Huismoeders opgelet! Rapport over vervuiling en zuivering Rijnlands boezem Uitbreiding installaties Balletgroep van „De goede Herder" speelde „Doornroosje" Kaderschouw van Jongensgilde te Vogelenzang uitstekend geslaagd Utrechtse gevangene poogde op klaarlichte dag te ontsnappen Bewakers verijdelden sprong nver de muur Politie moest dronken chauffeur beschermen VERLOREN Nette Werkster GELDERBLOM'S MAANDAG 25 JUNI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Verschenen is een rapport over de vervuiling; van Rijnlands boezem en de gewenste zuivering. Er is al eens een rapport versche nen over het probleem van de ver vuiling van het boezemwater. Thans wordt in een rapport dat door het Hoogheamraadschap Rijnland is sa mengesteld, in cijfers en statistieken vastgesteld, hoe groot de vervuiling is en waar de oplossing gezocht moet worden. Het rapport onderscheidt organi sche (van menselijke afvalstoffen) en anorganische (van industrieën bijv.) verontreiniging. In vele gevallen zo stelt men vast. is er geen andere practische bruikbare mogelijkheid om de scha delijkheid te beperken dan door zo veel mogelijk te verdunnen en/of te verversen of de concentratie te ver minderen of het geloosde afvalwater zo spoedig mogelijk naar de zee te lozen. De samensteller van het rapport is van mening, dat op de eerste plaats de boezemverversing zo hoog moge lijk opgevoerd dient te worden, om dat de verversing een gunstige uit werking op de hoedanigheid op goed kopere wijze bewerkstelligt dan zui veringsinstallaties dit doen en om dat de verversing ook het gehalte aan organische stofen in het boezem water verlaagt, hetgeen de normale zuiveringsinstallatie niet doet. Naar de mening van de rapporteur staat het vast dat de zuiveringsin stallatie Noord te Leiden moet wor den uitgebreid; een installatie in de Aetherklanken Televisieprogramma. NTS: 20.30 Journ. en weertoer. VPRO: 20.45 Filmprögr. HILVERSUM I, 402 m. 7.0024.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws en weerter. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Lichtba ken, caus. 10..00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Angelus. 12.03 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.33 Instr. oct. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katlh. nieuws. 13.20 Dans- muz. 13.50 Pianospel. 14.00 Prome- nade-ork. en solist. 15.00 Lichte muz. 15.25 La Favorita, opera (gr.). 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Idem. 17.40 Beursber. 17.45 Re- geringsuitz.: Rijksdelen overzee: prof. dr. K. H. Vooys: De dierenwereld in de Nederlandse Antillen. 18.00 Voor de jeugd. 18.20 Int. tenniskamp. te Wimbledon. 18.30 Lichte muz. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het Boek der Boeken. 10.30 Gram. 20.20 Act. 20.35 Gram. 20.50 Het gezag van de man, qaus. 21.10 Holland Festival 1956: Jeanne dArc. au bücher. 22.35 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM H, 208 m. 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: .50 Dagopening. AV RO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gym voor de vrouw. