Noordwijk biedt badgasten zeer veel attracties Prinselijke belangstelling voor het legermuseum Scherp Aanbesteding verlwerkeii. grond- en rioleringswerkei; Maar kijk eens naar boven VRIJDAG 22 JUNI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Plechtigheid in Indische zaal Via het geheel nieuw viaduct, dat dezer dagen gereed is gekomen, ar riveerde vanmorgen om half twaalf prins Bernhard bij het legermuseum aan de Pesthuislaan te Leiden. Hij werd welkom geheten aan de ingang van de Indische zaal, waar sinds kwart voor elf een heropenings plechtigheid van het legermuseum plaats vond. Bij deze plechtigheid waren o.m. aanwezig, ir. C. Staf, minister van oorlog, generaal B. R. P. F. Hassel- rnan, chef van de generale staf, mr. J. Klaasesz, commissaris van de ko ningin in Zuid Holland, mr. J. A. Jonkman, voorzitter van de Eerste Kamer, mr. L. G. Kortenhorst, voor zitter van def Tweede Kamer, mr H. J. Kruis, generaal b.d., jhr. W. Roëll, generaal b.d., militaire attaché's van Canada, de Sowjet-Unie en Indonesië de burgemeester van Leiden, jhr. mr F. H. van Kinschot en de commissa ris van politie, J. Dreeuws. Dankwoord. De voorzitter van het bestuur van het Legermuseum, luitenant gene raal b.d. M. R. H. Calmeyer heette de aanwezigen welkom, en bracht dank aan prinses Wilhelmina, die voorwerpen uit het koninklijk bezit aan het museum heeft afgestaan, aan de ministers van oorlog en fi nanciën, die aan de ontwikkeling van het museum hebben meege werkt, en aan de burgemeester en wethouders van Leiden, die er voor gezorgd hebben dat de verkeersob stakels bij het viaduct, die het mu seum als „doornroosje deden insla pen", verwijderd werden. Na hem sprak de directeur van het leger- en wapenmuseum, de kolonel b.d. C. A. Hartmans over de ontwik keling en uitbreiding van het mu seum. Onderscheidingen. De minister van oorlog, ir C. Staf, wenste het bestuur en het personeel geluk met deze dag. Hij zei, dat het museum ook betekenis heeft voor het ministerie van oorlog; het bevor dert de belangstelling van de burge rij voor het leger en is in staat een legertraditie op te bouwen. Hij deelde mede, dat het de konin gin heeft behaagd, de directeur van het museum de kolonel b.d. C. A. Hartmans, te benoemen tot officier in de orde van Oranje Nassau. De heer J. H. Schmidt, mr. geweer maker, ontving de zilveren medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau, als bink van waardering voor het werk, dat door het perso neel wordt verricht. Om half twaalf precies betrad V erkeersvliegtuig onder vuur Een Frans verkeersvliegtuig van de Air France, op weg van Praag naar Parijs, is woensdag op het kantje aan een ramp ontsnapt toen het tussen de Tsjechische grens en Neurenberg te rechtkwam tussen een salvo granaten van luchtgeschut. Er bevonden zich 47 mensen aan boord. De passagiers hadden niets van het incident bemerkt en daarom had de bemanning ook net gedaan alsof er niets aan de hand was, hoewel het een paar spannende minuten waren geweest. De granaten waren waarschijnlijk afkomstig van Amerikaans lucht doelgeschut, dat langs het IJzeren Gordijn is opgesteld. Het vliegtuig vloog in de brede luchtcorridor, waar- van de grenzen internationaal zijn vastgesteld. De Amerikanen schijnen echter van mening te zijn dat de burgerlucht vaart sleohts een smalle strook van de corridor dient te gebruiken. Het vliegtuig werd niet door scher ven geraakt en landde op de normale tijd te Parijs, waar rapport werd uit gebracht. POTLOOD en GEEST prins Bernard, die gekleed was in het uniform van de koninklijke land macht, de zaal. Hij maakte een rondgang door het museum, opende de uitbreiding en