Vakbekwame NAAISTERS Geen illusies over uitbreiding kath. kleuterschool per 1 Sept. Gemeenteraad Hillegom VROOM EN DREESMANN LEIOEN N.V. ZATERDAG 30 JUNI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Gemeenteraad Noordwijk Subsidie v.v.v. De raad van Noordwijk kwam gis teravond bijeen. Er was reden tot vreugde, want na een zeer ernstige ziekte, was de gemeente-conciergc weer in functie in de raadzaal aan wezig. Namens de raad feliciteerde de voorzitter de heer B. de Jong met zyn herstel en sprak de wens uit, dat hij met de bekende plichtsbetrachting nog vele jaren zijn werkzaamheden moge vervullen. Bij de ingekomen stukken was o.m. een verzoek van t' R.K. School bestuur van St. Jeroen, om mede werking voor de aanschaf van leer middelen en meubelen voor de R.K. Meisjesschool en voor de uitbreiding van de Kath. Fröbelschool. De heer Alkemade informeerde naar aanlei ding van dit verzoek naar de moge lijkheid of dit adres in de e.v. raads vergadering behandeld kon worden zodat de aanschaf van het gevraagde nog vóór het nieuwe schooljaar (1 sept.) kon worden aangeschaft. De voorzitter deelde mede, dat het verzoek was ingekomen op 18 juni 1.1. en dit eerst behandeld moest wor den in het college van b. en w. voor advies, doch noemde het niet uitge sloten dat (het verzoek in de e.v. vèr- gadering kan worden behandeld. Een illusie. Weth. Vogelaar wees er. in dit ver band nog op, dat men zich geen il lusies moest maken, dat de uitbrei ding van de Kleuterschool een feit zou zijn op 1 sept. a.s. De lokalen van de oude openbare school, welke voor het kleuteronderwijs zullen worden opgeknapt, is slechts een tij delijke oplossing, zodat hiervoor gro te investeringen niet verantwoord zijn. Als de onderwijs-inspectie te hoge eisen in dit verband zou stel len, zal de raad zich hierover nog wel eens ernstig moeten beraden al vorens men hiertoe zou overgaan. De heer Rippe wees er op, dat door de bouwstop van Kleuterscholen, de door de raad goedgekeurde bouw plannen van de openbare kleuter school eveneens niet tot hun recht kunnen komen en vroeg naar de mo gelijkheid van het bouwen van een Finseschool. B. en W. deelden hierop mede, dat als een dergelijk verzoek zou inkomen zij zeker een onder zoek zullen instellen. Een krediet van 1500.werd beschikbaar ge steld: voor het aanbrengen van 4 knipperlichten bij de gevaarlijke kruising Beeklaan-Vinkenlaan. Bij de onderhandelingen over aankoop van grond ten behoeve van de aan. te leggen Van de Mortelstraat kon met het R.K. Kerkbestuur van St. Jeroen geen overeenstemming wor den bereikt over de aankoop van een strook grond behorende tot de R.K. Begraafplaats. Het gevolg hier van is geweest, dat de aan te planten groenstrook ter afscherming van de begraafplaats belangrijk en naar la ter bleek onverantwoord moest wor den versmald. Ter opheffing van de ze ongewenste toestand kan thans van de heren Lindhout een strook grond ter breedte van 2.75 m2 wor den aangekocht, totaal 412 m2 tegen de 'prijs van 4.25 per m2. Hiertoe werd door de raad besloten. Hoe laat is 't. Voor het onderhoud van de torens en uurwerken te Noordwijk-binnen en zee werd een krediet toegestaan van 4594. De heer de Witt vroeg nog naar de mogelijkheid de uurwerken des avonds te doen verlichten. B. en w. zullen hiernaar een onderzoek doen instellen. Naar aanleiding van een bezoek van b. en w. en de commis. sie van openbare werken aan een naburige gemeente om daar e> ningtype te bezien dat vele aantrek kelijkheden bezit, was voor b. en w. aanleiding om met de architect van dit type woningen, de heer