WANNEER is LEIDEN van „GELE GEVAAR" verlost? Ook directie HTM zit met ,Haarlemmerstr.' in de maag vraagt vergoeding voor opheffen eindpunt „Apollo" uit Nieuwe Tonge toonde zich dankbaar Tennis-complex in gebruik gcsteli De kabinetsformatie 94 /f DE GROOT R.K. Kleuterleidster MAANDAG 16 JULI 1956 DE LEIDSF COURANT We hebben gesproken met de direc teur van de Haagse Tramweg Maat schappij over de „kwestie Haarlemmerstraat" en we zijn tot de conclu sie gekomen, dat de directie van de H.T.M. al even zwaar met het pro bleem in de maag zit als het Leids gemeentebestuur. Ook de H.T.M. is er van overtuigd, dat de gele tram in de nauwe Haarlemmerstraat ver keerstechnisch gezien op zijn zachtst gesproken „niet op zijn plaats" is. De directie staat heus niet met de i het Stationsplein en pendeldienst in- concessie tot 1970 in de hand om hij voorbaat elk vergelijk met Leiden uit te sluiten. Men heeft echter ook rekening te houden met de wensen van de passa giers. „U moet eens zien", zo zei ons de directeur, hoe véél mensen vooral 's morgens en 's avonds van het be gin- en eindpunt in de Haarlemmer straat gebruik maken". f Het zou wel zeer onzakelijk zijn, indien de H.T.M. zonder meer dit vervoer zou afstoten. Men heeft dan ook onlangs een voorstel aan b. en w. van Leiden gedaan, waarin sprake is van de betaling van een bepaald bedrag. De H.T.M. is thans aan het uit rekenen, hoeveel in geld uitge drukt de maatschappij mist indien het eindpunt in de Haar lemmerstraat wordt opgeheven. Het zou een jaarlijks bedrag tot 1970 kunnen worden. Het gemeen tebestuur van Leiden ziet met be- langstelliing deze berekening te gemoet. Men is daar ook zeer be nieuwd te weten hoeveel Leide- naars van de verbinding naar het eindpunt gebruik maken. Wel licht zullen H.T.M. en Leiden tot 'n vergeijlk te komen, nadat Lei den de koorden van zijn beurs heeft ontkoopt. „Zou het", zo vroegen wij „géén oplossing betekenen, in dien de H.T. M. tussen de Haarlemmerstraat en Sterren straalden in Stadsgehoorzaal Leiden en omgeving is kennelijk bescheidener geweest, dan Radio Luxemburg verwacht had, want de grote zaal van de Stadsgehoorzaal, die als „proefzaal voor toekomstige radiosterren" gehuurd was, werd za terdagavond slechts voor de helft gevuld met dames en heren, jongens en meisjes, wier bijzondere artistie ke gaven nu nog slechts in zeer be perkte kring bekendheid genieten, doch die niet van plan waren hun grote gaven langer onder de koren maat te houden. De arrangeur van de „proeven" vertelde in een inleidend woord, hoe men vooral niet met een minderwaar digheidscomplex naar huis moest sluipen, wanneer men deze avond niet tot de gelukkigen behoren zou, want dat men rekening diende te houden met de aard van het pro gramma, zodat voortreffelijke voor drachten soms toch niet opgenomen konden worden. Bemoediging. De zaal toonde daar alle begrip voor, omdat de meesten van de 229 personen, die de middagselectie niet doorstaan hadden, niet aanwezig wa ren; de 23 gelukkigen verkeerden in vele verwachtingen. Om de aandacht nog een weinig te doen toenemen, werd eerst een niet onverdienstelijke voordracht gehou den door de conferencier, waar alle aanwezigen royaal voor applaudi- seerden en lachten, omdat men wist, hoezeer bemoediging op prijs ge steld wordt! Verdienstelijk. Hierna kwamen achtereenvolgens de toekomstige sterren voor de mi crofoon; een jongeling zong smach ten overeen stukje strand en een meisje vertelde in het Engels, dat alleen zij de liefde begreep, hetgeen natuurlijk een niet geringe, ver dienste is, al ligt die nu niet direct op voordracht-technisch terrein. Zo verstreken enkele bonte uren en trouw nam de draaiende band alle verrichtingen