Haarlemse bloemenkeuring beleeft komkommertijd In september nieuwe toneelschool in Arnhem Voetbal „Lisse'1 vierde 7e lustrum met overwinning RIJNSTREEK DINSDAG 19 JUNI 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Hét bollenVak zit, wat men noemt, de uitstekende rode Red Signal, die nu in de komkommertijdEen periode, waarin maar heel weinig bol- en knolbloemen buiten bloeien en het was gisteren in de keurings zaal dan ook allesbehalve druk: wat Irissen, wat Ixla's, een paar gladiolen een handje vol anemonen en spara- xis en dat was alles. Buitengewoon mooi was de collec tie Hollandse Iriseen, van P. de Goe de, Breezand, waarin tal van hoog bekroonde en zeer gewilde variëtei ten. We noemen slechts King Mauve, Princess Irene, Princess Beatrix, een vaas extra beste White Perfection, de fraaie blauwe Bleu Champion, die o.i. inderdaad een kampioen onder de lichtblauwe is, de zeer aparte Har mony, geel het blauwe vlag, een bui tengewoon opmerkelijke kleuren com- binatie en verder Sax Blue, Mauve Queen en verschillende andere soor ten. Van S. A. van Konijnenburg Mark, Noord wijk, was ook weer een hele tafel vol nieuwigheden. Vooral in het blauw zagen we heel goede zaailingen met 231 en 137 op de voor grond, gevolgd door 8 en 12. De diep blauwe 2 deed het ook heel goed, evenals de gele 32, maar in het gele genre is de concurrentie al heel groot. Delight is een forse Hollandse iris van C. G. Aardenburg, Beverwijk, wit met lichtblauwe standaard. Van Gebrs. De Vries, Ens (Noordoost- polder) zagen we een gele zaailing met grijsachtig-witte vlag, een iris, die een goede indruk maakte en met een getuigschrift van verdienste werd bekroond. C. Hommes, Heiloo, eta leerde Melody, oranjegeel met witte vlag. Van J. Nijssen Zn, Santpoort zagen we vier Hollandse irissen in het geel-met-witte-vlag-genre. Ma quette vonden we wel de beste, hoe wel Croydon, Schiphol en Prcfitwick ook een goed figuur sloegen. G. Twaalfhoven. Uitgeest, toonde een collectie Alliums, waarin vrijwel allé kleintoloemige typeh in vertegen woordigd waren met de altijd de aan dacht trekkende Muscari Piumosum en Arum cornutum. J. Eckhart, Uit geest, liet diverse soorten Sparaxis 2ien Fire King blijft toch nog al tijd tot de mooiste behoren! en L. Oudshoorn Zn, Sassenheim, brachten nu voor de derde maal in successie het sterke Zuidafrikaanse- bolgewas Orndthogalum thyrsoides. De zacht purperen lilium Martagon zagen we in goede kwaliteit van Van Til-Hartman, Hillegom, terwijl K. Ursum, Uitgeest, de crème Turkse ranonkel Hercules naar voren bracht. Wat gemendes axla's en tritonia' etaleerde Ant. Baltus, Uitgeest en van P. Rumphorst, Uitgeest, noteer de we de ixia's Blauwe Vogel met de lange, sierlijke tak en de typische kleur, de rode Radio, de rose Apple- blossom en de gele Uranus. Buitenge woon beste Anemone de Caen voerde C. C. de Winkel Zn, Benningbroek, ten tonele. We zagen de diverse va riëteiten van The Caen en gemeng de St. Brigid. alle getoonde exem plaren waren mooi op kleur, groot van bloem en sterk en 'zwaar van stengel. Tot slot: de gladiolen. Naast Reewijk, Abbenes in goede kwaliteit naar voren bracht het warén geen zware takken, maar men had dan ook maar knollen van de maat 10-12 opgezet! toonde C. J. Wigchert, Santpoort, enkele nieuwig heden. We zagen daar naast Lila Perfection, een fraai violetlila getin te aanwinst, die echter niet zwaar van tak was, de fris-rose City of Alkmaar, met zeer lange, goed ge bouwde tak. Een opvallend lange staart had óok Richard Tauber, héél licht rose met roserood vlekje. Een edel trio! Ondeskundige