Th. N. J. A. Geels uit Leiden, een bespre king te houden omtrent de mogelijk heid ook voor Noordwijk dergelijke woningen met woningwetfinancie ring te bouwen. Hoewel de heer Geels uiteraard geen enkele toezeg ging kon doen omtrent de kans van slagen, heeft hij zich bereid ver klaard een opdracht voor het ont werpen van enkele woningtypen te aanvaarden. Het voorstel om de heer Geels aan te wijzen als architect voor de nieuwe bouwplannen werd aan vaard. Naar aanleiding hiervan stel den b. en w. het op prijs te verkla ren, dat verandering van architect, niet inhield mindere waardering voor het goede werk dat architect Dreschage heeft geleverd. Riolering. Voor de rolering Wetering-Lijn- baanweg werd een totaal krediet van 48285.beschikbaar gesteld. Voor de reconstructie van Schiestraat en Lageweg zal thans de laatste phase intreden, doordat de laatste eige naar zich bereidt heeft verklaard genoegen te nemen met een door 3 door de arrondissementsrechtbank aan te wijzen deskundigen, te bepa len vergoeding. Eenzelfde oplossing achten b. en w. gewenst voor het be palen van de aan enkele pachters toe te kennen vergoeding voor het af staan van hun pachtrechten. Voor verbinding van de Hoogwa- kersbosstraat met de Duinweg zal worden aangekocht van de fa. W. v. Beveren en Zoon een strook grond groot ongeveer 0.74.60 h.a. voor 6.20 per m2, onder beding dat de pachter het land op 1 aug. 1957 zal verlaten. Hamerstukken waren de aan plaat selijke afd. van de R.K. Bond van bejaarden en gepensioneerden jaar lijkse subsidie van 250.voor het over 1956 en de aan het R.K. Fan farekorps „Excelsior" te verstrekken renteloze geldlening groot f 4500. voor het aanschaffen van uniformen, onder voorwaarde dat deze lening in 15 éénjaarlijkse termijnen van 300 moet worden afgelost. Voor de viei'ing van het jubileum van de openbare school werd ter ge deeltelijke dekking van de kosten een krediet van f 250.beschikbaar gesteld. Nu de betreffende- werk zaamheden voor de verbouw van de gebouwen van de voormalige gasfa briek voor de huisvesting van de ge meentelijke bedrijven in volle gang zijn, konden thans ook de overige voorzieningen aan de orde worden gesteld, te weten de verwarming, de inrichting en de verlichting. Kostbare voorzieningen. Voor de verwarming zal een olie- stook-inrichting worden aangebracht, welke een kosten meebrengt van 19500.De inrichting van kanto ren, watermeter ij kinstallatie, proef- bank voor gasmetercontrole, opstel lingen electrische meters en gereed schap, inrichting centraalmagazijn en de stoffering van het geheel vragen 40.500.terwijl een bedrag van 9000.nodig is voor de verlich ting van het kantoorgebouw, werk plaatsen en magazijn. Regulateur ruimte en meetruimte S.L.F. in to taal 69000.In de commissie voor onderzoek der rekeningen van het grondbedrijf over het dienstjaar 1955 werden benoemd de heer F. Urlus, de Geus en Schmoll. Het ligt tevens in de bedoeling deze commissie te zijner tijd te belasten met het onder zoek van de rekeningen van de ove rige bedrijven en die van de alge mene dienst der gemeente over 1955. Subsidie VW. Aan de agenda was nog een be langrijk punt toegevoegd en wel de subsidie voor de Stichting V.V.V. Noordwijk. Dezer dagen had g.n. Stichting haar begroting voor 1956 doen toe komen, vergezeld van een verzoek aan de raad om beschikbaarstelling van de subsidie voor 1956. Deze be groting geeft aan dat de algemene kosten zullen bedragen 17.050. waartegenover een bedrag staat van inkomsten van 3850.zodat uit de bijdragen moet worden ge dekt 13200.De Stichting ver wacht dat door