Hoofdpijn doet mij niets meer Lugdunum verloor eerste promotiewedstrijd met 3*2 Roodenburg-Slikkerveen 0-3 Successen van (aap Bruggekamp en v.Grinsven in 2e en 3e étappe Wim Rusman won de Ronde van Zuid Holland Charly Gaul werd winnaar van de 39ste Ronde van Italië Wagtmans kwam op de 13e plaats MAANDAG 11 JUNI 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Na 1-0 voorsprong De Gorkummers hebben hun onge slagen record ook in deze eerste pro motie-wedstrijd tegen Lugdunum op uitstekende wijze verlengd. Zij won nen verdiend van de Leidse groen- v/itten met 3-2. Deze overinning kwam hun toe, want zij waren én voor de rust én na de hervatting, stukken in de meer derheid. Alleen werden de aanval len van Lugdunum mooier opge bouwd en langs de grond. De thuis- klub plaatste de bal hoog door naar de voorhoede waarbij de spil Hoekstra die ook nu weer een van de beste spelers genoemd kon worden door z'n grote lengte gelukte om vele aan vallen te onderscheppen in voortref felijk kopwerk. Dat de stand niet ho ger is geworden voor Unitas, danken de Leidennaars aan keeper Planjer die ook nu weer als 'n rots in de bran ding stond en enkele zekere doelpun ten prachtig wist te voorkomen. Voor de wedstrijd begon, overhan digde de aanvoerder van Lugdunum een mooi bouquet bloemen aan de aanvoerder van Unitas, die het ge schenk met een enkel woordje tot het elftal van Lugdunum in ontvangst nam. Hierna nam de wedstrijd een aanvahg en al direct begon beide ploegen in een hoog tempo. Na 4 min. spelen, kreeg Krijgsman een mooie kans, maar zijn schot ging voor doel langs naast. Unitas kwam ook fel opzetten en keeper Planjer wist een hard laag schot van midvoor Brik op keurige wijze te stoppen. Doch Unitas drong steeds verder op en een prach tige voorzet van rechts kopte Viveen de bal in, maar Planjer wist de bal net nog met de voet uit de doelmond te werken. Ook Lugdunum kreeg een goede kans. Door een scherpe pass van De Roo, miste Verhoeven, zodat ook deze kans onbenut voorbij ging. Maar het was toch de Leidse ploeg, die de leiding nam na 31 minuten spelen. Voor hardhandig aanvallen van links back Ooms tegen een voor hoede speler, gaf de scheidsrechter penalty. Verhoeven plaatste zich ach ter de bal en schoot onhoudbaar in (0-1). En al wat Unitas ondernam de rust ging in zonder wijziging in de stand. Na de hervatting begon Unitas al direct uit een ander vaatje te tappen. Met verre schoten zette de achterhoede haar voerhoede aan het werk, waarbij de achterhoede van Nederlagen voor Leidse clubs in proHiotiestrijd In de promotiecompetitie der amateurs gaat het de Leidenaars verre van voorspoedig. Lugdunum verloor haar eerste promotiewed strijd tegen Unitas in Gorinohem met 32 en Roodenburg kwam met een 30 nederlaag uit Slikkerveer te rug. Aangezien Hollandia met 32 van Zeeburgia won onder protest van de laatste (wegens het op appèl van de neutrale grensrechter annule ren van een benutte strafschop) is de stand nu als volgt: Hollandia Unitas Lugdunum Zeeburgia 110 0 10 0 1 3—2 32 2—3 2—3 Voor de promotie der 3e klasse wist Lisse in Gouda tegen GSV niet ver der te komen dan een gelijk spel: 33, op zichzelf evenwel niet onver dienstelijk. De wedstrijd 's-G raven - zande-Delft werd afgelast. De stand is hier: 2 110 3 8—4 10 10 1 3—3 10 0 10 1—5 Lisse GSV 'sGravenzande Delft Amateurs eerste klasse B: Quick '20 Muntendam 31; Robur et Veloci- tas—WW 8—5. Eerste klasse C: Sportcl. Emma Brabantia 1»1; VVIH '16Alliance afgelast. Promotie eerste klasse: Heksenberg de Spechten afg.; Wilhelmina'08 MOC '17 0—3. West