op en voor de ge lukkigen, die zaterdagavond voor de microfoon kwamen, volgen nu een paar zware weken, voordat op 5 augustus de uitzending over Radio- Luxemburg zal plaats hebben en vooral voordat op 12 augustus de eer ste prijswinnaar bekend gemaakt zal worden. JUBILEUM-WANDELTOCHTEN DE STALEN BAND (D.S.B.). De Stalen Band heeft ter gelegen heid van het 3e lustrum wandeltoch ten uitgeschreven zaterdag en zondag j.l. over 1020304-0 en 50 km. Voor beide dagen hadden zich 400 deelnemers ingeschreven. Voor de 10 km. werden de prijzen gewonnen door: 1. Kinderen D.E.S. uit Hazerswoude. 2de pr. D. Zwieten wijk; 3. Vrij en Blij uit Den Haag. Een extra aanmoedigingsprijs ging naar de jeugdige DSB. 20 Km. De groep „Veteranen-le gioen' afdeling Leiden kreeg een ereprijs, n.l. de zilveren placette ge schonken door de Leidse Studenten kluib. De le prijs ging naar Kievieten uit Hazerswoude; 2e ps. De Zwieten uit Hazerswoude; 3e pr. D. J. T. uit Delft; 4e pr. R. E. O. Z. uit Rotter dam. 30 Km. Eerste prijs niet toegekend; 2e Pr. Sint Jan uit Gorintchem. Voor de 40 en 50 km. kregen alle deelnemers een verzilverd kruis. richtte? H.T.M. voelt er echter niet voor. Op de eerste plaats voerde zij aan, dat de H.T.M. een Haagse maat schappij is. die geheel op Den Haag is gericht. Voor dit buslijntje zou zij een apart depot te Leiden in het le ven moeten roepen. Men wees ook op de hogere kosten en op de moeilijkheid die het over stappen vooral op de spitsuren met zich mede brengt. Langegracht. Het bleek ons, dat de directie van de H.T.M. uitstekend geïnformeerd is over het Leids 'verkeersprobleem. Zij is bijvoorbeeld van mening, dat de demping van de Langegraoht een oplossing zou betekenen. Het normale verkeer zou dan langs een andere stroom de Haven kun nen bereiken en de tram zou in de Haarlemmerstraat aanmerkelijk min der moeilijkheden opleveren. De H.T.M. heeft ook gezocht naar een ander eindpunt in de binnen stad, maar men heeft niets gevon den. Overal zou een tramverbinding dezelfde problemen opleveren. Vóór wij het gesprek met de HTM beëindigden, wees men ons nog op het feit, dat ook de middenstanders van de Haarlemmerstraat eisen mo gen stellen. De gemeente moet voor komen, dat de Haarlemmerstraat een „dode" straat wordt. Sleutelstad kreeg muzikaal tegengeschenk De muziektent, die Leiden inder tijd aan Nieuwe Tonge heeft ge schonken is in goede aarde gevallen. De Fanfare-vereniging „Apollo" uit Nieuwe Tonge stak haar dank baarheid niet onder stoelen of ban ken toen zij zaterdagmiddag j.l. een bezoek aan de Sleutelstad bracht. Een samenspel van tal van tegen werkende factoren: de pont van Middelharnis was een .kwartier te laat, de bus had pech, geopende bruggen beletten een vlotte doorrit en het gezelschap stapte in de Stads gehoorzaal en niet bij het Stadhuis af, was oorzaak, dat de muzikanten bijna een uur te laat arriveerden. De ontvangst,, welke in afwijking van het programma in „Den Burcht" plaats vond, was er echter niet min der hartelijk om. Een ontvangst, welke tot grote verrassing van „Apollo", mede werd 'bijgewoond door de burgemeester-van Nieuwe Tonge, de heer Chr. van Hofwegen en echtgenote, die momenteel met vakantie in Noord wijk verblijven. De loco-burgemeester, wethouder J. C. van Schaik, die met het dagelijks be stuur van de Bond van Leidse Har monie en Fanfare-verenigingen, ter begroeting aanwezig was,, informeer de belangstellend over de reis naar Leiden en heette de muzikanten en hun dames hartelijk welkom in de Sleutelstad. Rondwandeling. Nadat verversingen waren aange boden, maakte „Apollo" een ge zelschap, dat in de hoogste (de Vaandel) afdeling van de Ned. Fe deratie van Harmonie en Fanfare verenigingen speelt een rondwan deling door de stad. Voor burgemees ter en mevr. Van Kinschot had „.Apollo" tijdens deze tocht nog een verrassing in petto. Voor het huis van Leidens eerste burger aan de Witte Singel werd halt gehouden en een serenade gebracht. Drie jeugdige leden van het gezelschap boden na Leidse Agenda MAANDAG. Gew. Sociale school K.A.B. Fees telijke diploma-uitreiking. Chr. So ciale belangen 8 uur nam. Avondmuziek. Pieterskerk. 