Leidse middenstand maakte kennis met winkelcentrum Zuid-West Stadsdeel met minstens 16*000 inwoners Beraamde overval te Bern? „Underberg" boven Leiden DUINSTREEK RIJNSTREEK DONDERDAG 12 JULI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Begin 1958 gereed De middenstanders van Leiden hebben gisteravond in „Zomerzorg" dank zij het initiatief van de Leidse Middenstandscentrale kennis kunnen maken met het plan voor het win kel-centrum in Leiden zuid-west. Zoals bekend wij hebben reeds eerder over dit centrum gegevens en een maquette gepubliceerd komt dit centrum aan de 5 Meilaan en rond het 5 Mei-plein te liggen. De voorzitter van de L.M.C., de heer J. C. J. Lambermont sprak een welkomstwoord, waarin deze na de directie van de bouw-onderneming „Nationaal Grondbezit" en de verte genwoordiger voor Leiden van deze onderneming, de heer B. J. Huurman en de directeur van de Nederlandse Middenstandsbank bijkantoor Leiden, de heer M. Eeck jr verwelkomd te hebben betoogde, dat de midden standers, die zich in deze wijk wil len vestigen, hetzij door verplaat sing van het bedrijf, door nieuwe vestiging, of het oprichten van een filiaal, zich nu over de te nemen stap moeten beraden Men spreekt van hoogconjunctuur, aldus de heer Lambermont. Hij be twijfelde of dit begrip in deze tijd ook op de middenstand van toepas sing is, of het zou moeten zijn dat een sterke stijging geconstateerd wordt in de onkosten. Daarom meende de L.M.C.. dat na een technische uit eenzetting ook de mogelijkheden van 'n Barstende hoofdpijn U voeft U weer "stralend" n°een AKKERTJE De Zwitserse politie heeft gisteren drie Algerijnen gearresteerd onder verdenking, dat zij een overval be raamd hebben op de Franse -ambas sade en consultaten in Zwitserland. Naderhand zijn zij weer vrijgelaten, omdat er niet genoeg bewijsmate riaal tegen hen aan te voeren was. Zij werden gearresteerd nadat de Zwitserse politie inlichtingen ontvan gen had, waaruit bleek, dat gepoogd werd de ambassade te overvallen. Inlichtingen van andere zijde sche nen die te bevestigen. Bij een gron dig onderzoek in de kamers van de drie Algerijnen kwamen echter geen wapens te voorschijn of papieren, welke het vasthouden van de man nen wettigden, aldus de politie. No. 517. Horizontaal: 1. boterton, 4. bron, 6. vlaktemaat, 7. lekkage (scheepsterm), 9. maanstand, 10. jon gensnaam, 11. muzieknoot, 12. twee maal (Lat.), 13. speelgoed voor meis jes, 14. aantekening, 16. uiteinde van een spier, 17. opschik, 18. lichaams deel, 19. maanstand, 20, niet echt, 22. venster, 23. voorzetsel, 24. leeg, 25. niet vast. Verticaal: 1. almanak, 2. vaartuig, 3. muzieknoot, 4. komt van de bijen, 5. voegwoord, 7, verstandig. 8. zwa velzure kalk, 10. zwart agaatsteen, 11. kooksel, inzonderheid van kool, 12. bundel, 13. bontjas, 15. tevens, 16. boom der tropen, 18. knaagdier, 20. familienaam, 21. blauwe boerenkiel, 22. muzieknoot, 23. meisjesnaam. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 516. Horizontaal: 1. sop, 3. genre, 8. cm., 9. eerder, 10. handig, 12. pa, 13 iet, 14. de, 15. peen, 17. veld, 19. N.T., 20. wee, 21. eg, 22. Leende, 24. Geleen, 26. re, 27. onder, 28. kaf. Verticaal: 1. sohap, 2. oma, 3. geit, 4. erg, 5. n.d., 6. repel, 7. era, 9. eden, 11. niet. 14. Deen, 16. engen, 17. veen, 18. dreef, 20. weer, 21. ego,. 