RANG DE BRULLENDE BERG De dochter Dini Hobers en Nel Zwier te Warschau op 1.61 hoogspringen De Olympische Ruiterspelen te Stockholm geopend Ned. hockeyploeg in het Olympisch toernooi als nummer 2 geplaatst MAANDAG 11 JUNI 1956 TWEEDE BLAD PAGINA 3 DE WESTEINDER ZEILWEDSTRIJDEN Gedurende twee weekeinds zijn de Westeinderplassen het domein van de Amsterdamse en Aalsmeerse zeilver enigingen, die zes in getal, haar jaar lijkse wedstrijden ox'ganiseren. Zater dag vingen deze wedstrijden aan met een record-aantal deelnemers. Het weer was prima, er stond) een welis waar vlagerige, doch goede wind om te zeilen, welke alleen tegen het einde danig afnam. Ook gisteren was het maar matigjes gesteld met Aeolus, zodat er wat drijf partij en voortkwa men. In de Drakenklasse was de deel name niet bijzonder groot vanwege het feit, dat de deelnemers aan de Kieler Woche wier schepen al op weg zijn naar Kiel, verstek moesten laten gaan. Bakker won nu tweemaal, Bob Maas won de derde race vóór v. Wijk, die geruime tijd de leiding had gehad. De 12 m2 klasse bracht drie win naars: H. Kraan, N. v. Wijk en N. Bicker Caarten. N. Schooneveldt won tweemaal in de Flying Dutchman, Rodenhuis werd eerste in de laatste race. Drie winnaars zagen we in de Valkenklasse, Jongeneel, Goudriaan en Zuiderbaan. In de Finnjollen won Karei Warbury tweemaal, doch in de derde race moest hij zich met de tweede plaats tevreden stellen achter De Regemboogklasse telde ook al drie winnaars: Van Staveren, Kist en van der Valk. In dé 16 m2 Streep- klasse won Bol tweemaal, de derde race was voor Eindstra met Bol op de tweede plaats. Prins, Hellema en Klumper wonnen in de vrijheids klasse. Henny Krebbers won gisteren tweemaal in de 1'2 voets jollenldasse, mej. Holtrop was zaterdag winnares. Tweemaal winnaar ook werd Huis ken in de Pampusklasse, gistermor gen won Greevelinck. rend van 1949. In de Verenigde Staten wordt deze sprinter-reus algemeen gezien als opvolger van Jesse Owens en bij een correcte start acht men hem in staat de 100 meter in ÏO.'I sec. af te leggen. Tijdens dezelfde wedstrijden even aarde Jack Davis het wereldrecord op de 120 yards horden door dit num mer af te leggen in 13.5 sec. Het er kende wereldrecord staat op naam van Dick Attlesey (V.S.), gemaakt op 10 april 1950 te Fresno. Dave Sime evenaard later op de avond wederom het wereldreocrd op de 100 yards met een tijd van 9.3 sec. Hij heeft enkele weken geleden deze tijd reeds een keer voor zich laten afdrukken tij dens wedstrijden te Raleigh. Het we reldrecord is in het bezit van Mei Patton (V.S.), Hector Hogan (Austr.) en Jim Golliday (V.S.). Behalve Sime hebben ook Leamon King en Mike Agostini dit seizoen een tijd van 9.3 sec. laten noteren. Op de eerste dag van de interna- van Mei Patton met 20.2 sec., date- tionale athletiekwedstrijden te War-" schou, waarvoor 17 landen hun beste atleten hadden gezonden, hebben de beide Nederlandse olympische kandi daten Dini Hobers en Nel Zwier zich uitstekend geweerd. Beide meisjes egaliseerden bij het hoogspringen hun persoonlijke record van 1,61 meter, een prestatie welke zij het vorig jaar verricht hadden, maar waartoe zij in dit seizoen nog niet waren gekomen. Dini Hobers bezette in dit interna tionale milieu de tweede plaats ach ter de Roemeense Jolanda Balans, die tot 1,67 meter was gekomen, vier meisjes gingen op 1,61 meter over de lat en van deze was Dini Hobers de beste, zodat zij tweede werd. Daarna volgde Ursula Ex-hard (West Did), Ilse Leopold (Oost Did) en onze tweede hoogspringster Nel Zwiex\ die dus de 5e plaats bezette. Na de spe ciale training, die beide meisjes ge had hebben onder leiding van de KNAU-coach J. Grootewal, was de beste prestatie van Dini Hobers in het pas enkele weken geleden be