F. 1 Masti DE OPRUIMING H. F. M. Donders BIOSCOPEN Sovjet-Unie stelt atoomconferentie voor J. de Graaf van prot. chr. fractie werd tot wethouder gekozen J. de Bruyne D. Gaasbeek Dr. C. C. Kok-vanfllphen Mej. B. I Matthijsen 0 ZATERDAG 14 JULI 1956 DE LEIDSE C0URAJ1T EERSTE BLAD - PAGINA 3 DE LEIDSE Casino draait deze week „Achter de schermen van SCotlahd Yard", een titel, die verwachtingen oproept, wel ke ook volledig beantwoord worden. „Het politie-ibedrijf" heeft voor de buitenstander altijd een waas van romantiek, maar de werkelijkheid is anders. In deze film ziet men wat er allemaal gebeurd als er een baby verdwenen is. Hoeveel mensen er in de speurtocht wörden betrokken en hoe onafzienbaar groot het terrein is, dat zij moeten uitkammen. Alles dient met de grootste nauwkeurigheid te geschieden en intussen dwarsboomt een wanhopig ouderpaar de activiteit van de recherche, 't Is allemaal heel menselijk weergegeven en juist daar- daarom leeft men met de flim mee. Degenen, die van speurfilms houden, zullen ervan genieten. Voor 14 jaar en ouder. Lido. Oorlogsfilms zijn er al talrijke geweest en deze kan er dus ook nog wel bij. Het verhaal brengt ons in Italië, waar in 1944 de Ame rikanen zijn binnengetrokken. Een groepje van hen wordt gevormd door Dave Fairchild, die een rijke vrouw heeft, Willy Dley, die op zijn zak leeft en al zijn geld aan zijn vrouw zendt om er na de oorlog een res taurant van te beginnen, en ser geant Ewald Wollaston, een vrijge zel, wiens vader een dronkaard was en die een gedegen opvoeding heeft gehad bij een oom. Daarom drinkt hij niet, gaat hij niet om met vrou wen en staat dus eigenlijk zo'n beet je buiten de troep. Zijn „vrienden" willen hem in aanraking brengen met een meisje, huren haar af en het contact komt tot stand. Maar geheel anders dan bedoeld was, want het meisje heeft sergeant Ewald spoe dig lief en wenst niet anders dan een nieuw leven te beginnen. En die liefde is wederkerig totdat de ser geant tot de minder anagename ont dekking komt welk leven zij achter de rug heeft. Dat betekent natuurlijk het einde en het oorlogs-leven gaat weer door. Op patrouille valt Willie Dwley en Fairchild weet de gewon de sergeant veilig naar het kamp te brengen. Men krijgt in deze film een blik op de harde werkelijkheid van de oorlog, op de excessen er van en het zien er van zal ongetwijfeld tot na denken stemmen, .bezinning brengen en opwekken tot behoorlijk leven. De KFC keurde de film voor 14 jaar, doch niet alle details zijn voor deze leeftijdsgrens geschikt. Luxor. Sissi. Een idylle rond de verloving van de Oostenrijkse, mo narch Franz Joseph met zijn nichtje Elisabeth (Sissi) is het onderwerp van de Herzog-film, die deze Week in Luxor draait. De lieve Romy Schneider, speelt in dit pretentieloze blijspel de hoofd rol. Zij dartelt over het filmdoek al6 een onschuldige bakvis tot vermaak en ontroering van jong en oud. Op de aankondiging voor deze film boven de ingang van het Luxor- theater zijn kleurige zeepbellen ge schilderd. De reclame-tekenaar heeft hiermede de geest van de film goed getroffen. Zij is een reeks van kleu rige zeepbellen, waarnaar het aan genaam is te kijken, maar die een korte