Wimbledonkampioenschappen zagen nu Cooper uitgeschakeld Leidse Kokschool vierde 6-jarig beslaan ook op het sportveld Besloten tot de bouw van een open en een overdekt zwembad Voor ZATERDAG 30 JUNI 1956 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 2 Mevr. Roos-v, d. Wal verloor van mej Watson In de eerste set van de partij tegen de Engelse mej. E. Watson heeft onze land genote mevr. RoosVan der Wal niet veel geluk gehad. Ondanks het feit. dat zij met 42 en 54 had voor gestaan, verloor zij deze met 108. Het duel, dat voor de derde ronde werd gespeeld, werd na drie games gestaakt wegens regen en toen de speelsters weer op de baan ver schenen bleek deze glad te zijn. In de tweede set wonnen beiden aanvankelijk om beurten hun servicegame totdat mevr. Roos een dubbelfault maakte en haar tegenstander door de service heen brak. Ook deze set werd door de Neder landse verloren en zij was tevens voor verdere deelneming uitgeschakeld. Nel van der StormHermsen en mevr. Roos hebben zich in de tweede ronde da mes dubbelspel tegen de titelhoudsters, de Engelsen Angela Mortimer en Ann Shilcock uitstekend geweerd. In de zesde game brak Ann Shilcock met prachtige netvoüeys door, doch even later smaak ten onze landgenoten het genoegen met listige lobs de servicegame van Angela Mortimer te winnen. Lange rallies volg den, totdat Angela Mortimer haar ser vicegame op love voor zich opeiste en daarmede de stand op 65 bracht. Met fraai-geplaatste ballen wonnen de Wim- bledon-kampioenen de eerste set met 75. Onze landgenoten waren in de val gelopen toen hun tegenstandsters hen naar het net hadden gelokt. Toen Nel van der Storm en mevr. Roos in de twee de set een 42 achterstand hadden opge lopen was het snel bekeken. Het ging nu bergafwaarts. Met 62 zegevierden de Engelse speelsters. „Wat heb ik een geluk gehad", zei Al- Zoals we gisteren reeds schreven, zul len morgen om 12 uur de interregionale atletiekwedstrijden van de KAV.De Ba taven beginnen. Een omvangrijk pro gramma zal dan geopend worden met de 80 m. horden dames en de 60 m. horden meisjes. Daarna zullen een groot aantal series voor de diverse korte afstandnum mers worden verlopen. Ook staan op het programma verschillende lange afstand nummers. terwijl een aantal estafettes de loopnummers zullen besluiten. Ook zullen verschillende veldnummers wor den gehouden, t.w. verspringen, kogelsto ten, discuswerpen, hoogspringen en pols stokhoogspringen. Het is vooral dit laat ste numer, dat altijd weer een aantrek kelijk onderdeel van een wedstrijd is. Op practisch alle nummers is een aan merkelijk aantal inschrijvingen binnenge komen. Enkele nummers, die meer dan de gewone aandacht verdienen, zijn o.a. de 80 m. horden dames, waarop o.a. uit komen J. Duyn (DEM) en M. Sandvos (Bat.); voorts de 3000 m. jongens, waar op een aantal zeer sterke junioren zul len uitkomen: tevens belooft de 4 x 200 m. dames zeer interessant te worden, ter wijl dit tevens het geval is met de olym pische estafette heren. Het is te hopen, dat deze wedstrijd, welke een jaarlijkse traditie in het wed strijdprogramma van De Bataven is ge worden. ook nu weer een succes zullen worden. GYMNASTIEK NATIONALE RHTTllMISCHE KAMPIOENSCHAPPEN 1S56 NKS Morgen wordt te Rotterdam om de na tionale kampioenschappen 1956 van de NKS gestreden en wel in het Odeonge- bouw voor rhythmische gymnastiek zon der handgereedschap in de afdelingen A en B en in het Paviljoen van het Groot handelsgebouw voor rhythmische gym nastiek met