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwij- lozend op de Waddinger De gemeentes: Voorts vermeld men nog het vol gende van de gemeentes: Katwijk: Katwijk Binnen loost op de ter plaatse smalle Rijn, Katwijk aan Zee loost op het Prins Hendrik kanaal. Beide wateren zijn intens vervuild. Zuivering van het afvalwa ter van Katwijk Zee is meer een Ne derlands badplaatsen-belang (Noord- wijk) dan een Rijnlands belang. Wil men de Rijnlandse badplaatsen Was- senaarse slag, Katwijk en Noordwijk blijven handhaven, dan moet het rioolwater van Den Haag en van Katwijk gezuiverd worden. Noordwijk, Noordwijkerhout, Oegst- geest: Deze gemeenten moeten tot zuivering overgaan omdat zij slechts kunnen lozen op doodlopende niet verversbare boezemwateren van be trekkelijk geringe omvang. Achteraf zal Oegstgeest het gezuiverde water toch maar niet lozen op de Pastoors watering, maar het persen naar hef Oegstgeester Kanaal. Warmond: De vervuiling veroor zaakt door de rioollozingen dezer ge meente op de boezem is niet van dien aard, dat een verplichting tot zuive ring thans gerechtvaardigd zou zijn. Indien er een regeling zou komen, waarbij alle belanghebbenden naar rato alle kosten zouden dragen (dus een zuiveringsomslag), zou het aan-, beveling verdienen om elke besmet- reiniging gerekend. ting van de zeer belangrijke recrea- I tiegebieden van on om de Kagerplas- sen volkomen uit to sluiten door zui vering van het afvalwater van Lei den, Warmond. Leiderdorp en Oegst geest. Hillegom, Lisse en Sassenheim. Deze gemeenten lozen hun afvalwa ter op een aantal kleinere boezemwa teren, die in meerdere of mindere mate vervuild weiden. Het staat vast, dat die watertjes niet in staat zijn om een belasting van een kleine 50.000 I.A. zonder meer onschadelijk te maken. Of er een, twee of drie in stallaties zullen moeten komen en/of de zuivering beperkt of volledig zal moeten geschieden, zal nader onder zoek nog moeten uitmaken. De gemeenten, waarvoor gedeelte lijke zuivering noodzakelijk lijkt, zijn: Aalsmeer, Leiderdorp, Voor hout, Voorschoten en de Van de Bergh Stichting in de gemeente Noordwijk. Leiderdorp zal moeten zuiveren omdat de plaatselijke vervuilingen al te hinderlijk worden en omdat lo zing in groot water (Does, Dwarswa- tering) in verband met de recreatie van het Kagerplassengebied (dat zich zuidwaarts uitstrek tot aan de brug in deProvinciale weg over de Dwarswatering) ontoelaatbaar is. Voorschoten moet zuiveren omdat de geconcentreerde lozing op Vliet- Waddingervliet een sterke plaatse lijke vervuiling veroorzaakt, die we gens gebrek aan waterbeweging vooral 's zomers hinderlijk is en min der gewenst met het oog op de vee teelt, de groetenkwekerijen en de re creatie ter plaatse. Dè lozing van Voorhout op de Trekvaart zal nader onderzocht moeten worden. Veilig heidshalve is hier op een beperkte De successen in de aanloopperiode mooie uitvoeringen zullen zorgen. Het optreden tijdens de najaarsten toonstelling trok een grotere belang stelling dan men verwacht had. Ook gisteren waren er velen gekomen, o.a. deken Nieuwenhuizen van Al phen a. d. Rijn, en omdat de goede reputatie van de groep weer beves tigd werd, zal er voorlopig geen krimp aan toeschouwers komen. Voor de meisjes is er dus alle reden, om na dit succes met animo door te gaan. LEIDERDORP JUBILEUMTOCHT OUDEN VAN DAGEN. zijn voor het balletgroepje van Goede Herder" in Meerburg een sti mulans geweest om met nog meer toewijding te oefenen en het resul taat daarvan is, dat men thans ook grotere werken durft aan te pakken. Zeer veel belangstelling was er gis termiddag voor het ballet „Doorn roosje" op muziek van Tsjaikowski. 