onderhield zich daarna enige tijd met enige aanwezige autoriteiten. EINDEXAMEN H.B.A. A. BURGGRAVENLAAN, LEIDEN. Geslaagd: J. J. F. de Cler, A. M. den Haan, H. L. Hartman, Eva T. Hekster, Oegstgeest; R. A. Hooger- vorst, Luc. J. Kern, A. F. Marks, Kit ty de la Rie, W. van Roijen, Oegst geest; M. P. Viool, Katwijk aan Zee; J. A. Weinberg, Alphen a. d. Rijn; P. B. B. Berkel. Afgewezen 1. Waar geen woonplaats is vermeld, is dit Leiden. Ir. v. d. Laan bouwt raadhuis Apeldoorn De gemeenteraad van Apeldoorn zal binnenkort beslissen over een voorstel van b. en w. ingediend na overleg met de raadhuiscommissie, om aan lr. J. A. van der Laan te Lei den opdracht te verstrekken tot het ontwerpen van een voorlopig plan voor de bouw van een nieuw raad huis in Apeldoorn. De raad zal daarby voor betaling van het honorarium voor dit voor lopige plan een krediet moeten ver lenen van 52.000. v. d. Laan ontwierp o.m. de bouwplannen voor het nieuwe r.k. ziekenhuis te Deventer, dat waar schijnlijk in oktober van dit jaar in gebruik kan worden genomen en de plannen voor de nieuwbouw van de Nijmeegse universiteit. Vóór de oorlog werd zijn ontwerp voor een nieuw raadhuis te Eindhoven bij een daartoe uitgeschreven prijs vraag met de le prijs bekroond, en voorts won hij een eerste prijs met een ontwerp voor een nieuw raadhuis te Vooiburg. No. 542. Horizontaal: 1. gedwongen, 6. waterblaasje, 7. vernis, 9. maan stand, 10. dikke boterham, .12. dam, langs een water, 13. geestelijke, 15. gewoonterecht (Indohesië), 16. vuur- sprank, 17.: adreskaartje, 19. laatst leden (afk.), 21. voorzetsel, 22. af korting van neon, 23. scheepsvloer, 25. telwoord, 26. gat. Verticaal: 1. dwaas, 2. oude lengte maat, 3. bijwoord, 4. meervouw (afk. Lat.), 5. deel van een boom, 6. vast gesteld, 8. hoenderachtige vogel, 10. aardappel, 11. inwendig lichaams deel, 13. vast, stevig, 14. cylindervor- mig voorwerp, 18. lichaamsdeel, 20. jongensnaam, 22. zelfkant, 24. kanaal- peil (afk.), 25. voegwoord. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 541. Horizontaal: 1. kalis. 7. lento, 9. en, 11. keen, 12. nog, 14. eed, 15. ion, 16. ore, 18. sir, 20. pats, 22. Ni, 23. trein, 25. erpel. Verticaal: 2. al, 3. lek, 4. ineens, 5. stee, 6. genoopt, 8. onderin, 10. no, 13. Hedenmorgen werd door de direc teur van Gemeentewerken namens b. en w. aanbesteed: Het verrichten van verfwerken aan bruggen en het carbolineren van bij deze bruggen staande remmingswer- ken en stootpalen in 2 percelen en in massa. De inschrijvingen waven van hoog naar laag: Fa. Hornstra Laren, perc. 1 18.890, perc. 2 3500, massa 22.480. G. de Bruin# Utrecht, 17.900, 3300 20.700; Ghr. Rietkerken Leiden, 17.450, 3200, 20.650; W. Pasman Leiden, 16.750, 2300, W. Smit Leiden, 16.250, 4610, Gebr. Ladan Leiden, 16.250, 4600, J. Verwer Leiden, 15.000, 3030, J. Verlaat Kamerik, 14.100, 29*50, De Groen en Co. Rotterdam, 10.000, 3300 13.300.—. Vervolgens werd aanbesteed het maken van rioleringswerken en op- hogingswerken ten behoeve van het bouwrijp maken van zuidwest VIII gedeeltelijk met bijkomende werken in 2 perc. en in massa. Derenberg en van Wijk Alphen aan den Rijn, perc. 1 205.000, perc. 2 massa F. K. Orsel Leiden, 190.000, Westdijk Wou- •brugge, 736.500, v. d. Helm Den Haag, 720.000, Compier Oegstgeest, 670.300, Gebr. Schouls Leiden, 940.000; Hendriks Wassenaar, 915.000; J. Mens Lisse, 857.000; Kuyl en Sietse Voorschoten, 209.000, 606.000, 810.000. Ten slotte het maken en vernieuwen van riolerings- en bestratingswerken in de Koningstraat en omgeving. J. Mens Lisse, 310.000; Verheul en Brouwer Haarlem, 305.150; A. de Rooy Badhoevedorp, 295.000. Hulse