DUINSTREEK RIJNSTREEK PERSSPIEGEL der Leidse REMBRANDT-CANTATE HUIBERS Diploma-uitreiking „Kennis is Macht' BULTHUIS- BOTERMARKT 23 TEL. 20854 ZATERDAG 14 JULI 1956 EERSTE BLAD - PAGINA 2 |"\E méning der kunstcritici van de Nederlandse dagibladen over de Rémbrandt-cantate, die donderdagmid dag bij Rembrandtherdenking in de Pieterskerk werd uitgevoerd in ver deeld. Allen waren echter vol lof over de uitvoering door de Leidse ko ren en het residentie-orkest. Bertus van Lier schreef in „Het Parool" dat de cantante hem weinig bevredigend voor het beoogde doel leek. De tekst was boeiend en soms mooi om te le zen, maar bleek grotendeels onge schikt om samen te gaan met muziek. Niettegenstaande de goede uit voering door Leiden's koorzangers, het Residentie Orkest, Annie Her- mes (alt) en Leo Ketelaars (bari ton^ onder leiding van Willem Mizée hoorden we een weinig lboeiend en daardoor ook veel te lang gelegenheidswerk, dat helaas een vertekend beeld gaf van de ta lenten die de componist Strategier bezit, en die voor de goede ver staander ook in dit ongelukkige geval hier en daar nog wel te ho ren waren. Het „Vrije Volk" vindt dat Strate gier het puibliek makkelijk aan spreekt en wars is van 'n jacht raar gemakkelijke successen. Over de uitvoering zei de recensent: De soms wat gedragen tekst van Jan Engelman heeft Strategier ge- inspireerd tot het schrijven van een werk, dat ook binnen het be reik van amateurs ligt. De uitvoe renden de keur van Leidens ■beste koren: Alma Materkoor, Con Amore, Ex Animo, Nederlands Ma drigaalkoor en De Stem des Volks hebben onder de beproefde lei ding van Willem Mizée een voor treffelijk uitvoering van de can- tate gegeven. De „Maasbode" sprak van de „wei nig benijdenswaardige taak van Stra tegier, die bijna vanzelfsprekend niet boven het niveau van gelegen- li eidsmuziek is uitgegroeid. Vooral waar zijn talent niet tot het monu mentale noch het epische gericht is. „Het Handelsblad" noemde de can tate een „wanklank" in deze hul digingssymfonie. Het zei de de sa menwerking tussen Jan Engelman en Strategier een artistiek product opgeleverd heeft, dat men moeilijk geslaagdkan noemen. Strategier schrijft bij de weerbarstige brokken proza muziek, die grotendeels op een ietwat gedenatureerde Mahler of Strauss lijkt. Annie Hermes, Leo Ke telaars, een uit Leidse koren samen gesteld vocaal ensemble en het.ReSi- aentie-orkest hébben zich onder lei ding van Willem Mizée tot het uiteï- ste ingespannen om te redden, wat piet te redden was: een vertoon van maokeloosheid, Rembrandt en de toonkunst onwaardig. De recensent van de Nieuwe Leidse Courant schrijft een onverdeeld lof felijk verslag. Strategier, aldus de verslaggever, heeft dit werk gecomponeerd in een stijl, die het barokke, contrastrijke en sterk geladen karakter van Rem- ZILVEREN JUBILARISSEN LICHTFABRIEKEN. Gisteren was het voor de heren G. Annokkee en A. Straver van de Lichtfabrieken een vreugdevolle dag. Zij herdachten het feit, dat zij voor 2t> jaar in dienst traden van de Ste delijke Lichtfabrieken, afd. Elektri citeit. Wegens afwezigheid van de heer ir. Y. Ykema, directeur der