„Erg simpel, maar keihard," is wel de beste karakteristiek van de eerste tour-étappe Cracks kwamen met bedenkelijke achterstand in Luik binnen Tijdschema Goddet aan flarden gereden SNIPPERS N ederlanders „net aan11 tevreden VRIJDAG 6 JULI 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Sprintwonder Darrigade had geen moeite met Schaer en Robinson De ronde van Frankrijk is in tweeërlei opzicht met een nogal lichte explosie gestart. De burgemeester van Reims gaf 's morgens zeer toepas selijk in dit centrum van champagne het signaal van het officieuze vertrek, door middel van een knallende champagne-fles. Maar even bruisend, even sensationeel als het ontsnappende schuim uit de fles, is de eerste etappe van Reims naar de Citadelstad Luik in België, 223 km., niet geworden. De rit werd, zoals trouwens was verwacht, bijzonder snel gereden. Maar veel andere grootse daden zijn er door het 120 man tellende internationale ge zelschap tourridders niet verricht. En de entourage aan het einde van de étappe, waar duizenden Belgen op een zege van Brankart of in ieder geval op een vaderlandse triomf hadden gerekend, was veel minder vrolijk dan bij de aanvang van de wedstrijd. André Darrigade van de Franse nationale ploeg ging als eerste van een groepje van drie leiders over de eindstreep. Een Belg was er niet bij; trouwens ook geen Nederlander. Gerrit Voorting op 'n ereplaats Aan het begin van de dag was het weer nogal somber. Maar juist bij het vertrgk aan de voet van de kathedraal van Reims brak de zon door en de wind gaf de renners om te beginnen, een niet te versmaden steuntje in de rug. Onmiddellijk na de officiële start, aan de rand van de stad, ging de naam van Wout Wagtmans al door de rijen. Een erekwestie voor Wout? Het bleek loos alarm. Na 5 km. fietsen bewoog de troep zich weer in een kleurig carré, als een geheel over de fraaie asfaltweg. Het tempo, dat rond 55 km. per uur lag, leek wel wat hoog om een ontsnapping moge lijk te maken. Ook Darrigade en de Ita liaan Baffi konden niet wegkomen. In het wat stijve stadje Rethel, na 36 km snelde Daan de Groot het eerst langs de vliegende controle. Basis gelegd. Even verder, nadat 41 km. waren afge legd, probeerde de enige Engelsman in deze tour, Robinson, van de gemengde Luxemburgse ploeg, te ontsnappen. Hij slaagde slechts ten dele, want hij werd ingehaald. Maar toch legde de lange Brian hier de basis voor een zeer eer volle plaats in de uitslag van de étappe. Hij begon aan een zware taak, die hem ook de prijs voor de strijdlustigste ren ner zou opleveren. Bovendien begon met deze demarrage van de Engelsman de geschiedenis van deze étappe. Robinson dan werd ingehaald door de „rebel" uit enkele vroegere ronden, Nello Lauredi van de zuid-oost ploeg. Dat scheen ploegleider Marcel Bidault van de Franse nationalen te mishagen. Hij stuurde er de bekwame sprinter Dar rigade achteraan. Maar Darrigade kon niet verhinderen, dat hij een aantal an dere krijgslustigen in zijn kielzog kreeg. En Nederland was vertegenwoordigd, aanvankelijk door drie man, Wagtmans, Voorting en Van der Pluym. Later viel Wagtmans terug. Na 50 km. toen het ter rein wat heuvelachtiger werd en het tempo iets daalde, ontstond er een kop groep van negen man, bestaande uit Ro binson, Lauredi, Darrigade, de Neder landers Voorting en Van der Pluym, de Belg Vlaeyen, de Portugees Barbosa, de Italiaan Baffi en Walkowiak van noord oost-centraal Frankrijk. De voorsprong bedoeg aanvankelijk niet meer dan 30 seconden. Maar er werd hard aan ge trokken om de winst te vergroten. Te hard voor Van der Pluym, die werd los- gereden en in het peloton terugzakte. Intussen had de regionaal Tonello zich uit de meute losgemaakt om Walkowiak te steunen. Hoe hard het er vooraan aan toeging blijkt