Grote uitgaven maken grotere uit kering uit Gemeentefonds nodig ezellinheid en spontane sfe Ratten aan de Rijndijk Dansschool HENNY BOES OEGSTGEEST. TEL. 25439 voor" RX Jongelui Autorijschool Kleyn Ervaren Schipper JEUGD MET KANO'S Voordouw - Hoogstraten enige timmerlieden DANSEN mol. of vrl. assistent J.W. de Gruijter O. serieus meisje Oude Couranten ZATERDAG 30 JUNI 1956 DE LEIDSF COURANT 'llE iDE BLAD PAGINA Gemeenteraad Zoeterwoude In de gisteravond onder voorzitter schap van burgemeester H. J. J. A. Smeets gehouden raadszitting te Zoe- termeer werden twintig agendapun ten in één uur tijds afgehandeld. Op het verzoek tot medewerking voor de bouw van een 10-klassige meisjesschool in de Zuidbuurt heb ben B. en W. medegedeeld, dat deze eertijds reeds is toegezegd. Omtrent het plan dat werd ingediend is opge merkt, dat het niet geheel comform het uitbreidingsplan ligt; deze afwij king zal echter geen beletsel behoe ven te zijn tot voortzetting van de plannen. Ingekomen is een adres van bewo ners van de Zwetkade met verzoek de sloot liggende tussen de Zwetkade en de Schenkel weg te dempen. De oniderhouds plichtigen zullen nu tot dempen worden aangemaand. De landbouwer J. de Jong Jacz. verzoekt een oplossing te brengen legen de moeilijkheden die zijn be drijf als veehouder-kaasmaker on dervindt van de vervuiling van het polderwater door de tijdelijke lozing van de riolering van het bouwcom plex SchenkelwegZwetkade, door het aanbrengen van waterleiding in drinkbakken voor het vee, enz. B. en W. stellen voor aan adressant te berichten, dat de Zwet en Grooten Blankaart Polder vergunning heeft verleend tot tijdelijke lozing onder voorwaarde van een vergoeding voor het uitmalen van water dat tot ver versing van het polderwater zou wor den ingelaten uit Rijnlands boezem en adressant met zijn klacht naar het polderbestuur te verwijzen. De Raad gaat met dit voorstel accoord. Ratten onder de vloer. Aan de Hoge Rijndijk nabij de Rijksweg 4a is een grote verzamel plaats van ratten ontstaan; deze win ter koesterden deze langstaarten zich o.m. onder de vloer van het huis van Mevr. Neuwahl. B. en W. is na een onderzoek gebleken dat de haard van dit onheil is ontstaan op een plaats waar koeien worden gehouden en stellen voor aan de polderverorde- ning een artikel toe te voegen, waar door het is verboden op dat gedeelte Hoge Rijndijk rundvee te houden. De heer Wesselingh betwijfelt of de veehouderij de oorzaak is en meent te weten dat een slachtplaats zonder harde vloer de dieren heeft getrok ken. Spr. wil deze veehouder niet duperen, omdat zijn nevenbedrijf daarmede zozeer gebaat is. Nadat over de mogelijkheid van veehouderij zonder mest- opslag was gesproken, wordt de zaak aangehou den om eerst bij hogere instanties advies te vragen. Nadat de Raad in zijn vergadering van sept. '55 reeds tot medewerking in principe had be sloten aan het algemene waarborg fonds voor de middenstand wordt het voorstel van B. en W. om ook waar borgen te geven van ten hoogste 85% van de netto stichtingskosten van een woonhuis in samenwerking met de Staat die 85% zou verstrekken op het bedrijfs gedeelte. In de begroting 1955 was een be drag van 3000.geraamd voor het maken van een nieuwe stortplaats voor huis- en straatvuil aan de Om- medijkseweg. De gehouden