22. Lee, 23. dra. 25. Ld. De heer Huurman gaf allereerst een verklaring van de opbouw van dit project. Hij noemde de vestiging van deze wijk „iets wat Leiden tot nu toe nog niet gekend heeft". Hier is een stad in wording. Binnen vijf jaar gaat men hier 350 woningen bouwen. Er zijn al 800 woningen be woond, dus dit stadsdeel zal straks ten minste 16.000 bewoners onder dak gaan verlenen. De heer Huurman wees ook op een gebied in de richting van Voorscho ten, dat nog als „terra incognita" op de kaart stond aangegeven. Ook hier zullen nog ongeveer 1800 woningen gezet 'worden, zodat men veilig, kan zeggen, dat in de toekomst het in wonertal van dit stadsdeel de 25.000 zal hebben overschreden. Goede verbindingen. De heer Huurman gaf vervolgens een uiteenzetting over de verbindin gen met de aangrenzende stadsdelen, uiteraard voor toekomstige winke liers even zo veel punten van over weging. Via de 5 Mei-brug (bij de H.C.W.) de overweg naar de Heren straat, in de richting van de Lam- menschansweg, Tomatenstraat en via de Boshuizerkade, en Da Costastraat ir. de richting van de Haagweg be staan contacten met de andere delen van de stad. De overweging, die tot het projec teren van een winkelcentrum hebben geleid, was, dat een stadscfèel van 20.000 inwoners niet van de winkels in het centrum afhankelijk mag zijn. Wijkwinkels zoals nu al gevestigd aan de Willem Klooslaan, zijn lang niet toereikend. Aan de hand van verschillende kaarten situeerde de heer Huurman de toekomstige ont wikkeling van het centrum. Er komen 40 winkels: 24 aan de 5 Mei-laan, de rest op het 5 Mei-plein. Het centrum is modern, wat „Lijnbaanachtig" uit gevoerd. Vóór de winkels overspant een luifel de kooplustigen en de heer Huurman adviseerde de toekomstige winkeliers zelfs een verwarmingsin stallatie onder de luifel aan te bren gen, opdat de burgerij aangenaam en warm kan kopen. De winkels en de woningen zul len gedeeltelijk begin '58 bereed komen. In de 'oop van 1958. al dus voorspelde de heer Huur man, is alles gereed. Vestiging verzekerd. Boven de winkels aan de 5 Mei laan zijn drie woonlagen, boven die aan het 5 Mei-plein, twee woonla gen. De vestiging van de winkelier of de bedriifschef boven de winkel is verzekerd. Tenslotte stelde de heer Huurman, de aanwezige midden standers nog gerust door op te mer ken, dat er zeker niet te véél win kels „gepland" zijn. Men is bij de Leidse Agenda DONDERDAG. Rembrandtherdenking. Pieterskerk 3 uur nam. Tocht verlichte vaartuigen. Vanaf 9.45 nam. Vertrek Kort Galgewater. Districts opleidingscommissie. Di ploma-uitreiking zetters en drukkers, jonggezellen. Gulden Vlies, 8 u. nam. VRIJDAG. Toneelspel „Rembrandt" van Ge rard van Veen. Door leden van „Lit- teris Sacrum", Leids Studentento neel, e.a. Grote Pers Lakenhal. 8 uur nam. Kamer van Koophandel. Vergade ring. Stationsweg 43. 10 uur v.m. Vacantie^ inlichtingendienst K.A.J. Mare 45. Dinsdags en donderdags van 7.308.30 uur nam. Apotheken. De avond- en nacht dienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: Doeza-apotheek, Doezastraat 31, telefoon 21313; apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, telefoon 20523; apo theek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, telefoon 26274. TENTOONSTELLINGEN. Rembrandt als leermeester. Tot 1 september. Dagelijks 105 uur nam. Zondage 15 uur nam. Don derdagavond 7.308.30 uur nam Rijksmuseum voor Volxenkunde: Zomertentoonstelling „Van klei tot pot". (Tot 1 oktober). BIOSCOPEN. De films in de week van 1320 juli zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Achter de schermen van Scotland Yard", 14 jaar. Lido: „Helden zonder moed", 14 jaar. Luxor: „Sissi", alle leeftijden. Trianon: „Verboden vrouwen", vol wassenen. Rex: „Het bataljon der gedoem- den", 18 jaar. berekening uitgegaan van de cijfers, die de planologische diensten