handgereedschap (hoepel) eveneens in de afdelingen A en B. Aan vang der wedstrijden om 1 uur. Uit alle delen van het land komen de beste ploegen naar Rotterdam om een van de vier titels te veroveren. Ook Vic torie zal, als enige vereniging uit Leiden en omgeving, aan deze kampioenschap pen deelnemen. Zij zullen in de afdeling B zowel zonder handgereedschap als met de hoepeloefening uitkomen. Degenen, die met de autobus meegaan, moeten om kwart over elf naast de kerk in de Alexanderstraat verzamelen. Om half twaalf vertrekt de bus. Lunchpakket meenemen. ZWEMMEN VIJFKAMP R.K. ZWEM VERENIGINGEN IN DE ZIJL Morgenmiddag te 2 uur vinden in de zweminrichting De Zijl de laatste wed strijden plaats voor de vijfkamp-compe titie der R.K. zwemverenigingen, waar aan behalve de Leidse Golfbrekers mee doen: Raket (Delft). LAC (R'dam), Baro nie (Breda) en Swift (Den Haag). Deze laatste vereniging is evenwel verhinderd door een eigen polotoernooi. De Leidse Golfbrekers zullen eveneens zeer onvolledig aan de start verschijnen. Loes Zandvliet en Hans Dieben nl. zijn uitgenodigd voor deelname aan de na tionale jubileumwedstrijden van de HDZ in het Mirandabad te Amsterdam. Verder staan enkele leden op de ziekenlijst. WATERPOLO LWV-ZCR (dames) 2—5 ZCR be nutte de eerste kans met een goed doel punt (01). terwijl even later een goed boogschot eveneens doel trof (02). Fel trok de thuhelub ten aanval een met doelpunten van J. en T. Lambooy even voor rust nog een gelijk spel verkregen (2—2). In de tweede helft miste LWV vele kansen, het werd 23 en na enkele fouten zelfs 24 en 25. De Zijl—De Vest 1—5 De Vest be gon heel gelukkig met een achterwaarts schot (01) en nadat De Zijl verschei dene kansen door lat en palen zag ge keerd werd het voor rust nog 02. Bij na direct in de tweede helft, een goede Zijl-aanval en Prevoor, die deze avond slecht op schot was. kon de achterstand verkleinen (12). Weer kwam een goede kans voor deZijl, en opnieuw ging de bal tegen de staander. De Vest nam de aan val over en het werd 13. De Zijl gaf de strijd op. Na een corner werd het 14 en met een voor de Leidse keeper houd baar schot werd het tenslotte 1—5. Verdere uitslagen: De Zijl mSleutel stad II 2—4. ZianDe Zijl adsp. 07. len Morris toen hij gistermiddag na zijn partij tegen Cooper de baan verliet Deze 24-jarige Amerikaan, die op de nationale ranglijst slechts als zeventiende geklasseerd staat en die voor de eerste maal aan de Wimbledonkampioenschap pen deelneemt, was er zojuist in geslaagd de Australische nummer drie in vijf sets te verslaan Hij won met de cijfers 16 210 86 36 63 en veroverde daar mede een van de fel begeerde plaatsen in de kwarteindstrijden In het begin was Allen Morris zo ner veus geweest, dat hij in de eerste set. die voor hem met 61 verloren ging. slechts vijf punten behaalde Twaalf minuten had deze set geduurd, maar daarna had hy zijn zenuwen in bedwang Met fraaie passeerslagen vlak langs de lijnen ver raste hij zijn tegenstander, die niet erg op dreef was. Het dodelijke netspel, dat Cooper de overwinning op de geplaatste speler Davidson had gebracht, bleef uit. Er bereikte nog een speler de kwart finales. Het was de hoogst „geplaatste" Lewis Hoad. Hij won met 64 6—1 64 van zijn 23-jarige landgenoot O'Brien. Interessant is deze partij niet geweest. Hoad heeft hard moeten werken om te winnen. Zijn services, gewoonlijk kei hard en goedgeplaatst, waren ditmaal van een mindere kwaliteit. Bovendien werd de baan door het vochtige weer