Laura werd besloten met een grandioze ontvangst in Alphen De dochter Onverwacht noodweer dwong tot noodlanding op vliegveld Eelde BOUWERS ZATERDAG 14 JULI 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 De negende AJphense Rijwielvier- dM|M, de Laurarit is vrijdagmiddag beëindigd met een traditioneel, gran- Éoie intocht van de deelnemers te Alphen a. d. Rijn. Men verzamelde in Bodegraven, op het terrein voor het beursgebouw en het was wel een paar kilometer lange bloemrijke en feestrijke stoet, die, zich voortbewoog naar Alphen a. <L Rijn en daar als het ware als oen levend bloemencorso binnen reed door een haag van mensen, die in een ononderbroken rij de Lauria- nen toejuichten en rijkelijk met bloemen overlaadden. Vanaf de Dam- se Rijnbrug zag 't zwart van de men sen. Aan de gevels wapperden de vlaggen, serpentines werden over de rijders uitgestrooid, zodat de deel nemers, verminderd met slechts vier uitvallers van de vier dagen, op het parkeerterrein bij het Nutsgebouw arriveerden als een deinend bloemen veld. De feeststemming onder hen was groot. Slechts enkele dames was het huilen nader dan het lachen, van wege de zere ledematen. De laatste dag, waarop men de route naar Rotterdam te verwerken kreeg deze was voor beide groe pen even groot, in tegenstelling tot de voorgaande dagen waarop de lange groep 150 en de korte plm. 100 km. moest trappen was licht. Men had veel pauzes kunnen houden en besteedde meer tijd aan bezichti gingen enz. Het weer was prima en dit bevorderde mede de glorieuse intocht piet veel glans en vreugde. Burgemeester Witschey zei in zijn slottoespraak: „Maak in uw eigen kring razende reklame voor de Lau ra opdat het aantal het volgend jaar het dubbele worde van nu". Laatste reis. Tijdens de laatste rit vonden en kele kleine ongevalletjes plaats. De E.H.B.O.-dienst, evenals de techni sche reparatie dienst van de heer Dusoswa, hebben de afgelopen dagen prima bijstand verleend. Was het vorig jaar mej. Mien van Vliet tot Miss „Laura" uitgeroepen en mocht zij de intocht zetelend op het daik van een auto meemaken, dit jaar viel die eer te beurt aan mej. Map Bos (23) te Nieuwveen. Miss Laura 1955 maakte de Laura dit jaar voor het laatst mee. Over enkele maanden gaat zij emigreren. Voor wij in onze krant de Laura gaan besluiten, willen wij extra aan dacht besteden aan de Leidse poli tie, die met zes man heeft deelgeno men, niet als groep, omdat het aan tal dan tenminste 10 had moeten zijn maar individueel. Het zijn de heren J. We6tbroek, sport-instructeur en secr. van de Leidse Politie Sportvereniging, E. de Jong, B. J. Verdoes, D. v. d. Boo- gaart, J. G. Bor, D. Zandstra, van van wie de heer de Jong voor de der de maal meerijdt en de rest voor het eerst. Deze mannen waren de enige politie functionarissen, die de korte afstand hebben verkozen. Zij werden weldra populair onder de korte af stand rijders. Zij logeerden bij colle ga's in Alphen en gebruikten hun warme maaltijden, gelijk hun colle- .a'e van Den Haag, Rotterdam en Jtrecht, in de gemeentelijke nijver heidsschool waar mej. N. van Beest, de directrice en haar helpsters daar voor zorgden. De deelname van de politiekorp sen in het algemeen werd op prijs gesteld. Burgemeester Witschey vond dat zulk kontakt van politie met de burgerij de handhavers van de wet van een andere zijde leert kennen en dit werkt nuttig voor beide par tyen. Dankwoorden. In de Nutszaal, waar alle deelne Met het oog op het Dlympisch hockeytoer- nooi te Melbourne en de toer, die het Neder- landse hockeyteam daarna gaat maken, heeft de elftalcommis sie van de Koninklijke Nederlandse Hockey- bond 20 spelers ver zocht zich vast te laten inenten. Uiter aard is het nog niet mogelijk, zoals de heer De Waal, coach van het nationale hockeyteam ons meedeelde, nu reeds de spelers aan te wijzen, die de