Een urenlang debat over de nieuwe credieten voor een sportfondsenbad VRIJDAG 6 JULI 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Mascotte wijst U deze zomer in dubbel opzicht de goede wegl Mascotte gaat nu nog iets méér doen dan U de weg wijzen naar de beste zelfgerolde sigaret. Nu gaat Mascotte U ook letterlijk de weg wijzen: naar elke plaats in Nederland waar U met weekend of vacantie heen wilt. Er zijn 5 verschillende Mascotte-fiets-kaar- ten. Prachtige maar ook prac- tische gidsen, die tezamen heel Nederland voor U openleggen. Met een volledige opsomming van wat er overal aan moois en wetenswaardigs te zien is. Deze prachtige kaarten zijn tijdelijk in BEPERKTE MATE verkrijgbaar bij Uw sigarenwinkelier. Gemeenteraad Wassenaar Gehuwde ambtenares wordt niet ontslagen Bijna 6 uren heeft de gemeenteraad gisteravond, onder voorzitterschap van loco-burgemeester mr. dr. J. Ha zenberg burgemeester van Wijn bergen is om gezondheidsredenen af wezig besteed aan een agenda, waarvan de kwestie van de gehuwde ambtenares en een verhoging van de renteloze lening aan het sportfonden bad de meestbesproken punten wa ren. Wat de gehuwde ambtenares be treft had een meerderheid in het col lege van b. en w. voorgesteld, de be staande bepaling enigszins te ver zachten door het in bijzondere om standigheden mogelijk te maken, dat een ambtenares ook na haar huwe lijk in dienst van de gemeente blijft, dit ter beoordeling van b. en w. Mevr. I. H. EernstmanSteghgers (V.V.D.), die deze kwestie indertijd aan de orde had gesteld, en die gis teravond van de raad een kleine bloemenhulde kreeg, omdat zij juist jarig was, toonde zich niet tevreden over de door b. en w. voorgestelde regeling. Mr. A. van Vuure (V.V.B.) diende het voorstel in, de gehele be paling over de gehuwde ambtenares uit het ambtenarenreglement schrappen. Zijn voorstel werd ge^ steund door mr. C. A. van Gorcum (P. v. d. A.) en dr. J. J. M. Veraert (K.V.P.), bestreden door mr. dr. W. F. van Guns ter en (Prot. Chr.) en ten slotte in stemming gebracht en aan genomen met de stemmen tegen van de heren van Glinsteren en Ooster ling (Prot. Chr.), en van de wethou- 22* rolt beter plakt beter brandt beter (Advertentie) WIMBLEDON: Australische finale in herenenkelspel Louise Brough onttroond In de finale heren enkelspel, welke heden wordt gespeeld, zullen twee Australiërs, n.l. Lewis Hoad en Ken Rosewall elkaar ontmoeten. De „top seeded" Hoad bereikte de eind ronde door een 3—6, 6 4, 62, 64 zege op de Amerikaan Ham Richardson in de halve eindstrijd. Hoewel de Austra lische crack, die favoriet voor de titel is, de eerste set met 36 verloor, was hij ongetwijfeld de meerdere van de man uit Louisiana. De meeste punten veroverde hij door zijn uitstekende ser vice een paar „aces" kwamen van 2ijn racket en bijna niet te retourne ren drives. Een verrassing van de onttroning van de titelhoudster Louise Brough. In de halve finales werd zij door haar land- genoote Shirley Fry met een drie sets nederlaag 64. 