voor stadsontwikkeling ter beschikking hebben. Hoe te betalen? De heer Eeck, directeur van de Nederlandse Middenstandsbank te Leiden gaf vervolgens een overzicht van de financieringsmogelijkheden. Opdat men „door de bomen het bos toch zou blijven zien" beperkte hij de financiering tot de voornaamste mo gelijkheden. Hogere hypotheek dan 50 van de aanschaffingskosten op nieuwbouw zijn niet mogelijk, tenzij men een vestigingshypotheek van de regering neemt, die reikt tot 85 van de stichtingskosten, inclusief de grond. Dit geldt voor de winkel. Het is nu óók mogelijk voor de woning een hypotheek tot 85 te verkrij gen. Voorts worden inrichtingscre- dieten verstrekt. De hypotheek er het inrichtingscrediet mogen niet ho ger zijn dan 40.000,elk. De uiteraard vrij droge opsomming van cijfers werd door de aanwezige middenstanders met intense belang stelling aangehoord. De mogelijkheid van vestiging is voor de meesten dan ook afhankelijk van het crediet. De heer Eeck waarschuwde echter, dat achter de credieten solide waarbor gen moeten staan. Zonder enig ka pitaal kan men hypotheek, noch cre diet ontvangen. Beursboekjes. In de pauze zwermden de aanwe zigen uit naar de kaarten, die zwart op wit lieten zien, wat de toekomst brengen zal. Er ontstonden enige levende beurs- hoekjes, waar de cijfers en getallen vlot van persoon verwisselden. „Za ken" werden er echter nog niet ge daan. Tijdens het vragenuurtje, dat allen tot het sluitingsuur bezig hield, bleek wel duidelijk dat de nuchtere middenstander toch al- kunnen oplopen tot 4000 gulden. Een vijfkamerwoning, die bij deze win kels behoort vraagt 1050.huur. Wat de aankoop van winkels en huizen betreft: een kleine winkel met twee woningen kost 56.000, de prijs van grotere winkels met wo ningen loopt op tot 100.000. Hori zontale verkoop, d.w.z. verkoop per woning, blijft altijd mogelijk. Voorts werden practische vragen gesteld over branche-restrictie (die niet bestaat), de vestiging van kli nieken, de plaatsing van kelders (die niet in het project zijn opgenomen) etc. De heer Huurman deelde op een desbetreffende vraag nog mede, dat het stadsdeel, wat de bevolking be treft, gemengd zal zijn. De arbeiders bevolking zal echter overwegen. Centrale verwarming is in het pro ject niet opgenomen. De heer Lambermont dankte ten slotte de sprekers en stelde vast, dat deze avond duidelijk zijn bestaans recht bewezen had. Hij hoopte, dat vele middenstanders aan het begin van een weg geplaveid met succes geplaatst waren. Enige tijd geleden schreven wij over de pogingen, welke nu al vele jaren worden aangewend door de Stichting Nieuw Leids Dierenasiel om te komen tot de bouw van een asiel, met daaraan verbonden poli kliniek voor dieren. Zoals bekend heeft deze stichting, die in haar activiteiten belangrijk is gestimuleerd door de afdeling Lei den van de Ned. Vereniging tot Be scherming van Dieren, reeds een ka pitaal van ongeveer 30.000 bijeen. Teneinde aan de ontbrekende gel den te komen (circa 35.000) had de Stichting zich tot het college van b. en w. gewend met het verzoek van een door de gemeente gegarandeerde geldlening en een jaarlijkse subsidie. Op dit verzoek heeft het college van b. en w. afwijzend beschikt. Het garanderen van een geldlening wordt afgewezen op grond van de door de Stichting overgelegde exploitatie- opzet. welke het college weimg aan vaardbaar voorkomt. B. en w. zijn evenwel bereid te be vorderen, dat aan de Stichting een jaarlijkse subsidie wordt verleend in het exploitatie-tekort van het asiel tot een bedrag van rond 2.000, waartegenover de Stichting