RIJNSTREEK DUINSTREEK Rijnstreek krijgt 'n trainings centrum voor schaatssport Scherp De verplichte vakantieregeling kwam er tenslotte door DONDERDAG 28 JUNI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN De echte liefhebbers van goede schaatswedstrijden en ijssport in Al phen a. d. Rijn en omgeving hebben in eendrachtige samenwerking een belangrijke stap voorwaarts gezet. In de loop van de vorige week werd in hotel ,,'s Molenaarsbrug" een trainings-centrum voor schaatsenrij den opgericht voor de gehele streek. Woensdagavond werd in café „Markx" bovendien als overkoepe lend orgaan van de vele plaatselijke IJsverenigingen en -clubs een afde ling van de N.VB.H.S. in het leven geroepen. Twee belangrijke stappen om te komen tot een coördinatie van de ijssportwedstrijden zowel plaatselijk als in streekverband en tot erken ning van de prestaties, welke dan tijdens de wedstrijden worden gele verd. De hier gememoreerde resultaten vormen de kroon op het maanden lange voorbereidend werk van de heren J. Chr. Coté, adjunct directeur van de Marthastichting (Raadhuis straat 24, tel. 3055) en J. van Stap per, Gnephoek 31. Zij zijn tijdens de oprichtingsvergadering, die door de heer G. van Wijk (Woubrugge) werd gepresideerd tot respectievelijk se cretaris en penningmeester gekozen. De heer P. Dongelmans, die alge meen-adjunct is, zal beide heren zo nodig assisteren. De heer Coté heeft voorts, voor wat het trainingscentrum betreft, op zich genomen om de liefhebbers in een serie lessen en oefeningen de nodige bekwaamheden bij te bren- gen.Met de lessen, welke o.m. zul len bestaan in mentale- en lichame lijke training, theorie en praktijk, hoopt de heer Coté in september a.s. te*beginnen. Waar dit zal gebeuren is nog niet bepaald. Dank zij de grote activiteit van de heer Van Stapper hebben zich reeds een veertigtal „cursisten" uit de streek aangemeld. De organisatoren hopen door mid del van het trainingscentrum het peil van de schaatssport in de Rijn streek op hoger peil te kunnen bren gen. Door middel van de overkoepe lende afdeling van de N.V.B.H.S., waarin behalve de reeds genoemde dagelijks-bestuursleden, zitting heeft een afgevaardigde van elke reeds bestaande ijsvereniging, zal men trachten aantrekkelijke wedstrijden te organiseren met erkende kam pioenschappen. De muziekvereniging „Crescendo" werd woensdagavond na de weke lijkse repetitie in gebouw „Concor dia" in het bezit gesteld van vier nieuwe bazuinen met fraaie vaantjes. De vereniging heeft sedert enkele jaren een uitgebreid en goed wer kend tamboercorps. Aan zijn instru mentarium ontbraken nog de bazui nen. De bazuinen werden aangeboden door de heer D. Visser namens het voltallig personeel en de directie van de Scheepswerf „Alphen" P. de Vries Lentsch. Hiermede is een na volgenswaardig initiatief, dat geno men werd door de personeelsleden W. v. d. Louw en E. Idelenburg, in waardevolle daden omgezet. Aanvankelijk wilde men de ver eniging een mars cadeau geven. De oproep om een bijdrage voor dit doel vond by het personeel en de direc tie een dermate royale weerklank, dat men in staat was de vier bazui nen aan te schaffen. Mevr. M. de Haan-Paul, die al eerder goede dien sten aan het dames-tamboercorps had bewezen, zorgde voor de vaan tjes bij de bazuinen. De heer Visser vertelde, dat de muziekverenigingen in Alphen een goede plaats zijn gaan innemen. De goede prestaties verwekken sympa- POTLOOD en GEEST No. 507. Horizontaal: 1. Limburgse klei, 3. komt van het varken, 5. lichaamsdeel, 7. deel van een jas, 9. duw, 11. stok bij het kaartspel, 13. woedend, 15. voertuig, 16. stad in Ko rea, 18. zot, 20. fijne haren zeef, 22. gebod, 23. overzetvaartuig, 24. tien- potig schaaldier. Verticaal: 1. onbehouwen, 2. iemand die treitert, 3. kunstgevoel, 4. kloof, 6. knaagdier, 7. beetwortel, 8. schit tering, 10. lied, 12. bid (Lat.), 14. schoenvorm, 16. puntje, 17. Euro peaan, 19. zijtak Donau, 21. tam. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 506. Horizontaal: 1. raar, 4. teil, 7. Rodin, 9. legende, 11. les, 12. eng, 14. Em, 15. ets, 16. ge, 17. Ems, 19. den, 20. aandeel, 24. gesel, 26. Poot, 27. kiel. Verticaal: 1. ra, 2. Ares, 3. rog, 4. tin, 5. ende, 6. la, 8. destijds, 9. lemma, 10. engel, 11. Lee, 13. Gen., 18. sago, 19. Deli, 21. net, 22. eek, 23. op, 25. o.l. thie bij de burgerij. Een klein deel van de burgerij vormt het personeel van scheepswerf „Alphen". Dit per soneel wil haar sympathie in daden omzetten. Het koos de vorm van de ze instrumenten en het koos „Cres cendo", wellicht toevallig omdat en kele leden van de vereniging deel uitmaken van de personeelsleden van de Vries Lentsch. Men wilde hiermede de andere muziekvereni ging „Arti" niets tekort doen. Er zijn in Alphen nog meer bedrijven, welke wellicht het initiatief willen nemen om de vele andere vereni gingen met culturele inslag op een soortgelijke wijze te helpen. De ba- zuinstoot is hiertoe nu gegeven, meende de heer Visser waarvan hij hooute dat ze weerklank zal vinden. De Blauwband. Wedvlucht van af Chateauroux, met 83 duiven; aan komst le duif zaterdag 17.47.18 uur, snelheid 890.36 m. p. m., laatste zon dag 17 uur, snelheid 408.2 m. p. m. De duiven waren gelost om 6 uur bij noorden wind. Uitslag: H. v. Vegten 1, 3, 11, 15; G. van Klaveren 2, 5, 6, 10; Gebr. De Wit 4, 13, 20, 22; P. G. Bergers 7, 17; P. H. Goedhart 8; H. W. Martens 9, 14, 18. „Alphense Vriendenclub". Vlucht vanaf Orleans, 51 Okm., gelost om 5.30 uur bij noorden wind; aankomst eerste 15.15.13 uur. Uitslag: A. Groe nendijk jr. 1; J. van Rijn 2; T. Dom burg 3, 8; M. Bijsterveld 4; E. van Wilgen 5; A. Dissel 6, 11; Th. v. d. Elshout 7; J. A. Vernes 9, 12; J. Spie renburg 10. Voor het eindexamen H.B.S. A zijn alle candidaten geslaagd t.w. Toos Hoogenboom, alhier, M. Bak ker en G. Wientjes, beiden te Gouda. AARLANBERVEEN EERVOL ONTSLAG NOTARIS VAN KREKE. Aan de heer H. B. J. van de Kreke is op eigen verzoek met ingang van 1 januari 1957 eervol ontslag ver leend uit zijn ambt van notaris. BODEGRAVEN Vergadering 't Vinkie. Toen voorzitter K. Domburg deze laatste zomerbij eenkomst opende, bleken vele leden aanwezig te zijn. Aller eerst werd de kwestie besproken, of er van 't jaar een tentoonstelling of show gehouden moest worden. Met algemene stemming werd besloten, gezien de broedresultaten een schow te organiseren. Op de medewerking van alle leden wordt gerekend. Een laag inleggeld zal geheven worden. Van te voren zal men kunnen opge ven, hoeveel vogels men wil inzen den. Voor behoorlijke prijzen zal wor den gezorgd. Vervolgens kwamen en kele klachten over het opfokken van jonge vogels ter sprake. Door onder linge bespreking werd hier de juiste weg gevonden. De komende maan den zal niet vergaderd worden. Op de eerstvolgende bijeenkomst zal de definitieve datum van de show be kend gemaakt worden. Duivensport. De „Snelvlucht" organiseerde een vlucht van Chat eauroux, afstand 625 km. De duiven werden des morgens om 6 uur ge lost. Aankomst eerste duif 17.47.25 uur, snelheid 885,9 m per minuut. De prijzen vielen als volgt: 1. C. Oostveen; 2. J. Sterk; 3. A. Zuurveen; 4. C. v. d. Heijden; 5. J. v. Rijn. De uitslag van de Vitesse-kamp was: 1. J. Sterk; 2. Oostveen; 3. J. v. Rijn. De heer M. Both slaagde te Den Haag voor