levensduur hebben. De rijkgekleurde hofscènes en de natuuropnamen van het Oostenrijkse landschap zijn tevens het bekijken waard. Alle leeftijden. Trianon. „Veiboden vrouwen" (Donne proibdte) is een Italiaanse film en wederom een typisch staaltje van het realisme dat de tegenwoordige Italiaanse flimkuinist kenmerkt. Men windt er geen doekjes om, maiar maakt het ook niet slechter of drama tischer dan het is; men laat onnodige franje weg, doch weet in de detail tekening trekjes in te lassen, welke de sfeer raak treffen. Het verhaal van Verboden vrou wen" is in de kern diep tragisch. Het begint met een poging tot zelfmoord, waarmee met één slag de innerlijke voosheid van het „leven van plezier" wordt onthuld. Drie vriendinnen van het slachtoffer krijgen door dit dra matisch voorval gelegenheid zich te bezinnen; de één laat haar dochtertje over komen en besluit zich voortaan geheel aan het kind te wijden; de an dere krijgt de kans te trouwen; doch ziet zich deze kans weer ontglippen en wordt gedood; terwijl de derde die aan een hartkwaal leidt, in arren- moede weer terugkeert tot haar „be roep". Het slachtoffer zelf geneest en treedt in het klooster. Het is een verhaal, dat de tragiek weergeeft van jonge vrouwen, die eenmaal van de rechte weg zijn afge weken en aan wie de terugkeer tot de normale maatschappij- wordt ontzegd, omdat zij nu eenmaal „verboden" zijn geworden. Omwille van het milieu, waarin de geschiedenis zich af speelt, dient deze film voorbehouden te blijven voor gerijpte volwassenen. Rex. „Het bataljon der gedoem- den" is het 'befaamde en beruchte vreemdelingenlegioen, dat _n de woes tijnen van Noord-Afrika wordt inge zet om dit barre land te pacificeren. Dat is een 'hards, meedogenloze taak in een land, dat evenmin mededogen kent, en daarom heeft dit thema een grote aantrekkingskracht voor de cineasten. Hier zijn bovendien nog heldenfeiten te fantaseren en daar aan heeft men zich in dit filmverhaal dan ook naar hartelust overgegeven. Dit woestijnverhaal is te genieten door personen boven de 18 jaar. N00R9WIJK Ernstige ontploffing Bij de fa. J. Vink aan de Voorstraat kwam een client om een compressor te laten vullen. Plotseling ontplofte het apparaat met een harde knal, die tot ver in de omgeving van de straat te horen was. Het deksel vloo^ zo dicht langs een man, die in de garage stond, dat diens kleding beschadigd werd en scheerde over een op de weg geparkeerde gloednieuwe wagen door een matglazen ruitje van café-restau rant „De Beurs". Hier sneed het dek sel een kroonlamp af en bleef daar na in de muur steken. Enkele ruiten van de garage werden verbrijzeld. Het mag een wonder genoemd worden, dat deze ontploffing alleen materiële schade heeft veroorzaakt. Noordwijk en Menton wisselen leer lingen uit. Nadat een groepje jon gens uit Menton op kosten van de ge meente Noordiwijk in de badplaats hebben gelogeerd, fullen a.s. maandag twaalf leerlingen uit Noordiwijk naar Menton reizen. Deze leerlingen gaan onder leiding van de heer S. W. Neefjes en. zullen van 17. tot en. met 31 juli gast zijn in Menton. De ver blijfkosten komen voor rekening van de gemeente Menton, maar dé reis kosten zullen zij uit eigen zak moeten