aanbeste ding had tot uitslag: N. Overdevest Jr. 8950,A. Hogeboom, Rijpwe- tering 11.791,Bij het bedrag van deze laagste inschrijving komt nog een bedrag van 3.329,70 voor dooi de gemeente beschikbaar te stellen materialen zodat B. en W. voorstel len het werk aan de laagste inschrij ver te gunnen en het bedrag van 3000,— op de begroting 1956 over te brengen en dit bedrag te verhogen tot 12.300,— De heer van der Ploeg deelt mede dat de kath. fractie bestekken waarin de gemeente zelf aankopen doet in den vervolge niet meer zal goedkeu ren. De voorzitter wijst er op, dat.de aannemer 10% van de niet door hem geleverde materialen ontvangt. De heer van der Ploeg gaat niet verder op deze opmerking in. Het voorstel wordt aangenomen. Woning gem. architect. In de vergadering van 3 jan. j.l. werd de verhuur van de woning, be woond door de gemeentearchitect, aangehouden om advies te vragen van de Huuradviescommissie. Het advies ging uit van de huur van het huis voor de verbouwing zijinde met de verhogingen 456,45. De kos ten van de verbouwing hebben be dragen 8.990terwijl een rijkssub sidie is toegekend van 933,33 Hier naar gerekend is de hoogst toelaat bare huur 966.00 of 18.60 per week De kath. fractie had in genoemde vergadering bezwaar gemaakt tegen de door B. en W. voorgestelde hum- ad. 10,per week en voorgesteld deze te stellen op 12,50. Nu dit advies is ingekomen stelt deze fractie voor de hum te bepalen op f 15,per week. De heer van der Ploeg wijst daarbij op de huurprijs die voor hui zen in de a.s. nieuwbouw zullen moe ten worden bepaald. De voorzitter erkent deze vergelijking, doch B. en .W achten het mogelijk in afwijking met het advies de kosten van ver bouwing over een groter aantal jaren uit te smeren. De voorzitter verde digt het voorstel van B. en W. met een huurprijs van 12,50 exclusief water met het oog op de tegemoet koming als ambtwoning. Nadat de heer van der Ploeg er op gewezen heeft dat dit pand door inhoud en stand deze huurprijs waard is en mevr. NeuwahlSanders had opge merkt dat de gemeentearchitect het pand volkomen naar zijn zin heeft kunnen maken, wordt het voorstel van de Kath. fractie in stemming ge bracht en aangenomen met 9 voor en 2 stemmen van de beide wethouders tegen aangenomen. Ingevolge de kleuteronderwijswet 1956 besluit de Raad aan de drie kleu terscholen voor elk lokaal dat hier toe gebruikt wordt 650,en daar boven voor elke leerling 8,50 subsi die per jaar te verlenen De parochie St. Jan Onthoofding wordt toegedaan 1330.dc H. Kruisverheffing 990,en O.L. Vrouw Onb. Ontv. 2065, Voor het verkeeronderwijs aan de 0.1. school wordt voor lesmateriaal een bedrag van 126,75 toegestaan. De financieële commissie van de jeugdbeweging van de parochie H. Kruisverheffing wordt een subsidie van 600,toegestaan behoudens de goedkeming van de begrotings post 1956. Ook verzoekt de commissie een renteloos voorschot ad 1500, te mogen ontvangen voor aankoop van tenten. B. en W. stellen voor het voorschot te verlenen onder bepaling, dat ge durende zes achtereenvolgende jaren een bedrag var» 250,per jaar van het gemeentelijke subsidie zal worden ingehouden. De R.K. Sportvereniging „Meer burg" vraagt tot delging van de vele onkosten voor het tijdelijk sportveld een éénmalige subsidie te mogen ont vangen. Besloten wordt 