N S T R E E K Prijsuitreiking Jeugd en Rembrandt" Slotles van de cursus „Luisteren naar muziek" in Leidse Lakenhal Melkhandel kan 50 pet. vanS^fZlSiFi^i n. v. Lie Landbouw kopen Pasfoto's FoloBleuzé-J.HOLVflST FLINKE R.K. HULP IN DE HUISHOUDING S.P.D cursus ADVERTEREN doet VERKOPEN ZATERDAG 23 JUNI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Kinderen volgden eigen fantasie Gistermiddag om half vijf heeft de officiële opening en prijsuitreiking van de tentoonstelling en wedstrijd „Jeugd en Rembrandt" in de Boer- liaavezalen te Leiden plaats gevonden. De heer Steinbach, secretaris van de Leidse Jeugd-actie sprak 'n woord van welkom, tot de schare jeugdigen, die kennelijk in gespannen verwach ting was en tot de ouders, die bij dit moment van triomf in het leven van hun kind aanwezig wilden zijn. De heer Steinlbach memoreerde nog eens het ontstaan en de groei van ae wedstrijd en tentoonstelling. Na hem sprak de wethouder van onder wijs te Leiden, de heer J. C. van Schaik, die verklaarde, dat hij warm werd bij zo veel toewijding van het onderwijzend personeel. Duidelijk is gebleken, aldus de wet houder, dat de kinderen hun eigen ex pressie-mogelijkheden gevolgd heb ben. De kinderen krijgen daar in deze tijd ook de kans voor, omdat het on derwijs van thans, in tegenstelling tot vroeger, open staat voor de wer kelijkheid en meer contact heeft met de wereld dan vroeger. Hij wenste de prijswinnaartjes ge luk met bun succes en ging vervol gens over tot het uitreiken van de prijzen aan de gelukkigen, waarvan wij gisteren reeds de namen vermeld hebben. Alle kinderen werden daar na op limonade onthaald. Diploma-zwemmen in „Overdekte" Voor het diploma-zwemmen in de Overdekte te Leiden zijn gisteren ge- GEM. AANKONDIGING GESLOTENVERKLARING. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Houtmarktbrug met ingang van 2ö juni 1956 voor de duur der al daar plaatsvindende werkzaamheden, zal zijn afgeloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdie ren en vee, alsmede voor voetgangers, in beide richtingen. (Advertentie). Leidse Agenda ZATERDAG R.K. Instuif. 8 uur nam. St. Leonar- dushuis. Verdi-orkest. St. Adelbert. Bedevaart naar de St. Adelberts-akker. Vertrek van Sta tionsplein. 6.15 uur nam. Kath. Gerepatrieerden. Contact avond. Jacofea-zaal Den Burcht. 7.30 uur nam. ZONDAG. ARKA. Auto-tocht Gooi en Hoge- Veluwe. 9 uur Stadhuisplein. Vertrek 9.15 uur v.m. De Verzamelaar. Tentoonstelling De Harmonie. 2 uur nam. MAANDAG. Avondmuziek. Pieterskerk. 8.30 uur nam. Holland Festival. Lucifer. Ned. Comedie. Schouwburg. 8.15 uur nam. Viro. Prof. dr. C. C. Berg over „De Rapenburg 6. 8 uur Philippijnen' nam. DINSDAG. Raad van maatsch. en cultureel overleg. Bijeenkomst. Rectoraat Hooi gracht 8.15 uur nam. WOENSDAG. Ziekentriduum. Herensingelkerk. Rozenkranskruistocht,St. Petrus- kerk. Postz.verz. De Kleine Burcht, 8 u. nam. K. en O. Remibrandtdag. 8.30 uur v.m. Stadhuisplein. N.V. Leidse Broodfabriek. Jaarver gadering. Mare 1. 3 uur nam. DONDERT AG. Ziekentriduum. Herensingelkerk. Afscheid. Dir. De Jong. Gemeente reiniging. Noorderstraat. 3 uur nam. St. Augustinus. Gastheren-avond. Gulden Vlies. 