betalen. Mulo-examen. Voor het mulo examen slaagde de heer A. Kuijt en voor het diploma A, H. Schmohl. De heer W. J. H. Kouwenhoven is gepromoveerd tot doctor jin de letteren en wijsbegeerte op een proef schrift „Nimiborn" (a study of social change and social-economie develop ment in a New Guinea society. WASSENAAR Gashouder in vorm van reuzenvoetbal Op het gemeente-terrein aan de Haven,-achter de twee oude gashou ders wordt sinds enkele weken door Duitse specialisten op dit gebied ge werkt aan de constructie van een nieuwe gashouder, die in geen enkel opzicht lijkt op het gebruikelijke type: het wordt een bolvormige gas houder, met een diameter van bijna 18 meter, die rust op drie betonnen steunpunten. De bol zal een inhoud hebben van 300 m3, maar 15.000 m3 gas kunnen bevatten, omdat het on-, der druk van 5 atmosfeer opgesla gen kan worden. Daarin schuilt het grote voordeed van dit nieuwe type gashouder, dat na de oorlog in Duitsland op vele plaatsen is gebouwd. In Ne4erland{ is Wassenaar de tweede geijieente, die tot de bouw van een dergelijke gasbol overgaat; verleden jaar» kwam in Heerlen de eerste Nederlandse bolgashouder gereed. De bolgashouder wordt opgebouwd uit 48 platen van 16 mm dik staal, die elk bijna 300 kg wegen. Twee van deze platen worden telkens aan elkaar gelast tot een segment, en uit 24 van deze segmenten wordt de bol geconstrueerd. De platen worden met behulp van een 43 meter hoge kraan op hun plaats gebracht en vastge- last. Rondom en in de bol groeit, naar mate het werk vordert, een ingewik kelde stelling, waarvoor niet minder dan 1200 planken nodig zijn! Tegen het einde van deze maand hoopt men met het laswerk en de controle van de lasnaden met be hulp van röntgen-onderzoek ge reed te komen. Eindexamens Rijnlands Lyceum. Aan hét Rijnlands Lyceum slaag den voor het eindexamen H.B.S.-B. de dames G. Groene veld Meijer en H. Kirchmann en de heren A. van Duuren; F. Elion; D. van Ewijk; G. Goslings; R. v. Hurde; U. Heerona; D. Jaeger; J. de Jager; A. Meerburg; H. Reyers; A. Ros; B. Rosman; H. Snater; W. Snel; P. v. d. Stigchel; G. Westgeest en P. Wijlacker. Gedurende het a.s. week-end kan men zich voo^ medische hulp in spoedgevallen wenden tot de artsen: H. W. Plink, Lange Kerkdam 66, tel. 0075 en J. H. Jaarsana, Wittenbur- gerweg 106, tel. 9676. Van zaterdagavond tot de vol gende week zaterdag wordt de apo- thekersdienst, pa sluitingstijd, waar genomen door: apotheek O. A. Sin- gelenberg, Rijksstraatweg 729, tele foon 9142. Op zondag 15 juli a.s. wordt de doktersdienst waargenomen door: dr. H. Kwint, Sassenheim, tel. 7253, dr. A. W. Bots, Voorhout, telefoon 7393. Z0ETERW0UDE- LEIDERD0RP K.A.V. De leden van de Katho lieke Vrouwenbeweging hebben een prettige dag gehad met hun reis naar Valkenburg. Des morgens om 6 uur vertrokken de dames reeds vanaf de Hoge Rijndijk met als eerste stop plaats de Brabantse plaats Best, voor het gebruik van de koffie. Na dit welkome oponthoud ging de reis rechtstreeks naar Valkenburg. Na van al dat mooie natuurschoon te hebben genoten volgde de tocht naar Wittem, waar de lunch werd ge bruikt. Vandaar door het mooie Bi*a- bantse land naar Den Bosch, waar een keurig diner gereed