de zorg voor de Leidse zwerfdieren op zich dient te nemen. Voorts zijn B. en w. bereid om te bevorderen, dat de ge meenteraad de Stichting een perceel grond tegen de gebruikelijke canon en on<^€r óe gebruikelijke voorwaar- den in erfpacht geeft voor een nog nader aan te geven aantal jaren. De voorzitter van de Stichting, mr dr W. Hugenholtz, die over dit ant woord zeer teleurgesteld is, is van oordeel, dat hierdoor de plannen tot stichting van een nieuw asiel voor lopig van de baan zijn. In tegenstel ling met de opvattingen van het col lege t.a.v. de exploitatie-opzet, is mr Hugenholtz van mening, dat de ra mingen der uitgaven (f 16.000) ver antwoord zijn opgesteld. de portefeuille wil onderzoeken, Het woord „prijs" viel vele malen. De heer Huurman zei hierover: de oppervlakten van de winkels varië ren van 5380 vierkante meter. De goedkoopste winkel doet 1855 gulden huur, de huurprijzen van de bijbe horende woningen zijn 870, 900 en 930 gulden per jaar. De huurprijzen van winkels van 80 vierkante meter bedragen ten minste 3200 gulden. Zij Gisteravond heeft de grote zilver vis, de Duitse reclame-zeppelin Un- derberg, enige tijd „vinnend" boven Leiden gehangen. Het luchtschip, dat het geluid van een bescheiden een- dekkertje maakt, kwam om ongeveer half zeven uit zuidelijke richting aanvliegen. Het bleef met de kop in de wind minstens een kwartier bo ven de stad hangen, toen wendde de piloot de steven en vloog met het opgeblazen ding met de wind achter snel naar het zuiden terug. De zeppelin ligt 's nachts geankerd aan een mast op het vliegveld Ypen- burg. Dinsdagmorgen 8 uur waren op het Stadhuisplein vele KAV-leden pre sent om met twee grote touringcars een uitstapje te gaan maken. Ondanks het slechte zomerweer was de stemming uitstekend. Het is een gezellige tocht geworden. Men reisde via het Gooiland en bezocht in Gelderland onder meer „de be driegertjes". In Velp werd de Gel derse koffietafel gebruikt. Vandaar ging de reis door verschillende mooie streken terug naar Utrecht waar de dames zich te goed konden doen aan een heerlijke warme maaltijd. Via Haastrecht, waar zij allen, getooid met feestmutsen ook nog een gezel lig uurtje hebben doorgebracht, ging de reis weer huiswaarts. Om pl.m. 23 uur arriveerde men in de Sleutel stad. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de Ge neeskunde op proefschrift getiteld „Late resultaten van de commissuro- tomie bij mitraalstenose", de heer R. M. van Deth, geboren te Gouda en thans wonende te Haarlem. Gepromoveerd tot doctor in de Ge neeskunde op proefschrift getiteld „De behandeling van de vertraagde consolidatie van fracturen en van de pseudarthrose volgens de methode van Phemister", de heer J. Boevé, ge boren te Rotterdam en wonende te Rotterdam. SPORT Tour de France De eerste berichten van de 8e étappe Bij de vliegende controle van Cho- let (55 km.) zijn Bahamontes (Sp.), Privat (Fr.) en Gil (Z.O.-ploeg) het eerst gepasseerd, met 100 meter voor sprong op Nolten (Ned.). Het peloton, met Walkowiak (N.O.- Centrum), de drager van de gele trui, aan het hoofd, volgde op 22 sec. De Breton Letendre (W.