fa brieken, werden zij namens directie en gemeentebestuur toegesproken door de heer ir. F. J. J. Meuwese. Hij wees er in zijn toespraak op, dat zij beiden, ieder op zijn eigen plaats, gewaardeerde kracnten in het be ar ij f zijn, waarvan men slechts kan hopen dat zij nog vele jaren hun kracnten zullen Kunnen geven aan de Lichtfabrieken. De overige, .bij deze plechtigheid aanwezige neren, sloten zich bij de waarderende woorden Van de neer Meuwese aan en roemden in hun toespraken de aangename wijze van omgang met de personeelsleden. Burgerlijke Stand Geb.: Roland Gerben zn. v. G. Stormer en G. Nieuwkerk; Johanna Huiberdina Maria dr. v. W. F. van der Blom en L. J. M. den Dunnen; Alexander zn. v. J. C. Kwakkel en A. van der Vlies; Ine Marie dr v. W. A. van der Velde en W. H. Noorder- meer; Charles Christiaan zn v. C. C. Stijger en J. van Es;Willibrordus Petrus Maria -zn v. A. J. Luiten en M. H. van der Zwaan; Alex zn v. C. van Driel en N de Bruijn; Rudolf jaoquapiiAV 'V T 'D 'A uz PjenPH en C. C. Kneyber; Willem zn v. W. Seriier en A. C. Devilee; Elizabeth dr v. P. A. Straathof en K. C. van Vliet. Overl.: F. Boom, man, 61 jaar; R. van Roijen, man, 61 jaar. POTLOOD en GEEST Glossing Nr 518. Horizontaal: 1. paria; 5. dek; 8. eelt; 10. er; 11. op; 13. toen; 15. R.P.; 17. meest; 19. sien; 21. nota; 22. pipet; 24. na; 25. arak; 27. pa; 29. A.D.; 31. farm; 33. kol; 34. loods. Verticaal; 1. pro; 2. re; 3. iet; 4. alom,; 6. Ee; 7. Kreta; 9. teen;. 12. prei; 14. neon; 16. pipa; 18. stap; 19. spaak; 20. nerf; 23. taal; 26. Kro. 28. Ans; 30. do; 32. M.O, brandts schilderkunst voortreffelijk in klanken suggereert. Het koor zong mooi genuanceerd en zuiver ondanks de vaak moeilijke partijen. Het Leids Dagblad schrijft: de in opdracht van de gemeente Leiden door de Utrechtse componist Herman Strategier geschreven Rembrandt- cantate, uitgevoerd onder Willem Mizée's leiding door leden van een vijftal Leidse koren Alma Mater koor, Madrigaalkoor. De Stem des Volks, Con Amore en Ex Animo heeft grote kwaliteiten. Annie Hermes (alt) en Leo Kete laars (bas) hebben voortreffelijk de deels zangerige, deels declamatorische partijen vervuld, hetgeen in deze enorme- ruimte een zware opgave be tekende. Willem Mizé^, kundig woordirigent als hij is, komt hulde toe voor de wijze, waarop hij de uitvoering van deze gecompliceerde partituur, waar in chromatiek en polyritmiek een gro4te rol spelen, heeft geleid, even als de zangers en zangeressen voor hun wèl'klinkende zang. De Tijd vermeldde o.m. een hulde aan componist en samensteller van de tekst: de uitvoerende Leidse koren, solisten en het Residentie-orkest hebben onder leiding van Willem Mi zée door hun enthousiaste reacties de kern van deze feestcantate góed getroffen. Alles bijeengenomen een grotendeels geslaagde muzikale bij drage tot onze Remlbrandt-iherden- king. Haarlemmerstraat 1 23, Leiden voor Gehoorteaankondigingen Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld „Thermodynamic properties of solutions of polyvinyl acetate in toluene", de heer H. J. L. Schuur- mans, geboren te Malang (Ind.) en thans wonende te Oegstgeest. Gepromoveerd