RIJNSTREEK Scheep Tweede dag van provinciale brandweerwedstrijden in Alphen Toelatings examen van St. Agnes- lyceum te Leiden Toelatingsexamen gem. HBS Burggravenlaan te Leiden OMGEVING MAANDAG 25 JUNI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 De tweede dag van de Provinciale Brandweerwedstrijden, welke even eens te Alphen aan den Rijn werden gehouden en door de vrijwilige brand van die gemeente onder aan voering van de heren A. J. Th. M. Korver, commandant, en W. van Heemskerk en J. W. M. de Wild op uitstekende wijze waren georgani seerd, verheugde zich in de belang stelling o.m. van de Commissaris van de Koningin in Zuid Holland, ror. J. Klaasesz en mevr. Klaasesz de Bruijne. Behalve veel publieke belangstelling genoot men ook de aandacht van vele autoriteiten uit brandweerkringen o.m. van de heer Wijnands namens de inspectie van het brand weer we zen in westelijk en midden Neder land, uit B.B.-kringen o.m. van jhr. H. A. v. Fooreest, kringhoofd van de A. kring 's-Gravenhage, voorts van de burgemeesters van Alphen aan den Rijn, met voltallig college, van Vlaar- dingen en Capelle aan den IJssel. Vorige week waren het uitsluitend gemeentelijke brandweren welke om de beste plaats streden, vandaag kwamen er nog enkele gemeente brandweren aan de beurt, doch hoofdzakelijk gingen de wedstrijden tussen de bedrijfsbrandweren. In de klasse gemeente-brandweren werd de eerste prijs behaald door BOSKOOP VROLIJKE WANDELAARS. Voor de door de Boskoopse wan delsportvereniging De Vrolijke Wan delaars uitgeschreven 10 km. wandel- tooht bestond zaterdag ongekend grote 'belangstelling. Niet minder dan 400 deelnemers versdienen aan de start. Ook uit omliggende gemeenten kwa men de deelnemers en zelfs uit Lei den. Het merendeel waren individuele lopers doch van de groepen viel de gymn. Fit en de verkenners van de r.k. jeugdbeweging met hun drum band het meeste op. Voor het verzor gen van eventuele blaren was de EHiBO aanwezig, doch deze behoefde geen dienst te doen. Op enkele kruis punten zorgde de politie voor de goede orde, terwjjl door de fa. Tonne- ma uit Sneek gratis rollen peper munt werden uitgedeeld. Alle deel nemers volbrachten de tocht, doch aangezien niet op zo'n grote deelname was gerekend konden de verdiende medailles niet aan allen worden uit gereikt. De verdere uitreiking zal ge- sohieden op zaterdag 30 juni a.s. tus sen 1 en 3 uur bij de woning Juliana- plein 22 te Boskoop. EHBO-wedstrijd. Door de afd, Boskoop werd met een team „niet- wedstrijdkundijgen" deelgenomen aan de wedstrijd te Oudewater. Van de 10 deelnemende ploegen eindigde Boskoop op de 6e plaats met 102 pun ten, hetgeen zeker geen slecht resul taat genoemd kan worden. Auto te water. Een bestelwagen., welke door de eigenaar, de heer K. uit Boskoop was geparkeerd nabij de Val kenburgerlaan in Reijerskoop, werd door een passerende auto, bestuurd door de heer W., eveneens uit Bos koop, aangereden. Het gevolg was, dat de geparkeerde auto in de naast de weg lopende sloot terecht kwam onder de brug van de Valkenburger- laan. Door de kraanwagen van Cito- sa werd de bestelwagen weer op het droge gebracht, terwijl de aanrijden de auto, die eveneens zwaar bescha digd was, per kraamwaigen werd weg gesleept. Geb.: Cornelia Geertruida, d. v. P. Bakhujjzen en C. G. Hoogendoorn. Over!.: Elisabeth Strik, weduwe van P. Zevenhoven, 69 jaar. Geh.: J. G. Heijkoop, 35 j. en. C. Abbenbroek, 23 j. GEVONDEN VOORWERPEN. Linker glacé handschoen; bril; za deldek; glassnijder; kinderportemon- naie; paar rubberlaarzen; bruin lede ren portemonnaie met inhoud; munt biljet; pop; polshorloge; halsketting; aansteker; bril-etui. POTLOOD en GEEST No. 504. Horizontaal: 1. berisping, 7. voegwoord, 8. water in Friesland, 10. bekende afkorting. 