het diploma vakbekwaam heid voor de kleinhandel in bereide tabak. Dit examen werd afgenomen door de Stichting Vakexamen Klein handel tabak. Voor het examen onderwijzer slaagde de heer H. Snaterse, leerling van de Chr. Kweekschool te Gouda. HAZERSW0UDE LTM GING UIT. Evenals vorig jaar ging de LTM ook nu weer uit. De dag werd be gonnen met een H. Mis. Om 8 uur stond de bus bij de kerk en om kwart over acht werd vertrokken in de richting Alphen a. d. Rijn. Van daar ging het via Bodegraven, Woer den en Harmeien naar Utrecht. Maar ook in Utrecht bleef men niet, neen de reis ging naar Austerlitz. Daar was de eerste pleisterplaats. Al gauw zaten de dames op schommels, wip pen en in autotjes. Het was er reuze leuk. Enkele meisjes hebben ook de Pyramide beklommen. Nadat er iets Gemeenteraad Boskoop In de korte raadsvergadering van woensdagavond te Boskoop werd de door de middenstand gevraagde ver plichte vakantiesluiting een feit. Al vorens dit punt in behandeling kwam, was eerst nog even de woning Reijers- koop 329 onbewoonbaar verklaard en kreeg het bestuur van de Reddings- zwem- en poloclub een pluim op de hoed voor het genomen initiatief om de tijd dat er geen zwembad in Bos koop is, toch een gelegenhed te heb ben voor het beoefenen van de polo- sport. Een éénmalige subsidie uit de gemeentekas van 500.was de be loning. In verband hiermede werd ge vraagd of deze gelegenheid ook niet voor zwemonderricht was te gebrui ken. Dit bleek echter niet mogelijk. De heer Splinter vond de geste van de gemeente Waddinxveen, om aldaar de gelegenheid open te stellen voor de Boskopers om zwemmen te leren, zeer mooi. Dit wordt blijkbaar ook door de jeugd op prijs gesteld want van de 110 die zich hebben opgege ven gaan er dagelijks een goede 90 naar Waddinxveen en dat is met het „mooie" weer dat wij tot nu toe heb ben gehad, nogal wat. Tevens werd geinformeerd of de voorzitter reeds iets had vernomen van de ziekte van Weil. Daarbij werd medegedeeld, dat in Aliphen het zwemmen in de Rijn is verboden met het oog op de ziekte van Weil en gevraagd werd of in Boskoop wellicht eveneens maat regelen moeten worden genomen. Wethouder Taat deelde mede, dat feitelijk eerst de ziekte moet worden geconstateerd. De heer v. d. Dool merkte op, dat het wel gewenst was contact met Alphen op te nemen, het geen de voorzitter met hem eens was. Na dit waterige gesprek kwam het voorstel om voor de verwarming van het gemeentehuis over te gaan tot aanschaffing van een oliestookappa- raat. Hier waren allen het mee eens. Vacantie-regeling. De vaststelling van de verordening op de halvedag- en vakantiesluiting van de winkeldrijvende mddenstand had meer voeten in de aarde. Alvorens tot de bespreking over te gaan, deed de voorzitter mededeling van de ont vangst van vijf brieven waarin en kele winkeliers verzochten geen va- kantiesluiing voor hun winkels te wil len vaststellen, hoewel zij er in eerste instantie vóór waren. Van de K. v. K. te Gouda was een schrijven binnengekomen, dat daar geen be zwaren tegen de verordening waren. De heer v. d. Dool opende de rij der sprekers en merkte op, dat hij het jammer vond, dat B. en W. niet verder zijn gegaan, want ieder mens heeft recht op vakantie, maar gezien de gang van zaken, blijken de mid denstanders zo verdeeld te zijn, dat niet veel goeds is te bereiken. De bezwaren van de textielbranche vond hij wel redelijk, doch hij meende, dat voor 1957 toch ook een regeling moet worden getroffen. De heer v. Wengerden was het met de regeling in het geheel niet eens. Waneer er ook maar één tegen is mag het niet doorgaan. De voorztter weer legde dit en vond dat deze