uit de volgende situatie: na 60 km. op kop 8 man met Voorting, op 1 min. Tonello, op 1.45 sec. het pelo ton. Na 75 km. op kop acht man, op 1 min. Tonello, op 3 min. 35 sec. het pelo ton, waarin Nolten, (die ook nog een poging had gewaagd) en Van der Pluym waren teruggekeerd. In razende vaart. In razende vaart rolde het renners- pak aan op de eerste verzorgingsplaats te Rocroi 89'/J km. van de start gelegen. Onmiddellijk na de bevoorrading bleek ANDRE DARRIGADE de alleen worstelende Tonello nog maar ec. achter de aanvoerders te vertoe ven, die hij vervolgens te pakken kreeg. Daarentegen verloor het peloton kost bare tijd tijdens het gedrang om de voedselzakjes in de bochtige straten van Rocroi. Er waren nu al uitlopers van de Ardennen te overwinnen en tijdens dat karwei, dat nog maar een begin mocht heten, keek de grote groep reeds tegen 5Y, minuut aan. In de kopgroep was inmiddels een wij ziging gekomen. De Italiaan Baffi was eruit geraakt en de taaie Zwitser Schaer kwam er voor in de plaats. Te Sagtigni, in het dal van de Maas, draaiden de wielen nog altijd in tome loze vaart en de kopgroep lag hier 20 min. voor op het officiële tijdschema: het peloton een kwartier. de grens. Op zo'n vroege aankomst hadden de douaniers aan de Frans-Belgische grens niet gerekend en de formaliteiten wer den nog vlotter vervuld dan in andere gevallen reeds mogelijk is, door de te voren getroffen regelingen. In het grens plaats je Heer aan de Maas bedroeg het tijdsverschil tussen de voorsten en de grote groep 7 min. 45 sec. De windingen in de heuvels van de Ardennen werden talrijker en moeilijker. In de in zijn een tje tussen de twee groepen zwevende re gionaal Hoorelbeke ondervond daar de onprettige gevolgen van. Ook in de kop groep vielen slachtoffers. Tonello, die zich zo vurig had geweerd om er in te komen en ook Walkowiak, moesten de aansluiting verbreken. En terwijl enkelen een ogenblik van zwakte toonden, probeerde de Belgische kampioen Vlaeyen te demarreren. Hij passeerde als eerste de bekende hoge kloof en de steile rotsen van Dlnant (150 km. van de start) maar de Belg hield het niet vol. Vervolgens viel Robinson nog eens aan en ditmaal kreeg hfj Dar rigade en Schaer aan zfjn wiel. Onze landgenoot Gerrit Voorting kon niet meekomen en moest in gezelschap bljj- ;n van Lauredi, Barbosa en Vlaeyen. Het grote rennersveld telde bij de tweede ravitaillering, te Ciney in België (165 km.) meer dan 10 min. achterstand Gp, tiacvt (htóbtaiië! Q»--t Vandaag vertrokken ze uit Rotterdam, de zwemmer Wim de Vreng en Rikus Teters, de Nederlandse bantamgewicht- kampioen 1956, uit Amsterdam, die zo veel ambitie hadden om als lid van de Nederlandse ploeg op de komende olym pische spelen in Melbourne hun sporten te representeren, dat zU eigener beweging een gelegenheid zochten om naar Austra lië te komen. Zij vonden die na maan den tenslotte: werkend op een schip va ren ze eerst van Rotterdam naar Tand jong Priok, waar ze een schip zullen zoeken voor de tocht naar de Australi sche haven Fremantle. In Australië zul len zij onder de hoede van Nederlandse emigranten gaan trainen tot november in de, alleszins gerechtvaardigde, hoop, zich een plaatsje in de olympische ploeg te Foto: we zien Teters (rechts) en De Vreng. die vóór zijn zwemcarrlère ook nog bÜ Groothuis bokste, afscheid nemen van promotor Dick Groothuis in diens boksschool te Amsterdam. Eerste winnaar in onze prijsvraag Zoals wij gisteren nog in een gedeelte van onze editie konden vermelden, is Jan Zwetsloot, dr. Heijelaan 48 te Abbenes, winnaar geworden van de „Eerste étappe- prijsvraag". Met de ochtendpost 1 van vandaag ontving hij zijn tin- netje met 50 sigaretten. Honderden inzendingen ontvin gen wij voor de eerste étappe, maar slechts drie vermeldden