12. voorzetsel, 14. muzieknoot, 15. afgesloten hokje, 17. vlaktemaat, 18. muziekinstru ment, 19. doortochtgeld, 21. plech tige gelofte, 23. boom, 24. zwemvogel, 26. de oudste (afk.), 27. telwoord, 28. muzieknoot, 30. bewerkt beverhaar. Verticaal: 2. voorzetsel, 3. voor voegsel, 4. boom, 5. pers. en bezitte lijk voornaamwoord, 6. lid ener rechtbank, 9. mosvlakte in Siberië, 11. lidwoord, 13. hemelgeest, 14. aca demische titel (afk.), 16. pret, 17. biersoort, 20. rund, 22. boom, 24. voegwoord, 25. radio omroep ver eniging (afk.), 27. water in N. Brab., 29. en omstreken (afk.). Oplossing morgenavond. Capelle aan den IJssel met 818 pun ten. Deze groep behaalde 48 punten meer dan- de hoogste van de vorige wedstrijd, Voorburg I (770 punten) en aldus kreeg Capelle aan den IJssel ook de wisselprijs van de Organisa tie, het vorig jaar door Boskoop ge wonnen met 985 punten. Kwamen Vlaardingen 1 en 2 de vorige week zaterdag niet tot het behalen van een prijs, haar door de gemeente zelf lager geklasseerde derde groep werd nu tweede met 693 punten. Van de bedrijfsbrandweren werd de N.V. Dordtse Metaalindustrie „Jo han de Witt" te Dordrecht met 768 punten eerste. De volgende plaats werd met 754 punten bezet door de Rijks Automobiel Centrale te 's Gra venhage. Dan volgde de N.V. Beton dak-Arkel te Gorinchem met 750 punten en de vierde plaats werd be zet door de brandweer van de N.V. Ned. Kabelfabriek te Alblasserdam, die 704 punten behaalde. De eerste en de tweede prijswin naar mogen deelnemen aan de lande, lijke brandweerwedstrijden, welke vermoedelijk in september a.s. plaats zullen vinden. Hieraan mag ook deelnemen de B.B.-brandweer van de A. kring 's-Gravenhage, die 863 punten be haalde en hierdoor de extra prijs, 'n plaquette van de gemeente Alphen aan den Rijn kreeg, alsmede een ere prijs in de klasse Il/a (bedrijfsbrand weren). De groep die het 't stechtste had ge maakt wachtte een verrassing, die kreeg een vaatje haring, dat beschik baar was gesteld door de Vlaardingse brandweer. De prijzen werden uitgereikt door de Commissaris van de Koningin, mr. Klaasesz, die daarbij tot elk der win nende groepen een toepasselijk, vaak geestig, woordje sprak. Eindexamen H.B.S.-B. Voor het eindexamen H.B.S.-B zijn geslaagd: H. Amersfoort, G. Bloot, H. v. d. Bo- venkamp, G. Domburg, J, Jongeneel. Adrie Koorevaar, Betsie Mys, S. Noorlander, L. Stegeman, W. v. d. Wolf, allen te Alphen a. d. Rijn; N. Cok, Hazerswoude; J. Doorenbos, Bo degraven, P. Hazenberg, Zwammer- dam; G. v. d. Heijden, Boskoop; H. Koopman en C. Kijkuit, Gouda; A. Leene, Boskoop; M. v. d. Velden, Woerden; C. Venema, Waddinxveen; J. Versteeg, Woerden; A. Verwaal, Gouda en J. Vink te Bodegraven. 1 candidaat is afgewezen. Marathon-succes. In de 25 km.- loop, die ter voorbereiding van de grote Marathon-loop op 7 juli in Am sterdam, zaterdag in 's-Hertogenbosch werd gehouden, werd de heer Jac. Smits, lid van de A.A.V. '36-combi- natie, vierde in de tijd van 1 uur, 31 min. en 46 sec. Ie werd P. Bleeker van Lycurgus te Krommenie, 2e J. v. Ginkel van G.A.C. te Hilversum en 3e J. Maas kant avn DOS te Rotterdam. Dit gold de laatste voorbereiding voor de wedstrijd om het Ned. kam pioenschap Marathon (42 km. 192 meter). Geboren: Melle z. van H. Vëen- stra en C. Scholten. Pieter Cornells z. v. C. van Eijk en W. Bruné. Cor nelia Petrus d. v. J. W. F. Hendriks en W. de Kok. Engelbertus Cornelis Gerardus z. v. L. L. v. d. Post en E. C. M. van Veen. Jan Roelof