particulieren instel lingen 8400.zal worden bijgedra gen terwijl voor het restant van 4800.een beroep op de gemeen tekas wordt gedaan. De kosten van reclame geraamd op 8700.zullen geheel door bijdragen van de parti culieren worden gedekt. Voorts wordt van deze groep nog verwacht een bijdrage van 3000.in de kos ten van de evenementen, die op 5000.worden geraamd. De recet tes worden begroot op f 2000. doch het bestuur deed een beroep op de raad voor deze opbrengst garant te willen zijn, in die zin, dat indien de recettes minder zulen opbrengen, het tekort door de gemeente tot maximaal 2000.zal worden aan gezuiverd. Besloten werd aan de Stichting V.V.V. Noordwijk voor 1956 een subsidie toe te kennen van 4800.in totaal en garant te zijn voor de opbrengst van de recettes bij bijzondere evenementen met een maximum van f 2000.verminderd met de daarbij wegens recettes ont vangen bedragen. Naar aanleiding van deze subsidie merkten enkele leden op dat het geschikter was als de begroting van V.V.V. voor de ge meentebegroting werd ingediend en tevens dat het beter is om een van te voren vastgestelde subsidie be schikbaar te stellen, hetgeen een sti mulans kan zijn voor de particuliere bijdragen. Muzikale optocht. Hedenavond zal het Fanfarekorps Excelsior een muzikale rondwandeling door het dorp maken, welke zal aanvangen te 8.15 uur. Na afloop volgt op het Lin- denplein een taptoe waaraan, de drumband en de majorettes zullen medewerken. Eerste alg. vergadering van S.I.O.S. De enige maanden geleden opge richte volleybalclub „Sport is ons streven" hield gisteravond in de Hervormde School aan de Huis ter Duinstraat haar eerste algemene le denvergadering. Na een welkomstwoord van de heer W. de Witt, in wiens handen de leiding van de vergadering berustte, volgde een uitvoerige bespreking over het deelnemen van de vereni ging aan een volleybalcompetitie. Besloten werd met twee dames teams en een herenteam deel te ne men aan de onderlinge competitie van teams uit enkele Noordwijksc sportverenigingen. Bovendien zal contact worden opgenomen met de Ned. Volleybalbond, teneinde met een team mee te spelen in de bonds- competitie. Bij de bestuursverkiezing werden de dames Bardelmeijer en de Vries en de heren Van Beelen, Passchier en de Witt tot bestuursleden be noemd. De functies zullen onderling worden verdeeld. Aan de Landbouwhogeschool te Wageningen slaagde de heer Ch. W. Brederode voor het ingenieursexa men. De zondagsdienst zal worden waargenomen door dr. de Beer. De Duinrandapotheek is geopend van 121 uur en van 45 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. De apo theek te Zee is geopend van 11.3(1 18 uur. HAARLEMMERMEER Geboren: Anna Johanna Maria d. van H. W. van Amsterdam en H. Beerendonk; Ingetje d. van J. L. Sol en J. Koetsier; Cornelia d. van G. Tamer us en M. J. Griekspoor; Lucas Cornelis Johannes z. van C. J. Rooij en C. M. F. van der Vlugt; An- toon z. van G. Krijgsman en C. Montfoort; Elisabeth Cornelia Maria d. van G. Nijman en M. J. Sol; Maria Johanna Petronella d. van H. Erke- meij en C. G. van Vaneveld. Ondertrouwd Bernardus Witte 27 j. en: Maria Bakker 23 j.; Johan Her man Meijer 29 j. en Cornelia Catha- rina van Breen 25 j. Getrouwd: E. Hoogendam en Agie- na Wilhellemijntje Gehrels; Leen- dert Karman en Anna Elisabeth Hoffschlag; Pieter Wentzel en Lena Wentzel; Wijnand Franciscus Delis- sen en Cornelia Willemstein; Johan nes Jacobus Oudshoorn en Leent je Wesselius; Johannes Petrus Maria Swinkels en Elisabeth Jannetje Mul der. Overleden: Jannetje Catjiariria Vissers 74 j., ong.; Petronella