K WAU ÏÏA In sommige Horeca-bedrijven moeilijkheden rond 3°/0-ineens Het woningprobleem der militairen Spaarsysteem moet eigen woningbezit bevorderen Worden de prijzen van het rundvlees lager Metselwedstrijd om de zilveren troffel 22 miljoen kroppen sla werden doorgedraaid Officier weigert puin op weg aan te brengen In 20 jaar moet de agrarische bevolking met honderdduizend man verminderen Arbeidsproductiviteit moet worden opgevoerd Vakbonden teleurgesteld Den Haag zorgt voor eigen leraren Wederom werd bus, bestemd voor schoolreisje, in beslag genomen VRIJDAG 22 JUNI 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Nagenoeg de gehele dag heeft het congres te Deventer van „St. Marti- nus", de Ned. Kath. vereniging van militaire ambtenaren, zich bezigge houden met het voor de militairen, die zo veelvuldig worden overgeplaatst, zo netelige woningprobleem. Zo be sprak de heer A L. van Bedaf de nood der ongehuwde militairen. Spreker betoogde, dat het niet tot de uitzonderingen behoort, als op een kazernekamer van vier bij zes meter, waarin slechts een wastafel staat, vier onder-officieren worden gelegerd. Spreker zocht de oplossing der woningmoeilijkheden in een spaar systeem om daardoor de woningbouw voor de betrokken militairen te be vorderen. Daarnaast zou spreker gaarne zien, dat de gehuwde beroeps- miltair gescheiden van zijn ongehuw de collega's worden gelegerd, en dat voor de gehuwde militair een later uur van binnenkomst in de kazerne wordt toegestaan. De heer J. H. H. Jansen gaf ter overdenking de mo gelijkheid, dat het ministerie van oorlog zelf de bouw van woningen ter Ihand zal nemen. De heer E. H. Duijten uit Rotterdam verklaarde, dat de beroepsmilitair er Toen enige tijd ge.leden het consu mentencontactorgaan in een brief aan het produktschap voor vee en vlees aandrong op maatregelen tegen de hoge prijzen, o.a. door stopzetting van de uitvoer, antwoordde het pro- dukschap met de voorspelling dat er in de maand juni 'n kentering in de prijzen zou zijn waar te nemen. Sinds de afgelopen week ziet het er naar uit, dat deze voorspelling be waarheid zal worden. Dit is af te leiden uit de marktberichten, van de afgelopen dagen, waarin een grotere aanvoer van slachtvee wordt gemeld. Te Rotterdam was de tendenz van dalende prijzen sedert vorige week maandag waar te nemen. Sedertdien kon een daling van ongeveer tien cent per kilogram geslacht gewicht worden geconstateerd. Andere vleesmarkten in ons land als te Den Bosch en Groningen heb ben eveneens een daling te zien ge geven. Sterke stijging. Dat de vleesprijzen overigens fors gestegen zijn, ontkent het produkt schap geenzins. Uit cijfers van het centraal bureau voor de statistiek ■blijkt dat een kilo biefstuk in april 1956, 98 cent duurder was dan in '54, doorregen lappen veertig cent en ge hakt en poulet 16 cent per kilogram. Vergeleken met april zijn deze ver schillen respectievelijk 77 cent, 39 cent en 13 cent per kilogram. De prijsverhoging dateert dus goed deels uit de periode na april 1955. Motor uit de bocht: politieman gedood Gistermorgen vroeg is 'n motor met zijspan van de Haagse politie, die deel zou nemen aan de zoge naamde „Brabant-rit", tussen Rot terdam en Dordrecht uit de bocht gevlogen en tegen de afrastering te recht gekomen. De 44-jarige hoofdagent G. H. J. B., die in de zijspan was gezeten, werd er uitgeslingerd en was op slag dood. De berijder van de motor, de 32-jarige hoofdagent J. B. liep een lichte shock op. De hoofdcommissaris van politie, de heer J. H. A. K. Gual- thérie van Weezei, heeft na het onge val besloten de ploeg van