46, 63 naar de kleed kamers verwezen. Louise Brough kon geen antwoord vin den op het gedegen baselinespel van haar rivale. Pat Ward vond in Angela Buxton haar sterkere. Zij kon slechts zelden con trole krijgen op de groundstrokes bij deze slechte weersomstandigheden. Om het kampioenschap van Nederland: Rapid JC—NAC; Elinkwijk— Sparta, Promotie-competitie naar de ere-divi- sie: GVAVNO AD; KFCRCH. (Amateurs) Om het kampioenschap van Nederland HengeloVlissingen. West I-West II: Promotie naar de le klasse: UnitasZeeburgia (7/7). West II: Promotie naar de 2e klasse: RoodenburgSlikkerveerVDLVIOS. Promotie naar de 3e klasse: GSV Delft; 's GravenzandeLisse (7/7). Gustav Sebes. de trainer van het Hon gaarse voetbalelftal, die tevens belast was met het samenstellen van de natio nale ploeg, is door het bestuur van de Hongaarse voetbalbond van zijn be voegdheid ontheven. Reeds lang werd Sebes verweten, dat de door hem gevolg de koers mede oorzaak was van de ach teruitgang van het Hongaarse elftal. Het bondsbestuur stelde in een giste ren gehouden vergadering vast, dat Sebes inderdaad op sommige punten te kort was geschoten. In de toekomst zullen daarom alle beslissingen inzake voor bereiding en samenstelling van de ploeg ir handen worden gegeven van een com missie van vijf personen, waarin Sebes geen zitting heeft. StompwUkse Boys. Door de welwil lende medewerking van enkele Stomp- wijkse Boysvrienden is deze vereniging in staat wederom enkele bekerwedstrij den te spelen en wel morgenavond 7 uur op het terrein aan de Meerlaan. Dan zal het le elftal spelen tegen DSO uit Zoetermeer. Zondagavond, na het lof (circa 7.45) krijgen de veteranen van St. Boys gele genheid hun kracht te meten met de SJZ-veteranen. NwS.V. Zaterdag en zondag heeft de R.K.S.V. haar jaarlijks sportfeest. Het programma voor zaterdag is: 2.30 uur: NSV b—Nic. Boys b; 3.30 uur: NSV a— Nic. Boys a. Handbal 5 uur: NSV 2 DTS 2; om 7 uur de voetbalwedstrijd NieuwkoopZW. Het programma voor zondag is: 12 uur: NSV 2Nieuwkoop 3 en als hoofd schotel om 2.30 GoudaBodegraven; 4.15 uur de handbalwedstrijd NSVRODA. 5 uur: voetbalwedstrijd NSVNic. Boys. 7 Uur: NSV-veteranen tegen de Nic. Boys-veteranen. KORFBAL KON. NED. KOBFBALBOND Om het kampioenschap van Nederland: Beslissingswedstrijd: RohdaHet Zuiden (sportpark „Roomburg", Leiden). Eerste klasse A: HCC 1Haarlem; Quick HHermes DVS; Rood en Wit HBS; VRA—HCC 2. Tweede klasse E: Ajax LRood en Wit 3; CVHW-VW 2; Haarlem 2— BHMC. KORTE golf Te Nenioero op het Japanse eiland Hokkaido zijn zeVen personen om het leven gekomen, doordat een vrachtauto met een lading zalm, waarop zij waren gezeten, bij het inhalen van een autobus omsloeg. Vier mensen werden zwaar gewond. Ten oosten van Kratsji is een autobus met 46 inzittenden meege sleept door een rivier, waarvan het peil, tengevolge van de moessons- regens, sterk gestegen was. Zeventien personen, waaronder de bestuurder, zijn gered. De stoffelijke overschotten van elf passagiers zijn gëborgen. Men vreest, dat de twin tig andere passagiers verdronken zijn. Bij de opening van hun jaarver gadering te Brighton besloten de En gelse artsen donderdagmorgen een goed voorbeeld te stellen door een rookverbod uit te vaardigen tijdens de vergadering. - In Engeland haalt de televisie de radio in. Te Londen zijn thans meer vergunningen voor televisietoe stellen dan voor radio's uitgegeven. Wilt U iets weten? Vraag A: HBS" in Haarlem B: Is er een katholieke gem. HBS in deze streek? Antwoord: A. Haarlem Triniteits- lyceum (Zijlweg 190) voor jongens; Mendel-college (Orionweg) voor jon gens. B: In Leiden St Agneslyceum. Vraag: Route per auto