1m PI Ruim tien miljoen voor 576 woningen in Leiden bjj 5 Mei-laan Nieuwe bouw regeling vraagt nieuwe bouw-politiek De woningbouw te Leiden Brits voorstel aan Cyprus Scherp De heer Van Dijk (KVP) aanvaardde preadvies van B. en W. DINSDAG 19 JUNI 1956 a ff DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 De drie rebelse T's [)E LEIDER DER ITALIAANSE communisten Togliatti heeft ge- broken met de slaafse discipline, I welke tot nog toe in communistische kringen heeft geheerst; hij heeft ronduit gezegd, dat men in Moskou vadertje Stalin nu wel in de goot kan gooien, maar dat de huidige lei ders toch maar hebben toegelaten, dat het zover met Stalin is gekomen. Hy vindt dan oók, dat de buiten landse partijgenoten niet in alles de leiding van Moskou behoeven te vol gen. Dat is een uitermate belang- 0 wekkende ontwikkeling, wel ke nog aan gewicht gewonnen heeft door het feit, dat de Franse communistenleider Thorez het voor beeld van zijn Italiaanse kameraad iheeft gevolgd en Kroestsjef eveneens aan critiek heeft onderworpen. Beide heren zijn dus de weg opge gaan, welke Tito indertijd heeft in geslagen en een Frans blad heeft Togliatti reeds Togliatito gedoopt. In de eerste verbazing over de rebellie van de Italiaan vroeg men zich af, of Togliatti hiermede 6oms zijn poli tieke doodvonnis had ondertekend, maar nu kameraad Thorez zo spoe dig zijn voorbeeld heeft gevolgd, ligt het vermoeden voor de hand, dat het afgesproken werk is geweest. Men bedenke ook, dat Togliatti kort vóór het vertrek van Tito naar Moskou een bespreking met de Joegoslavi sche maarschalk heeft gehad. Blijkbaar heeft de Italiaan (ook namens Thorez?) Tito eens gepolst, of het wel veilig was om aldus met het Kremlin te breken en heeft Tito gezegd, dat hij nu een machtig man was, die zich in Moskou wel zou la ten fêteren, maar niet van plan was om zich daar de wet te laten voor schrijven, en dat Togliatti zijn steun zou krijgen als deze zijn voorbeeld zou volgen. Wij zijn benieuwd of Moskou dat alles maar gelaten slikt. Misschien moet Moskou het wel slikken en als dat duidelijk wordt, is het hek van de dam. Kroestsjef kan dan misschien straks lachen als een boer die kies pijn heeft en verzekeren, dat dit nu het nieuwe systeem is van decentra lisatie en collectief leiderschap, maar dan is het duidelijk, dat Moskou de greep op de satellietlanden heeft verloren. En als Moskou de leiding verliest, is de kiem van de tweespalt gelegd, een tweespalt welke zich zal voortplanten tot in het hart van Rus land toe. Deze ontwikkeling is waard met alle aandaeht gevolgd te wor den. Leidse gemeenteraad vergaderde In welingelichte kring te Londen meent men te weten, dat de Britse regering waarschijnlijk deze week in het Lagerhuis een plan zal indienen ter oplossing van de kwestie-Cyprus. De hoofdpunten zouden zijn: een grondwet, die de Cyprische bevolking interne autonomie toestaand. Na tien of vijftien jaar zouden de Cyprioten vrij over htm toekomst kunnen beslis sen. iHet zou aanvankelijk in de bedoe ling gelegen hebben, na de arresta tie van de leider van de verzetsbewe ging, kolonel Grivas, onderhandelin gen met de Cyprioten te beginnen. Het is echter niet gelukt Grivas in handen te krijgen. POKKEN IN MAKASSAR. In Makassar zijn de laatste dagen 100 personen overleden aan pokken. De plaatselijke gezondheidsdienst vreest, dat de epidemie zich zal uit breiden omdat de bevolking onver schillig staat tegenover de ingezette campagne tegen deze ziekte. POTLOOD en GEEST Onder voorzitterschap van loco-burgemeester, wethouder Van Schaik, die nog immer de burgemeester vervangt, heeft de Leidse raad gistermiddag voorspoedig vergaderd. De raads-agenda toonde dan ook slechts twee punten, die over miljoenen projecten handelden, nl. de 1.135.000 gulden (gemeente en N.S. ieder de helft) voor de bouw van een onderdoorgang in de spoorweg Leiden Utrecht bij de