regeling wel degelijk, aan de overheid kan worden overgelaten en zeker wanneer blijkt dat de betrokkenen het onder elkaar niet eens kunnen worden. De heer Jongej aan was het in grote trek ken met de heer v. d. Dool eens. De heer Verbeij, die tevens be stuurslid is van de R. K. Midden standsvereniging weerlegde de be zwaren van de tegenstanders. Bij de gehouden enquette is gebleken, dat er 103 vóór de vakantiesluiting wa ren en slechts 18 tegen, hetgeen toch wel een behoorlijke meerderheid be tekent. Bij de winkelsluiting waar over men het over het algemeen wel eens is, waren deze cijfers 83 vóór en 15 tegen. Wethouder Taat beant woordde tenslotte de sprekers en meende, dat men da bezwaren niet al te zwaar moet bezien. Er wordt nu tegemoet gekomen aan het verlangen van de middenstand. Wat de textiel bereft, het is gebleken dat 61 vóór de vakantiesluiting was hetgeen vol gens de heersende opvatting niet vol doende meerderheid is. De voorzitter kwam tenslotte met de ingekomen verzoeken. Wat de textielbranche be treft wordt de regeling een jaar uit gesteld. De drogisterijen worden bij de uitzonderingen gevoegd evenals de winkel in pluimveevoeder en hen gelsport artikelen. De laatste firma zag zijn verzoek echter afgewezen ge zien de veelheid van artikelen, welke aldaar worden verkocht. Wil hij niet tijdens de vakantie periode sluiten dan kan hij dit altijd nog begin juni of eind september doen. Hierna wer den de beide verordeningen goed gekeurd. Oliestooff. Als laatste punt van de agenda kwam de aanschaffing van een olie- stookapparatuur voor de verwarming van de ovens van de gasfabriek. De heer Romijn had gaarne een vergelijking gezien betreffende de prijzen van het stoken met dikke of dunne olie. Voorts meende hij dat de plaatselijke installateur zeer wel in staat was een dergelijk apparaat te leveren. Dit laatste bleek echter niet mogelijk, gezien de licentie, die er op rust. De heer Noest was bezorgd voor deze grote uitgave omdat de gasfa briek toch op de nominatie staat om te verdwijnen. Hij heeft gehoord, dat in de toekomst over moet worden ge gaan op het gebruik van kraakgas en dat een samenkoppeling in Zuid-Hol land zal plaats hebben. Voorts meen de hij te weten, dat het gas aan de buitengemeenten tegen lagere prijs wordt geleverd als aan de ingezete nen. Wat dit laatste betreft bleek, dat dit inderdaad juist Was, doch dat door de grotere omzet geen verliezen meer worden geboekt. Wat het kraakgas betreft dit zal nog wel en kele jaren weg blijven, zodat deze in vestering wel gewaagd kan worden. Bij de rondvraag verzocht de heer Splinter maatregelen tijdens de be strating van de Ridderbuurt voor de voorbijgangers opdat deze wat ge makkelijker kunnen passeren. De voorzitter zegde een onderzoek toe. Stram as Rheumatisch? Doe dan toch eens een bloedzuiverende buur. Met Kruichen Salts. Al tientallen jaren was Kruschen over de hele wereld redder in de nood, in duizenden gevallen van Rheumatische Pijn. Dat komt omdat 't principe waarop Kruschen werkt, de oorzaak van de kwaal aantast en verdrijft. Rheumatische Pijnen vinden veelal hun oorzaak in de vertraagde wer king van de bloedzuiverende orga nen. Juist die komen door Kruschens zes minerale zouten weer op gang. 