8 uur nam. Rembrandtspel. Speeltuinvereni ging aan Borneostraat. 8 en 9.15 uur nam. DINSDAG. Rembrandtspel. Aula Gymnasium Fruinlaan. 8 uur en 9.15 uur nam. Katholieke Metaalbewerkersbond „St. Eloy. Adviesavond. Christe lijke Sociale Belangen. 19.3020.30 uur nam. WOENSDAG. Rebrandtspel „Westerkwartier" Ten Katestraat 8 en 9.15 uur nam. Afscheid P. Grin. Ambachtsschool. Haagweg. 3 uur nam. Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk. DONDERDAG. A.K.W.V. Werkbezoek aan Voor hout. 3 uur rondgang bisschoppelij ke Nijverheidsschool. Ambachtsschool Haagweg. Diplo ma-uitreiking. 3 uur 'nam. ZATERDAG. Technische school Don Bosco. Di ploma-uitreiking. Schoolgebouw 14.30 uur nam. Vacantie-inlichtingendienst K.A.J. Mare 45. Dinsdags en donderdags van 7.308.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Rembrandt als leermeester. Tot 1 september. Dagelijks 105 uur nam. Zondage 15 uur nam. Don- derzagavond 7.308.30 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Zomertentoonstelling „Van klei tot pot". (Tot 1 oktober). Dienst der apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: Apotheek Kok, Rapenburg 9, telefoon 24807; Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, telefoon 21030, Apotheek Oegstgeest, Wilhel- minapark 8, telefoon 25274. W. J. Mens en C. E. Bos. Adriana Elizabeth Maria dr van P. J. J. Kie- bert en A. A. M. Strik. Jacobus Pieter Johannes zn van N. Brandhorst en J. Vermeer. Maria Johanna dr van J. G. Bonnes en M. C. van den Dungen. Gehuwd: A. C. van Bruggen en W. H. Gorter. Overleden: J. Matser wed van Da- nen 72 jr. J. van Nielen zn 19 jr. A. van Stijn wed. v. Duivenvoorden 73 jr. J. O. Stephanus wednr 54 jr. C. J. Coert man 32 jr. afloop van deze muzikale hulde bur gemeester Van Kinschot een bloem stuk aan. Een attentie, die mede ver band hield met het herstel van de gezondheid van de burgemeester, die zich, evenals zijn echtgenote, zeer verrast toonde over dit blijk van me deleven uit Nieuwe Tonge. Een ro kertje en een reep chocolade voor Apollo's jeugd waren de spontane dank van het burgemeestetlijk echt paar. Tijdens de hierna volgende brood maaltijd in „Den Burcht" aange boden door het gemeentebestuur heeft wethouder Van Schaik nog eens herinnerd aan de wederkerige bezoeken tussen beide plaatsen. Hij vond 'het een aardige gedachte, dat „Apollo" haar dank voor de aange boden muziektent op deze wij zee tot uiting bracht. Het bezit van een mu ziektent zag spreker als een goede stimulans voor de ontwikkeling van het culturele leven van Nieuwe Tonge. Uitnodiging voor wethouder. Burgemeester Van Hofwegen dank te vervolgens nogmaals het gemeen tebestuur en de burgerij van Leiden voor al hetgedn, dat na de waters noodramp zo spontaan is opgebracht. Wethouder Van Schaik kreeg de uit nodiging om binnenkort aanwezig te zijn bij de opening van een nieuwe school in Nieuwe Tonge. Onder grote belangstelling gaf „.Apollo" in de 'avonduren een con cert in het Van der Werffpark. On der leiding van de wnd. dirigent, de heer W. Tijl, werd een programma van hoofdzakelijk marsmuziek afge werkt. Zuiverheid en een groot ge voel voor ritme waren de eigen schappen, welke tijdens dit concert duidelijk tot uitdrukking kwamen. Tegen tien uur werd de terugtocht