Unitas 6 4 119 13— 8 Zeeburgia 6 3 2 1 8 1210 Hollandia 6 2 2 2 6 17—17 Lugdunum 6 0 15 1 1319 De strijd voor de promotie naar de 2e klasse is mede beslist. VDL pro moveert door een 32 zege op Slik kerveer. De eindstand is: VDL 6 3 2 1 8 14—12 VIOS 6 3 1 2 7 16—14 Roodenburg 6 2 1 3 5 1015 Slikkerveer 6 2 0 4 4 13—12 DE UITSLAGEN. (Betaald). Beslissing landskampioenschap: Ra pid JC—NAC 3—0. Promotie-competitie voor 2 plata- sen ere-divisie: GVAVHermes DVS 3—0; NOAD—RCH 4—2. (Amateurs). Om het kampioenschap van Neder land: RFCHengelo 00. Promotie naar le klasse: Lugdu numUnitas 12; ZeeburgiaHol landia 21. Promotie naar 2e klasse: VIOS— Roodenburg 32; SlikkerveerVDL 2—3. De uitslagen van de wedstrijden, gespeeld om het kampioenschap van Nederland voor de zaterdaigcompetitie, luiden: ARCSportclub Genemuiden 52; Barkemase BoysQuick Boys 35. De stamid is nu: Quick Boys 5 4 0 1 8 1810 IJ ss elimeervogels 4 3 0 1 6 135 Sportcl. Genem. 3 O 2 6 1612 A.R.C. 5 2 0 3 4 11-^16 Harketm. Boys 5 - 0 5 0 8(23 VIOSROODENBURG 3—2. Onze stadgenoten hebben de suc cessen van de laatste wedstrijden niet kunnen voortzetten en in een faire en sportieve strijd, waarin de thuisklub in 't veld iets gevaarlijker bleek, bleef de overwinning voor de Hagenaars. Reeds na 7 min. was een dekkings- fout oorzaak, dat Vios de leiding kon nemen (10). Hierdoor aangemoe digd 'bleef de thuisklub sterk aanval len en alleen door de hechte Rooden- burg-verdediging bleef de stand on gewijzigd. Tot 10 min. voor rust kwam er geen verandering en nadien kwamen de doelpunten aan de lopen de band. Blom zorgde voor 11 en 9 Ouwerkerk even later voor 12, tot dat ook Vios het niet opgaf en de rust met gelijke stand (2-2) inging. Ook in de tweede helft ongeveer eenzelfde spellbeeld, echter weer met het eerste succes voor Vios (32). Roodenburg gooide alles op de aanval en ondanks enkele kainsen kwamen, bleven doelpunten uit. Met onveran derde stand kwam het einde en be haalde onze stadgenoten geen promo tie. JAARVERGADERING L.D.W.S. De Leidse voetbalvereniging LDWS hield haar 29e algemene vergade ring die een buitengewoon vlot en geanimeerd verloop had. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden J. v. Born en H. Schreuder herkozen, ter wijl in de plaats van de heer J. van Went, die zich wegens verandering van werkzaamheden niet meer be- schikmaar kon stellen, werd gekozen de heer J. v. Klaveren. Nadat enkele plannen van de com missie ter voorbereiding van de feestelijkheden ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan in 1957 waren besproken, werd na een prettige rondvraag deze vergadering met een opwekkend woord van de voorzitter gesloten. JOS VAN SON OVERLEDEN. In de ouderdom van 63 jaar is te Tilburg plotseling overleden de heer Jos van Son, oud-internationaal en ere-lid van de voetbalver. Willem II. Jos van Son maakte destijds deel uit van het Willem n-elftal dat in de eerste wereldoorlog met drie achter eenvolgende afdelingskampioenschap pen lauweren oogstte en in het jaar 1918—,1916 door het behalen van het kampioenschap van Nederland de westelijke hegemonie doorbrak. Vain Son heeft bovendien jarenlang deel uitgemaakt van het bestuur en zitting gehad