Theo Seppen kwam met dubbel kampioenschap uit 't Aarkanaal Muziekfestival zal de Nortgho- wandeltochten omlijsten VRIJDAG 6 JULI 1956 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD - PAGINA 1 Zwemwedstrijden in Alphen De 16-jarige A.Z.C.'er Theo Sep pen, leerling van de R.K. Ulo-school te Alphen a. d. Rijn, leverde donder dagavond een opmerkelijke presta tie, door zowel de 500 meter zwem wedstrijd voor jongens en meisjes als die over een afstand van 1000 meter voor dames en heren, met ruime voorsprong te winnen. Dubbel kampioen op die leeftijd, het zal niet zo vaak voorkomen en de rustige manier waarop deze jon gen, zwemt, wettigt de verwachting, dat hem nog meer successen wach ten in de toekomst. Ondanks het gure weer was de be langstelling voor dit zwemgebeuren in het Aarkanaal, groot. Zij die weer en wind getrotseerd hebben zullen er geen spijt van hebben, want zij wa ren getuige van een fraaie, sportieve en tevens spannende strijd om het kampioenschap van Alphen. In dit nummer heeft de jeugdige Seppen niet minder dan drie kampioenen van voprgaande jaren, t.w. de heren Coen v. d. Bijl, Piet van der Neut qn Joep Jongeleen, die ook nu meedon gen naar de titel, achter zich gelaten en behaalde de zege in de fraaie tijd van 14 min. 50 sec. Bij de dames werd mej. Hetty van Campen Alphens kampioene in 17 min. 18 sec. Het water temperatuur was be hoorlijk en om kwart over zeven kon badmeester Géza Kaltenecker het startsein geven voor niet minder dan 85 jongens en meisjes, die aan de 500 meter deelnamen. Spoedig bleek dat er bij de jongens twee uit blinkers waren. Geruime tijd had Peter van Kooten de leiding, maar op de helft van de baan kwam Theo Seppen opzetten om langzaam maar zeker uit te zwemmen en met plm. 20 meter voorsprong de denkbeeldige finish te passeren. Peter van Kooten werd onbedreigd tweede. Bij de meisjes gaven de gezusters Bezemer en Annelies van Kooten de toon aan. De uitslag van de 500 meter is: jongens 1. Theo Seppen 7 min. 13 s.; 2. Peter van Kooten, 7 m. 30 s.; 3. Ab Verlooij, 8 m. 33 s.; 4. Cees de Jong; 5. Alex Engel; 6. Henk de Vries; 7. Ton van Duren; 8. Joop van Duren. 500 meter, meisjes: 1. Margriet Bezemer, 8 min. 41 sec. (zij had slechts 4 jongens vóór zich); 2. An nelies v. Kooten, 9 min. 5 sec.; 3. Nel Bezemer, 9 m. 22 s.; 4. Nel Tolk; 5. 5. Gerrie Verkerk; 6. Tieneke Ver wey, Boskoop; 7. Tieneke Verlooij; 8. Jennie Groeneveld. Voor de wedstrijd over 1000 meter om het Alphens kampioenschap kwa men 38 dames en heren aan de start. Bij de heren bevonden zich kam pioenen van vorige jaren: Coen v. d. Bijl, Piet v. d. Neut en Joep Jonge leen. Maar zij moesten de eer aan de jeugd laten, want Theo Seppen nam in deze wedstrijd in hoog tempo de kop, gevolgd door Peter v. Kooten. Het zwom lekker licht, want men had de harde wind en ook de sterke stroom mee. Theo Seppen vergrobtte stelselma tig zijn voorsprong, die aan het eind punt zeker 30 meter bedroeg op num mer tw.ee. Hij oogstte een zeer ver diend applaus. Peter van Kooten had op zijn beurt weer een royale voorsprong op Coen van der Bijl. Bij de dames was het dit jaar Het ty van Campen, die het 't best deed. Zij had slechts zes heren voor zich en wel meer dan één minuut voor sprong op de tweede dame, Jons van Schaik. De uitslag van de 1000 meterwed strijd is: heren 1. tevens Alphens kampioen Theo Seppen, 14 min. 50 s., wat de snelste tijd is tot nu toe in déze jaarlijkse wedstrijd gemaakt; 2. P. v. Kooten, 15 m. 14 s.; 3. Coen v. d. Bijl, 15 m. 47 s.; 4. H. Landhuis, AARLAHUERVEEN Geen medewerking gymnastieklokaal? voor De Inspecteur van het Lager On derwijs, de heer L. Schipper in de inspectie Alphen