aanleg electrische leiding Winkelierster veroordeeld Een 48* jörigé winkelierster uit Haarlem is gisteren, overeenkomstig de eis, door de economische politie rechter te Haarlem wegens overtre ding van art. 2 van het vestigings- besluit elektrotechnische bedrijven 194(9, veroordeeld tot een geldboete van 150.subsidiair vijftien dagen hechtenis. Een Haarlemmer, die zijn echt genote in april als verjaringsgeschenk een electrische wasmachine wilde geven, had de winkelierster gevraagd de leiding meteen aan te laten leggen. Aangezien de erkende installateur niet in de gelegenheid was de werk zaamheden uit te voeren, liet zij dit werk door haar zoon verrichten, die de leiding in de schuur aanlegde. Toen de huisvrouw de machine wilde ge bruiken, stond het apparaat onder stroom en kreeg zij een schok. „Een geluk voor de dame was, dat zij op een paar plankjes stond, anders was zij waarschijnlijk dood. geweest", aldus de officier tegen de zoon, die als getuige optrad. De officier en de politierechter vonden het optreden van de winke lierster zeer nonchalant en achtten een hoge boete gerechtvaardigd. Moeilijkheden bij im- en export Het lid van de Tweede Kamer, de heer Verkerk heeft aan de minister van financiën de volgende schrifte lijke vragen gesteld. 1. Is het de minister bekend, dat de invoering van nieuwe formulieren voor het doen van aangifte ten in- of uitvoer van goederen per 1 juli a.s. voor handel en bedrijfsleven ve le administratieve moeilijkheden met zich medebrengt en zelfs vertraging kan veroorzaken van een vlotte be handeling bij de in- en uitvoer van goederen? 2. Is de minister bereid aan de be zwaren van het thans in tijdnood verkerende bedrijfsleven in zoverre tegemoet te komen, dat de invoe ringsdatum der formulieren wordt gesteld op 1 september 1956, opdat de in- en exporterende bedrijven voldoende gelegenheid krijgen om zich in te werken op het juiste ge bruik dezer formulieren en om de nodige interne personeelsvoorzienin gen te treffen, c.q. nieuw personeel aan te trekken, mede in verband met de stagnatie, welke veroorzaakt wordt door de mindere bezettings graad der kantoren gedurende de zo mervakanties? Acht maanden voor spel met de dood Een koopman uit Maastricht en een grondwerker uit Sittard, die in april te Susteren uit de Geleenbeek een stuk telefoonkabel had losgekapt, waardoor het telefoonverkeer in Zuid-Limburg enkele dagen werd ont wricht, zijn door de Maastrichtse rechtbank ieder veroordeeld tot acht maanden (eis een jaar). Als bijzon derheid bij dit misdrijf bleek, achter af, dat de mannen op het nippertje ontsnapten aan electrocutie, omdat vlak onder de losgekapte telefoon kabel een hoogspanningslijn lag. ZWITSERSE AUTO GESTOLEN. In de nacht van zondag op maan dag is van de Grote Markt te Bergen op Zoom een Zwitserse auto ont vreemd, die zondagavond goed afge sloten op het parkeerterrein was ge stald. Om 2 uur had de eigenaar vanuit zijn hotelkamer de auto nog zien staan, doch des morgens 6 uur was ze verdwenen. Een door de po litie onmiddellijk ingesteld uitge breid onderzoek heeft nog tot geen succes geleid. „OLYMPIA" IN DE VAL. Gisteren hebben opsporingsamb tenaren van de PTT in samenwer king met de rijkspolitie te Ruinen de klandestiene zender „Olympia" opgespoord en in beslag genomen. Procés-verbaal werd opgemaakt tegen de 22-jarlge fabrieksarbeider B. B. en de 48-jarige arbeider H. B., beiden te Drogteropslagen. Met ingang van september hoopt inen in Arnhem te beginnen met een toneelschool voor het oosten van het land. Voor de oprichting der school is een voorlopig