bosch en Zn. Bloemendaal, 292.500; Gebr. Schouls Leiden, 287.900; L. P. v. d. Geer Leiden, 268.500; F. K. Orsel Leiden, 209.000. De raming is niet bekend gemaakt en de gunning is aangehouden. De Evenementencommissie van de I wijkse Politie Sportvereniging zul- Stichting V.V.V. Noordwijk, waarin naast de heer W. van Haselen, direc teur van de stichting, dit jaar zitting hebben de heren G. Crama, N. Mey- land en W. Spaanderman, is zeer actief in het voorbereiden van div. attracties voor de Noordwijkse gas ten. Het door hen vastgestelde pro gramma bevat behalve de openlucht concerten van de plaatselijke muziek korpsen, ook de traditionele en voor kinderen sprookjesachtig aandoende lampionoptocht. Verder op geregelde tijden de strandfeesten, welke bij minder gunstig weer vervangen wor den door een poppenkastvoorstelling. De „Echo der Duinen" geeft op 29 juni a.s. een concert op het terras van hotel „Noordzee", waaraan ook de majorettes medewerken, terwijl op 6 juli a.s. het bekende accordeon gezelschap „Melodia" op de Kon. Wilhelmina Boulevard een uitvoe ring zal geven. Een andere bijzon dere attractie is het optreden van „De Duinkneuters", het zo populair geworden gezelschap van Thomas van de Schapedel. Een belangrijke gebeurtenis zal de voetbalmatch zijn tussen een elftal uit de Bollenstreek en een elftal van de Zwitserse Liga, die gespeeld zal worden op het ge meentelijk sportpark aan de Van Panhuysstraat. Ook de rolschaatsenshow op het terrein van de speeltuin te Noord wijk aan Zee zal zeker veel belang stelling trekken. Het kampioenspaar van Nederland in het schoonrijden zal aan het programma van 18 juli medewerken. Hieraan verwant is de rol-hockey- wedstrijd. Deze vindt ook plaats in de speeltuin en daaraan zal worden deelgenomen dooi de landenteams van Duitsland en Nederland. Het waterballet in het Golfbad is vorige jaar zo'n succes geworden, dat de commissie besloten heeft dit bal let in het komende seizoen twee maal te laten optreden. Verder komen er weer het con cours van strandwerkers, en de ser veer- en cocktailwedstrijden, terwijl ook nog gedacht wordt aan een festijn als een V.V.V.-balnacht. Naast dit uitgebreide programma van de evenementen-commissie zijn er nog hoogtepunten in dit seizoen, waarmee de commissie geen directe bemoeienissen heeft. Hiertoe behoort de Nortgho-wandeltocht, welke dit jaar een wandel- en muziekfestival van de eerste orde belooft te wor den, de harddraverij op 15 aug. en de revue-avonden van de Noord wijkse Reddingsbrigade. Als al deze plannen werkelijkheid worden en zullen slagen dan zal de Stichting V.V.V. Noordwijk zeker met genoegen op het werk van deze evenementen-commissie kunnen te rugzien. VOLLEYBAL-COMPETITIE IN- VOORBEREIDING. De volleybalcompetitie der Noord wijkse Sportverenigingen in het af gelopen seizoen is zo'n groot suc ces geworden, dat een Ijverige com missie nu al bezig is voorbereidingen te treffen voor een soortgelijke com petitie in het seizoen 1956-71957. Er blijkt veel animo te zijn voor deze nieuwe strijd om de wisselbeker, wel ke thans in het bezit is van de per soneelsvereniging van de dr. mr. Wil lem van den Berghstichting. Niet al leen teams van Noordwijkse klubs, maar ook een team van SVC Tey- len aan de competitie deelnemen. Verder spelen mee een team van NVC, DOS, SIOS, MSV, personeels- ver. van de dr. mr. W. v. d. Bergfr- stichting, Noordwijkse Politie Sport- ver. een mulo-team en een ambte narenteam. Damesteams van SVC Teylingen, NSV, MSV, SIOS en de personeels- ver. van de dr. mr. W. d. Berghstich ting zullen in een enkele competitie spelen. SIOS mogelijk zelfs met twee damesteams, maar de