I en II: Promotiecompetiie le klasse: UnitasLugdunum 3-2; Hol landiaZeeburgia 32. Promotie 2e klasse: VIOSVDL 23; Slikkerveer—Roodenburg 30. Promotie 3e klasse: 'sGravenzande Delft afg.; GSV-Lisse 33. Beslissingen in de Leidse Voetbalbond Er zijn in de Leidse Voetbalbond weer enkele beslissingen gevallen. Docos 2 speelde in de tweede wed strijd tegen Warmond met 1--1 ge lijk, zodat de Haagwegbewoners pro moveren. Het vijfde elftal van Docos ver loor de strijd tegen Leidse Boys 4 met 2—1, zodat de Boys kampioen werden. Ook bij de junioren viel nng een beslissing. Lisse B werd kampioen van haar afdeling door een 10 zege op VNLA. DE UITSLAGEN. Beslissingswedstrijd le klas: Docos 2—Warmunda 2 1—1 (Docos prom.). 2B: Meerburg 2Rouwkoop 2 22. 3B: SVLV 3Warmunda 3 54. 4A: Docos 4—UVS 8 1—2; VNL 2— Leidse Boys 2 02; C: Docos 5 Leidse Boys 4 12 (L.B. kamp.); Teylingcn 5—KRV 2 5—1; D: SVLV 4—LDWS 3 68; Junioren: B: Docos A—SJC A 2—3; F: Lisse B—VNL A 40 (Lisse kamp.); SJZ B—Docos C 3—2. Lugdunum handen vol werk kreeg. Na 7 min. spelen werd de stand ge lijk gemaakt. Een mooie snelle aan val van Unitas volgde. Henke kreeg de bal en wipte deze over de uitlo pende Planjer heen (1-1). Het gejuich was nog niet verstomd, of de aanhang van Unitas kon weer juichen. Een halve minuut later het tweede doel punt. De achterhoede reageerde te traag en Viveen was er als de kippen bij en schoot in de uiterste hoek (2-1) Het was nu' gedaan met Lugdunum. de geel-zwarten ondernamen aanval op aanval en in de 25e min. leidde dit doorzetten tot het derde doel punt. De achterhoede van Lugdunum bleef staan voor buitenspel, maar dit was niet juist en Henke liep rustig door en maakte (3-1). Steeds feller kwamen de Corkum- mers opzetten en de achterhoede van Lugdunum en ook keeper Planjer kregen handen vol werk, en men verwachtte ook ieder ogenblik uit dit offensief een doelpunt. Doch dit kwam tot ieders verwondering juist aan de andere kant. Uit een snelle uitval tussen Verhoeven, Mitzee en Krijgsman, verkleinde Krijgsman de achterstand met een strak hard schot (3-2). Lugdunum trok nu geheel op en probeerde in de resterende minu ten nog om er een gelijk spel uit te krijgen, maar de hechtere achter hoede van Unitas liet geen steek val len en zo kwam het einde met een verdiende overwinning voor Unitas. LUGDUNUM RECIPIEERDE. Ter gelegenheid van haar behaalde kampioenschap heeft Lugdunum za terdagavond in de Turk een druk be zochte receptie gehouden, waar vele vriendelijke woorden werden gewis seld, hetgeen er op wijst, dat Lug dunum een goede plaats onder de zusterverenigingen inneemt. Bijzonder prettig was het, dat ook Neptunus zich op deze bijeenkomst had laten vertegenwoordigen. Aan voerder Hogendoorn sprak hartelijke woorden tot de kampioenen en bood als blijvende herinnering een ets van Oud-Rotterdam aan. Eveneens verheugend was de aan wezigheid van het dagelijks feestuur van UVS op deze receptie. De voor zitter van de tolauw-witten, de heer Wondergem, memoreerde, dat er dooi de invoering van het betaald voet bal wrijving is ontstaan tussen de amateur- en de betalende club en dat ook in onze stad de moeilijkheden nog niet geheel en al zijn opgelost. Er wordt, aldus de heer Wonder gem, in Leiden een lofwaardige po ging gedaan om de verhoudingen in meer normale banen te leiden en de UVS-voorzitter sprak de hoop uit, dat Lugdunum de aanwezigheid van de UVS-delegatie op deze bijeen komst zou zien als een ernstig stre ven harerzijds om daaraan mede te werken. Uit het antwoord van Lug- dunums voorzitter, de heer