't Werd weer een heel goede uit voering. De meisjes hebben plezier in het dansen en de goede geest van de groep proeft men uit alles. Niet in het minst ook uit de enscenering. De regie, waarmede een dergelijk op treden staat of valt, is kennelijk in zeet bekwame handen. Met smaak zijn de décors gemaakt, evenals de costumes. En als men dat alles be wondert, mag toch wel even over wogen worden, dat er niet gehuurd is. Het is allemaal eigen werk en dit feit accentueert het succes nog eens extra. Het eerste bedrijf, 't feest aan het hof, was de krachtproef van dit op treden. Eigenlijk was het toneel te klein om zoveel medewerkenden te gelijk te herbergen, maar 't viel nau welijks op. Het bewegen der groepen was zó uitgebalanceerd, dat er geen opstoppingen ontstonden en er even min afbreuk werd gedaan aan de gratie en de zwier van de verschil lende taferelen. De uitbeelding van de tuin, die er na de 100-jarige slaap bij de komst van de prins nogal ver waarloosd uitziet, was kostelijk en de „struikendans" suggestief. Het laatste bedrijf, het ontwaken van de prinses en haar hofhouding, gaf het keurkorps van de balletgroe pen gelegenheid zijn kunnen volledig te tonen, waarbij de prinses zich te vens een .goede actrice toonde. Het ligt uiteraard niet in de bedoe ling om hier alle medewerkenden de revue te laten passeren. De gehele groep bewerkte het succes, dat o.a. bleek uit het hartelijk applaus. Overigens bleef het niet bij Doorn- ding. 10 X)0 Gram. 10.50 Voor de kleu- roosjei Als toegift werden nog vele ters. 11.00 Lichte muz. 11.30 Hobo en oucje en nieuwe dansen uitgevoerd. ters. 11.00 Lichte muz. 11.30 Hobo piano. 11.50 Gram. 12.00 Mil. Kapel. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.35 Hammondorgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Amus. muz. 13.55 Koersen. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muz. 18.00 Nieuws; 18.15 Pia nospel. 18.30 Amus.muz. 19.00 Paris vous parle. 19.05 Voor de jeugd. 19.20 Dansmuz. 19.45 Toneelbeschouwing. 20.00 Nieuws. 20.05 Popularis. 21.00 „Klaver Vier", hoorsp. 21.35 Radio- journ. en „Met een postkoets onder weg", rep. 22.30 Holland Festival 1956: Strijkkwart. 23.00 Nieuws. 23.15 Koersen en New York Calling. 23.25 24.00 Act. of gram. Wie meermalen het voorrecht heeft gehad, om de balletgroep van „De Goede Herder" aan het werk te zien, kan vaststellen, dat ook het oude repertoire nog steeds verbeterd wordt. Wij hebben de indruk, dat de kern van meisjes, die een zekere na tuurlijke aanleg heeft voor het bal let, groter is geworden en dit komt aan de gehele groep ten goede. Degé- nen, die „er harder voor moeten werken", trekken zich aan het ho gere peil op. Door de prettige team geest, die duidelijk tot uiting komt, zal deze ontwikkeling zich ongetwij feld blijven voortzetten en wij zijn er dan ook van overtuigd, dat de meisjes in de toekomst nog voor veel Ongeluk van motorordonnans. Ter gelegenheid van het feit, dat het „comité ouden van dagen" voor de 19e maial deze tocht organiseerde, heeft 't comité gemeend ditmaal eens extra voor de dag te moeten komen en het is, inplaats van een middag, een gehele dag met de bejaarden op stap gegaan met als sluitstuk een diner in Avifauna. Helaas is de tocht ditmaal niet zonder stoornis verlopen, omdat 'n van de motorordonnansen een on geval overkwam, waardoor hij in het ziekenhuis te Zeist moest worden op genomen. Tot nu toe had steeds de rijkspolitie met motoren bij de tocht geassisteerd, doch dit is niet meer mo gelijk. Daarom was een viertal leden van de motorkluib Leiden verzocht en bereid gevonden om als begeleiders te fungeren. Tussen Utrecht en Zeist is een van hen, de heer S. uit Lei den met zijn motor geslipt, toen hij langs de colonne naar voren ging en zo ongelukkig terecht gekomen, uat hij een