„Hol systeem" van woningbouw schept in Vlaardingen nieuwe mogelijkheden Het zwakke geslacht gaat in Den Haag sterke arm steunen Terwijl zijn bedrijf afbrandde gaf brandweerman demonstratie Steeds meer buitenlanders komen in hun vacantie naar Nederland Verwikkelingen bij kort geding-LINNAEUSHOF Gewonde ie Soesterberg DONDERDAG 5 JULI 1956 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 1 Ongeschoolde arbeiders kunnen bouwen De meeste vormen, die in Neder land uitgevonden zijn om de woning nood, de productieschaarste en de spanningen op de arbeidsmarkt te lenigen, hebben als nadeel, dat het uiterlijk der geprefabriceerde hui zen niemand in verrukking kan bren gen. Onlangs heeft echter te Wychen een aannemer met zijn zeven zonen een huizengroep gebouwd, die zowel snel, voordelig als aantrekkelijk is en thans is in Vlaardingen wederom een experiment gaande, waarbij men ge bruik maakt van een geheel nieuw gevormd bouwelement. Holle betonelementen van 44 cm. lang en 21 cm. hoog met varierende dikte worden momenteel in een open luchtfabriekje vervaardigd en 5 ar beiders zijn in staat per dag 5.000 van dergelijke elementen te maken, het geen voldoende is voor 12 woningen. Los opstapelen. Deze holle elementen worden daar na gewoon los op elkaar gestapeld, SUBSIDIE VOOR: Godsdienstonderwijs aan Openb. scholen te A'dam Ook de gemeente Amsterdam gaat het godsdienstonderwijs op de open bare lagere en uitgebreid-lagere scholen subsidiëren. Gezien de aan vrage van de Nederlandse Hervorm de Kerk te Amsterdam heeft de ge meenteraad van de hoofdstad woens dagavond besloten deze kerk te be ginnen met 1 januari 1957 een subsi die toe te kennen voor het doen ge ven van dit godsdienstonderwijs. Hoewel gedeputeerde staten van Zuid-Holland een soortgelijke raads besluit van de gemeente Rotterdam hebben vernietigd, was de raad al gemeen van gevoelen dat de onder wijswet deze subsidiëring wel toe laat. Naar de mening van de wet houder voor onderwijs zal de ge meentelijke overheid niet in strijd handelen met de van haar te ver wachten houding, wanneer zij zich bereid verklaart, ten behoeve van het godsdienstonderwijs op de open bare lagere scholen een financiële tegemoetkoming te verlenen. De voordracht was na een uitvoe rig debat goedgekeurd met 22 tegen 12 stemmen. Tegen stemden de ge hele communistische fractie en vier leden van de Partij van de Arbeid. Jeugdig bromfietser veroorzaakt ongeval 9-Jarig broertje overleden Toen een 12-jarige jongen, die met zijn 9-jarig broertje achterop een bromfiets bereed, plotseling de rijks weg OldenzaalLutte overstak, werd hij door een personenauto geschept en tegen de grond geslagen. Het 9-jarig duo-passagiertje werd dodelijk gewond in een ziekenhuis te Oldenzaal opgenomen, waar hij spoedig na aankomst overleed. De 12-jarige bromfietser kreeg een been fractuur en werd eveneens in het ziekenhuis opgenomen. De personenauto, bestuurd door een Vooi-schotenaar, botste tegen een boom; de bestuurder werd licht ge zonder cement, zodat een ongeschool de arbeider een volwaardige werk kracht kan zijn, en als de „losse muur" overeind staat, worden de hol le elementen van boven af volge stort met beton. Zodoende vormen de holle bouw stukken als het ware een blijvende bekisting voor de woning en uitge rekend is, dat ongeschoolde arbeiders in ruim één uur 23 vierkante meter muur kunnen opzetten. Rijksgoedkeuring. Niet alleen voor de buitenmuren, maar met afwijkende dikte worden de holle elementen ook gebruikt voor binnenmuren en vloeren. Het systeem, waarop de Vlaarding. se aannemers Both, licentie hebben verworven voor geheel Nederland, voldoet aan alle wettelijke eisen en ook het-oordeel van ..ratiobouw" viel gunstig uit, zodat op de met dit sy steem vervaardigde huizen het vol ledige rijkspremièstelsel van toepas sing is. rwWron I <*>modatie en bewaking van het prijs- VJUlJöliyc pilj^cii niveau. Wannéér wij erin slagen ons prijspeil voor de vreemdelingen laag Met voldoening