stond. Na de versterking van lichaam en geest volgde de laatste vrolijke tocht naar huis, waar men omstreeks kwart voor twaalf in goede welstand arri veerde. Volgende week dinsdag 17 juli zul len de dames een excursie houden naar de Zilverfabrieken in Voorscho ten. Per bus wordt er des namiddags te kwart over een vertrokken, terwijl per fiets de aftocht zal plaats hebben om half twee bij de Leiderdorpse brug. Een torpedo tegen Euratom De Sovjet-Unie heeft een Europese conferentie over oprichting van een regionaal orgaan voor vreedzaam gebruik van kernenergie voorge steld waaraan ok de Verenigde Sts ten zouden kunnen deelnemen. Het voorstel en een begeleidende nota van het Sovjet-Russische mini sterie van buitenlandse zaken zijn Overleg Parijs-Tunis afgebroken De Frans-Tunesische bescprekingen over het terugtrekken van de Franse troepen uit Tunesië zijn vandaag door de Tunesische onderhandelaars afgebroken nadat de leider van de Tunesische delegatie, vice- premier Bebi Ladgham, een in krachtige be woordingen gesteld communiqué had uitgegeven, waarin hij Franse func tionarissen ervan beschuldigde door hun houding en uitlatingen de sfeer te vergiftigen De verklaring werd door Ladgham uitgegeven nadat hij een ontmoeting van een uur had gehad met de Fran se minister voor Marokkaanse en Tunesische aangelegenheden, Alain Savary. Deze ontmoeting was blijk baar bedoeld om de in een impasse geraakte onderhandelingen weer op dreef te brengen. GEMEENTERAAD VOORSCHOTEN In de raadsvergadering te Voor schoten, die gisteravond werd gehou den, is de heer J. de Graaff van de Prot. Chr.-fractie met 14 van de 15 stemmen tot wethouder gekozen in de vacature van de heer C. D. van Oosten. De heer Griffioen, sprekende na mens de Prot. Chr.-fraotie, deelde mede, dat zijn fractie van oordeel was om ook deze keer een candidaat te stellen. De heer Fortanier, spre kende namens de K.V.P., deelde mede, dat zijn raadsfractie van me ning was, dat de candidaat voor het wethouderschap behoorde te komen uit de grootste fractie. Bij voorbe sprekingen bestond op dit punt grote overeenstemming. De heer Pels (P. v. d. A.) verklaarde achter het stand punt van de heer Fortanier te staan. Het voórbverleg is zeer intênsiefge weest. Dep. v. d'. Al .yrdfi bereid ge weest eveneens een pandidaatvFxe stellen. De P. v. d. A.-rractie is echter accoord gegaan met de candidatuur van de Prot. Chr.-fractie, doch zij zal enige reserve in acht nemen t.o.v. de candidaat, omdat deze nog maar kort lid is van de raad en in het bijzonder op zijn bestuurlijke kwaliteiten zal gelet worden. Wij zullen de candi daat steunen, maar bijzonder goed letten op zijn daden. De heer Van Eist deelde namens de V.V.D. mede, de candidatuur van de Prot. Chr.