z. v. J. Nijenhuijsen en A. Bosman. Marianne d. v. G. van Vliet en M. van t' Wout. Johanna d. v. J. v. d. Kolk en H. J. Idelenburg. Maria Cornelia d. v. J. A. Veltman en M. C. v. d. Putten. War- niah d. v. L. Donker en C. M. Otte- vanger. Jacobus Cornelis z. v. J. L. de Jong en A. J. Th. Straver. Overleden: Willem B. Kroon 72 j. Geertruida van 't Kruis 80 j. Berend Lassche 78 j. Johannes Starreveld 77 j Huibertus van Leeuwen 75 j. Jo hannes J. Pijpers 77 j. Ondertrouwd: Adrianus W. van 't Wout 24 j. en Jozephina M. den Pler- tog 22 j. Hendrik A. Overbeek 53 j. en Christina Loomans 34 j. Adrianus J. Erkelens 26 j. en Sientje Tollenaar 20 j. Cornelis de Bruijn 27 j. en Arentje C. Domburg 22 j. Adrianus L. Oudshoorn 21 j. en Petronella H. S. Sohellingerhout 18 j. Gehuwd: Lubbert ter Wal 52 j. en Mechtelina van Doorn 39 j. Emanuel M. C. A. Soethoudt 24 jaar en Cor nelia E. de Heij 22 j. ALKEMADE De aangekondigde inenting van kinderen tegen de pokken, gaat in de maand juli 195-6 niet door. BODEGRAVEN Sportweekprogranuna. De voor bereidingen voor de komende sport week verkeren thans in een vergevor derd stadium. Van de wandeltocht, die door onvoorziene omstandigheden verzet moest worden, en nu op zater dag 14 juli zal worden gehouden, is nu ook het parcours bekend. Er zal worden gelopen over 10, 15, en 25 km, waaibij de langste tocht gaat via Waarder, Driebrugge en de Reeuwijk- se Plassen. Voor deze tocht zal spe ciaal ten gerieve van de Bodegra vers op donderdag 28 juni een 19.30 uur tot 21 uur in hotel van Rossum een voor-inschrijving worden ge opend. Ook het athletiekprogramma is nu geregeld en zal bestaan uit een z.g. trialmeet tussen de atletiekvereni ging „Nurmi", de R.A.V. Donk te Gouda en de AV '35 uit Alphen aan den Rijn. Zangconcours. Een van de plaat- j selijke middenstandsverenigingen heeft het initiatief genomen om te j komen tot een jaarlijks evenement in Bodegraven, n.l. een nationaal zang- concours van lagere schoolklassen. I Alle scholen zullen worden uitgeno digd. De plannen zijn op papier reeds uitgewerkt. Een voorlopig bestuur is gevormd, waarin o.a. zitting hebben ïr. M. v. Ede, voorzitter, de heer C. Vreeke, secretaris, W. Both, penning meester en een onderwijskracht van elk der scholen in de gemeente. Op financiële bijstand van de gemeente wordt gerekend. De heer A. van Ingerden slaagde voor de onderwijzersakte na het vol gen van een spoedcursus. Getrouwd: H. W. Burggraaf en C. P. van Sevenhoven; L. Bos en N. Hoogendoorn. Overleden: Joh. Hazeboom, wed. van: G. Fieret, 76 jaar. LEIMUIDEN Geboren: Jacoba Johanna, dr. v. P. N. Zandvliet en M. H. Osterkamp Ondertrouwd: J. de Vos, 24 jr. en A. J. van Lienden, 21 jr. Getrouwd: N. Blom en M. C. Oudejans. Overleden: Marinus J. Kempenaar wedn. van: M. A. H. Vonk, 71 jr. NIEUWVEEN WANDELMARS VAN „JONG GELUID". De wandelsportvereniging „Jong Geluid" heeft een wandelmars gehou den in de omgeving van Nieuwveen, o.a. langs de Amstel, Aarkanaal en Langeraarseplassen, waar volop van de natuur te genieten viel. Te half 3 gaf de heer J. v. d. Hoek het startsein en gingen de ongeveer 350 wandelaars pp mam. De afstanden waren na-ar gelang de leeftijd verschillend, 12, 18 en 23 km. Na afloop sprak de heer v. d. Hoek de wandelaars toe en deel mede, dat door „Jong Geluid" een extra prijs was beschikbaar gesteld die toege kend werd aan de vereniging J.O.L. uit Amsterdam. Vervolgens werden de groepsprijzen uitgereikt door de heer M. v. d: Ent. Hoofdbestuurslid van de N.C.W.B. De prijzen werden als volgt gewonnen: 12 km.: 1ste prijs meisjes en jongens-groep „Jong Ge luid" te Nieuwveen beiden met 486 punten. Het bestuur besloot beiden groepen in een prijs te eren en stelde een ereprijs beschikbaar; 2e prijs „Steeds Vooruit" te Nieuwveen 477 -punten; 3e prijs „Hoefse Clupje" Den H-oef 424 punten. 