gonnen wedstrijdseizoen 1,58 me ter en die van Nel Zwier 1,55 meter. Bij het speerwex-pen verbeterde de Poolse atlete Ursula Figwer het na tionale record met een worp van 51,95 meter, een afstand, welke dit seizoen nog niet werd bereikt. Voor het jaar 1956 stond tot nu toe de Rus sin Gortschakova aan de top van de wereldranglijst met 51,11 meter. De 110 meter horden leverde een ruime overwinning op voor Joan Opris (Roemenië) in 14,5 sec. Dohen (Fx-ankrijk) bezette de tweede plaats in "15 sec. en Bugala (Polen) werd dex-de in 15,2 sec. Aan het slot van de avond werd de 10o meter voor dames gelopen, waar bij de Poolsè atlete Maria Kusion winnares werd in de tijd van 12,1 sec. De Westduitse sprintster Inge borg Fuhx-mann finishte als tweede in 12.2 sec. en onze landgenote Puck van Duyne—Brouwer werd derde in 12,3 sec. Wereldrecord voor Dave Sime De 19-jarige student, de 1.88 meter lange en 84 kg. zwaar wegende Dave Sime heeft tijdens wedstrijden in hel Calxfornische stadje Sanger het we reldrecord op de 220 yards verbeterd en gebracht op 20 sec. precies. Het erkende wereldreocrd op dit nummer stond tot nu toe op naam. DE BATAVEN TE ROTTERDAM. Aan de op de Nenijto-baan te Rot terdam gehouden atletiekwedstrij den werd deelgenomen door een kleine groep Bataven, die enige be scheiden successen boekten; mej. Dorlandt wist zich 5e te plaatsen in de finale meisjes A in 11,1 sec. G. Zandbergen werd een goede 2e in 7,7 sec. finale jongens C, terwijl de kleine P. Witteman groots doordrong tot in de finale jongens C 2. Bij de heren: Faber werd 3e in de finale 200 'm B in 23,Hockx 3e 800 m heren D in 2.11,2; Spadon op 400 m' horden B 5e in 64,Verder kwam J. Berbee tot 37,68 m bij speer werpen, terwijl J. de Jong een goe de 800 m liep en B. Kroon een kra nige 3000 m steeple Chase, en Wit teman Sr. op de 1500 m, ondanks de handicap van zich midden in een 36 man tellend peloton te bevinden, tot de 10 eerstaankomenden behoorde. Wrijf Kou en Pijn weg met DAMPO (Adve.'^nlie). De parade ter ge legenheid van de ope ning der Spelen te Stockholm, was enig in zijn soort, want 't was de eerste maal, dat de ruiters te paard in het défilé uitkwamen. De landenploegen kwamen in alphabetische volg orde binnen, waarbij de Zweedse taal was aangehouden. Vóór elk equipe reden twee ruiters te paard in dezelfde blauwwitte dracht als de ruiters, die de oly gen. met de nationale en het naambord van het land. De tra ditie wil, dat Griekenland altijd het défilé opent, maar aangezien Grieken land niet aan de ruiterspelen deelneemt, was Amerika de eerste in de rij. De angstige vermoedens van officials en tal rijke ruiters, dat de paarden nerveus en onwillig zouden kunnen worden tijdens het défilé, werd bewaarheid. In de Amerikaanse ploeg moest William Stein- kraus dit ervaren, want juist toen hij de koninklijke loge voorbij was en mars muziek weerklonk, vergezeld van het luide handgeklap van het publiek, werd paard zo angstig, dat het begon te steigeren en zijn ruiter afwierp. Geluk kig kon Steinkraus direct daarna weer het paard bestijgen. Nadat de deelnemers zich voor de koninklijke loge hadden opgesteld, hield prins Bertil een korte rele in 't Zweeds Engels en Frans, waarin hij het I.O.C. dankte voor het vertrouwen, dat zij in het Zweedse Olympisch Comité had ge steld door dit de organisatie van de olympische ruiterwedstrijden toe te ver trouwen. Na het einde van zijn speech verzocht de prins zijn vader de spelen te willen openen. De koning verhief zich van zijn zetel en in de diepe stilte die over het stadion lag, sprak de vorst de korte klas sieke openingsformule uit: Ik verklaar hiei-mede de olympische ruiterspelen van Stockholm ter viering van de XVI olym piade der moderne tijd voor geopend. Langzaam rees de