in tal van commissies. LUGDUNUM—UNITAS fl-l. De groen-witten hebben het in deze promotie-competitie wel zeer onfor tuinlijk gedaan, want in geen enkele wedstrijd wisten de Leidemaars de volle winst op te eisen. Zij moesten ook de laaitè'te wedstrijd tegen Undtas het onderspit delven met een 21 nederlaag. Reeds direct na het beginsignaal kwam Lugdunum gevaarlijk voor de Unitas-veste, maar keeper Hentena wist een hard schot van Filippo op keurige wijze te sfoppem Lugdunum oefende zware druk uit in de eerste 10 min. Uit een corner schoot Mizee :n, en weer wist keeper Hentena, zich languit werpend, het gevaarlijke schot te stoppen. In de 36e minuut beging de achterhoede van Lugdunum een fout, linkshalf Horik liep door en schoot onhoudbaar langs Planjer (0<1Even voor rust ontsnapte het Luigdimium-dOel op het nippertje. Een vrije trap door Bats even buiten het strafschopgebied werd net op de doellijn door spil Hoekstra keurig weggekopt. Na de hervatting verhoogde Unitas het tempo en de aanvallen werden snel en gevaarlijk over de volle breed te opgezet. En na 3 imin. spelen ver grootte linksbuiten Henke de voor sprong. Planjer begin de fout te vroeg uit te lopen en Henke maakte door die bai over hem in het doel te werken het tweede doelpunt (02). Daarna kwam Lugdunum wat fneer opzetten, maar de groenwitten voerden het spel te ver door, waardoor vele mooie kan sen te niet werden gedaan door de achterhoede van Unitas. Keeper Hen tena moest hierna nogmaals al zijn talenten tonen, wat hij ook deed door juist voor de aanstormende Verhoe ven dfe bal op prachtige wijze voor zijn voeten weg te halen. Maar in de 25e minuut moest deze uitstekende keeper toch zwichten voor een hard schot van Verhoeven. Uit een voorzet van Teeuiwen schoot Mizee in, keeper Hentena stompte het leder weg en Verhoeven, die het opving, kogelde hard en onhoudbaar in (12). Al pro beerde Lugduinum in de resteren de minuten nog alles, in de stand kwam geen verandering en toen de scheidsrechter voor het einde floot, stormden de honderden supporters, die met 9 buissen naar Leiden waren gekomen, met feestmutsen en toeters het veld op om hun kampioenen op I de schouders naar de kleedkamers weg te dragen. 1 Hoe graag hadden wij van de start van de Kaagweek een stralende foto van water, schepen, zon en wolken gebracht. Helaas alleen de boten in hun element kunnen wij brengen. Op de foto zien we de deelnemers van de Reg.enboogklasse A., tijdens de zondag gehouden wedstrijden. De inzet van de Kaagweek lang niet slecht geweest. Immers, mochten we in deze zomer niet veel bijzohders van de weersomstandig heden verwachten, het is op deze eerste Kaagdag lang niet tegenge vallen. Zulks temeer niet, wijl in de middag een zware regenbui ten zui den van de Kagerplassen trok, die daar slechts enkele regendruppels achterliet. De wind, die vanaf de morgen tot in de middag slechts heel matigjes was, kwam na de onweers bui in het zuiden juist nog op tijd om de wedstrijden van de seniores (stuurlieden ouder dan 35 jaar) niet in een drijfpartij te doen ontaarden, zodat het slot van de zeilwedstrijden lang niet slecht was. Maar ook in de ochtend hadden de nog niet zo talrijke toeschouwers op