ad. Rijn deelt de mening van het R.K. Schoolbestuur van de Parochie van de H.H. Petrus en Paulus te Aarlanderveen, dat het „Dorpshuis" in zijn huidige toestand niet geschikt meer is voor het geven van gymnastiekonderwijs. Om deze redenen koestert genoemd schoolbestuur het plan om een eigen gymnastieklokaal te doen bouwen. Het vraagt daartoe de medewer king van de gemeente door het be schikbaarstellen van de nodige gel den voor de aankoop van een ter rein, stichting van een lokaal en aan schaffing van leermiddelen e.d. voor de school aan het Noordeinde. Sinds het onderwijs in lichamelij ke oefening deel uitmaakt van de verplichte vakken voor het l.o. gaat de wens om by een school een eigen gymnastieklokaal te hebben in het algemeen de normale eisen aan het geven van l.o. te stellen niet te bo ven. Indien de gemeente echter op an dere wijze vodoende in de behoefte aan een lokaal voor dit onderwijs heeft voorzien, is zij niet verplicht mede werken aan de stichting van een eigen gymnastieklokaal van- bepaalde school. Ir. dat geval gaat de inwilliging van een dergelijk ver zoek de normale eisen wél te boven. B. en w. geven in hun praeadvies toe dat het „Dorpshuis" thans niet in alle opzichten voldoet aan de eisen, welke aan een gymnastieklokaal zijn te stellen. Maar zij hebben intussen reed maatregelen getroffen om het „Dorpshuis" in zodanige staat te doen brengen dat daarin met vrucht gym nastiekonderwijs gegeven kan wor den en stellen de raad voor de ge vraagde medewerking te weigeren! uit Kampen; 5. J. Jongeleen; 6. P. v. d. Neut; 7. Theo v. Egmond; 8. D. Lammers. Dames: 1. en Alphens kampioene Hetty v. Campen, 17 min. 18 sec.: 2. Jans van Schaik, 18 m., 33 s.; 3.Rei- nie Kromhout, 18 m., 51 s.; 4. Nel Be zemer; 5. Margriet Bezemer. Na afloop vonden in het zwem bad twee polo wedstrijden plaats. A. Z.C. I (dames) won van de B.Z.C. (dames) uit Boskoop met 50; het eerste heren-zevental won van de Boskoopse heren met 61. In beide wedstrijden was van strijd nauwe lijks sprake. TWEE NOODLOKALEN VOOR KATH. SCHOOL. I.v.m. de toeneming van het aan tal leerlingen voor uitgebreid lager onderwijs verwacht het R.K. school bestuur van de parochie van de H. Bonifacius te Alphen a. d. Rijn, dat met de aanvang van het nieuwe schooljaar 1, waarschijnlijk 2 loka len extra nodig zullen zijn. Aangezien de bouw van nieuwe lokalen op zo korte termijn niet te verwezenlijken is, wordt door het gemeentebestuur in overleg met het schoolbestuur, een tijdelijke oplos sing gezocht in het beschikbaarstel len van twee lokalen in de voorma lige openbare school aan de School- sraat. Deze lokalen komen per 1 sep tember a.s. vrij, daar de leerlingen welke ze thans in gebruik hebben, alsdan overgaan naar de deze week geopende nieuwe „J. W. Hoornen- horgschool" aan de Anna van Buu- renlaan (tussen Baronie en het „Al- phen"-veld). NIEUWE LADDERWAGEN VOOR BRANDWEER. Toen burgemeeser Witscfiey in ge zelschap van de heer Ros, kring- hoofd van de B.B. in Z.H.-3 en van de heer A. J. Th. M. Korver, kring en plaatselijke hoofd van de brand weer en van overige functionnaris- sen van de brandweer op maandag 7 mei een moderne „Metz" ladder wagen liet demonstreren op het Sint Jorisplein en het Raadhuisplein, wais het zeer wel te verwachten, dat het gemeentebestuur van Alphen a. d. Rijn spoedig tot aankoop van een dergelijk, Ook in ons gemeente-leven niet meer te ontberen apparaat zou besluiten. Blijkens de agenda voor de raad vergadering van dinsdag 10 juli a.s. bevat reeds een daartoe strekkend voorstel waarbij b. en w. de raad verzoeken gelden beschikbaar te stel len voor het aanschaffen- van een ladderwagen met toebehoren t.b.v. de