glad en hadden beide spelers moeite zich op de been te houden. O'Brien leverde uitstekend partij en met harde passeer slagen hield hij de favoriet voor de titel van het net. De studentenkampioenschappen Karamoy door Goris verslagen De resultaten van de laatste wedstrij den om de nationale studentenkampioen schappen. welke gisteren te Noordwijk zijn gespeeld, luiden: Heren enkelspel A: Goris versl. Kara moy 64 61. Heren enkelspel B: Propper versl. Pels Rijcken 11—9, 6—2. Heren dubbelspel: Gebr. Goris versl. Krull en Kloezen 64 62. Dames enkelspel A: mej. J. H. Timmer versl. mej. L. E. Elhorst 63 62. Dames enkelspel B: mej. M. van der Vliet versl. mej. M. A. Arnold 64 6—3. Gemengd dubbel: mej. T. M. Berlage en Karamoy versl. mej. H. N. L. van Riemsdijk en Frederikse 62 64. Atletiektoernooi door goed weer sterk begunstigd Zoals ieder jaar op de verjaardag van de Leidse Koksschool werden gisteren, op de zesde verjaardag, de traditionele atletiekwedstrijden in het sportpark van de Leidse Hout gehouden. Begunstigd door uitstekend weer al leen tegen het einde van de wedstrijddag begon het wat te regenen hebben de mannen van de verschillende compag- niën een fijne dag doorgemaakt. Luit.kol. der Intendance H. W. Gerth van Wijk, commandant der Leidse Koks- school. gaf gedurende heel de dag blijk van zijn grote belangstelling in de onder linge wedkamp van zijn jongens en ook de generaal Scheffer. inspecteur der In tendance, woonde een gedeelte van de wedstrijden bij. Het geheel werd niet weinig opgevro lijkt door het kordate muziekkorps van de „Huzaren van Boreel", die in stram me houding in vele variaties over de sintelbaan marcheerden en menig uitste kend nummertje weggaven. Te 4 uur in de middag zou de prijsuit reiking plaats hebben, doch op dit uur waren de ingelaste invitatienummers nog druk aan de gang. Het was de Leidse Krachtsportvereniging met de leden Stokkel, Den Hoed en De Romijn. die voor het eerste gedeelte zorgden, terwijl de Swift-Combinatie liet zien wat wiel rennen is. Er werd een klassementswed strijd over 40 ronden gereden, waarbij de uitslag was: 1. A. v. Houwelingen 19 pnt.. 2. J. v. d. Berg 18 pnt.; 3. A. van Wetten 13 pnt. Daarna volgde nog een koppelwed strijd over 100 ronden om geldprijzen. De uitslag hiervan was: 1. A. v. Hou welingen. 2. A. v. Wetten, 3. J. v. d. Berg De uitreiking der prijzen vond heden morgen te 11 uur plaats in de Doelen- kazerne. Overste Gerth van Wijk richtte daarbij een hartelijk woord van gelukwens tot de winnaars en reikte de diverse prijzen uit, na afloop waarvan serg.-majoor De Jong namens bestuur en leden der Per soneelsvereniging de commandant een fraaie beker aanbood voor de ploeg, die op de wedstrijden de beste resultaten Deze wisselbeker werd gewonnen door had behaald, voor welke geste overste Gerth van Wijk hartelijk dank zegde. 2e Kader Cie met 20 pnt. De verdere puntenverdeling was: 1. Ie Kader Cie 19 pnt.; 3. Ie Instr. Cie 10 pnt.; 4. 2e Instr. Cie 8 pnt. De uitslagen der atletiekwedstrijden waren: 4 x 100 m. esteafette: le prijs 2e Ka. Cie. (Bertie, v. d. Nes. Lemckert, Boon- zaaijer) in 52.9 sec.; 2e prijs le Ka. Cie (Goedvolk, Barneveld, De Kok. Weijl) in 53.7.5. 1500 meter: 1. De Groot 2e Instr. Cie 4.35.6; 2. Jansen, le Ka. Cie, 4.39.9; 3. Kroon, le Instr. Cie, 4.48.4; 4. v. d. Spek le Instr. Cie, 4.48.6. 100 meter: 1. Bertie 2e Ka. Cie 12.4; 2. Goedvolk, le Ka. Cie, 12.8; 3. Zeilstra, le Instr. Cie, 12.8; 4e. Kroon, le Instr. Cie. 12.9. 