Sleg- gers 52 j., wed. van G. Vlasveld. KATWIJK Geboren: Gijsbertus zn van B. van Duyn en W. Knetsch; Willem M., zn van S. van Doorn en J. E. Spaan derman; Jan J., zn van J. de Vreugd en A. van Rijn; Lilian A. dr van D. van Duyvenbode en J. Barnhoorn; Johannes zn van P. van der Plas en A. Nijgh; Jacobus zn van P. van dei- Plas en A. W. Nijgh; José dr van E. de Grave en A. G. van Beelen. Ondertrouwd: P. Meijer en T. van der Plas; A. Vooys en A. Vlieland; J. B. Pureveen en P. Schouten; D. van der Niet en J. Ruwaard; A. van Beelen en G. van Rheen; K. Wale- boer en E. van 't Hof. Overleden: L. Guyt 73 jaar wedn. van S. van Rijn. Getrouwd: H. W. van den Eijkel en E. Botermans; C. Schaap en A. D. Durieux; J. W. Vis en M. I. Baetens; P. Smit en D. Mieras; J. Krijgsman en J. E. Mulder. De gemeenteraad van Hillegom vergaderde gisteravond. Het voorstel tot verbetering van de Stationsweg, waarmede ongeveer 70.000,gemoeid zal zijn, gaf aan leiding tot uitgebreide discussie. De heren Van Lier op en Turkenburg drongen aan om in deze weg, nu het wegdek toch moest worden verbe terd, tevens riolering aan te leggen. De voorzitter vond dit wel wat kost baar, omdat er verschillende sloten in deze weg liggen en de riolering daardoor met grote moeilijkheden gepaard zou gaan en grote kosten, die zouden maken dat objecten van gro ter belang niet zouden kunnen wor den uitgevoerd. De raad deelde deze zienswijze, maar verwachtte toch nc.g een berekening van de kosten die de riolering zou vragen. Het plan tot bouwrijp maken van de gronden in het uitbreidingsplan „Weerestein" en het ter beschikking stellen van een crediet van 255.400 daarvoor vond algemene instemming. Bij het voorstel tot invoering van een rioolbelasting, welk voorstel van wege de niet al te florisante toestand der gemeentelijke financiën, van ho ger hand was aanbevolen, gaf de voorzitter een nadere toelichting, waarin hij duidelijk maakte dat de grote kosten die de riolering veroor zaakte een oplossing in deze geest noodzakelijk maakte. De rioolbelasting moet betaald worden door de bewoners en gebrui kers, het recht werd vastgesteld bij een belastbare opbrengst der per celen van 100,of minder, f 101, t/m 150,—, 151,— t/m 200,— en meer dan i 200,op respectieve lijk 8,—, 12,—, 14,— en 16,—. De straatbelasting wordt geheven van ieder eigendom, per strekkende meter lengte, voor een gebouwd eigendom, als woning gebezigd, met het daarbij behorende 'erf f 1,in dien niet als woning gebezigd ge bouwd eigendom, met het daarbij be horende erf 0,65; voor ongebouwd eigendom 0,35. Bij de behandeling van de „Comp- tabiliteitsbesluiten" werd de opmer king gemaakt, dat de door de gemeen te aangelegde tennisbanen hoge on derhoudskosten vergden. De voor zitter was het hiermede eens en wees er op dat de bezetting van deze ba nen lang niet voldoende was en dat dit voor B. en W. teleurstellend was. Dooi4 de heer Th. Bakker waren enige vragen gesteld naar aanleiding van geruchten, zeer halsstarrige ge ruchten, over „tegenwerking van het gemeentebestuur van Hillegom bij het verlenen van de nodige mede werking bij het plan tot bebouwing van het door de gemeente aange kochte terrein van de familie van Waveren". De heer Bakker noemde als verspreider van deze geruchten de gegadigde voor deze gronden de aannemer Vermeij en nu zou hij graag vernemen, of het enige grond van waarheid had, dat B. en W. de bouwplannen van de firma Vermeij tegenwerkten. De voorzitter verklaarde dat in te genstelling met deze geruchten aan genoemde firma alle medewerking v/as verleend en dat, nadat aan de firma