Produktschap vertrouwt op daling van de vleesprijzen 40 jaar K.A.B. te Zoeterwoude Oproep sociale organisaties in verband met de verkiezingen '56 Nieuwe aanval op goud van Lutine Burgemeester torste gemeente secretaris en brak zijn been Twee keer de „Sterrit'' meegemaakt! ZATERDAG 9 JUNI 1956 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 De Katholieke Arbeiders Beweging afdeling I te Zoeterwoude-Dorp viert in deze maand het 40-jarig jubileum en de heden verschenen feestgids geeft de verwachting van een mooi feest. In deze feestgids opent de voorzit ter J. H. van der Ploeg gloedrijk om de belangstelling te wekken voor dit feest. De geestelijk adviseur pastoor P. Bakker O.S.C., schrijft een bezin- ning op: Dankbaarheid om een groots verleden, maar belangrijker is onze gerichtheid op de toekomst Onder de titel: „19 juni 1916, een nieuw leven breekt door in Zoeter woude", schrijft de kroniekschrijver over de belevenis, het grote feit, het voorrecht, waarvan de oprichters zich niet zo bewust waren, mee te mogen werken aan de oprichting van de R.K. Volksbond, want zegenrijk voor Kerk en maatschappij is dit feit geweest, het feit waarvan de herdenking, het jubelfeest, schoon gevierd zal moeten worden. .In een stuk voorgeschiedenis van de barre tijd, waaraan de beruchte negentiende eeuw was voorafgegaan, wordt uit „In Vrijheid Herboren" fel getekend hoe het godsdienstig leven door de sociale ellende werd onder mijnd. Het nog in de Kerk gedoopte volk, in zijn jeugd gevoed met de leer van Christus en het beeld van Christus in zijn geheugen dragend, vond in Domela iets terug, wat het in de Kerk miste. Onder Domeia's aanhangers zijn ook katholieken ge weest, maar Passtoors zal ze later in de Volksbond terugwinnen. Mgr. Bottemanne van Haarlem verklaarde dat hij het geheel met Passtoors die door zijn eigen ge loofsgenoten als „rood" gedoodverfd was eens was. Dat geschiedde in Eerst 28 jaar later. Het is niet te begrijpen dat in de parochie Zoeterwoude waar mgr. Bottemanne eenmaal herder was ge weest, pas 28 jaar later tot de op richting van de afdeling werd over gegaan. Het initiatief van Passtoors, gesteund door de bisschop, bleef in Zoeterwoude wel als „rood" gedood verfd. Er kwam kentering: jonge pries ters op het seminarie toegerust met heldere inzichten in de maatschap pelijke kwesties, gaven scholing aan de jonge arbeiders toen ook het iso lement van de dorpen werd verbro ken en zij kennis maakten met de stryd die gestreden moest worden; op de tekenscholen, op de karweien en fabrieken ontmoetten zij de aan hangers van het socialisme en voel den zij zich volslagen onwetend in de sociale kwesties. Toen kwam er scholing. In de winter van 19151916 werd in het zaaltje, waar nu de familie Broxterman woont, een sociale cur sus gegeven en 20 jonge mannen leerden met grote ijver de stelsels kennen in de woelige tijd met grote problemen. In Leiden volgde de kortelings overleden G. van Slingerland de leergang voor Economie en Sociolo gie en zo was Zoeterwoude eindelijk rijp tot organisatie. Met grote voorzichtigheid. 'Deken Mosmans, die met grote voorzichtigheid' zijn parochie 31 ja ren bestuurde, moest de beslissing nemen en zo gaat de kroniek schrijver verder het past ons mild te zijn in ons oordeel; de begrippen lagen toen vasthoudend aan 't oude. Er was een vrees voor conflicten, voor een geest, die rust en de vrede zou verstoren Dat weerhield te doen wat voor de grote steden wel nodig werd geoordeeld. Het inzicht, dat de maatschappelijke verhoudingen zich moesten wijzigen ontbrak nu een maal. De oude mensen waren kinde ren van hun tijd.... totdat op een goede dag de oude centraal-presi- dent