van Ter Aar naar Vieringsbeek. Hoeveel km? Antwoord: Ter Aar, Bodegraven, Utrecht, Zeist, Driebergen, Wagenin- gen, Zetten Andelst, Nijmegen, Ouyk, Boxmeer, Vierlingsbeek; afstand: 142 kilometer. Vraag: Route per fiets van Noord- wijk Binnen naar Beverwijk en. Antwoord: Noordwijk Binnen, Haar lem, Beverwijk, Heemskerk. Onder weg vindt u altijd gelegenheid een H. Mis bij te wonen. Vraag: J. H. te H. inzake, recht op vakantie-geld. Antwoord: of -uw dochter recht heeft op vakantie-geld hangt af van de vraag of in de branche, waar zij werkt, een collectief contract geldig is, dat deze kwestie regelt. Ook de 3% -uitkering is niet over de hele linie voorgeschreven, hangt eveneens van het onderling overleg af. Indien u wilt weten, wat u in deze doen kunt, kunt u zich het beste wenden tot de bond van werknemers in het desbe treffende bedrijf. Vraag: C. B. te L. inzake de ver plichting voor een alleenwonende dame, dde haar eigen huis bewoont, om inwoning te verlenen. Antwoord: In 't algemeen is ook een alleenwonende dame, huiseige nares, daartoe verplicht. Een leeftijds groep is er niet. Of u in uw geval daartoe verplicht zijt, kunnen wij niet beoordelen, dat hangt van allerlei fac toren af, waarin het bureau Huisves ting de beslissing heeft Vraag: Route van Leiden naar Ant werpen; hoeveel km? Antwoord: Zonder de grote steden komt u er niet of u moet trachten b.v. vóór Rotterdam rond de stad te rijden. De route is als volgt: Leiden, Zoetermeer, Hillegersberg, Rotterdam, Dordrecht, Moerdijk, Princenhage, Zundert, Wuustwezel, Antwerpen; af stand: 137 km. Eind mei waren er 1.345.921 vergun ningen voor televisie-ontvangers iri omloop en 1.301.508 voor radio-toe stellen. Het in het Westelijk stadsdeel gelegen gebouw van de Oostberlijnse radio is donderdag door de Sow jets aan de Westberlijnse autoriteiten overgedragen. In 1952 hadden de Brit ten een versperring rondom het ge bouw aangebracht, zodat het niet meer door de Oostberlijnse radio kon worden gebruikt. Jarenlang zijn enkele Russische wachtposten de eni ge bewoners geweest Een vrachtlading varkens kwam dezer dagen stomdronken op het Franse station Sarraguemines aan. Tydens de reis waren n.l. zowel de hokken, waarin de varkens zaten, als een aantal wijnvaten open ge broken. De varkens hadden van de gelegenheid geprofiteerd en zich te goed geflaan aan Bordeaux-wijn. In de buurt van de Franse stad Angoulème brak een koe haar linker achterpoot. Daar het beest een uitste kende melkkoe was, voelde de eige naar er niets voor, haar te laten af maken, doch vroeg hij aan een vee arts of deze geen houten poot kon maken. Dat lukte en thans loopt het beest vrolijk huppelend op een hou ten poot door de wei en geeft weer melk zoals voorheen. Op Onafhankelijkheidsdag, die woensdag in de V.S. werd gevierd, zijn 221 personen bij ongevallen om het leven gekomen. Het verkeer eiste hiervan 121 slachtoffers. ders Hazenberg en Rees van den Ende. Sportfondsenbad. Urenlang werd er gediscussieerd over het voorstel van b. en w. om de indertijd aan net sportfondsenbad vestrekte renteloze lening te verho gen het 210.000,in verband met tegenvallers bij de verwezelij king van de plannen en met 104.000, voor het treffen van enkele voorzie ningen in verband met het aantal ba den, dat veel groter blijkt te zijn dan indertijd kon worden