schedelbasisfractuiur en een gebroken arm opliep. Toevallig stond in de nabijheid een militaire Rode Kruisauto opgesteld ten behoeve van militairen die aan het trainen waren r de vierdaagse, zodat onmiddel lijk afdoende hulp kon worden ver leend. Toen 's avonds vanuit Avifauna werd geïnformeerd bleek geen levensge vaar aanwezig en was de toestand van de heer S. niet ongunstig. Over de tocht ook ditmaal niets dan lof. Om negen uur werd gestart van de Acasialaan en ging het richting Utrecht de oude weg. De stoet trok door al de schilderachtig gelegen dor pen langs de kronkelende Rijn. Ook nu had adj. Kronenburg weer gezorgd voor een reisbeschrijving, waarop niet alleen alles voorkwam wat onderweg werd gepasseerd, maar somstijds ook uit de historie werd gediept en het ontstaan en de betekenis werd ver klaard van sommige oude gebouwen. Even voorbij Utrecht had het on geval plaats met de motorrijder en met enig oponthoud arriveerde men bij de eerste pleisterplaats ,'t Jagers huis'Via Doorn, Leersum en Ame- rongen ging het op Rhenen aan waar in „Ouwehands Dierenpark" werd ge luncht. Na een flinke pauze ging het weer verder, even door naar Wage- ningen en daarna wérd afgebogen naar Bennekom, Ede en zo naar de „Pyramide van Austerlitz" voor de thee. Vandaar ging het daarna naar „Avifauna", waar allen zich verenig den aan het diner. Hier was het dat burgemeester v. Diepingen, die ver hinderd was om mee te gaan, zich bij het gezelschap voegde en het woord tot de aanwezigen richtte. Na de burgemeester werd het woord gevoerd door de heer Reylaarsdam namens de autobezitters, adj. Kronen burg en mevr. v. Diepingen, die me dedeling deed over de ontspannings middagen, en tot slot door de voor zitter van het comité, de heer Reyer- se. Om plm. negen uur kondigde een luid getoeter de terugkeer aan van de stoet en na een korte rondrit door het dorp behoorde deze juibileumtocht weer tot het verleden. VOORSCHOTEN BIJ DE VINK WORDT GEWERKT. Bij de spoorwegovergang „De Vink" worden op het ogenblik werken uit gevoerd die het mogelijk moeten ma ken de automatisch bediende spoor bomen in werking te stellen. De z.g. halve bomen, die door de trein zelf bediend worden, maakten een om legging van het rijwielpad noodzake lijk. De overkluizing van de Oranje wetering moet daarvoor verbreed worden, terwijl ook de verbinding van de Leidseweg met de Rijksweg veranderd moet worden. De installa tie voor de nieuwe spoorbomen is grotendeels gereed. Pessimisten be weren, dat zodra de bomen automa tisch bediend zullen worden, deze al leen nog maar 's nachts enkele mi nuten open zullen gaan. Landbou w-uitvoer in April gestegen De waarde van de totale uitvoer van land- en tuinbouwprodukten van ons land bedroeg in april j.I. 362.4 miljoen, tegen 265.2 miljoen in april van het vorige jaar. Hiervan was voor 2990 (vj. 206.1) miljoen van Ne derlandse herkomst, waarvan 158.7 (90.9) miljoen in onbewerkte toestand en 140.3 (115.2) miljoen in bewerkte toestand, aldus het C.B.S. De totale export van akkerbouw- produkten bedroeg in april 161.9 (90.3) miljoen, van veehouderijpro- dukten 144.0 (129.0) miljoen en van tuinlbouwprodukten 56.5 (45.0) mil joen. In de eerste vier maanden van dit jaar bedroeg de waarde van de totale uitvoer van land- en tuinbouwproduk ten van ons land 1226.8 miljoen, tegen 1099.0 miljoen in dezelfde periode van het vorige jaar. Hiervan was 99*1.2 (v.j. 854.3) miljoen van Nederlandse herkomst, waarvan 507.4 (46.1) miljoen in bewerkte toestand en 483.8 (393.2) in onbe