deze eerste dag van eenmans- en onderlinge zeil1 en motorbootwed strijden reeds genoeg attractie opge leverd, om van een succesvolle dag te kunnen spreken. Want strijd is er altijd in de zeilerij, of die dan ver oorzaakt wordt door veel of door weinig wind. Immers, bij een gerin gere windsterkte wordt elk foutje van de stuurman, elke schommeling van zijn vaartuig, diie niet nodig is, afgestraft met ruimteveriles en de meest constante zeiler bij stevige wind kan met evenveel succes reke ning op winst bij»-mmder wind als hij de voorgeschreven regelen der zeil- kunde maar in acht neemt. Van de éénmanswedstrijden gaat altijd een bijzondere bekoring uit. Dat bleek ditmaal in het bijzonder in de strijd der Regenboogklasse. Aan vankelijk dacht ieder hier aan een glorieuze overwinning van Hofland, die evenals vorige week op de wed strijden van de Braassem, weer de Toreadoor van C. Kist zeilde. Tegen wind in liep hij dadelijk naar de kop en op het Zweiland had hij reeds een mooie voorsprong, die hij tot de Dieperpoel onbedreigd behield. Op de terugweg evenwel speelde de wind Kern parten, want de sterker wordende Aeolus begunstigde in de eerste plaats de in de achterhoede varende schepen, stuwde hen als het ware vanzelf op en de afstand tussen de achterblijvers en nummer één werd steeds geringer, zodat er ten slotte nog een vinnige strijd om de eindzege moest worden uitgevoch ten, waarin Hans v. d. Velde wel het grootste aandeel had. Tot bij de keer- boei, vlak voor de finish was nog niet te zeggen hoe de strijd zou eindigen, doch Hofland hield zijn concurrent Felle strijd in Finnjollen en de Draken Al we zeggen, dat de zon op de tweede dag van de Kaagweek 1956 erg laat opging, betekent dit niet, dat de zeilers laat present waren. Inte gendeel, reeds om 10 uur klonk het eerste startschot, doch het was bij een nog bewolkte hemel, een hemel, die in de nacht daarvoor hevige regens over land en water .had doen neerdalen, maar die de zeilers op de ze dag todh verdere buien spaarde. Het was op deze eerste dag der na tionale zeilwedstrijden prachtig weer, al viel er zo 'n enkele keer nog wel wat regen zonder dat men van buien kon spreken. En bovenal, er stond deze dag gelukkig een aardige bries, veel meer dan op de eerste dag en zo is het een ideale zeildag gewor den, welke honderdtallen grotere en kleinere scheepjes naar de mooie plassen trok, zodat het er als van ouds zeer druk genoemd kon wor den. Biedt dat al voor de toeschou wer meer gezelligheid, de zeiler houdt niet erg van die drukte, waar bij alles van zijn concentratie ge vergd wotdt. Immers, het is toch al druk genoeg met de tientallen sche pen en scheepjes, die in de wedstrijd zijn en waarvan dikwijls hinder wordt ondervonden. Zo bv. was dit het geval in de Drakenklasse, die onmiddellijk vooraf gegaan werd door drie groepen Valken en een groep Vrijheidsklassers, die over het whter krioelden, dat het een lust was. Hoe het echter ook zij, in alle klas sen werd vrij stevig gevaren en zo nodig gevochten, als zulks te pas kwam, totdat in de middag de zon doorbrak, maar de wind dermate af- flauwde, dat het uiteindelijk toch nog op drijfpartij en uitliep, wat tot gevolg had, dat de