Darrigade als winnaar. Over het algemeen verwachtte men een overwinning van Ockers, Bran- kaerts of Wagmtans. Ook vandaag was het aantal inzendingen weer groot. Men dient ervoor te zorgen, dat de opgave van de étappe-winnaar iedere ochtend te negen uur op ons bureau is. Voor de derde étappe dus morgenochtend en voor de vierde zondagmorgen. op drie aanvoerders. Dat nam niet weg, dat het peloton nog een half uur vóór lag op het tijdschema van directeur God det. Toen Gerrit Voorting en zijn gezellen 25 km. voor de finish de stand van zaken opmaakten wisten zij, dat zij 1 min 40 sec. op hun vroegere strijdmakkers uit de aanvalspits hadden verloren. Voor de nog altijd zwevende Tonello bedroeg het verlies 7 min. 10 sec., voor het voortva- rendste deel van het peloton 7 min. 33 sec. en voor de rest 8 min. 15 sec. en De eerste gele trui. Enkele kilometers voor Luik stonden honderden auto's op de zijwegen gepar keerd, en duizenden Belgische wieler vrienden, behaaglijk in de nu eindelijk eens te voorschijn gekomen zomerzon, verwelkomden juichend de bonte en luidruchtige tourkaravaan. Zij zagen tot hun spijt niet hun grote favoriet Jean Brankart in het voorste gelid. Maar de aanwezigheid van André Vlaeyen in het volgende kwartet met Gerrit Voorting, kon onze wachtende Zuiderburen voor alsnog een troost zijn. „De eerste gele trui is geld waard", luidt het parool in de Tour de France Zo dacht het drietal uitlopers er ook over. Op het Circuit aan de Quai des Ardelles, dat een lengte heeft van 1,7 km, vochten zij een scherpe strijd uit om de sprint overwinning. Specialist Darrigade moest die strijd wel winnen. Daarvoor had zijn ploegleider hem, na goed 40 km. immers al achter Robinson aan laten jagen. Klassementen UITSLAG VAN DE EERSTE ETAPPE Op 2 min. 4 sec.: 4. Vlaeyen (België), 5. Voorting. 6. Barbosa (Lux.), 7. Laure di (zuidoost). Op 5 min. 34 sec.: 8. De Groot. Op 5 min. 36 sec.: 9. Barbotin (Fr.). Op 6 min. 40 sec.: 10. Adriaenssens (België). 11. Quentin (West), 12. Guitard (zuidwest). Op 7 min. 26 sec.: 13. Desmedt (België) Op 7 min. 28 sec.: 14. Ockers (België), 15. Picot (west), 16. Bauvin (Fr.), 17. Rolland (Fr.), 18. Defilippis (Italië), 19. Hassenforder (west), 20. ex aequo: Fore- stier, Geminiani, Mahé, Mallejac, Privat (Fr.), Baffi, Coletto, Conterno, Guidici (It.). Brankart. Close. Debruyne, Impa- nis, Janssens, Van Genechten (België), Gaul (Lux.), Lahaye, Stolker en Wagt- Op 11 min. 58 sec.: 65. Nolten, 70. Van den Brekel, 74. Van der Pluym. Op 18 min. 6 sec.: 91. Van Dongen. Op 21 min. 31 sec.: 102. Hinsen. PLOEGENKLASSEMENT 1. Luxemburg (Robinson, Barbosa en Ernzer) 16 uur 7 min. 17 sec. Op 2 min. 32 sec.: 2. Frankrijk (Darri gade, Barbotin en Bauvin). Op 5 min. 24 sec.: 3. Zwitserland (Schaer, Gret. Luratt). Op 5 min. 34 sec.: 4. Nederland (Voor ting, De Groot. Lahaye). Op 6 min. 38 sec.: 5. België (Vlaeyen, Adriaenssens, Desmedt) Op 10 min. 43 sec.: 6. Zuidoost (Lau redi, Mirando, Vitetta). Op 12 min. 4 sec.: 7. West (Quentin, Picot, Hassenforder). Op 12 min. 52 sec.: 8. ex aequo: Italië (Defilippis, Coletto, Conterno), Spanje (Botella, Morales, Poblet), Noordoost Centraal (Huyghe, Scodeller. Walko wiak). Ile de France (Barone, Hoorel beke, Le Guilly). Op 16 min. 34 sec.: 12. Zuidwest (Gui tard, Huot, Beauffeuil). Fliffel (Zuidoost) en Sitek (Ile de France) zijn uit de strijd genomen omdat ze te laat zijn binnengekomen. Op dit moment werd de eerste étappe van de Tour de France beslist. Darrigade die reeds jaren ook op de wielerba nen lijn sprintcapaciteiten étaleert, had weinig moeite om de gele trui te be machtigen. Robinson was bfj voorbaat kansloos, maar zelfs de vinnige Schaer moest het hoofd buigen voor de machtige eindsprint van de Fransman. Jjuut- Voor degenen, die