witte olympische vlag de hoogtse mast omhoog. Fanfares schalden van de torens van het stadion. Het koor, bestaande uit 50 leden en een orkest gaven een indrukwekkende uit voering van de olympische hymne, de in april van het vorig jaar bekroonde com positie van de Pool Michale Spisak. Het olympische vuur. ter Hans Wikne, instructuur van de be roemde cavalerieschool van Strömsholm, jarenlang een van Zwedens beste dres suurruiters, gekleed in rode jachtrok, witte rijbroek en zwarte cap, op „Spiha" gezeten, het stadion binnen. Toen hij door de Marathonpoort binnenkwam, hield hij zijn paai'd in en groettte door de olympische fakkel omhoog te steken. Een golf van ontroering ging door de toeschouwers, toen de ruiter het sym bool van de geest van sportiviteit en vriendschap het strijdperk binnenbracht. Om 1 uur was het in Stockholf aan gekomen. Wikne reed in galop door het stadion tot hij weer bij de marathonpoort was aangekomen, waar hij staande in de stijgbeugels het olympisch vuur in de slhaal ontbrandde, waarna het vuur door twee atleten. Karin Lindberg en Henry Eriksson, die beiden goud voor Zweden hebben behaald, naar de torens werd gebracht om in de beide schalen het vuur te ontsteken. Het protocool voorziet in een gods dienstige plechtigheid, en terwijl de vlaggendragers zich in een halve cirkel voor het spreekgestoelte optelden, sprak de aartsbisschop van Zweden, Yngve Brilioth. een gebed in de Zweedse taal uit. Het koor besloot met de „Ode aan de vreugde" van Beethoven. De olympische ec*l. En toen brak het hoogtepunt aan van de opening. De Zweedse olympische dressuurkampioen, majoor Henry St. Cyr in uniform gekleed, begaf zich met zijn paard Julie", vergezeld door 'n Zweed se vlaggedrager eveneens in uniform, naar de eretribune en terwijl hij zijn rechterarm omhoog hief en met zijn lin kerhand het onderste gedeelte van de Zweedse vlag vasthield, sprak hij met vaste stem de eed uit: „wij zweren dat wij op eerlijke wijze bij de spelen zullen mededingen met de geest van ware sportiviteit, tot eer van ons land en tot roem van de sport". fQest de Zonzijde U kocht wel eens drups of populair gezegd „zuurtjes" Als U echter naar RANG vraagt, kunt U veel meer genieten. Probeert U eens de fijne smaken: citroen, sinaasappel, frambozen enz. Aan de doorschijnende, kristal-heldere kleuren herkent U direct de frisse, sublieme kwaliteit. Los verkrijgbaar 32 cent per 100 gram en in rollen 17 cent. Let op de naam RANG op het beschermend omhulsel van elk ..Rangetjeen op iedere rol. <Óe vetsnapetlty. vaadsw&lwf. k k Niet minder dan 267 paarden staan in geschreven voor de Olympische ruiter wedstrijden. een recordaantal. Het oudste paard is de 23-jarige „Wallach ins" Al lah" onder dc Egyptische ruiter Selim Zaki. Vijf paarden zijn 6 jaar oud: twee van deze zes-jarige zijn door Rusland in geschreven. twee door Argentinië, een door Venzuela. De zes-jarige „Saktschek" van de Russische equipe neemt deel aan de grote dressuurproef. „Saktschek" be tekent in de Nederlande taal „Springer", een eigenaardige naam voor een dres- suurpaard. De jongste deelnemer is de militaire ruiter van de Ver. Staten, Frank Duffy, die pas 19 jaar oud is. Veteraan van het internationale gezelschap is onze land genoot A. O. Pantchoulidzew, de enige Nederlandse vertegenwoordiger, die vrij dag a.s. als nummer 1 start in de dres- suurwedstrijd. Hij is 68 jaar en heeft aan 'verscheidene Europese dreSsuurproeven deelgenomen. De Franse luitenant-kolonel André Jousseaume neemt voor de vijfde keer deel aan de olympische ruiterwedstrijd. Hij was reeds in 1932 te Los Angelos van achtneming van de de partij, verder nam hij in 1936 te Ber lijn deel, in 1948 te Londen, in 1952 te Helsinki en thans in Stockholm. Hij komt in de dressuurproef uit en wel voor de derde maal met „Harpagon". In Stockholm zijn 45 paarden van de Duitse fokkerij, 41 van Franse afkomst en 30 van Ierse. De Duitse, Franse en Iex-se fokkerijen zijn dus met 116 paarden in Stockholm vertegenwoordigd. Een hoog percentage op de 267 ingeschreven paarden. 