Brcde- veld, bleek duidelijk, dat ook van de zijde van de groen-witten geen be zwaar bestaat om de oude, vriend schappelijke betrekkingen weer aan te knopen. De heer Bredeveld legde er later nog eens de nadruk op, door, toen de Belangenvereniging van Leidse KNVB-amateurclubs bij mon de van de heer Van Wavercn haar gelukwensen en een bal kwam aan bieden, op te merken, dat hij hoopte, dat ook UVE spoedig weer tot deze kring van verenigingen zou toetre den. De 'heer Brinckmann die de KNVB vertegenwoordigde, zeide, dat hij de woorden, zowel van de Lugdunum- als van de UVS-voorz. als bijzon der verheugend beschouwde. Spre ker zeide, dat ook in andere steden moeilijkheden tussen de clubs waren gerezen en sprak de hoop uit, „dat van Leiden de victorie zou mogen beginnen" om tot vrien'dsohappelijker verhoudingen te geraken. De heer Binckmann merkte verder op, dat de KNVB er geen gewoonte van maakt om zich op recepties ter gelegenheid van kampioenschappen te laten ver tegenwoordigen, maar de Bond heeft deze prestatie van Lugdunum zo opvallend goed gevonden, zo Vole wijckersachtig, dat hij daarop eer uitzondering heeft gemaakt. Lugdunum's ere-voorzitter, de heer Teeuwen Sr., dook even in de histo rie, memoreerde de goede geest in de vereniging, waarmee moeilijke pe rioden overwonen werden en zwaai de verdiende lof toe aan trainer Bas Wall aart voor de wijze waarop deze het elftal uit de vierde klasse naar dit kampioenschap heeft gebracht. Bas Wallaart had overigens voor deze bij eenkomst verstek moeten laten gaan, omdat hij met het eveneens door hem getrainde Quick Boys naar Spa kenburg was getrokken voor de kam pioenswedstrijd van de Katwijkers tegen IJsselmeervogels. Wethouder Van Sohaik hoopte dat Lugdunum spoedig opnieuw zou mo gen recipiëren en dan voor het ver overen van het eerste klasse-schap. Verder werd het woord gevoerd door de voorzitter van VUC, de gar nizoenscommandant, luit-.kol. Gerth van Wijk, mr. De Jong, voorzitter van de afdeling Leiden van de KN VB, de heer Remmerswaal van Quick Boys, de heer Caro, ere-voorzitter van de afdeling Leiden, de heer Coers, voorzitter van de Leidse Sportstichting, die aanvoerder Jan Verhoeven een bal aanbood, de heer E. Meester, fractie-voorzitter van de p.v.d.a., de heer v. d. Klugt namens de Leidse scheidsrechtersvereniging, oud-aanvoerder Frans Goddijn en de voorzitter van de Voorburgse ver eniging Wilhelmus. Ook de tweede promotiewedstrijd bracht voor onze stadgenoten geen geluk en evenals tegen Vios, werd de tweede helft Roodenburg nood lottig, want binnen 4 min. keken de Leidse Hout-bewoners tegen een 30 achterstand aan. Het begin was veelbelovend, wart vlot trok Roodenburg van leer en slechts met uiterste krachtsinspan ning kon de thuisclub doelpunten voorkomen. Goede schoten van Ouwerkerk en Guldemond hadden in deze periode een beter lot ver diend. Kwam Slikkerveer in de aan val dan toonde de Roodenburg ver dediging haar mannetje te staan en zo verstreek de eerste helft punt loos. Zoals reeds gezegd werd de twee de helft onze stadgenoten noodlittig. Bijna direkt na de aftrap wist Slik kerveer de leiding te nemen (01) en geen minuut later maakte Toianen hands in het beruchte gebied. Straf schop en 02. Weinige minuten later opnieuw een goede aanval voor de thuisclub en met een goed schot bracht de linksbinnen de stand op 0—3. Wel probeerde Roodenburg de achter stand in te lopen, maar evenals voor rust lukte niets, zodat doelpunten uitbleven en opnieuw een grote ne derlaag werd geleden. Er zal heel wat moeten gebeuren willen onze stadgenoten nog