reis zul len meemaken. Vier maanden zijn er nog voor de boeg voordat het olympisch toer. nooi begint en in die tijd kan nog veel gebeuren. Het is logisch, dat de spelers van het nationale team, dat vorig sei zoen zulke fraaie successen boekte, op de eerste plaats in aanmerking komen, maar zij zullen toch in de komende maan den moeten bewijzen de goede vorm t€ hebben behouden, alvorens een definitie ve keuze voor de officiële ploeg wordt gedaan. Na een korte rustperiode begint op zaterdag 21 juli weer de centrale training te Laren onder leiding van Rex Norris, terwijl op 1 augustus Chris Berger de spelers weer wekelijks onder zijn hoede krijgt voor de conditietraining. Zeer waarschijnlijk zullen hiervoor worden uitgenodigd: Doelverdedigers: Mulder (Amsterdam) en Honnebier (BMHC). Achterspelers: Terlingen (Be Fair), Drijver (Togo) en Keulen (Amersfoort). Middenspelers: Wagener (Hilversum) Loggere (Laren), Van Dijck (Kampong) Marres (Laren) en O verdijkink (SHC). Voorwaartsen: Hooghiemstra (SCHC), Van Grimbergen (HTCC), Van Erven Doorens (Laren), Bouwman (BMHC), Van Beaumont (Togo), Kristen (DKS) en Zwier (SCHC). De drie spelers die het 20-tal comple teren, De Ruiter DKS), Coehorst (Venlo) en Miedema (BMHC) zyn dan de reser ves, die in geval van nood onmiddellijk moeten overkomen, hetgeen waarschijn lijk niet voor Melbourne nodig zal zijn, maar misschien wel daarna tijdens de toer door India, Pakistan etc. mers bijeen waren, sprak ook de heer P. Stouthqmer, voorz. van de Laura enkele wootden. Hij bedankte alle medewerkenden, bracht hulde aan de deelnemers voor het enthousias me waarmede zij hun prestatie heb ben geleverd en reikte tot besluit de groepsprijzen uit, terwijl later de heer Loef de individuele prijzen heeft uitgereikt. Namens de deelnemers sprak de heer Franzen, hoofdagent van poli tie te Schiedam een dankwoord aan bestuur. Voor de dames die de Laura voor de 8e en de 9e keer hebben uitgere den, wachtte nog een verrassing, waarvoor de boekhandelaar Van Zwieten had gezorgd. Enkele tientallen hebben zich nu reeds laten inschrijven voor de ju bileum-rit volgend jaar, de 10e keer. Het Laura-rijwielfestijn 1956 werd vrijdagavond in het Nut beslo ten met een gezellige avond. PAARDENSPORT A. PANTCHOULIDZEW ZESDE TE AKEN. Tijdens het internationaal concours hippique te Aken heeft onze landgenoot A. Pantchoulidzew met „Lascar" in de dressuurprijs om de Engelbert-prijs een fraaie prestatie geleverd. Hij eindigde op de zesde plaats met 38.6 punten. Win nares werd Annelies Küpers (Duits.) met „Afrika" 44 punten. De Zwe^d Harry Bold jr. klasseerde zich met „Brokat" tweede (42.7 pnt.) en de olympische kampioen majoor Henri St. Cir met „Per- fekt" werd derde (41.7 pnt.). In een tweede dressuurprijs, welke door Tennelore Weygand (Did) werd ge wonnen met „Perkunos" (665 pnt) be zette onze landgenoot met „Lascar" de zevende plaats (560 pnt). In dit nummer moest de olympische kampioen met „Perfekt" tevreden zijn met de vierde plaats (616 pnt). De heer A. Schram (Ned.) met „Jeep" kreeg 521 punten en ontving daarvoor de tiende prijs. DUIVENSPORT Leidse Concourscommissie. Wed vlucht met oude duiven vanaf Pont St. Maxence. Aantal vogels 975, gelost te 6.15 uur met zuidwesten wind. Ie Duif te 9.45.02 uur. Uitslag: H. Fasel (2) 1; J. v. Albada (5) 2; J. Plug (11) 3; P. Duivenvoorden 12) 4; A. Singeling (4) 5; J. v. Alphen (4) 6; C. Plug (11) 7; J. Deegen (2) 8; P. d'Haens (8) 9; H. Moe- nen 3) 10; C. de Groot (2) 11—23; Otten —Dekker 5) 12; Theil—v. Wissen (10) 13; W. Hoek (11) 14; Gebr. Passchier (11) 15; N. Hoogervorst (7) 16; D. Buf (4) 17 A. v. d. Hulst 4) 18; N. Oudshoorn (5) 19 N. Bemelman (1) 20. Vriendenklub (1); LPC (2); Blauwkras (3); Reisduif (4); Bonte Duif (5); Co- lumba (6) Rijnklievers (7); Voorschoten <8); Warmond (9); Wassenaar (10); Noordwijk (11); Noordwijkerhout (12). Wedvlucht met oude duiven vanaf St. Vincent plm. 1044 km. In concours 59 vogels, gelost te 10.30 uur met westen v/ind. F. Hofman 1; J. Brouwer 2; J. Passchier Hz. 3; Hoekde Vries 410; G. v. Albada 515; J. Rakhorst 67 912; Gebrs. Passchier 8; J. Beekman 11; A. Djjsselbloem 13; M. Jongeleen 14. ATLEftTÈK DE AA A-KAMPIOENSCHAPPEN. In het White City stadion te Londen zyn de wedstrijden begonnen om de Britse AAA-kampioenschappen. In tegen- ■telling tot de Amerikaanse kampioen schappen, welke tevens als een defini tieve selectie voor de olympische ploeg gold, zal de keuze voor de Britse olym pische ploeg niet uitsluitend van deze kampioenschappen afhangen. Wel hebben de leden van de keuzecommissie toegeg- ven, dat de prestaties van deze kam pioenschappen van zeer grote invloed zullen zijn ,maar voor de definitieve selectie zal met de prestaties over het gehele seizoen rekening worden gehou den. De enige belangrijke atleet die niet aanwezig is, was Gordon Pirie. de nieuwe wereldrecordhouder op de 5000 meter Zoals bekend belette een beenblessure hem aan de wedstrijden deel te nemen. Hij zou op de mijl uitkomen en de vraag wat deze succesvolle lange afstandloper op de mijl zou doen tegen de specialis ten Brian Hewson, Ken Wood en Derek Johnson werd dus niet beantwoord. Nu kwamen deze drie goed door de series evenals de Belgen Ballieux en Lan- genus. Vandaag wordt de finale gehou den. Ondanks het feit, dat de wedstrijden werden gehouden bij koud weer, terwijl bovendien een fijne motregen later over ging in flinke regenbuien, werden er toch verschillende goede prestaties verricht. Palmer won het kogelstoten met 16.51 meter, een nieuw kampioensrecord. In de eerste serie van de 100 yards viel de prestatie van een 18-jarige schooljongen op. John Yong, die voor het eerst in zijn atletiekloopbaan van startblokken gebruik maakte en een tijd noteerde van 10.1 sec. Allday won het kogelslingeren met 57.27 meter, waarmede hij boven het officiële Engelse record bleef. Hij heeft reeds een keer de 58.293 meter ge haald, maar deze prestatie is nog niet erkend. De 220 yards horden was voor Vine in 24.5 sec. en het verspringen was voor Cruttendon met 7.25 meter. Het grootste succes van deze eerste dag was de race ovecr 6 mijl, waarbij Nor- m Sando beiden beneden het Britse record van Gordon Pirie kwamen. Ken Norris, een 24-jarige Londenaar en de Britse hoop voor een olypische titel, won de strijd in 28 min. 13.6 sec. Het Britse record stond op naam van Pirie met 23 min. 19.4 sec., en werd eveneens in het White City stadion drie jaar geleden gemaakt. De 26-jarige Frank Sando ging slechts 0.6 sec. later over de eindstreep. Met 28 min. 14.2 sec. bleef ook hy bin nen het Britse record. WATERPOLO LWV I—ZWIP m 8—0. Ook in deze wedstrijd waren de Leidse Watervrienden overwegend sterker en met doelpunten van J. v. d. Hulst (2x) en v. d. Wild werd met rust reeds een 30 voorsprong verkregen. Na de rust ongeveer een zelfde spel- beeld met steeds LWV in de aanval. V. d. Wilk bracht de stand op 40, waarna J. v. d. Hulst zo schotvaardig was dat hij de resterende doelpunten voor zijn reke ning nam. LWV II—DES II 4—1. „Nee, dank u, ik koop geen bloe metjes meer. Ik ben getrouwd". Voor opnamen, waaifoij men zeer sterk afhankelijk was van de weers omstandigheden had een Ameri kaanse filmmaatschappij een Indiaan in dienst genomen, die fenomeen was op 't gebied van de weersvoorspel ling. Drie keer per dag werd de man geraadpleegd en steeds had hij het bij 't goede eind. De producer was in zijn nopjes met de kracht.tot de Indiaan op zekere dag in staking ging. Geen mens kon hem bewegen aan 't voorspellen te gaan. „Waarom dan niet?", schreeuwde men wanhopig. „Platvoets radio kapot zijn", ant woordde de Indiaan. Raar. Er kwam iemand een café binven. Hij bestelde een borreltje, dronk het op en liep vervolgens tegen de muur op, langs ihet plafond en verdween omgekeerd door de deuropening. „Wat een rare kwast", zei een van de gasten. „Ach ja", antwoordde de kastelein. „Hij zegt nooit goeie dag". Nooit doen. Zakenman reeds jaren in 'n proces gewikkeld)„Ik krijg genoeg van het hele gedoe. Ik geef 't op!" Advocaat: „Niet doen, mijnheer! Doorgaan tot de laatste cent". Moeilijk. 