deelneming van deze klub hangt nog af van de vraag of zij al dan niet zal meespelen in de competitie van de Ned. Volley- balfoond. De competitieleiding zal wederom in handen van de heer B. Boers, gym nastiekleraar alhier berusten. Volgens de plannen vangen de wedstrijden in de eerste week van oktober aan. EERSTE LUSTRUM HANDBAL MSV Zondag 1.1. zijn de beide eerste elf tallen van MSV op toernooi geweest in Poeldijk, waar de dames beslag wisten te leggen op de 7e prijs. De 'heren zagen zich geplaatst tegen over Wilskradht Turnen uit Amster dam, één der sterkste elftallen uit de r.k. Hanbalbond en hoewel zij verloren met 714, komt hen toch een pluim toe, dat zij tegen dit superieure team 7 maal wisten te scoren. Alhoewel er voor zondag a.s. geen wedstrijden zijn vastgesteld wegens het Aanbiddingsfees, is het voor de afd. Handbal toch een gewichtige dag, want dan bestaat de afd. 5 jaar. Ter gelegenheid hiervan zal op zondag 8 juli a.s. een handbalmiddag worden georganiseerd. Het bekende Olympia uit Hilversum zal met meerdere elf tallen reeds op de zaterdag daarvoor op bezoek komen en ondergebracht worden bij de leden van MSV. Maandag 25 juni a.s. organiseert het hoofdbestuur een algemene trai ningsmars voor de MSV-leden, die aan de Northgomars willen deelne men. Alle leden vanaf 10 jaar kunnen deze trainingsmars meelopen niet op gymschoenen). Start om 7 uur van v. d. Mortelstraat bij de Kogo. Er is dan tevens gelegenheid om zich voor de Northgomars op te geven. WV geeft de temperatuur aan. Ten gerieve van de gasten is aan het WV-gebouw aan de Abraham van Rooijenstraat-een bord bevestigd, waarop in samenwerking met perso neel van de Mij. Zeebad dagelijks wordt vermeld de windrichting, de tijden van hoog en laag water en de temperatuur van het water. Voor het eindexamen van het Stedelijk Gymnasium te Leiden slaag den mej. J. A. Meulendijk en de he ren A. E. Schade van Westrum en W. J. Terpstra. LISSE ALG. VERGADERING „ONDERLING BELANG". Daar de voorz., de heer St. v. d. Vlugt, momenteel bij zijn kinderen in Canada vertoeft, werd het ope ningswoord op de alg. ledenvergade ring van de Coöp. verbruiksvereni- ging „Onderling Belang" uitgespro ken door de wnd. voorzitter, de heer H. v .d. Reep. Na het gebruikelijke welkom aan allen sprak de heer v. d. Reep er zijn voldoening over uit, dat hij op deze vergadering zo'n O LCC, U. U. Uliutllll, AU. XV. .J1UUX uu.. j gieter, 17. rare, 19. in, 21. sip, 24. Ne. I lingen uit Sassenheim en van de Kat- groot aantal dames mocht verwelko- Imen. Per slot zijn het toch de huis vrouwen, die direct met de coöpera tie te maken hebben en is juist een nauw contact tussen de moeders en de vereniging van niet te onderschat- I ten belang. De penningmeester, de heer J. de Koning, constateerde de volgende ba tige saldi. De afd. kruideniers f7297,22, de afd. filiaal ƒ2450.32, de afd. brandstoffen ƒ2110,21, de afd. manufacturen 13.881,34, de afd. bak-> kerij 6114. Een toaal batig saldo van 16.475.32. Door de raad van toezicht werd het geheel als accoord en uitstekend ver zorgd bevonden. Uit het punt „overzicht bedrijven" bleek, dat de omzet dit jaar voor de eerste maal het miljoen had over schreden. Dit had waarschijnlijk nog hoger kunnen zijn, wanneer men niet te kampen had met personeels schaarste. Het voornemen om ii Noordwijkerhout een filiaal te stich ten kan geen doorgang vinden, daar voor het bouwen var. een winkel ƒ60.000 nodig zou zijn en men met een tekort van 40.000 heeft te kam pen. De totale omzet over 1955 bedroeg ƒ21.015.000. Dit is ƒ55.000 meer dan in 1954. De brandstofvoorziening ondervindt moeilijkheden, daar de mijnen in Limburg steeds minder huisbrand- kolen produceren en men dit tekort moet aanvullen met veel duurdere ge- importeerde kolen. Men dient reke ning te houden met het feit, dat de kolenprijzen voor 1956 hoger zullen liggen. Het broodverbruik loopt iets terug, maar het koekverbruik is ge stegen, zodat door elkaar de bakkerij toch tot een redelijk resultaat kan komen. De afd. manufacturen gaat zeer goed vooruit, terwijl de afd. kruide niers is gelijk geibleven. Over het algemeen mag men niet ontevreden zijn over het totale resultaat. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen de heren H. Elfering, uit Lisse, Schrama, uit Sassenheim en v. d. Lens uit Voorhout. Voor de raad van toezicht werd herkozen de heer v. d. Mey. Na de pauze bracht de verloting voor verreweg de meeste aanwezigen nog 'n aardige verrassing. Voor de rondvraag was weinig belangstelling en sloot de voorzitter de vergade ring. PROMOTIE VAN LISSE KOMT IN ZICHT. De overwinning van j.l. zondag heeft Lisse heel dicht bij een plaats in de derde klasse gebracht. A.s. zon dag wordt de wedstrijd uit tegen Delft waarschijnlijk dubbel zwaar, daar deze club er natuurlijk op ge brand is om revanche te nemen voor de geleden nederlaag. Het is tevens voor Delft een der laatste kansen en men mag dus op een spannende wed strijd rekenen. De ploegen verschillen in kracht niet veel, dat is j.l. zondag gebleken, dus is een prpgnose voor een event, afloop zeer moeilijk. De kans dat Lisse zondag weer wint is zeker niet uitgesloten. We zullen het dan ook bij deze vrome wens houden. De opstelling luidt: doel: J. Baak; achter: Fr. Arrechart, J. v. d. Zwet; midden: A. van Diest, J. v. d. Poel en P. Wassenaar; voor: A. Boon, J. van Kesteren, A. Vrijburg, A. Bon en H. v. d. Voort. Het is nog niet zeker of rechtsbuiten Boon zondag mee kan spelen, daar hij nog steeds last heeft van een blessure uit een van de vori ge wedstrijden. NOORDWIJKERHOUT Kerkeveiling. De opbrengst van de kerkeveiling in de St. Victorparo- chie heeft opgebracht 10.837,50. LEIDSCHENDAM Schoolsportdag. Een comité uit 't onderwijzend personeel heeft de lei ding gehad van de eerste schoolsport- dag welke gisteren op de sportter reinen van R.K.AV.V. werd gehou den. Een vlag op de hoge toren van het P.T.T. laboratorium was het te ken dat de sportdag voortgang zou hebben. In de morgenuren hebben de schoolkinderen proeven afgelegd van lichamelijke geoefendheid. Hier aan waren diploma's verbonden waarop aantekeningen geplaatst wer den van de graad van geoefendheid. In de middag werd door 8 groepen meisjes en 10 groepen jongens een balwerpspel met 4 honken beoefend. Met zeer veel anima werd gespeeld om de wisselbeker welke door het gemeentebestuur was uitgeloofd. De eindstrijd tussen de meisjes ging tus sen de Mariascholen en de St. Josef- school. Met resp. 29 en 43 punten werd de St. Jozefschool de winnaar. Bij de jongens ging het tussen de jon gens van de St. Josefschool en de Willibrordusschool. Ook in deze af deling was de St. Josefschool de winnaar. De wisselbekers werden uitgereikt door de consulent voor lichamelijke opvoeding, de heer F. de Haan uit Delft. De gehele organisatie van deze sportdag inclusief de her haalde tractaties, was bekostigd door het gemeentebestuur. Jeugdtoneel. De R.K. Toneel- scciëteit „L.D.T." wil komen tot de vorming van een jeugdgroep als on derafdeling van „L.D.T." Het ligt in de bedoeling dat deze jeugdgroep zo veel mogelijk zelfstandig blijft op treden en tevens zal medewerken aan de viering van de a.s. tweede lustrum van „L.D.T." Jongens en meisjes die lid willen worden van deze jeugdtoneelgroep kunnen zich wenden tot Damlaan 