Lammenschansweg en de ruim tien miljoen gulden voor de bouw van 576 woningen, 9 winkels en 41 garages, ten noorden van de 5 Mei-laan. Wat het eerste project betreft: de raadsleden waren van oordeel dat enige voorzichtigheid in de onderhandelingen met de N.S. geboden is, omdat uit de concept-overeenkomst wel blijkt, dat de spoorwegen aan „het langste eind wensen te trekken". Bij de discussie over de woningbouw kwam het artikel over de nieuwe contingenteringspolitiek in de Leidse Courant te sprake („De Sleutelstad past op haar tellen"). De raadsleden, onder wie de heren Van Iterson (prot.chr.) en Meester (p.v.d.a.) vroegen of het voorstel onder invloed van de nieuwe regeling, die rekening houdt met de bouwcapaciteit, tot stand is gekomen. Wethouder Jongeleen bevestigde dit. Door verdeling van het werk over verschillende architecten en aannemers werkt men de continuiteit van de bouw in de hand. Zo gauw een aannemer met een complex woningen (bijna) gereed is, wordt hem gevraagd of hij in staat is een nieuw complex op te zetten en tegen welke prijs hij dit kan doen. Verheugend plan, dat wel veel tijd vraagt „Een verheugende politiek", aldus enige raadsleden, „die tevens maakt, dat er in Den Haag altijd voldoende plannen in voorraad zijn." Wel moet men er dit om teleurstelling on der de woningzoekenden te vermij den, de nadruk op leggen, dat de wo ningen, die op papier staan, tijd vra gen vóór zij gerealiseerd kunnen worden. De heer Van Dijk (K.V.P.) was bovendien blij, dat er in het plan aandacht is besteed aan woningen voor grote gezinnen. Mevr. Braggaar betreurde het, dat er in het grote complex slechts plaats is voor 26 bejaarden-woningen. Wethouder Jongeleen nam haar te leurstelling over. Hij verklaarde ech ter, dat de bejaarden woningen in prijs bijna niet onderdoen voor de eensgezinswoningen. Hij was bang, dat de gemeente tot een scherpe cal culatie van de prijs genoodzaakt, haar politiek van voldoende wonin gen voor bejaarden niet zou kunnen voortzetten. In het algemeen erkende hij, dat de verwezenlijking van de plannen tijd vraagt. Met dit complex zal men echter zo spoedig mogelijk beginnen. In deze zitting antwoordde de heer Van Dijk (KVP) voorts op het pre advies, dat naar aanleiding van zijn voorstel betreffende de sollicitaties naar functies bij de gemeente door het college was gegeven (zie elders). VERLOOP VAN DE ZITTING. Nadat de raad zich accoord had verklaard met het beschikbaar stel len van 5455.voor leer- en hulp Laat geschenk van G.S. aan Leiden De voorzitter van de Leidse Raad voegde gistermiddag aan het slot van de raadsvergadering een agendapunt toe. Hij vroeg aan de raad verlof Gedeputeerde Staten in een brief te bedanken voor het cadeau, dat zij beloofd hadden, een bronzei} middenkroon met plafonniers, die in de Raadszaal zullen wor den aangebracht. Het is een ge schenk, dat G.S. na de stadhuis brand al aan Leiden hebben toe gezegd. Er is wat tijd over heen gegaan. De lamp met bijbéhoren zal 4800.— kosten. De raad ondersteunde het ver zoek van de voorzitter met ap plaus. nenkort een voorstel is te verwach ten, waarin alle voorzieningen voor het verkeersonderwijs aan de lagere scholen zijn samengevat. Speelplaats. Het afwijzend preadvies van het college op het verzoek van „Ons Doel" tot aanleg van een kleuter speelplaats in het Plansoen aan de Melchior Treublaan hield de raad enige tijd bezig. B. en w. hadden ver schillende bezwaren aangevoerd; men vond het o.m. een gevaarlijk punt met het oog op het verkeer, (verkeer FranchimontlaanKanaal- weg zal toenemen) en men meende, dat de verfraaiing van dit stadsdeel aan de school aan de Da Costastraat, sprak men over de leermiddelen, die de L.O. school aan de Stadhouders laan lb zal aanschaffen voor het ver keersonderwijs. De heer Drijber (WD) zou graag in alle scholen uniforme leermidde len zien. De voorzitter verklaarde, dat bin- No. 539. Horizontaal: 1. gevange nis, 3. raamscherm, 5. sportterm, 7. scheepsvloer, 9. stad in Zwitserland, 11. welaan, 12. oude lengtemaat, 13. roofdier, 16. biersoort, 17. boom, 19. hok, 20. speelgoed. Verticaal: 1. landtong, 2. voorge schreven kerkgebruik, 3. hennep-af val, 4. rakker, 6. gelijk, 8. wilde zwij nen, 10. keurig, 11. verbindingsspijl in een wiel, 14. broedplaats van vo gels, 15. verdikking der opperhuid, 18. stronkje. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 538. Horizontaal: 1. oever, 5. kort, 6. Eems, 8. sol, 10. mot, 13. are, 15. Noorwegen, 16. ere, 17. alg, 18. olm, 20. sein, 22. odol, 24. Es sen. Verticaal: 1. o.r... 2. ets, 3. eel, 4. middelen voor het lageronderwijs J"®4 bevorderd zou worden Het.col- - - - -B - -1 lege zegde toe te eniger tijd met het voorstel tot de aanleg van een speel tuin tussen de Stadmolensloot en de molentocht langs het park Roomburg te zullen komen. De heer Drijber (WD) vroeg om een tijdelijke oplossing. De heer Meester (PvdA) betoogde, dat er zowel behoefte is aan speel plaatsen (voor de kleuters) als aan speelweiden (voor de ouderen). Hij erkende, dat het verkeer aan de Mel chior Treublaan druk is. Maar is dit een bezwaar? De kinderen, moeten juist met het verkeersgevaar ver trouwd gemaakt worden. Als zij niet op de speelplaats kunnen spelen, doen zij het op straat. Hij pleitte voor méér kinderspeelplaatsen in de wijken en stelde voor op het ver zoek van de woningbouwvereniging „Ons Doel" gunstig te beschikken. De heer Van Iterson (Prot. Chr.) voelde meer voor de argumentatie van b. en w. hij voerde ook nog hygiënische bezwaren aan. De heer Van Dijk (KVP) stemde in met de argumenten van de heer Meester. Het gaat er immers om de kinderen van de drukke straat af te houden. De heer Jongeleen (weth.) kon weinig nieuwe punten aan het be toog van het preadvies toevoegeh. Hij wees nogmaals op de gevaren van het verkeer en van de nabij gelegen spoorbaan, die voor de jeugd toegan kelijk is. Dit laatste ontlokte aan de heer Meester de opmerking, dat het gevaar van de spoorbaan ook nu be staat. De toegang tot de spoorbaan moet afgesloten worden. Over het verplaatsen van de speel tuin Professoren wijk zei weth. Jon geleen nog, dat men rekening moet houden met de volkstuinders, die zich tussen de Stadsmolensloot en de Molentocht gevestigd hebben. Weth. Menken voegde aan zijn woorden toe, dat er aan een speel plaats zonder toezicht nog aanmer kelijke hygiënische bezwaren ver bonden zijn. Mens en dier kunnen in het zand van de speelplaats be smettingsgevaar veroorzaken. Vliegen naar Amerika goedkoper Bij de onderhandelingen op het con gres van de internationale vereniging voor de luchtvaart (I.A.T.A.) worden goede vorderingen gemaakt in de rich ting van een aanzienlijke verlaging van de tarieven voor vluchten over de Atlantische Oceaan in de toeristen klasse. De Amerikaanse maatschappijen wilden de tarieven verlagen met niet ■minder dan 30 pet. Dat was de Euro pese maatschappijen echter veel te veel en men is het nu eens gewor den over een verlaging van 20 pet. De nieuwe prijzeh zouden ingaan in oktober voor de vijftiendaagse re tours in de toeristenklasse en in april .1058 voor alle vluchten in de toeris tenklasse op het - Noord-Alantiche net. Geen mishandeling van getuigen? Moh. Enduh, adjunct-commissaris van de criminele recherche in West- Java, heeft gisteren te Djakarta op de 49ste zitting in de zaak Schmidt ont kend dat hij getuigen in deze zaak heeft mishandeld. Hij was tijdens vo rige zittingen door vijf getuigen a décharge er van beschuldigd, dat hij gedurende de ondervraging in deze zaak, heeft geslagen. De getuigen hadden verklaard dat zij valse, voor Schmidt bezwarende verklaringen hadden afgelegd „onder druk" en „-uit vrees voor mishande lingen". Op de vraag van rechter Rochjani of gedurende het onderzoek in deze zaak druk was