naar het eiland aanvaard. SieuteCyat Ik heet Monty, mijn baas is naar Australië. Vrijdagnacht bracht de concierge een bastaardherder, die zoekend op de Hoge Rijndijk liep, op de binnen plaats van de Confectiefabriek Har- togs Co. Hij gaf hem voedsel en ligplaats. De volgende dag bleek tus sen de halsband een briefje te zitten met bovenstaande inhoud. Wie een nieuwe baas wil zyn voor het rustige lieve dier, kan zich bij Hartogs Co melden. Geslaagd. Te Utrecht is voor het doctoraal examen tandheelkunde geslaagd de heer K. Westra uit Leiden. De heer J. Ekker te Rotterdam is geslaagd voor het semi-artsexamen. Mej. E. L. de Jager werd bevorderd tot arts. Burgemeesters bezochten Rembrandt-tentoonstelling. Burgemeesters uit omliggende ge meenten van Leiden hebben een be zoek gebracht aan de tentoonstelling in de Leidse Lakenhal „Rembrandt als leermeester". De heer J. van Wes- 'sem hield een inleiding op de ten toonstelling en leidde de burgerva deren vervolgens over de tentoon stelling rond. „Veteranen Legioen". De wandelgroep „Het Veteranen Legioen" heeft met een volledige groep deelgenomen aan de „Hof feest" wandelmarsen te Dordrecht. Deze wandelmarsen worden ieder jaar gehouden ter herinnering aan de eerste vrije statenverkiezing in 1572. De leden van het legioen verkre gen een vaantje en een groepsprijs. Burgerlijke Stand Geboren: Gerardus Antonius Maria zn van F. J. Miltenburg en A. G. J. Keller. Ingred Elisabeth Hendrika dr van J. van Strien en M. S. Grönloh. Petrus Wilhelmus Maria zn van P. J. C. Waterschoot en E. M. J. van den Berg. Elize dr van J. J. van de Wijn gaard en G. C. van der Velde. Yvon ne dr van F. W. Timmermans en J. Meijer. Johanna dr van R. de Jong en H. S. J. Verkuilen. Silvia Maria dr van J. C. van der Zwet en Q. T. G. Huigsloot. Paulus Jacobus zn van G. J. Dubbeldeman en C. P. vaii Kem pen. Albertus zn van H. O ving en J. Molenaar. Wilhelmus Johannes zn v. VOORSCHOTEN De Voorschotense vrijwillige brand weer heeft zaterdag in Zeist in een landelijke wedstrijd mogen uitko men, omdat de groep in Leidschen- dam laatst de eerste prijs gewonnen had. Dezelfde groep, weer onder lei ding van de heer D. IJperlaan, heeft in Zeist opnieuw succesvol gekampt in klas 3. Nu wist deze ploeg de tweede prijs in de wacht te slepen (de eerste was voor Hardenberg (Overijsel) en bovendien won de Voorschotense ploeg de wisselbeker voor Zuid-Holland! Dit betekent, dat de Voorschotense ploeg kampioen van Zuid-Holland is geworden! Zaterdagmiddag om 3 uuf werd het tennisbanencomplex van Voor schoten door burgemeester C. J. v. d. Hoeven officieel geopend. De weers omstandigheden waren niet gunstig. Kort tevoren had het nog geonweerd en flink geregend, maar tijdens de opening was het wel dreigend, maar droog, zodat *de genodigden plaats konden nemen op het grasveld vlak voor de cantine. De burgemeester sprak een woord van welkom tot allen, tot de wet houders, de leden van de raad en de heren J. Nijland van de Kon. Lawn tennisbond en J. C. Lindhout van de Bond van tennisbanenexploitanten. Daarna herinnerde burgemeester aan alles wat aan de stichting vooraf was gegaan. In october 1955 werden de gelden voor de aanleg van het ten nisbanencomplex gevoteerd en thans is het complex kant en klaar. Voor schoten zal er geen spijt van hebben, dat dit is tot' stand gekomen. In fe bruari 1956 voteerde raad gelden voor een kleedgebouwtje. Het is een waardig gebouwtje geworden. Ver volgens heette spr. welkom de heer W. P. J. v. d. Bijl, de pachter-exploi tant van het tennisbanencomplex. U heeft thans 6 mooie banen tot uw be schikking. Aan u de eer de banen rendabel te maken en de tennissport in Voorschoten in goede banen te