laatste scheepjes eerst om 7 uur binnenkwamen. PAMPUS-TEAMWEDSTRIJD VOOR DE KAAG. De eerste teamwedstrijd van de na tionale wedstrijden in deze Kaag week ging tussen de vertegenwoor digers van de Kaag en Curagao in de Pampusklasse, een strijd, die door de „thuisclub" met ruim vier pun ten voorsprong werd gewonnen, want Greevelink zorgde voor de eer ste overwinning, terwijl B. Ouwer kerk en M. Cosijn voor een goede derde en vierde plaats zorgden; slechts R. van Asten stelde iets te leur en werd achtste, maar het to taal aantal pimten van de Kaag werd 20.1 tegen de gasten 16. DE OPEN WEDSTRIJDEN. In de nationale open wedstrijden ving het programma te 10 uur aan met de strijd in de Flying Dutchman- klasse, welke door de Aalsmeerder J. Stenhuis op fraaie wijze werd ge wonnen. De Hagenaar H. C. Blok werd tweede en L. Maarse uit Aals meer derde. In de 12 M2 Sharpieklasse zagen we weer de afgevaardigde voor de Olympische wedstrijden in deze klasse zegevieren. Het duurde dit maal iets langer dan gewoonlijk eer de Oudeweteringer Jac. Kraan aan de kop lag, maar dit was mede een gevolg van het feit, dat hij in deze laatste voorbereidingstijd voor Mel bourne zich voornamelijk erop toe legt zijn schip zo goed mogelijk uit te rusten met zeilen, die de concur rentie in Australië kunnen door staan. Toen hij eenmaal Guldemond en B. Kraan was gepasseerd, liet zijn kans geen twijfel meer over en hij werd natuurlijk weer winnaar. Gul demond werd tweede, B. Kraan der de en Bouw van Wijk vierde. De strijd in de Finnjollen was niet zospoedig beslist. Wel had "Koos de Jong reeds dadelijk de leiding, doch terwijl men anders van hem gewend is, dat hij steeds meer uitloopt, was dit nu niet het geval en kwamen zijn concurrenten steeds dichter in zijn nabijheid. Het waren Fr. v. d. Toorn uit Rotterdam, die hem ook in de wedstrijd op de eerste dag reeds had geklopt, hetgeen voor deze jeugdige zeiler, die pas uit de JeugdWasse is overgestapt een zeer bijzondere pre statie genoemd mag worden, en ver der vooral Bob Markus en Karèl Warburg. Het duurde zelfs vrij lang voordat gezegd kon worden, dat de Nederlandse en Europese kampioen uit de Olympiajollenklasse zich had weten los te maken van de vinnige strijd, die om de leiding met zijn concurrenten moest worden gestre den, maar uiteindelijk zegevierde hij toch nog met behoorlijke voorsprong. Niet evenwel op van den Toorn of Bob Markus als tweeden, maar op Karei Warburg. De twee eerstge- noemden hadden nl. op de Dieper poel een duel om de tweede plaats uitgevochten, waarbij van den Toorn het loodje moest leggen. Hij werd nl. door Markus op de boei gedrukt, hetgeen naar wij meenden te zien een gevolg was van het feit, dat hem door zijn concurrent te weinig ruim te werd gelaten om te ronden. Bob Markus bracht evenwel dadelijk de protestvlag in het want van zijn schip en de nog onervaren v. d. Toorn legde zich hierbij onmiddellijk neer, meende fout gedaan te hebben en gaf de strijd op. Intussen profiteerde de Jong hiervan door verder weg te lopen, terwijl Warburg zich van de tweede plaats verzekerde. Bob Mar kus werd tenslotte derde, de Rotter dammer A. de Vries vierde en H. Sleeswij'k ui Bussum vijfde. De strijd