50. Overname Polderwegen. De aan de „Driemanspolder onder Zoeter- meer en Leidschendam" toebeho rende wegen Kostverloren- Wils veense- en Markseweg, welke de kort ste verbinding vormen tussen Leid schendam en Zoetermeer hebben hun karakter als polderwegen verloren. Het gemeentebestuur wil deze wegen in eigendom overnemen en in betere toestand te brengen. De reconstruc tie wordt geraamd op f 93.800,en hét onderhoud van de wegen op 6000,per jaar. Het polderbestuur is bereid jaarlijks 1500,in de on- derhoudskosten bij te dragen. HILLEGOM „OUDEN VAN DAGEN" NAAR BLIJDORP. Op de eerste dag van de zomer 1956, een dag dat de zon zich gedurende de gehele dag liet zien, zijn de „ouden van dagen" van Hillegom op bezoek geweest in Rotterdam, om daar in de prachtige omgeving yan Diergaarde „Blijdorp" enige uurges gezellig te vertoeven. Bij zulke uitstapjes moet het mooi weer zijn en dat was het en daardoor is dit uitstapje volledig geslaagd. Wel had het comité bij de voorbe reiding van deze tocht enige moeite gehad met de verkeerspolitie in de plaatsen, omdat het nogal wat ver keersmoeilijkheden veroorzaakt als daar een stoet van 125 auto's om door tocht en de daarvoor benodigde me dewerking komt vragen. En dat het tot velerlei verkeersopstoppingen aan leiding kan geven, dat is op deze reis weer duidelijk gebleven. Toch ver leende de politie in de diverse plaat sen haar volledige medewerking. Naar aanleiding van deze moeilijkheden deelde de heer Smits, de vice-voor- zitter van het comité „Ouden van Dagen" aan het slot van de. bijeen komst in Blijdorp mede, dat het nu voor de laatste maal was dat de reis met de ouden van dagen op deze manier, vervoer met zulk een groot een groot aantal auto's zou geschie den. Het comité zal nog nader over wegen op welke manier het een vol gend jaar zal geschieden, waarschijn lijk per bus, maar vast staat dat nu voor de laatste maal de autobezit ters hun wagen voor dit doel hadden Nadat de stoet om ruim één uur was gestart vanaf de Pastoorlaan, ar riveerde men om ruim drie uur aan de poort van diergaarde Blijdorp. Nadat allen een plaats hadden gevon den in de grote zaal werd thee en gebak gepresenteerd terwijl de voorz. van het comité, de heer P. Klaver, een woord van welkom sprak tot de bejaarden en degenen die ter ver zorging en als autobestuurder hun medewerking hadden verleend. In 'bijzonder stelde hij de aanwezigheid van de burgemeester en gemeente secretaris, die met hun dames aan wezig waren, op hoge prijs. Na de thee bezocht het gezelschap de dieren tuin. Toen men na de twee uren vrijheid wederom aan tafel verscheen was men allerwege vol lof over alles wat er in deze dierentuin te zien was. Na de wandeling door de prachtige tuin van Diergaarde, smaakte het ont bijt en de koffie uitstekend. De heer Smits dankte allen die hun mede werking aan déze reis hadden ver leend en in het bijzonder de gulle in woners van Hillegom, die door hun bijdragen ook dit jaar weer de reis van de ouden van dagen mogelijk hadden gemaakt. Het woord van dank dat hij bracht aan het echtpaar Buur man, dat heel in het bijzonder de ver zor.ging van deze reis op zich had genomen, verwekte een hartelijk ap plaus van de aanwezigen. Voorts her dacht spr. wijlen de heer G. Ver- brugge, die in de loop van dit jaar is overleden en aan die vanaf de op richting van het comité „Ouden van Dagen" daaraan zijn volle medewer king had verleend. Burgemeester Van Nispen wees er op, dat dit de mooiste dag was van Hillegom, waarbij offerbereidheid en eensgezindheid de boventoon voer den. De gulle bijdragen en graag ver leende hulp, het ter beschikking stel len van de meer dan honderd