18 km.: 1 Ste prijs: „Steeds Voorwaarts" te Nieuwveen 477 pnt. 23 km. 1 Ste prijs: „Wing" Huis ter Heide met 617 punten. Voorts kreeg deze deelnemer een fraai uit voerde medaille of zij die de me daille vorige jaren reeds verdienden een cijfer. Na de prijsuitreiking sprak de heer v. d. Hoek woorden van dank tot de vertegenwoordigers van de N.C.W.B. en de leden van de EHBO afdeling Nieuwveen. Daar het weer sohitterend meewerkte kan de wan delsport vereniging „Jong Geluid" op een prachtige sportmiddag terugzien. Handbal. Gistermiddag speelde DTS de laatste competitièwedstrijd tegen NSV II uit Noorden. Wegens het behalen van het kampioenschap van de afdeling Amsterdam-Zuid 2e klesse had deze wedstrijd een enigs zins officieel tintje. Voor de aanvang sprak de voorzit ter van de voetbalvereniging, waar van de handbal een onderafdeling is, de kampioenen toe. Spr. memoreer de, dat de twee elftallen, die aan de handbal-competitie deelnamen, beide kampioen zijn geworden. Want ook de junioren hebben ongeslagen de titel behaald in hun afdeling. Er werd, aldus spreker, dit seizoen door drie elftallen aan de voetbalcompetitie en door twee elftallen aan de handbal- competitie deelgenomen. Van deze vijf elftallen zijn er nu drie kam pioen geworden, aangezien het 2e elf tal van Nic. Boys eveneens de hoogste eer opeiste. Deze prestatie, aldus de voorzitter, mocht niet ongemerkt voorbijgaan, hoewel spreker van oor deel was, dat deze viering in alle be scheidenheid zou moeten plaats vin den, aangezien elke cent besteed moet worden aan het nieuw te bouwen kleedlokaal, en restauratie van het terrein. Hierna overhandigde hij aan de aanvoerder van DTS het kam pioensdiploma en een pracht bouquet bloemen en sprak de wens uit, d'at, als de dames straks in de eerste klas uitkomen, allen zonder uitzondering de vereniging trouw zullen blijven en ook intensiever de training zouden bijwonen. Ook tot de trainer van de dames, de heer Lebesq-ue, sprak de voorzitter waarderende woorden van dank voor de vele opofferingen onder vaak moeilijke omstandigheden, wel ke hij zich moest -getroosten. Hierna bood de aanvoerder van het bezoekende NSV ook dezerzijds ge lukwensen aan, waarna de strijd een aanvang nam. Na het beginsignaal blijkt reeds dadelijk, dat NSV zich. maar niea zonder meer gewonnen zal geven. Hoewel technisch enigszins in de min derheid verdedigen zij zich zeer enthousiast. DTS blijft desondanks toch sterk in de meerderheid, en weet constant een aanhoudende druk op de vijandelijke veste uit te oefenen. Schitterend keepwerk van Nel Pie- tersen weet doorboring van het NSV- doel voorlopig te keren, totdat ze op enigszins onfortuinlijke wij-ze moest zwichten voor een houdbaar schot van Ton v. d. Berg. Met een 10 voor sprong. ging de rust in. Na de rust gaat DTS beter spelen en begint de vermoeidheid bij NSV zich af te tekenen. Goed en snel samen spelend volgden de aanvallen op de NSV-veste. Door doelpunt van Ton v. d. Berg en Door v. d. Hoorn (3x) komt 't einde van deze wedstrijd met een 50 overwinning voor DTS. R9EL0FARENDSYEEN HET ZUIDEENDE WORDT OPGEKNAPT. Dezer dagen is men in het Zuidein de begonnen om de vaart, welke vo rig jaar gedempt is, om te toveren in een mooi trottoir. Ook de rijweg ter plaatse wordt geheel hernieuwd. Het geheel krijgt nu een keurig aanzien. Grootste nederlaagwedstrjjd. De voetbalvereniging SVOW (zaterdag middag-competitie had een nederlaag serie uitgeschreven over 5 wedstrijden te spelen door verschillende elftal len, waarbij het er om ging, dat de club, welke de grootste nederlaag aan SVOW toebracht, werd beloond met een fraaie beker. DOSR uit Roe- lofarendsveen, wist deze beker te winnen, door SVOW een nederlaag toe te brengen van 54. 