de Haagse politie niet aan de „Brabant-rit" te laten deelnemen. KINDERVERLAMMING IN RIJSWIJK. Naar aanleiding van een geval van kinderverlamming dat zich op de tweede nutskleuterschool te Rijswijk (ZJH.) heeft voorgedaan, zijn de beide nutskleutersdholen in deze gemeente gesloten. Deze voorzorgsmaatregel is door het schoolbestuur genomen, om dat het patiëntje contact met enkele vriendjes gehad zou kunnen hebben. Maandag a.s. zullen de lessen echter weer normaal hervat worden. Op de andere sdholen is alleen de zorg voor de hygiene verscherpt en wordt 't met de gymnastieklessen iets kalmer aan gedaan. terzake van het woningvraagstuk be kaaid afkomt in vergelijking met de werknemer in het vrye bedrijf. Hij verwees daarvoor naar de ellende van het leven buiten gezinsverband. Geef de gehuwde militair althans 'n mens waardig verblijf, zei hij. De meeste misère schreef spreker toe aan de veelvuldige overplaatsingen, waarvan vele zijn te voorkomen. Bouwfonds. De bondsvoorzitter pleitte het stichten van een bouwfonds, waarin als deelnemers worden toegelaten de beroepsmilitairen, die een verbinte nis voor onbepaalde tijd hebben ge sloten. Daarbij gaf hij aanwijzingen voor het werk van een te stichten bouwbureau. Wat de spaarfondsen aangaat meent spreker, dat de over heid elke inlage met een gelijk be drag zou dienen te verdubbelen. 9, 10 en 11 Juli in Rotterdam Het in 1953 genomen initiatief van „De Nederlandse Baksteenindustrie" om een wedstrijd in metselen met bakstenen te organiseren voor leer lingen van de lagere technische scho len is in de jaren uitgegroeid tot een traditie en ook dit jaar zullen weer verschillende technische scholen, waar het vak metselen onderwezen wordt, in een landelijke kamp om de „zilveren Troffel" en verscheidene geldprijzen strijden. Het evenement zal dit jaar in Rotterdam plaatsvin den op 9, 10 en 11 juli a.s. De deelnemers zullen in die dagen gastvrijheid genieten in „De Tem pel" en naast het metselend program ma is ook voor de nodige ontspan ning gezorgd. Aan de wedstrijden wordt in school verband deelgenomen en de deelne mers ontvangen naast gratis verzor ging ook nog een klein zakgeld. VERGADERING ST. MARTIN US Na de rede van de voorzitter van de Nederlandse katholieke vereni ging van militaire ambtenaren „St. Martinus", de heer L. Nihot, in de gisteren te Deventer gehouden 47ste algemene vergadering van deze ver eniging zijn onder meer verschillende voorstellen behandeld. In bespreking kwam een voorstel van de afdeling Den Haag, dat bij de overheid zal worden bewerkstel ligd, dat twee leden van de bestuurs raad der vereniging worden vrijge steld van militaire diensten en wor den tewerkgesteld in Den Haag, om daar werkzaamheden te verrichten ten dienste var de commissie voor het georganiseerd overleg en betref fende de materiële- en rechtstoe stand van militairen beneden de rang van tweede luitenant. Aangenomen werd een voorstel- Breda, dat getracht zal worden de regeling, waarbij aan nagelaten be trekkingen van overleden beroepsmi litairen zes weken wedde wordt uit gekeerd, tot dertien weken te doen uitbreiden. Naar aanleiding van een voorstel- Utrecht zal het hoofdbestuur betere bezoldiging bevorderen van rij-in- structeurs, die zich geregeld met leer lingen-chauffeurs op de openbare weg bevinden in militaire voertuigen voor instructie. Op voorstel van de afde ling Bergen op Zoom zal worden ge ijverd voor de invoering van de al gemene groetplicht voor alle militai ren, behorende tot de land-, lucht- en zeestrijdkrachten. Op voorstel van de afdeling Dor drecht zal gevraagd worden om