auto's was daarvan het bewijs. Om onge veer negen uur arriveerde men in Hillegom, verwelkomt door een groot aantal inwoners, die zich aan weers zijden van de weg hadden opgesteld en de vrolijke marsmuziek van de r.k. Harmonie „Crescendo", dat zich aan de Leidsestraat had opgesteld. De mededeling van de heer Smits, dat in het vervolg geen beroep meer zal worden gedaan op de autobezit ters, vond, naar wij konden 'beluis teren, een niet gunstig onthaal bij de betreffende deelnemers, ofschoon zij ook de moeilijkheden moesten onder schrijven. Er waren er echter die aan andere oplossingen dachten, n.l. split sen van de groep en in proepen van 30 auto's rijden of individueel vertrek van iedere deelnemer met de opdracht om op een vastgesteld uur op een vastgestelde plaats te verschijnen. Het laatste woord schijnt hierover nog niet gesproken. SASSENHEIM Geboren: Anna Cornelia Alida, dr van G. J. Beijk en A. C. A. Vermin. Ondertrouwd: Albert Gelling 30 jr uit Oegstgeest en L. Ciggaar, 24 jr. DE ZILK TIENDE BEJAARDENTOCHT. Begunstigd door vrij goed, hoewel niet al te zonnig weer trokken de grootvaders en -moeders van De Zilk er woensdagmiddag voor hun jaarlijkse uitstapje op uit. Ditmaal beloofde de autotocht een extra pret tig tintje te krijgen, omdat het de tiende maal yras, dat het Zilkse co mité „Aiitotocht Ouden van Dagen" zelfstandig een tocht organiseerde; voorheen ging zulks in samenwer king met Noordwijkerhout-Dorp. Om circa 1 uur vertrok een stoet van 27 wagens, waaronder die van burgemeester M. P. v. d. Weyden, die met zijn echtgenote de tocht mee maakte, vanaf het kerkplein in de richting Noordwijk. In matig tempo, zodat de passagiers de omgeving rus tig konden verkennen, werd langs de boulevards van Noordwijk en Kat wijk gereden. Via Wassenaar ging de tooht naar Alphen waar in het restau rant van Avifauna de thee (of iets an ders, naar ieders smaak) werd ge serveerd. De deelnemei-s vertoefden hier ruim een uur in gezellige onder onsjes, want het was velen net niet voldoende zomer om de vogeltuin rond te wandelen. Om ongeveer half vijf zette de trits automobielen zich weer in beweging om door de Vier-Amibachtspolder op DE ZILK In de Noordwijkerhoutse dé- pendance De Zilk kwam een y X jong bruidspaar des nachts na ft ft de bruiloft, die volgens alle re- 8 X gelen der kunst was gevierd, ft is naar de eigen pas-gebouwde, 8 knus ingerichte woning. 3 Wie zal echter hun verbazing ft ft schetsen, toen zij vanuit de 8 ft thuisbrengende auto op hun wo- ft 8 ning toestapten en de lichtstraal x ft van een kleine schijnwerper ont- ft x dekten, welke straal gericht was 8 ft op de' schoorsteen boven op het ft y dak. Hun verwondering werd ft 8 echter nog groter toen zij op die- 8 X zelfde schoorsteen, badend in het ft x licht, het silhouet van een he- ft x laas meer en meer uitstervende 8 ft maar toch nog bij ieder welbe- ft 3 kende vogel ontdekten die iets, 8 ft dat schommelde in de zachte ft nachtbries, in de lange snavel 8 droeg. ft Het jonge paar was sportief ft genoeg om er zelf, nadat zij van 8 hun verbazing waren bekomen, ft hartelijk om te lachen. De trofee ft bleef de lange volgende dag nog 8 in het zonlicht op de schoorsteen ft tronen, maar toen vond de brui- ft gom het genoeg en werd de vo- 8 gel „verjaagd". 