8.15 uur nam. J. H. M. Derksen over: „Het onderwijs na de lagere school". Kuntkring voor Allen. Vergadering In den Vergulden Turk. 8 uur nam. VRIJDAG. Ziekentriduum. Herensingelkerk. Vacantie-inlichtingendienst K.A.J. Mare 45. Dinsdags en donderdags van 7.308.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Rembrandt als leermeester. Tot 1 september. Dagelijks 105 uur nam. Zondage 15 uur nam. Don- derzagavond 7.30'8.30 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Zomertentoonstelling „Van klei tot pot". (Tot 1 oktober). Dienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest. Zondag 23 juni zijn des middags, 's avonds en 's nachts geopend voor het klaarmaken van spoedrecepten: Apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502 Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Apotheek Oegstgeest, Wilhel- minapark 8, tel. 26274. Zondag 24 juni is van 's ochtends 8 uur tot 's avonds 12 uur alleen ge opend Apotheek Reijst. De nacht dienst wordt vanaf 24 uur weer waar genomen door Apotheek Herdingh en Blanken, Apotheek Reijst en Apo theek Jongens A: Emiel Apeldoorn, Hans Moeliker, Piet Bosman, Hans Zaal berg, Joop Stikkelorum, Tonny Mos selman, Leo Bekkering, Majo Jas- perse, Wim v. d. Velden, Majo Scheer, Aart Beyst, Frans Bakker, Michaël Raadgever, Frans Smit, A. G. v. d. Scheer, Bram van Weeren, N. L. Baauw, Johnny Fakkel, Eddy Woertman, Sjaak Zandbergen, Jan Just Witkam. Jongens B: Jan C. Tissing, Dicky Honders, Piet Rijnsburger, Teun Kralt, Nico Ouwehand, Gert-Jan van Kempen, Jim Rijnsburger, J. de Goey. Meisjes A: Thea Momberg, Greetje Paauw, Nelly Ravensbergen, Janny van Delft, Treesje Jansen, Gerda Vermeer, Margot de Koning, Lie- neke Duurlo, Anneke Hendriks, Ber- githa Elemans', Koos je van Beek, marjan Knöptels, Elly Bartels, Ma rijke Hogewoning, Annelies van Eg- mond, Finemalien v. d. Kolk, Joke Groenewold, Ineke van Delft, Ria v. d. Poel, Ria van Berkel, Willy Beve- link, Marijke Bevelink, Conny van Baaren, Ria van Delft, Ria van Ver- vark, Paula Sladek, Elisabeth Muller, Kitty Everdina Rietman. Meisjes B: Evelien Konter, Tineke Selier, Rineke Scheer, Marja Hoge woning. AVONDMUZIEK IN PIETERSKERK Bij de avondmuziek op maandag a.s., des avonds 8.30 uur, worden in de Pieterskerk door Ade de Graaff, alt, en Adriaan Blankenstein, orgel, de volgende werken uitgevoerd: 1. Toccata en fuga in F, D. Buxte- hude (orgel); 2. Aria uit: Der Messias „Er ward verschmahet", G. F. Han del (zang); 3. Suite du deuxieme ton, Clérambault (orgel): a. Plein jeu, b. Duo, c. Trio, d. Basse de Cromorne, e. Flutes, f. Caprice sur les grands jeux; 4. a. Jesus, unser Trost und Leben, J. S. Bach (zang), b. Selig, an Jesus denkt; 5. a. Werde munter, mein Gemüte, Joh. Pachel- bel (orgel); b. Allein Got in der Höh', G. F. Telemann; c. Toccata en Fuga in Bes, K. Simons; 6. Sei stille dem JHerrn, Mendelssohn-Bartholdy (zang); 7. Toccata, Adagio en Fuga in C, J. S. Bach (orgel). Aan de uitgang collecte voor het orgelfonds der Hoogl. kerk. Toegang vrij. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doe. examen Ned. Recht de heren J. Reinders te Den Haag; A. Grijptman Arnhem; K. H. T. Hut Amsterdam en M. J. Baren- dreoht te Den Haag; voor het kand. examen Ned. Recht de heer J. A. Molerus te Eindhoven; voor het semi- artsexamen mej. A. M. de Bruin te Rijns wijk; mej. C. v. Kampen te Lei den; mej. C. M. v. Muyden te Den Haaig en de heren C. Boelhouwer te Bloemendaal. M. P. Hennink te Bruim- men; P. Horowitz (USA); R. W. Kropholler te Leiden en G. L. Smit te Leiden; voor het artsexamen mej. M. E. v. La wiek v. Palbst te Den Haag; mej. J. v. d. Mei te Leiden en de heren P. P. Deeleman te Wassenaar; J. Hooigendoorn te Den Haag; W. Ool- ders te Leiden en A. M. de Vlaam te Rotterdam. Burgerlijke Stand Geboren: Jeannette Geertruida ••ara dr van II. Schouten en W. de Tombe; Nellie Gerdina dr van A. Ru Sevenguyzen besprak „Orestes" Gisteravond werd in de Grote Pers van de Lakenhal te Leiden de slotles van de cursus Luisteren naar mu ziek" gegeven. De cursusleider Ru Sevenhuyzen heeft aan enige lagere scholen te Leiden lessen gegeven en vervolgens een volledige cursus ge houden voor het personeel van het openhaar en hijzonder onderwijs te Leiden. Hij illustreerde zijn leerstof met gramofoonplaten en banden, die op Zondagsdienst der huisartsen te Leiden. A.s. zondag 24 juni 1956 zal de dienst worden waargenomen door dr.: Hartman, Kors, Kortmann, Mastenbroek en Veldhuyzen. Doktersdienst Oegstgeest: dr. H. Varekamp. POTLOOD en GEEST Oplossing no. 542. Horizontaal: 1. genoopt, 6. bel, 7. lak, 9. E. K., 16. pil, li2. ka, 13. pater, 15. adat, 16. vonk, 17. label, 19. 1.1., 2il. ter, 22. Ne, 23. dek, 25. een, 26, opening. Verticaal: 1. gek, 2. el, 3. ooit, 4. pl., 5. tak, 6. bepaald, 8. kalkoen, 10. patat, 11. lever, 13. pal, 14. rol, 18. been, 20. Leo, 22. neg, 24. Kp., 25. en. Wat lezers schrijven Leiden, 21 juni. Zijn de verkiezingen achter de rug! En was punt 1 niet: We zullen voor woonruimte zorgen. Met verbazing lazen we in uw blad van woensdag j.l. dat een mo dern woonhuis, waarin tot nog toe een gezin van acht personen royaal kon wonen, aan de woningruimte ont trokken wordt, doordat dat huis ver bouwd zal worden tot een wijkge bouw voor het Wit-Gelq Kruis en ge deeltelijk voor het Groene Kruis. Dit huis zou zonder meer, daar het in goede staat verkeert, aan een gezin van 8 personen ten góede kun nen komen. Ons is bekend dat zelfs een me dicus in de raad en met hem meer dere andere raadsleden naar voren brachten, dat woningruimte praeva- leerde boven de inrichting van een nieuw wijkgebouw, hoe nuttig dit in zich ook mocht wezen. We hopen van harte wat de katho lieke raadsfractie en wethouder B. en W. zullen overtuigen van 't primaire belang om in dit geval een pracht van een woning voor een groot ge zin de voorrang te verlenen en deze woning niet te doen onttrekken aan zo schaars leegkomende wonin gen. Is wellicht de katholieke raadsfrac- toe in de gelegenheid om 'n initiatief voorstel in te dienen om van ge- mentewege een wijkgebouw te doen bouwen op een daartoe geëigende plaats (we denken aan 't open veldje aan de Zeemanlaan) en een renteloos voorschot te verlenen, waardoor de wijkverenigingen eigenaressen zou den kunnen worden van dit gebouw, 'n Wijkgebouw heeft bovendien dit voordeel, dat dit niet van het woning contingent wordt afgetrokken. Nu er plannen bestaan om meer dan 500 woningen te gaan bouwen, zou het dan ook niet wenselijk zijn, reeds nu ruimte disponibel te hou den voor het oprichten van wijkge- bouwen t.z.t. ENKELE LEZERS. Naschrift. Voor