aparte slaapkamertjes ten dienste van kader aan boord van vaartuigen van de vaartuigendienst, benevens om radiotoestellen op die vaartuigen. Als bestuursleden voor de sectie MILVA werden gekozen de dames jkvr. M. G. de van der Schueren en mej. E. H. van der Elzen. Dor drecht werd aangewezen als plaats voor de volgende vergadering in 1957. Drs. W. K. N. Schmelzer, lid van het hoofdbestuur van de KVP, heeft nog gesproken over de eenwording van Europa en de daaruit voort vloeiende en nog te verwachten ge volgen, ook voor ons land, in politiek en economische opzicht. De vergade ring wordt vandaag voortgezet. De grote doordraai van groenten op de Nederlandse veilingen is vrij wel ten einde. Dit verklaarde dr. ir. H. J. Mathot, voorzitter van het pro duktschap groenten en fruit. Onverkoopbaar bleken 22 miljoen kroppen en een half miljoen kilo gram sla, 4 miljoen kilogram spina zie, een half miljoen stuks bloem kool van middelmatige tot slechte kwaliteit, 2,5 kilogram spinazie en een vrij grote hoeveelheid rode kool. Over de oorzaken van deze onver- OVERLEDEN NA VAL VAN TIEN METER. In het ziekenhuis te Lochem is de 37-jarige opperman F. Hietbrink uit Lochem, die een val van tien meter gemaakt had, overleden. Bij het afbreken van een steiger bij een exportslachterij te Borculo viel hij op een dak van asbestplaten boven de smederij van het bedrijf. Een van de platen brak en H. kwam met zijn hoofd op de betonnen vloer in de smederij terecht. BRAMENOOGT MISLUKT. Er zullen dit jaar bijzonder weinig bramen te koop zijn op de Neder landse veilingen. De teelt blijkt prak tisch mislukt te zijn tengevolge van de strenge vorst in de afgelopen win ter. De belangrijkste bramencentra van ons land zijn Zaltbommel en Ka- pelle-Biezelinge. In Zaltbommel is de vorstschade het grootst. Daar zijn vele bramenpercelen gerooid en wat er overbleef is afgeknipt omdat de stengels dood waren. Daarom ver wacht men dit jaar dn Zaltbommel bijna geen bramen op de veiling. In Kapelle-Biezelinge is de siutatie iets gunstiger, omdat daar verschillende percelen goed waren afgedekt tegen de vorst. Toch zal ook daar de bra- menoogst niet groter zijn dan 10 tot 20 pet van normaal, dat wil zeggen dat men rekent op een aanvoer van hoogstens 50 ton. Voor vele kleinfruitkwekers is deze mislukking van de bramenoogst een grote teleurstelling want de bra menteelt hoort vooral in het kleine bedrijf thuis en het was een behoor lijke bron van inkomsten voor een grote groep kwekers. „Hand- en spandiensten" in Venray De officier van de. Kon. Landmacht uit Venray, die vorig jaar reeds ge protesteerd heeft tegen de hem opge legde belasting in natura: „de hand-, span- en trekdiensten", heeft ook dit jaar geweigerd te voldoen aan deze door de gemeente opgelegde belas- ting-in-natura. Aan de officier was op 18 juni op gedragen puin aan te brengen op een rijwielpad. Hij meende dat dit, even als het hem het vorig jaar opgedra gen werk, het egaliseren van een landweg en een fietspad met behulp van een schop, in strijd is met de waardigheid van zijn militaire ambt. Voorts meende hij dat de veiligheids voorschriften gegeven in de veilig heids- en arbeidswetgeving niet wer den nageleefd. De gemeente Venray beschouwt deze vorm van belasting-inning, in de volksmond genoemd: „piekenie- ren", als een traditie, die ook een nuttige zijde heeft, .want de gemeen te houdt zodoende reeds jaren het grote wegennet van Venray in goe de staat. Alle inwoners zijn verpicht een of meer dagen per jaar diensten te ver richten, die bestaan uit werken met een schop, of het vervoeren van ma terialen