gemeentelijke vrijwillige brand weer. Naar ons destyds werd mede gedeeld belopen de kosten van een dergelijke wagen ruim f 60.000. DRIE JUBILEA 'S GEVIERD. Het was dezer dagen tenminste 300 jaar geleden, dat in het pad Hooft- straat 61 reeds een bakkerij was ge vestigd, toen gedreven door Jan Teu- nisz Borst. Het was ongeveer tege lijkertijd 100 jaar geleden dat de heer Simon van Vliet, die toen als bakker uit Gouda kwam, de zaak van Jozef Oostveen overnam. Tevens was het 60 jaar geleden, dat zijn zoon Jaco bus van Vliet, welke naam de zaak thans nog voert, het bedrijf uitbrei de met een koek- en banketbakkerij en fabriek van dessert en suikerwer ken. Voor de heren Van Vliet en het personeel zijn genoemde mijlpalen aanleiding geworden om de drie ju- bilea in één adem te vieren. Dit vond j donderdagavond plaats in hotel „Centraal" waar het er gezellig aan toe ging. Het was een te waarderen uiting van dankbaarheid dat de mu ziekvereniging „Crescendo" met haar mooi dames-tamboercorps tegen de aanvang'van het avondfeest een grootste muzikale hulde bracht aan de jubilerende firmanten en hun per soneel onder welke er ook enkele jubilarissen schuil gingen. De firma zorgde voor een rijk ont haal van het personeel en het perso neel op zijn beurt zorgde met zang nummers .schetsjes jongleren enz. enz. voor de gezellige noot. Dit vond plaats onder arrangement van de personeelsleden J. Zaunbrecher en L. Bloot. NIEUWE NAMEN VOOR STRATEN Als gevolg van de aanleg en door trekking van de Prins Bernhardlaan, welke uitvoering in een vergevor derd stadium verkeert, is de Dr. Lo- vinklaan uiteengevallen in een ge deelte, dat het Burgemeester Visser park met het Sint Jorisplein ver bindt. en in een gedeelte, dat deel uitmaakt van het tracé Prins Bern hardlaan—Hazeveld. Hierdoor is een minder overzichtelijke situatie ont staan waarin een gewijzigde naam geving verhelderend kan werken. B. en w. menen, dat het gedeelte van de onderhavige nieuwe weg, ge legen tussen Sint Jorisplein en Sta tionsplein, een zodanig geheel met de bestaande Prins Bernhardlaan vormt, dat het dezelfde naam moet hebben. Alleen de woonstraat tussen Burge meester Visserpark en het Sint Jo risplein behoudt dan de naam Dr. Lovinklaan. De Stationsstraat loopt thans door tot voorbij hotel „Toor". In de nieu we situatie verdient het de voorkeur de Stationsstraat te doen eindigen bij het nieuwe gedeelte van de Prins Bernhardlaan. De straat vóór Hotel „Toor" kan dan bij het Stationsplein worden getrokken. Vanaf het Stationsplein in de rich ting Hazeveld zal de nieuwe weg dan de naam Conradstraat dragen, in verband waarmede het voor een juiste onderscheiding gewenst is de naam van het gedeelte Conradstraat tussen de Stationsstraat en de Zaal bergstraat te wijzigen in Korte Con radstraat. 35 KM PUZZLERIT. Voor de door de K.A.J. en de V.K. A.J. donderdagavond georganiseerde 35 km. puzzle-rit voor rijwielen was de belangstelling niet bijster groot. Waarschijnlijk draagt de vrij krach tige wind die aanhoudend voortjoeg wel de schuld hiervan: Het parcours leidde via een aan tal straten in plan Nabij naar Kou dekerk aan den Rijn, Hazerswoude- dorp, Boskoop en over de Hefbrug terug naar de startplaats nabij hotel „Centraal". Van de Kajotsters werd eerste mej. A Zirkzee, 2e mej. C. Wansinck. Mej. M. de Ruiter kreeg een troost prijs. Bij de Kajotters verwierf J. vani Donk de eerste plaats en. R de Rui-1 ter de tweede. J. de Jong kreeg een troostprijs. Oliestook voor raadhuis. De di recteur van gemeentewerken, de heer L. J. v. d. Vliet is met het colle ge van b. en w. van mening, dat uit een oogpunt van hygiëne en ter ver krijging van een betere geregelde