stichtingsbestuur ge vormd onder voorzitterschap van prof. dr. W. J. M. A. Asselbergs. Voorts maken van dit comité deel uit mr. A. J. J. IJsselmuiden, secretaris, burgemeester S. de Jong van Zut- phen, penningmeester, mr. A. L. des Tombe, burgemeester van Apeldoorn, ir. H. Vis, voorzitter van de kamer van koophandel en fabrieken voor midden-Gelderland, en de heer M. J. Kip, zakelijk leider van „Theater", een toneelgroep die ook in Arnhem zetelt. Met de directie van de school zal worden belast de heer B. Groe- nier, leraar aan de toneelschool te Amsterdam, en voorzitter van de fe deratie van beroepsverenigingen van kunstenaars. De school zal geen verlengstuk vormen van „Theater". De enige binding die er met deze toneelgroep zal bestaan, zal alleen zijn het be trekken van speldocenten. Voor de oprichting der school moet nog een aantal maatregelen worden getrof fen. Men zei ons, gegronde hoop te hebben dat de school zal kunnen worden in stand gehouden door de geldelijke bijdragen die men denkt te krijgen. Verder zei de heer Groenier. dat hij zich van het werk in Arnhem bijzónder veel voorstelt. De toneelschool in Arnhem zal op het zelfde plan komen te staan als die te Amsterdam en te Maastricht, waardoor het peil dus van deze drie scholen in de toekomst gelijk wordt. Bewust zal hiernaar worden ge streefd. Aangezien het een driejarige cursus wordt, zal de Arnhemse to neelschool pas volledig kunnen zijn met het derde leerjaar. TANDARTS „VERVANGEN". DIEFSTAL OF JOY-RIDING? Wegens het onbevoegd uitoefenen van de tandheelkunde moest een tandheelkundige uit Leiden terecht staan. Op 3 april had hij, hiertoe niet bevoegd, aan drie dames tandheel kundige hulp verleend. Verdachte gaf dit toe, maar voegde daaraan toe, dat hij een del* dames sléchts een watje voor haar kies had gegeven. Omdat verdachte nog geen twee ja ren geledèn voor eenzelfde overtre ding terechtgestaan had, eiste het O.M. 600,boete, subs. 2 x 2 m. hechtenis en één maand hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. De raadsman vond dat er geen gevaar voor de volksgezond heid aanwezig was geweest; het be trof hier enkele oud patiënten van een tandarts bij wie verdachte vroe ger werkzaam was geweest, en deze werden graag door verdachte gehol pen. De pl.v. kantonrechter wilde re kening houden met 't feit, dat ver-» dachte nu met een tandarts samen werk, én veroordeelde verdachte tot 200,boete of 2 x 14 d. HET VERKEERDE PORTIER. Een Leids fabrikant stond terecht, omdat hij op 24 maart, zonder op het verkeer te letten op de Doezastraat plotseling het linkerportier van zijn auto geopend had, waardoor een bankwerker, die per fiets passeerde, getroffen en gewond werd. Voor zijn schoenen die vernield waren, diende het slachtoffer een civiele vordering van 25,ih. Het O.M. vond dit onvoorzichtig openen van een portier levensge vaarlijk en eiste 35,boete. De uitspraak luiddt 35,boete, met 15,toewijzing van de civiele vor dering. WEGPIRAAT. Een vertegenwoordiger uit Tilburg was op 28 maart, zonder even te wachten, met zijn auto op het pu bliek ingereden, dat voor de gesloten grote Havenbrug had staan wachten. Verdachte beweerde niet 28 maar 21 maart in Leiden geweest te zijn, maai de brugwachters hadden 28 maart genoteerd. Verdachte was doorgere den en had niet gestopt. Het O.M. eiste 30,boete of 10 d. De kanton rechter maakte er 25,of 10 d. van. DUUR RITJE. Een kapster uit Leiderdorp had op de Rijksweg 11 met haar fiets een doorgang versperd, met gevolg dat zij in botsing was gekomen met een motorrijder uit Valkenburg die met zijn motorrijwiel passeerde