Vermeij optie was verleend op deze terreinen, herhaaldelijk uitstel was verleend, totdat het eindelijk te bar werd en het gemeentebestuur zich genoodzaakt zag te bepalen dat binnen een zekere tijd tot de bouw van woningen moest worden over gegaan, op intrekking van de ver leende optie. Er zouden reeds eerder huizen gebouwd zijn als het gemeen tebestuur maar eerder bedoelde op tie had opgezegd. De heer Bakker verzocht het col lege in het vervolg voorzichtiger -te zijn met het verlenen van optie. Geboren; Cornelis z. van P. H. H. v. d. Plas en M. J. E. Westerveld; Lucia d. van M. P. J. Bakker en A. A. Filip; Joannes z. van L. W. Bröli- wer en C. J. Seysener. Getrouwd: Th. van der Laan en J. M. Siecker; G. Koeman en D. J. van Dijk. Overleden: Th. Adamse m. 63 j. KATWIJK AAN ZEE De zondagsdienst wordt waar genomen door dr. K. Slagmolen, Zee weg 23, Katwijk aan Zee. KATWIJK AAN DEN RIJN Met ingang van 1 september a.s. is tot hoofd van de r.k. school te Winssen (bij Nijmegen) benoemd de heer A. Durville. Na in Amsterdam en Amstelveen werkzaam te zijn ge weest was de heer Durville sinds 1940 onderwijzer aan de St. Jozef school alhier. De zondagsdienst wordt voor wat betreft de patiënten van de dok toren J. Bergman, H. M. Hueting en E. E. van der Laan te Rijnsburg voor Katwijk, Valkenburg en Rijnsburg waargenomen door dr. E. van der Laan, Rapenburg 1, tel. 2810. LEIPSCHENDAM A: F. J. DE ROZARIO BLIJFT LID VAN DE RAAD. De heer A. F. J. de Rozario werd op 27 mei 1953 door de aanhangers van de K.N.P. tot lid van de gemeente raad gekozen. Toen de partijraads vergadering van de K.N.P. op 29 Oc tober j.l. bij meerderheid van stem men besloot de K.N.P. op te heffen, heeft de heer TTe Rozario zich daar sterk tegen verzet. Na de opheffing van de K.N.P. heeft de heer De Ro zario blijkens zijn eigen verklaring medewerkt aan de totstandkoming van de Nederlandse Oppositie Unie en is voor deze splinterpartij tevens lijsttrekker geweest in de kieskring Leiden. Nu uit de laatste verkiezing is ge bleken dat de NOU geen noemens waardige aanhang heeft (vooral in Leidschendam waren slechts enkele stemmen op deze lijst uitgebracht) heeft de heer De Rozario in de laat ste gemeenteraadsvergadering een verklaring afgelegd dat hem in de afgelopen jaren en tot op heden, nimmer enigerlei petitie, adres of ver zoek heeft bereikt, als gevolg waar van hij zich genoopt zou kunnen voe len voor het lidmaatschap te bedan ken. Daarom meent de heer De Ro zario voor de verdere duur van de huidige zittingsperiode te kunnen blij ven optreden als vertegenwoordiger van die groep van Leidschendamse ingezetenen die hem in 1953 vertrou wen heeft geschonken. Het raadslid voor de vroegere KNP, mevrouw Weber-Gunneweg te Voorburg, die in dezelfde omstandig heid verkeerde als de heer De Ro zario is blijkbaar de tegenovergestel de mening toegedaan, want zij heeft als zijnde lid Van de NOU ontslag ge nomen als raadslid. LISSE GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: Bruine kinderportemon- naie; groenen damesportemonnaie met inhoud; huissleutel; ceintuur van regenjas (zwart); herenrijwiel; ket tinkje; bruin jongensjasje; blauwe jopper; jas; shawl; bruine kinderstep. Verloren: Grijze regenjas; 8 lege, jute kolenzakken; grijze, slangen- lederen damesportemonnaie met in houd; witte rokbroek; bruine her en- portemonnaie; blauwe jopper; rood kindertasje met inhoud. Weggelopen: witte, bruin gevlekte foxterrier. Geb.: Hendrikus Cornelis Wilhel mus Lambertus, z. v. H. J. v. Velzen en A. E. S. Jonkman; Yvonne Maria Josephina, d. v. H. E. G. Slootbeek