temperatuur in de vertrekken van het raadhuis het stoken van de cen trale verwarming met olie boven ko- lenverwarming moet worden ver kozen. Aan de wijziging van de installa tie zijn 11.200.kosten verbonden. Hiertegenover staat evenwel een jaarlijkse besparing op bedienings- kosten van ruim 2.500. Voetpaden op de St. Bernhardlaan. laan. Het in aanbouw zijnde nieu- j we schoolgebouw voor de gemeente lijke nijverheidsschool voor meisjes J zal mede gelegen zyn aan de te ver- I lengen Willemstraat, tot de door- trekking waarvan thans zal worden overgegaan. Wanneer de in uitvoering zijnde doortrekking van de Prins Bernhard laan naar het Hazeveld gereed ge komen zal zijn, zal het doorgaande verkeer in de richting Leiden-Bode- graven en in omgekeerde richting via het nieuwe trace worden geleid. I.v.m. de daarvan te verwachten toename van dé verkeersintensivi- teit zullen aan weerszijden van de Prins Bernhardlaan, voor zover ge legen tussen de Willem de Zwijger laan (oprit Koningin Julianabrug, hoge zijde) en het Sint Jorisplein, rijwiel- en voetpaden worden aan gelegd. De kosten van beide vorenomschre- ven, noodzakelijk geachte voorzie ningen worden geraamd op 175.000. Vierde lustrum aquariumvereni ging. In november a.s. viert de Aquarium- en Terrariumvereniging „De Natuur in Huis" te Alphen a. d. Rijn haar twintig jarig bestaan. Ter gelegenheid van de herden- j king werd een jaar geleden een le denwerfactie ingezet, die het berei ken van 100 ledental beoogde. Dit doel is reeds nu bereikt, zelfs nog meer. Het honderdste lid mej. M. v. Staalduinen is gewonnen. Ook lief- wordt de actie voortgezet. Ook lief hebbers uit de streek zijn als lid wel kom. Het adres voor aanmelding is secrataris J. M. Wijsman, Ruysdael- straat 79. BODEGRAVEN Ledenvergadering Eeto. In het parochiehuis hield de voetbalver. Esto een drukbezochte ledenvergade ring. De voorzitter, de heer W. H. van Liempt, opende met een inleidend woord, waarin hij uiting gaf aan een zekere matheid, die over de vereni ging schijnt te liggen, ondanks de goede competitie-resultaten. Na d* notulen volgde een lange reeks van mededelingen, zoals het aanstellen van een nieuwe trainer, het zomer- programma, de aanvulling van de elf talcommissie en het bedanken van enkele bestuursleden. Na de pauze werd gesproken over de benoeming van een terreincommis sie, waarin zitting zullen hebben W. v. Doorn, C. Verwey, N. v. Dijk, Y. Slootweg en W. Rietveld. De nieuwe contributie-regeling kwam er zonder bezwaar door. Bij de rondvraag kwa men vele kwesties ter sprake als de toestand van het materiaal, het ver dwijnende klubblad, de interland- kaarten e.d. Tegen het middernach telijk uur sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering. Traditiegetrouw slaagden ook nu weer alle kandidaten voor de kath. HBS te Gouda, die opgeleid werden door de St. Willilbrordussdhool, hoofd de heer W. H. van Liempt. De geluk kigen waren: Br. de Groot, H. van Liempt, B. Smit en D. Verwey. schoen; dop van benzinetank brom fiets; damesvulpen; bruin kinder wantje; pakje wasgoed; akte tas; zwarte heren vulpen; kindertasje; paar rode glacé handschoenen; zwart lederen portemonnaie met inhoud; klein bruin hondje; combinatietang; paar zwarte regenpijpen; padvinders- portemonnaie met drukknopsluiting; kinderbroche; damesrijwiel; rode kinderportemonnaie. Inlichtingen bij de rijkspolitie. Geboren: Cornelia Gijsbertha Maria, dr van H. v. d. Meer en J. M. Marcellis. Ondertrouwd: Willem de Groote, 24 jr en Sjourdje Adriana van den Heerik 25 jr; Jan Rinke Blok 24 jr en Alida Johanna den Ouden 24 jr. Getrouwd: H. Verlaan en A. E. Verlaan. Overleden: Klaas van Kleef 64 jr; Adriana