'n Heer stapte groen en geel van treinziekte uit bij het stationnetje, waar een kennis hem reeds op wachtte. „Excuseer me", zei hij, „maar ik kan niet achteruit rijden". „Waarom heb je dan niet gevraagd of degene, die tegenover je zat van plaats wilde ruilen?" „Dat was juist de moeilijkheid; er zat niemand tegenover me". Definitie. Onderwijzer: „Wat is een pessi mist?" Leerling: „Dat is een optimist, die geprobeerd heeft zijn theorieën in practijk te brengen". Hatelijk. „Gefeliciteerd met je verloving. Hoe ziet je meisje er eigenlijk uit?" „Oh, zij is in alles mijn tegenpool!" „Zo, dan heb je in ieder geval een goeiê smaak." Vacantie. 'n Jóng paartje, dat op vacantie was, keek de ogen uit naar een boer, die een koe melkte. „Wat 'n moeite doet zo'n man", merkte zij op, „terwijl je in iedere winkel net zoveel melk kunt krijgen als je hebben wilt". ■"3> „Twee jaar lang heb ik haar iedere week een brief geschreven en nu heeft ze zich met een postbode verloofd". NIEUW AVONTUUR VAN ZEPPELIN Mast ontbrak De Duitse elixer-fabriek, die enige tijd geleden het plan opvatte om Ne derland per zeppelin mede te delen, hoe prettig men zich wel met haar elixer gaat voelen, heeft niet direct over publiciteit te klagen bij haar tocht over Nederland, want nadat 't luchtschip bij aankomst in Neder land te Ypenburg aan de deurwaar dersketting te terecht kwam, is het aan het einde van zijn tocht giste ren bijna definitief op de grond te Eelde terecht gekomen. De zeppelin steeg gisteren van Leeuwarden op voor zijn laatste tocht boven Nederland met als eind punt Ypenburg, waar hij op de uit slag van het geschil moet wachten, dat is ontstaan tussen een Neder lands en een Duits reclamebureau en om te voorkomen, dat een sterke Westenwind het luchtschip toevallig naar een Duitse haven zou drijven, vergezelde een militair de vliegers op hun tocht. Deze militair kon ech ter niet verhinderen, dat het lucht schip in een zwaar onweer verzeild raakte en zover uit de koers gesla gen werdi, dat het na uren dwalen totaal onverwacht boven het vlieg veld Eelde verscheen. Daar geraakte men in verlegen heid, omdat er ter plaatse geen lan- dingsmast voor zeppelins aanwezig i6, maar de piloot vond de oplossing. Hij liet het luchtschip tot op enkele meters boven de grond dalen en smeet toen een paar touwen uit. Een dozijntje grondwerkers van het vlieg veld Eelde wist het touw te pak ken te krijgen en de luchtreus vast te leggen, zodat zowel schip als in zittenden ongedeerd de grond be reikten. Vanochtend heeft de zeppelin koers gezet naar Ypenburg, waar het einde van het geschil afgwacht zal worden. Glazenwassers in Den Haag staken De glazenwassers in Den Haag zijn in staking gegaan omdat de werkge vers weigerden de drie procent in eens over het loon van 1955 uit te keren. Tegen woensdag zou ln het ge bouw van de stichting van de Arbeid een bespreking gehouden worden met het college van rijksbemidde laars en de werkgevers, doch laatst genoemden verschenen daar niet om dat de glazenwassers toen reeds in staking waren gegaan. De algemene bedrijfsgroepcentra le van het NW heeft zich nu achter de staking gesteld en wil tot een lan delijke actie overgaan. BEEN AFGEKNELD. Bij het afmeren in de IJmuidense middensluis is het linkerbeen van de 28-jarige opvarende W. M. uit Ede van de kustvaarder Ursaminor, door een staaldraad afgekneld. In het St. Anithoniusziekenhuis te