Jan Smit, die met Passtoors in 1888 de Volksbond had opgericht, in de Zuidbuurt verscheen en met gro te tact de deken wist te bewegen tot de oprichting op voorwaarde, dat de geest gematigd zou blijven. Dit zou kunnen als de Volksbond geen „ech te" arbeidersvereniging zou zijn, zoals de socialisten die hadden en zo werden de middenstanders A. van Bennkom en C. P. J. Paardekooper genoemd om ook zitting te nemen in het bestuur. Het was wel niet zo de mocratisch, maar de bezadigde Van Bennekom moest voorzitter worden dat zou voor alles beter zijn. Het heuglijke feit. Op zondag 18 juni 1916 werd de oprichtingsvergadering gehouden en 100 mannen gingen zich „Voor God en Kerk, Vorstin en Land" vereni gen. Burgemeester Van Gils felici teerde de deken met deze parel aan de kroon van zijn hoge ouderdom en aan het slot van zijn gloedvolle toe spraak zei de deken: Geve de goe de God dat de R.K. Volksbond het bloeiend geloof, zo trouw door onze voorvaderen bewaart, zal verleven digen. O, zorg, als goede Volksbon- ders op de eerste plaats voor eigen heiliging, werk in eensgezindheid en liefde voor elkander. Het opde archief is in de oorlog in het ongerede geraakt en het ge heugen van de kroniekschrijver reikt niet verder dan de volgende namen van de eerste bestuursleden: A. van Bennekom, voorzitter; G. van Slin gerland, secretaris; C. P. J. Paarde kooper, penningmeester; C. v. Nierop en c. J. van Klink, commissarissen. Een zegenrijk werk. De wens van deken Mosmans is in vervulling gegaan. De Volksbond (K. A.B.) heeft het erfdeel der Vaderen, het geloof in God helpen bewaren en 'heeft gewerkt tot heiliging van de leden door te leven in eensgezindheid en liefde tot elkander. De kroniekschrijver besluit met een eerbiedige hulde aan de nage dachtenis aan de overleden leden en leiders. Aan de vele priesters, die als geestelijke leidsmannen al die ja ren hebben gewerkt, wordt dank en hulde gebracht. Het feestprogramma. De viering wordt voorafgegaan door een bezinningsavond, waarop de heer K. de Bree, bondsbestuur- der en voorzitter van de afd. Leiden komt spreken over: „Wij zijn het re sultaat van eigen werk". Op de grote dag, zondag 24 juni, wordt in ae Sint Janskerk een plech tige Hoogmis uit dankbaarheid op gedragen. In het parochiehuis is het ontbijt voor alle leden met vrouwen en ver loofden. In de middag 2 uur, is de recep tiebijeenkomst, opgeluisterd door „Santa Lucia", uitsluitend voor ge nodigden, waarna om 4 uur plechtig danklof. Op het avondfeest zal „De Vriend schap" uit Wassenaar „De Wite Non" opvoeren met een verder feestpro- gram. Op maandag 25 juni wordt het avondfeest voor de jongeren gege ven met hetzelfde programma. De feestelijkheden worden op zon dag 1 juli besloten met een prachtig feest voor de kinderen; een kinder- matinee, gebracht door Jan van Osta- des Cabaretgezelschap uit Goirle. BODEGRAVEN PROPAGAJNDA-AVOND K.V.P. In het parochiehuis was met het oog op de aanstaande verkiezingen een propaganda-meeting georgani seerd. Na de opening door voorzitter* W. Kuipers werd het woord verleend aan dr. A, Delfgaauw, d!ie zijn cause rie ibegon met de opmerking, dat niet-katholieken praktisch nooit stem men op de K.V.P., zodat dit .voor elke katholiek reeds een stimulans zou kunnen zdjn op de eigen katho lieke partij te stemmen. Spr. ging vervolgens enkele punten na uit net partijprogram der K.V.P. o.a. welvaartsspreiding, werkgelegen heid, vergeten groepen en productie- opvoering. De K.V.P. is de eerste, die komt met verbetering van de positie van weduwen en wezen èn invalide kinderen. In een liberaal blad was het sociaal program van de K.V.P. geprezen als het beste van alle par tijen. Wie