- fractie alle steun te geven zonder enige reserve, waar dit mogelijk is. Na de stemming sprak burgemeester de nieuw-benoemde wethouder toe en feliciteerde hem met zijn benoe ming. Wethouder De Graaff dankte daarna de raad voor het in hem ge stelde vertrouwen. Voor de wqthoudersverkiezing ging vooraf de beëdiging van het nieuwe raadslid de heer E. P. Bakels. Na de beëdiging sprak de voorzitter een kort woord van welkom tot de nieuw gekozene. Vlieringkwestie. De vlieringkwestie in de nieuw te bouwen woningwetwoningen in het plan Vlietwijk is niet geheel van de baan, ondanks dat b. en w. afwijzend adviseerden op de suggesties van enige raadsleden in een vorige ver gadering. Wanneer de stukken terug zijn van het departement zal deze kwestie nogmaals onder de ogen wor den gezien. De heer Fortanier vond een verwijzing met 3 regels naar zijn gestelde vragen inzake geïmporteer de houten woningen maar matig. Hij had gaarne meer aandacht van het College in deze zaak verwacht. Hy adviseert het College uit te zien naar mogelijke houten huizen, die wel de goedkeuring kunnen verkrijgen. Voorzitter zal deze aangelegenheid na de vergadering toelichten. De nieuwe legesverordening werd z.h.st. goedgekeurd. Vergelijkende cijfers, betreffende de legesgelden voor de bouwerij, zullen naderhand nog worden verstrekt. Voor de in richting en aanschaffing van leer middelen voor de openbare ulo stelde de raad een bedrag van 4.207,be schikbaar. Het tennisbanencomplex zal' met1 rietmatten worden be schermd. Dit is ee'n oplossing voor enkele jaren. Daarna wordt ver wacht, dat de beplanting van dien aard is, dat de matten overbodig zul len zijn. De kosten van de rietmatten en de plaatsing daarvan vergt een bedrag van 1250,Aan de stich ting „Rembrandtherdenking 1956" wordt een subsidie verstrekt van een ct. per inwoner of kortweg een bedrag van 60, De oplossing van een toilet, nodig voor de bezoekers van kelderruimten onder de 18 etagewoningen hier zijn ruimten voor de B.B. onderge bracht werd nu gevonden in de vorm van een tweetal garages en een stallingruimte voor openbare werken, waarin dan tevens het toilet kan worden ondergebracht. De heer Dekker vond deze oplossing nog maar matig. Toch werd deze oplossing na enig praten aanvaard. Een oplossing met een sceptictank wees wethouder Schrama als verouderd af. Het beno digde crediet van 8.500,werd ver strekt. Bewoners van de 18 etagewo ningen krijgen voorrang bij huur van de garages. De huur van de garages zal komen op 15,per maand. Twee garages. Ook de bouw van 2 garages bij de nieuw te bouwen 6 middenstands woningen in de Pr. Irenelaan zal doorgang vinden. Ook hier komt de huurprijs neer op 15,per maand. De Fa. Assie eri De Water zal de ga rages bouwen voor de prijs van 4.907,G.S. van Zuid-Holland za gen gaarne enige wijzigingen in de alg. politieverordening van Voor schoten. Deze wijzigingen vastgesteld. B. en w. krijgen de bevoegdheid de plaats van de Paardenmarkt aan te wijzen. In deze raad deelde de voor zitter mede, dat de plaats van de markt zal zijn op de Voorstr. vanaf de Molenlaan tot het huis van de heer Schipaanboord. De overige Voorstraat zal ingericht worden als „Braderie". In de Parkschool en in het eerste gymnastieklokaal zullen enige verbeteringen worden aange bracht welke in totaal een bedrag vergen van 5.400,De raad stelde het crediet beschikbaar. Voorts keur de de raad nog een concept-besluit goed inzake een geldlening van de gemeente met de Rijkspostspaarbank, •e lening \yas groot 500.000,De heer v. d. Hulst vond de gestelde voorwaarden nogal zwaar. De heer De Groot daarentegen complimen teerde het college met hot.gucce§ om 