tot doctor in de Geneeskunde 'op proefschrift geti teld „Lichaamsbouw en aanpassings mogelijkheden bij kinderen",.de heer A. F. W. van Meurs, geboren en wo nende te Den Haag. Gepromoveerd tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte op proef schrift getiteld „The Poems of Desi- derius Erasmus", de heer C. Ree dijk, geboren en wonende te Rotter dam. De promotie geschiedde cum laude. Geslaagd voor het Prop. ex. God geleerdheid mej. A. Penders te Rot terdam. Geslaagd voor het cand. ex. God geleerdheid de heer W. N. Bertram te Noordwijk. Geslaagd voor het cand. ex. Psy chologie mej. J. Bussemaker te Utrecht, mej. A. Chr. Alblas te Ber en (N.H.), mej. A. J. Scheltema te Haarlem, en de heer R. Marat te Leiden. Doe. Psychologie geslaagd mej. C. J. M. Damen te Leiden. Geslaagd voor het cand. ex. Klas sieke taal- en letterkunde mej. A. L. Oldeman te Delft. Geslaagd voor het cand. ex. Socio logie de heer J. W. Pannekoek te Hoenderloo. Geslaagd voor het cand. ex. Gen. II mej. A. H. C. C. van den Bos te Rotterdam, mej. P. "T. van der Lee te Oegstgeest, mej. E. M. Schade te Wassenaar, mej. W. S. MacGillavry te Den Haag, en de heren D. G. Byr nes (USA), P. S. Heilpern (USA), J. J. Herskovits (USA), A. G. Koslin (USA), O. A. M. Langezaal te Lei den, H. van Malde te Rotterdam, B. Matricali te Den Haag, B. W. van Neerijnen te Delft, J. van der Noord- aa te Leiden, J. Pols te Den Haag, M. W. J. P. Pompe te Leiden, H. M. Rosen (USA), T. Tampinongkol te Leiden, L. S. Tulman (USA), A. D. J. Verburg te Leiden, H. Th. Wei land te Oegtsgeest, B. A. Wittich te Den Haag. Geslaagd voor het doet. ex. Gen. II mej. Th. L. Jamin te Rotterdam, mej. J. C. de Wolff te Leiden, en de heren J. Andeweg te Klaaswaal, R. W. Dreyer (USA), R. Geiler (USA), J. M. F. Kroft te Noordwijkerhout, J. E. Meilink te Wassenaar, J. A. Moschella (USA) en D. L. Westbroek te Leiden. Geslaagd voor het semi-arts ex. mej. E. M. de Bruijn te Rotterdam en de heren L. C. van Andel te Haar lem, S. Guss (USA), J. T. A. M. Hen driks te Den Haag en P. H. M. Strij kers te Maastricht. Geslaagd voor het Artsexamen mevr. H. C. DolbergBarendsen te Leiden, mevr. S. A. ThalmeierPel- jak te Den Haag en de heren G. N. Bink te Leiden, W. F. Hofkes te Den Haag, R. J. M. A. graaf Schimmel- penninck te Leiden én J. J. van Went te Oegstgeest. OUDEN VAN DAGEN HEBBEN VROLIJKE MIDDAG Dank zij de goede zorgen van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers hadden ruim 300 ouden van dagen een vrolijke middag. Dit feestelijk samenzijn, dat in de tuin van Oud Hortuszicht werd gegeven, werd af gewisseld met muziek en het optre den van enkele amateurartisten on der leiding van de heer Tieleburg. Uiteraard ontbraken ook de trakta ties niet. Er was maar één „klacht"; wat was de middag spoedig voorbij GEVEILDE PERCELEN. Ten overstaan van notaris J. C. van Eek te Leiden zijn heden geveild: buis bestaande uit drie woningen met erf Doelengracht 11/1 la en 12 in bod: 3.700, koper: T. Beeuwkes te Lei den q.q. voor 4.800; huis en erf Langegracht 139 in bod: 1.700, ko per: J. J. L. Koet te Leiden voor: 1950; huis en