Cornelia Ouwerkerk 82 jr; wed. van J. Luttervelt; Wilhelmus Anthonius Louwers 6 jaar. KOUDEKERK OUDEN VAN DAGEN GINGEN OP STAP. Talloos waren de belangstellenden, die de intocht van de ouden van da gen gadesloegen, toen zij, ingehaald door „Kunst na Arbeid", Koudekerk binnenreden en bij de openbare school uitstapten. Daar, onder de grote kastanje, had het afscheid plaats van het bestuur van de Plat telands Vrouwenbond, die deze reis verzorgd had. Om kwart voor negen was men weggereden en had men eerst in Noordwijk koffie gedronken. Van daar ging de tocht naar de Zilk en vervolgens naar Zandvoort, waar langs het strand gereden werd. In Berg en Dal werd een broodmaaltijd genoten en vandaar ging de tocht naar Schiphol. Men trof het, want het was bijzonder druk met opstij gingen en dalingen. Toen men dan ook met de bussen zelf op het ter rein werd rondgereden, waarbij des kundige verklaring niet ontbrak, be leefde men daar het hoogtepunt van de dag. Op het dakterras werd thee gedronken. Na de reis voortge zet te hebben, kwam men te Hille- gorn, waar koffie en een warme maaltijd klaar stonden. Aan deze maaltijd spraken de beide burge meesters, de heren den Hollander, van Hazerswoude, en De Herder, van Koudekerk en ook de heer N. P. Slegtenhorst voerde het woord. BOSKOOP Puzzlerit uitgesteld. De puzzle- rit welke door de afd. Boskoop van Veilig Verkeer op zaterdag 7 juli was vastgesteld, kan geen doorgang vinden aangezien fje Ministeriële goedkeurig niet werd verkregen. De zelfde dag wordt n.l. nog een puzzle- rit gehouden, terwijl op bepaalde ?unten de trajekten parallel lopen, foewel het bestuur pogingen heeft gedaan om alsnog de vereiste toe stemming te verkrijgen door de starttijd te wijzigen of desnoods !s avonds te rijden konden ook deze plannen niet verwezenlijk worden. De puzzelrit zal nu in de maand sep tember worden verreden. Aanwinst voor de brandweer. Na de bouw van de flatwoningen werd de noodzakelijkheid ingezien om over te gaan tot de aanschaffing van een ladderwagen voor de brand weer. Deze is nu gearriveerd en ter stond werd de eerste oefening er me de gehouden. De ladder heeft een reikhoogte van 21 meter en begrijpelijk ston den de brandweerlieden wat vreemd tegenover deze moderne wagen. Toch kan deze eerste oefening wel als ge slaagd beschouwd worden. Voorlo pig wordt de ladderwagen onderge bracht op het gemeenteterrein aan de Biezen. GEVONDEN VOORWERPEN. Paar motorhandschoenen; lederen motorcap; bruine glacé herenhand DE KWAKEL Postduivenver. „Ons Genoegen. Wedvlucht Pont Ste Maxence met oude duiven. Deelname 122 stuks. Los 6.15 uur met z.z.w. wind, bewolkte lucht, heiig met regen erK onweers- achtig. Afstand 302 km.. Tijd snelste duif 1564.00 meter per minuut, tijd laatste duif 1328.66 meter per minuut 1. Brouwer; 2. de Groot; 3. Bartels; 4. Schippers-Koppenol; 5. Pijnenburg; 6. Winters; 7, 1<2, 15, 81, 22 O. Cuiper; 8, 10, 14 Kronenburg; 9. de Horde; 11, 16 v. 't Hart; 31, M. Cuiper; 17. 24. v. d. Beid; 19, 20 Visser; 21 v. Kints en 23 Lunenborg. LANGERAAR Jongenssportdag. Voor de jon gens van de jeugdbeweging uit Roe- lofarendsveen, Leimuiden, Nieuw- Veen en Langeraar staat zondag a.s, een grote sportdag op het program ma die gehouden wordt op het Al- tior sportterrein te Langeraar. Deze dag wordt gehouden onder de naam „Jodo" sport, jongens-dorpen sport. In tal van wedstrijden van verschil lende takken van sport zullen de jongens strijden om de erepalm. We noemen o.a. voetbal, handbal, hard lopen, estafetteloop, wagentrekken, vèrspringen, hoogspringen enz. De dag begint met een kort lof in de parochiekerk te Langeraar om half een. Daarna trekken de deelnemen de klubs