4eze lening af te sluiten. De Voor waarden zoals die gesteld zijn, zijn normaal en gebruikelijk. Een voor deliger lening is thans niet te sluiten, aldus de voorzitter. Verkeersbrigadiertjes. De Ver eniging voor Veilig Verkeer heeft de verkeersbrigadiertjes die het gehele jaar dienst hebben gedaan een gezel lige middag aangeboden. Dat deze dienst goed is geweest blijkt wel uit het feit, dat zich bij geen der posten een ongelukje heeft voorgedaan. Onder leiding van de heren Rob- bertsen en Van Duyvenbode zijn 25 meisjes en jongens gistermiddag naar het Dierenpark in Wassenaar geweest, waar zij zich kostelijk geamuseerd en waar bun bovendien nog een tractaitie werd aangeboden. Het was een kostelijke middag, die de organi satoren de indruk gaf, dat dit wel de juiste manier is om de kinderen, die zo fcrouw hun dienst vervulden, te bedenken. De zondagsdienst der doktoren wordt gedurende dit weekeinde voor spoedgevallen waargenomen door dokter F. H. W. Swen, Veurseweg 20, tel. 2375. Voor de zuster vervoege men zich tot het Gezondheidscen trum, tel. 2177. gisteren overhandigd aan de Ameri kaanse ambassade en alle Europese diplomatieke vertegenwoordigingen in Moskou. Het voorgestelde orgaan zou in de piaats motten komen van de Euratom organisatie omdat laatstgenoemde volgens de Sowjet-Unie ondergeschikt is aan hei militaire machtsapparaat de NAVO waarin de Euratom- I mi den verenigd zijn. Aangercn West-Duitsland is aan gesloten bij de Euratomorganisatie is de kloof lussen dat land en Oosi- Duitsland nog dieper geworden, meent men in Moskou. Een ander ge volg daarvan is dat West-Duitsland weer wapens mag gaan fabriceren en dus in Europa de vrede weer In gevaar kan gaan brengen. Die samenwerking die de Sovjet- Unie voorstelt zou kunnen bijdragen tot uitvaardiging van een verbod van atoomwapens en tot een over eenkomst inhoudende een regeling van het gebruik van alle krensplit- singsrr.aterialen ten dienst van de vooruitgang van de wetenschap en ae techniek en ten nutte van de mensheid. Die samenwerking zou geen bilate rale overeenkomsten behoeven uit te sluiten. Dergelijke overeenkomsten mits gesloten op basis van gelijk- wiardigheid en onder uitsluiting van politieke en economische voorwaar den, zouoen vaak nuttig kunnen zijn. De voorgestelde organisatie zou de onderlinge techn'sche nijstand en d^ uitwisseling van gegevens kunnen regelen, aldus het voorstel. KORTE goh China zal Pakistan tegen wat in Pakistaanse kringen een redelijke prijs wordt genoemd, 60.000 ton rijst leveren. Als gift Voor de slachtoffers van de hongersnood in Oost-Pakistan zal China nog 4.000 ton rijst verstrek ken. Premier Nek roe van India is vrijdag per vliegtuig in Bonn aange komen, waar hij onder anderen door bondskanselier Adenauer werd be groet. -— Nabij Tolima, in Columbië, is vrijdag een autobus met veertig pas sagiers in een droge rivierbedding gestort. Voorlopige berichten spreken van 15 doden en talrijke gewonden. Dit is het derde ernstige ongeluk, dat zich deze week op deze weg heeft voorgedaan. Marktberichten LEEUWARDEN. 