0UD-ADE De heer J. v. d. Poel is geslaagd voor het kadidaatsexamen sociale wetenschappen aan de r.k. Econo mische Hogeschool te Tilburg. TER AAR VOETBALWEDSTRIJD VOOR REIS OUDEN VAN DAGEN. De plaatselijke sportverenigingen hebben zich ook dit jaar weer niet on betuigd gelaten ten aanzien van de reis voor de bejaarden. Letterlijk en figuurlijk hebben zij ten gunste van deze reis een duit in het zakje gedaan. Twee weken geleden hield „de Bra sem" een viswedstrijd, verleden week organiseerde TAW een voetbalwed strijd en zaterdagavond speelde Altior een voetbalmatch tegen Woufor-ugge voor dit doel. Het weer werkte eigen lijk niet mee want al is dan de langste dag al gepasseerd, het was langs de lijn koud. Eigenlijk was dat ook bin nen de lijnen zo. Geen der partijen kon komen tot een spel, dat het hart van de toeschouwers vermocht te verwarmen. Als er al eens een vurig- heidje vonkte -dan had dat met voet ballen als zodanig niets te maken. In deze slappe wedstrijd ma-akte Altior in de eerste helft twee doelpunten. En na de rust meende de thuisklub misschien dat de 20 voorsprong vei lig was. Dit was echter niet zo, want eenmaal doelpunten Altior nog in eigen doel 21. Dit gaf de gasten moed en zij wisten de stand gelijk te maken 22. De puntjes werden dus gedeeld. Aan het einde van de wed strijd was bekend geworden wat de wedstrijd aan baten had opgeleverd. Dat was toch ook belangrijk. Dit n-u was een mooi succes: 1774.15 kon kon het comité worden afgedragen. ZOETERWOUDE DIPLOMA-UITREIKING JEUGD-EHBO. Dank zij het doortastende initiatief van twee EHBO-ers, die na een suc cesvolle cursus him hart aan de EHBO verpand hébben, is in Zoeterwoude de Jeugd-BHBO opgericht. Prompt volgde er een cursus om het jeugd- diploma te halen en zaterdagavond was voor elf geslaagden het grote mo ment daar om het getuigschrift in ont vangst te nemen. Na het welkomstwoord van de lei der, Kobus Kortmann, speldde pas toor Bakker elf glunderende jongens het EHBO-speldje op, t.w. Jacq. de Jong, Bernard Kortmann, Lucieno Span-do, Wim van der Krogt, Henny ter Haar, Hans van Aalzum, Hans Kortmann, Flip van Benten, Benny van Klink, Leo van der Kroft en Joop van der Hoeven. Pastoor Bak ker zette voor het jeugdig gehoor uit een dat de goede EHBO-er door zijn hulpvaardig optreden getuigenis af legt van de authentiek christelijke waardering van het lichaam en hij bovendien zo het grootste gebod in praktijk brengt. Hopman Barendse was enthousiast dat met die elf diplo ma's nu ook elf verkenners het vaar- digheidsinsigne „ambulance" behiel den en zo met nog meer effect verken ner konden zijn: elf verkenners zijn nu in staat te tonen dat het devies: „Wees bereid" geen leuze is! Dokter Kortmann vertelde de jon gens hoe noodzakelijk het is om de opgedane kennis fris en op peil te houden, dit is de enige manier waarop een EHBO-er in kan staan voor de verantwoordelijkheid die het dragen van het insigne met zich brengt. Enkele zo juiste gediplomeerden ga ven nu een demonstratie van het EHBO-werk: kunstmatige ademha ling, vervoer van een gewonde en het leggen van een arm- en eliboogver- bamd. Na de pauze speelden een paar ver kenners de geestige patomime „Twee ambtenaren". De ironische tekst die de verteller voorlas vermaakte de be langstellenden ten zeerste Aan het einde van de avond sprak