IJmuiden-Oost moest het been wor den afgezet. krijgen de drie procent Het college van rij'ksbemiddeïaars heeft, zo deelt het ons mede, met in gang van heden goedgekeurd een. overeenkomst tussen de werkgevers- en arbeidersorganisaties in het bouw bedrijf, waarin de lonen met drie procent werden verhoogd en enkele sociale voorzieningen werden verbe terd. De vraag of eventueel de drie procent zal mogen worden doorbere kend, is op het departement van Economische Zaken in studie. Te vens is door het college van rij'ksbe middeïaars een bindende regeling afgekondigd ter sanering van het vorstverletfonds, welke sanering noodzakelijk was geworden tenge volge van de twee langdurige vorst perioden in de afgelopen jaren. Vakantieganger vond brandkastje Vier jaar na inbraak Een vakantieganger, die in de om geving van Hoenderloo kampeert, heeft diep in de bossen een brand kastje gevonden, dat een gouden horloge en een zilveren broche be vatte, die samen een waarde van enige honderden guldens vertegen woordigden. Hij stelde de politie van een en ander in kennis. Het onderzoek wees uit dat het brandkastje in mei 1952 ontvreemd bij een inbraak die plaats vond bij een kapper aan de Hoofd straat in Apeldoorn. In het brandkastje bevond zich destijds een bedrag van ruim duizend gulden alsmede het horloge en de broche, waarvan de waarde waar schijnlijk niet juist door de inbreker is getaxeerd. VAN DE PRESIDENT door E. PHILLIPS OPPENHEEM 38) „Och", zei hij, „ze zal me heus wel te woord staan. Wees daarvoor niet bang. Het is mijn recht dat zal ze moeten toegeven". „Mijn twijfel komt voort uit haar houding van gisteravond", merkte Dene op. Ze waren bij de deur gekomen en Rimarez klopte aan met zijn rijzweep. Er werd niet dadelijk opengedaan. Dene meende stemmen te horen in haar zitkamertje, doch toen Rima rez nogmaals en luider klopte, werd de deur geopend. Ze was alleen. Ze keek weifelend van de een naar de, ander. Dene die haar instinctieve af keer van de man naast zich opmerkte, was blij dat hij was gekomen. Na die eerste blik negeerde ze verder Rimarez en sprak rechtstreeks tot Dene. „Wilt u mij spreken?", vroeg ze zacht. ,Wilt u naar binnen komen?" „Kapitein Rimarez wenst u te spre ken", antwoordde Dene. „Als u be reid is hem te ontvangen, zal ik heengaan". „Ik wil absoluut niets met Kapi tein Rimarez te maken hebben", ver klaarde zij beslist. „Ik ben u zeer verplicht voor uw hulpvaardigheid, mijnheer Dene. Ik hoop, dat u mdj tegen de beledigende aanwezigheid van deze man zult beschermen." Rimarez vloekte binnensmonds. Erg lief en gehoorzaam om zo te gen je echtgenoot te spreken", merk te hij op. Zij wierp hem een blik vol onuit sprekelijke minachting toe. Dene stond stil. Een ogenblik scheen alle gevoel uit Ihem te zijn geweken. Het was dus waar! De vorige avond had hij Rimarez's woorden beschouwd als louter dxonkenmansgezwets. Maar zijn beslistheid van deze morgen en de kalme toon, waarop hij die woor den herhaald had, lieten bijna geen twijfel meer over. Dat Rimarez van alle mannen nu juist haar echtgenoot moest zijn! Een dronkaard, en laf aard en een snoever! In spanning had hij gewacht totdat hij het haar zou horen ontkennen, maar ze zweeg. „Kom", zei Rimarez. „zeg tegen mijnheer Dene, dat hij niet langer hoeft te wachten. Niemand mag zich tussen man en vrouw plaatsen. Ik heb je wat te zeggen". Hij stapte naar voren maar zij bleef op de drempel staan. Ze keek Dene recht in het gelaat en zei: „Gij moet beiden binnen komen. Ik moet mijnheer Dene iets vertellen". Rimarez .wierp een boze blik op haar maar ze merkte die niet. Ze gingen alle drie naar haar zitkamer. Tot Dene's verbazing was die leeg. Toch had hij stellig stemmen gehoord Hij keek rond en begreep er niets van. Er was een deur aan de andere kant van de kamer, maar die was ge sloten. Hij keek Ternissa