270.te geven. De heer van der Ploeg verzocht de commissie benoemd tot regeling van de subsidies in actie te laten komen opdat er volgens deze opzet een gelijke lijn van verhoudingen kan komen. De aftredende leden van het B. A. de heren W. de Boer, P. van Bemme- len en Jac. Dorrepaal alsook de voor- zitter de heer G. P. van Leeuwen worden met alg. stemmen herkozen. B. en w. brengen een uitvoerig prae-advies uit omtrent de financiële impasse waarin de gemeente zich bevindt. Reeds voor het sluiten van de ge meentebegroting 1956 moest over een groot bedrag 82.521,10) van de re serve worden beschikt. Dit was het gevolg van het ramen van verschil lende noodzakelijke kapitaalswerken, die de begroting zodanig beïnvloeden, dat dekking uit de gewone middelen niet meer mogelijk was. Bij uitvoering van deze kapitaals- werken zal de begroting voor een groot aantal jaren worden belast I met een groot bedrag aan afschrij- I vingen, zodat telken jare over de re serve zou moeten worden beschikt. De reserve is daarvoor niet toerei kend, zodat naar een andere oplos sing moet worden uitgezien. Dit klemt te meer, omdat de ge meente, gezien het structuurplan, voor nog hogere uitgaven komt te staan. De enige mogelijkheid om uit deze impasse te geraken is het aanvragen van een hogere uitkering uit het ge meentefonds. Hiervoor is het nodig door een des kundige een goed gefundeerd rapport te laten samenstellen, waarin aan de hand van de cijfers wordt aangetoond dat een hogere uitkering noodzake lijk is. Het college heeft zich gewend tot het Centr. Bureau voor Verifica tie en Financiële Adviezen der Ver. van Ned. Gemeenten dat bereid is een dergelijk rapport samen te stel len. De kosten hiervan zullen 1750 bedragen. Dit crediet wordt zonder aanmer kingen verleend. Alvorens de rondvraag te begin nen deelt de voorzitter mede dat tot gemeentewerkman is benoemd P. den Elzen. Rondvraag. Omtrent de gemaakte opmerking over de plaatsing van de wijzerpla ten in de gerestaureerde gemeente- toren is bekend geworden dat zulks volgens aanwijzingen van Monumen tenzorg is gedaan. De heer Dorrepaal informeert naar de totstandkoming van de straatver lichting Ommedijkseweg. Hierop wordt door de voorzitter geantwoord dat de S.L.F. nog niet tot uitvoering kon komen; hopelijk toch nog voor de a.s. winter. De heer Van Vliet bespreekt de ge maakte bocht Schenkelweg-Zuid- buurtseweg nabij de woning van P. van Bemmelen. Hoewel de voorzitter zegt, dat deze is gemaakt op advies van de deskun dige van de A.N.W.B. in overleg met de gemeente-architect, waarbij wet houder Van Leeuwen mededeelt dat de bocht aanvankelijker nog scherper was gesitueerd, houdt de heer Van Vliet vol dat juist door de verbreding van het trottoir de bocht zeer moei lijk voor auto's te nemen is en beter had kunnen zijn. B. en w. zullen nog nader op deze zaak terugkomen. De vergadering wordt hierna ge sloten. W0UBRUGGE Uitstapje brandweer. De leden van de vrijwillige brandweerkorpsen te Woubrugge en Hoogmade „Al tijd Paraat", organiseerde met hun dames een uitstapje naar de Hoge Vel uwe. Ook de Julianatoren te Apel doorn wend 'bezocht. Ondanks de min der gunstige weersomstandigheden heerste er een opgewekte stemming, toen het gezelschap laat in de avond weer thuis kwam. A.S. ZONDAG 8—11 UUR OP ONZE DANSAVOND IN HET ST. ANT. CLUBHUIS, MARE 43, LEIDEN. Entree 1,35. Toegang onder voorbehoud. 