werkte toestand. De totaie export van akkerbouwproducten beliep in de eerste vier maanden van het lo pende jaar 502.9 (409.7) miljoen, van veehouderijprodukten 552.4 (541.2) miljoen en van tuinbouwprodukten 171.5 (148.1) miljoen. Onder het motto „Durf zelf te le- fraaie kleibeeldjes, schalen en vazen heeft het Jongensgilde van de Katholieke Jeugdbeweging in de bis dommen Haarlem en Rotterdam in het afgelopen weekeinde zijn jaar lijkse kaderschouw gehouden. Uit al le hoeken van de twee bisdommen waren de leidsters en leiders, die sa men een groep van 150 personen vormden, naar Vogelenzang geko men. Een groep leiders uit Twente woonde deze Kaderschouw eveneens bij. Het motto is in het gehele pro gramma sterk tot uiting gekomen. Handenarbeid, sport en spel en een groot spel in de duinen van de Am sterdamse Waterleiding vormden de hoofdschotels van het programma. Duidelijk was te merken, dat de- nieuwe tak van de Katholieke Jeugdbeweging snel groeit. Het Jon gensgilde heeft een vrijere metho diek dan het verkennen en is sterk afgestemd op de plaatselijke omstan digheden. Vooral v. or het platteland biedt dit systeem dan ook vele mo gelijkheden. De ass. hoofdkwartier commissaris voor het Jongensgilde, de heer F. L. Hummelman, kon dan ook constateren, dat er een gezonde groei valt waar te nemen. Dit is een bewijs, dat ook het Jongensgilde vat heeft op de katholieke jongen en boeit door het aantrekkelijke spel. Na de opening door de heer G. Ei bers uit Ter Aar, ass-. dioc. commis saris voor het Jongensgilde, hebben de leidsters en leiders zich zaterdag avond overgegeven aan „Vrij vor men". In diverse werkgroepen werd gewerkt aan het boetseren van klei- produkten en gips afgietsels. Andere leidsters en leiders maakten papier maskers, hielden zich bezig met crea tief spel en maakten een muurkrant. Het resultaat van dit „vrij vormen" was uitstekend. Vooral bijzonder Lou wil niet komen Twee weken gevangenis De rechtbank te Amsterdam heeft de 58-jarige vroegere viskoopmam Lou uit Muiden, die op 5 maart j.I. geweigerd had als getuige voor de rechter-commissaris in Amsterdam te verschijnen, nadat bij per dagvaar ding daartoe was opgeroepen, bij ver stek veroordeeld tot twee weken ge vangenisstraf; vier weken was tegen hem geëist. Deze man noemt zich „de weerge keerde Christus met de nieuwe naam en dat is Lou". De rechter-commis saris wenste hem te horen in een zaak tegen twee zijner volgelingen, een echtpaar uit Weesp, waarvan het jon ge kind gestorven was aan een ern stige longontsteking zonder dat de ouders de hulp van een medicus had den ingeroepen. -Als volgelingen van Lou hielden zij zioh aan diens leer, dat men bij ziekte in hem moet gelo ven en geen dokter te hulp moet roe pen. Tegenover rechercheurs, die hem thuis kwamen opzoeken, had Lou verklaard geen gevolg te willen geven aan de dwang van een dag vaarding: „Als men mij toch uit mijn huis sleurt en voor de Justitie brengt, zal ik daar staan als Jezus voor Pila- tus en dan spreek ik geen woord". „Je kunt het allicht proberen!", zal de 25-jarige gevangene van de Utrechtse Wolvenpleingevangenis ge dacht hebben, toen hij gistermiddag om 4 uur zijn dagelijkse portie frisse lucht aan het happen was, maar zijn ontsnappingstechniek toonde al spoe dig aan, dat hij nog maar tot de ama teurtjes in deze sport gerekend kan worden. Voor de ogen van de Verbaasde be wakers klom hij tegen een bliksem afleider op, doch voordat hij op het dak aangekomen was, waren alle punten van de gevangenis al van