kan worden vast-te houden, zullen we in de interna- gesteld, dat Nederland in de concur- j tionale concurrentiestrijd de beste troeven in handen houden, zo besloot de heer Groeneveld Meyer. AARDAPPELEXPORTEURS KRIJGEN STEUN Het produktschap voor aardappelen heeft besloten een bedrag van vier miljoen gulden beschikbaar te stel len, waaruit gedupeerde aardappel- in de laatste plaats te danken aan de exporteurs leningen en eeesteliike instelling van ons volkrenteloze voorschotten kunnen krij gen. Men hoopt dat de regering even eens vier miljoen hiervoor beschik baar zal stellen. Op schriftelijke vragen van het rentiestrijd om de gunst van de bui tenlandse toerist geen slecht figuur heeft geslagen, zo verklaarde de di recteur-generaal voor de midden stand en het toerisme, dr. W. L. Groeneveld Meyer, in een radio praatje, dat hij hedenmiddag hield. Het is in deze jaren gebleken, dat Nederland een land is waar de bui tenlander graag vertoeft en waar hij voelt, dat hij welkom is. Dit is niet geestelijke instelling van ons volk ten opzichte van de vreemdeling doch eveneens aan de goed geleide propaganda, die de A.N.V.V. de ver voersmaatschappijen en het hotel wezen in het buitenland voeren. Lag in de jaren kort na de oorlog het accent op de betekenis van het vreemdelingenverkeer als deviezen- bron, thans gaat men geleidelijk be ter beseffen wat het bezoek van bui tenlanders voor onze gehele natio nale economie betekent. In de eer ste plaats besteedt de buitenlander behalve aan logies en voeding ook nog aan andere zaken geld en in de tweede plaats geven de Horecabe drijven de ontvangsten weer voor een zeer belangrijk deel door aan het zaken- en bedrijfsleven in de vorm van aankopen van voedsel en dran ken enz. Houdt prijzen laag. Enquêtes bij winkeliers hebben aangetoond, dat de aankopen van buitenlandse toeristen variëren van eenvoudige souvenirartikelen tot al lerlei kwaliteitsprodukten als juwe len, kleren, dekens etc. Spreker betoogde verder, dat als men de toeristen op de juiste wijze tegemoet weet te treden, het niet zo moeilijk is in het buitenland voor het Nederlandse produkt goodwill te kweken. Uit zojuist beschikbaar gekomen cijfers over het eerste kwartaal van 1956 blijkt, dat het aantal overnach tingen van buitenlanders in deze pe riode weer 11 pet. hoger was dan in overeenkomstige periode van Tweede Kamerlid de heer De Ruiter heeft minister Mansholt gisteren ge antwoord, dat het hem nog niet mo gelijk was mededelingen te doen over eventuele regeringsmaatregelen, daar het overleg hierover nog gaande is. Het productschap is verder van plan, een onderzoek in te stellen naar de exportstop van 22 april. Aardappel exporteurs hebben vragenlijsten toe gezonden gekregen teneinde een in zicht te geven van de mate, waarin zij gedupeerd zijn. De mening van he produktschap is, dat met een fonds van acht miljoen gulden, dat voor kredieten aan de exporteurs kan worden gebruikt, de ailernodigste hulp kan worden ge boden. De Kabinetsformatie! Overvallers taxi-chauffeur vandaag dag vrij c voor dr. drees hoorden zware strat vragen Vrijdagochtend zal de kabinetsfor- mateur. dr Drees, opnieuw een be-Voor de Zwolse rechtbank hebben spreking hebben met de leiders van j gisteren vijf vlegels terecht gestaan, die op de late avond van 9 april van dit jaar een overval hebben gepleegd op taxi-chauffeur G. Land te Zwolle. De jongens, allen gevlucht uit het psychologisch-paedagogisch instituut De Dreef te Wapenveld (Gld.), had den In Zwolle zijn wagen gehuurd, naar zij zeiden met bestemming Nun- speet. Ter hoogte van Oldebroek verzochten zij de chauffeur even te zzË „n stoppen. Daar overmeesterden ze SS SSS? alle "em bonden hem vast en mishan- de vijf grote Tweede Kamerfracties. Deze vierde ontmoeting in het.mi nisterie van Algemene Zaken tussen de formateur en de fractieleiders van de PvdA. de KVP, de AR. de VVD en de CHU zal om half tien begin nen. Dit vernemen wij van de woord voerder van de formateur, die voorts mededeelde, dat dr Drees in de loop vijf fracties heeft ontvangen Deze rapporten hebben betrekking op de afzonderlijke besprekingen, die de vijf fracties gister hebben gehou den naar aanleiding van de ontmoe ting tussen dr Drees en de fractie leiders van maandagavond. Vóór de besprekingen van vrijdag van dr Drees, die heden zijn 70e ver jaardag zal vieren, worden geen ver dere ontwikkelingen verwacht. „OPSLAG" VOOR GED. STATEN De Provinciale Staten van Zuid- Holland hebben gistermiddag beslo ten met alleen de stemmen van de C.P.N.