de voorzitter van de EHBO, de heer J. van Diemen, er zijn voldoening over uit dat de afdeling Zoeterwoude ineens zo versterkt was door d'at jonge bloed, de garantie dat ook in de toekomst de EHiBO op belangstelling mag blijven rekenen. Tot slot be dankte hij de twee leiders: J. Turk en K. Kortmann, die tijd noch moeite spaarden om tot dit v erheugende re> sultaat te komen. De uitslag van het toelatingsexa men voor het St. Agneslyceum te Leiden is als volgt: aantal candidaten: 98. Afgewezen: 9. Herexamen: 3. Ge slaagd zijn: Anneke Aalders, Joke Aalders, Nel lie Abelman, Ria Adriaanse. Paulien Ashmann, Annie Akerboom, Loes Al kemade, Noord wijk, Marie-José Al- lart, Ankie Bark, Paula Belt, Thea v. d. Berghen, Wassenaar, Gien Bieg- traten, Pauline v. d. Bogaert, Was senaar, Riet v. Bohemen, Noordwijk, Mieke v. Boxel, Den Hag, Lenie van Brussel, Ria Caspers, Noordwijk, Ti neke Castelein, Tonny Deckers, Yvonne Dernison, Corrie Dévilé, Karin v. Dongen, Ellen Dormeyer, José Friebel, Zoeterwoude, Marijke Frijters, Alphen aan den Rijn, Ans v. d. Geer, Vooihout, Marian v. Gils, Alphen aan den Rijn, Ina de Groot, TOELATINGSEXAMEN GYMNASIUM TE LEIDEN. Voor het toelatingsexamen van het gymnasium te Leiden zijn geslaagd: Ineke Bouman, Anton van der Burg, Bert Cohen, Hans de Jong, Rudolf- Jan Kloek, Noortje Lambrachts, Hans Metz, Barbara de Meyere, Hans Moe- liker, Bram van Mourik, Mar jon van Randwijk, Dora van Roijen, Edmond (Ruitenberg, Hannie Smit, Paul Tes- selaar, Robby Veldhuyzen, Wim Ba- velaar, allen te Leiden, Eke Baten burg, Carolien van Gulik, Geert van "Gulik, Gerard van Krieken, Otto Strack, Bert Venema, Therus Vos- maer, Karei Waasdorp, allen te Oegst- geest, Rob Boonstoppel, Henk Kort hals, Wybe van der Waard, allen te Voorschoten, Els Engelenburg, Rei nout Burger jon', beiden te Leiderdorp, Dirk van der Hoek en Rob Nolles, 'beiden te Zoeterwoude, Caroliene •Schneyder te Noordwijk aan Zee, Pier ter de Vos Katwijk aan Zee. Voor het toelatingsexamen aan de Gemeentelijke H.B.S. aan de Burg gravenlaan te Leiden zijn geslaagd: H. J. Alt, H. M. J. Arnoldus, P. Barkema, R. A. A. N. van Benten, J. Bos, J. Brouwer, H. Busch, M. C. Cadée, Alphen aan den Rijn, C. de Lezenne Coulander, H. van Dam, Voorschoten, G. J. van Dissel, T. Dijkstra, P. H. Eduard, J. van Eg- mond, E. Fallaux, N. Gans, H. de Graaf, A. M. Groos, E. R. Haalebos, Nelly Heemskerk, Joke van der Hei den, E. de Jong, Leiderdorp, D. L. Kettenis, A. J. F. van Kuik, J. Beun- ders, Wassenaar, R. Borghart, L. Cla- van, H. Eradus, D. Koopman, R. H. Kukler, M. Laman, P. J. Laterveer, Irma H. A. van Leeuwen, A. J. van der Linden, Leiderdorp, A. Marks, J. de Mey, A. Mizee, J. E. Mooy, A. E. Mulder, H. C. van Meyen, Noordwijk aan Zee, R. J. Z. Naber, A. van de Nadort, L. Nederlof, A. Nieuwenhui- zen, E. C. A. van Noort, P. C. Onvlee, G. Oude Elferink, N. P. Passdhier, Noordwijk aan Zee, A. Regeer, L. N. Rijnbende, Oegstgeest, J. M. Rijns burger, Leiderdorp, L. H..Schellekens, H. van Tol, G. K. Troost, H. J. Ub- bink, A. P. Valk, A. Vermond, Carla Verpoorte, Annemary Visser, Kat wijk aan Zee, H. J. Vorst, J. van We zel, P. de Wolf, D. J. van Wijk, E. J. van Wijk, M. W. Wijrdeman, H. E. v. Zegveld, Maria A. de Jonge, Olga Kloos, R. W. H. tien Dopper. 