bestemd voor de verbetering van de wegen. De mogelijkheid tot afkoop wordt in de voorschriften opengelaten. wachte, zeer schadelijke doordraai is men niet geheel zeker. Er waren geen handelspolitieke redenen. Ook in België, welk land de grenzen voor onze sla en tomaten sloot, werden grote hoeveelheden sla als onver koopbaar vernietigd. Dr. Mathot achtte het mogelijk, dat de oorzaak van de doordraai ligt in het feit, dat door de late lente zeer veel produkten tegelijk aan de veiling kwamen. Gelukkig hebben de prijzen zich thans hersteld, zodat vrijwel doorlopend de produkten bo ven de minimumprijzen worden ver kocht. Ir. Kneppelhout te Wageningen: Tijdens de derde dag van de 21ste Nederlandse Landbouwweek te Wa geningen heeft ir. W. Kneppelhout, medewerker van het Landbouw Eco nomisch Instituut te Den Haag een voordracht gehouden over: „De agra rische werkgelegenheid in de toe> komst." onder invloed van de poli tiek van de volledige werkgelegen heid, trekken heden ten dage reeds veel arbeidskrachten uil de land bouw naar de industrie, aldus spreker Opmerkelijk is, dat deze vlucht uit de landbouw zich niet uitstrekt tot de zelfstandige ondernemers in de zandgebieden. Wil de landbouw ge lijke tred blijven houden met de in dustrie, dan is het noodzakelijk, dat de arbeidsproduktiviteit in de land bouw sterk verbeterd zal worden. De verhoging van deze arbeids produktiviteit kan men bereiken door vermeerdering van de produk- tie of door vermindering van 't aan tal arbeidskrachten, vervolgde spre ker. De mogelijkheden om de pro- duktie op te voeren door nieuwe ge wassen en cultuurtechnische verbe teringen mogen niet worden onder schat, maar volgens Ir. Kneppelhout, zalde vermindering van het aantal arbeidskrachten voor de verhoging van de arbeidsproduktiviteit in d( landbouw in Nederland veel effec tiever zijn. Rationalisatie, mechanisatie er extensivering zal een vermindering van het aantal arbeidskrachten kun nen geven, met name in de zeeklei en weidegebieden. Op de kleine be drijven in d© zandgebieden hebben rationalisatie en mechanisatie geen verhoging van de arbeidsproduktivi teit ten gevolgde, omdat op de gezins bedrijven het aantal arbeidskrachten niet beneden 'n bepaald minimum kan dalen. Het minimum aantal ar beidskrachten is één, nl. de boer zelf. Deze situatie heeft ondanks in tensieve bedrijfsvoering op de bedrij ven een wanverhouding tussen op pervlak aan cultuurgrond en het aantal arbeidskrachten tot gevolg, aldus ir. Kneppelhout. Berekeningen. Volgens berekeningen van het Landbouw Economisch Instistuut be. draagt het potentieel arbeidsover- schot alleen reeds op de bedrijven van 1 tot 10 ha. zandgrond in ons land 25.00 arbeidskrachten en in de rivierkleigebieden 7500. De oplossing Terwijl de ondernemersorganisa tie in het Horeca-bedrijf enige tijd geleden de beslissing nam om vóór 4 juni j.l. aan het Horeca-personeel de 3 pet. ineens over 1955 te betalen, namen de afdelingsbesturen van Den Haag en Utrecht afzonderlijke beslis singen, waarbij vastgesteld werd, dat alleen aan het personeel, dat op vast loon werkzaam is, de 3 pet. uitbe taald zou worden, hetgeen inhield, dat de kellners niet voor de uitke ring in aanmerking kwamen. Uiteraard heeft dit de nodige wrij ving veroorzaakt. In onderling over leg tussen personeel en directie he,b- Curatoren-college T.H. te Eindhoven Bij K.B. zijn, met ingang van 23 juni 1956, benoemd tot leden van het college van curatoren van de Tech nische Hogeschool te Eindhoven dr. ir. F. W. van Berckel, hoofdingenieur der staatsmijnen te Geleen; ir. W. H. Boom, directeur van de N.V. G. Dik kers en Co., te Boekelo; mr. H. L. 