-fractie tegen, de jaarwedde van de leden van Gedeputeerde Sta- van de leden van Ged. Staten te ver hogen van ƒ12.000 tot 15.000 per jaar. De pensioenregeling voor de Ged. Staten werd gewijzigd in die zin dat de beperking van de berekening van het pensioen over een bedrag van 9.500.— is vervallen. PATERSWOLDE HEEFT NA EEUWEN WEER 'N R.K. KERK. In Paterswolde is een katholieke keric gereed gekomen, die vandaag door de bisschop van Groningen ge consacreerd zal worden. Gisteravond werd mgr. Nierman op het raadhuis van Paterswolde ontvangen, waarna in het nieuwe kerkgebouw een der kerkmeesters zijn vreugde uitsprak over het feit, dat na vele eeuwen ein delijk weer een R.K. kerk in Paters wolde is verrezen. MEVR. ROOSEVELT MET TWEE KLEINDOCHTERS NAAR NEDERLAND Mevr. Eleanor Roosevelt zal op 17 en 18 augustus een bezoek van twee dagen aan Nederland brengen, zo wordt van de zijde der Amerikaanse ambassade in Den Haag vernomen. Mevr. Roosevelt maakt een Europese reis en wordt daarbij vergezeld door twee harer kleindochters, die dus ook naar Nederland komen. delden de man zodanig, dat hij ern stig gewond raakte aan het hoofd. De jongemannen reden de taxi ver volgens naar Beekbergen, waar ze de chauffeur uit de wagen haalden en in het bos verstopten, na hem geheel te hebben vastgebonden en een prop in zijn mond gestoken te hebben. Met de taxi reden ze toen verder in de richting van dc Belgische grens. Gegrepen. De volgende dag kon de politie vier van hen in België arresteren. De taxi lag vlak bij de grens in een sloot. De vijfde jongen had zijn kor nuiten in Arnhem verlaten en was naar zijn woonplaats Amsterdam ge gaan, waar hij samen met zijn moe der de politie waarschuwde. Ook het Haagse stadsbeeld zal bin nenkort worden opgevrolijkt door de verschijning op straat van in elegante uniformen geklede vrouwelijke poli- tie-agenten. Zij zullen er een koket hoedje bij dragen waarschijnlijk in de vorm van een baret en wor- I vrijgelaten in de wijae van „make en dracht van het haar. Op 1 juli zijn zeven vrouwelijke wachting, dat het bezoek van buiten landers aan ons land zich in de eerst- komende jaren nog aanmerkelijk zal uitbreiden. Wil men de mogelijkheden, die hieruit voor het vreemdelingenbe- zoek aan ons land voortvloeien, rea liseren dan zullen verschillende voorwaarden moeten worden ver vuld, waarvan de voornaamste zijn; voorziening in doelmatige logies-ac- ADJUNCT-DIRECTEUR kreeg ontslag De president van de rechtbank te Haarlem heeft gistermiddag het kort geding in behandeling genomen, dat door de heer H. A. J. van Duuren aanhangig is gemaakt tegen de N.V. Linnaeushof. De heer Van Duurén eist o.m., dat hij zal worden terug genomen als adjunct-directeur, uit welke functie hij ongevraagd zou zijn ontheven, nadat een ontslagaanvrage zijnerzijds werd ingetrokken na on derling overleg. De raadslieden van beide partijen zijn er gistermiddag niet in geslaagd in alle geschilpunten klaarheid te verschaffen, waardoor de zitting moest worden geschorst tot vrijdagmorgen. Nadat .de raadslieden van beide partijen een overzicht hadden ge geven van de verwikkelingen in de directie van de N.V., kwam al spoedig de kwestie aan de orde of de heer Van Duuren z'n ontslagaanvraag weer had ingetrokken. De heer Van Duu ren had op 11 juni j.l. ontslag aange vraagd in verband met de moeilijk heden, die telkens tussen hem en de directeur van de N.V., de heer H. W. Roozen, rezen. Ook