niet-ingewijden lijkt het een schande enige woon ruimte voor andere doeleinden te be stemmen. Maar als men weet, dat het hier gaat om één gezondheidscentrum voor de enorme woonwijk tussen Ho ge Rijndijk en Herenstraat, dat al leen de benedenétage aan de woon ruimte onttrokken wordt en dat een gezondheidscentrum-wijkgebouw, als in het bovenstaande bedoeld, meer dan 50.000 kost, komt het beeld wel wat anders te staan. Voor universitaire doeleinden en voor zakenbelangen wordt trouwens regelmatig woonruimte aan de schra le woningmarkt onttrokken. Het is een afwegen van belangen. Ook in dit geval, waar alleen de begane- grond-étage opgeofferd wordt. En dat niet voor een snoepwinkel, doch ten bate van honderden gezinnen. de magnetoföon (tape-recórder) wer den afgedraaid. Eén van de aantrek kelijkheden in de methode van Ru Sevenhuyzen is, dat de kinderen ook uiterlijk de muziek beleven. Zij wor den daartoe voor een plaat met een volledig orkest geplaatst en zij moe ten het orkest dirigeren. Zij leren op deze wijze de juiste instrumenten onderscheiden. Gisteravond verleende het Leids Toonkunst-kamerorkest muzikale medewerking. Het speelde een ge deelte uit de suite voor strijkorkest van Teleman en het E-dur concert van J. S. Bach. Vioolsolist was de heer J. H. Hoogenberk.. Beide werken werden met toewijding gespeeld. De heer Ru Sevenhuyzen leverde -•p deze muziek deskundig commen taar. Ook leerlingen waren bij deze les aanwezig. Na de pauze sprak de hr Sevenhuyzen over de muziek van de toekomst. Hij vertelde over de radio fonische en electronische experimen ten, die door moderne componisten worden ondernomenen liet de „radio fonische opera van Henk Badings „Orestes"horen. Een interessant be sluit van een belangwekkende cursus. De gehele cursus stond onder auspi ciën van de inspecteur van het L.O. te Leiden. n T _11 "I Deze wedstriid begint om 1 ui Meer dan honderd melkhandelaren uit Leiden, de Bollenstreek, Voor schoten, Leidschendam, Den Haag, Oegstgeest en Leiderdorp waren op uitnodiging van een voorlopige com missie in „Gulden Vlies" bijeen, onder voorzitterschap van de heer H. Hoo- genboom uit Lisse. Deze commissie is er in geslaagd, met de heren L. Th. Menken uit Oegstgeest en Th. L. Heemskerk uit Noordwijkerhout een overeenkomst af te sluiten, waarbij de aandelen van de N. V. De Landbouw voor vijftig procent door de melkhandelaren aan gekocht kunnen worden. Dit is voor de melkhandel een ge ruststelling daar zij ook mede zeggen schap krijgt in het beleid en uitvoe ring van dit standaardisatiebedrijf. Daar de voorlopige commissie na het afsluiten van het contract hun werk als beëindigd zag, werd er een nieuw definitief bestuur gekozen. Verhoeff en N. G. Uittenbogaard; Franciscus Antonius Johannes zn van F. J. Jekkers en C. A. C. Bakker; Marijtje Adriana dr van J. Romijn en G. v. 