kijk hebben op „tour gevoeligheden" zij vermeld, dat Wim van Est in LuiK de karavaan 'zag bin nenkomen Hij nam deel aan een voor wedstrijd op het circuit van Luik en keek met belangstelling naar de finish van de kopstukken. Hij had geen com mentaar. Over het algemeen zijn renners tamelijk ruwe jongens, vooral als ze boos wor den. Daarom- is het voor de Franse minister van oorlog niet te hopen, dit hij allemaal zal meemaken, wat bet rennertje Max Cohen van de Noord oost-centrum-ploeg hem heeft toege wenst. Cohen is namelijk erg boos ge worden op de minister, want vlak voor de start kreeg hij een telegram: „Niet starten! Je moet opkomen voor militaire dienst!" Silver Maes, die vroeger één keer de tour op zijn naam zette en thans reeds jaren als leider van de Belgische ploeg optreedt, heeft een Belgische overwin ning aangekondigd. Zo'n sterke ploeg, zegt hij, heb ik nog nooit gehad. Aan gezien nog vier andere ploegleiders de winnaar in eigen gelederen zoeken, moeten we er ons nog maar niet aan vastklampen. De winnaar van de eerste étappe, André Darrigade. is een boerenzoon, die op twee terreinen uitblinkt: fietsen en landbouw. Zijn roem als renner heeft hem de laatste tijd zoveel contracten bezorgd, dat hij nog maar weinig op 't land verschijnt Maar toch blijft 't boerenwerk hem lief en de 27-jarige is vast van plan om als zijn beste rennerstijd voorbij is naar het land terug te gaan. Nolten verspeelde kostbare minuten André Darrigade, de Franse sprinter van klasse, die met enkele forse pedaal- trappen een 200 meter voor de eind streep te Luik zich gemakkelijk distan- cieerde van zijn twee metgezellen na een lange vlucht, Robinson, de Engelsman, die in de Luxemburgse ploeg is opge nomen, en Schaer, de geroutineerde Zwitser, werd als winnaar van de eer ste étappe opgewacht door Louison Bo- bet, die hem op bijzonder hartelijke wij ze geluk wenste met zijn overwinning, maar het aan de wereldkampioene in het harmonicaspelen, de langharige zwarte Ivette Hornalre over Het ora zijn landgenoot de eerste wel verdiende gele trui over de schouders te trekken. Dank zij de strijdlust van enkele op prijzen beluste cracks enerzijds en de energieke pogingen van een groot aan tal debutanten om zich te onderscheiden anderzijds, werd een verschrikkelijk hoog tempo gereden. Bovendien hadden de renners de ste vige zuidwester wind nog in de rug, zo dat Darrigade met een gemiddelde uur snelheid van bijna 42 km./u. binnen kwam, een respectabele prestatie, voor al indien men bedenkt, dat er in deze volkomen vlak gekenschetste étappe nog aardig wat nijdige heuveltjes zaten, die aan menige renner zware klappen heb ben uitgedeeld, waardoor tevens de grote achterstand in tijd van verscheidene deelnemers is verklaard. Het is bekend, dat 't zo langzamerhand gewoonte is geworden, dat er in de eerste drie tot vier étappes hard wordt ge vochten om de ereplaatsen in het dag klassement. Debutanten proberen zich te onderscheiden: 't winnen van een étappe geeft roem aan een renner, die tot dat ogenblik in de schaduw der groten heeft geleefd. Ook de renners die over middel matige klimcapaciteiten beschikken, pró- beren vóór het begin van de bergetappes tijdwinst te behalen in de stille hoop. dat deze voldoende zal zijn, om zich dan met gelijke kansen te meten met de berg- specialisten. In normale omstandigheden zijn met deze twee oorzaken de fel om streden eerste étappes van elke Tour de France verklaard. Maar in de Ron de van dit jaar kan er nog een derde reden aan worden toegevoegd Nie mand is namelijk favoriet en geen renner kan zich oriënteren, wie hij speciaal in de gaten moet houden. Vroeger kon men voor het begin van de tour drie, vier, ten hoogste vijf uit gesproken favorieten aanwijzen en de rest was daarmede