75-JARIG BESTAAN NOORD-ZU1D- HOLL. VERVOER MAATSCHAPPIJ Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Noord-Zuid-Holland- sche Vervoer Maatschappij heeft de directie besloten aan de personeels leden een gratificatie van twee pro cent over het jaarloon uit te keren. Tijdens een receptie met leden van het personeel is medegedeeld, dat het personeel de kosten zal dragen van de dezer dagen gereedgekomen nieuwe directiekamer. FIETSER ERNSTIG GEWOND De wielrijder G. de Kleijn uit 's-Her- togenbosch is gisteravond levens gevaarlijk gewond bij een aanrijding met een personenauto cup de rijksweg 's-Hertogenbosch—Nijmegen nabij Rosmalen. De wielrijder wilde achter een autobus de rijweg oversteken, doch werd gegrepen door de per sonenauto en tegen de voorruit van de auto geslingerd. In zorgwekkende toestand is hij naar het ziekenhuis te 's-Hertogen- boseh vervoerd. De inzittenden van de auto liepen lichte verwondingen op; het rijwiel is totaal vernield; de auto kreeg veel schade. Aetherklanken TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.30 Journ. en weeroverz. 20.45—22.15 Filmprogr. 22.15—22.35 Eurovisie: Olympische ruiterspelen 1956. HILVERSUM I, 402 m. 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9,00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst, 9.40 Licht baken. 10.00 Voor de kleutex's. 10.15 Gram. 10.30 Bariton en piano. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 Als de ziele luistert. 1200 An gelus 12.03 Piano en orgel. 12.30 Land- cn tuinb. meded. 12.33 Amus. muz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws, en kath. nieuws. 13.20 Dansmuz. 13.50 Solistenconc. 14.30 Metropole- ork. en solist. 15.00 Gram. 15.30 Idem. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zieken- lof17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beurs berichten 17.45 Regeringsuitz.: Rijks delen Overzee: Nieuw Guinea's rijk dom aan vissen, door dr. L. D. Bron- gersma. 18.00 Voor de jeugd. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Amus. muz. 19.00 Nieuws. 19.10 Verkiezingstoespr. 19.25 Gram. 20.20 Act. 20.35 Gram. 20.40 Radia Philharm. ork. en solist. (21.2021.40 Portret van Romme). 22.10 Gram. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram, met comm. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Mandoline-ens. 11.30 Bas en piano. 11.50 Gram. 12.00 Tiroler muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.35 Ox-gel cn zang. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.30 Dansmuz. 13.55 Beurs- ber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Nederl. lichte muz. 18.00 Nieuws. 18.15 Pia nospel. 18.30 Lichte muz. 19.00 Paris vous parle. 19.05 Voor de jeugd. 19.20 Sopr. cn piano. 19.45 Verkie zingstoespr. 20.00 Nieuwe. 20.05 Ge- var. progr. 21.00 Klaver vier, hoor spel. 21.35 Allemans gading. 22.30 Pianorecital. 23.00 Nieuws. 23.15 Beursber. en New York calling. 