is er nu conservatief? In dit verband wees spr. ook op het be leid van 'minister Witte, die 20.000 woningen méér uit de grond had ge stampt dan zijn voorganger, en nog meer op zijn program heeft staan. De tweede spreker was het Kamer lid, mr. van Rjjckevorsel. Deze begon met zijn respect uit te spreken voor het keurige en waardige antwoord van de afdeling Bodegraven op „Koers Vooruit" van de P.v.d.A., die nu begint met lasterlijke aantijgingen De Besturen van de onderstaande Katholieke sociale organisaties achten zich verplicht hun leden te wijzen op het grote belang van de op 13 juni a.s. te houden verkiezingen. Meer dan ooit zal een ieder zich bij de uitoefening van zijn stemrecht van zijn verantwoordelijkheid bewust dienen te zijn. De leden van onze organisaties hebben juist door hun lidmaatschap van de voo rhen geëigende principiële organisatie getoond te beseffen, dat een dracht op Katholieke grondslag de juiste weg is ter verwezenlijking van een Christelijke maatschappij. Deze lijn dient te worden doorgetrokken, ook op het staatkundige terrein. Naast SOCIALE EENDRACHT derhalve POLITIEKE EENDRACHT! Mr. F. J. G. BARON VAN VOORST TOT VOORST, Voorzitter St. Adelbert Vereniging. L. A. J. M. VAN HEIJST, Voorzitter Alg. Kath. Werkgevers Vereniging. C. G. A. MERTENS, Voorzitter Katholieke Ned. Boeren- en Tuindersbond. J. A. MIDDELHUIS, Voorzitter Ned. Katholieke Arbeidersbeweging. J. A. KOOPS, Voorzitter Ned. Katholieke Middenstandsbond. A. J. A. VAN DER DONCK, Voorzitter R.K. Standsorganisatie voor de Werknemende Middenstand. Jkvr. M. VAN NISPEN TOT SEVENAER- RUYS DE BEERENBROUCK, Presidente Centrum Ned. Katholieke Vrouwenbeweging (Ned. Kath. Boerinnenbond, Kath. Arbeidersvrouwenorga nisatie in Nederland, Katholiek Vrouwengilde). AARLANDERVEEN Pastoor Jac. Omtzigt overleden In het St. Elisabeth-ziekenhuis te Leiden is hedennacht te 2 uur over leden pastoor Jac. Omtzigt, rustend pastoor van Aarlanderveen, in de leeftijd van 72 jaren. Pastoor Omtzigt, die reeds gerui me tijd lijdend was, werd woensdag j.l. opgenomen in het ziekenhuis, waar hij van de H. Sacramenten der Stervenden werd voorzien. Bij het overlijden van de pastoor waren aanwezig zijn beide broers, de eerw. broeders Omtzigt, en zijn huishoudster. Maandagmiddag, waarschijnlijk te 4 uur, zal het stoffelijk overschot in de kerk te Aarlanderveen worden binnengedragen. Jacobus Nicolaas Omtzigt werd ge. boren te Nieuwer Amstel 11 mei 1884. Na zijn priesterwijding op 15 aug. 1910 werd hij achtereenvolgens ka pelaan te Warmond, Langeraar en Hoorn. In 1930 werd hij benoemd tot pas toor te Tholen; op 21 april 1934 volg de zijn benoeming tot pastoor te Aarlanderveen. Sinds korte tijd was pastoor Omtzigt rustend. Ruim 20 jaar heeft pastoor Omt zigt de parochie van Aarlanderveen geleid. De hoogste menselijke lof, welke een priester bij zijn verscheiden kan worden gegeven, valt hem ten deel: hij was een goed en heilig herder. Hij ruste in de vrede van het Eeuwige Licht. aan het adres vam prof. Romme c.s. Nederland b.v. zou zijn geestelijke vrijheid verliezen. Jaloezie? Er zullen volgens spr. wel enkele punten zijn, die bij de komende kabinetsformatie -bezwaren kunnen opleveren t.w. het huurvraagstuk, Nieuw-G-uinea, en de bezitsvorming, waarvoor de P.v.d.A. niet warm loopt. Er is een groeiend ïf waar te nemen betreffende de noodzakelijke eenheid' der Katholie ken. Wie niet bidt, dreigt onkerkelijk te worden en dan gaan slapheid of hoogmoed vaak hand in hand, met als gevolg een afdwalen ook op poli tiek terein. Een langdurige en interessante vragenreeks werd hierna op de beide sprekers afgevuurd. De vragenstellers werden tot tevredenheid beantwoord