wakers voorzien. Het publiek op de Wittevrouwen- singel, de achterzijde der gevange nis, keek belangstellend toe, hoe de man over het dak liep, en vandaar via raam naar een plat sprong, dat ,,_m tot op enkele meters bij de muur bracht. Toen hij de beslissende sprong over de muur wilde maken, riepen twee met revolvers bewapende bewakers hem toe deze sprong niet te wagen en de opgeheven revolvers waren voor de vluchteling een doorslagge vend argument. Hij verdween van de dakrand en werd even later door de bewakers naar zijn cel teruggebracht. vielen*te bewonderen. De pantomi mespeler Rob van Rein uit Amster dam bracht de eigen creatie „Mak kes" op de planken: een simpel man netje, dat door zijn onhandig gedoe veel vrolijkheid teweeg bracht. Bij de avondsluiting en de viering van de H. Eucharistie kwam de ver nieuwing van de liturgie sterk tot gelding. De avondsluiting bestond uit een meditatie aan de hand van lichtbeelden over Christus, met in leidende muziek. Nadat de deelne mers zelf hun intenties voor de H. Mis hadden kunnen opgeven, hield de diocesaan aalmoezenier, rector E. A. M. Paap, een predikatie over het bewust zélf-leven. Na beoefening van enige sportspe len, hebben de deelnemers zondag morgen onder leiding van dr. B. H. J. Evers, diocesaan commissaris voor het Jongensgilde, in enkele gespreks groepen van gedachten gewisseld over de „Vrije expresie in het ge loofsleven". Diverse vragen kwamen hierbij aan de orde: zoals de verhou ding priester-leek, de vernieuwing in het religieus denken en het „eigen geweten" van de katholiek. Over de aangesneden onderwerpen zal in de gildegroepen nog verder worden ge sproken, omdat er nog talrijke vra gen onbeantwoord bleven. Nadat de diocesaan commissaris, ir. E. F. E. Bongaerts, verleden weex afscheid van de verkennersleiders- (sters) had genomen, heeft hij in dit weekeinde het gildekader vaarwel gezegd. Zijn opvolger, mr. J. Th. van der Vaart uit Voorburg werd door hem als gildeleider geïnstalleerd. Uit waardering voor het vele werk kreeg de heer Bongaerts de beste produk- ten van het „vrij vormen" aangebo den: enige fraaie vrouwe-figuurtjes een mooi-gelijnde schaal. Het slot van deze jaarlijkse Kader schouw werd gevormd door een groot spel, gebaseerd op het motto „Durf zelf te leven". Met groot enthousias me werd dit spel tot een ontknoping gebracht, waarmee een eind geko men was aan de uitstekend geslaagde Kaderschouw, die ongetwijfeld van groot nut is voor de snelle uitbouw van het Jongensgilde. Het afgelopen weekend werd de Haagse binnenstad opnieuw onveilig gemaakt door een dronken automobi list. De 24-jarige Hagenaar P. J. M. heeft in de nacht van zaterdag op zondag, toen hij onder invloed van alcohol verkeerde, een brokkenrit door de Residentie gemaakt. In de Wagenstraat raakte hij allereerst een aan de rechterzijde van de weg ge parkeerde auto. Vervolgens reed hij de Gedempte Burgwal op, waar hij een schutting ramde. Dit bracht hem edhter niet tot bezinning. Hij reed achteruit en vervolgde zijn weg met een stuk van de schutting nog aan de wagen. Op de Paviljoensgracht reed hij aan de linkerzijde van de weg een auto aan en even later een scooter. In de Spinozastraat trachtte iemand hem, door op de treeplank te springen, verder rijden te beletten. Dit was echter al niet meer nodig, want een deel van de schutting had de radiateur lek^estoten, waardoor de motor warm liep en de wagen op het Oranjeplein tot stilstand kwa Voort) ij gangers wilden de wegpiraat een pak slaag geven, maar de