erf Zuidsingel 26 in bod: 3.500, koper: W. v. d. Berg te Leiden q.q. voor: 3.620. pakhuis en erf Zuidsingel 25 in bod: 1.950, koopster: mw. E. J. M. van Haas teren te Leiden voor: 1.951; huis met erf Oranjegracht 127 in bod: 2.850, koper: J. de Bolster te Leiden voor: 2.850; pakhuis met afz. boven woning Oranjegracht 122/122a in bod: 5300, koper: T. Beeuwkes te Lei den q.q. voor: 6.400; huis met erf Waardigracht 19 in bod: 1.040, koper: J. de Bolster te Leiden voor: 1.040; huis met erf Koolstraat 13 in bod: 1.040, gemijnd met 160, totaal: 1.200 is niet gegund. Ten overstaan van notaris W. S. Jongsma te Leiden. Woonhuis met opslagplaatsen en verdere opstallen en open grond aan de Waard no. 5 in bod: 7.100, koper: L. Zitman te Lei den q.q. voor: 18.100. GESLAAGD. De heer G. J. M. v. d. Ploeg uit Leiden is geslaagd voor het eindexa men aan de M.T.S. te Haarlem afde ling weg en waterbouw; aan de af deling werktuigbouwkunde slaagde de Leidenaar, de heer G. F. J. Lafe- ber. 40-JARIG KLOOSTERJUBILEUM. Op 29 juli hoopt de eerw. zuster Maria Philippa in de wereld mej. Catharina Johanna van Hoorn het 40-jarig jubileum te herdenken van haar intreden in de Congregatie van dé Anme Zusters van het Goddelijk Kind. Zuster Philippa heeft in verschei dene scholen van de congregatie handwerkles gegeven. Sinds september is zij wederom eveneens in deze functie in de scholen van het Levendaal werkzaam. Gisteravonc vond de diploma-uit reiking plaats van het Genootschap „Kennis is Macht". De volgende leer lingen van deze middelbare handels avondschool konden het diploma in ontvangst nemen: Rijksdiploma 5-jarige cursus: C. Arbouw, E. H. W. van Os, B. v. d Reek, A. Slot. C. W. Verhoog, B M. T. Will ems. Rijksdiploma 3-jarige cursus: J. van der Berg, P. J. Bregman, G. P. A. Cosman, A. van Dalien, G. M. van E-gmond, B. J. Kluts, C. van der Meet, J. Teske, J. M. Ver me ij, W. Vos, C. H. van der Voorts, L. P. M. van de Werf, H. L. Wesdorp, B. M. Pon, W. Versteeg, J. L. Staudenmaijer, W. Tel- jeur, J. J. W. C. Vromans, G. J. M. d'e Ridder, J. H. van Abswoude, D. Geus, W. F. van der Hoogt, N. Jansen, G. M. Koeleman, L. de Leen, M. W. E. Neuteboom, W. H. Stikkelo- ruim, G. van der Waaij, W. G. Werk hoven, J. Wiekhart, J. Zitman, F. A. M. Zwartjes. Nederlandse handelscorresponden tie: T. Duipon, J. Flippo, J. F. van Kam penhout, P. J. Korpershoek, M. Meijer, W. J. Treur, E. J. H. van Venetiën, H. Leidse Agenda ZATERDAG. Waag uw kans. Radio-Luxemburg, test amateurs. Stadszaal 8 uur nam. MAANDAG. Gew. Sociale school K.A.B. Fees telijke diploma-uitreiking. Chr. So ciale belangen 8 uur nam. Avondmuziek. Pieterskerk. 8 uur nam. Rembrandtspel. Speeltuinvereni ging aan Borneostraat. 8 en 9.15 uur nam. DINSDAG. Rembrandtspel. Aula Gymnasium Fruinlaan. 8 uur en 9.15 uur nam. WOENSDAG. Rebrandtspel „Westerkwartier" Ten Katestraat 8 en 9.15 uur nam. Afscheid P. Grin. Ambachtsschool. Haagweg. 3 uur nam. Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk. DONDERDAG. A.K.W.V. Werkbezoek aan Voor hout. 3 uur rondgang bisschoppelij ke Nijverheidsschool. Ambachtsschool Haagweg. Diplo ma-uitreiking. 