-ploeg), die last heeft van furonkels, kwam pas 12 minuten later voorbij. De renners hebben een sterke wind in de rug en het tempo is hoog. KATWIJK Bridgedrive voor badgasten. De bridigeklub „De Brug" hield in de Roskam de jaarlijkse bridgedrive voor badgasteh. De hoogste uitkomsten hadden no. 1 echtpaar Ver muien 23 m.p.; 2. BooyParlevliet 19 m.p.; 3. mevr. F. van der Valk—P. van Pari don 19 m.p.; 4. Meester—De Geus 19 m.p.. 5. VisserPluimgraaff 17 m.p.; 6. VermeulenAgema 15J^ m.p.; 7. De JongHermans 13K m.p. De vol gende badigastendrive is op dinsdag 17 juli in „De Roskam' 'des avonds 8 uur. KATWIJK AAN DEN RIJN De heer F. Ph. Durieux is ge slaagd voor het examen mulo A en voor het middenstandsdiploma. KATWIJK AAN ZEE De heren M. C. de Haas, L. Ver loop, W. v. d. Boon, A. IJ. van Duyn en J. van Duyn zijn geslaagd voor het examen mulo A en tevens voor het middenstandsdiploma. ALPHEN AAN DEN RIJN J. Verleng directeur Alphense Bank. In de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer A. J. P. E. A. de Graaf is tot. directeur van de Al phense Bank benoemd de heer J. Verleng. Gelijktijdig is de heer P. Baane, pro curatiehouder der bank benoemd tot onder-directeur. Puzzle-rit „Rijnland". De Mo tor- en Autoclub „Rijnland" had woensdagavond haar derde puzzle- rit voor bromfietsen georganiseerd, die naar wens is geslaagd. Er waren 32 deelnemers. De afstand bedroeg 35 km. De route leidde naar Wou- brugge, Koudekerk a. d. Rijn, Lage- waard terug naar Alphen. Voor het uitzetten hadden de heren H. Geer- ling, en J. Reijneveld gezorgd. De eerste prijs werd behaald door G. W. snel, Alphen, 20 strafp., Fr. Ketel Al phen 21 str.p.; A. Schouten, Ter Aar, 21 str.p.; T. Winninghoff, Alphen, 23 str.p. en A. van Oosterom Alphen 24 str.j. De heer A. Verbree, voorz., reikte de prijzen uit. BOSKOOP Feestprogramma. De Oanjever. „Boskoop" heeft thans het officiële programma voor het komende zomer feest op 16, 17 enl8 juli vastgesteld. Dit gevarieerde programma ziet er als volgt uit: 16 Juli 19.30 uur: voetbalwedsrijd tussen twee dames-elftallen op het Boskopo-terrein in de Hoogeveen. Vertrek met muziek vanaf het dorp; 17 juli 19 uur: afmars uit het centrum met muziek naar het feestterrein in Reyerskoop; 19.30 uur: motorrace met hindernissen op het feestterrein; 21.30 uur: filimvoorstelLen op het feestter rein; 13 juli 8.30: puzzlerit voor brom fietsers. Sart Julianaplein; 9 uur: puzzlerit voor wielrijder. Start bij het tefoongebouw in Den Ham. 9.30 uur: wandelwedstrijd voor groepen van verenigingen, scholen en persoon lijke deelnemers. Start Koninginne weg; 11.30 uur: vossenjacht Tijdens de duur hiervan muziek in het cen trum van de gemeente; 14 uur: af mars met gym.-ver. vanaf de B. C.- straat; 14.30 uur: sportdemonstratie door de gyrrwer. „Hou-Vast", „GDS" en „FIT" op het feestterrein; 15.30 uur: kindervoorstellingen op 't feest terrein om. Bulletje en Boonestaak; 19.30 uur: mars met muziek vanaf centrum naar feestterrein; 20 uur: variété-programma o.l.v. Kees Man- ders; 23 uur: schitterend vuurwerk. Voor het baocalaurcaatexamen godgeleerdheid slaagde aan de kath. universiteit te Nijmegen pater G. L. Mathot c.s.s.r. LEIMUIDEN JONGENSDORP. Maandag j.l. was het een zeer be langrijke avond voor de jongens van ons Jongensdorp. Om acht uur be traden de ouders van de jongens het Parochiehuis om aanwezig te zijn bij het afleggen der beloften door de jongens en de plechtige overreiking van het wapen en de das. In een kort welkomstwoord wees de aalmoe, zenier op de voorbereiding, die aan deze avond vooraf is gegaan, een persoonlijke instructie, en een geza menlijke avondwake in de kerk. Volgens een nieuw ceremonieel ver liep de plechtigheid en werd ge opend met een gebed waarin Gods bijstand gevraagd werd dat de jon gens het wapen dat ze ontvangen, ook waardig zullen dragen. Daarna legden de jongens, op het toneel op gesteld, ieder persoonlijk de belof ten af om ordelijk met het gezag mee te werken, om eerder om anderen dan om zichzelf te denken, en altijd