leiden. Vervolgens bracht spreker dank aan allen die aan de totstand koming van het complex hadden me degewerkt. De heer J. C. Nijland sprak daarna namens de Kon. Ned. Lawntennis- bond. Hij bood Voorschoten zijn ge lukwensen aan met dit mooie com plex. Er was in dit district een grote behoefte aan banen. Hij achtte 6 ba nen voor Voorschoten wel voldoende. Verder opperde spr. de mogelijkheid van schooltennis voor de jeugd, de mogelijkheid van voorlichting door middel van filmavonden en het ge ven van demonstraties. De pachter exploitant de heer W. J. P. v. d. Bijl dankte voor het feit, dat hij van daag officieel de sleutels van het be heer in handen had gekregen. Voor het hem geschonken vertrouwen was hij erkentelijk. Spr. verklaarde al zijn krachten te zullen geven om het park tot bloei te brengen ten bate van het tennisminnende deel van Voorschoten. Spr. had gedacht bij zondere aandacht te schenken aan de opleiding en speelgelegenheid voor de jeugd. Spr. was het gemeentebe stuur dankbaar voor de zorg en toe wijding, waarmede dit project was uitgevoerd. Het is een fraai geheel, dat niet onder doet voor veel tennis parken in de omgeving. Na een aan geboden verfrissing was het burge meester C. J. v. d. Hoeven, die op de tennisbanen de eerste bal sloeg. Na de officiële opening speelden enige toonaangevende tennisleraren uit ons land, die door de pachter-exploitant waren uitgenodigd enige demonstra tiewedstrijden. De eerste demonstra tiewedstrijd was een enkel spel tussen de heren Buitelaar en Schuu ring,, welke wedstrijd gewonnen werd door de heer Buitelaar met 63. De tweede demonstratieve strijd was een dubbelspel tussen de heren A. HemmesSchuuring en W. HemmesBuitelaar. Deze wedstrijd werd gewonnen door het laatstge noemde duo met resp. 61, 64, 6—3. De ingang van het tennisbanen complex zelf bevindt zich aan de Pr. Bernhardlaan. Via enige aardig aan gelegde laantjes komt men dan bij het hek dat toegang geeft tot de ten nisbanen. Aan het begin er van staat de cantine, een houten gebouwtje met annex twee kleedgelegenheden, douche en toilet. De cantine zelf is comfortabel ingericht. Opzij van de cantine liggen de banen twee aan twee achter elkaar. Alle banen zijn omgeven met rasterwerk en langs lopen fraaie lanen met rustbanken. De westkant is geheel met rietmat ten beschut. De tennisbanen maken deel uit van het sportterreincom plex. Straks komen links van het tennispafk nog vier sportvelden. R.k. Vacantie-vreugd 1956. Ir tegenstelling tot andersluidendebe richten, deelt het comité mede, dat na informatie bij de bevoegde instan ties is gebleken, dat het programma van r.k. Vacantie-vreugd normaal doorgang kan vinden. In het programma is een kleine wijziging gekomen. De slotdag die was vastgesteld op woensdag 22 augustus is verplaatst naar zaterdag 25 augustus. De vertrektijden zijn hetzelfde gebleven, maar de terug reis is een uur vervroegd en zal nu plaats hebben om half zes van af het eindpunt van de blauwe tram te Scheveningen. De kindervoorstelling van circus Strassburger vangt aan om twee uur. De bijeenkomst tussen de kabinets formateur, dr. Drees, en de leiders van de vijf grote fracties uit de twee de Kamer, die vanochtend in het mi nisterie van Algemene Zaken is ge houden, heeft geduurd van half tien tot half een. Naar van bevoegde zijde na afloop van deze bijeenkomst is vernomen, zal de formateur op basis van de tot dusverre met de fractieleiders ge voerde besprekingen over het rege ringsbeleid overwegen, welke redac tie aan het regeringsprogram zal worden gegeven, welke de verdeling van de portefeuilles zal zijn en even tueel, welke personen hij zal aanzoe ken om in de nieuwe regering zitting te nemen. De