voorzien. Dr. J. N. van den Houten (V.V.D.) hield een zeer uitvoerig betoog. Hij stelde allerlei vragen op het gebied vari het financiële beleid ten aanzien van het sportfondsenbad en vroeg nadere inlichtingen over de juiste onderlinge verhouding tussen meente en N.V. Sportfondsenbad Wassenaar i.o. en over de andere Sportfondsen N.V.'s. De gemeente heeft, zo zei spr. 95% van het beno digde kapitaal voor dit zwembad ver strekt en behoort daarom ook door slaggevende invloed te hebben in hét beheer van het bad Eerst advies. Spr. drong er op aan, advies te vragen over het financiële beleid ten aanzien van het bad aan een com missie van de Vereniging van Neder landse Gemeenten en technisch ad vies aan het Nederlands Olympisch Comité en pleitte verder voor het aanstellen van een deskundig ambte naar, die belast zal worden met al lerlei zaken, de actieve recreatie be treffende. De heer van den Houten kreeg o.m. bijval van de heer C. E. van den Berg (K.V.P. en mr. L. C. Hortensius (Prot. Chr.) en mr. C. A. van Gorcum (P.v. d. A.). De heer A. C. Duyvestijn (K.V.P.) bracht de ge zinstarieven ter sprake en stelde de vraag, of de kosten van e engezins- jaarabonnement niet in enkele ter mijnen betaald zal kunnen worden in plaats van in eens. Voorzitter Hazenberg beantwoord de de sprekers en mr. dr. W. F. van Gunsteren, die voorzitter is van het bestuur van het sportfondsenbad Wassenaar toonde aan, waarom de extra voorzieningen nieuwe kleed hokjes, een instructie-bassin voor kleuters en een grijprand langs het diepe bassin nodig zijn. Ten aanzien van het Aeratone-bad- waarvoor een bedrag van 20.000,gevraagd zeide spr., dat een dergelijk bad op zichzelf rendabel zal kunnen zijn. Wat de gemeentelijke invloed in het bestuur van het bad betreft: de ge meente heeft met drie vertegenwoor digers twee raadsleden en een technisch hoofdambtenaar een meerderheid in het bestuur. Dr. Van den Houten toonde zich door de beantwoording van zijn op merkingen en vragen door de wet houder niet bevredigd. Zolang de sta tuten van de N.V. Sportfondsenbad Wassenaar nog niet zijn vastgesteld zo zijn aan de minister van jus titie ter goedkeuring voorgelegd zo lang dus nog geen klaarheid is gebracht over de vraag, hoe precies de verhoudingen liggen, voelde spr. er niet veel voor, het reeds toege stane grote krediet nogmaals met 3 ton te vergroten. Er werd hierover lang en breed van gedachten gewisseld. Er werden diverse tussen-oplossingen aan de orde gesteld. Tenslotte werd eerst be sloten, het krediet met 210.000, te verhogen, opdat de N.V. de Sport fondsen de aannemers zal kunnen afbetalen. De raad kreeg de toezeg ging, dat het college van b. en w. advies zal vragen over de beleids kwestie bij de Vereniging van Neder landse Gemeenten. Vervolgens werd ook het gevraagde krediet van 104.000,toegestaan met de stem van de heer Van den Berg te gen onder voorwaarde, dat tech nisch advies zal worden ingewonnen over eventuele nieuwe voorzieningen in het bad aan de technische com missie van het N.O.C. Rest van agenda. De andere agendapunten vroegen minder tijd. Op verzoek van mevr. I. H. Eernstman-Steghgers zegde de voorzitter toe, maatregelen tegen het houden van kettinghonden binnen de kortst mogelijke tijd aan de raad te zullen voorleggen. Met grote instem ming ging de raad akkoord met het