3 uur nam. ZATERDAG. Technische school Don Bosco. Di ploma-uitreiking. Schoolgebouw 14.30 uur nam. Vacantie-inlichtingendienst K.A.J. Mare 45. Dinsdags en donderdags van 7.308.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Rembrandt als leermeester. Tot 1 september. Dagelijks 105 uur nam. Zondage 15 uur nam. Don- derzagavond 7.308.30 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Zomertentoonstelling „Van klei tot pot". (Tot 1 oktober). De zondagsdienst voor de huisart sen te Leiden wordt waargenomen door de artsen: De Jager, Jasperse, Stoffers, Wydicks en Van Alphen. Te Oegstgeest door F. W. N. en J. B. Hugenholtz en J. J. Lanen-Baron. Dienst der apotheken te Leidien en Oegstgeest. Zaterdag 14 juli zijn des middags-, 's avonds en 's machts geopend voor het klaarmaken van spoedrecepten: Apotheek Kok, Rapenburg 9, telefoon 24897; Apotheek „Tot Hulp der Menscbheid", Hooigracht 48, telefoon 21060. Apotheek Oegstgeest, Willhel- minapark 8, telefoon 26274. Zondag 15 juli is van 's ochtends 8 uur tot 's avonds 12 uur alleen ge opend Apotheek Kok. De nachtdienst wordt Vanaf 24 uur weer waargeno men door Apotheek» Kok, Apotheek „Tot Hulp der Menschheid" en Apotheek Oegstgeest. BIOSCOPEN. De films in de week van 1320 juli zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Achter de schermen van Scotland Yard", 14 jaar. Lido: „Helden zonder moed", 14 jaar. Luxor: „Sissi", alle leeftijden. Trianon: „Verboden vrouwen", vol wassenen. Kex: „Het bataljon der gedoem- den", 18 jaar. Franse handelscorrespondentie: C. J. E. v. d. Spek. Duitse handelscorrespondentie: D. Aalbersberg, J. W. Treur. Engelse handelscorrespondentie: F. van Kampenhout, M. J. Kol derman, P. J. Korpershoek, F. G. de Munck, E. J. H. van Venetiën, D. Vlieland. Spaanse handelscorrespondentie: G. J. E. v. d. Spek. Schoonschrijven H. van 't Riet, W. E. Schoneveld, N. Stuurop. Stenografie Nederlands: C. C. J. van Abswoude, W. Ahrens, G. A. B. van Assen, J. van den Berg, J. Blansjaar, mevr. M. M. Bus-Say, M. S. van Duuren, A. M. de Graaf, R. Haanstra, G. van Hevke, C. den Hollander, H. Chr. den Hollander, D. G. J. Karpes, M. J. Kolderman, J. L. M. Naber, J. C. Ober, N. Oppe- laar, J. H. van der Reek, S. A. Re geer, C. M. Schilthuizen, B. A. Schut, M. D. Serdijn, P. Stammers, A. E. Verbiest, S. Th. Verlind, I. M. Wil- lems. Machineschrijven: G. A. B. van Assen, A. Bink, J. C. J. Blorfi, R. de Boer, N. J. Braun,L. Breedeveld, G.A. H. Brugman, mevr. M. M. Bus-Saèy, A. Cuperus, J. D. van Driesten, J. den Edel, M. H. Fon tein, A. P. Glasbergen, J. L. Gou- driaan, W. den Heeten, C. den Hol lander, F. H. v. d. Horst, H. A. Kalt- hoff, D. J. de Leeuw, J. L. M. Na ber, J. C. Ober, J. den Os, H. C. A. Plasmeijer, G. Pont, H. M. Riethoven C. Ch. van Santen, B. A. Schut, M. D. Serdijn, J. W. Slingerland, R. Strik, W. M. Swanenburg, P. van Tol, N. van Veen, M. W. Verboon, J. M. Verhaar, J. Th. M. Verplancke, J. Wallaard, C. J. Westgeest. Bij tussentijdse examens in febr. en maart j.l. slaagden voor: Machineschrijven P. J. A. Bergers, G. van Hevke, H. Chr. den