en 80. schade kreeg aan zijn kleding. Hier voor diende de motorrijder een civ. vordering van 80,in. De eis luid de 25,of 10 d. Het vonnis luidde 15,boete of 6 d. en toewijzing der civiele vordering. TE G^OOT. Een Noordwijkerhouter moest te recht staan omdat zijn zoon 12 dagen niet op school was geweest. Verd. gaf dit toe, maar dit kwam omdat de jon gen zo groot is dat hij moeilijk in dé bank kan zitten. Het O.M. eiste 25,boete of 20 d. Uitspraak 15,boete of 6 d. en de J toch maar niet verstuurd, jongen moet naar school. De brief stond vol met insinuaties De Haagse Politierechter twijfelde nog even of de betonwerker uit Bo degraven, die niet verschenen was, op 4 sep. j.l. diefstal van een motor-1 rijtuig had gepleegd of joy-riding* Op grond van vorige veroordelingen voor diefstal en verduistering sloeg de balans tenslotte uit naar diefstal. De avond tevoren had verd. op ver zoek van de eigenaar een ritje met het motorvoertuig meegemaakt. De eige naar had hem toen echter zulke kwa. lijke voorstellen gedaan dat verd. v/raak had willen nemen. Hij had de garage opengebroken en was met het voertuig gaan toeren. Onderweg was hij echter door de politie aangehou den. In een reclasseringsrapport stond dat verd. uit een ongunstig milieu komt, maar dat hij wel goedwillend is. Overeenkomstig de eis veroordeel de de Politierechter hem tot 'n maand gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd, toezicht van het Leger des Heils en 25.boete of 10 dagen. ALCOHOLRECORDHOUDER Bij de zaak tegen een' niet Versche nen los-arbeider uit Bodegraven ke ken de Haagse Politierechter en de officier elkaar een beetje verbluft aan bij het ontdekken, dat zij met eeh recordhouder te maken hadden. Nog nimmer Was nl. zo'n hoog alcoholper centage aangetroffen als bij deze verd., t.w. 3,10 pro mille in het bloed en 4,45 in de urine. „Dat moet bijna delirium zijn geweest", 2ei de rech ter. „Wat een routine moet die maxi hebben, want de dokter vond hem slechts licht onder de invloed". Met al die alcohol in zijn bloed was- verd. aan het fietsen gegaan en daar voor had hij zich te verantwoorden. O.m. was h. op straat gevallen. De verd. had een blanco strafregister en de rechter kon ook geen bekeuringen voor openbare dronkenschap ontdek ken. Overeenkomstig de eis werd de man veroordeeld tot 40.boete of 10 dagen. ZIGZAG GER Zigzaggend en zonder, brandende lantaarn had een inwoner van Alphen a. d. Rijn op een avond onder alcohol invloed de Hooftstraat van zijn woon plaats onveilig gemaakt en hiervoor was hij thans gedagvaard bij de Haagse Politierechter. Hij was niet verschenen. Wel had hij toegegeven enige biertjes en zes glazen jenever te hebben gedronken. Overeenkomstig de eis werd hij veroordeeld tot 30.— boete of 16 dagen. „Ik kan niet begrijpen hoe iemand in uw beroep een dergelijke brief nog verdedigen kan", zei de Haagse Politierechter in de zaak tegen een Geref. predikant uit Oegstgeest. Deze moest terecht staan omdat hij rond de jaarwisseling een beledigende brief had geschreven over een zekere dr. R. Het ging om de voogdij over een kind en verdachte had de brief ge richt aan de Voogdijraad. Een door slag had hij naar dr. R. gestuurd, het origineel had hij bij nader inzien Promotie komt naderbij De voetbalver. „Lisse" heeft haar 35-jarig bestaan achter de rug. De of» flciële datum is 26 juni a.s., maar om dat deze dag op dinsdag valt, had het bestuur de feestelijkheden verplaatst naar jj.I. zondag, mede ook met het oog op de thuiswedstrijd tegen Delft, die zondag zo'n gunstig resultaat voor Lisse opleverde. Tijdens het