en A. A. Meijer; Aloysius Maria, z. v. C. N. M. van der Laan en W. M. Verste gen; Jeroena Johanna, d. v. P. Have naar en A. G. van 't Wout; Cornelis Arie, z. v. C. van den Oever en E. M. D. Helms; Brigitta Wilhelmina Maria, d. v. A. H. v. Haaster en E. S. C. van der Heijden; Nicolaas Johannes, z. v. B. Kamerman en A. Café; Cornelia Susanna Maria, d. v. W. K. Akerboom en P. M. v. Rooij en; Theodorus Cor nelis Maria, z. v. Th. J. Snaar en E. v. Roodén. Getr.: H. F. de Zwart en J. J. van der Vlugt; P. Qualm en A. P. M. Ver meij; N. Eisveldt en C. J. Schalk. Overl.: Guurtje Spaargaren, echt genote van C. W. Kaak, 74 jaar. N00RDWIJKERH0UT DE INSTUIF ORGANISEERT PUZZLE-RIT VOOR WIELRIJDERS. Aanstaande zondag houdt De In stuif van Noord wij kerhout in samen werking met die van Sassenheim een puzzlerit voor wielrijders. Deze x*it zou aanvankelijk 2 weken geleden plaats vinden, doch kon toen door het slechte weer geen doorgang vin den. De start vindt plaats op het schoolplein aan de Langevelderweg. De afstand, welke al puzzelend moet worden afgelegd, bedraagt 40 km. Er is een mooie route uitgezet en er zijn prachtige prijzen beschikbaar. De starttijd is 1 uur n.m. Gelegenheid tot inschrijven in het Jeugdhuis aan de Langevelderweg naast de school. Uitreiking ere-speldje Nat. Kath. Thuisfront. In verband met haar vertrek naar elders is aan mej. Joh. J. v. d. Geest het bronzen ere-speldje van het Nat. Kath. Thuisfront toege kend. Gedurende 3 jaar is mej. v. d. Geest een zeer ijverig medewerkster van het Thuisfront geweest. De gees telijk adviseur kap. Harding heeft haar het ere-speldjè uitgereikt. ST. JEANNE D'ARC IN UNIFORM. Dit jaar bestaat de r.k. Harmonie „St. Jeanne d'Arc" 35 jaar. Dit 7e lustrum wordt in het najaar gevierd. Teneinde het ideaal van de leden bij dit feest in uniform mogelijk te maken wordt op 13, 14 en 15 juli a.s. in een enorme feesttent van 55 Hi 12 meter een groots opgezette fancy-fair gehouden. Uitgaansdag Stichting r.k. Gezins zorg. Voor de eerste maal in haar bestaan zijn de gezinsverzorgsters en de helpsters van de Stichting, verge zeld van enkele bestuursleden, de geestelijk adviseur kapelaan Lem mers en de leidster mej. M. Snelder- waard en haar assistente mej. Schra- ma op excursie geweest. Deze mid dag ging de tocht via Den Haag, waar het Opleidingscentrum van de Gezinsverzorgsters bezocht werd en waar een verzorgster in opleiding uit Noord wij kerhout werd opgehaald, naar Rotterdam, naar de tentoonstel ling „Wonen" in het bouwcentrum. Deze tentoonstelling geeft in de tails een duidelijk beeld aan wel ke eisen een goede woninginrichting moet voldoen. Met een schat aan ideeën gingen de dames na afloop thee drinken op de 7e verdieping van het Groothandelsgebouw. Na een rondtocht door de stad onder des kundige leiding, waarbij nu eens aan den lijve ondervonden werd welk een verkeerschaos er ontstaat bij het de' fect raken van een auto in de Maas tunnel, reed het gezelschap naar een bekende uitspanning langs de Vliet in Voorburg, waar een koffiemaaltijd werd gebruikt. De weinige uren, die nog van de avond overschoten werden doorge bracht in een prachtige, uit 1730 stammende boerderij onder Voor schoten, waar de leidster wel kind aan huis leek. Het laatste deel van de middag voegde zich de burgemeester, de heer P. M. M. van der Weijden zich bij het gezelschap, daarmede uitdrukking willende geven aan de belangstelling van het gemeentebestuur voor het wel en wee der Stichting Gezinszorg, Benoeming bij de UX.O.-school. Tot onderwijzer aan de per 1 sep tember a.s. beginnende U.L.O.