3000 meter: 1. De Groot, 2e Instr. Cie, 10.41.6; 2. Jansen, le Ka. Cie 10.46.7; 3. v. Hout. 2e Ka. Cie, 10.54,7; 4. v. Onna, 2e Ka. Cie, 10.54.9. Verspringen: 1. Goedvolk, le Ka. Cie, 5.87 m.; 2. Becbee, 2e Ka. Cie, 5.29 m.; 3. Moraal. 2e Ka. Cie, 5.19 m. Hoogspringen: 1. Berbee, 2e Ka. Cie, 1.82 m.; 2. Stigchel, le Ka. Cie. 1.60 m.; 3. v. d. Spek, le Instr. Cie, 1.55 m. Touwtrekken: le prijs le Instr. Cie (Boevenbrink, Koster, Kruis, v. Duijl, v. Koten, Boorn)2e prijs: 2e Ka. Cie (Ber- tens. Lemckert. Veldhuis, v. d. Heuvel, Benes, Verhoekx). Volleybal: Uitslag 4—0. 1. Onderolfi- cieren (Sgt. I Vonk, Sgt. v. d. Boven- kamp, Sgt I Peijsel. Sgt. v. Berkel. Kpl I Molman, Kpl I v. Somerenj; 2. Officie ren (Maj. Frank. Kapt Simons, Ds. Pas man, le Lt. v. d. Reijden, le Lt. v. Eij- den. 2e Lt. v. d. Maden?. Gemeenteraad Leidschendam Voor de raadsvergadering te Leid schendam bestond grote belangstel ling, want de raad moest zich uit spreken over de bouw van een be hoorlijk geoutileerd zwembad. In haar rapport adviseerde de com missie ad hoe thans over te gaan tot de bouw van een overdekt zwembad annex een open bad. De kosten worden door de com missie geraamd op 100.000.en de jaarl. exploitatiekosten op 65.080. Daar het college van b. en \v. aan dit plan zeer grote financiële bezwa ren verbonden achtte en de voor keur gaf aan een open bad dat even tueel zou kunnen worden uitgebreid met een overdekte zweminrichting, kreeg de voorzitter van de commis sie ad hoe, de heer J. Koerts, de ge legenheid de voorstellen van zijn commissie te verdedigen. De heer Koerts (VVD) noemde de mening van b. en w. onvoldoende ge motiveerd en wees er op dat het feit dat alle fractievoorzitters die lid van de commissie zijn, tot een eenstem mig besluit zijn gekomen, wel dege lijk in aanmerking dient te worden genomen. Met nadruk wees spr. er op dat nagenoeg de gehele Leid- schendamse bevolking met intense belangstelling zal kennis nemen van het besluit, dat de raad ten opzichte van de zwemgelegenheid zal nemen. Verder wees hij er op dat B. en W. rekening moeten houden met de belangen ten opzichte van de volks gezondheid en dat een open zwem bad slechts voor een klein aantal we ken per jaar in gebruik kan zijn. Al zijn de exploitatiekosten van 'n open zwembad geringer 30.500) dan die van een overdekte annex open bad 65.000.financieel za kelijk bezien zijn de eerste minder verantwoord. Bovendien zijn de ex ploitatierisico's van een open bad in verband met de weersomstandighe den veel groter dan bij 'n overdekte. De heer G. Kranenburg (prot. chr.) en ook nog meerdere raadsleden wa ren het met het pleidooi van de heer Koerts roerend eens, waarna weth. P. Groenewegen (KVP) de angst om het hart sloeg en uitriep: Hoe krij gen wij ooit de begroting sluitend met 'ne xploitatiebedrag van 65.000 op de gewone dienst. B. en w. heb ben 't plan van de commissie ontra den alleen op financiële gronden, hoewel zij in principe veel meer voe len voor ex overdekte. Persoonlijk wilde burgemeester Banning over de financiële bezwaren heenstappen, omdat hij het met de commissie eens is dat de grotere uitgaven voor een overdekte, in verband met de meerdere doelmatigheid, wel ver antwoord zijn. Waar alle ingezete nen van de zwemgelegenheid kun nen profiteren, betreurde de burge meester het, dat het gemeentebestuur niet bij machte is een heffing op te leggen voor het zwembad, zoals dat thans geschiedt voor het ophalen van huisvuil. Na het uitvoerig debat stelde de burgemeester mede