uitgeoefend, re, 5. kamneus, 7. stengel, 9. ouwel, antwoordde Enduh: „In het begin 11. oor, 12. toe, 13. aga, 14. rel, 18. van het onderzoek is geen druk uit- ons, 19. moe, 21. i.e., 23. dn. geoefend.". Contract met spoorwegen. Wij spraken in de inleiding van dit verslag al over de spoorwegwer- ken bij de Lammenschansweg. De heren Van Iterson en Knol (Prot. Chr.) wezen op zwakke pun ten in de concept-overeenkomst. .Er de gemeente wordt bijvoorbeeld ver wacht, dat zij de grond gratis be schikbaar zal stellen. Men moet op passen met de spoorwegen. Men haalde enige artikelen aan om deze mening te verduidelijken. De heer Van Weizen (CPN) vroeg van de raad realiteitszin. De N.S. hebben nu eenmaal geen enkel be lang bij deze werken, men mag dus met de toezegging al blij zijn. De heren Van Iterson en Stolp vonden dit een uitlating, die Van weinig koopmanschap getuigt. Wethouder Jongeleen wees op de ervaring, die de gemeente bij onder handelingen met de Spoorwegen heeft gekregen. Met de afgelopen werken hebben wij gunstige voor waarden kunnen bedingen. Het^ is een geluk, dat de N.S. zélf (vóór 1940 al) van de noodzaak van een vrije overgang te Leiden overtuigd zijn geweest. De gunstige „fifty-fif- ty"-voorwaarde is hieraan te danken. De heer Van Dijk (KVP) verklaar de tenslotte, dat de N.S. als staats spoorwegen de plicht hebben óók in de gemeenten voorzieningen in het belang van de staatsburgers te tref fen. De Nederlanders betalen niet al leen belasting voor verbetering van trein en station. Van de heer Ten Broek (KVP) no teerden wij een opmerking, die enige hilariteit veroorzaakte. Eén van de voorwaarden is n.l., dat Leiden aan gesproken kan worden voor de hoge re tractiekosten, omdat de treinen een lichte heuvel moeten beklimmen. De heer Ten Broek wendde voor de ze clausule niet te begrijpen: de trein rijdt immers óók de heuvel af. Tokheim kost geen geld. Hierna kwamen de voorstellen tot het aankopen van percelen (voor de sloop) aan Waardgracht 86, 109 en Weverstraat 18 onder de hamer, als mede-het verkopen van bouwterrein in de Rodenburgerpolder tussen Bruggravenlaan en Kanaalweg. (Th. Hillenaar, Den Haag, gaat hier een gezinswoningen bouwen). Voorts werd grond beschikbaar gesteld voor de bouw van een transformatorsta tion bij de Herensingel. De heer Van Weizen (C.P.N.) was het niet eens met een „terzijde" van het college. B. en w. hadden n.l. bij het voorstel tot het verkopen van het fabrieksgebouw aan de Trek- vlietweg aan de Amerikaanse „Tok heim n.v." de opmerking gemaakt, dat het „verheugend" is dat het be drijf na 2Yt jaar al tot aankoop van de fabriek kan overgaan. De heer Van Weizen merkte op, dat Van Doorne, de directeur van de DAF opgemerkt heeft, dat de Neder landse gemeenten de belastinggelden van de burger niet moeten gebruiken om buitenlandse industrieën aan te wordt gesproken over een gelijke verdeling van de kosten, maar van trekken en tot ontwikkeling te bren gen. Anderen, onder wie de heren Ten Broek (KVP) en Hagens (VVD) spraken van hun waardering voor dit voorstel. Wethouder Jongeleen merkte op, dat dit bedrijf de gemeente geen cent gekost heeft, doch alléén maar geld opgebracht heeft. In een tijd waarin de positie van de arbeidsmarkt op een dieptepunt stond was men blij de Amerikaanse industrieën te kun nen interesseren. De heer Van Welzeir (CPN): Maar het gaat toch niet aan, dat 10 pro cent van de winst belastingvrij naar Amerika kan worden uitgevoerd. De heren Knol en Hagen, beiden oud-belastingfunctionarissen, snap ten niets van deze redenering. „We krijgen 43% van de winst", riep de heer Knol uit. De heer Meester (PvdA) kon geen bezwaren zien in iets, dat hij „eco nomische planning" noemde. We mo gen blij zijn dat de industrie zich zo ontwikkeld heeft. Als de conjunctuur nog eens omslaat hebben wij behoef te aan kwaliteits-industrieën. „Maar misschien maakt de heer Van Wei zen bezwaar tegen het feit, dat het een Amerikaanse industrie is". Het voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Voorstellen. Hetzelfde gold voor de voorstel len tot verkoop van grond achter het perceel Rijnzichtweg 43, het aan gaan van geldleningen van één en twee miljoen gulden, en het voorstel tot het goedkeuren van de begroting van het college van Vrouwenkraam- moeders voor het jaar 1957, het be schikbaar stellen van gelden voor staantribunes op het L.F.C.