't Wout. Francina Wilhelmina dr van P. Timmers en D. van den Oever; Cornelis Johannes Maria zn van J. K. H. Berkhout en M. E. J. Weijers; Regina dr van J. J. Buquet en C. Pracht; Vincentius Jacobus zn van V. L. Pennings en A. Keijzer. George Maarten zn van P. A. Beer en. D. Bresser; Johannes Cornelis zn van H. Boot en C. M. Pet; Jan zn van J. Rovers en L. Hoogendoorn. Overleden: L. Krausz, wednr 63 jr. J. C. M. v. d. Voort dr 3 mnd.; F. A. Merm, man 53 jr. BOCHT TE KORT. Een 4i2-jarige bromfietser A. K., wonend in een woonschip aan de Sbhelpenkade draaide gistermorgen van de Witte Singel de Vreewijkbrug op. Hij nam de bocht te kort, waar door hij op onzachte wijze in aanra king kwam het het portier van een personenauto. Hij bleef met zijn arm de deurknop haken. Knop en richtingaanwijzer werden afgerukt. De deurknop moest in het Academisch Ziekenhuis uit de arm verwijderd worden. Spelend op de rijweg. Het 9-jarige meisje M. A. M. Le- feiber speelde gistermiddag op het Galgewater. Zij liep onverwachts achter een geparkeerde auto om de rijweg op en raakte een fiets, die be reden werd door twee jongens. Het meisje viel en brak het linker-on- derbeen. Met de E.H.D. werd zij naar het Academisch Ziekenhuis overge bracht. Bevorderd. Aan de economische hogeschool te Rotterdam werd bevorderd tto ac countant de heer W. Roodenburg" te Leiden. „Rembrandt als leermeester". De Rembrandt-tentoonstelling in „De Lakenhal" heeft tot op heden 4060 bezoekers getrokken. St. Christoffel. De leden van St. Christoffel worden zondagmorgen oan 9 uur in de St. Lodewijkskerk verwacht in de H. Mis, die wordt opgedragen voor de ex- voorzitter, de heer Conijn. ALPHEN AAN DEN RIJN AUTO SLOEG OVER DE KOP. Op de Kortsteekterweg te Alphen aan den Rijn sloeg vrijdagmorgen vroeg omstreeks 7 uur een auto, be stuurd door de heer G. de W. bij het nemen van een bocht enkele malen over de kop en kantelde tenslotte rechts in de berm van de weg. De be stuurder liep geen verwondingen op. Het gebeurde toen de autobestuur der in de bocht een bromfietser ont moette, de heer A. C., die over de linkerkant van de rijweg de bocht door kwam, suizen. De automobilist trachtte hem te ontwijken, waarin hij ook slaagde, doch met het voormeld gevolg. De bromfietser was aanvan kelijk doorgereden omdat hij, naar hij beweerde van het ongeval niets had bemerkt. De auto werd zwaar bescha- digd. BODEGRAVEN HENGELWEDSTRIJD. In plaats van op karpers te vissen werd, door de leden van de Bode- graafse hengelkluib nu eens een wed strijd gehouden op witvis, en wel in de Goudse Vaart over de spoorlijn. De vereniging had zelf een wissel beker beschikbaar gesteld, die in han den kwam van de heer G. v. Dijk, die 5 vissen ving met een totale lengte van 165 om.; de grootste was 25J^ cm. De eerste plaats was voor de heer Pouw, die 8 vissen buit maakte met een totale lengte van 138 cm. Het aantal deelnemers bedroeg 16. Tocht Ouden van Dagen. Hoe wel het weer niet zo zacht was, is de reis voor de ouden van dagen toch goed verlopen. Het was de 10e keer. Daarom had het bestuur er een extra lange tocht van gemaakt. Naar Apel doorn ging de reis met 340 bejaarden in 72 wagens. Via de Domstad en de Veluwe ging het op de Julianatoren aan, waar men twee uren verbleef in de befaamde speeltuin. Voor de warme maaltijd werd naar Renkum gereden, waar men in de stromende regen bij hotel Rijnzidht arriveerde, waar ook burgemeester Croles en zijn eohtge- note het gezelschap kwamen verras sen. Tijdens de maaltijd werd een schilderij bij topfbod verkocht, het geen 60 in de pot bracht voor vol gend jaar. Namens de bejaarden spra ken de heren Boogaard en Kalkman woorden van dank, terwijl