en de sprekers door de voorzitter na drukkelijk bedankt. Ontspanningslokaal Ouden van Da gen. Loco-burgemeester A. R. v. d. Heijden verrichtte de officiële opening van het ontspanningslokaal voor Ouden van Dagen in de Wil'hel- minastraat. Voorzitter J. Boogaard begroette vooraf behalve de loco- 'burgemeester, ook de afgevaardigden Official DKW-Dealer voor Leiden en Omstreken: MAREL's Autobe drijf N.V., Rijksstraatweg 336-340 („Den Deyl"), Tel. 2545 (K 1751 WASSENAAR. Official DKW-dealer voor de Bollenstreek en Omgeving: BAKKER's Automobielbedrijf, Hoofdstr. 133, Tel. K 2532-7427. SASSENHEIM. (Advertentie). van de Kath. Bond en die der Platte landsvrouwen. De heer de Bruyn uit Den Haag, secretaris van de Alg. Bond hoorde een dankwoord tot zich gericht voor al de hulp die hij had verleend bij het tot standkomen van dit alles. Spr. uitte ook zijn> waarde ring voor de gemeentelijke subsidie. De loco-burgemeester wees op de vele problemen van deze tijd, waar onder de vrijetijdsbesteding niet het minste is, ook voor hen die door hun leeftijd van regelmatig werken zijn uitgesloten. Het contact hier geboden is nuttig. Eindigend met de beste wensen werd het gebouw als geopend verklaard. Hierna sprak de bonds- secretaris enkele woorden en uitte zijn blijdschap over hetbereikte resultaat. Men bleef nog enige tijd gezellig bfjeen onder het genot van een rokertje en een verfrissing. Personalia. Voor de Vereniging van Handelsonderwijs slaagde meg. P. Lok voor het diploma machine- schrijven, terwijl mej. J. Stapper en de heer B. Kooistra slaagden voor het diploma kantoorstenografie. Medische dienst. De medische dienst zal het komende weekeinde worden waargenomen door dr. C. A. van Beek. Vijver, tel. 2268 en Zr. van Wijk, Zuidzijde 14. Esto. Zondag a.s. zullen de Wit- Gelen hun laatste thuiswedstrijd spe len voor de competitie en wel tegen het Nieuwveense Nic. Boys I. Esto II en Hl zijn uitgespeeld. BOSKOOP Dc Goudse avondvierdaagse pas seerde Boskoop. Onder grote be langstelling van de zijde der inwo ners trok gisteravond de stoet wan delaars welke deelnemen aan de Goudse avondvierdaagse door deze gemeente. Vanuit de richting Reeu- wijk kwamen de bijna 5000 tippe laars in één lange stoet, de gemeente binnen, alwaar de drumband van ^ExcelÜór gereed stond om hen door Nauwelijks zijn de eerste pogingen mislukt om het goud te bergen van de Renate Leonhard of een nieuw plan duikt op, ditmaal om te trach ten de goudschat van de reeds legen- daris geworden Lutine te bemachti gen. Dit is bekendgemaakt door ir. W. van Wienen uit Bussum, directeur van de Ned. Bergingsmaatschap. De heer Van Wienen heeft zich reeds verzekerd van de bergingscon cessies. Hij heeft een speciale slib- en zandzuiginstallatie geconstrueerd, waarmee hij althans een gedeelte van de hoeveelheden gouden en zilveren staven en munten van het wrak voor de kust van Terschelling naar boven hoopt te halen. Er zou nog voor een waarde van veertig miljoen gulden op de zeebodem liggen. De pogingen van de tinbaggermo len Karimata, die voor de oorlog en kele munten en een gouden staaf van de Lutine opbaggerde, liggen nog vers in het geheugen. Verdere resul taten bleven toen uit. Het goud blijft lonken en ir. Van Wienen is vol goede moed over het welslagen van zijn poging. het dorp te vergezellen. Opgewekt trok de lange stoet langs de vele be langstellenden terwijl op de Zuid kade een „melkbar" was ingericht waar de deelnemers van flesjes melk werden voorzien. Nadat op deze wijze weer moed was ingedronken werden de wandelaars door de drum band uitgeleide gedaan. De niet ver wachte medewerking van de drum band werd door de tippelaars op hoge prijs