voorstel, om ten behoeve van de politie-controle op verkeersovertre dingen een z.g. Traffipax-foto-appa- raat te kopen .Tegen het aanleggen van een rolschaatsenbaan in het Oostdorp had de raad geen bezwa ren; wel werd gepleit voor soortge lijke banen in Kerkehout en Nieuw Wassenaar. Na opmerkingen van en kele leden over het voornemen om in de Groen van Prinstererlaan en de van Bommellaan en aan de Berk- heistraat deelde de voorzitter mede, dat het verwijderen van deze bomen met het oog op de gevarenrisico's niet langer kan worden uitgesteld. Besloten werd tot het aangaan van twee geldleningen, elk groot 500.000,- gulden tegen een rentevergoeding van 4K% en met een looptijd van 40 jaar. Het tarief van de vermakelijk heidsbelasting voor het Dierenpark Wassenaar werd verlaagd van 20 tot 15%. Besloten werd tot aanschaffing van een bandrecorder tot het vast stellen van een nieuwe subsidierege- ling.yoor huishulp en tot het verhu ren .van bouwrijpe grond aan het St. Adelbertcollege ten behoeve van de uitbreiding van de houten noodschooL Een nagekomen voorstel, om aan de Wassenaarse Reddingsbrigade ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan een bijdrage uit de gemeentekas te verstrekken van 2.000,voor de aanschaffing van een gemotoriseerde vlet, ontmoette geen bezwaren. Aan de M.T.S. te Den Haag slaagde de heer P. Adam voor werk tuigbouwkundige. De heer H. Pel grim slaagde voor de afd. Electro- techniek. LEIDSCHENDAM „Arti" behaalde tweede prijs. De r.k. zangvereniging „Arti et Chari- tati" heeft deelgenomen aan het te Haarlem gehouden concours, georga niseerd door de Bond van r.k. zang verenigingen in Noord- en Zuid-Hol land. „Arti" heeft daar de tweede prijs behaald met 311 punten. Het ver plichte nummer was Psalm 96 van Jan Pietersz Sweelinck en het vrije num mer Haec Dies van Jan Schrijvers. Geb.: Jeroen z. van P. J. van Leeu wen en T. M. Warmerdam; Diede- rik z. van R. G. Scholten en J. M. C. Martens; Catharina D. d. van C. Ga les en A. Grootveldt. Ondertr.: Antonie van Hilten te Rotterdam en Immy Brouwer; Nico- laas J. L. Tetteroo en Margaretha M. Starrenburg. Getr.: J. van der Sman en Petro- nella J. den Hollander; Johannes C. van der Zanden en Den Haag en Jo hanna C. M. Groenewegen; Wiebe R. Klarenberg en Hendrika C. Blauw te Voorburg. In Den Haag slaagde de heer H. J. B. Fanoy voor het M.T.S. exa men werktuigbouwkunde. 0EGSTGEEST De heer C. G. Hogervorst slaag de aan de M.T.S. te Den Haag voor Werktuigbouwkunde. Geboren: Maria Magdalena Christina d. van J. A. Heijmans en W. F. Duijnhoven. Marijke Francina d. van R. Coutinho en A. J. van Reyendam. Alfred z. van G. de Pree en H. J. Wesselink. Adrianus Huber- tus z. van Th. J. Wijsman en J. A. Th. Rijsbergen. Overleden: N. A. de Bourguignon 22 j. S. P. de VriesSlangen 85 j. M. W. HuismansGuinée 87 j. Getrouwd: H. Hoelen en A. de Neef. C. A. F. Tuijnman en J. A. M. Vester. Ondertrouwd: T. W. Braat 28 j. Rot terdam en W. van der Valk 27 j. ST0MPWIJK Harddraveïijver. Nooit Gedacht. In haar laatste werkvergadering heeft „Nooit Gedacht" het program ma vastgesteld voor de komende paardensportdagen op Woensdag 1 en donderdag 2 aug. a.s. Enkele verande ringen, waarvan men verwacht, dat het verbeteringen zullen zijn, wer den aangebracht. De kinderspelen zijn verplaatst naar de morgenuren van de