kon hij zich niet meer ver enigen met het beleid, dat door de heer Roozen werd gevoerd. Later zou de heer Van Duuren deze aanvraag mondeling hebben ingetrokken naar aanleiding van een bespreking, die tussen hem en verscheidene andere belanghebbenden, onder wie de heer Roozen, heeft plaatsgehad. Maar na enige dagen bleek hém echter, dat de N. V., zich desondanks hield aan de schriftelijke ontslagaan vraag van de heer Van Duuren. Auto. Terwijl deze zich namelijk in Am sterdam bevond en bezig was te pro beren de zaak weer op poten te zet ten, zoals zijn raadsman, mr. Hi J. A. M. van Son, dit stelde, werd de auto, die hij van de N. V. Linnaeushof in gebruik had gekregen, namens de N.V. naar Bennebroek teruggebracht, zonder dat hij hiervan op de hoogte was. Mr. F. M. Oberman, raadsman van de gedaagde, stelde echter, dat de heer Van Duuren in een aangetekend schrijven verzocht is, de auto en ver dere eigendommen van de N. V. ten kantore af te leveren. Dit schrijven heeft de heer Van Duuren echter nim mer ontvangen. Op staande voet. Op die zelfde ochtend is door de directeur van de N. V. Linnaeushof aan een Haarlemse journalist ver klaard, dat wegens de ontstane moei lijkheden en geschillen aan de heer Van Duuren op staande voet ontslag was verleend. In een publicatie, die deze mededeling behelsde, werd het ontslag van de heer Van Duuren in één adem genoemd met de moeilijk heden, die de N.V. Linnaeushof de laatste tijd heeft ondervonden. Een van de eisen van de heer Van Duuren is, dat de directie een publicatie in vier dagbladen zal doen opnemen, waarin hem eerherstel zal worden verleend. De betrokken journalist, die als ge tuige werd gehoord, bevestigde, dat hij van de directeur persoonlijk ver nomen had, dat aan de adjunct-direc aspirant-agenten in de leeftijd van 21 tot 28 jaar in het Haagse politiekorps opgenomen. Zij zijn begonnen met het volgen van een cursus van een jaar, waarbij zij tezamen met hun man nelijke collega's in de schoolbanken zitten. Het eerste half jaar krijgen zii voornamelijk een theoretische op leiding, het tweede half jaar hebben zij ook praktisch dienst onder leiding van een politieman. Opleiding. De zeven meisjes werden geselec teerd uit 162 kandidaten en zij bezit ten allen een diploma HBS of MULO. Hun toekomstige werkzaamheden zullen vcoornamelijk op verkeers gebied liggen bij oversteekplaatsen voor voetgangers en wellicht ook bij stopborden. Indien zij hiertoe geschikt blijken zullen de vrouwelijke politie agenten in de toekomst ook bij de recherche gebruikt worden. Zij zullen aan dezelfde exameneisen moeten voldoen als de mannen, maar hun opleiding verschilt. Het aantal uren dat aan sport wordt besteed zal voor de vrouwen groter zijn dan voor de mannen, omdat zij een bijzonder intensieve opleiding zullen krijgen in zelfverdediging. Ook zullen zij, MOSSELSEIZOEN 1956 Het mosselseizoen 1956/1957 is dins dag begonnen en de eerste mosselen zijn al aan de handelaren afgeleverd. De verzending begint op 9 juli en van die dag af zullen de mosselen dus weer verkrijgbaar zijn. De voorraad is nog niet groot, maar wanneer de groei meevalt rekent men er op, dat men begin november aan alle aanvragen zal kunnen voldoen. In het vorige jaar (eind juli tot eind maart 1955/1956) werden ver zonden naar België 188.603 tonnen mosselen ter waarde van 4.026.835. naar Frankrijk 244.836 tonnen ter waarde van 5.985.952.en naar diverse andere landen 549 tonnen ter waarde van 13.205. evenals de mannen, les krijgen in pistoolschieten. De vakken auto- en motortechniek zijn evenwel geschrapt om de dames in de gelegenheid te stellen kennis te maken met het werk van de kinderpolitie. De candidaten zullen ook de lessen van de vea'- keersinstructeurs bijwonen, zodat zij later eventueel ook zelf deze lessen kunnen geven. Daar er veel belang stelling blijkt te bestaan voor dit nieuwe vrouwelijke beroep zal de werving worden voortgezet. Rekening houdend met het verloop door huwe lijk verwacht men