't Bloed gaat weer sneller stromen en wordt gezuiverd van alles wat nu de pijn verwekt. Probeer 't eens met Kruschen! (Advertentie) gebruikt was zocht men om ongeveer half twaalf de bus weer op. Het ging nu op „Park Hoge Veluwe" aan. In de prachtige vijver daar werden de karpers gevoerd. Na in het thee huis: „De koperen Kop" de inwen dige mens versterkt te hebben (wat intussen hoog tijd werd want het was al een uur), hebben de meisjes nog een poosje in het bos gewandeld, ge zeten of geslapen (naar keuze). Om half vier ging men op Apeldoorn aan waar de speeltuin Prins Bernharddal werd opgezocht. Het was daar erg gezellig, alleen moest je geen platte portemonnaie hebben. Het was 6 uur, toen de reis werd voortgezet in de richting Barneveld. In een leuk café'tje, genaamd „De- Kloek" wer den de laatste broodjes naar binnen gewerkt. Ook daar was een speeltuin aan verbonden en zo was het te be grijpen, dat de laatste broodjes nog 1 y, uur in beslag namen. Om precies tien uur 's avonds stopte de bus voor de kerk en was de uitgaansdag van de L.T.M. voorbij. Geboren: Arie Cornells, zn. v. A. Br emmer en A. Marchant; Henricus Johannes Petrus, zn. v. A. M. Groen en T. J. v. d. Haas. Ondertrouwd: P. G. Kraan, 23 jr. en A. P. M. van dier Haas, 20 jr.. G. den Hertog, 25 jr. en M. J. Verkerk, 20 jr.; B. G. van Ofwegen, 25 jr. en J. Ruis, 20 jr. Getrouwd: A. J. van Dijk en M. C. de Jong; J. van Gent en G. Groen; J. H. de Peinder en M. Laban. LEIDERDORP Raadsagenda. Vrijdagavond om 8 uur komt de raad bijeen ter behan deling van onderstaande punten: voorstel tot verstrekking van voor schotten op de vergoedingen aan de bijzondere kleuterscholen; voorstel tot grondruil met de heer A. C. v. d. Wijngaard; voorstel inzake uitvoe ring centraal rioleringsplan; voor stel tot invoering van een rioolbelas ting; voorstel tot indiening van een verzoek om verhoging van het basis bedrag per inwoner voor de algeme ne uitkering uit het gemeentefonds; yóorstel inzake bouw van een ambts woning voor de burgemeester; voor stel tot het verstrekken van een sub sidie aan de Stichting Rembrandt- Herdenking; voorstel tot verstrek ken van een voorschot aan de wo ningstichting Patrimonium voor het plaatsen van geisers; voorstel inza ke de bouw van een centraal gym nastieklokaal; voorster tot vervan ging van wethouder Snel; voorstel inzake subsidiëring van het kleuter onderwijs. Bouw Chr. Ulo-school. Het be stuur van de vereniging voor Chr. uitgebreid lager onderwijs heeft, na overleg met het college van b. en w., de inspectie voor het lager onderwijs en de provinciale directie voor de wederopbouw en de volkshuisves ting, toestemming gekregen voor de bouw van een Chr. Uloschool en de opdracht daartoe gegeven aan de heer A. C. van den Oever te Leiden voor de som van 222.550. Ook de bouw van het centraal gymnastieklokaal gaat door. Gelijk tijdig met de toestemming voor de bouw van de Uloschool kwam be richt van de inspecteur van het lager onderwijs te Alphen a. d. Rijn dat goedkeuring is verleend aan het plan voor de bouw van een centraal gym nastieklokaal, zodat ook hiervoor tot aanbesteding kan worden overge gaan. Sluiting schaakseizoen. De Lei- derdorpse schaakclub heeft in haar clublokaal „Het Wapen van Leider dorp" het seizoen besloten met het spelen van gongwedstrijden. In drie groepen van elk zeven deelnemers werd gespeeld. Voor iedere winnaar van de groep was een taart beschik baar. Winnaar van de eerste groep was de heer P. v. Wijnen, in groep 2 de heer Ginjaar en in groep 3 de heer Verwijs. Voor de overige .deel nemers waren er troostprijzen. 