3 Wie hen die poets gebakken 8 ft had? Och, de kraaien brengen ft o het altyd uit maar de beperking ft ft die wij ons hebben opgelegd 8 ft door namen te verzwijgen past ft ook hier. OCOOOOOMOMOOOCOOOaXÖOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO; Hilegom af te stevenen. Het comité had de route met voorbedachte rade niet zo lang gemaakt, opdat er des avonds bij het in hotel Flora opge diende diner, met een hartverster-, king vooraf, gelegenheid kon worden gegeven het gezelschap enkele pret tige uurtjes te bezorgen zonder dat de moeheid van een lange tócht de bejaarden parten zou spelen. Het diner was voortreffelijk en de deelnemers, zowel oud als jong, lie ten het zich goed smaken. Onderwijl voerden enkele leden van de r.k. to neelvereniging „Amicitia" enkele sketches en voordachten-met-at- tractie uit die, blijkens de reacties in de zaal zeer in. de smaak vielen Natuurlijk werd er ook gespeecht. Voorzitter A. A. de Groot opende met een kort woord tot de bejaarden en de gasten, onder wie mevrouw en burgemeester v. d. Weyden, pastoor J. Groen, dr. A. v. d. Lugt, de eerw. zusters van Huize „St. Jozef", de voorzitter van de R.K.M.V. e.a. Spr. bracht dank aan allen, die ook nu weer tot het welslagen van deze tocht hadden medegewerkt. Ook de burge meester en de pastoor lieten zich, ieder op hun eigen wijze, niet onbe tuigd. De heer H. v. d. Vossen dankte namens de bejaarden en de heer H. Warmerdam sprak als penningmees ter van het comité woorden van lof tot de voorzitter en de heer C. J. Ruigrok, onder aanbieding van een kleine attentie. Spreker memoreerde voorts de eerste stuwkracht van het werk, de heer H. M. v. Haaster, die deze tocht niet kon meemaken daar hij helaas in het ziekenhuis moet verblijven. Voor velen ging de tijd veel te mei doch om 9 uur moest toch de aftocht worden geblazen, echter niet dan na dat de chauffeurs, mitsgaders pas toor en dokter (voor zover deze daar mee van nature niet waren begiftigd) van een levensgroote snor waren voorzien. Bij de Kalkovensbrug stónd de r.k. harmonie „St. Jeanne d'Arc" uit Noordwijkerhout de stoet op te wach ten om met vrolijke marsmuziek een rondgang langs de thuisgebleven Zil- ker bevolking te maken die van alle kanten was toegelopen om de tocht genoten te verwelkomen. WASSENAAR Geslaagd voor het kandidaats examen in de economische weten schappen de heer E. R. F. Hugen- holtz. Damnieuws. Vcor de onderlin ge competitie voor het Wassenaarse damkampioenschap werden de vol gende partijen gespeeld: Bronckhorst Veerman 02; MulderA. Kool 20; J. van DoornDe Greef 20; J. LodewijksC. van Dijk 2—0. Rode Kruis-campagne bracht ruim 4300.op. De bruto-opbrengst van de in Wassenaar gehouden inza- melin voor het Rode Kruis bedraagt 4354,05. Afdelingsbestuur en cam pagne-comité zijn met dit resultaat zeer ingenomen; het in ongeveer 500.hoger dan ae opbrengst van het vorige jaar. Geen gevallen van kinderverlam ming. Geruchten, als zouden er in Wassenaar gevallen van kinderver lamming zijn voorgekomen, blijken na informatie te bevoegder plaatse volkomen ongegrond te zijn. Er is tot nu toe geen enkel geval van kin derverlamming in de gemeente ge constateerd. Nieuwe regeling huurkoop keuken geisers. Ongeveer honderd ingeze tenen hebben zonder uitstel gebruik gemaakt van de gelegenheid, om via de gemeente een keukengeiser in huurkoop te verkrijgen. Zij zullen in de gelegenheid worden gesteld, een geiser in eigendom te verkrijgen door een maandelijkse betaling ge durende 4 jaren. Voor nieuwe aan vragen die na 18 juni zijn binnen gekomen zal een andere regeling gelden dan die welke onlangs dooi de gemeenteraad werd vastgesteld. Deze huurkoopregeling is n.l. ook onderworpen aan de bepalingen van de afbetalingsbeschikking, die op die datum in werking trad. Keuken geisers zullen van nu af allen gele verd kunnen v/orden na een eerste betaling van 20 van de totaalprijs en een afbetaling van het restant in ten hoogste 18 maanden.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2