1 ol 2 KAMERS met stookgelegenheid in Leiden of omgeving. Br. onder no. 1530 bureau van dit blad. geeft thans les in de nieuwste Opel Record 1956. Utrechtse Jaagpad 56B, Leiden - Telefoon 20667. Op billijke voorwaarden financieren wij Uw auto Wij sluiten alle verzekeringen Hypotheken worden door ons verstrekt MAKELAARSKANTOOR DEN HAAN NOORDWUK AAN ZEE HUIS TER DUINSTRAAT 43 TEt K1719-2775 gevraagd. VERENIGDE EXPEDITIE-BEDRIJVEN GROENEWEGEN—VAN DER KWAST VAN DER SCHUYT UTRECHTSE VEER 3 TELEF. 31738-30364. SHELL NEDERLAND N.V. vraagt voor haar hoofdkantoor te Den Haag VROUWELIJKE ADM. KRACHT voor bediening van boekhoudmachine. Leeftijd 2026 jaar. Minimum-opleiding Mulo, kunnende typen. Brieven voorzien van pasfoto en met vol ledige inlichtingen omtrent opleiding en praktijk aan Shell Nederland N.V., Afd. PS/IR, Postbus 69, Den Haag. kan deelnemen aan de TOCHT MET VERLICHTE VAARTUIGEN op 12 juli a.s. Lampions worden beschikb. gesteld. Aanmelden bij Leidse Jeugd Actie, Stadhuis, Tel. 20041, toestel 03 en afd. Onderwijs, Stadhuis, toestel 14, uiterlijk 6 juli a.s. AANNEMERS OEGSTGEEST. Voor onze werken in Amsterdam kunnen nog Aanmelden: P. C. N. Hoogstraten, Hoge Mors- weg 61A, Oegstgeest. Na 19 uur. Nourydent een modern en afdoend middel voor het reinhouden vi kunstgebit of plaat. OMLIJSTINGEN '<M- '{Is werk </6Hf Fo.L.QUESTROO S' KUNST44ANOGL NwtPUH 51 LEIPENI Gaat U met vacantie? Busje te huur met of zon der chauffeur. Ook luxe wagens, v. Berge Henegouwen Hogewoerd 155A, tel. 21493 Te koop gevraagd: Woonscheepje c.a. 3 meter breed. VERMEULEN. Scheepswerf Woerden. Te koop aangeboden: SKODA 1952 (breed model) met kachel en radio. MOTORCARRIER J.L.0. 145 cc, platte laadbak. Na 7 uur te bevragen: L. P. JANSON, Morsweg 7 - Telef. 23208. ZOEKT BETREKKING op kleuterschool in Leiden of omg., liefst per 1 sept. of eerder. Br. onder no. 562 bureau van dit blad. DE KWAKEL ZONDAG 1 JULI in zaal Leenders. Aanvang 7.30 u. Muziek Westpias Melodians. Toegang uitsluitend r.k. Het Ned. Inst, voor Prae- ventieve Geneesk.,- Was- senaarseweg 56, Leiden, vraagt voor haar inkoop administratie leeftijd tot 20 jaar. Mulo-diploma en typen strekt tot aanbeveling. Schrift, sollicitaties aan bovenstaand adres of aan melden maandag a.s. van 4 tot 5 uur. Bii DRUKKERIJ Hoofdstr. 251, Sassen- heim is nog plaats voor prima zetter inslaander 2e klas drukker Prettige werkkring aangeboden voor met verantwoorde lijkheidsgevoel. dat snel en accuraat een voudige kantoor werkzaamheden kan verrichten. Leeftijd 17 jaar en ouder. Met besproken va cantie wordt reke ning gehouden. 366 SeCefaantjeó PERSONEEL 2 Schoenenmagazijn Van Dongen, Breestraat 110, vraagt aankomend ver koopster. Vacantieregeling mogelijk. 2 Net meisjes en strijk sters gevraagd voor alle af delingen bij Stoom- en Chemische Wasserij De Zon, fa. H. J. Dieben. Zoe- terwoudsesingel 23. Op ge- zinswas belangrijke kor ting. 2 Gevr. een net meisje voor dag en nacht als hulp in de huishouding. Omstr. augustus. Bij C. v. d. Weii- den, Nieuwveenseweg 4 te Nieuw veen. 2 Wij vragen voor direct of later prima verkoopster en leerling verkoopsters, vanaf 15 jaar. Aanm. C. Jamin. Haarl.straat 239 en Steenstraat 6. 