17 Candidaten werden afgewezen. Waar geen plaats bij vermeld is, werd Leiden bedoeld. WASSENAAR 12 GRIEKSE VLUCHTELINGEN KINDEREN GENIETEN VAKANTIE VAN VIER WEKEN. Met de trein uit Parijs arriveerden gistermorgen 12 Griekse vluchtelin gen-kinderen op 't station Hollandse Spoor in Den Haag, die dank zij de gastvrijheid van een aantal Wasse- naarse families een vakantie van vier weken in ons land komen doorbren gen. De kinderen, afkomstig uit vluch telingenkampen in de omgeving van Athene waren gedurende twee maan den de gasten van de Zwitserse afd. van het „International Rescué Com mittee,, in een jeugdhuis te Vallorbe. Hun verblijf daar liep ten einde en omdat de periode van twee maanden te kort bleek om de kinderen geheel te laten bekomen van de ellende, die zij in de Griekse kampen hebben doorgemaakt, werd door de leiding van de Zwitserse hulpactie voor Griekse vluchtelingenkinderen, mej. A. de Jager en de heer B. van der Knaap een plan uitgewerkt, om de kinderen nog een maand langer va kantie aan te bieden in Nederland. Het oog viel op Wassenaar, omdat daar de ouders van de heer Van der Knaap wonen en zij werden inge schakeld bij het vinden van vakan tie-adressen. Het lukte, voor 12 kin deren een plaatsje te vinden bij ver schillende gezinnen, en gisteren heb ben de pleegouders de Griekse jon gens en meisjes afgehaald in 't Was- senaarse verenigingsgebouw, waar heen de kinderen na aankomst, met de trein in enkele auto's werden gebracht. Er stond een ontbijttafel voor de kinderen gedekL En, gewa pend met het snoeperij-pakket, dat hun onderweg in Brussel was aan geboden, gingen de kinderen met hun pleegouders naar huis. Z0ETERMEER Muziekconcours. Op het zater dag gehouden muziekconcours te Moerkapelle behaalde het Fanfare corps Kunst en Vriendschap in de eerste afdeling concertnummers de eerste prijs met 337 punten. In de eerste afdeling marsmuziek werd eveneens een eerste prijs behaald met maar liefst 97 punten. De drum band van het Fanfarecorps wist bij haar eerste optreden een tweede prijs te bemachtigen met 86 punten. Enige prachtige successen, die een waardige bekroning zijn van de se rieuze studie die voorafgegaan is. Het ligt in de bedoeling deze succes sen te vieren met een muzikale rond wandeling door het dorp. Geboren: Astrid dr van L. A. v. Item en M. H. Stoop; Cornelis zn van J. v. Vliegen en G. Hoogendoorn; Huibrecht L. zn van H. L. Hikke en K. G. den Heijer. Ondertrouwd: D. Luyendijk 28 jr en H. v. Vliegen 23 jr; C. J. Kave- naar 28 jr en A. M. A. Rutten 30 jr; P. Koornneef 24 jr en N. Lamberts 19 jr. Getrouwd: J. Tijssen en G. v. d. 0 ick; L. Ver en G. Bloem. Overleden: M. Broekhuizen 87 jr. Noordwijk, Maartje Geraedts, War mond, Els de Haas, Marianne Harte- veld, Willy Hartevelt, Mieke v. Helle mond, Noordwijk, Gemma Hoekstra, Oude-Wetering, Lia Hofwegen, Erica Hoogervorst, Langeraar, Ruth Hotze, Marianne Huibers, Angela Juffer mans, Margo' v. Kerkhoff, Oegst geest, Yvonne Kieft, Sassenheim, An- nemieke de Kier, Stompwijk, Nellie Klink Lisse, Evalien Konter, Valken burg, Philo Koumans, Alphen aan den Rijn, Paula v. d. Kraan, Regien Kuy- pers, Rijpwetering, Bernadette Kwee, Wassenaar, Ellen Lammerding, Adria- na Langezaal, Anneke Lindehoff, Jantine Leenen, Warmond, Doorke Lohman, Oudewetering, Willy Luy- ben, Oegstgeest, Lidy v. d. Maat, Oegstgeest, Carla v. d. Meer, Oegst geest, Hetty v. d. Meer, Oegstgeest, Margret v. d. Mey, Lisse, Marianne v. Noort, Joke Nouwens, Oegstgeest, Cia v. Oerle, Annemieke Overdevest, Anneke Postma, Tilly la Rivière, Ada v. Rijn, Warmond, Truike de Ruyter, Noordwijk, Ellie Schrama, Voorschoten. Annelies Smeets, Wassenaar, Jeanne v. d. Steen, Margriet v. d. Spek, Noordwijkerhout, Connie Stipdonkj. Ria Stokman, Oegstgeest, Anke Strijk, Oegstgeest, Yvonne v. Swaay, Kaag, José Verleun, Alphen aan den Rijn, Ineke Verzuu, Joke Vink, Noordwijk, Els v. d. Voort, Sassen heim, Ellie Wagner, Teuneke v. Woerden, Oegstgeest, Tonny