zienswijze van cfè for mateur zal ter kennis van de vijf fractievoorzitters worden gebracht, die hun geestverwanten over het deelnemen aan de regering zullen kunnen adviseren. Op een vraag over de kans van sla gen van dr Drees werd van bevoegde zijde medegedeeld, dat „er geen aan duiding is, dat bij voorbaat de mede werking van de vijf bij het overleg betrokken politieke partijen uitge sloten is. „Er is een voldoende grond slag om aan te nemen, dat het mo gelijk is voor de formateur een nieu we regering samen te stellen", aldus zeide men, hieraan toevoegend, „zon der dat de zekerheid bestaat, dat dit inderdaad zal gebeuren." Op de bijeenkomst van vanochtend is inmiddels de zetelverdeling ter sprake gekomen, waarbij is uitge gaan van de formule 5 5.2 1 1 (vijf zetels voor de PvdA, vijf voor de K.V.P., twee voor de A.R., één voor de V.V.D. en één voor de C.H.U. Verschuivingen in deze ver houding zijn echter denkbaar. Niet is gesproken over de vraag, hoe de departementen over de politieke par tijen zullen worden verdeeld. Op een vraag, welke departement nu er veertien portefeuille? zullen zijn voor verdwijning in aanmerking komt antwoordde men slechts: „Het hoeft geen departement te zijn". Einde orientatie-besprekingen. Met de bijeenkomst van vandaag tussen de formateur en de vijf frac tieleiders is dus een einde gekomen aan fcet oriënterende gesprek over 'n aantal punten van het regeringsbe leid, dat ook in de vijf betrokken fracties tot een vrij uitvoerige alge mene gedachten wisseling heeft geleid en tot de formulering van een aantal Wensen. Daarbij zijn enkele grote zakelijke moeilijkheden gebleken. Op de vergadering van vandaag is afge sproken aldus vernemen wij nog nader dat de fracties geen gewij zigde concepties van het regerings programma zullen indienen. Het standpunt van dr. Drees daarbij is, dat de nieuwe leden van het kabinet uiteindelijk de verantwoordelijkheid zullen dragen van het regeringsbeleid. Aan de hand van het regeringspro gramma, dat thans door de formateur zal worden geredigeerd, zullen de fractieleiders kimnen beslissen of hiun advies* aain de aan te zoeken personen voor deelneming aan de re gering positief of negatief zal zijn. De formateur zal zijn definitieve redactie van het regeringsprogramma onafhankelijk van de mening der fracties opstellen en het is zo zeide men van bevoegde zijde niet zeker, dat alle vijf bij het overleg betrokken fracties daarmede akkoord zullen gaan. Onderhoud met prof. Rorame. Naar wij nog vernemen, zal dr. Drees morgenmiddag een onderhoud hebben met de leider van de KVP- fractie in de Tweede Kamer, prof. Romme. Ook is de formateur voor nemens nog andere fractieleiders af zonderlijk te ontmoeten. TOUR DE FRANCE Maandagmorgen om 9 uur zijn 104 renners gestart voor de 11e etappe van de Ronde van Frankrijk van Ba- yonne naar Pau over 255 km. Bij de controle te Navarrenx op 76 km. van Bayonne had een groep van 15 ren ners, onder wie Darrigade, Privat, Mahé, Ockers, Gaul en Laure^ii een voorsprong van 3 minuten op het pe loton, dat werd aangevoerd door Forestier en Voorting. By de ravitailleringspost te Oloron- Sainte Marie (97 km) lagen 12 ren ners aan de kop, aangevoerd door Forestier, Darrigade en Ockers. Het peloton volgde op 2 min. 40 sec., waarna de Spanjaarden Poblet, Ruiz en Serra kwamen op 15 min. Dolhats tenslotte had 20 min. achterstand op de kopgroep. Bij St. Pe-de-Bigorre (148 km) be stond de kopgroep uit 20 man bij wie zich ook de Nederlanders Hinsen en Wagtmans bevonden. Hun voor sprong op het peloton bedroeg toen 3 min. 30 sec. Tien kilometer verder, bij Loundesi waren Pianezzi en Mari- igil uit de groep van 20 ontsnapt en lagen zij reeds 20 sec. voor. Gil