2 Speeltuinver. „Rond de Maredijk" vraagt portier. Gepënsionneerden kunnen eventueel in aanmerking komen. Aanm. Schutters- straat 28a, Leiden. 2 B.z.a. bakkersknecht, 22 jaar, in bezit van midr denstand- en vestigings diploma. Br. onder no. -382 bureau van dit blad. 2 Gevraagd: bollenrooiers en bollenpelsters. Fa. Gebr. Van der Zwet. Noord einde 4, R'veen. 2 Bijverdienste! Gratis inlichtingen Postbus 36. Dordrecht. 2 Flinke jongen gevr., pl.m. 16 jaar. voor fiets en winkelwerk. C. Hos- man, Bloemenmagazijn. Breestraat 115. 2 Gevraagd wegens hu welijk der tegenwoordige een nette r.k. winkeljuffr. in zuivelbedrijf. Adres C. A. de Jong, P. Kerkkoor- steeg 20. Leiden. 2 Gevraagd een r.k. huis houdster boven de 47 jaar in moederloos gezin, zelf standige zaak. .Br. onder no. 1565 bur. van dit blad. <2* Gevraagd twee flinke krachten om tulpen te rooien, door M. C. en L. F. Zonneveld, Prinsenweg 2. Voorhout. Telef. K 2532- 7307. AANGEBODEN 2 Gitaar, Accordeon, Dia- no. mandoline, banjo, blok fluit. Hawaiian gitaar, kla rinet, saxophoon, trompet, slagwerk cursussen. In strumenten in bruikleen. Gratis prospectus. Nieuwe speciale lesmethoden. Mu ziekschool Zwaag, Kore- vaarstraat 5. tel. 24358. 2 Dames! Uw oude hoed weer als nieuw. Wii ver vormen naar het nieuwste model. C. de Groot-v. Eg- mond. Haarl.str. 145-147. Leiden. Huur bii ons uw bruidstoilet. 2 Naaimachine defect. Wij repareren perfect en... direct! Regelmatige aan bieding gebruikte naai machines. „Naaimachine- Service", De Sitterlaan 106 Leiden, tel. 32915. <2» Wilt U een fototoestel kopen? Kom dan bij Pijl eem binnen lopen. Spe ciaal adres voor rolfilms. ontwikkelen, afdrukken en vergroten. Let op het juiste adres. Haarlemmer straat 108. 2* Wilt u gratis vacantie? Dan moet ge met de uit verkoop naar Schulte. Want op de meeste artike len krijgt ge vele Hoboca- kilometers voor de trein. Ziet iedere avond wat Ber nard Schulte u zal- bieden. 2* Knittax breimachine, met het voorzet-apparaat breit automatisch recht- averecht. patent en ontel bare patronen. Inl. Knit- tax-breischool Van orr Spek. Haarlemmerstr. 196a Leiden. Tel. K 1710-23214. Ook gemakkelijke bet. 2* Naaimachines. Wij heb ben weer enige prima ge bruikte machines w.o. sa- lonkast, inlaad, zig-zag cn handmachines. Spec, i-epa- ratie-inrichting P. J. van Steiin. Nieuwe Rijn 79. tel. 24809. 2* Aangeboden 3000 mtr. bloemisterij B. huur: 200 mtr. koude bak. huur: 3000 mtr. A-vergunning, koop. Ook te ruilen voor B. J. Th. Elstgeest. Zuideinde 99a. Roelofarendsveen. tel. K 1713-291. 2 Te koop aangeboden: 3-tons gebr. landbouw- wagen op 32 x 6 banden. Jac. v. d. Dool. Wagen- boqw. Benthuizen, tel. 39. 2 Wat u maar wilt: Voor praktisch elke vakoplei ding en examenstudie heb ben de Verenigde Leer gangen voor Schriftelijk Onderwijs, Schiedam, een uitstekende cursus. Pros pectus gratis op aanvraag. 2 Sierteeltvergunningen. Aangeboden of gevraagd. Huur of verhuur, ruilen. J. Elstgeest. Zuideinde 99a Roelofarendsveen. Telef 291 K 1713. 2 Nieuwe rijwielen vanaf 122,Sportriiwielen 151,25. Gemakkelijke be taling, 2e hands dames-, heren-, jongens- en meis jesrijwielen. alles gemof feld en onder garantie. A. Grimbergen. Dubb. Buurt 11. Rijnsburg. tel. K 1718- 2967. GEVRAAGD 2 Gevraagd: alle Sier teeltvergunningen, ook pe riodiek. A - B - tulpen - narcissen, c.v. N. Bakker Hzn„ Roelofarendsveen. tel. 487 K 1713. 