Willem- sen, Warmond, Maria Witteman Noordwijk, Joke v. d. Zalm, War mond, Els Zwartelé, Rijpwetering, Marianne v. Dongen, Oegstgeest. Waar geen plaatsnaam vermeld werd, is bedoeld Leiden. Examens Gem. HBS en MMS voor meisjes Aan de Gem. H.B.S. voor meisjes met 6-jarige cursus en afd. M.M.S. te Leiden zijn 70 candidaten ge slaagd; 8 werden afgewezen; met 10 candidaten wordt het examen voort gezet. Waar geen plaatsnaam ver meld staat is bedoeld Leiden. H. W. W. Bakema, Leiderdorp, J. M. Baylé, Wassenaar, D. E. Blindenbach, Voor schoten, E. J. de Boer, B. R. Bot, B. A. Brakband, Leiderdorp, W. J. van den Broek,, W. M. Bulthuis, Noord wijk aan Zee, E. van der Burg, W. Diemer, Sassenheim, M. Dullemond, Noordwijk aan Zee, A. R. Ezendam, D. Gaykema, E. C. Groot, J. G. Gun ning, M. de Gunst, J. W. de Haas, M. van Haren, C. M. de Hart, E. M. E. 't Hart, J. M. Hartog, Katwijk aan Zee, M. van Hemsbergen, Noordwijk aan Zee, A. Hennipman, Leiderdorp, A. M. den Heyer, Rijnsburg, M. W. Hoff, Leiderdorp, A. van Houten, M. de Jong, E. L. Kamst, M. W. Klink hamer, A. F. Knufma, Leiderdorp, A. van der Kaoy, Katwijk aan Zee, A P. Kuindersma, Oegstgeest, A. Kuperus, I. E. Kwestro, A. Lamaine, W. Lodder, P. C. Louwerse, I. Lu- bach, A. G. Martinus, Voorburg, G. H Meirink, Katwijk aan Zee, N. J. Meurs, Valkenburg, R. Meijgaarden, H. J. van Meijgaarden, A. Mulder, Oegstgeest, J. H. Mulder, S. Mulder, H. van Nes, Noordwijk aan Zee, J. E. Nieuwenburg, H. J. Nievaart, Zoe terwoude, M. C. J. Oostenburg, H. Priester, J. H. E. Prins, M. Radius, C. H. C. van der Reijden, A. Riel, W. tRetkerken, M. A. Ringers, A. A. Ro man, M. Rijnsburger, Leiderdorp, L. H. M. Susan, M. C. Tideman, Voor schoten, J. van Varick, W. Vavier, J. M. Vermey, Oegstgeest, N. C. v. d. Voort, F. Voortman, H. H. de Wilde, M. G. v. d. Wilk, M. A. Zaalberg, Zoeterwoude, D. F. Koster. Wat lezers schrijven HET BEVRIJDINGSMONUMENT LEIDEN, 22 juni. Vandaag in Uw Dagblad gelezen over 't bevrijdingsmonument en aan de initiatiefnemers hulde. Maar! En nu komt het. Is dat eenvoudige witte kruis op de Steenstraat nu niet sym- bolischer dan die vrouwen figuur (de kunstenaar en zijn kunst niet te na gesproken) die daar achter sociëteit „Amicitia" komt te staan. Had men inplaats van het houten kruis niet 'n mooi groot kruis kunnen planten, want het is toch voor hen die vielen, want wij levenden moeten toch voor- alles de 5 mei vergeten, alleen om de tien jaar. Of, Geachte redactie, zijn B. en W. en zij die hun goed keuring aan het bevrijdingsmonument hechten, bang voor dat kruis, dat tot ieders gewe ten spreekt. Het kruis, dat teken van dood maar ook van opstanding tot één nieuw leven, geestelijk zowel als stoffelijk. Het kruis het teken van verlossing en bevrijding. En of men nu katholiek is of an ders denkend het kruis was en is voor velen het teken van hoop en kracht en vooral voor hen die vie len voor 't vuurpeleton of in concen tratiekamp voor God volk en Vader land. Of zijn zij dat niet? En daarom, Geachte Redactie, een Kruis een hardsteenkruis boven, als het kan op een heuvel zodat zij het allen kunnen zien en dat de eeuwen kan trotseren is veel symbolischer dan een vrouwen figuur met een bloesem takje in haar hand, want die spreekt niet tot het geweten. Een kruis zal niet zo duur zijn en al zou dat zijn dan geven gaarne velen hun dubbel tje. En dan niet geplaatst achter een soos, maar op een plaats waar velen langskomen wandelaars en niet al leen jachtende auto's b.v. Stations plein of Turfmarkt dicht bij het oude kruis. J. J. BLOKHUIZEN Kanaalstraat 41, Leiden.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2