in de running komen, maar voetbal blijft voetbal en alles is nog niet verloren. ADSPIRANTENTOURNOOI ALPHENSE BOYS. Uitslagen: A: klasse: Alph. B.Ber nardus 00; DocosWarmunda 11; Warmunda—St. Bernardus 21 Alp'h. B.Docos 01; Warmunda (Alph. B 20; St. BernardusDo cos 21. B-klasse: DocosWarmunda 10; 91ph. B.St. BernardusDocos 0-1; DocosAlph. B. 10; St. Bern. •Warmunda 03. Na afloop van dit geslaagde tour- nooi reikte de heer Winninghof, voor zitter van Alph. Boys, de prijzen on der een toepasselijk woord aan de winnaars uit. Docos was winnaar ge worden en bleef voor één jaar we derom bezitter van de Wisselbeker. Definitieve uitslag: 1. Docos 9 p., 2. Warmunda 7 p., 3. en 4. werden Alph. 3 en St. Bernardls, ieder met 4 p. .Na het nemen van strafschoppen ont ving Alph. B. de 3e prijs. ALPHIA VETERANENTOERNOOI WERD SPORTIEF SUCCES. Tien veteranen elftallen hebben elkander gisteren in een sportief ge speeld toernooi op het Alphia-terrein de eer betwist en de prijzen Uiteindelijk kwamen als finalisten uit de bus de elftallen van Kranen burg en N.R.C., die om de 3de en 4de prijs speelden, waarbij Kranen burg met 21 winnaar werd en dus beslag legde op de 3de prijs, terwijl Voorwaarts en Arsenal om de 1ste en 2de prijs speelden. Hier werd hel Utrechtse Voorwaarts eerste dank zij een 1—0 zege. GESLAAGDE FEESTAVOND LFC. Om de band tussen leden en dona teurs met de voetbalvereniging te verstevigen, organiseerde de contact commissie van LFC in de grote zaal van „Den Burcht" een contact-feest avond. De voorzitter, de heer B. Zonderop, prak een welkomstwoord tot de aan wezigen en dankte tevens de contact commissie voor haar vele werk al lemaal in vrije tijd gedaan waarna •hij het woord gaf aan het cabaret-ge zelschap van Joop Crama. Dat de con tactcommissie veel werk doet en ook goed, getuigde het gebodene op deze avond, waarin vooral op uitstekende wijze werd gespeeld door Paultje René als ,,'t Schoffie van Rotterdam", en enkele andere artisten. Een da verend applaus mochten de spelers in entvangst nemen. Hoofdpijn bederft verscheidene uren van Uw leven, als U de pijn niet bestrijdt. Maar w("/ ,v- wanneer U 2 'ASPRO' tabletten inneemt, dan is ^jjA na enkele minuten de hoofdpijn verdwenen. 'ASPRO' is het moderne middel, dat de natuurlijke afweer van Uw lichaam helpt. Vandaar zijn goede resultaten bij hoofdpijn, kiespijn, zenuwpijnen, rheumatische aandoeningen, verkoudheid. Zorg daarom altijd 'ASPRO' bij U te hebben, want verdrijft de pijn (Advertentie) De Dauphine liberé De Beverwijkse Jaap Bruggekamp finish een lekke band, maar wist niette- heeft een fraai succes behaald tweede etappe van de Dauhpine Liberé: in de sprint te Vichy verslagen door Louis Caput, eindigde hij op de tweede plaats en zette de Nederlandse ploeg van Klaas Buchly hiermede in het zonnetje van de publiciteit. Hij, Bruggekamp. en Caput alsmede Barbotin en de Belg. For- ncau hebben gedurende de gehele rif van St. Etienne naar Cichy over 255 km. wederom in regen en koude ervoor gezorgd, dat het tempo hoog werd opge voerd en dat van begin tot eind strijd kon worden geleverd. Trouwens, niet al leen Bruggekamp heeft voortreffelijk gereden, maar ook de Maastrichtenaar Keulers, die als invaller is meegegaan voor dc zieke Sjef Lahaye, heeft laten zien, dat hij uit het goede hout is gesne den en dat hij hard op weg is zich een plaats te veroveren onder de goede klas se der Europese wegrenners. In hotel Florida te Vichy. waar wij de jongens zaterdagavond spraken, heerste een goe de ploeggeest, dank zij ook het feit, dat de meer ervaren