namens de beide wethouders voor, het voorstel van de commissie ad hoc over te nemen en de uitvoering van het plan te splitsen door eerst over te gaan tot de bouw van een operfzwembad en later tot de bouw van 'n overdekte. Toen op gemerkt werd, dat als er eenmaal een open bad is de toestemming voor een overdekte wel zeer lang op zich zou laten wachten, besloot de raad ten- slote het gehele voorstel van de com missie te accepteren, waarna alle raadseden (de heer C. Boer uit Stompwijk was afwezig) zonder stemming accoord gingen met de bouw van een open zwembad met daarnaast een overdekte moderne, naar de eisen des tijds ingerichte overdekte zweminrichting. NOORDWIJK BOUW 57 WONINGEN TE NOORDWIJK a. ZEE GEGUND. Naar wij vernemen is door het arch.-bureau Ir. J. P. van Bruggen, G. Drexhage, Ir. Sterkenburg en A. Bodon te Rotterdam namens b. en w. het bouwen van 57 woningen te Noordwijk a. Zee gegund aan Van der Marel's Bouwbedrijf te Katwijk a. Zee voor f 1.060.000. Genoemde firma was voor dit bedrag bij de O" '5 mei j.l. r'-our'-i ooe"^~ e r besteding de laagste inschrijver. IS. -» s Mae frauLuen me ana eigen neóije? *TWEE JONGE MENSEN heb- ben elkaar gevonden. Ze willen niets liever dan samen een nestje gaan bouwen. Jam mer alleen, dat dat bij mensen niet net zo eenvoudig gaat als bij de vogeltjes, die hun takjes en pluisjes en strootjes maar voor het oprapen hebben zon der dat het hun een cent kost! Bij de meeste jonge mensen moet et gerekend en gecijferd worden. Zo ook bij deze twee. Ze hadden gelukkig wel een aardig spaarpotje, maar dat be tekende toch nog niet, dat ze maar raak konden kopen voor hun inrichting en uitzet. Ze zou den bovendien moeten beginnen met een bescheiden maandsa laris en dus waren ze niet van plan om op afbetaling te kopen, zodat er elke maand een hap uit him inkomen zou gaan voor de aflossing. Nee, waarmee ze hun huishoudentje zouden opzetten, dat moest ook echt van hèn zijn. Dan maar liever een beetje een voudiger. Ze waren ook zo verstandig om te begrijpen, dat je met de inrichting van het huis reke ning moet houden met de le vensstandaard, die je zult moe ten voeren. 'Het heeft geen zin een vlag op een modderschuit te zetten, niet waar! Stel je voor, dat je in een roekeloze bui een duur 24-delig eetvervies aanschaft en ik weet niet wat voor kostbaar glaswerk, terwijl je best weet, dat je het in de kast moet laten staan, omdat je salaris niet toestaat, veel gas ten te ontvangen. O Vroeger mag het zo geweest zijn, dat een meisje bij haar hu welijk een uitzet meekreeg, waarmee haar linnenkast ge heel gevuld was, zodat ze tot het einde van haar dagen niets nieuws nodig had; nu is dat al lemaal anders. De meeste meis jes die zelf verdiend hebben, moeten ook zelf voor hun uitzet zorgen. En als je begint met te veel geld in de linnenkast te ste ken, waar blijf je dan met je meubilair en je keukenuitzet enz. Over keukenuitzet gesproken, die kun je veel beter niet als complete uitzet kopen, omdat daar vaak voorwerpen bij zijn, die je praktisch nooit gebruikt. Als je zelf je keukenuitzet sa menstelt, weet je precies wat je nodig hebt Neem dan aluminium pannen; die gaan het langste mee. Aangenomen natuurlijk, dat je ze goed en volgens de re gelen der kunst onderhoudt. Als je om te beginnen drie kook pannen van verschillende maat aanschaft, kun je het daar voor lopig heel goed mee doen. Na tuurlijk moet er dan nog wel een braadpan, koekepan, steel pan, melkkoker en fluitketel bij. Vóórdat de