0UDE-WETERING Reis Ouden van Dagen. Voor de bejaarden van Oude Wetering was het gisteren de grote dag, de dag van het jaarlijkse uitstapje, 's Morgens om half negen vertrokken twee bus sen en een aantal luxe wagens met meer dan 100 personen, die de 65 jaar waren gepasseerd. De eerste aanlegplaats was Wassenaar's Die renpark, waar om half elf koffie werd geserveerd. Daarna hadden de oudjes ruimschoots de gelegenheid om de verschillende dieren en vooral de mooie vogels te bewonderen, 's Middags om half drie werd de reis voortgezet. In Den Haag werden de Ridderzaal en het Buitenhof met om geving, vanuit de bus, bekeken. Het tochtje langs de Boulevard en het Kurhaus in Scheveningen viel zeer in de smaak. Voorts ging de reis dóór het Westland met zijn vele glas, naar Hoek van Holland. Bij paviljoen „Zeezicht" werd weer uitgestapt om thee te drinken en om te genieten van het prachtige uitzicht, en de voorbijvarende schepen. De stem ming zat er goed in en eenieder be treurde het toen de thuisreis moest worden aanvaard. In Oude Wetering werd. echter eerst nog aangelegd bij Paviljoen „De Brasem", waar de oudjes een heerlijk diner werd aan geboden, voorafgegaan door een eet lust verwekkend drankje. Tijdens 't diner werden de oudjes en het co- KATWIJK Verpleging. Onder leiding van voorz. L. van der Zwan vergaderde de leden van „De Verpleging". In behandeling kwam de aangekondigde statutenwijziging welke statuten na toelichting door het bestuur werden goedgekeurd. Besloten werd het C.- j tarief met ingang van 1 juli a.s. met 12 ct. per week te verhogen. De uitkeringen volgens dit tarief zijn voor bijkomende ziekenhuiskosten met 50.verhoogd. Dezelfde ver hoging geldt voor operatiekosten. Duivensport. Met 55 oude dui ven hielden De Rhijnmonders een wedvlucht vanaf Orleans. Ze wer den gelost te 5.30 uur met w.n.w.- wind. Eerst aankomende duif om 15.45 uur, snelheid 828 m. per min. Uitslag: L. Noort 1, 3; E. van der Hoof 2; W. van Rijn 4, 6; B. Pouw 5; G. Passchier 7 en J. Jungerius 8. Te 's Gravenhage slaagde voor het diploma gemeenteadministratie 1 de heer P. W. Stevers werkzaam ter gemeentesecretarie. NOORDWIJK De beveiliging van het verkeer op het gevaarlijke kruispunt Beeklaan- Vinkenlaan is meermalen in de raad ter sprake gebracht. Ten volle over tuigd van de noodzaak van maatre 30 juni 's namiddags te 2 uur een sportmiddag door de O.V. gehouden worden voor de Noord wij kse jeugd op het gemeentelijk Sportpark. Dat deze sportdagen wel in trek zijn,, blijkt dat dit de 8e keer is dat een dergelijke middag wordt georgani seerd. Het programma is als volgt: 60 m hardlopen voor meisjes en jon gens van 12—14 jaar; 80 m hardlo pen voor jongens en meisjes van 1517 jaar; 600 m hardlopen voor jongens van 1517 jaar; 100 m hard lopen voor dames en heren ouder dan 18 jaar; 1500 m hardlopen voor heren ouder dan 18 jaar; estafette 4 x 80 m voor meisjes of damesploe- gen; schoolestafette 10 x 60 m voor meisjes en jongensploegen L.O., V.G.L.O., Ulo-scholen; verenigings estafette dames 4x60 m heren, 800, 400, 200 en 100 m. Het geheel zal opgeluisterd wor den met gymnastiekdemonstraties van D.O.S. en M.S.V. Marktberichten LEIDEN. 27 juni, Groente. An dijvie 717, doperwten 5167, peu len 89130, snijbonen 105130, stam- bonen 1552, tuinbonen 40—41, groene kool 3<840, spitskool 4250, postelein 2748, rabarber 415, spi nazie 2952, komkommers 1831, to maten A 69—80, idem B 6175, idem C 54—65, idem CC 36—60, idem bon gelen. hebben B. en W. verschillende ken 62—70, waspeen 4446 per 100 mogelijkheden overwogen. Na rijp beraad zijn B. en W. tot de conclusie gekomen, dat een doeltreffende op lossing slechts is te verkrijgen door het plaatsen van een installatie van vier knipperlichten, waarvan de kos ten zijn te stellen op 1500.Gelet op het grote belang van een spoe dige beveiliging van het verkeer ter plaatse, stellen B. en W. thans de raad voor het benodigde crediet te verstrekken. R.K. FANFAREKORPS „EXCELSIOR" IN UNIFORM. Reeds enkele jaren is het Fanfare korps „Excelsior" bezig een fonds te vormen voor het aanschaffen