's Jacob te Voorburg; mr. H. A. M. T. Kolfschoten, burgemeester der ge meente Eindhoven; ir. Th. P. Tromp, lid van de raad van bestuur van de N.V. Philips gloeilampenfabrieken te Eindhoven; prof. dr. J. E. de Quay, commissaris der Koningin in de pro vincie Noord-Brabant te 's-Hertogen- bosch. Prof. De Quay is tevens tot voor zitter van het college benoemd. Zo lang nog niét in het amibt van secre taris van de technische hogeschool te Eindhoven is voorzien, wordt drs, H. M. Wijffels met de waarneming van het secretariaat belast. Mgr. GOOSSENS NEEMT ONTSLAG Mgr. prof. dr Th. Goossens uit Til burg, heeft besloten om zich met in gang van 1 juli aanstaande terug te trekken als rector van de R.K. Leer gangen en als beheerder van de Ka tholieke Economische Hogeschool te Tilburg. Deze functie heeft hij ruim 30 jaar vervuld. Mgr Goossens zal zich na 1 juli in Den Bosch vestigen. ben verschillende bedrijven in de be treffende districten toen besloten om de 3 pet. toch aan de kellners uit te betalen, hetgeen natuurlijk de onte vredenheid in de andere bedrijven deed toenemen. De drie erkende vakbonden hebben thans een circulaire aan haar leden gezonden, waarin zij worden geadvi seerd alsnog aan hun directies de uit kering te vragen. Wordt deze dan nog geweigerd, dan moet men de vakbonden waarschu wen. In de circulaire wordt tevens uitdrukking gegeven aan de teleur stelling, dat sommige werkgevers het landelijk advies naast zich neerge legd hebben. De bonden zeggen voor de gevolgen niet in te kunnen staan, A Om althans in hun eigen stad het tekort aan leraren bij het middelbaar- en gymnasiaal onderwijs zoveel mo gelijk tegen te gaan, stellen B. en W. van Den Haag de gemeenteraad voor om een eigen opleidingsinstituut voor middelbare akten te stichten en fi nanciële steun te geven aan studen ten er van. Voor taal, letterkunde en geschiedenis bestaat reeds een school. Voor exacte vakken en aardrijkskun. de is nog geen opleiding. B. en W. zouden daarom per 1 september met een opleiding hiervoor willen star ten. Verwacht wordt, dat de voorgestel de financiële regeling die onder andere bestaat uit een renteloos voor schot van 1250 gulden per jaar stimulerend zal werken. De leerlin gen binden zich daardoor wel een aantal jaren aan de gemeente Den Haag. Door gebrek aan ruimte zullen de lessen voor het overgrote deel in de avonduren moeten worden gege ven. Docenten zijn gezocht in de kringen van hoogleraren uit Amster dam Delft en Leiden. Zo mogelijk zal de opleiding ook toegankelijk zijn voor H.B.S.-ers en gymnasiasten, die het niet in de eer ste plaats gaat om het toekomstige reraarschap. Ook kunnen leerlingen de opleiding volgen, die hun einddi ploma niet aan een Haagse school hebben behaald. Zij moeten dan ech ter normaal schoolgeld betalen. Met het ministerie van Onderwijs is reeds contact gezocht en van deze kant wordt op steun gerekend. moet worden gezocht in de bedrijfs- groottesanering. Hiervoor zijn drie wegen aan te wijzen, zeide spreker, verkleining van de grote bedrijven, het dienstbaar maken van de IJssel- meerpolders aan de sanering van het oude land en ten derde opheffing van bedrijven en stimulering van de afvloeiing. Verkleining van grote bedrijven ten behoeve van uitbreiding van kleine bedrijven zal op vele moeilijk heden van politieke en juridische aard stuiten. De mate waarin de IJs- selmeerpolders zullen kunnen bij dragen tot de bedrij fsgrootte-sane- ring wordt thans onderzocht door de staatscommissie Hofstee. Een defini tieve oplossing zal hierin naar de