met muziek van Arti door het dorp naar het sportveld. De wed strijden beginnen daar om circa half twee. Er zal dus zondag vee] te ge nieten zijn van wedstrijden die met jeugdig vuur gestreden zullen wor den. De toegang tot het terrein is gratis. Het zal volop de moeite waard zijn deze wedstrijden te bezoeken. Niet alleen Om de wedstrijden maar ook om medeleven te betonen met het werk der jeugdbeweging. Ja zondagmiddag zal het druk zijn op het Altiorveld. NIEUWKOOP Zaterdag 7 en zondag 8 juli a.s. zal in Nieuwkoop het jaarlijkse districts weekend gehouden worden op een terrein, gelegen achter het katholiek bejaardentehuis. Dit weekend zal in het teken staan van stoer werk en sport. Daar geen vrije zondag meer beschikbaar is, gaat het weekend ook bij slecht weer door. In dit geval is er gelegenheid voor spel binnen. Er is door de districtsstaf besloten, even als vorige jaren ook deze keer niet te koken. Er behoeft dus geen keu ken te worden gepionierd. Zaterdag om 4 uur zal het kamp worden opgebouwd. Van 6 tot 9 uur is er een flinke hindernissentocht en dan spel op het kampterrein. Zondagmorgen om 7 uur wordt de H. Mis opgedragen op het kampter rein in de kapeltent, waarbij staf leden en verkenners de gezangen zullen verzorgen. Ook zondag voormiddag zal aan sport en wedstrijden worden gedaan. Om kwart voor één wordt het kamp weer afgebroken en om half twee wordt het weekend gesloten. Het slagen van de bijeenkomst zal voor een belangrijk deel afhangen van het weer, dat laten we voor de verkenners hopen, zich spoedig in gunstige zin moge wijzigen. Deelgenomen wordt door de ver kenners uit Langeraar, Nieuwkoop, Nieuwveen, Aarlanderveen en Al phen aan den Ryn. JOHNNIE'S LAATSTE ONGELUK. Hedenmorgen om half zeven reed de heer D. Valkenburg van Woerdens Verlaat door Nieuwkoop op weg naar NOORDWIJK Zaterdag a.s. belooft voor Noord- wijk een belangrijke dag te worden. Op die dag immers organiseert de Sportcommissie Reservediensten te Noordwijk de 4de Nortgho wandel tocht. In drie jaren tijd is deze wan deltocht van een bescheiden opgezet evenement voor Reservediensten en badgasten uitgegroeid tot een natio nale wandeltocht van grote allure. Het grote succes dankt de Sport commissie niet alleen aan een feil loze organisatie, maar bovenal ook aan de bijzondere attracties die wan delaars en publiek als passende om lijsting worden geboden. Zo zal een ieder zich nog de Nort- ghotocht 1955 herinneren met z'n in drukwekkende show van het Trom petterkorps van de Huzaren tan Bo- reel en de grootscheepse taptoe des avonds op het Palaceplein. Zou men menen, dat het de Sport commissie moeilijk zou vallen dit jaar een nog groter evenement te brengen, dan vergist men zich. Eén blik in het keurig uitgevoerde pro grammaboekje «$at één dezer dagen is verschenen is voldoende om te be seffen, dat er op 7 juli in Noordwijk aan Zee iets gaat gebeuren wat in de badplaats nog nooit is vertoond! De Nortghowandeltocht immers wordt'dit jaar opgeluisterd met een Muziekfestival, waaraan wordt deel- genoren in de eerste plaats door de van de radio bekende Amsterdamse Politiemuziekkapel o.l.v. de heer Pinkse en voorts door niet minder dan vijf Militaire Muziek/tamboer zijn werk in Rotterdam. In de Dorp straat vloog plotseling Johnnie, een hondje, dat reeds een naam had op dit gebied, plotseling de rijweg op. De motorrijder reed de hond aan en maakte een lelijke val. Hij werd een woonhuis binnen gedragen en kon, na onderzoek door de dokter, per zie kenauto naar zijn woning worden ver voerd. Het feit, dat de motorrijder een valhelm op had, heeft groter narigheid voorkomen. Johnnie raakte beklemd en heeft het ongeluk niet