van uniformen. Na vele en moeizame po gingen is men er in geslaagd slechts ongeveer 1/3 der benodigde gelden uit particuliere bijdragen bijeen te brengen. Daar aangenomen moet worden, dat de resterende middelen slechts na vele jaren bijeen zullen worden ge bracht, heeft het korps fhans een beroep gedaan op het gemeentebe stuur voor het verlenen van rente loos voorschot van f 4500,af te lossen in 15 éénjaarlijkse termijnen van 300,Gezien de grote ontwik keling van het korps in de laatste jaren, zowel kwantitatief en kwali tatief, heeft dit verzoek bij B. en W. een gunstig onthaal verkregen. Zij stellen de raad voor de gevraagde geldlening voor het gestelde doel te verstrekken. Als de raad het voor stel goedkeurt zal „Excelsior" dus spoedig goed geüniformeerd voor het front kunnen komen. Gemeenteraad. De gemeente raad zal bijeenkomen vrijdagavond te 8 uur. Op de agenda staat o.m.: Krediet knipperlicht BeeklaanVin- kenlaan; aankoop gTond van de Mor- telstraat; krediet onderhoud torens en uurwerken; aanwijzing architect gemeentelijke woningbouw; verho. ging krediet riolering Weteringkade- Lij nbaanweg; verkrijging grond voor verbreding Lageweg; aankoop grond Hoog wakersbosstraatDuinweg; sub sidie r.k. Bond van bejaarden en ge pensioneerden; geldlening aan r.k. Fanfarekorps „Excelsior" voor 'aan schaffing uniformen; krediet viering jubileum openbare lagere school; kre diet verwarming en inrichting be drijfsgebouwen; begroting en reke ning grondbedrijf 1955; wijziging be grotingen 1955 en 1956. Sportmiddag Oranjevereniging. Ter gelegenheid van de verjaardag van prins Bernhard zal er zaterdag mité door diverse personen toege sproken. Burgemeester E. J. M. van Kolfschoten bleek grote waardering te hebben voor het vele werk dat wordt verricht om de uitgaansdag zo goed mogelijk te doen slagen. Hij wenste het comité nog vele jaren van goede samenwerking toe. Na mens de ouden van dagen sprak de heer P. Krispijn sr. een dankwoord. r Z0ETERW0UDE N.K.J.B. Er blijken nog mensen te zijn, die een afstand van 75 km. voor een rijwielsterrit een hele op gave vinden. Doch onder de omstan digheden, waaronder de NKJB-ster- rit verreden wordt, is eerder het te gendeel waar. De 75 km. moeten ge reden worden met gem. snelheid van 14 km. per uur, de normale snelheid van een wielrijder. Bovendien krijgt men ongeveer halverwege deze af stand nog een rustpauze van een uur. Het gezelligste uur van de gehele dag, waarin men dus weer alle deel nemers terugziet. Bovendien zorgen de organisatoren nog in de tweede helft voor een bijzondere attractie. Dan wordt n.l. aan alle deelnemers een gratis consumptie aangeboden ter gelegenheid van het eerste lus trum. Zo zullen de 75 km. vol afwis seling zijn. Inmiddels komen de in schrijvingen in flinke aantallen bin nen. Er was er zelfs een van een groep van 18 personen. Al wordt er met een tijdsverschil van 1 minuut per koppel gestart, bij groepen is het wel mogelijk dat men opeenvolgende startnummers krijgt, zodat de groep toch enigszins bij elkaar blijft. Voor Zoeterwoude H.R. treedt de heer J. W. Hoogervorst, Hoge Rijndijk 357 op als contactpersoon, zodat men ook daar terecht kan voor inschrijving. Voorts bij K. v. d. Geest, Watertje 19, tel. 01715-229 en J. v. d. Geer, Schenkel weg 41. kg. perziken 727, bloemkool A 38 59, idem B 2738, idem C 1525, komkommers A 27—34, idem B 19 26. idem C 12—23, sla 250-620 per 100 stuks, bospeen 1742, kroten 12 16, peterselie 26, radijs 45, sel derij 25, uien 57 per 100 bos. GOUDA, 28 juni Kaas. Aan voer 238 partijen. Notering: le kwal. met rijksmerk 2.132.20, 2e kwal. 2.05—2.12, extra kwal. 2.21—2.40. Handel matig. 