me ning van ir. Kneppelhout niet tevoor- schijnkomen, omdat men, om een re delijk bedrijfsgrootte-gemiddelde te krijgen, over veel meer grond zou moeten beschikken dan aan nieuw land vrij komt. Deze wijze van sa nering zal wel de bevolkingsdruk doen afnemen na verloop van vele jaren, doch het kwaad, dat de bevol kingsdruk heeft doen ontstaan wordt er niet mede uitgewist, meende spre ker. Argumenten. Als direct werkende factor blijft over de opheffing van de bedrijven en stimulering van afvloeiing. Het is van betekenis om te bepalen, hoe veel landarbeiders, boeren en boe renzonen de landbouw zullen moe ten verlaten. Indien men aanneemt, vervolgde spreker, dat de arbeids produktiviteit in de komende jaren met anderhalf procent per jaar zal stijgen maar dat een half procent hiervan veroorzaakt wordt door stij ging van de productie per ha, dan zal de agrarische bevolking met één pro cent per jaar moeten afnemen. De agrarische beroepsbevolking bedraagt dan een half millioen mannen. In de eerstvolgende 20 jaar zou «ïus deze beroepsbevolking moeten verminde ren met honderdduizend man, aldus ir. Kneppelhout, ongeacht het poten tiële arbeidsoverschot, dat reeds nu bestaat. NED. AMBASSADEUR IN BELGIë VRAAGT ONTSLAG. De Nederlandse ambassadeur in België, mr. B. Ph. baron van Ha- rinxsma thoe Slooten, heeft aan de Koningin ontslag gevraagd uit zijn functie. Tegen het einde van dat jaar zou hij zich, enige jaren voor de leef tijdsgrens, terugtrekken op zijn land goed te Beesterzwaag in Friesland, waar hij ook alle vakanties door brengt. NEDERLANDSE KAMERLEDEN NAAR NEDERLAND Enige Nederlandse leden van het parlement der Europese gemeen schap voor kolen en staal zijn giste ren op ,verzoek van hun partijleiders onverwachts naar Nederland terug gekeerd, hoewel de zitting van het parlement nog niet geëindigd is. Tot hen behoren de heer Korthals van de V.V.D. en dr. Marga Klompé van de K.V.P. Het vertrek wordt in verband ge bracht met de politieke consultaties die thans in Nederland gaande zijn met betrekking tot de kabinetsfor matie. Maniakken spelen met mensenlevens Voor enkele guldens voordeel Enkele onverantwoordelijke lieden in Arnhem brengen momenteel voor enkele guldens voordeel het leven van weggebruikers in ernstig gevaar, door in de nacht de putdeksels in de rijweg te stelen, waardoor uiteraard zeer groot gevaar voor ernstige on gelukken ontstaat. Op de Apeldoornseweg ontdekte de politie enkele dagen geleden, dat verscheidene putdeksels in het weg dek verdwenen waren en het laat zich indenken, dat een snelrijdende auto, die met zijn wiel in zo'n put te recht komt, een gevaarlijke buite ling kan maken. De gestolen putdeksels worden ken nelijk stuggehakt en dan voor oud ijzer verko 'ht. Tot nu toe zijn er nog geen onge lukken gebeurd en de politie van Arnhem speurt naar deze onverant woordelijke misdadigers om hen on schadelijk te maken, voordat hun be drijf ernstige gevolgen zal hebben. CHOCOLADE vanouds beroemd vanouds bemind (Advertentie). TWEE DODEN BIJ VERKEERSONGELUK IN NOORDOOSTPOLDER Bij een botsing tussen een motor en een vrachtauto in de Noordoost polder zijn gisteravond de 42-jarige landarbeider R. W. en zijn 32-jarige echtgenote A. W.