Adri Voorting de min der geroutineerden met raad en daad bij staat en ook in de koers nuttige aanwij zingen geeft. Reeds na 30 km. lanceerde Caput een aanval en hij kreeg spoedig Fourneau, Bruggekamp. Colinelli, Gouget en later Pipelin, Barbotin en Keulers met zich mee: Te Montrond op 63 km. had dit leidersgroepje 2 min. en 15 sec. voor- prong op het veld, dat op 60 km. niet minder dan 5'/, min. bleek te zijn. Bij Noirtable, op 160 km. moest een lastige helling worden beklommen en het was daar, dat Fourneau ten val kwam en Bruggekamp even achter geraakte. Maar zowel de Belg als onze landgenoot slaag den erin weer bij Caput, Barbotin en Gouget te komen, terwijl Keulers, Pipe lin en Colinelli terugvielen en later door het peloton werden opgeslokt. Keulers had het te kwaad met de koude en 30 km. voor de finish moest hij zelfs gemas seerd worden om zijn verkleumde spie ren weer hun werk te laten doen. De vijf leiders verloren op het laatste gedeelte van de etappe veel van hun tijd winst omdat het peloton onder aanvoe ring van de Belgen een felle jacht had ontketend. Maar Bruggekamp. Capüt en drie anderen kwamen met voorsprong te Vichy aan, waar het vijftal een sprint op op de weg betwistte, menende, dat daar de finsh was. Bruggekamp won dit sprintnummertje, maar de officials ge baarden heftig, dat de eindstreep 500 ter lag. En daar bleek de Beverwijker niet min. dank zij de steun van de andere Nederlanders, weer iq het peloton te komen. Hij en Van der Lyke, Van den Broek. Van Steenselen en Keulers wer den op de 12e plaats ex aequo geklas seerd. Alleen Van Grinsven was ach ter geraakt, omdat hij door de koude was bevangen. De derde etappe, van Vichy naar Vil- leurbanne bij Lyon over 252 km., werd gewonnen door de Fransman Picot met onze landgenoot Van Grinsven op de vierde plaats. De uitslag luidt: 1. Picot, tijd 6 uur 21 min. 16 sec.: 2. Scribante z.t.; 3. Mal- lejac z.t.; 4. Van Grinsven z.t.; 5. De Hertog z.t.; 6. Guldemont; 7. Gouget; 8. Gil; allen in dezelfde tijd als de win naar; 9. Leclercq; 10. Gianneschi; 11. Favero: 12. Bianchi; 13. Bertolo, 14. Bar botin 15. Denys; 16. Caput; 17. Ockers; 18. het peloton, waarin zich alle overige Nederlandse renners bevonden. de der- 1. Gouget 18.05.12; 2. Picot 18.06.34; 3. De Hertog 18.07.35; 4. Scribante 18.07.40; 5. Mallejac 18.07.55; 6. Guldemond 18.07.55 7. Van Grinven 18.13.11. De tijden van de andere Nederlanders zijn: Keulers 18.17.25; Van Steenselen 18.17.44; Van der Lycke 18.24.28; Voor ting 18.25.41. RUSMAN WINNAAR RONDE VAN DE KAASSTREEK. De wielerclub „Arie van Vliet" te Woerden organiseerde op een parcours in de omgeving van Woerden (ovet Al phen en Aarlanderveen) de ronde van de Kaasstreek over en afstand van 204 km., waarbij Wim Rusman (Haarlem) winnaar werd in de sprint uit een groepje van 12 renners. De tijd was 5 uur 5 min. 10 sec. Het verdere resultaat luidt: 2. Van As (Rozendaal)3. Van Dongen (Breda): 4. Roks (Zundert); 5. Van 't Hof (Sassenheim)6. Smits <Ny- len, België): 7. Maas (Pindorp); 8. Van der Pluim (Dussen)9. Pauw (Utrecht) en 10. Bergmans (Aalst). Voor de eerste maal werd voorts een wedstrijd georganiseerd om het militair kampioenschap van Nederland. Over een afstand van 153 km. werd Van Engeland (legerplaats Volkel) eerste in de tijd van 3 uur 57 min. 20 sec. In de sprint ver sloeg hij Schalk Verhoef (Ossendrccht). De winnaar van het offcieuze militaire kampioenschap van het vorig jaar Bos (legerplaats Valkenburg) werd derde. Boss (Soesterberg) was vierde in de tijd van 3 uur 57 min. 48 sec. Van Dienst (Haarlem) eindigde op de vijfde plaats in dezelfde tijd als Boss. Gramser (Oir- schot) ward zesde en Van Leeuwen (Haarlem) zevende, beiden zelfde tijd al Boss. Naar wij vernemen heeft dc Konink lijke Nederlandse Wielren Unie aan Klaas Buchly gevraagd of hij als ploeg leider wil optreden voor de Ronde van Europa, welke van 8 tot 19 augustus van Zagreb naar Rotterdam wordt gehouden. Buchly heeft deze uitnodiging in begin sel aanvaard. Hij zal na terugkomst van de Dauhine Liberé overleg plegen inzake de samenstelling van de ploeg. In het landelijke schoon van het mooie Westland werd gistermiddag een van de mooiste wieler-gevechten geleverd sinds jaren. Bij het gezellige plaatsje s' Gra- venzande was het, dat de sterke renner Wim Rusman uit Haarlem, die zaterdag de Ronde van de Kaasstreek over 204 km. reeds had gewonnen, die reeds eer der had getracht een beslissing te force ren, wederom een uitlooppoging deed en nu met succes. In een tempo van boven de 50 km. per uur wist deze renner weg te komen en een voorsprong le nemen, gevolgd na enkele kilometers door Peer Maas uit Pindorp en Wies van Dongen. Deze renners namen geleidelijk 'n voor sprong van 600700 meter toen er nog ongeveer 15 km. gereden moest worden, voldoende reservekrachten te j Opmerkelijk was het zeer sterke rijden beschikken om de tweede sprint opnieuw j van de jonge 21-jarige v. d. Pluym uit Caput wist op de laatste 250 meter een kleine voorsprong te ver overen en zegevierde op deze wijze met twee seconden voorsprong op onze land genoot. Adri Voorting kreeg 10 km. voor de Charly Gaul (Luxemburg), de enig overgebleven renner van de Luxemburg se-Zwitserse equipe, heeft de 39e Ronde van Italië gewonnen. Het resultaat van de 19e etappe, welke van Trento naar San Pellegrino leidde over 191 km; luidt: 1. Albani 4 uur 53 min. 17 sec.: 2. Fa vero: 3. Tagnaccini beiden in dezelfde tijd als de winnaar; 4. Giudici 4.53.20; 5. Chiarlone 4.53.24; 6. Couvreur 4.55.09; 7. Sorgeloos; 8. Bartolozzi beiden in dezelf de tijd als Couvreur; 9. Piazza 4.55.46; 10. Benedetti 4.55.55; 11. Barozzi z.t.; 12. Uliano 4.55.58. Alle overige renners, met uitzondering van de Filippis, kwamen in dezelfde tijd aan de finish als Uliano, 4 uur 55 min. 58 sec. De Nederlandse deelnemers wer den als volgt geplaatst: Stolker 25e; Wagtmans 37e en De Groot 38e. De 20e, tevens laatste etappe, van San Pellegrino naar Milaan over 113 km. had het volgende resultaat: 1. Piazza 3.13.20; 2. Baroni 3.13.43; 3. Filippis; 4. Sorgeloos; 5. De Santi; 6 Moser 7. Uliano; 8. Magni: 9. Giudici; 10. Monti; 11. Cainero; 12. Coste; 13. Scu- dellaro: 14. Assirelli; 15. Gaul; 30. ex aequo Albani. Baffi. Bartolozzi. Coletto, De Groot. Dall 'Agata. Fantini, Guerrini. Stolker. Wagtmans, Zamboni allen in 3 13 i 43 s Het eindklassement luidt: 1. Gaul (Lux.) 101 uur 39 min. 46 sec. (gemiddelde uursnelheid van de Giro 34.677 km); 2. Magni 101.43.16; 3. Agosti- no Coletto 101.46.39; 4. Maule 101.47.11; 5. Moser 101.47.16; 6. Fantini; 7. Brankart 8. Monti; 9. Bartolozzi; 10. Couvreur; 11. Gaggero; 12. Padovan; 13. Wagtmans 102.11.26: 14. Sorgeloos: 15. Giudici; 16. Baffi; 17. Albani; 18. Beneditti; 19. De Santi; 20. Scudellaro; 28. De Groot 103.30.27; 36. Stolker 103.36.24. Het eindklassement van de vliegende etappes: 1. Albani 22 pnt.: 2. Favero 11 pnt.; 3. Stolker 10 pnt.; De Santi en Baroni 8 pnt.; 6. Guerrini en Fantini 7 pnt.; Wagt mans 5 punten. Drie Grio-renners op Schiphol. Zondagavond kwamen met het vlieg tuig uit Milaan Jan Nolten. Harry Schoenmaker en Piet van de Brekel, die in de