gezamenlijk ontbijt van zondagmorgen had de voorzitter er al op gezinspeeld, dat Lisse 's middags met 31 diende te winnen. Dit is het echter niet geworden, maar de uitslag 10 in het voordeel van Lisse heeft de feestvreugde beslist verhoogd en de kansen op een plaats in de derde klas zeer nabij gebracht. In deze proimotie-competitie staat Lisse nu op de eerste plaats met 5 punten Uit drie wedstrijden. Op de tweede plaats staat GSV uit Gouda dat j.l. zaterdagavond tegen 's Gravenzande met 33 ge lijk speelde. Al deze dingen hebben er in hoge mate toe bijgedragen om I deze dag te doen slagen. De feestelijkheden De dag begon met een H. Mis vóór alle leden in het partronaatsgebouw, waarna door het bestuur een brood- tafel wen! aangeboden in het KAB- gebou/W. De heer Strik, voorzitter, feliciteerde het bestuur, leden de do nateurs met dit heugelijke feit. Hij verklaarde de gezondheid van de ver eniging door het feit, dat 3 elftallen kampioen geworden waren en wel het eerste het tweede en junioren B. De vereniging beschouwde dit als een van de mooiste cadeaus ter gelegen heid van het 35-jarig bestaan. Het toestuur had gemeend van de bétrok ken elftallen een kajmpioensfoto aan elke speler te moeten aanbieden. Ook werd een foto aangeboden aan de heer J. Dafferhoff, die als grens rechter elke wedstrijd van Lisse op uiterst sportieve wijze heeft helpen leiden. De voorzitter bracht nog een woord van hulde en dank aan de gèest. adviseur, kap. Bijnsdorp, die geweldig veel voor de vereniging doét en die alle moeilijkheden altijd wist op te lossen. Scorlngsbord. Hierna werd door dè heêr N. vön Rooyen, namens de leden éen scö- ringsbord aangeboden, dat met ge juich werd begroet. Namens het be stuur dankte de heer Strik de leden voor dit praktische cadeau. Ook was er een commissie gevormd uit de do nateurs en supporters, waarin zitting hadden de heren: Jac. van Diest, J. de Wit, W. van Oosten en H. v. d. Reep. De heer v. d. Reep bood namens alle supporters en klubvlag aan met het opschrift': „r.k. v.v. Lisse" en daaronder 1921—-351958. Na felicitaties te hebben aangebo den sprak hij een woord van dank en waardering namens de ouders van de KATWIJK SLUITING BUREAU GEMEENTE WERKEN. Het bureau van Gemeentewerken 'zal woensdag 26 juni de gehele dag Igesloten zijn. Voor de inwoners van Katwijk aan den Rijn wordt er de aandacht op ge vestigd dat het huisvuil in plaats •van woensdag 26 juni óp zaterdag 23 (juni zal worden opgehaald. (Advertentie) KATWIJK AAN DEN RIJN In 't zilver. Het was Voor de heer T. P. Boot, brigadier bij de po litie, gisteren 18 juni een belangrij ke dag. Hij was 25 jaar bij de politie. Zoals te begrijpen was, had de jubi laris „vrij van dienst". Er zou trou wens van de dienst weinig terecht gekomen zijn, want hét was al zeer tijdig ten huize van de heer Boot merkbaar, dat er iets belangrijks aan het gebeuren was. Onder de eerste belangstellenden was burgemeester H. Duiker, die de jubilaris kwam complimenteren. Dan de hoofdinspecteur van politie, de heer P. Brasser en de inspecteur van politie, de heer J. H. van Geldere. De leden van het politiekorps van Katwijk a. d. Rijn deden hun felici taties vergezeld gaan van bloemen en een boekwerk. Het bleef belang stellenden stromen én in de kamer waren veel bloemen en sigaren de tastbare bewijzen van de belangstel ling. Het Katwijkse politiekorps, vertegenwoordigd door adjudant P. Ruwhof, bood een stoffelijk bewijs van belangstelling aan. Vele plaatse lijke organisaties lieten zich even min onbetuigd en afgevaardigden hiervan kwamen complimenteren. Deputaties die