politie, die spoedig ter plaatse aanwezig was, kwam tussenbeide en nam de be schonken chauffeur mee naar het bureau. De schade aan de aangere den voertuigen valt nogal mee. Marktberichten ROTTERDAM, 25 juni Veemarkt Totaal aanvoer 2274, vette koeien 1331, varkens 943, Vette koeien 320—350, 270—310 260270, varkens (levend gew.) 1,80 1.78, 1.76 per kg. Vette koeien, aanvoer ruim, handel lui, prijzen vooral voor 2e en 3e kwa liteit lager, enkele prima soorten bo ven notering. Varkens, aanvoer als vorige week, handel vlot, iets hogere prijs, zouters boveni notering zware varkens 1.621,64. ahbwbhhanssni tast toe 't is van mnmi Mare 90 f JJS 7 M°'e 94 Dat onze reclame-runderlappen een uitkomst in deze tyd zyn, werd zaterdag- j.I. weer bewezen, toen wy totaal „uitverkocht" waren Vele dames moesten wy daarom teleurstellen DEZE WEEK ZORGEN WIJ VOOR EEN NOG GROTERE VOORRAAD Reclame-runderlappen1.25 I Doorregen speklappen1.18 Magere buikspeklappen 1-18 Dik vet spek 0.90 speciale dagreclames DINSDAG I WOENSDAG I DONDERDAG 500 gr. verse worst 128 .500 gr. pr. gehakt 1.28 500 gr. runderlappen 1.18 200 gr. limchworst 0.52 200 gr. hamworst 0.52 200 gr. gebr. gehakt 0.52 extra voordelige week-aanbiedingen 100 gram BIEFSTUK-TART ARE, zo klaar, nu voor 48 ct. Saueiisies 1.40 I 100 gr. HAM SPEK I Mager rookspek 1.30 saucysjes i.w I 100 LUNCHWORST I Gehakt h.o.h. 1.40 samen 0.65 Paling rookworst 1.35 200 gram fijne HAM 0.90 I 200 gram GEROOKT SPEK0.50 200 gram HAMSPEK 0.75 200 gram HOOFDKAAS 0 45 23 juni wit-gouden klips, bezet met brillanten. Tegen hoge beloning terug te bezorgen. EXPERTISEBUREAU VAN NAMEN, Rijn- en Schiekade 116c Leiden. Tuinbanken, tuinstoe len, tuintafels, vliegenkas ten, ijskasten, baden, emaille en gegalvaniseer de kinderbaden, zitbaden, harm.-gaas, kippengaas, golfplaten en dakbedek kingen. A. J. Hartwiik. Nwe Beestenmarkt 79. Leiden, tel. 26627. Muziekschool Toonkunst Directeur H. Geirnaert. Rapenburg 22 - Tel. 21729. Aangifte van nieuwe leer lingen voor de op 1 sept. e.k. beginnende cursussen. Inschr. dagelijks van 25.30 uur. Spreekuren Dir. maandag woensdag 1.302.30 uur. vrijdag 77.45 uur. voor 5 a 6 halve dagen per week. Aanm. tussen 7 en 8 uur Nieuwe Mare 21. Schoenmakersknecht gevraagd per 1 augustus. J. P. SPIERENBURG. Hoge Rijndijk 10, Zoeter- woude bij de Leiderdorpse brug. ADVERTEREN DOET VERKOPEN Dames en heren be zoekt de kapper voor las tig haar. Iedere dame roept over onze perma nent, geen warmte od het hoofd. Bespreekt vooral vroegtijdig. Heren ook voor u brengen wij de nieuwste kapsels. Het Kap- pershuis. Apothekersdiik 8, tel. 26218. Te huur: pakhuis in centrum stad. Ziisteeg van Breestrast. Direct leeg te aanvaarden. Br onder no. 1508 bur. van dit blad. Gevraagd net meisje bij echtpaar z. k. van 8.30 tot 3.30 uur, hoog loon. telef. 26854. v. Leeuwen. Steen straat 16, Leiden. ^2* Gevraagd r.k. meisje v. de huishouding. Intern. 15 25 jaar. Flink loon. Zus ters Ursulinen. Pension Eykenburg, Druivenstr. 16. Den Haag. 'Z' Aangeboden Singer- handnaaimachine, in pri. staat, compleet met kap. met gar., prijs 55.He renstraat 23, Leiden. Doet Uw voo deel DOORREGEN SPEKLAPPEN 69 ct. VET SPEK 89 ct. MAGERE SPEKLAPPEN f 1.25 SCHOUDERKARBONADE (klein beentje) f1.69 Alles per 500 gram. WOENSDAG: speciale GEHAKTDAG! Kwaliteits GEHAKT, per 500 gram 1.38 150 gram PEKELVLEES 69 ct. DIK RUNDVET en REUZEL 49 ct. per 500 gram VLEESBEDRIJF NOORDEINDE 37 Koopt bij onze adverteerders

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3