jongelui besluiten, Uit de keuken geklapt Aardbeientaart. Voor het deeg: 250 g. bloem', 150 g. boter, 100 g. witte bas terd, 1 eidooier, zout. Voor de vulling: A pd aard beien, 50 g. basterdsuiker, ev. 1/8 liter slagroom voor garne ring. Bloem, suiker en zout door eenmengen, hierin de boter snij den en er de eidooier aan toe voegen. De ingrediënten goed dooreen kneden, een spring- of boterkoekvorm beboteren en de bodem en de zijkanten bedek ken met het deeg. De taart in een matig warme oven in onge veer 34 uur gaar en lichtbruin laten worden en na afkoeling vullen met de gewassen aard beien, die even met de basterd suiker zijn weggezet. De taart desgewenst opspuiten met wat slagroom. Risotto. 200 g. rijst, 200 g. geraspte kaas, 2 uien, 4 dl melk, 60 g. bo ter, wat zout en peper. De gewassen rijt in water gaarkoken en de helft ervan in een vuurvaste schotel doen. Hierop de uien, die in een ge deelte van de boter zijn gefruit, leggen, daarop de helft van de kaas strooien en afdekken met de rest van de rijst. Over dit ge heel de melk, waaraan wat zout en peper is toegevoegd, gieten en het schoteltje 3/4 uur in een matig warme oven zetten, waardoor de rijstkorrels de melk geheel opnemen en zodoen de mooi opzwellen. Dan pas de overgebleven kaas erover strooien en de rest van de over gebleven boter in klontjes erop leggen. In de oven nog even een lichtbruin korstje geven. waarop zij zullen gaan koken, moeten zij maar eens informe ren wat de tarieven van gas en electriciteit in hun woonplaats zijn. Als er dadelijk geen stof zuiger op over kan schieten, la ten zij dan een vloerbedekking kiezen, die weinig stof opneemt en gemakkelijk onderhouden kan worden. Zeil of linoleum b.v. met een losse mat. Maar een stofzuiger is toch wel erg be langrijk. Misschien is het ver standiger die paar luxe meubel tjes, die je zo vreselijk leuk vindt, zo lang te laten staan en dan tóch eerst die stofzuiger maar te nemen. O En nu het serviesgoed. Dit jonge paartje weet, dat er zg. aanpas serviezen te krijgen zijn, waarvan je elk stuk los kunt kopen. Dat is toch veel prakti scher dan een compleet servies te kopen. Zeg nou zelf, wanneer komt het in hun omstandigheden voor, dat er een soepterrien of speciale visschotel enz. op tafel wofdt gezet. En met zo'n aanpas servies is het ook geen ramp, als er eens iets breekt. Je kunt het zo weer aanvullen. Als je dan nog het eetservies en het ontbijtservies van dezelf de soort neemt, kun je de ont bijtbordjes ook voor desertbord- jes gebruiken en kom je dus voor een minimum aan kosten klaar. De woonruimte is er niet meer naar, om zware meubelen aan te schaffen en daar vaart de por temonnee wel bij. Wat zijn de jongelui noodgedwongen ook veel handiger en vindingrijker dan vroeger. Er wordt met ruim te gewoekerd en veel meubel stukjes worden zelf gemaakt. De jongeman leert hamer en spijkers hantereh en het vrouw tje tovert van fleurige lapjes kussens, kleedjes, gordijnen en hele divandekken. Spiegeltje, spiegeltje aan de wand I ANGE SLANKE VROUWEN kunnen zich de weelde ver oorloven van het dragen van een complet, een costuumpje, dat bij velen favoriet is. Natuur lijk kunnen kleinere meer ge vulde dames ook een dergelijk complet dragen, doch over het algemeen zal men constateren, dat deze kleding de langere zus ters beter staat. Het complet biedt weer het voordeel, dat het met of zon der jasje gedragen kan worden, zodat verschillende combinaties mogelijk zijn. Onze illustratie toont een licht Voor de koude