de sterkte van dit korps doorlopend op 15 vrouwen te kunnen handhaven. Een slager in Bunschoten is gonnen vlees en vleeswaren te 1 kopen onder de geldende prijzen. Een collega heeft daarop zijn prijzen dras tisch verlaagd; het vlees met 40 cent per kilo. De prijs van boeremetworst werd verlaagd met 1 gulden 20; vet spek met zestig cent per pond. Deze slager verklaarde, dat het zijn be doeling is, de klanten die hij heeft te houden. AVERIJ VAN BOSKOOP AANZIENLIJK Het Nederlandse stoomschip Bos koop van de K.N.S.M. heeft eergister- nacht bij een aanvaring op de be- neden-Elbe ernstige schade opgelo pen. Deskundigen van de maatschappij, hebben in Hamburg de averij vastge steld. Het schip zal in Hamburg wor den gerepareerd. Daarmee zullen zeker tien dagen gemoeid zijn. MISSIONARIS DOODGEREDEN. Op de weg Schijndel-St. Michiels gestel is woensdagmorgen zeven uur de 61-jarige pater P. C. S. door een bestelauto aangereden en gedood. Sinds Pinksteren vertoefde pater S., teur op staande voet ontslag was ver- die missionaris was in Pakistan, met leend. 1 vakantie in Nederland. Terwijl leden van de Soesterbergse brandweer gistermiddag aan een brandweerdemonstratie te Hedel in Noord-Brabant deelnamen, ontplofte in het Loodgieters- en elektriciens- bedrijf van de firma J. Th. Pas te Soesterberg een benzineblik, met als gevolg dat de werkplaats in enkele momenten in lichte laaie stond. Aan de agent van politie G. van der Weerd is het te danken, dat een gedeelte van de Rademakerstraat voor een ramp werd behoed, want geheel alleen sleepte hij drie flessen gas en een aantal benzineblikken uit de loeiende vuurzee. Een voorbijganger die de brand ontdekte sloeg alarm, drong de werk plaats binnen en sleepte onmiddel lijk een brandend benzineblik naar buiten. Ontploffing. Mevrouw Pas, kwam met een em mer water naar buiten om een bran dend benzineblik te doven, maar op het moment dat zij dit doen wilde, klonk een explosie in de werkplaats, waardoor zij met emmer en al in een ligusterhaag werd geblazen. Zij werd echter niet gewond, de heer Kaandorp die zich op het moment van de ont ploffing nog in de werkplaats be vond, kreeg enkele ernstige brand wonden. De te hulp snellende brandweer uit Soest was de vuurzee spoedig meester. De oorzaak van de brand is nog on bekend. De eigenaar van de werkplaats was met twee zoons alle drie lid van de Soesterbergse brandweer! bij de brandweerdemonstraties in Hedel. In de werkplaats zijn vele fijne instru menten verloren gegaan, alsmede enkele machines. De politie in Soesterberg was be kend met het feit, dat de brandweer afwezig was en had consigne gekre gen om bij onraad direct Soest te bellen. MARIEKE WEER THUIS. Marieke van Dijk, het achtjarige Nederlandse emigrantje dat in Zwe den met goed gevolg is geopereerd van een hersengezwel, is woensdag in Melbourne teruggekeerd. Zoals men weet, is het geld voor de vliegtocht van Melbourne naar Stock holm en de operatiekosten bijeenge bracht door inwoners van Croydon, de voorstad van Melbourne waar de ouders van Marieke wonen. MEISJE DOOR TRAILER OVERREDEN EN GEDOOD Op de pas verbrede Koemarktbrug te Schiedam is gistermiddag de 17- jarigc leerlinge van een huishoud school C. K. overreden door een trai ler met oplegger. Hoe het ongeluk precies is gebeurd, is niet bekend. Het meisje moet geschrokken zijn van de ongewone lengte van de trai ler, is toen met haar riets gaan slin geren en het troittoir opgereden. Daar raakte zij een voetganger en tengevolge van de schok reed zij te gen de trailer op. Ze kwam met het hoofd onder een van de wielen, waar door de dood onmiddellijk intrad. Het stoffelijk overschot werd naar het gemeenteziekenhuis vervoerd. chauffeur had zich zelf inmiddels bevrijd en had ook reeds de politie in kennis gesteld. De officier eiste tegen de 18-jarige jongen, die de politie gewaarschuwd had, een jaaf gevangenisstraf, waar van vijf maanden voorwaardelijk, alsmede onder toezichtstelling; een 25-jarige schoenmaker