automatisch tot knecht gedegradeerd Maar de ronde is ditmaal zo volkomen open, dat geen ploegleider en geen kopman enig hou vast heeft. Het is een zoeken en tasten in deze eerste étappes, waardoor natuurlijk ook verrassende resultaten ontstaan welke de strijd alleen maar interessanter kunnen maken. Het moordende tempo heeft reeds gro te gevolgen gehad in de rangschikking van deze étappe. Stan Ockers kwam met ruim 7 min. achterstand op Darrigade binnen, evenals Rolland, Poblet, De Bruyne, Coletto, Gaul. Brankart, Gemi niani en Wagtmans, die met Mies Stolker en Sjef Lahaye in de grote groep te Luik binnenkwamen. Fornara heeft al meer dan 10 min. achterstand, eveneens als Bahamontes. Jan Nolten, die moeilijk heden met zijn zadel heeft gehad en niet sterk reed, boekte een tijdverlies van 12 min, evenals Bruno Monti en Gastone Nencini. En wat te zeggen van Lorono, van Hollenstein, van Fantini en van Ca put, die een tijdverlies van 19 tot 23 min. op de uitslagenlijst lieten noteren? Behalve Gerrit Voorting heeft ook Daan de Groot in deze eerste étappe voortreffelijk gereden. Ondanks het hoge tempo is hij er op de 25 km. in geslaagd uit het jagende peloton te springen. La ter kwam Barbotin hem opzoeken, maar toen de man met het rugnummer 1 van de Franse nationale ploeg de lange Daan te pakken had gekregen was hij zo uit geput, dat hij geen meter meer top deed. Het was sportief van Barbotin om Daan de Groot aan de finish de achtste plaats te gunnen, want de Amsterdammer had driemaal zoveel werk in de laatste kilo meters gedaan als Barbotin. Wout Wagtmans was in de buurt van Dinant, waar het terrein zeer heuvelachtig is. alleen weggespron gen, maar de strijd van één man te gen het grote veld moest hij na enke le kilometers opgeven. Om zijn voor sprong te behouden zou hij zich vol komen leeg hebben moeten rijden. Mies Stolker heeft Jan Nolten, toen die in moeilijkheden zat met zijn weerspan nig zadel en met kramp te kampen kreeg, uitstekend geholpen, maar op een gegeven ogenblik was Stolker zijn Jan kwijt. Sjef Lahaye is rustig tussen de wielen blijven zitten en eindigde met Wagtmans en Stolker in het eerste pelo- „Het ging niet zo best", bekende Jan Nolten, toen hij aan de finish te Luik gulzig het pittige mineraalwater in zijn keelgat liet verdwijnen. „Eerst dat zadel, dat omhoog sprong en dat ik er toen verkeerd opzette. Ik kreeg er kramp in mijn zitvlak van. De étappe naar Rijssel zal ook wel lastig voor mij zijn, maar daarna zal het wel weer goed gaan", voegde hij, zichzelf troostend, eraan toe. WEDSTRIJDEN TE WASSENAAR UITGESTELD De wedstrijden, die op de wielerbaan „Duinhorst" te Wassenaar zouden wor den gehouden en waaraan o.a. de profs Van Vliet, Derksen, Schulte en Peters zouden deelnemen, werden i.v.m. de slechte weersomstandigheden uitgesteld. Het programma werd verschoven naar woensdagavond 11 juli, aanvang 19 uur. ZWEMMEN Tweede kampioenschap voor Willemse Ondanks de bar slechte weersomstan digheden waren er nog vrij veel toe schouwers aanwezig bij de militaire zwemkampioenschappen. De finale 400 m. vrije slag bracht Wil lemse (Ned.) een onbedreigde zege. De Nederlander nam het eerste keerpunt zeer goed, waardoor hij een voorsprong nam en deze tot 10 meter wist op te voe ren. Met 4.48.6 sec. bleef hij 0.1 sec. bo ven zijn persoonlijk record. De uitslag luidt: 1. en kampioen Willemse (Ned.) 4.48.6; 2. Montserret (Fr.) 4.55.7; 3. Tjebbes (Ned.) 5.08.1; 4. Westwall (USA) 5.16 6; 5. Million (Fr.) 5.23.4. De finale gevechtszwemmen (oef. 2) gaf een onbedreigde zege voor de Zweed Furberg te zien. Procope (Fr.) en Elvin (Zweden) werden gediskwalificeerd. De uitslag luidt: 1. en kampioen Furberg (Zweden) 1.00.9; 2. d'Hiver (Fr.) 1.03.3; 3. De Vust (Ned.) 1.34.4; 4. Van der Water (Ned.) 