Hollander, N. Jansen, J. Koenen, G. J. Koops, H. J. Kroon, P. A. M. Lut, E. H. H. v. d. Mey, A. E. Monster, F. G. de Munck, J. Oost veen, J. H. v. d Reek, J. J. Rietveld, D. Schoneveld,. J. A. Sloos. Stenografie Nederlands: J. H. van Abswoude, G. Hoefman, J. van der Leek, H. van 't Riet, C. Sommeling, N. Stuurop, W. S. Uiter dijk. Stenografie Engels: J. A. Guley, P. J. Korpershoek, E. J. H. van Venetiën, H. S. Wassenaar. BRAND IN HARLINGEN 9 mensen dakloos. Aan de Noorderhaven in Harlïn- gen is gisteravond omstreeks negen uur door onbekende oorzaak een felle brand uitgebroken. Een eerste etage is geheel uitge brand, waarbij de inventaris verlo ren ging, terwijl het onderliggende woonhuis zware waterschade opliep. Door deze brand zijn negen perso nen dakloos geworden; dit voorjaar zijn in dezelfde buurt reeds vijf wo ningen uitgebrand. BLIKSEM SLOEG IN TE EIBERGEN Tijdens een vrij hevig onweer dat zich gistermiddag boven Eibergen heeft ontlast, is een dubbele land arbeiders-woning, bewoond door de families E. Nijland en J. B. Bennink door de bliksem getroffen. De toege snelde buren trachtten de brand die aanvankelijk in de omgeving van de schoorsteen woedde met behulp van twee schuimblusapparaten en emmers water te blussen, doch het vuur greep te snel om zich heen. IN ALLE AFDELINGEN KARPETTEN GORDIJNSTOFFEN WONINGINRICHTING LEIBSCHENDAM NEOMIST WORDT FEESTELIJK ONTVANGEN. Morgen wordt pater C. Vreeburg in Gemert tot priester gewijd. Zater dag 21 dezer zal hij door de Leid- schendamse bevolking op feestelijke wijze ontvangen worden. Bij de Looierslaan zullen de plaatselijke verenigingen staan opgesteld en zal burgemeester H. Banning een wel komstwoord spreken. Met de muziek voorop gaat men dan door Leidschen- dams straten naar de parochiekerk waar om ongeveer 20 uur een plech tig lof gecelebreerd zal worden. De kath. gemengde zangvereniging Arti et Charitati zal de neomist vanaf het bordes van tie kerk tóezingen. De plechtige eefste H. Mis wordt zondag 22 dezer te 9 uur opgedragen in de parochiekerk. De receptie in het pa- tronaatsgejsquw is bepaald op des middags tussen 14 en 15.30 uur. ZEVENTIG JAAR KATHOLIEKE KLEUTERSCHOOL. Ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van de katholieke kleuter school aan de Damstraat wordt a.s zondagmiddag een toneeluitvoering in het patronaatsgebouw gegeven. AARLANDERVEEN Met ingang van 1 september is de heer W. J. M. y. Doorn, hoofd van de R.K. scholen te Aarlanderveen be noemd tot hoofd van een nieuw te bouwen R.K. school te Apeldoorn, De heer Th. A. Höfte gaat als onder wijzer met hem mee. Mej. M. M. C. Hoogervorst verlaat per zelfde datum de school te Aar landerveen. De heer Fr. W. H. v. Crasbeek, sinds 1954 verbonden als onderwijzer aan de genoemde Aarlanderveense scholen, volgt m.i.v. 1 september de heer Van Doorn op. BODEGRAVEN De sportweek. De Bodegraafse Sportweek die nu voor de tweede maal georganiseerd is, startte onder goede weersomstandigheden en met feestelijk vertoon van vlaggen en muziek. Om 8 uur traden de 3 plaat selijke gymnastiekverenigingen aan voor het défilé langs de autoriteiten, die op het bordes van het gemeente huis stonden. Na dit