eerste dag. De grote korte- baandraverij blijft' gehandhaafd op woensdag. De 2de dag zal geheel staan in het teken van de Landelijke ruitersport onder auspiciën van de Kon. Fed. van Land. Rij verenigingen. In de morgenuren verschillende dres- suurproeven in diverse klassen zo wel achttallen, viertallen als indivi dueel, alsmede het voorspringen. In de middag hindernisspringen, groeps- springen en concours eenspannen, tweespannen, eenspannen voor dames. Voor het laatste nummer zijn als prijzen beschikbaar diverse luxe voor werpen. VOORSCHOTEN Installatie van burgemeester v. Oosten Klundert heeft burgemeester Van Oosten een hartelijke ontvangst be reid. Voorafgegaan door de Nievaart- ruiters werd de burgemeester met zijn gezin zijn plaats binnengereden. In het gymnastieklokaal (de raad zaal was voor deze gelegenheid te klein) kwam de raad in openbare zitting bijeen onder leiding van de loco-burgemeester R. de Gast, die ir een korte toespraak de nieuwe bur gemeester verwelkomde en hem m stalleerde. Burgemeester Van Oosten dankte de autoriteiten, die zijn be noeming hadden bewerkstelligd. Hij zegde toe, een onpartijdig voorzitter te zullen zijn volgens het bekende woord: Onpartijdig kan alleen hij zijn, die partij heeft gekozen. Zich richtend tot de burgerij verklaarde hij, haar noden en vreugden te wil len delen. Nadat de zitting van de raad door burgemeester Van Oosten met het uitspreken van het ambtsgebed was gesloten, werden vele toespraken ge houden. De rij werd geopend door de vader van burgemeester Van Oos ten, die in 'n woord van hart tot hart wees op de grote verantwoordelijk heid van het ambt, maar ook op de afhankelijkheid van de koning der koningen. Van de overige sprekers noemen wij: wethouder Schrama, de heer Griffioen, burgemeesters van omliggende plaatsen en de vorige burgemeester van Klundert, mr. Drayer. Om half 9 had een défilé plaats voor het fraaie stadhuis, waarna de dag gesloten werd met de opvoering van een openluchtspel. Hendrik van Stompwijk De afstand van Bussum tot£ Voorburg is niet erg groot, maar y een prentbriefkaart heeft er toch X veertig jaar over gedaan, aldus 4 meldt 't Algemeen Dagblad. x De kaart werd in 1916 verzon- den door de dienstplichtige sol-X daat H. d. Bruyn, die toen in Bus- X sum onder de wapenen was. y „Hartelijke groeten, Hendrik" X schreef hij er op, in het vaste y X vertrouwen, dat de kaart snel bij X zijn ouders zou zijn. Maar dat viel X x tegen want de prentbriefkaart x in kleuren, die een beeld gaf van X Bussum in het jaar 1916, werd$ pas een dezer dagen bezorgd. X Er is een mogelijkheid dat dey kaart onderweg is blijven lig- x gen in Stompwijk, waar deX ouders van Hendrik toen nogy woonden en waarheen de kaart a geadresseerd was. Dan zou men X g dus veertig jaar later op het idee y gekomen zijn om de kaart doorX <j> te sturen naar Voorbung, waar naartoe de ouders zijn verhuisd, x Er is nog een mogelijkheid die A door de P.T.T. geopperd werd:$ een grapje van iemand die het x postbedrijf eens wilde foppen. X Eindexamen van r.k. M.M.S. Bijdorp De volgende meisjes van de R.K. M.M.S. Bijdorp slaagden voor het eindexamen. Lien van Adrichem, Rijswijk, Ma rijke Bakker, Wassenaar, Marijke Beers, Voorburg, Amy van Es, Den Haag, Cissy Le Griep, Den Haag, Maria Heynens, Maastricht, Corry Hendriks, Leidschendam, Trees