kwamen namens de Oranjevereniging en de Winkeliers vereniging „Wico"' wilden evenmin achterblijven. Ook van collega's uit omliggende gemeenten gaven blijken van belangstelling. We wisten, dat de jubilaris niet van uiterlijk vertoon hield, maar op zulk een belangstelling en medele ven had de heer B. toch zeker niet gerekend, en hij heeft het toch moe ten nemen. Het was voor de jubilaris een prachtige dag. en was een reactie geweest op een schrijven van dr. R. aan de kerkeraad De verdachte stelde dat hij alleen maar zijn vermoedens in de brief had geuit, maar de officier anwoordde dat dit ook niet zo mag. „In elk geval heb ik het niet beledigend bedoeld", antwoordde verd. Hij werd overeen komstig de eis veroordeeld tót 25. boete of 10 dagen en meteen trok hij zijn portemonnaie voor contante be taling. Dat kon. jongens, die lid van déze vereniging eijn. Omdat er van het geld, dat men bij de supporters had ingezameld nog iels overgebleven was, bood de hêer v. d. Reep nog een envelop mét inhoud aan, te gebruiken vóór het trainings fonds. Nog meer cadeaus. De heer W. Slootbeek, beheerder van het KAB-gebouw, deed zijn har telijke felicitaties vergezeld gaan van een paar nieuwe doelnetten, met de wens, dat zij verschillende malen in het voordeel van Lisse doorboord mochten worden. Hierna bood de heer F. Beyrens, namens enkele leden, de heren N. Castien en P. v. d. Putten, 11 shirts aan de vereniging aan. Voorts ging nog een woord van dank uit naar de heer J. Beijk, die de zorg voor de terreinen oip zich ge nomen heeft en dit werk met hart en ziel verricht. Hiermede werd het 'morgenprogramimja afgesloten. Voor zondagavond was een cabaret gezelschap uitgenodigd, dat het pres teerde om. de spanning en de zenuwen van de leden en supporters, die in de wedstrijd tegen Delft op een zware proef gesteld waren, te kalmeren. De 'avond was uitstekend verzorgd. Maandagavond was hetzelfde caba retgezelschap uitgenodigd om een avond te verzorgen voor de donateurs. Ook deze avond is bijzonder in de smaak gevallen. De vereniging Lisse mag terugzien op een goed geslaagde viering Van haör 36-jarig jubileum. WASSENAAR EEN DODE EN ZES GEWONDEN BIJ AUTOBOTSING. Bij een botsing tussen twee auto's op de rijksweg te Wassenaar, is zon dagavond een persoon om het leven gekomen en zijn er zes gewond. De auto van de Schiedamse zaken man J. W. Voerman, die in de rich ting Leiden reed, botste op een wagen uit de tegenovergestelde richting, welke door slippen dwars over de weg schoof. De ravage was groot. De heer Voerman kwam om het leven en de vier mede-inzittenden werden ge wond. De slippende auto, die bestuurd werd door jhr. H. F. v. Kinschot, zoon van de burgemeester van Leiden, werd eveneens zwaar beschadigd. De heer v. K., dié referendaris is op het ministerie van binnenlandse zaken, liep éen schouderfractuur op. De medepassagier raakte eveneens ge wond. De heêr L. M. T. Maree slaagde te Nijmegen voor het doctoraal examen Franse taal en letterkunde. Mej. E. Onderstal slaagde te Gro ningen vóór het kandidaatsexamen geneeskunde. De heèr N. C. v. d. Velde, chauf feur in dienst van A. Stolk Jacz., heeft de bronzen medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, gekre gen; AARLANDERVEEN Maar werd zelf aangereden. Mevr. A. M. L. H.W. wonende aan het Zuideinde te Aarlanderveen werd maandagmiddag omstreeks 5 uur bij het redden van haar kind izelf het slachtoffer van een aanrij ding. Gelukkig liep zij daarbij geen ■ernstige verwondingen op, al moest de hulp van dr. Grens worden (ingeroepen. Mevrouw H.W. was óp genoemd tijdstip aan het