uit Breda, hoorde een jaar en zes maanden ge- vangennisstraf met aftrek cn ter be schikkingstelling tegen zich eisen; tegen een 20-jarige slopersknecht te Schalkwijk vroeg de officier een nieuw psychiatrisch rapport cn ont slag van rechtsvervolging, alsmede ter beschikkingstelling; een 23-jarige chauffeur te Ede hoorde twee jaar met aftrek en ter beschikkingstelling eisen, en een negentienjarige los ar beider te Tilburg twee en een half jaar met aftrek, door te brengén in een bijzondere jeugdgevangenis. De uitspraak is over veertien dagen. Brandweer haalt gewonde van dak Een Haags schilder gleed gisteren, toen hij hoog op het dak van een huis zijn werkzaamheden uitoefende, van het dak af en belandde met een ge broken been in de dakgoot, waar hy hulpeloos moest afwachten, hoe men hem op de begane grond en in een ziekenhuis zou krijgen. Na kort beraad werd de brand weer gewaarschuwd, die met een magii-usladder de dakgoot bereikte en op aanwijzing van de G.G.D. vanuit een zolderraampje hen toe geroepen wisten de mannen de ongelukkige schilder op een bran card te schuiven. Terwijl beneden een spandoek voor een mogelijke slippartij klaar gehouden werd. daalden de mannen met brancard de ladder weer af en kwamen heelhuids beneden. MGR. GEERDINCK PROOST UTRECHTSE KAPITTEL Z. H. de Paus heeft benoemd tot proost van het metropolitaan kapittel te Utrecht, mgr. dr. J. A. Geerdinck, officiaal van het aartsbisdom te Utrecht. Aetherklanken VRIJDAG. HILVERSUM I. 402 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 12.00 AVRO 16.00 VARA. 19.30 VPRO 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram. VPRO: 10.00 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Lichte muz. 11.20 Gram. 11.35 Piano duo. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.35 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Dansmuz. 13.55 Beursber. 14.00 Pianotrio. 14.30 Voordr. en caus. 14.50 Internat, festi val v. h. Chanson. 15.45 Sport. VA RA: 16.00 Orgelspel. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Muzikale caus. 17.35 Instr. trio. 17.50 Gram. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Ronde v. Frankrijk. 18.30 Accordeonork. en solist. 19.00 Met de deur in huis, caus. 19.10 Voor de kinderen. 19.20 Gram VPRO: 19.30 Jeugdboeken het gehele jaar door, caus. 19.45 Op bezoek bij an deren. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.15 Joodse liederen. 20.30 Bespie gelingen aan de East River, caus. 20.40 Ouder en oud worden, caus. VARA: 21.00 Lichte muz. 21.30 Ron de van Frankrijk. 21.40 Toeristische indrukken over Oostenrijk. 22.05 Lichte muz. 22.25 Buitenl. weekover zicht. VPRO: 22.40 Vandaag, caus. 22.45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gewijde muz. 7.30 Gram. 7.-15 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram 9.00 Voor de zie ken. 9.25 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Alt en pia no. 11.30 Gram. 11.45 Promenade- ork. en sol. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.35 Lichte muz. 12.55 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Prot. Inter kerkelijk Thuisfront. 13.20 Metropo le-ork. 13.50 Gram. 14.05 Schoolra dio. 14.25 Gram. 15.15 Voordr. 15.35 Viool en plano. 16.00 Tuinb.priatje. 16.15 Gram. 16.35 Lichte mu/.. 17.00 Voordr. 17.20 Negro spirituals. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Stem men van overzee. 18.10 Orkesïconc. 18.30 Sport. 18.40 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Regeringsuit/..: Ru>- briek Verklaring en toelichting. Va kantie-werkers een gevaar?, door J. V. Visser, Hoofd Afd. Voorlichting v. h. Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid. 19.20 Regerings- uitz.: Emigratierubriek. Het emigra tiepraatje van H. A. van Luyk. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Salz- burger Festspiele: Idonu nco. opera. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws 23.15—24.00 Gram.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 5