verschrikkelijke etappe naar Tren to Bondone de strijd hebben gestaakt, op Schiphol aan. Zij hadden vel haast, want zij wilden proberen de laatste trein naar Eindhoven te halen en vandaar met de wagen nog door te gaan naar Zuid Lim burg. Jan Nolten, zijn gezicht vol met won den, vond het ontzettend jammer, dat hij twee dagen voor het einde van de Giro de strijd heeft moeten staken. „Het is een verschrikkelijke etappe geweest. We konden onze handen bijna niet meer op het stuur houden, zo hebben wij geleden van de kou. En dan die val. Ik ging twee meter naar beneden, mijn fiets kwam ge lukkig tegen een boom terecht, waardoor de val werd gebroken. Die wonden in mijn gezicht, zijn niet erg. Maar mijn linkerknie doet nog steeds pijn, ik ben juist op de knieschijf terecht gekomen. Ik heb in deze Giro. waarin ik toch goed heb gereden (vraag maar aan Pelle- naars) veel pech gehad. En wat ik nu ga doen? Aanstaande zaterdag begint al weer de Ronde van Zwitserland. Ik moet een nieuwe fiets hebben daar zal ik nog aan moeten wennen. Ik voel me veel beter in vorm dan tijdens de Grio van het vorig jaar". Piet van de Brekel en Harry Schoen maker zagen er perfect uit. Zij hebben het in deze zware Ronde van Italië niet gemakkelijk gehad. Beiden erkenden, dat zij veel hebben geleerd en een dosis er varing hebben opgedaan, waar zij in de komende maanden zonder twijfel nog profijt van kunnen hebben. Maar die etappe van Trento? „Ik wist niet dat zo iets bestond", zei Piet van de Brekel. ..Op h«t laatste gedeelte lag er wel 10 tot 15 cm. «neeuw en de meeste renners zijn van Trento naar Bondone naar boven geduwd' De douanebeambten stonden met be langstelling naar de fietsen te kijken. Met respect keken zij de drie jongens na. Zij hadden 'n paar zware weken achter de rug. Dussen. die een solo-sprong maakte van het peloton naar de drie koplopers. Om 1 uur werd met 47 renners van de Fruitmarkt in Den Haag vertrokken. Bij de Hoornbrug werd door dr. Van Dijk. voorzitter van de KNWU. het startschot gelost om 1.23 uur. Snel werd naar Lei den gereden. Krijn Post wist hier met grote voorsprong een premie te winnen, uitgeloofd door de actieve vereniging ..Lenig en Snel" uit Leiden. Bij Zwam- merdam namen Ge Peters uit Haarlem en Menagnoul uit Amsterdam een voor sprong van 700 meter. 17 Km. lang hiel den deze renners stand maar werden door het peloton ingelopen. Na 70 km. staakten Bijster en Schotman de strijd en Suikerbuyk, de winnaar van de Ron de van Limburg, kreeg een lekke band. Veel belangstelling was er in de dorpen langs de boorden van dc IJssel en de Lek. De Haagse renner Hamerling wist een voorsprong van 1 min. 12 km. te houden. De eerste 100 km. gingen in 2 uur 37 min. Voor Gouda namen Tini Wolfs uit Vlijmen. Tony Peters uit Haar lem en Peter Post uit Amsterdam 900 meter voorsprong. Na 13 km., toen de voorsprong geleidelijk was vergroot tot 1400 meter, moesten deze renners voor gesloten spoorbomen hun voorsprong prijsgeven In Hillcgersberg werd een premie van 25 gewonnen door P. Kooyman uit Den Haag. Na 140 km. y/as alles weer bijeen. Na 154 km. kreeg Gijs Pauw (Utrecht) een lekke band en het peloton trachtte door hoog tempo dc uitlooppogingen te gen te houden, Na 196 km. bij 's Gra- venzande viel dan de beslissende slag door Rusman, die in de eindsprint met handbreedte wist te winnen van Maas uit Pindorp. Zeer prettig deed het aan, het sterke rijden van Krijn Post, winnaar van de eerste Ronde van Zuid Holland, die met Noppie Koch als enige hel aan durfde naar de 5 koplopers toe te sprin gen. Helaas was de voorsprong te groot en moesten Koch en Krijn Post met de 6e en 7e plaats genoegen nemen. Uitslag: W. Rusman (Haarlem) in 5 uur 10 min. 24 sec.; 2. P. Maas (Pin- cjprp); 3. L. van der Pluym( Dussen); 4. W. van Dongen (Breda); 5. J. Dries- sen (Tcrheyden) op 500 meter; 6. N. L. J. Kocht (Utrecht); 7. Krijn Post (Nieuw Vennep). UITSLAGEN KON. NED. KORFBALBOND. Om het kampioenschap van Neder land: VadaRohda 215; Vitesse Het Zuiden 75. N.H.: Eerste klasse: Koog Zaandijk Allen Weerbaar 77 (A.W. degra deert). Z.