van de Zuidoost-ploeg had bij Navarrenx de strijd gestaakt. Een ploeg van 19 man onder lei ding van Darrigade passeerde het eerst Argeles Gazost (171 km.) met 4 min. voorsprong op het peloton. Valentin Huot van de Zuid-West- ploeg is als eerste de top van de Aubisque gepasseerd, gevolgd door Meyzenq (Zuid-Oost), Ockers en Bahamontes. Daarna kwamen op 15 sec. Gaul, op 20 sec. Walkowiak, op 35 sec. Privat, op 45 sec. Adriaens- sens, op 50 sec. Darrigade, gevolgd door Forestier, Defilippis, Close, ter wijl Wagtmans 1 min. 5 sec. later over de pas ging. Marktberichten ROTTERDAM, 16 juli. Vee. Aanvoer 1831 stuks. Vette koeien 966; varkens 865. Vette koeien le soort 320—345; 2e soort 275—310; 3e soort 260270. Varkens, le soort 198; 2e soort 196; 3e soort f 194. Vette koeien, aanvoer als vorige week, handel redelijk, iets stijver in prijs enkele prima soorten boven no tering. Varkens, aanvoer even kor ter, handef vlot, hoger in prijs, en kele prima soorten boven notering, zware varkens. Een korte schets over het leven van Rembrandt wordt opgevoerd o.a. door leden van de Kon. Ver. Litteris Sacrum op: Maandag 16 juli, in het clubgebouw. speeltuin aan de Borneostraat. Dinsdag 17 juli, in de aula van het Gymnasium aan de Fruinlaan. Woensdag 18 juli in het clubgebouw, speeltuin a. d. Ten Katestraat. en Vrijdag 20 juli in de grote pers van de Lakenhal. Aanvang van alle voorstel lingen te 20.00 en 21.15 u. Kaartverkoop: voor maan dag en woensdag bij de portiers van de speeltui nen. Voor dinsdag bii de heer Mattheus. Kapteynstr. 54 en des avonds aan de aula. Voor vrijdag aan de La kenhal en voor alle voor stellingen tevens in het Stadhuis, afd. Onderwijs, tel. 20041, toestel 14. Toegangsprijs: Met het oog op de opzet het leven van Rembrandt onder de ogen van het Leidse publiek te brengen is de toegangsprijs resteld op 0,25 p. pers. TAST TOE 'T IS VAN MARE MARE 90 Uitverkoop houden wy niet, maar het is toch de moeite waard even by ons aan te lopen. IEDERE DAG RECLAMEPRIJZEN I Magere speklappen 1.18; Runderlappen 1.25; Mager gerookt spek 1.80 DINSDAG: I WOENSDAG; I .DONDERDAG; 500 gr. saucijsjes 1.28 500 gr. gehakt 1.28 Runderlappen 1.18 200 gr. hamworst 0.52 200 gr. lunchworst 0.52 500 gr. speklappen 0.80 I 500 gr. bakspek 0.88 HAAL AL DIT LEKKERS BIJ TEEKENS ^r' ^,°°f(Utaas 0-45 I 100 gr. hamspek a qa I 200 gr. gekookt spek 0.50 ~00 gr. bloedworst 0.38 100 gr. cervelaatworst 200 gram hamworst 0.58 Doorregen speklappen 0.80 Vet gerookt spek 0.90 Verse worst 1.40 Prima gehakt 1.40 SLAVINKEN 0.35 per stuk; BIEFSTUK-TATARE 0.50 Naar Vliegtuig trein of boot even bellen taxi Telefoon 23300. Bekend om zijn moderne 7-persoons auto's BEESTENMARKT 3. Z Broodbakker en ban ketbakker gevraagd. Bak kerij v. Cassel, Haagse Schouw, Voorschoten. Z Te koop aangeboden: Jawa 250 cc, 1953, deskun dig onderzoek toegestaan. Hoge Morsweg 108. Te zien tussen 58 uur. GEVRAAGD: met akte A en B aan de R.K. Kleuterschool te Zoeterwoude-Leiderdorp. Zich te vervoegen bij de Zeereerw. Heer Pastoor A. Koudenhoven. Hoge Rijn dijk 88, Zoeterwoude/post Leiderdorp. OUDEWETERING Abonnementen en adver- tentiër. worden aangeno men door J. B. VAN VEEN Z Piano van particulier ter overname gevraagd. Contante betaling. Alleen brievën met opgave van merk. kleur en uiterste prijs onder no. 998 bureau van dit blad. Z Wegens vertrek Philips radio 1956 van 265,voor 115,electr. gram. met 3 snelheden f 25,heren fiets met licht 17,50: pr. sleestofzuiger. 125 Volt, 20.—. Oude Vest 157. Z Te koop: ruim 2000 2 x verspeende tomatenplan ten. Monymaker. C. J. Huigsloot. Mgr. Noord- manlaan 86. De Kwakel, tel. K 2975-671.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3