de voor zitter v. Bunningen zijn waardering uitsprak voor de organisatoren, het Roode Kruis en de motorordonnan- ces. Om half acht ging het via de Grebbeberg huis toe waar het muziek korps voor een feestelijke intocht zorgde. De medische dienst voor het ko mende weekeinde zal worden waar genomen door dr. D. R'agay, Noord- straat, tel. 2036 en zuster Conradi, Brugstraat 6, tel. 20>23. BOSKOOP Door het bestuur van de Federa tie van Boskoopse Middenstandsver enigingen is een enquête ingesteld bij de winkeliers over dé vraag, of zij een zgn. verplichte halvedagsluiting en vakantiesluiting zouden wensen. Aan de hand van de uitslag van dit onderzoek heeft het bestuur der Fe deratie zich thans tot het gemeente bestuur gewend, om een regeling voor deze beide onderwerpen vast te stellen. Het is nameijk gebleken, dat in de meeste branches het me rendeel der bedrijfsgenoten zowel voor de halvedagsluiting als voor de vakantiesluiting gevoelt. Voor enkele groepen van winkels wordt de ver plichte sluiting om de een of andere reden niet op prijs gesteld. Met na me is dit onder meer het geval ten aanzien van de bakkerswinkels, de slijterijen, en de bloemenwinkels. Het bestuur der federatie was aan vankelijk van mening, dat het me rendeel der slagers wel een dergelij ke sluiting zou wensen. De enquête heeft echter uitgewezen, dat slechts 6 van de 13 slagers er voor voelen. Bij de parlementaire behandeling der wet kwam tot uiting, dat het niet de bedoeling zou zijn een halvedag sluiting en een vakantiesluiting voor te schrijven voor een bedrijfstak wanneer zulks niet werd verlangd. Deze wedstrijd begint om HIEUWE-WETERING Reis ouden van dagen. Donder dag hebben de bejaarden met veel genoegen en vreugde hun jaarlijkse uitgaansdag gehad. Het organiserend comité had weer een prachtige reis uitgestippeld, tijdens welke het de bejaarden aan niets heeft ontbroken. Om 8 uur 's morgens werd 't vertrek sein gegeven en ging het via Leiden, Wassenaar en Den Haag, naar Sche- veningen. Na gereden te hebben langs de boulevard ging het weer verder naar de eerste pleisterplaats in Rot terdam. Hier werd een verversing ge bruikt, waarna een rondvaart volgde door de havens. Met de prachtige salonboot maakten de bejaarden een onvergetelijke tocht. De reis ging daarna verder naar Haastrecht, waar allereerst de lunch werd gebruikt. Vervolgens via Montfoort, Vreeswijk, IJsselstein, Jutphaas etc. naar de Pyramide van Austerlitz. Hier wer den enkele zeer gezellige uurtjes doorgebracht. Over Utrecht werd hierna de terugreis gemaakt, waarna men op de afgesproken tijd, te half acht precies, weer Nieuws Wetering binnenreed. Hier stond de muziek vereniging „Door Gunst Verkregen" opgesteld voor 'n luisterrijke intocht. Tot besluit van deze dag kwamen de bejaarden bijeen in het cultureel centrum. Na eerst nog wat gezellig rwn ^refla^o^nlS —K*** te hebbe-Topde juister voor met de wens van de muz,ek van ■D G'V' werd de daB meerderheid der slagers rekening te houden en ook de branches die in haar geheel geen regeling terzake op prijs stellen buiten beschouwing te laten. In de textielbranche is men wel unaniem voor een verplichte halve dagsluiting maar niet voor een ver plichte vakantiesluiting. Rekening houdend met de wensen en de