-H. Eerste klasse: DeetosVicus Orientis 84. Een wedstrijd voor amateurs werd in 1 uur 47 min. 15.6 sec. gewonnen door M. Bravenboer (Rotterdam); 2. F. Velt- hoven( Poeldijk); 3. J. v. d. Putte (Den Haag); 4. A. van der Knaap (Poeldijk). Een nieuwelingwedstrijd over 42 km. leverde als uitslag op; 1. A. van Egmond (Den Haag 1 uur 2 min. 29 sec.; 2. C. Pupping (Voorburg)3. W. van den Berg (Wateringen); 4. A. Verhoeven (Put- tershoek); 5. J. R. van Seuren (Delft). Adspiranten 20 km.: 1. J. H. Jansen (Delft); 2. G. Cuvelier (Nieuw Vennep); 3. S. Speelman Poortugaal); 4. F. Groe- newold (Den Haag); 5. J. Mesters (Den Haag). Reinier Riethoven uit Leiden wist twee premies te winnen, doch plaatste zich niet in de eindsprint doordat hij niet de juiste plaats had gekozen. PAARDENSPORT NIEUW WERELDRECOORD OVER DE MIJL. De winnaar van de derby van Ken tucky 1955, de 4-jarige „Swaps" heeft til - dens koersen in Hollywoodpark de mijl afgelegd in 1 min. 33.2 sec waarmede het wereldrecord met 0.4 sec. werd ver beterd. Het wereldrecord stond op naam van het beroemde paard „Citation" se dert 1950. „Swaps" won de Argonaut handicap, begiftigd met ruim 50.000 dol lar, met een lengte voorsprong op „Bob by Brocato",, terwijl „Porterhouse' derde werd. „Swaps" werd gereden door jockey Willie Schoemaker. Het paard is' pas één keer in zijn loopbaan verslagen, n.l door „Porterhouse" in de California handicap, twee weken geleden. KOERSEN TE DUINDIGT. Maya Toddingtonprijs: 1. Upward Hol landia (W. H. Geersen) 1.29.7; 2. Upie Scot P; 3. Schollevaar S; tot. w. 1.90; pl.; 1.30; 1.20; 2.70; gekoppeld: 2.80; cov.: 2.70. Elly Brookcprijs: 1. Silbylia Hollo W Leeuwenkamp 1.28.1 2. Strange Story; 3. Sjakie Scott. tot. w. 5.10; pl.: 1.80; 1.90; 2.40; gekoppeld: 15.60; cov.: 9.40; 2e heat. 1. Olga Pluto (A. Siderius) 1.20.9; 2 Mor ning Star; 3. Hydepark tot. w 1.80; 1.20; 1.60; 1.60; gekoppeld: 3.30; cov.: 7.10. De finitieve uitslag door optelling der totaal tijden: 1. Olga Pluto 5.155.2; 2, Olivier B 5.16.2; 3. Hyde Park 5.16.7; 4. Morning Star 6.17.3. Emile BongershofprU-s le afd.: 1. Too- mel D (P. Heynen) 1.27.4; 2. Quartus Spencer Nora; 3. Rentinus tot. w. 2.10; 1.60; 10.10; gekoppeld 11.50; cov.: 4.90. Uranitaprijs: 1. Spencer Hollandia (W. H. Geersen) 1.25 2. Nerva; 3. Peter Snel tot. w. 1.50; 1.40; 2.10; 2.40; gekoppeld 2.60; cov.: 7.50. Emiic van Bongcrshofprijs. 2e afd.: 1. Rosa Dear (J. M. v. d. Berg) 1.25.3; 2. Spencre Nora; 3. Rentinus. tot. w. 2.10. pl.: 2.10; 1.80; 1.70; gekoppeld: 4.70; cov 6.10. Surtaxeprijs. 1. Beltima IT. J. v. cl Kraats) 1.59; 2. Heraut; 3. Just for Joy tot. w.: 3.30; pl.: 1.60; 1.60. 2.30; gekop peld: 8.30 cov.: 4.60. Mijl van Duindigt. 1. Swashbuckler (F Delbrassinne) 1.50.1; 2. Makarit; 3. Sans Valeur; tot. w.: 1.60; pl.: 1.20; 2.50; ge koppeld: 5.70; cov. 4.30. Poutzi-prijs. 1. By Accident (E. van Dijk) 2.56.1; 2. Le Chevreul; 3. Sans Cu- lotte. toto. w.: 3 40: pl.: 1.80; 3.20; gekop peld 8.60; cov. 2 90. Totale omzet 146.090.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6