in de Drakenklasse leek een uitgesproken succes voor H. v. d. Steen te zullen worden. Hij start te uitstekend en ging op het Zwei- land fraai aan de kop. Hij behield de leiding tot op de terugweg na de boei aan het Norremeer, waar hij plotseling geheel onvoorzien pech kreeg doordat zijn concurrent Jan Bier aan de grond liep. Op zichzelf natuurlijk slechts voordeel voor de gene, die doorvaart, maar Van der Steen moest een slag maken en dit kon nu niet omdat hij er geen ruim te voor had. Daardoor verspeelde hij kostbare tijd en liepen zijn concur renten hem gemakkelijk voorbij. Winnaar werd nu F. J. Buys, Klomp werd tweede, S. Bakker derde, C. Groot vierde en v. d. Steen moest zich met de vijfde plaats tevreden stellen. Cor van Staveren won zoals hij wilde. De strijd in de Regenboogklasse werd deze eerste middag een klate rend succes voor Cor van Staveren uit Oudewetering. Hij lag spoedig aan de kop van het mooie veld van Regenbogen en de kruisrakken hiel pen hem slechts om zijn voorsprong geleidelijk meer te vergroten. Hij won deze eerste nationale wedstrijd met zeer grote voorsprong en deed daarmee al dadelijk een goede gooi naar de hoofdprijs in deze klasse. De verdere uitslag werd: 2. L. de Wit, 3. C. Kist, 4. Ir. G. A. Bakker, 5. J. Alberda. De prijs in de Olympiajollenklasse was voor H. Prins, met Jac. Stap op de tweede plaats, S. Haaksma derde, C. Visser vierde en R. Rijks vijfde: De overige uitslagen der A-klassen waren: Vrijheidsklasse, afd. L: 1. A. H. J. Otto jr., 2. P. Blussé van Oud Alblas, 3. C. Wielders, 4. P. J. Houbolt jr., 5. J. J. Schakenbos. Idem, afd. LL: 1. J. de Ruyter, 2. J. L. Jaspers, 3. A. Kempkes, 4. H. Schalks, 5. H. Schmitz jr. 16 M2 Streepklasse: 1. A. Endstra, 2. J. Bol, 3. R. Zandstra, 4. R. Sie- brand, 5. A. A. Taselaar. 16 M2 Puntklasse: 1. J. P. van Dijk, 2. F. Kamerling, 3. T. H. v. d. Honert, 4. W. Meihuizen. Valkenklasse, afd. I: 1. E. Rolf v. d. Baumen, 2. J. J. Doorschodt, 3. H. Kirkenier, 4. E. J. Hoppe, 5. Ir. H. F. Züiderbaan. Idem, afd. II: 1. F. Jansma, 2. J. M. Snijders, 3. U. de Vries, 4. L. P. J. Bakker, 5. W. Engelhard. Vrijheidsklasse: 1. U. Jager, 2. P. H. Frech, 3. F. H. Klumper, 4. H. Hauber, 5. E. H. Swart. Sternklasse: 1. mej. K. van de Stadt, 2. J. Albers, 3. T. Amons. Pampusklasse: 1. G. Biesot jr., 2. mej. E. Sievert, 3. mej. G. de Waard, 4. H. J. Greevelink. 12 Voetsjollenklasse: 1. A. W. Rey- ers, 2. J. J. van 't Hoogerhuys, 3. D. Ammerlaan, 4. J. Sweerts de Landas, 5. H. van Weel. Jeugdklasse: 1. R. Rijks, 2. D. Groot, 3. R. Brauen, 4. R. W. Bossink, 5. C. v. Schie. taai vast en liep tenslotte nog meters van hem vandaan, daarmee een nieu we fraaie zege op zijn naam schrij vend. Achter v. d. Velde bezetten J. Niessen, Ir. G. A. Bakker en J. Huis man de volgende plaatsen. De strijd in de Drakenklasse toon de vrijwel eenzelfde beeld met F. J. Buys met ruime voorsprong aan de kop, met dit verschil eVenwel, dat hier van geen eindstrijd sprake was en Buys gemakkelijk winnaar werd, gevolgd op de tweede en derde plaats door G. Englebert en J. L. van Die ten. Behalve de zeilwedstrijden, waar van hieronder de volledige uitslagen volgen, bestonden de wedstrijden de ze dag ook