be zwaren is nu een tweetal verorde ningen op de winkelsluiting ontwor pen. Worden deze aangenomen dan zullen in het vervolg de textielwin kels gesloten zijn op maandagmor gen, de kappers en drogisterijen op dinsdagmiddag en de overige winkels op woensdagmiddag. Uitgezonderd hiervan zijn dan: een winkel, waar in uitsluitend of in hoofdzaak brood en banketbakkerswaren plegen te worden verkocht; een slagerswinkel; een slijterij; een bloemenwinkel; een winkel waarin uitsluitend of in hoofdzaak fotografische artikelen plegen te worden verkocht en een muziekinstrumentenzaak. De ver plichte vakantiesluiting van 6 opeen volgende werkdagen tussen 1 juni en. 1 oktober geldt voor: een -kruide nierswinkel, een tabakswinkel en enige andere winkels. Hiervan zijn dan weer uitgezonderd de textiel winkels, en de reeds hierbovenge- noemde winkels. Oliestookapparatuur voor de gas fabriek. De schaarste aan perso neel, welke zich bij de gasfabriek, in het bijzonder bij de'stokerij voordoet van de stokers moeten veel te lan ge werktijden worden gevergd om de gasproduktie niet te laten stagneren heeft doen omzien naar middelen om hierin te voorzien. De aandacht werd gevestigd op een nieuw sys teem voor verwaming der ovens door middel van dikke stookolie. Bij dit systeem is een aanmerkelijke ar- beidsbeparing mogelijk. Het schoon maken der vuren en het z.g. opwer pen der vuren komt dan te verval len. Behalve de arbeidsbesparing van twee man personeel, zal het sto ken der ovens ook de meest onaan gename kanten verliezen. Ook uit financieël oogpunt bezien is het nieu we systeem aantrekkelijk, daar de cokesprijzen hoog liggen en meer cokes kan worden verkocht, daar voor de ondervuren geen cokes meer behoeft te worden gebruikt. De ge neratoren van de ovens blijven in- takt, zodat indien nodig kan worden teruggegrepen op de oude wijze van verwarming. Een voordeel is nog dat de apparaten ook met teer kunnen worden gestookt. De aanschaffingskosten bedragen per toestel 6660.waarbij komen de kosten van een olieverwarmings- set, pompjes, pyrometers, manome ters enz. van 1650.te,samen dus ongeveer 8310.Volstaan kan worden met drie toestellen voor drie ovens zodat voor die aanschaffing eeh crediet nodig is van rond 25000 Met het oog op de steeds voortgaan de concentratie van de gasproduktie is het gewenst de afschrijvingster mijn op 4 jaren te stellen. Wanneer de raad het gevraagde krediet toe staat kan nog vóór de komende win ter van de nieuwe installatie gebruik worden gemaakt. HAZERSWOÜDE (H R Gisteren slaagde voor het politie- diploma A te 's Gravenhage de heer L. Th. van Mil. DE KWAKEL Handbal. Zondag speelt het le dameselftal van KDO op eigen tér- rein tegen NSV 2, aanvang 12 uur. KDO. De A-junioren spelen zon- muziek van „D.G.V." wei'd de dag met een diner besloten. Namens de bejaarden sprak dr. v. d. Bijl een welgemeend dankwoord tot het comité. Radio-cabaretavond. Zoals gis teren in een advertentie in ons blad is vermeld, zal er zondagavond in de plaatselijke veilinghallen te genieten zijn van een uitzonderlijke radio cabaretavond. Het K.R.O. orkest „De boertjes van buuten" zullen deze avond verzorgen. Een prachtig show programma in een humoristische om lijsting. De baten komen ten goede aan het jubileum-cadeau