2 Het huwelijksgeluk van U beiden begint met een foto van „Pijl" uit Leiden. Laat ons ook 'n mooie re portage van uw huwelijk maken. Foto Pijl. Haar lemmerstraat 108. Telef. 24889. 2 Wetensch. ambtenaar. b.b.h.h.. zoekt voor direkt of later gestoff. of gemeub. zit-slaapkamer(s). Br. no. 1563 bur. van dit blad. 2 Kapstokken, geschikt voor hotels en restaurants, bankstel, kasten, divans, ameublementen, fauteuils, bureaus, boekenkasten, grote en kleine tafels, le dikanten, matrassen, op- klapbedden, spiralen, enz. Pluym, Hogewoerd. koopt inboedels, zolderopruimin gen. Tel. 21266. W0NINGRUIL 2 Woningruil. Aangebo den mooi modern huis bev. 6 kamers, badkamers, zol der. voor- en achtertuin, eigen zij-ingang bij Hoge Rijndijk Leiden. Gevraagd huis met 1 ha. land. omge ving Leiden. Br. onder no. 1572 bur. van dit blad. 2 Dc Timmerwinkel. uw adres voor hout. hard board, triplex is verplaatst van 1ste Binnenvestgracht naar Uiterstegracht 168 bij de Oude Rijn. 2 Het adres voor uw hout. maat gezaagd en geschaafd houtboard, triplex, alles op maat gezaagd en ge schaafd. Wij adviseren bii alles wat u maken wilt zonder enige verplichting. De Timmerwinkel. Uiter stegracht 168 bij de Oude Rijn. 2 Keukenuitzetten. 19- delig, Edy-fabr. 45. plateel theeservies m. zil- verbies. 9-delig, 13.50; 30-delig glasservies, model Leerdam 16.50; m. goud- bies 19,50. Bij W. Neder- lof, Haarlemmerstr. 170a en 235. TE HUUR 2 Verhuur zonder chauf feur. Ford. Simca. Vaux- hall, V.W., vanaf 8.p. dag, 8 cent per km. Werk hoven. Van 't Hoffstr. 11. Tel. 22300. 2 Grote kamers beschik baar voor showroom, kan toor e.d. Br. onder no. 1550 bur. van dit blad. 2 Motor- en bromfiets- onderdelen zoals bougies, condensators, contactpun ten. zuigerveren, ketting, olie. banden enz. Het van ouds bekende adres: T. Struik, Groenesteeg 3. 6 en 8. Tel. 22026. 2 A.s. bruidjes wij ver huren 1ste klas bruids toiletten, compl. m. sluier, handschoenen en tasje, ook bont en maraboe- capes Hygiënische ver- 2 Te koop aangeboden: Puch scooter 1954. Te bevr. Calandstraat 36 (L. Mors weg). 2 Bremmer vraagt te koop: Antieke meubels, ronde tafels, bronzen en koperen beelden, pendule- stellen. kristallen kronen. Saksisch porselein, eoud, zilver, dekenkisten kope ren voorwerpen. Perzen enz. Bremmer. Morsstraat 41. telef. 26918. Goegerrit- steet? 1. telef. 22791. 2 Te koop aangeboden: 150 witte en 150 R.I.R. 9-weekse hennen. Ook in gedeelten. M. N. de Graaf. Past .v. d. Plaatstraat 30. Rijpwetering. tijdig; Fa. J. J. Sloos en Zn.. Stille Rijn 11. Telef. 20868 2* Luxe Autoverhuur. Wij verhuren o.a. Mercedes 180-D., Simca. V.-W, en Morris. Vanaf f 7.— p. dag en 7 cents per km. Garage Bierman, Voorhout, tele foon 02532—7433. 2 Te koop: houten schuur afm. 6 x 4 x 2.20 m.. in pr. staat, geheel uitneembaar. Te bevr. bij Nic. Bolle- boom. Meer en Geerweg 49. Stompwijk. 2 Autorijschool „$ecurit" Breestraat 103. tel. 25915. Een bekend adres voor autorijles en verhuur zon der chauffeur. Nieuw ma teriaal. DIVERSEN 2 Autorijles «"even wij u tegen aannemelijke prij zen. Erkende autorijschool. Auto's, motoren, scooters. Kneppelhoutstraat 39. 