défilé werd een tocht door het dorp gehouden voor afgegaan door 3 muziekcorpsen o.a. het tamboercorps „Triomf" en de nieuwe muziekvereniging „Sempre Avanti". Het eind van de tocht was het Esto-terrein, waar ook het start signaal had geklonken. Hier werd de stoet ontbonden en sprak de heer Binnendijk, voorzitter van het Sport weekcomité enkele woorden over het program voor de komende dagen. Tevens maakte hij de uitslag bekend van het. gehouden défilé. Deze was: winnaar van de wisselbeker „Hercu les" met 68.7 pt.; tweede was „DOS" met 67.9 pt.; derde „Nurmi" 63.9 pt.; vierde Esto 62.6 pt.; vijfde Speeltpin- groep 58 pt. en de Padvinder met 55 pt. Het slot van de avond was de ver- toging van enkele komische films in de open lucht. Hengelwedstrijd. De leden van de -Bodegraafse hengelclub traden mqt 23 man aan voor een hengelwed- strij'd op karpers in de Goudse Vaart. In totaal werden 7 bovenmaatse kar pers gevangen. Winnaar van de wis selbeker werd deze keer de heer F. ^ah Wijk met een.karper van 51 cm. Door het vangen van een tweede exemplaar werd hij tevens winnaar van de eerste prijs. De uitslag was: 1. F. v. Wijk 91 cm., 2. J. Gorissen 46 cm., B. v. Wijk 45 cm. BOSKOOP Wijziging feestprogramma. In verband met technische moeilijkhe den heeft het pestuur van de Oranje vereniging Boskoop enkele wijzigin gen in het feestprogramma moeten aanbrengen. Het aanvanguur van de puzzelrit voor bromfietsen is gewij zigd van 8.30 in 15 uur terwijl de start zal plaats hebben nabij het feestterrein in Reijerskoop. De start voor de wandeltocht zal plaats heb ben in Den Ham, ben het P.T.T.-ge- houw. De route voor de wandeltocht is: Dorpsstraat O.Z.; Reyerskoop, Ro. zenlaan, Biezen, Voorlade, Zijde, Boezemlaan, Julianaplein, Juliana straat, Zuidkade, Koninginneweg, brug óver, Den Ham. De medewerkers van Kees Man- ders aan decabaretavond op 18 juli zijn: Mieke Telkamp; Nichols; Fanny Black; Jitze Jorgens; Tobi Rix; Ad. Veen; The Maja Sisters; Mr. Zwart- tift; Zwarte Riek; en the Sun Shi ners; HAZERSW0UDE WIT-GELE KRUIS GEBOUW - Zaterdag te omstreeks drie uur zal in het café van de wed. J. Verhaar aan de Rijndijk, officieel worden ge opend het Wit-Gele Kruis Centrum, dat is opgericht in het huis van de fam. J. D. de Kort nabij de Gemene*- weg. Onlangs kocht de vereniging „Het Wit-Gele Kruis dit gebouw aan. Het is geheel naar de eisen van de tijd voor dit doel ingericht. RMNSATERWOUDE MEISJE AANGEREDEN. Het 9-jarig dochtertje van de fam. C. de Wagenaar werd, terwijl het spelenderwijs de straat overstak, ge grepen door een motorrijwiel, be stuurd door de landbouwer J. v. Tol uit Haarlemmermeer. Door de bot sing werd het meisje en de motor rijder tegen het wegdek gesmakt. Het meisje bekwam verwondingen aan hoofd, armen en benen, bene vens een lichte hersenschudding. De motorrijder wien geen schuld treft, bleef ongedeerd. Zijn valhelm, kle ding en motorrijwiel werden bescha digd. Dokter Brinkhorst verleende de geneeskundige hulp. Deze kleuterschool is wel een van de oudste op dit gebied. Op 1 juli 1886 nam de school een aanvang op ini tiatief van een zuster van het Lucia- gesticht