13 juli. Kaas. -1 Goudse volvet 1,961,98, Edam mer 40 plus 1,811,82, broodkaas 40 plus 1,831,84. De stemming was redelijk. KATWIJK AAN DEN RIJN, 13 juli Groente. Bloemkool I 40.0067.00, bloemkool II 22.0046.00, bloemkool in 15.00—19.00, bospecn 22.00—35.00, waspeen A 19.0030.00, waspeen B 34.00—38.00, andijvie 6.00—12.00, bos- kroten 5.00—6.00, komkommers 17.00 26.00, doperwten 44.0072.00, pe terselie 4.805.00, princessebonen 128.00—143.00, rabarber 16.00—18.00, selderie 8.30—8.70, sla 5.50—8.90, snij bonen 101.00103.00, spinazie 16.00 18.00, tomaten A 57.00—59.00, toma ten C 51.0053.00, tuinbonen 23.00 32.00, bonenkruid 1.301.40, uien 11.00—13.00, zilveruien 4.30—4.50, aardbeien 1.802.05 per kg. Aardap pelen bonken 10.0013.00, id. grote 13.0017.00, idem Drielingen 11.00 13.00, idem kriel 8.009.00. VINKE VEEN, 13 juli. Groente. Blauwschokkers 5866, doppers 33 58, kassnijbonen 1.061.30, peulen 4979, stambonen 1.361.48, tuin bonen 1118, andijvie 1319, kroten 18, postelein 1117, rabarber 1719, rode kool 17, spinazie 920, spitskool 28, tomaten 5272, waspeen 2025, aardbeien 1.361.88 per kg.; bloem kool 1457, komkommer 8—26, sla 48 per stuk; bospeen 1734, kro ten 58 per bos. ARTS HERVAT A.S. MAANDAG DE PRAKTIJK. Wegens familie-omstandig- heaen wordt vanaf heden de praktijk van voortgezet door ARTS AFWEZIG TOT 1 AUGUSTUS. Waarneming dokterstelefoon 22222. OOGARTS AFWEZIG TOT 6 AUGUSTUS. PRAKTIJK HERVAT. Zweedse heilgymnastiek en massage. AFWEZIG TOT 30 JULI. Complet* reizen, Interes sante routes en excursies, prima, degelijke hotels, des kundige leiders. F. 315.- F. 307.- Nog plaatsen beschikbaar voor: 9 DAGEN ZWITSERLAND F. 230.- vertrek 21/7-4/8-11/8 9 DAGEN VIJF LANDENREIS F. 257.- vertrek 13/7-20/7-27/7-3/8 10 DAGEN WENEN-DONAUGEBIED F. 266.- vertrek 26/7-9/8-23/8 11 DAGEN RIVIERA-ALPEN vertrek 23/7-6/8-20/8 12 DAGEN ITALIE-VENETIE vertrek 24/7-7/8-21/8 12 DAGEN KARNTEN-WÖRTHERSEE F. 270.- 12 DAGEN LUGANO-ITALIE F. 342.- belden vertrek 15/7-22/7-29/7-5/8 14 DAGEN SPANJE F. 395.- vertrek 6/8-3/9 14 DAGEN RIVIERA-ALPEN F. 389.- vertrek 29/7-12/8-26/8 18 DAGEN ROME-NAPELS-CAPRI F. 539.- vertrek 26/7-23/8-13/9 Wekelijks reizen van 3 tot 8 dagen Rijn- Luxemburg-Parljs-Beleren-Zwarte Woud- Harz enz. Relssommen vanaf F. 73.— Vraagt geïllustreerde reisgids bij C EB U TO-REISBUREAUX LEIDEN, DOEZASTRAAT 32, TEL. 25971 alsmede bij de kantoren van LISSONE-LINDEMAN fees. Voor spoedige indiensttreding g. ijrd: a. KANTOORBEDIENDE (vrl.) leeftijd circa 16 jaar. Mulo-diploma gewenst, doch niet vereist. b. JUFFROUW voor de HUISHOUDING Schriftelijke sollicitaties te richten aan: HASSELMAN EN PANDER, Breestraat 146, Leiden bij begint Maandagmorgen om 9 uur BREESTRAAT 114B artMUÜer gevraagd. T Piano van pai ter overname g< Contante betaling. brieven met opga1. merk. kleur en uiferste prijs onder no. 998 bureau van dit blad. 2 Timmerman zoekt net kosthuis in Leiden of rich ting Hillegom in klein ge zin of bij vrouw alleen weekeind afwezig. Br. aan agentschap Lisse. Kanaal straat 125. 2* Mevr. Lagerberg, Thor- beckestraat 72. vraagt een dagmeisje van 8 tot 12 u. 2 Werksters gevr. voor het schoonhouden van kan toren. Ochtend- en avond uren. Br. onder no. 946 bureau van dit blad. 2 Ouders zoeken voor hun zoon, 12 jaar, een pas sende vacantiebezigheid, liefst op boerderij, of iets dergelijks. Br. onder no. no. 1703 bur. van dit blad. 2 Te koop: een prima Renault 4, 4-deurs, vakk. onderzoek toegestaan. Te bevragen Hotel „Het Witte Huis", 's Gravendamseweg 28, Noordwiikerhout. telef. 