-terrein (de heer Van Weizen wees op de slechte toestand van het Lugdunum- veld) en het aankopen van tenten- materiaal voor jeugdkampen. Tegen de automobilist, die in juni van het vorig jaar een gemeente-ar beider bij de bestratings..cikzaam- heden aan de Breestraat aanreed, wordt een rechtsvervolging inge steld. Station Herensingel. De heer Oude Elferink. directeur van de „Helaf", die in het voorma lige stationsgebouw aan de Heren singel gevestigd is, heeft aan de ge meente gevraagd in het door hem ge huurde pand een woning te mogen maken. De heer Meester (PvdA) tekende hiertegen bezwaar aan. Dit gebouw is gekocht voor de sloop in verband met de aanleg van een verkeersweg, die De Kooi en daarachter gelegen gebieden met het stadscentrum zal verbinden. Het is moreel niet ver antwoord, aldus de heer Meester, de eigenaar kosten te laten maken, als hij straks het gebouw moet verlaten. Weth. Jongeleen was het met hem niet eens. De verbreding van de Kooilaan zal plaats kunnen vinden zonder het gebouw aan de Herensin gel af te breken. Men kan beschik ken over een verkeersplein en over het brandspuithuis, dat geslecht kan worden. De heer Kortmann (KVP) was van mening, dat het gebouw een „sta in de weg" zal blijven, zelfs als het brandspuithuis geslecht wordt. Het blijft een „bottle-neck" in het ver keer, het uitzicht van de weggebrui kers wordt beperkt. Wethouder Jongeleen stelde voor dit agendapunt aan te hou den tot de volgende vergadering, opdat het college de gelegenheid krijgt de situatie ter plaatse aan de raadsleden voor te leggen. De raad ging hiermede accoord. Bij het voorstel tot het beschikbaar stellen van 3478.voor het verbe teren van de verlichting van de Rijn- zichtbrug en omgeving' vroeg de heer Langezaal (PvdA) of de muur bij de Morsweg, die het uitzicht van het verkeer belemmerd niet gesloopt kan worden. Wethouder Jongeleen beloofde de mogelijkheden te zullen overwegen. Om kwart over vijf sloot de voor zitter de vergadering. In het artikel over de woningbouw te Leiden schreef „De Leidse Courant" vrijdag j.l., dat in Leiden op het moment ruim duizend woningen in aanbouw zijn. Omdat men uit de toon van hét raadslid, de heer Meester, meende te bespeuren, dat hij het genoemde getal in twijfel trekt, geven wij hierbij een overzicht van hèt aantal huizen, dat thans te Leiden in aanbouw is: Torenflat Kanaalweg Leiden Zuid West 90 woningen 38 199 (woningwet) 122 (premiebouw) 71 (industrie) 252 (woningwet) Vridemo-flat Burggravenlaan 60 Rodenburgerpolder 40 Hier en daar in de stad 25 Burggravenl. (Mijnwerkersfonds) 126 Totaal 1023 Het voorstel van de heer Mees ter om in het preadvies van b. en w. „afwijzend" in „gunstig" te veranderen werd met 21 tegen 11 stemmen verworpen. Vóór de fractie van de P.v.d.A. (met uit zondering van mej. Van Nienes) en de heren Aalders en Van Dijk (KVP). Toch meer gegevens bij gemeente-sollicitaties De heer Van Dijk (KVP) heeft gis termiddag in de Leidse Raad gerea geerd op het preadvies van B. en W. op zijn voorstel, dat vroeg om meer gegevens omtrent sollicitanten bij benoemingen. Zoals bekend heeft het college in algemene zin het voorstel ontraden. B. en W. hebben zich wél bereid ver klaard van sollicitanten, die ernstig in aanmerking komen, aan de raad een rapport van de dienst, waaraan de sollicitant werkzaam is over te leggen. Daarnaast toonde het college zich bereid in voorkomende gevallen