's-HERTOGENBOSCH, 27 juli, Vee. Op de Bossche veemarkt van gis teren werden aangevoerd 5.845 stuks vee, zijnde: 1.962 runderen, 540 vette kalveren, 312 nuchtere kalveren, 113 fokzeugen, 342 slachtvarkens, 46 lo pers, 1.893 biggen, 146 schapen, 484 lammeren, 7 geiten. De prijzen waren als volgt: melk en kalfkoeien van 7701115 p. st., guiste koeien 670875 p. st., zware soorten boven notering, kalfvaarzen 6901035, klamvaarzen 5*5670, guiste vaarzen 660780, pinken 480 590, graskalveren 270—-4C0, nuch tere fokkalveren 125185, nuchtere graskalveren 5570, zware soorten 75100, lopers 8090, biggen 46 68, drachtige zeugen 280—375, scha pen 7095, weidelammeren 6590, zuiglamimeren 75110. Aanvoer slachtvee: 374 stuks. Prij zen: extra kwaliteiten vaarzen 3,55 3,65, le kw. 3,303,45, 2e kw. 3,05 3,20, 3e. kw. 2,852,95, vette stie ren 2,853,20, worstkoeien 2,752,85, alles per kg. geslacht gewicht. Vette kalveren prima soorten 2,65 3,p. kg. lev. gew., vette kalve ren middenklasse 2,35——2,55, p. kg. lev. gew., vette kalveren lichte soor ten 2.2,90, nuchtere stachtkalve- ren 1,501,70, zware soorten 1,80 2,slachtzeugen 1,531,59, jonge slachtvarkens 1,631,68 alles per kg. lev. gew. Verdere mededelingen: Korter aanvoer van rundvee. Tengevolge van hooibouw matige belangstelling, waardoor de handel stroef en niet geheel prijshoudend verliep. Minder aanvoer van guiste koeien en weide- vee, handel rustig met iets lagere prijzen. Het aanbod van jongvee was groter dan de vraag, waardoor de handel kalm verliep. Prijzen bleven nauwelijks gehandhaafd. Korter aan bod van vette kalveren, handel wil lig, prijzen even vaster. Korte aan voer van nuchtere slachtkalveren, vlugge handel met hoge prijzen, eveneens voor de fokkalveren. Rui mer aanbod van fokzeugen, handel redelijk en ongeveer prijshoudend. Groter aanvoer van biggen, handel lui duur. De handel in schapen, wei en zuiglammeren even flauwer en niet geheel prijshoudend. Normale aanvoer van slachtvee, over het ge heel matige handel, prijzen moeilijk te handhaven of minder. Minder aanbod van slachtzeugen, vlugge han del met hogere prijzen. TER AAR 27 juni. Groente. Kassnijbonen 12.5014.00, idem B. 11.00—12.00, idem stek 9.00—11.00, stamprinsessebonen 16.50, peulen 7.30—11.50, idem B 3.00—7.00, doppers 4.006.00, capdoppers 4.305.60, tuinbonen 2.30—3.20 alles per 10 kg, waspeen 2840 ct., idem B. 1622 ct., andijvie 1220 ct. idem B. 79 ct., tomaten A. 92—93 ct., idem B. 97 ct. idem C, 6179 ct., idem CC 5556 ct., rabarber 1013 ct., nieuwe aardappelen 1722 ct., idem kriel 15—17 ct., sjalotten 11 12 ct., uien 1011 ct., spinazie 37 ct., idem B. 14 ct., spitskool 3241 ct., augurken 6268 ct., idem stek 14 ct. alles per kg., sla 2.50—6.10 per 100 stuks; bloemkool A. 4180 ct., idem B. 2140 ct., idem C 1019 ct., kom kommers A 3743 ct., idem B. 3537 ct., idem C. 1934 ct., idem stek 8 16 ct., alles per stuk, bospeen 23 43 ct., idem B. 1722 ct., selderij 3 4 ct., boskroten 1520 ct. bosprei 3 5 ct. alles per bos, stoofsla 50 ct. per kist, aardbeien 4750 ct. per doosje, perzikken 1927 ct. per stuk. VINKEVEEN, 27 juni Groente. Andijvie 13—20 ct., groene kool 24— 26 ct., doppers 6568 ct., kassnijbo nen 1.12—1.30, peulen 0.94—1.17, stambonen 1.641.92, tuinbonen 27 33 ct., postelein 1930 ct., rabar ber 4—13 ct., spinazie 1532 ct., spitskool 34 ct., tomaten A en B II 8294 ct., waspeen 4145 ct. per kg, aardbeien 0.91—1.03 per pond; bloemkool 1360 ct., komkommers 836 ct., sla 36 ct. per stuk, bos peen 2744 ct., kroten 1125 ct., ra dijs 12 ct., peterselie 3—5 ct., selde rij 3—8 ct. per bos.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2