1.39.1. De finale 4 x 100 m. wisselslag was een FransNederlandse aangelegenheid. Bozon nam op de rugslag voor Frank rijk de leiding en Broussard (schoolslag) Caumer (vlindervlag) en Charletoux (vrije slag) waren sterk genoeg om de 1. en kampioen Frankrijk 4.43.2; 2. Ne derland 4.46.4; 3. USA 4.52; 4. Zweden 4.55.7; 5. Egypte 5.08.6; 6. België 5.09.1. Tot slot van deze avond werd het nummer schoonspringen verwerkt, dat men in het overdekte gedeelte van het zwembad uitvoerde. De Amerikanen Holmann, Blossen en Piorier, de Neder lander Mookhoek, de Egyptenaar Hashad en de Belg Torbeyns, maar vooral ook Blosson, lieten bij de verplichte spron gen schitterend werk zien en namen reeds direct een flinke voorsprong. Ook bij de vrije sprongen kwam de Amerikaanse superioriteit duidelijk tot uiting zij vormden een klasse apart en zij bezetten dan ook verdiend de eerste plaats. De uitslag luidt: 1. en kampioen Blossen (USA) 156.93 pnt.; 2. Piorier (USA) 130.13 pnt.; 3. Hashad (Eg.) 123.52 pnt.; 4. Holrmann (USA) 110.66 pnt.; 5. Torbeyns (Belg.) 77.28 pnt.; 6. Mookhoek (Ned.) 71.86 pnt. Voor de zwemwedstrijd Nederland Frankrijk, dames en heren, welke mor gen en zondag in Tiel wordt gehouden is de tweede Nederlandse zwemster be kend gemaakt voor het nummer 100 m. vlinderslag. Het is Mary Kok (de Robben) die tegen haar klubgenootje Atie Voorbij zal starten. Eveneens is de tweede zwem ster aangewezen voor de 200 meter schoolslag. Behalve Ada de Haan (Gooi) zal hieraan door Doortje de Leeuw (RDZ) worden deelgenomen. WATERPOLO Dubbele Sleutelstad-zege in waterpolo-toernooi Hoe begrijpelijk bij dit gure weer was het. dat het waterpolotoernooi, dat gis teravond in De Zijl werd gehouden, tus sen Sleutelstad, De Zijl en De Gouwe, maar matige belangstelling trok. Maar ook voor de deelnemers (sters) was het verre van prettig om een of tweemaal te water te moeten gaan. Het toernooi is een dubbel succes ge worden voor de Sleutelstad, want zowel de dames als de heren kwamen als win naars uit het toernooi te voorschijn. Natuurlijk werd weer veel te laat begonnen en de pauzes tussen de ver schillende wedstrijden waren onnodig lang, zodat er één wedstrijd (overigens van geen direct belang meer) moest ver vallen. terwijl de laatste half in het duis ter werd gespeeld. In de strijd der dames won de Sleu telstad met 21 van de Zijl door Dini Wolring (01). Lies Wolten (11) en Dini Sliuter (21). Tegen de Gouwe kwam de Sleutelstad door twee doelpun ten van Dini Sluiter aan een 20 zege en werd zij winnares van het toernooi der dames. In de strijd der heren kwamen eerst de Zijl in de Gouwe tegen elkaar uit. De midvoor der gasten gaf zijn klub de leiding (01) en uit 'n strafworp maakte Prevo gelijk (11). Midachter Hensing hergaf de Zijl de leiding (21) en toen na de rust Van Tol uit het water was gezonden, maakte de midvoor der gasten van de numerieke meerderheid gebruik om gelijk te maken (22). De Zijl ver scheen daarna met enige invallers tegen de Sleutelstad in het water. De ploeg van de Sleutelstad had voor rust boven dien wind mee, doch ten koste van enige corners wist de Zijl stand te houden. Toen N. v. Berkel achter de lijn was gezonden, wist Prevo na een gecombi neerde aanval de Zijl de leiding te geven (10). Na rust was de Sleutelstad uitgesproken sterker en door doelpunten van Dool (3) en Wim van Rooyen werd zij winnares met 41. In de finale tenslotte won de Sleu telstad met 10 van de Gouwe. Toen de midachter van de Gouwe voor de rust uit het water werd gezonden en een strafworp tegen de gasten werd gege ven stopte de keeper het schot van Era dus. Na de rust wist Sleutelstad de nu merieke meerderheid in een doelpunt om te zetten, doch daarbij bleef het.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 7