overleefd. Geboren: Mijntje Gerritje, dr van D. de Rooij en T. Kranenburg; Wil- helmina Cornelia Maria, dr van W. P. Verhage en Th. G. Wansinck. Antonius Petrus Maria, zn van M. M. de Jong en C. A. Vork; Theodo ra Johanna Cornelia, dr van M. M. Balvert en J. Th. Markman. Ondertrouwd: L. H. M. Kwakken- bos, 34 jr., won. te Nieuwveen en M. J. F. Schoonderwoefd, 28 jr. NIEUWVEEN Begunstigd door goed weer en on der grote belangstelling vertrok een lange karavaan van auto's vanuit de Kerkstraat richting Leimuiden, In Scheveningen werd onder grote langstelling een bezoek gebracht aan het nieuwe Zeewater Aquarium. Op deskundige wijze werd het gezel schap door het comitélid de heer G. Spijker rondgeleid, en een ander duidelijk gemaakt. Hierna ging het strandwaarts, waar 9 op gezellige wijze een kopje koffie werd gebruikt. Aangezien het weer van dien aard was, dat er geen belangstelling was om zich in het water te begeven, ging het verder onder prima leiding van de verkeerspolitie door Den Haag heen. De populaire politieman nen hebben wel eer van hun werk gehad, want de oudjes genoten zicht baar van Den Haag en prachtige om geving. Daarna werd een bezoek ge bracht aan de speeltuin Drievliet. Ook hier deden de bejaarden het weer best. Verder ging het door de duinen met prachtig gezicht op de zee naar De Zilk. Hier werd een ver frissing gebruikt en even gepau zeerd. Vervolgens via de grote rijks weg richting Aalsmeer naar de Kat- tenbrug in Nieuwveen. Hier stond het pyachtige muziekkorps Arti uit Langeraar en de Prins Bernhard- ruiters gereed om de stoet onder ge weldige belangstelling naar hotel Leliveld te begeleiden. Hier werd op enorme wijze een aanval gedaan op de tot in de puntjes verzorgde tafel. Na afloop dankte de voorzitter, de heer L. v. Vliet alle medewerkers en sprak de hoop uit de eerste woens dag in juli 1957 net zo mag slagen als deze. Uiterst voldaan ging ieder een hierna huiswaarts. Groene Kruis. In het wijkge- bouw van het Groene Kruis werd de jaarlijkse algemene vergadering van de afdeling Nieuwveen en omstreken van het Groene Kruis gehouden. Uit de jaarverslagen bleek dat 1955 een rustig jaar voor de vereniging is ge weest. Zuster Firet heeft in 1955 650 ziekenverplegingsbezoeken afge legd, terwijl voor praenatale zorg. tuberculosebestrijding en maatschap pelijk werk in totaal 113 bezoeken werden gedaan. Op het zuigelingen bureau werden 26 zittingen gehou den en 145 consulten gegeven en 157 huisbezoeken gedaan; op het kleuterbureau werden 12 zittingen gehouden, 75 consulten gegeven en 104 huisbezoeken gedaan. De aftredende bestuursleden mej A. Bergshoeff, J. v. d. Lek en J. H. van Leeuwen werden herkozen. Bij de rondvraag vroeg zuster Fi ret of de leden soms ook meisjes op willen wekken om toe te treden tot de kraamverpleging. Z0ETERW0UDE- LEIDERBORP Instuif Jong Meerburg. Zater dagavond 8.15 uur wordt in het ver enigingsgebouw aan de Hoge Rijn dijk vertoond de film „Roman Holi day". korpsen (waaronder wederom het Tropipetterskorps van de Huzaren van Boreel en de Muziekkapel van het Regiment Limburgse Jagers) en door de drumband van de Reserve Gemeente Politie Leiden. De Amsterdamse Politiemuziekka pel geeft een populair concert met verzoeknummers op het terrein van de kinderspeeltuinvereniging te Nooi'dwijk aan Zee, des middags half vijf. Ter bestrijding van de noodza kelijke onkosten zal een entreeprijs worden geheven van 1,(kinde ren 0,50) waarbij de Sportcommis sie Reservediensten heeft aangebo den een eventueel batig saldo ter beschikking te stellen van de kinder speeltuinvereniging! Aansluitend op het concert van de Amst. Politiemuziekkapel zullen de gezamenlijke Militaire