de eer van het wapen hoog te hou den. Na deze beloften ontving ieder de geelkleurige das onder de woor den: „Moge dan dit teken je altijd blij doen denken aan deze beloften". Op de das is het wapen van ons Jongensdorp bevestigd, bestaande uit de wapens van Leimuiden en Rijn- saterwoude, met op de achtergrond een kruis. Mot een gelukwens van aalmoezenier en schout werd deze avond, een mijlpaal in de groei van ons jongensdorp, besloten. RIJNSATERWOUDE Gemeenteraad. De raad komt donderdag a.s. des' namiddags te 8 uur in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1. Ingekomen stukken; 2. Wijziging gemeentebegroting 1956 o.a. in verband met de restauratie van kerk en toren van de Ned. Herv. kerk. En hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht. TER AAR Gemeenteraad. De gemeenteraad vergadert a.s. vrijdag 13 juli 1956 des namiddags om half acht ten gemeen tehuize. De agenda bevat o.m. de volgende punten: voorstel tot aankoop van grond langs de Smidskade van de provincie Zuid-Holland voor weg aanleg langs de Leidse Vaart, over name in beheer en onderhoud van een gedeelte Smidskade van de Koordeind en Geerpolder; vaststelling voorschotten ten behoeve van de bij zondere kleuterscholen; voorstel tot de bouw van acht arbeiderswonin gen in het uitbreidingsplan Aardam; sufbsidie-aanvragen. R0EL0FARENDSVEEN INTERPAROCHIëLE KERKE- VEILING EEN GROOT SUCCES. De in de grote veilinghallen dins dagavond gehouden 2e interparo chiële kerke veiling is op zeer succes volle wijze verlopen. Na een wel komstwoord door de voorz. van het actiecomité, de heer L. A. N. van Dommelen, werd de kerkeveiling door pastoor F. Bernefeld geopend. Het woord was hierna aan de direktie van de H.B.G. met haar zeer popu laire afslager P. v. d. Voort. Reeds direct heerste er een opgewekte en gezellige stemming en was er een zeer goede kooplust aanwezig. Toen ver na het middernachtelijk uur de 613 kopen tellende catalogus was af gewerkt, bleek de respectabele som van 9000,ver te zijn overschre den. Een dankbare pastoor Schoen maker sprak het slotwoord. Vorig jaar bedroeg de bruto omzet ƒ7000. BRIDGEKLUB „D.V.H." De uitslag van de onderling ge speelde wedstrijd was als volgt: 1. CaspersHuigsloot 53 p.; 2. echtp. Muskens 43 p.; 3. BakkerKoek 41 p.; 4. echtp. J. v. d. Meer 40 p.; 5. van Berkel—Koek 33 p.; 6. echtp. J. Koek 30 p. Buitenoefening E.H.B.O. Zater dag a.s. 's avonds te 7.30 uur zal de EHBO nabij de veiling aantreden voor een buitengewone oefening en demonstratie. Deze zal o.m. bestaan uit het redden van slachtoffers uit een ingestort gebouw e.a. Het geheel belooft een zeer interessante demon stratie te worden. Z0ETERW0UDE Zondag 8 juli heeft de weleerw. heer van der Salm van de St. Joseph Congregatie in de kapel te Mill Hill uit handen van kardinaal Griffin, Aartsbisschop van Westminster de H. Priester wijding ontvangen. Father van der Salm heeft zijn be noeming ontvangen voor de missie te Jesselton (Eng. Borneo). De jonge missionaris zal zaterdag 14 juli n.m. 6.15 uur vanaf de Lammebrug in een feestelijke stoet worden ingehaald waar de voorzitter van de Prop. club de heer 'J. A. Paaidekooper de Neo- nyst zal verwelkomen. Voor het raad huis zal burgemeester H. J. J. A. Smeets een begroetingsrede houden. Te 7.15 celebreert de neomyst een plechtig Lof in de kerk van de St. Jans onthoofding. De eerste plechtige H. Mis begint zondagmorden 10 uur. Van 2.30 tot 3.45 heeft in het Graalhuis de recep tie plaats waarna om 4 uur Plechtig Lof en Te Deum. Op maandagavond 16 juli te 8 uur zal de parochiale huldiging plaats