23.20 Act. of gram. 23.30—24.00 El Bar- quillero, zarzuela (gr.). Aan een verslaggever van het A.N.P. heeft de president van de Internationale Hockey federatie, jhr. L. J. Quarles van Ufford, toen hij gisteravond met het vliegtuig uit Parijs kwam, waar een be langrijke bestuursvergadering was ge- J - weest, enkele belanwekkcndc bijzonder heden medegedeeld over het olympisch hockeytoernooi. dat van 23 november tot en met 6 december in Melbourne wordt gespeeld. Te Parijs is ten eerste de volgorde vastgesteld van de sterkte van de 16 deelnemende landen. Deze ziet er voor Melbourne als volgt uit: 1. India; 2. Nederland: 3. Groot Brit- tannië; 4. Pakistan: 4. Duitsland: 6. Bel gië: 7. Nieuw-Zeeland 8. Australië: 9. Malakka; 10. Kenya; 11. Egypte; 12. Sin gapore: 13. Afhanistan; 14. Ver. Staten; 15. Japan 16. Portugal. Aan de hand van deze ranglijst werden volgens de daarvoor bestemde reglemen ten voor het Olympisch hockeytoernooi de volgende poules samengesteld: A. India. Ver. Staten, Japan cn Por tugal. B. Nederland, Egypte, Singapore en Afghanistan. C. Groot-Brittannië, Australië. Ma lakka en Kenya. D. Pakistan. Duitsland, België en Nieuw-Zeeland. In elke poule wordt een halve com petitie gespeeld en de winnaars van deze competitie komen tegen elkaar uit in de halve finales en wel volgens het systeem, dat de winnaar van poule A tegen dc winnaar van poule D zal spelen de win naar van groep B tegen dc winnaar van groep C. De belde halve finales worden op maandag 3 december gespeeld: dc eindstrijd en de ontmoeting voor derde plaats zijn op donderdag 6 december. De toernee na Melbourne. De toernee. welke het Nederlandse hockey-elftal na afloop van de Spelen zal maken, ligt al in grote lijnen vast. Van Sydney gaat de reis naar Hongkong. Hierna worden nog wedstrijden gespeeld in Singapore, Malakka, India, Pakistan en Cairo. In India zal men 12 dagen blijven, in Pakistan zeven en in Cairo drie dagen. Op 11 januari hoopt men in Nederland terug te zxjn. Het vertrek is bepaald op 11 november van Schiphol. VAN DE PRESIDENT door E. PHILLIPS OPPENHEIM 9) „Het is voor jou geen slechte ruil' zei hij, zijn woede verkroppend. „Ik ben de zbon van de president. Je zou de belangrijkste vrouw in San Ma rino zijn". „Hoe schitterend!" riep ze. „Wat zou ik hoog zijn!" Hij 'bleef staan. Zij hadden de heu vel bestegen vanwaar men San Ma rino kon overzien. Vóór hen was dé gevangenis in de diepte de zee. „Heel goed", zei hij. „Je bespot me. Ik heb er genoeg van. Ik trek me terug. Doe wat je wilt zonder mij. Probeer die Arnold van jou daar maar uit te krijgen" hij wees hef tig naar de gevangenis „als je kunt. Voor morgenochtend acht uur wordt hij doodgeschoten. Ik behoef slechts één woord te spieken en het is gebeurd". Ze greep hem bij zijn arm en hield hem staande. „Jij kleine diui-vel", mompelde ze. „Als je half een kerel was, had je hem er al lang uitgehaald. Maar jij behoeft niet te gaan; laat mij daar maar binnen. Dat kun je toch wel doen, niet waar? Ik wil hem zien". „Ik zal het proberen", zei hij. „Ik ben er niet zeker van. Kom mee!" Ze bereikten de gevangenis, een akelig en kaal stenen gebouw. Buiten de massieve deur stond een schild wacht in haveloze uniform. Hij salu eerde en liet hen passeeren. F.en twintigtal soldaten zaten binnen op krukjes. Sommigen speelden kaart, allen rookten sigaretten. Rimarez' komst veroorzaakte enige opschud ding. Hij keek verstoord in het rond. „Een zonderlinge discipline is dit, luitenant!", riep hij uit. „Er zijn gevangenen hier., die strenger bewaakt moeten worden can zo!" Een officier trad naar oren en be gon met Rimarez ean levendig ge sprek in het Portugees: Onderwijl stonden de soldaten zonder uitzon- dei'ing hun snor op te draaien en Ttrnissa aan te staren. Haar wangen werden rood van kwaadheid Zij keerde hun de rug toe en wachtte op Rimarez. Hij kwam na een kwartier weer bij haar. Als antwoord op haar vragende blik schjciJe hij het hoofd en trok haar ir.ee naar de deur. „Ik mag hem zelf niet eens zien", fluisterde hij. „Buiten zal ik het je uitleggen". Ze verlieten het gebouw weer en stonden even later op de heuvel. „En?", riep ze uit. „Als je hem ooit nog levend wenst te zien, moet je mijn voorwaarden aannemen en gauw ook", zei hij plechtig. „Gisteren was het nog ge makkelijk om bij hem te komen. Toen