Kaan- ders, Voorburg, Agnes Klein Gunne- wiek, Lichtenvoorde, Sonneke Kool, Voorburg, Carla Korink, Rijswyk, Ineke Korink, Rijswijk, Marleen Krijgsman, Den Haag, Marianne Mul, Den Haag, Joke van Niekerk, Zoeterwoude, Tineke Nühn, Den Haag, Tatjana Radier, Den Haag, Willy Reef, Voorburg, Anneke Ro zenburg, Leidschendam, Giny Simons Voorschoten, Laura Theuvenet, Voor burg, Ann Verdegaal, Sassenheim, Els Voss, Den Haag, Hans Waals, Oegstgeest, Mieke Winninghoff, Al phen a. d. Rijn, Lia Zoet, Voorburg. ZOETERMEER Gemeenteraad. De gemeente raad komt op vrijdag 13 juli a.s. des avonds te zeven uur bijeen. De agen da vermeldt o.m. verlenging van de termijn in de deelneming der Frau de-risico-onderlinge van gemeenten; eri verhoging van de verwaarborgde som; verzoek om reiskostenvergoe ding volgens art. 13 1. o.-wet; onbe woonbaarverklaring perceel Zeg- waartseweg 64; opheffing gemeen schappelijke regeling inzake toela ting van leerlingen tot de openbare u.l.o. te Voorburg; garantie geldle ning door de n.v. Bouwkas Neder landse Gemeenten; wijziging Bezol- digingsverordenmg 1955; diverse be sluiten tot het aangaan van vaste geldleningen tot een totaalbedrag van 1.400.000.woningbouwplannen; stichting zuiveringsinstallatie met nader principe-besluit inzake belas tingheffing van de inwoners en de grote bedrijven; verzet pachtverlen- ging L. v. Straalen; Begrotingswijzi gingen. L.T.J. naar „Ons Erf'. De L.T.J. heeft op haar jaarlijks uitgaansdag]e een bezoek gebracht aan Ons Erf, het ontwikkelingsinstituut van de L.T.J. Te ongeveer acht uur vertrok het ge zelschap over Utrecht naar Ede, waar de koffie gebruikt werd. Hier na ging het op Arnhem aan, waar men een bezoek bracht aan 't Open luchtmuseum. Na de middag toog men naar Nijmegen met het prachtig gelegen Berg en Dal en ging het op Ons Erf aan. Met grote belangstel ling heeft men kennis genomen van de geweldige positieve arbeid, die daar verricht wordt en de stimule rende werking, die van Ons Erf uit gaat. Het bezoek aan dit instituut al leen was de reis reeds overwaard. De tijd ging te snel en spoedig moest men de thuisreis weer aanvaarden. Via Tiel en Utrecht ging men weer naar Zoetermeer terug. De Stemming was prjma en het weer was, behou dens enkele buitjes, goed te noemen. - Geboren: Johannes P. M. zn van J. A. M. v. Leeuwen en M. C. H. Scholten; Barend P. zn van B. v. d. Wagt en P. F. Lokhorst; Arie zn van C. W. Slootweg en M. Dassen; Wil- lemijntje P., dr van D. A. Bakker en C. B. Verheul; Nellie, G., dr van A. Verhoeff en N. G. Uittenbogaard. Ondertrouwd: A. J. de Kooter 29 jr en J. A. P. IJseldijk 23 jr. Getrouwd: J. M. Fillekes en D. M. Akkerman; D. Luijendijk en H. van Vliegen; L. J. Hoogduin en H. Ver- schraagen. Overleden: M. Brander 86 j., wed. van H. Franx; J. Vermeer 59 jr. Eigen schuld Almelo houdt dezer dagen voor de zevende maal een Braderie en voor de zevende maal regent het. Men zou dus de Almelose win kelstand kunnen beklagen, maar deze nijvere zakenlieden hebben deze tegenslag aan zichzelf te wijten. Reeds zeven maal hebben zü tijdens de Braderie blauw-wit blauwe vlaggen uitgehangen en daar deze kleuren in vlagggn- code betekenen: „Dringend zoet water nodig!" is het logisch, dat de weergoden dit verzoek be antwoorden.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 8