Zuideinde bezig met Ihet spoelen van de was in de langs deze weg lopende sloot. Zij merkte nog net op tijd, dat haar kind de weg overliep op het moment, dat een personenauto naderde. Deze auto ■werd bestuurd door de heer A. R. uit Nieuwer-Amstel. Mevr. H.W. rende het kind Ha en zij slaagde er in het tijdig Vöor de fiutó weg te trekken. Bij haar hulp verlening werd zij zélf echter aange reden en bezeerde haar rechter been. De heer R. slaagde er ondanks krachtig remmen niet in dé wagen tijdig tot stilstaan te brengen. Het kind bleêf ongedeerd.. ALPHEN AAN DEN RIJN ZIJN LAATSTE UITSTAPJE. Maandagmorgen vroeg, omstreeks (zeven uur werd op de Aarkade te Alphen aan den Rijn een loslopend (paard aangetroffen. Bij onderzoek bleek, dat het dier, •dat vóór de slachtbank was bestemd, in de loop van de nacht losgebro ken en blijkbaar liever de vrij heid verkoos om het dreigend gevaar 'te ontlopen. De vrijheid duurde niet Hang voor het edele dier, want de eigenaar, slager M. leidde de viervoe ter weldra in gevangenschap terug. Het dier zal zijn lot niet zijn ont- Igaan. Z0ETERW0UDE N.K.J.B. RIJWIELSTERRIT VIERT EERSTE LUSTRUM. Zondag 8 juli a.s. organiseert de N.K.J.B. haar jaarlijkse sterrit. Het was in 1952, dat kapelaan C. Nieu- wenhuizen het initiatief hiertoe nam en de sterrit voor het eerst voor kwam in het zomerprogramma van de N.K.J.B. Terwijl de organisatoren met veel van hun werk pas in de laatste dagen bezig waren, schenen de vooruitzichten niet zo best, vrij dagavond voor de bewuste zondag stonden pas 8 namen ppnntoord ot DRINKWATERLEIDING „DE VLIETSTREEK". De drinkwaterleiding „De Vliet- streek", gevormd door de gemeenten Voorburg, Rijswijk en Leidschendam heeft door de grote kostenstijging en ondanks vermeerdei*de omzet, in het afgelopen jaar slechts een winst van 17131 gemaakt, zo wordt in het zo juist Verschenen jaarverslag ge meld. Een uitkering aan de gemeen ten zal niet mogelijk zijn. Het hoofd buizennet werd uitgebreid met 781 meter in Leidschendam, 3902 meter in Rijswijk en 5120 meter in Voor burg. Afgeleverd werd in Voorburg 19.801 m3 met een opbrengst van 263.426.27 (1954: 899.300 m3 met 244.125.82); Rijswijk 722.418 m3 met 193.491.Ö1 (1954: 647.331 m3 met 171.160.44), Leidschendam 237.301 m3 met 60.283.90 (1954: 215.672 m3 met f 53.184.12). buiten concessiegebied 55.538 m3 met 8.330.70 (1954: 55.374 m3 met 8.306.10). de deelnemerslijsten en was men aanvankelijk van plan de sterrit maar niet door te laten gaan. Doch het getij keerde en zondagmorgen verschenen 64 deelnemers (sters) aan de start voor de tocht naar de Bode- graafse Meije. De eisen toen gesteld, waren niet zo zwaar, zodat wel 16 koppels zonder strafpunten de rit volbrachten van wie door loting de dames Bep Overdevest en Annie v. d. Hoeven uit Zoeterwoede tot win naressen werden uitgeroepen. Daar na is het steeds crescendo gegaan. Het tweede jaar met 120 deelnemers naar Overschie, van wie de Leide- naars A. Brusche en J. Hakkaart de erepalm verwierven. In 1954, met 124 deelnemers, ging het naar Noordwij - kerhout en op die dag behaalde het befaamde koppel mej. J. v. d. Hulst en de heer A. Berg uit Zoeterwoude, steeds in de prijzen, de eerste prijs. Vorig jaar, toen de jongsten onder de 142 deelnemers allen zo'n prima rit reden, waren het Ben Muussers en Henk v. d. Geest die na een dag vol regen zo nat als de Reeuwijkse plassen, waarbij gerust werd, als overwinnaars uit de bus kwamen. Waarheen zal de karavaan dit jaar geloodst woi-den? Het is een van de grootste attracties, dat dit voor elke deelnemer onbekend is. Op de helft van