aan en zag, dat zij hem gadesloeg Zij raadde zyn nieuwsgierigheid, maar bevredigde die niet. Overigens leek het hem on beduidend of er iemand bij haar was geweest of niet, als hij dacht aan de waarheid die hij zoeven vernomen had. Ternissa vroeg hun niet te gaan zitten. Rimarez en Dene stonden zo ver mogelijk van elkaar af. De eerste met 'n cynische glimlach om zijn dun ne lippen, maar met zekere tekenen van onrust in zijn dwalende blikken en zijn zenuwachtig trekkende vin gers. Dene heel stil en bedaard, want de schok van de bekentenis was groot geweest. „Mijnheer Dene", zei ze kalm, „ik ben u een verklaring schuldig. Ik wens die af te leggen in tegenwoor digheid van kapitein Rimarez". „Dat is niet nodig, tenzij u er op staat", antwoordde Dene. „Ik sta er op", ging ze met enige heftigheid voort. „Ik wens u te doen begrijpen, hoe het gekomen is dat ik ooit met die man getrouwd ben. Hij heeft u verteld, dat hij mijn echtge noot is. Het is de waarheid. Maar gelukkig voor mij zag in spoedig in, v/at voor soort man hij is. Vanaf dat ogenblik hèeft hij zelfs mijn hand niet meer aangeraakt en zal dat ook nooit mogen doen." „Dat zullen we nog wel eens zien", viel Rimarez woedend in de rede. „Kapitein Rimarez werd met mij in kennis gebracht door de man, die heni had meegenomen naar Engeland Dat was de man, wiens vriend Rima rez beweerde te zijn het was Ar nold Sagasta. Dene uitte een kreet van verbazing. Hij had, vreemd genoeg nooit gedacht dat Sagasta tot haar in betrekking stond. „Van het ogenblik af, dat Rimarez mij ontmoette, deed hij mij de twij felachtige eer aan van mij het hof te maken. Het liet hem koud, dat ik reeds verloofd was met zyn vriend. Hij deed alles wat hij kon, om mis verstanden tussen ons in het leven te roepen. De middelen, die hy aan wendde, waren meer dan verachte lijk. Ik zal er niet verder over uit weiden. Ik schaam me, zó te zijn mis leid. Ik brak myn verloving met Ar nold af in zulke bewoordingen, dat hij niet eens een nadere verklaring wenste te vragen. Zelfs nü nog kan ik mij niet begrijpen, hoe ik er toe kwam, ook maar een ogenblik naar de woorden van die verrader te luis teren". Ze wees minachtend naar Rimarez. „Ik had toen een zeer onaangenaam leven. Ik woonde in bij een tante, die eigen dochters had en die my beschouwde als een lastige indringster. Hij was, of althans scheen een geheel ander persoon dan thans. Ook leed ik zeer onder wat ik meende Arnold's verraad té zijn. Kortom ik stemde toe in een huwelijk en we trouwden. Maar nauwelijks was het huwelijk gesloten of ik begreep hoe deze man mij had misleid en bedro gen. Ik reed naar het huis ven myn tante en heb nooit meer van Rimarez gezien, totdat ik in San Mario aan land stapte. Dat is het verhaal van mijn huwelijk". „Et bëvestig alles wat myn vrouw gezegd heeft", merkte Rimarez koel tjes op. „Het is min of meer waar. Ik was verliefd op haar en heb een beetje geïntrigeerd, om haar voor mij te winnen. Maar dat neemt niet weg, dat ze mijn vrouw is". Ternissa negeerde hem geheel en al en wendde zich nogmaals tot Dene die haar met deernis aankeek. „Nu moet ik u nog wat vertellen, v/aarom ik naar San Marino bij' ge komen", ging zij voort. „Dat is ook al het gevolg van Rimarez geïntri- geer, zoals hij dat noemt. Toen ze beiden in San Marina waren terug gekeerd, wist hij te bewerken dat Sagasta werd gearresteerd en in de gevangenis geworpen. Vervolgens schreef hij naar Engeland. Arnold, zei hij, was een gevangene en ter dood veroordeeld. Hij alleen kon hem redden en hij wilde dat wel doen, onder een voorwaarde evenwel: dat ik naar San Marino terug zou komen om daar als zijn vrouw naast hem te leven. Ik schreef terug dat ik zou komen, want ik was vast besloten, dat Arnold op een of andere 'wijze moest worden gered. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6