muziekkorp sen een show geven in afwachting van de binnenkomst van de eerste groepen wandelaars. Deelname aan de wandeltocht groter dan ooit Het binnenkomen van de dit jaar naar schatting meer dan 3000 deelne mers aan de wandeltocht belooft een bijzonder spectaculair gebeuren te worden. Alle groepen finishen op de kinderspeeltuin, terwijl groepen mi litairen en politie zich aldaar ten overstaan van hoge autoriteiten mo del zullen afmelden. Des avonds is er weer een grote taptoe op het Palaceplein. Aanvang 9 uur. AUTOBUS MET PASSAGIERS GEKANTELD. Een autobus van de N.Z.H.V.M., komend uit de richting Katwijk, moest op de Zwarteweg uitwijken voor een tegenliggende autobus van dezelfde maatschappij. Hierbij zakte eerstbedoelde autobus in de zachte berm weg met het gevolg, dat de bus kantelde. Geen der 44 passagiers liep hierbij enig letsel op. Het voertuig moest met behulp van een kraanwa gen weer op de weg teruggebracht worden. In een kort tijdsverloop is dit al de tweede maal, dat een zwaar motorrijtuig in de berm van die weg is geraakt. LEIUSCHENQAM CONTACTAVOND MET NIEUWE GEMEENTENAREN. Nadat het bestuur van de Katho lieke Actie daartoe het initiatief had genomen zijn vele katholieken die van buiten «ekomen tn zien hie: hebben geve.tigd bijeen gewrest in de au:a van he1, bejaardencentrum in het Mariënpark. Speciaal de nieuwe katholieke bewoners van de wuning- uitbreiding achter het raadhuis wa ren op deze bijeenkomst sterk ver tegenwoordigd. Pastoor J. F. van der Kolk sprak het openingswoord en zette uiteen, dat het doel van de bijeenkomst was de nieuwe katholieke inwoners op te nemen in het parochieverband en ook kennis te doen maken .net de reeds gevestigde katholieken. Nadat hiermede dc «trekking van de avond was verduidelijkt gof. de voorzitter van de Katholieke Actie, dr. S. P. Perquin, een overzicht van het plaatselijk katholiek leven, waar bij hij liet uitkomen de diverse in richtingen van onderwijs, van de di verse stands- en vakorganisaties, de goed samenwerkende sportorganisa ties, verder ook de culturele vereni gingen en de katholieke leesbiblio theek, de charitatieve verenigingen en combinaties voor gezondheidszorg en ziekenverpleging. De burgemeester H. Banning gaf vervolgens een overzicht van de reeds plaats gehad hebbende en nog volgende uitbreidingen van de ge meente waarbij hij er speciaal op wees, dat wij als katholieken ook bij deze uitbreidingen een voorname taak te vervullen hebben. Nadat door de aanwezigen omtrent diverse pun ten nadere inlichtingen waren ge vraagd, werd nog nader ingegaan op de bestaande verenigingen zoals de muziek- en toneelverenigingen, de K.V.P. en de sportbeoefening. Hier uit bleek dat men doende is hier ter plaatse ook een tennisclub voor ka tholieken te formeren. In zijn slotwoord deed pastoor van der Kolk een beroep op de aanwe zigen, om zich beschikbaar te stel len voor het p jchieleven en voor al mede te werken bij de stichting van de nieuwe parochie. De avond werd opgeluisterd met zang door de leerlingen van de r.k. Ulo-school en met pianospel door de heer F. B. van Raad. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Alberto Dodero" 9 juli. Australië: ms „Johan van Oldon- barnevelt" 11 juli; via Engeland 14 juli. Brazilië: ss „Amstelland" 11 juli. Canada: ss „Grote Beer" 10 juli; ss „Annik" 14 juli. Chili: via New York 11 juli. Indonesië: ms „Willem Ruys" 10 juli. Ned. Antillen: ms „Poseidon" 9 juli. Ned. NW. Guinea: ms. „Willem Ruys" 10 juli. Nieuw Zeeland: via Engeland 14 juli. Suriname: ms „Stentor" 11 juli. Unie van Z. Afrika en Z. W. Afrika: ms „Arundel Castle" 14 juli. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 5