de afstand, van circa 75 km., krijgen de deelnemers een rustpauze van 1 uur waarbij men dus de gele genheid krijgt de inwendige wens te versterken. Daarna wordt er opnieuw met ruimte van 1 minuut tussen elk koppel gestart voor het tweede ge deelte waarin de deelnemers(sters) weer naar Zoeterwoude worden te ruggevoerd. Wat Zijn de voordelen voor de deel nemers (sterC). Natuurlijk op de eer ste plaats het buitengewone plezier en sportief genoegen wat deze dag geeft. Dan ontvangt elke deelnemer 's moi'gens bij de start een fietsvlag- getje, elke deelnemer die de rit uit rijdt ontvangt een fraaie herinnering. Het koppel dat de rit beëindigt met het minst aantal strafpunten ont vangt de grote fraaie wisselbeker van de fa. Garage Heemskerk. Voorts is voor de andere best geklasseerden een groot aantal bekers, lauwerkran sen en medailles beschikbaar. De start vindt plaats op zondagmorgen 8 juli vanaf 10.30 uur vanuit het Don Boscohuis. De afstand bedraagt pl.m. 75 km. De gem. snelheid waarmede gereden moet worden bedraagt 14 km. wat wel voor niemand moeilijk heden zal opleveren. Route en tijd- controleurs zullen onderweg contro leren wie zich niet aan dit gemiddel de houdt, voor wie dan strafpunten genoteerd Zullen worden. De mini mum leeftijd voor de deelnemers- (sters) is gesteld op 14 jaar, boven welke leeftijd voor een ieder inschrij ving mogelijk is, per paar 2 dames, 2 heren of dame met heer, een ieder zoeke zijn eigen partner. Op het adres van het secretariaat: Koos v. d. Geest. Watertje 19, Zoe terwoude, tel. 01715-229, die ook alle inlichtingen en bijzonderheden over deze rit kan verstrekken. Het in schrijfgeld bedraagt 75 cent per per soon. Scheepsberichten ALMDIJK 18 Lehavre. AMSTELVLIET 18 Rastanura. BOSCHFONTEIN p. 18 Gibraltar n. Marseille. BOSKOOP p. 18 Startpoint n. Vlissingen. CALTEX PER NIS 19 Vlissingen. CALTEX UTRECHT p. 18 Kp Vincent n. R'dam. CINULIA p. 18 Landsend n. R'dam. CRADLE OF LIBERTY p. 18 Perim n. Suez. DELFS- HAVEN 18 Narvik. ESSO AMSTERDAM p. 18 Vlissingen n. Antw. KALINGA 18 R'dam. KATELYSIA p. 18 Oporto n. Abadan. KOTA GEDE 19 te Port Said. LANGKOEAS p. 18 Perim n. Djeddah. LAWAK 19 Port Elizabeth. MAAS 18 v. Ferrol n. Tunis. MEERKERK 18 te Ant werpen. OLDËKERK p. 18 Kp Vilano li. Las Palmas. ORANJE p. 18 Kp Vincent n Pt Said. OVULA 19 Makassar. PHRON TIS p. 18 Finisterre n. A'dam. RIDDER KERK 16 Schiedam. SABANG 19 Sin gapore. SARPEDON 18 Guanta. SCHELP WIJK 18 Banias. SENEGALKUST 18 Bordeaux. STAD MAASSLUIS 19 Nar vik. TABINTA 23 A'dam verw. TJIPA- NAS 19 Kaapstad. WILLEM RUYS 19 Colombo. ALCYONE 18 v. Trinidad n. Rio de Janeiro. ALDABI 19 Santos. ALHENA 19 te Rio de Janeiro. AMSTELDIJK 18 v. Houston n. Le Havre. ARKELDIJK p. 18 Scillys n. New Orleans. CALTEX NEDERLAND 19 Pt Cardon. CORYDA 19 Curacao. ENA 19 Thameshaven. EOS 18 v. Alexandrie n. Livorno. ESSO NE DERLAND 18 v. Bandarmashur. HECU BA 18 v. Baltimore n. New York. IN- DRAPOERA p. 18 Daedalus n. Aden. JOHAN VAN OLDEBARNEVELT p. 18 Malta n. A'dam. KHASIELA p. 18 Ja maica n. Curacao. MOORDRECHT p. 18 Refice n. Aruba. NESTOR 18 v. Cura cao n. Moblo. OUWERKERK 18 v. Alex- andrië n. Genua. PARKHAVEN 18 v. Rio de Janeiro n. Santos. POSEIDON p. 18 Azoren n. R'dam. PRINS MAURITS 18 v. Bremen n. Glasgow. SIBAJAK 19 Napels. SOLON 18 v. Madeira n. A'dam. STAD VLAARDINGEN 18 v. Wabana n. R'dam. TALISSE p. 18 Gibraltar n. Alexandrie. TERNATE 18 te Bandar mashur. TOMORI p. 18 Ouessant n. R'dam. WILLEM BARENDSZ 18 v. Suez n. Mena al Ahmadi. WOENSDRECHT 18 v. rt O"*"4"*!

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6