heb ben in 't parochiehuis, toegankkelijk voor alle parochianen boven 18 jaar, voorzover er plaats zal zijn. LEIDSCHENDAM De middcnstandscentrale, Ónder voorzitterschap van de heer J. Hoo- gendoorn is de centrale van de Leid- schendamse middenstanders bijeen geweest. Breedvoerig werd van ge dachten gewisseld over de organisa tie van de étalage-wedstrijd welke gehouden zal worden op 7 augustus a.s. ter gelegenheid van de Oranje feesten op 8 en 9 augustus a.s. Besloten werd dit jaar wederom een beurs te houden en wel begin oktober a.s. in het katholiek vereni gingsgebouw. Naar alle waarschijn lijkheid zal de deelname aan de beurs ditmaal niet zo groot zijn als voor gaande jaren. Aan de vergadering werden tevens ter inzage gegeven de bouwplannen voor'de winkels Welke van gemeen tewege gebouwd zullen worden aan de verlengde Damlaan. De aanwezi gen werden aangespoord zich aan te sluiten tot een bouwkas met het doel dat de Leidsohendaimse middenstand t.z.t. tot aankoop van deze moderne panden zal kunnen overgaan. SASSENHEIM Voor het kandidaats-examen vee artsenijkunde slaagde te Utrecht de heer A. Reanmerswaal. ST0MPWIJK Onbezonnen autorijders. Enige militairen van het vliegveld Ypenhurg reden in een nieuwe volkswagen op onbezonnen snelle wijze langs de Stomp wij kse weg. Zij bleken niet stuurvast te zijn, want het ging slin gerend met een snelheid van ongeveer 96 km. per uur. Op een zeker ogen blik ging men recht op de Stomp- wijkse vaart aan, maar nog juist bij tijds wisten zij te voorkomen dat zij in de vaart terecht kwamen. Het stuur werd ijlings omgegooid met 't gevolg dat zij pardoes door de langs de weg staande weg schoten en aan de tuindersgew^fcen van de heer J. P. B. grote schade toebrachten. Z0ETERMEER Puzzle-rit M.A.C. De puzzlerit, die georganiseerd was door de M.A.C. is wêderom een succes geworden. Niet minder dan 54 inschrijvingen in de verschillende klassen vonden plaats. Dank zij de bekende prima verzorging verliep de start zonder enige hindernissen. Na afloop kwa men de deelnemers bijeen in het club lokaal, waar de prijzen van de vorige rit werden uitgereikt. De uitslagen van de verreden rit waren als volgt: Motoren duo: I. Speksnijder Gou da; 2. Hofwegen Waddinxveen; 3. A. Deurloo, Zoetermeer; 4. Groenheijde, Zoetermeer. Motoren solo: 1. A. Verduin, Nieu- werkerk a.d. IJsel; 2. Jonker Ter Aar; Auto's: 1. Wurgen Leiden; 2. Wee- ber, Rotterdam; 3. Bosschaart, Den Haag. Brommers: 1. Van Gennep, Haar lem; 2. De Droog, Haarlem; 3. Stoe- lemeijer, Haarlem. Winnaar Motorhuis van Dijk-beker A. Verduin. Vermelding M.A.C.-crubbeker: A. Deurloo. Best geklasseeerde rijder na twee ritten voor de Nutriciabeker: A. Ver duin, Nieuwerkerk a.d. IJsel. Scheepsberichten AAGTEDIJK p. 11 Perim n. Suez. AK- KRUMDIJK 12 Antw. ALBIREO 11 Ant werp. ALWAKI 11 Finisterre n. R'dam. ARGOS p. 11 Gibraltar n. Malaga. CAL- TEX LEIDEN p. 11 Pantellaria n. Bor deaux. GAASTERKERK 11 v. Calcutta n. Chittagong. GROOTE KERK 11 400 m. ozo Casablanca n. Antw. GUINEEKUST p. 11 Kp Finisterre n. R'dam. IVOOR KUST p. 11 Finisterre n. Dakar. KARI- MUN 10 v. New Orelans n. Havanna. KOTA AGOENG 12 Singapore. LEKHA VEN 10 Montevideo n. B. Aires. NIEUW AMSTERDAM 11 Southampton. PEN- DRECHT 12 Napels. REMPANG p. 11 Kreta n. Gennua. SLAMAT 11 v. Aden n. Suez. STRAAT MALAKKA 12 Co lombo. SUMATRA 12 Singapore. TARA p. 11 Dover n. New Orleans. TEIRESIAS p. 11 Gibraltar n. Port Said. TERNATE 12 Karachi. WELTEVREDEN 12 Pana- rukan. WITMARSUM 11 Le Havre. WOENSDRECHT 11 v. Suez n. Fao.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2