2 Gasf., faut., geiser. Pr. gasfornuizen, gasstellen, bad met geiser, tafels, stoelen, bureaus, radio's. kloostertafels, spiralen, kinderledikantjes, baby commodes. brandkast, eiken orgel. Inkoop antiek. Tel. 22150, Nieuwe Rijn 60. bij hoek Hooigracht. 2 Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint. nieuw leer, eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk v. Velsen. hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. 2 Voor alle rijbewijzen auto. motor, scooter, bus. vrachtwagen naar de Leidse Autorijschool. De rijschool waar uw vader reeds leerde rijden. Mare dijk 159. tel. 21280. 2 Te koop: Skoda 1948, in goede staat. v. 't Haaf- straat 34. Noordwiikerhout. 2 T.W.N. bromfietsen vol doen aan de nieuwste eisen van het wegverkeer. Agent van T.W.N. bromfietsen en Jawa-motoren. Garage Bonnet. Levendaal 132. Leiden, tel. 20624. 2 Wij verzorgen met gem. betalingsvoorwaarden al uw meubelen, bedden, de kens. complete woning inrichting. Heren-, dames- en kinderkleding, linnen uitzetten, baby-uitzetten, wasmachines, stofzuigers, enz. Br. onder no. 3341 bureau van dit blad. 2 Alt op de Mare. Rixe motorrijw. 98 cc. Sachs 110,Sachs stationaire motor 160 cc. 135.—. zeer geschikt als bootmotor. Mosquito hulpmotor 35. Losse Berini hulpmotor (ei-model). Staartbank- schroef 35. 2 Schuimrubber en Plas tichuis. Mare 70. tel. 22361. Wij confectioneren in elke vorm schuimrubber en schuimplastic. leveren dit in elke afmeting en dikte. Desgewenst nemen wii bii U de maten aan huis. 2 j\lt op de Mare. Jon- gensrnwiel. 3 versn. 140. Remnaaf 95.Herenriiw. Germaan 180,Torp., 3 versn. 140,Sport 137.50. Sportrijw. rood 150.Ga zelle damesrijw. met verl. 45,Damesrijw. m. VAP- motor. 2 Autorijschool v. Diik- Swinkels geeft les in Stan derd 1956 cn Ford Ve dette. Lesgeld 6.— pér lesuur. Erkend instructeur A.B.A.N. Hoogl. Kerkgr. 42. tel. 30256. 2 Een schrijfmachine ko pen is een zaak van ver trouwen. De „Kolibri" (Groma-product) in tas 260,contant of in 2. 6. 9, 12 mnd. Vrijblijvend proefplaatsing. Hees Kan toormachines. Hogewoerd 92. tel. 31983. 2 Huwelijk. R.K. weduw naar met kinderen, eigen bedrijf, zoekt kennisma king met weduwe of juf frouw, leeftijd 48 tot 56 j. Br. onder no. 1564 bureau van dit blad. 2 Te koop: 500 ramen. Jac. A. M. Bakker. Zuid- weg 17, Rijpwetering. 2 Ronde en ovale mah. tafels, kabinetten, kisten. ladekastjes. secretaire, wortelnoten wandkastjes, koperwerk, tin. oud-Holl. kronen. Grote partij Perz. kleden. Lage prijzen. Ter Wee. Hooigracht 86. telef. 25461. In- en verkoop. 2 Te koop een tandem m. motor, beide in zeer goede staat. Magdalena Moonst. 10. Leiden. 2 Auto-, motor- cn scoo ter-rijschool. Volledige op leiding rijbewijs, verkeers- les inbegrepen door gedipl. erkend instructeur. Nieuw lesmateriaal. Gevestigd se dert 1931. Taxi dag en nacht beschikbaar. Marks, Morsstr. 60a. tel. 26584. 2 Kippenhouders: zijn uw kippen kaal door vech ten of veren pikken, laat ze dan een bril opzetten. Adres: Roelofarendsveen. Noordeinde 138. 2 Transportmelkkarren 4 en 6 bussen met dichte plaatwielen en transport banden. Jac. v. d. Dool. Wagenbouw. Benthuizen. Tel. 39. in pakken van 5 K.G. a f 0.75 2 J. A. Verheul. Haarlem merstraat 86. levert U op gemakkelijke betalings voorwaarden horloges, klokken, v-rlovingsringen goud en zilverwerken. verkrijgbaar aan ons bureau: PAPENGRACHT 32 LEIDEN

Leidse Courant | 1956 | | pagina 7