voor zoveel het benoemingen van hoofden van dienst voor de gemeente betreft het aantal gegevens, die voor in de trommel voor geheime stukken ter inzage worden gelegd, uit te breiden en een nota van het college toe te voegen, die voor zo ver mogelijk, aan het voorstel van de heer Van Dijk ten grondslag liggende overweging tegemoet komt. De heer Van Dijk dankte voor de v/ijze, waarop dit pre-advies is sa mengesteld. Hij stelde vast, dat er van de felle reacties van de raadsleden in een vorige zitting tegen dit voor stel weinig is overgebleven. Hij ver trouwde voorts op de onbeschreven wetten van eerlijkheid en gezonde democratie en op een eerlijke ver houding tussen B. en W. en de raad. Hij verklaarde dat zyn fractie met genoegen het pre-advies van het col lege aanvaardt. De heer Meester wasvan mening, dat de argumentering van B. en W. in overeenstemming was met de ideeën van de raad in de vorige zit ting. De heer Meester stapte hier echter van af, toen hij de nadere toelichting op het preadvies van de heer Men ken hoorde en o.m. vernam, dat in de inlichtingen en de nota van b. en w. ook ad B: laatste promotie en ad C: besprekingen in het college begre pen kunnen zijn. De heer Menken sprak van „een groei naar b. en c." De heer Meester verklaarde, dat hij dit niet uit het raadstuk gelezen had. Weth. Menken stelde hem tenslot te gerust met de mededelingen, dat het college, dat vroeger nimmer een nota toevoegde, van de noodzaak ontslagen wordt alle gewenste in lichtingen mondeling aan de raads leden over te brengen. Leidse Agenda DINSDAG K. en O. Excursie „Rembrandt als leermeester". Lakenhal 8 uur nam. Viro. Bespreking met Unesco-comité Rapenburg 6, 8 uur nam. Credo Pugno. Bijeenkomst. Gebouw Chr. Sociale belangen. 8 uur nam. Wit Gele Kruis. Jaarvergadering. Wijkgebouw le Binnenvestgracht. 8 uur nam. Biertap-wedstrijd. Stadsgehoorzaal. 2 uur nam. St. Eloy. Advies-avond. Chr. Soc. Belangen. 7.308.30 uur nam. WOENSDAG Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk. 7 uur nam. Hedendaagse Beeldende Kunst. Ten toonstelling op de Burcht. Opening 3.30 uur nam. Maatschappij voor Ned. Letterkun de. Jaarvergadering. Academiege bouw 10,30 uur. DONDERDAG. K. en O. Excursie Den Haag. Zeiss planetarium. 8 uur nam. VRIJDAG Opening uitbreiding Legermuseum door Prins Bernhard. Pesthuislaan: 11.30 uur v.m. Tentoonstelling „Jeugd en Rem brandt". Opening. Boerhavezalen. 4.30 uur nam. ZATERDAG R.K. Instuif. 8 uur nam. St. Leonar- dushuis. Verdi-orkest. St. Adelbert. Bedevaart naar de St. Adelberts-akker. Vertrek van Sta tionsplein. 6.15 uur nam. Vacantie-inlichtingendienst K.A.J. Mare 45. Dinsdags en donderdags van 7.308.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Rembrandt als leermeester. Tot 1 september. Dagelijks 105 uur nam. Zondage 1—5 uur nam. Don- derzagavond 7.308.30 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Zomertentoonstelling „Van klei tot pot". (Tot 1 oktober). De avond- en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807; apo theek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060; apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN De films in de week van 1522 juni zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Meisjes zonder beroep", volwassenen. Lidö: „Lieflde, die diuiur betaald wordt", strikt volwassenen. Luxor: „Moederleed", 18 jaar. Trianon: „The man with the golden arm", volwassenen. Rcx: „Jacht op goud en ivoor 14 jaar. ONZE ONBEKENDE WERELD (welk perc.vo.mensheio onbekend is met:) ca. 659ó Is onbekend mei nel gebruik van een vork tra M.67% is onbekend mei her gebruik van een bed 50%is onbekend mei hel elen van brood ca. 60% is onbekend mei herqebmikveleclricileil ca 40%is onbekend mei fSfi; ca.50% Ij onbekend mei het-gebrulkvaneen jas ca.50<yo is onbekend mei hel lezen van een boek

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2