voor de parochiekerk „St. Petrus Banden" nl. een nieuwe verlichting in de kerk. Te Utrecht behaalde mej. C. F. I. v. d. Meer (Zuid Einde 8) het diplo ma Med. Ged. Chiropodiste. W0UBRUGGE De heer A. N. Lieverse behaalde te Arnhem het diploma Scheepsteke- naar P.B.N.A. Geb.: Jacoba Dora, d. v. C. P. Wal raven en J. Haring; Gerard z. v. C. Metselaar en W. Reingoud; Jacobus George Maria, z. v. J. W. Elsgeest en W. J. van der Ploeg; Cornelia, d. v. H. Kinkel en C. Vergunst; Gerard, z. v. J. Windhorst en G. v. Arkel; Cor nelia A. M., d. v. J. A. Markx en G. G. E. Voortman. Getr.: Hendrik Stoof, 60 jr. en Jo hanna Smits, 35 jr.; Simon v. Leijden, 26 jr. én Helena C. G. Zonneveld, 28 jr.; Gerrit Broer, 30 jr. en Janna Schijf, 28 jaar. OLYMPISCHE SPELEN KONINKLIJK BEZOEK AAN OLYMPISCHE DAG. Naar het Nederlandsch Olympisch Comité mededeelt ligt het in de be doeling van H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard, vergezeld van de prinsessen Irene en Margriet, mor gen een bezoek te brengen aan de Olympische Dag, welke in het stadion te Amsterdam wordt gehouden. Marktberichten LEEUWARDEN, 22 juni. Kaas. Notering Goudse kaas volvet 1.94— 1.95; Edammer 40 plus 1.741.75; broodkaas 40 plus 1.76—1.78. De stemming op de markt was goed. KATWIJK a. d. RIJN, 22 juni GroenteBospeen 3648, Waspeen A 4364; waspeen B 6567; sla 2.50 7.50; bloemkool I 5964; idem II 3638; idem III 1820; prinsesse- bonen 145—191; snijbonen 129—131; idem stek 106—108; tuinbonen 51— 53; bonenkruid 3.106; andijvie 712 rabarber 7.30—8.60; radijs 5.60—8.10; boskroten 8—17; bosuien 3.704.80; sjalotten 12—19; uien 16—18; kom kommers 28—31; tomaten A 115—122 tomten C 103105; peterselie 4.60 5.20; krulpeterselie 910; selderie 2.804.60; postelein 3436; spinazie 2021; aardbeien per 200 gr. 7482; vroege aardappelen, gote 2325; id. drielingen 21—22; idem kriel 20—21. VINKEVEEN, 22 juni. Groente. Andijvie 15—24 ct p. kg.; groene kool 1827; kassnij bonen 144160; peulen 69112; doppers 7034; stambonen 182192; tuinbonen 5459; postelein 2940; rabarber 1315; spinazie All 3032; spitskool 2131; tomaten A en B 124130; tomaten II 86120; bloemkool 3083 ct. per stuk; kom kommers 2255; sla 2H6; bospeen 4655 ct. per bos; kroten 1718; pe terselie 28; selderij 1215; aard beien 119137 ct p. pond. IN EEN DAG KLAAR. Dc zaak die zo vlot aflevert. APOTHEKERSDIJK 27, Telefoon 20308. Mevr. Walènkamp, Dorps straat 45, Warmond, vraagt per 1 aug. boven 20 jaar voor dag of dag en nacht. Meerdere hulp aanwezig. Telefoon K1711-220. Opleiding Perquin-Rotteveel PLANTSOEN 53 TELEFOON 24753 BEGIN JULI vangt een aan voor hen, die de studie voor M.B.A. heb ben voltooid (diploma niet vereist). Prospectus zenden wij u gaarne toe. Th. H. Perquin, Leraar Boekhouden M.O. Bericht van inzet Vrijdag 29 juni 1956 7 uur n.m. in het Notarishuis te Leiden afslag der n.v. per celen te Leiden in bod ge steld a.v.: Apothekersdijk 23: 9.400,Lange Mare 56: 4.300,Oranjegracht 62/62a: 5.800,Oranje gracht 64/64a: 6.400, Rembrandtstr. 18: ƒ1.200, Waardgracht 35: 1.120, 2e Gortestr. 36: 750,—. Nts. W. S. JONGSMA. Rapenburg 31. TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt 1.50. uitsluitend tegen contante betaling.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2