voor een groot gedeelte uit motorbootwedstrijden en daar mede toonde „De Kaag" de derde kwalificatie in haar naam ook met recht te dragen. Ieder jaar geeft de eerste dag van het programma wed strijden voor motorboten in velerlei vorm, gelijk zulks ook nu geschiedde, doch daar waren nu in het bijzon der de wedstrijden in raceboten en de waterski-wedstrijden achter race boten, die voor een spectaculair en zeer gevarieerd slot van de eerste wedstrijddag zorgden. Het actieve Kaagbestuur toonde daarmee zijn tijd te begrijpen en open oog te heb ben voor de moderne vormen van motorbootsport. Zij vormde nl. een door de talrijke toeschouwers met grote belangstelling gevolgde attrac tie, die in de komende jaren heus wel mag worden voortgezet.in dien de zeilboten dan maar uit de nabijheid van de met grote snelheid over de plassen razende raceboten blijven. De proef van deze eerste dag zal in den vervolge evenwel heus wel tot gevolg hebben, dat de eigenaars van zeiljachten dan wel wat meer uit de buurt zullen blijven, indien hun hun lief zijn. De verdere uitslagen van de eerste dag zijn: Nationale éénmanswedstrijden: 12 M2 Sharpieklasse: 1. S. W. Kor- ver, 2. mej. M. Donker. Vrijheidsklasse: 1. P. H. Frech, 2. U. Jager, 3. J. Korswagen, 4. F. H. Klumper, 5. A. vgn Wijnen. Pampusklasse: 1. J. v. d. Harst, 2. M. C. F. J. Cosijn, 3. J. v. d. Hoek, 4. G. Biesot. Jeugdklasse: 1. R. Bakker, 2. R. Rijks, 3. J. C. de Winkel, 4. R. Albers, 5. J. Caspers. Valkenklasse: 1. F. Jansma, 2. K. de Vries, 3. G. A. S. Jongeneel, 4. J. J. Doorschodt, 5. P. C. Eveleens. Finnjollenkiasse: 1. Fr. v. d. Toorn, 2. J. H. H. J. de Jong, 3. J. J. Woort- man, 4. B. Markus. Olympiajollenklasse: 1. H. J. de Jong, 2. S. H. Haaksma, 3. J. J. Huur man jr., 4. D. R. de Kat, 5. Rijks. Sternklasse: 1. C. J. Moorr ?s. 12 Voetsjollenklasse: 1. IM. Reyers, 2. M. A. Nederburgh, 3. J. W. van Weel, 4. E. G. v. d. Stadt, 5. H. van Weel. Onderlinge wedstrijden: Dames wedstr ij d Regen boogklasse 1. Mevr. C. A. Bakksr-Bottema, Rot terdam, 2. mevr. B. de Vries-van der Linden, Den Haag, 3. mevr. N. Huis man-v. d. Ende, Katwijk, 4. mevr. M. v. d. Bas-Maartense, Den Haag. Pampusklasse voor dames: 1. mej. M. E. Holtrop, Bloemendaal. Vrijheidsklasse voor senioren: 1. J. v. Tongeren, Den Haag, 2. H. Kors- wagen sr., Leiden, 3. T. J. F. Westen, Leiden. Jeugdklasse voor senioren: 1. B. Ouwerkerk, Leiden, 2. L. van Essen, de Bildt, 3. mevr. B. de Vries-van der Linden, Den Haag, 4. A. J. Pran ger, Leiden, 5. A. H. v. Vliet, Leiden, 6. mevr. G. C. H. van der Steur-Ouds- hoorn, Heemstede. Motorbootwedstrij den Ringsteken: 1. W. van Asten, Hel mond, 2. J. W. Visch, Warmond, 3. J. C. v. d. Kloot, Warmond, 4. H. Wa lenkamp, Warmond, 5. A. W. Kerste man, Warmond. Viswedstrijd: 1. J: C. v. d. Kloot, 2. J. W. Visch, 3. W. van Asten, 4. D. B. Pfann, Amsterdam, 5. A. Warburg, Warmond. Behendigheids wedstrijd voor race boten en boten met aanhangmotorén: 1. E. Rolf v. d. Baumen, Den Haag, 2. J. Bier, Laren, 3. van Weezenbeek, Den Haag. Behendigheidswedstrijd voor wa terskiërs: 1. A. J. Klein, Rijswijk, 2. J. van Eek, Wassenaar, 3. H. Blok, Den Haag.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 8