te Rotterdam. Omtrent de eerste 40 levensjaren van de school is niet veel bekend. Sinds 1929 werden jaarverslagen opgemaakt. Toen waren twee zusters aan de school verbonden met ongeveer 160 kleuters. Daar de school geen inkomen had moesten de ouders een vrij groot bedrag aan schoolgeld betalen. SASSENHEIM Loterij „Adest Musica". Trek- kingslijsten hangen ter inzage in het KSA-gebouw. De fiets is gewonnen door de heer Rooymans, Westerstraat. Op zondag 15 juli a.s. wordt de doktersdienst waargenomen door: dt. H. Kwint, Sassenheim, tel. 7253, dr. A. W. Bots, Voorhout, telefoon 7393. De heer A. Remmerswaal uit Sassenheim is te Utrecht geslaagd voor het examen dierenarts. Dezer dagen is hij benoemd tot keurings veearts-bacterioloog met als stand plaats Den Haag. KATWIJK AAN DEN RIJN De zondagsdienst wordt voor de patiënten van de doktoren J. Berg man, H. M. Huetirig en E. E. van der Laan te Rij-nsburg, voor Katwijk Rijnsburg en Valkenburg waargeno men door dokter J. Bergman, Valken- burgweg la, tel. 2921. VOORHOUT Op zondag 15 juli a.s. wordt de doktersdienst waargenomen door: dr. H. Kwint, Sassenheim, tel. 7253, dr. A. W. Bots, Voorhout, telefoon 7393. WARMOND UITSLAG WINKELWEEK Het was voor de jury van de win kelweek geen gemakkelijke, maar wel een prettige taak om de win naars van de winkelweek-étaiage- wedstrijd aan te wijzen. De eerste prijs werd toegekend aan de heer G. Flint, die hiermede tevens de wis selbeker in zijn bezit kreeg. De twee de prijs werd behaald door de heer G. van Dam, aan wie tevens de wis selwimpel werd toegekend voor de meest verkoopkrachtige étalage. De derde prijs werd behaald door de firma B. M. van Stijn, terwijl aan de heren Akerboom en W. Sikking een eervolle vermelding werd uitgereikt. Al is de deelname dan niet van dien aard geweest als het winkelcomité zich had voorgesteld, toch kan deze wedstrijd zeer geslaagd worden ge noemd en voor velen zal het wel licht een stimulans vormen om de volgende keer hun medewerking wel te verlenen. De feestelijkheden aan de winkelweek verbonden werden heden voortgezet met een wedstrijd in het mastldimmen, welke wedstrijd plaats vond op het plein achter het gymnastieklokaal. Hiervoor bestond, vooral van de zijde van de jeugd, zeer grote belangstelling en al leek dit mastklimmen eenvoudig, het was het niet, want velen konden de zeer begeerde prijzen niet, machtig wor den. Na een felle strijd was de uit slag als volgt: Er werd aan de wed strijd deelgenomen door 29 perso nen. Hiervan bereikten 17 de top van de mast. Aan ieder van hen werd een waardebon uitgereikt van f5.welk bedrag kon worden be steed bij een in Warmond gevestigde winkelier Na afloop van het mast klimmen bestond er onder de feë- rieke verlichting van lampions ge legenheid tot dansen en natuurlijk werd hiervan een zeer druk gebruik gemaakt. Ook de tweede dag van de winkelweek is een groot succes ge worden. Raadsvergadering. Deze maand zal er geen raadsvergadering wor den gehouden, zodat de eerstkomen de vergadering zal plaats vinden op de derde dinsdag in de maand augus tus.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2