-school in de St. Jozcfparochie is benoemd de heer D. H. van Balen, thans on derwijzer te Huizum, gem. Leeuwar den. - Voor het toelatingsexamen aan het Triniteitslyceum te Haarlem zijn geslaagd de volgende leerlingen van de St. Jozef jongensschool: Jac. Heemskerk, Clem. Heemskerk en Jac. Meijerink. In het komende tféek-einde wordt de medische dienst waargeno men door dokter B. C. C. Wösten, Kerkstraat 28, tel. 285. SASSENHEIM Geboren: Marcel Arie Willem z. van A. J. Durieux en A. IJsseling. Ondertrouwd: Roel Wielinga 22 j., te Warmond, en Maart je Kroes 22 j.; Adrianus Petrus Zuidhoek 26 j., te Noordwijk, en Wilhelmina Catharina van Velzen 25 j. Getrouwd: Adri van der Heiden en Herberdina Versteeg, te 's-Gra- venhage; Wilhelmus Johannes van der Holst, te Voorhout, en Margare- tha Helena van der Meij; Leendert Luijk en Trijntje van der Niet. Overleden: Theodora Geertruida van der Meij, echtg. van van der Voorn, 72 j. De medische dienst word waar genomen door dr. H. Kwint, Sassen heim, telef. 7253 en dr. A. W. Bots, Voorhout, telef. 7393. VOORHOUT De medische dienst word waar genomen door dr. H. Kwint, Sassen heim, telef. 7253 en dr. A. W. Bots, Voorhout, telef. 7393. WARMOND - De medische dienst word waar genomen door dr. H. Kwint, Sassen heim, telef. 7253 en dr. A. W. Bots, Voorhout, telef. 7393. WASSENAAR KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING H. M. de Koningin heeft toege kend de ere-medaille in zilver van de Huisorde van Oranje aan J. H. ter Mors te Wassenaar en P. J. Lceu- wenburgh, jachtopzichters bij jacht der Koningin in de provincie Zuid-Holland. OPENBARE SCHOOL BLOEM- CAMPLAAN BESTAAT 25 JAAR. Op 4 en 5 juli a.s. zal met de leer lingen en de ouders op feestelijke wijze het feit worden herdacht, dat 25 jaar geleden op de Openbare School no. 2 aan de Bloemcamplaan met het onderwijs begonnen werd. De school heeft sedert de oprichting gestaan onder leiding van de heer W. F. de Bree, die thans nog hoofd is, en dus met de school meè-jubileert. Ook mej. F. M. Huneman, onderwijzeres, is sedert 1931 aan de school verbon den. Op 4 juli zal het feest gevierd worden met de leerlingen, toneel voorstellingen en sportwedstrijden staan op het programma, een geza menlijke maaltijd in het middaguur en 's avonds eert fakkeloptocht en een vreugdevuur! Op donderdagavond 8 uur begint een receptie in het schoolgebouw. Raadsvergadering. De eerstvol gende openbare raadsvergadering is op woensdag 4 juli des namiddags 19.15 uur ten gemeentehuize. GESLAAGDEN. Gepromoveerd tot doctor in de economische wetenschappen de heer J. Bartels op proefschrift getiteld „Kritische analyse van het klassieke in- en uitvoerargument". Te Nijmegen slaagde de heer L. M. F. Maree voor het doctoraal exa men Franse Taal en Letterkunde. Aan de kweekschool van het Haags Genootschap slaagden voor het eindexamen L.Ó. mej. H. S. van der Meer en mej. A. E. de Raad bei den alhier. Aan de Katholieks Kweekschool in de Oude Molstraat te Den Haag slaagde voor de spoedcursus onder wijzeres, mevrouw L. America-Ha- mer. Aan de Nederlandse Ecomische Hogeschool te Rotterdam werd be vorderd tot accountant de heer F. L. M. Haring. Aan de kweekschool van het Haags Genootschap slaagde voor het onderwijzersexamen mej. E. Snater. Aan de rijksuniversiteit te Lei den slaagde voor het doctoraal exa men geologie de heer W. O. Tichler. Voor het kandidaatsexamen ge neeskunde te Utrecht slaagde de heer P. Holle. Aan de Leidse Universiteit slaag de voor het artsenexamen de heer P. P. Deeleman. Te Leiden voor het doctoraal examen medicijnen slaagde