dagen De grootmeesters van de „Hau te Couture" in Parijs, zijn thans van mening, dat de moderne vrouw niet meer mag wegen dan haar lengte in centimeters boven een meter, uitgedrukt in kilogrammen en verminderd met 18 a 20 kilo. Een komplete for mule dus. Daarbij wordt de na tuurlijke, vrouwelijke lijn weer gerespecteerd. Al met al is het weer de moei te waard, een vlot truitje of een gezellige pullover aan te trekken op koude dagen, waarvoor im mers een behoorlijk figuur nood zakelijk is. In „perlon'-jersey zijn al enige nieuwe modellen verschenen. Kleuren: Licht ro se, abrikoos- en mandarijntint. Tijdens een verblijf in hotel of pension is 't echter praktischer, een lichte doch warmtehouden- de kamerjapon bij de hand te hebben, om gemakkelijk te kun nen aanschieten voor een wan deling door koude, tochtige gan gen om badkamer of toilet te bereiken. Ze zijn dit seizoen kleurig bedrukt met bloemen of vruchten en voorzien van ta- beige complet met wijde drie kwart mouw. Dubbele rij kno pen op een ruim vallend jasje, waardoor een en ander ook ge schikt is voor aanstaande moe ders. Het jasje heeft opgaande onderpanden en 'n wijde kraag- opening, waarbinnen hoog geslo ten blouses, sjaals of halssiera den goed tot haar recht komen. Een dergelijk costuumpje kan vervaardigd worden van palm- beach of tropical, dat er het meest voor geschikt is, doch ook van jersey of kamgaren. Het zal de draagster lange tijd een keurig uiterlijk verschaffen, want verslijten doet men een dergelijk complet niet gauw. Dank zij de ruime kraag en driekwart mouw zal het ook niet zo snel smetten. Werkelijk een aantrekkelijk geheel. melijk grote zakken. Keukvrij materiaal, van „perion" celwol of rayon is heel geschikt. Om deze soort kleding een ro mantische noot te geven, doet een kunstbloemetje wonderen. Men kan er gemakkelijk een paar meenemen in een hoek van valies of handtasje. Als ze ven „perion" zijn gemaakt, behou den ze hun vorm en kunnen ge woon met water en zeep wor den gereinigd. Staat er veel wind buiten, ge bruik dan een haarnetje. Voor al als kort tevoren de pruik weer eens is gepermanent, zal men van zoiets veel gemak heb ben. Het is trouwens altijd hin derlijk, om de haverklap ver plicht te zijn even weg te hol len voor een kleine haarverzor- ging. Netjes van ..perion" zijn buitengewoon nuttig, omdat ze zo dun en doorschijnend zijn, dat men er met moeite iets van kan zien. Bovendien kunnen ze eventueeL in lauw water wor den uitgespoeld; zó droog. Fabu leus sterk en krimpvrij. 0EGSTGEEST De besturen van de Oude Hofpol- der en Kamphuispolder kwamen in een speciale gecombineerde vergade ring bijeen ter behandeling van een orte 'genda, welke evenwel een be langrijk punt bevatte. De voorzitter van beide polders, de heer C. Paar- dekoper, die met deskundigheid en onpartijdig oog de belangen van de beide poldergemeenschappen had ge diend, was wegens het bereiken van de leeftijdsgrens reglementair ver plicht het voorzitterschap neer te leggen. De besturen van beide polders had den c^ndidaat gesteld ter voorziening in de vacature de heren C. Hooy- mans te Oegstgeest en L. P. van Eg- mond, resp. voor de Oude Hofpolder en Kamphuispolder. De gecombineerde vergadering sprak zich uit voor de heren C. Hooy- mans en L. P. van Egmond, waarvan laatstgenoemde een in Rijnsburg zeer geziene en populaire figuur reeds elf jaar lang de polderbelan- gen diende in zijn functie van pol dermeester.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 10