327. 2 Te koop gevraagd een goed onderhouden biljart voor de ouden van dagen, afd. Alphen a. d. Rijn. Br. H. Fakkeldij (voorz.), St. Jozef Pension, Alphen aan den Rijn. 2 Te koop: Kaptein Mo- bylette, kinderfietsje. GZ 150 cc 1954, herenrijwiel, NSU snelbrommer. Bij- dorpstraat 61, Voorschoten. 2 Gasforn., orgel, bureau, divans, gasfornuizen, bran dend te zien. pracht eiken orgel, bureaus, tafels, pr. ameublement, wit geëm. kolenfornuis, clubfauteuils, schrijfmachines, radio's. Ink. antiek. Nieuwe Rijn 60 bii hoek Hooigracht, tel. 22150. 2 Bromfietsenverhuur. De nieuwste Berini M 21 1956, per uur. dag of lan ger. J. de Jong, Varkevis- serstraat 66. Katwijk aan Zee, telefoon 2795. 2 Autorijschool Kleijn, geeft thans les in de nieuwste Opel Rekord 1956 nieuwste Opel Rekord 1956. Utrechtse Jaagpad 56B, Leiden. Tel. 20667. 2 Een schrijfmachine ko pen is een zaak van ver trouwen. Kent u de Gro- ma/Kolibri? Een sterke handige portable met tas 260,of 21,50 p. maand. Vrijblijvend proefplaat sing. Hees Kantoor machines, Hogewoerd 92, tel. 31983. 2 Bouwmaterialen. Grote voorraad- baddings, plan ken, ramen, deuren, dak pannen, marmer, ijzeren binten, eiken dwarsliggers enz. Nic. v. d. Akker. Mie- ning 33. Zoeterwoude- Dorp. 2 Nieuwe Bruynzeeldeu- ren, keukendeuren, kozij nen met stolpramen. dak kapellen, asbestgolfplaten, trottoirtegels, wand- en vloertegels enz. Nic. v. d. Akker. Korevaarstraat 31. Leiden. 2 Board. Thans in voor raad: Grote partij nieuw hardboard, zachtboard, te gelboard. lakboard, in div. maten. Nic. v. d. Akker. Korevaarstr. 31, Leiden. 2 Tijdens de uitverkoop geven wij op alle artike- leji, uitgezonderd merkart. 10 korting of zesvoudige Hobocabonnen. Ziet dage lijks onze advertentie on der „Telefoontjes". Ber nard Schulte. Voorhout. 2 Tuinders. Santoszakken prima kwaliteit bindtouw, tomaten- en bonentouw. katoen en zinkdraad. A. Hölscher, R.A.veen! 2 Geluidsfilmprojector m. groot parelscherm. is prima, schriifm., reken machine. kasregister, grote toonbank, ladekastjes, bu reaus. W. F. Kooreman. Nieuwe Rijn 9 t.o. V. en D. let op tel. 23261. 2 Alt op de Mare. Rixe motorrijw. 98 cc. Sachs 110,Sachs stationaire motor 160 cc. 135,zeer geschikt als bootmotor. Mosquito hulpmotor 35, Losse Berini hulpmotor (ei-model). Staartbank- schroef 35. 2 Alt op de Mare. Jon gensrijwiel. 3 versn. 140. Remnaaf 95.Herenrijw. Germaan 180.Torp., 3 versn. 140,Sport 137.50. Sportrijw. rood 150.Ga zelle damesriiw. met verl. 45,Damesriiw. m. VAP- motor. 2 Gaat u met vacantie? Busje te huur met of zon der chauffeur. Ook luxe wagens, v. Bergen Hene gouwen. Hogewoerd 155A, tel. 21493. 2 Autoverhuur. Opel Ka- pitan met radio, per dag, per week of langer. Geen- jaar, Goejestraat 34. telef. 30794 bij eindpunt stads tram H. Rijndijk. 2 Verhuur zonder chauf feur. Ford. Simca. Vaux- hall. V.W., vanaf 8.p. dag. 8 cent per km. Werk hoven. Van 't Hoffstr. 11. Tel. 22300. ADVERTEERT IN DIT BLAD

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3