was hij een gewone gevangene. Van daag zou ik zelf een speciale ver gunning moeten hebben om hem te bezoeken. Vanmorgen is hij overge bracht naar de cel voor de ter dood veroordeelden". „Je bedoelt dat hij in gevaar ver keert, in onmiddellijk levensgevaar?" „Ik bedoel, dat hij waarschijnlijk binnen 24 uur zal worden doodge schoten. Dat is het nieuwtje sinds ik in het hoofdkwartier geweest ben. Men is blijkbaar bang voor oproer". „En jij", riep ze. „Wat ben jij van plan te doen? Hij was je vriend, jij was zijn partijgenoot. Als' ze alles wisten, zou je bij hem in de cel zit ten". „Stil, stil", riep Rimarez, zenuw achtig rondkijkend. „Zc kunnen ons in de gevangenis horen. Toch ver gis jij je. Hij ging veel te ver. Maar zelfs nu wil ik hem nog helpen, als ik kan". „Wat wil je dan doen?", vroeg ze. Hij aarzelde en zei: „Ik kan naar mijn vader, de president gaan en hein smeken, Arnold vrij te laten. Ik kan hem vertellen, dat ik een oproer zie aankomen dat het volk het nieuws van zijn dood nooit kalm' zal op nemen". En als je vader wefgarl naar je te luisteren?", vroeg ze. „De andere middelen ;ujii gevaar lijk", zei hij. „Als ze faalden, zou het mijn ondex-gang betekenen" Zij sloegen een hoek otr. en begon nen naar de stad af te dalen. Bene den hen schenen flauw enige lichtem op de Plaza. Op het plein stonden mensen in groepjes to praten. Ter- nissa zag hierin niets bijzonders. Ri- marez, 'beter op de hoogte met San Marino en zijn eigenaardigheden, be greep, wat die heftig gebarende groepjes betekenden. Zoeven lieo hij nog haastig voort; nu vertraagde hij zijn stap. „Je hebt nog maar enkele ogen blikken om een besluit te nemen", zei hij. „Mijn besluit is genomen", ant woordde ze bedaard. „Ik neem je voorwaarden aan". Hij kwam snel naar haar toe, maar zij duwde hem van zich af. „Ik moet eei-st Arnold in vrijheid zien, en dat door jou toedoen", zei ze. Hij haalde de schouders op en zei: „Je bent even koud als je ellendig vaderland. Maar dat doet er niet toe. Zoals je wilt. Luister. Er is geen tijd te verliezen. Dit pad loopt naar de tuin van de presidentswoning. Ik zal het volgen en mijn vader dadelijk gaan opzoeken. Ik moet weten, wat er besloten is en een poging bij hem aanwenden. Daarna zal ik in het hotel komen en het je laten weten. Je vindt het immers niet erg alleen verder te gaan?" Zij schudde van „neen". Rimarez nam zijn hoed af en ver dween naar rechts. Ternissa daalde af naar de stad, stak over naar het hotel, nageoogd door velen. HOOFDSTUK VII. De president is onvermurwbaar. „José, lieve". De president hield op en keek om over zijn schouder. „Ja schat?" „Je hebt zo'n haast. Ik wou eens met je praten". „Ik was van plan kolonel Sanaréz en Mopez te dineren te vragen", zei hij. „En waarom?" De president had groot vertrouwen in de schranderheid van zijn vrouw, wanneer het kleinigheden betrof. „Ik zou graag een gunstige indruk op onze gast willen maken", legde hij uit. „Hij heeft zo juist onze schat kist uit een zeer benarde positie ge holpen". „Dan kun je me nu ook wel eens wat geven, om aan die lastige mensen in Parijs te zenden", zei ze. De president keek bedenkelijk. „Het is geen .onuitputtelijk bedrag", zei hij. „Ik vrees, dat het niet ver standig zou zijn er onze privé reke ningen van te betalen. Dat zou maar jalouzie veroox-zaken". „Worth wil geen costuums meer aan Lucia zenden", vervolgde zijn vrouw bedaard. „Ja, hij dreigde zelfs met een deurwaardersexiploit". De president grinnikte cn zei: „Als hij dat doet, hangen wij die kerel op. Wat de rekening betreft, lieve, zul len we wel eens kijken. Natuurlijk moet Lucia haar costuums hebben. Ik moet intussen voortmaken of anders is Sanarez weg". (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1956 | | pagina 7