-B. uit Nagele om het leven gekomen. Het echtpaar kwam met zijn driejarig dochtertje per motor van vakantie terug. In de polder is de heer W. met een voor hem van rechts komende vrachtauto in botsing gekomen. Het dochtertje is ernstig gewond. Het echtpaar laat voorts nog drie kinderen uit het eerste huwelijk van de heer W. ach ter. DODELIJK ONGEVAL OP VERKEERSWEG NR. 1 De rijksweg nr. 1 Amsterdam- GooiAmersfoort heeft gisterochtend weer een slachtoffer geëist. Omstreeks kwart voor negen reed de 53-jarige gepensioneerde A. C. Krijgsman van Spangenberg uit Bussum met zijn verschillende sociale wetten. fiets op de Ceintuurbaan te Bussum. Hij wilde de rijksweg oversteken om naar de Crailose bossen te gaan, maar lette aldus de politie blijkbaar niet voldoende op het verkeer op de rijksweg. Een uit de richting ko mende automobilist kon de man niet meer ontwijken, ondanks sterk rem men waardoor de auto op de linker helft van de weg kwam, de wiel rijder werd nog juist geraakt door een kruk van het portier. In ernstige toestand werd de man naar het diaco- nessenziekenhuis te Naarden over gebracht, waar hij in de loop van de ochtend is overleden. OVERLEG IN BOUWBEDRIJF In Den Haag zijn gistermiddag be sprekingen begonnen tussen de mi nisters Suurhoff, Zijlstra en Witte en vertegenwoordigers der werkgevers- en werknemersorganisaties in het bouwbedrijf. Onderwerpen van ge sprek zijn o.m. de sécundaire arbeids voorwaarden en de uitvoering van Verkeerspolitie zorgde voor betere Voor deTlweede maal in een week heeft de verkeerspolitie spelbreker moeten zijn bij een schoolreisje en moesten tientallen kinderen, die vol verwachting hun plaatsen ingenomen hadden, weer uit de bus stappen om te voorkomen, dat zij mogelijk het schoolreisje in een ziekenhuis zou den beëindigen De bus, die gisteren door de Rot terdamse verkeerspolitie in beslag genomen werd, had om te beginnen zijn uiterlijk niet mee, maar deze schijn bleek ook werkelijkheid te zijn, toen de politie een onderzoek instelde en tot'de ontdekking kwam, dat de achteras van de bus verkeerd gemonteerd was en dat verschillende veerbladen gebroken waren. De andere gebreken, die eveneens geconstateerd werden, maakten het volledig duidelijk, waarom het keu ringsbewijs van de bus verlopen was en men maar geen nieuw aange vraagd had. Dubbele dienst. Een kort onderzoek bracht aan het licht, dat de auto in de morgenuren fabrieksarbeiders vervoerde en door den dag schoolreisjes verzorgde, zo dat men er een dubbele dagproductie mee haalde. De organisator van het schoolreis je had bij een bona-fide firma een bus besteld. Daar dit bedrijf overbe last was, gaf het de opdracht door aan een reisbureau, dat de post weer doorgaf aan een Brabants autobe drijf. Dit bedrijf, waarvan de bus af komstig was, heeft geen al te beste reputatie, hetgeen de toestand van de bus duidelijk maakte. Diep teleurgesteld moesten de kin deren, die reeds in de bus hadden plaatsgenomen, uitstappen, maar de verkeerspolitie, begaan met hun lot, bezette een kwartiertje de telefoon met als resultaat, dat er binnen het half uur een gloednieuwe reiswagen kwam voorrijden, die de stemming met een slag tot de hoogste hoogten opvoerde. EREVOORZITTER KRING BLOEMISTENWINKELIERS OVERLEDEN Op 71-jarige leeftijd is in Amster dam overleden de heer C. Thim, jarenlang voorzitter van de kring bloemisten-winkeliers van de vereni ging „De Nederlandse Bloemisterij". Hij was in 1927 een der oprichters van de Europese Fleurop-organisatie; tot 1955 was hij bestuurslid van deze Fleurop. Toen deze organisatie in 1946 een wijder internationaal karakter- kreeg, de Interflora, was hij enkele jaren voorzitter. De heer Thim verzorgde tal van bloemversieringen tijdens bezoeken die H. M. de Koningin aan het buiten land bracht (Amerika, Noorwegen, Engeland en Luxemburg). In de na-oorlogse periode was hij ook voorzitter van de vakgroep de tailhandel bloemen en planten.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6