onze plaatsgenote mej. P. E. Keess. Voor het tweede gedeelte van het notarieel examen slaagde mr. M. A. Reintjes te Wassenaar. De heer E. R. F. Hugcnholtz al hier slaagde voor het candidaatsexa- men in de economische wetenschap pen. Z0ETERMEER Uitgaansdag reisver. St., Nikolaas. Ondanks de minder gunstige weersomstandigheden is de jaarlijkse uitgaansdag van de r.k. reisver. St. Nikolaas buitengewoon geslaagd. On geveer 150 personen hebben aan deze reis deelgenomen, zodat met drie grote bussen gereden moest worden. Na de H. Mis van zes uur vertrok men maar Aalsmeer, waar een bezoek werd gebracht aan de bloemenveiling. Als volgend punt stond een bezoek aan Schiphol op het programma. Na een rondgang over de terreinen werd koers gezet naar Soestdijk, waar de lunch gebruikt werd. Hierna werd naar Leliestad gereden, van waaruit men een rondvaart maakte langs de Zuiderzeewerken. Jammer was, dat men hier een uur moest wachten op de aankomst van een geschikte boot. Hierdoor en mede door het minder gunstige weer moest een wijziging in het reisschema worden gebracht. Het bezoek aan Apeldoorn verviel en men reed recht toe op Soestdijk aan ,waar het diner werd gebruikt. In de beste stemming ging men huiswaarts, na eerst nog aangelegd te hebben in de Kleine Betuwe te Haastrecht. Het was al laat toen men in Zoetermeer aankwam. De heer Han Komman slaagde aan het Canisius-college te Nijmegen De medische dienst wordt mor gen waargenomen door dokter J. H. N. de Bruyn, Dorpsstraat 1, tel. 59 en voor de Kruisver. door zuster U. Jon ker. Marktberichten LEIDEN, 30 juni. Groente. An dijvie 1418, Doperwten 5070, Peulen 451.25, Snijbonen 1.001.50, Stambonen 1.802.05, Tuinbonen 35 41, Kroten 712, Spitskool 4250, Postelein 2036, Rabarber 410, Spinazie 2439, Komkommers 14 28, Tomaten A 911.10, Tomaten B 921.11, Tomaten C 621.01, Toma ten CC 3869, Tomaten Bonken 64 81, Perziken 535, Pruimen 1.35, Bloemkool A 4162, Bloemkool B 2942, Bloemkool C 1428, Kom kommers A 2738, Komkommers B 1929, Komkommers C 1527, Sla A 1.506.00, Bospeen 1854, Kroten 815, Peterselie 4—7, Radijs 4—10, Selderij 23, Uien 411. LEEUWARDEN, 29 juni. Zuivel. Aangevoerd waren: Goudse volvet 1.96—1.97, Edammer 404- 1.77—1.80, Broodkaas 1.801.82. De stemming was goed. KATWIJK AAN DEN RIJN, 29 juni. Groente. Bospeen 26.0042.00, Bloemkool I 51.0063.00, Bloemkool II 32.00—41.00, Andyvie 10.00—15.00, Sla 2.507.10, Princessebonen 120.00 —144.00, Tuinbonen 32.00—34.00, Snijbonen 134.00136.00, Bonen kruid 2.40—2.70, Kroten 7.10—12.60, Fteterselie 5.706.10, Krulpeterselie 5.70—5.80, Rabarber 7.20—8.80, Ra dijs 7.10—7.60, Selderie 3.60—5.10, Sjalotten 12.0014.00, Tomaten 86.Q0 88.00, Uien 12.0017.00, Bos-uien 2.10—2.30, Waspeen A 44.00—52.00, Waspeen B 68.0069.00, Aardbeien p. 200 gram 41.0072.00, Aardappe len groten 15.0020.00, idem Drie lingen 12.0018.00, idem kriel 11.00 W.00. VINKEVEEN, 29 juni. Groente. Andijvie 1223, Doppers 5072, Kassnijbonen 1.221.40, Peulen 70 1.07, Stambonen 1.441.60, Tuin bonen 3043, Groene kool 2328, Postelein 1828, Rabarber 1012, Spinazie 3034, Spitskool 3544, Tol moten A en B 1.161.20, Tomaten II 941.06 per kg.; Bloemkool 2586, Sla 2y,5 per stuk; Kroten 69, Bospeen 27—45 per bos; Komkom mers 1448 per stuk; Radijs 1416, Peterselie 611, Selderij 812 per bos; Aardbeien 961.16 per pond. Wij vragen voor ons dames-maatkledingatelier en voor ons atelier woning-textiel (gordijnen, vitrages) Persoonlijke sollicitaties dagelijks aan de afdeling personeelszaken 4e etage (ook op zaterdagmiddag)

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3