gesteld. Waterpolo. In de noodzwemge- legenheid aan de Otweg zette de R.Z. en P.V. „Boskoop" de compe titie goed in. Het eerste zevental won met 6—0 van AZC uit Alphen terwijl de meisjes met 31 wonnen van de AZC-meisjes. Geboren: Martha Apolonia d. v. A. Tamerus en. A. van Tol; Rudolf Peter z. van P. C. Grootendorst en M. Kerkhoven; Maria Anna d. van G. Kranenburg en W. de Rijk; Pe trus Johannes Maria z. van C. Kuys- termans en M. W. v. Leeuwen; Jan Adrianus z. van P. J. v. d. Spek en A. Lit. Ondertrouwd: Jacob Ferweda 45 j. en Cato Suijker 44 j.; Johannes Ger- rit Heijkoop 35 j. en Wilhelmina Ca- tharina Abbenbroek 23 j. Getrouwd: Johannes Groeneveld en Jeanette Antoinette Pos; Hille- brand Dirkzwager en Christina Ant- je Metselaar: Abraham Loef en Adrian a van Tienhoven. Overleden: Gerrit Voskuilen 23 j. Gevonden voorwerpen. Gebro ken voetstep van rijwiel; rijwiel- sleuteltje; leesbril; plastic kinder tasje; witte plastic kinderketting; zakkammetje: aktetas met brood en gebroken fles; kinderhalsketting; da messjaaltje; witte haarstrik; hoofd doek; bakkersmand; zakkam in etui; zak kunstmest; alpinomuts; pop; jongenscolbert: nylonkous; muntbil jet; vulpen; stoffen kindertasje. Inlichtingen bij de. politie. Geslaagd. Voor het diploma 1 gemeente-administratie slaagde te 's-Gravenhage onze plaatsgenoot, de heer J. Heijmans. KOUDEKERK Benoemingen. Tot tijdelijk hoofd aan de Herv. school werd be noemd de heer G. Stroo, alhier, en tot tijdelijk onderwijzeres mej. G. W. G. Wagenaar te Zwammerdam. LEIMUIDEN Jongensdorp. Bij uitzondering in de zomer heeft de L.T.J. donder dagavond j.l. een bijeenkomst be legd, bijzonder gewiid aan sportpro- blemen. De voorzitter, Nic. v. d. Salm, opende met het L.T.J.-gebed en na een kort welkomstwoord bracht hij als besprekingspunten naar voren, de benoeming van een sportcommissie, een eigen bal, en een sportterrein. Besloten werd over Stopzetting export nog niet nodig geacht Eenzijdige vraag naar fijnere soorten Het bestuur van het Produktschap voor Vee en Vlees heeft gisteren in zijn openbare vergadering na afloop van de besprekingen over de hoge vleesprijzen geconcludeerd, dat op dit ogenblik geen import- of export maatregelen nodig zijn. Het bestuur vertrouwt dat het prijspeil een „rus tig aspect" zal krijgen. De voorzitter, de heer-Joh. de Veer zei persoonlijk te hopen dat het prijspeil binnenkort in nederwaartse richting zal gaan. De voorzitter zei in zijn overzicht, dat de Nederlandse produktie over 1956 over het algemeen heeft kunnen voldoen aan de binnenlandse con sumptie en de stijgende export. De produktie in 1956 bedroeg 560.000 ton. De prijzen van rundvee en rund vlees zijn ongewoon hoog gestegen. Als oorzaken noemde hij de verlies gevende mesterij in 1954'55, de ge ringe voorraad vlees, die is ingevro ren en de toegenomen vleescon sumptie. Deze vleesconsumptie vertoonde in 1956 een stijging van 16 pet. De vraag ging vooral uit naar de fijnere vleessoorten. Er was onvoldoende tijd om de produktie aan die vraag te doen aanpassen. Eenzijdige vraag. Wijzend op de eenzijdige vraag bij het publiek merkte hij op, dat de prijs voor biefstuk in 1954 5,67 be droeg, in 1955 5,88 en in 1956 6.65. Voor doorregen lappen waren deze prijzen 3.60, 3.70 en 4.09, voor voor gehak en poulet resp. 3.57, 3.40 en 3.53. Vergeleken bij 1954 betekende dat voor biefstuk een ver hoging van 98 cent, voor doorregen lappen 40 en voor gehakt en poulet 16 cent. De toenemende produktie en een afnemende consumptie doen aldus de voorzitter, verwachten dat aan de vraag zal kunnen worden vol daan. Een voorbehoud is wellicht no dig ten aanzien van het fijnere vlees, dat in beperkte mate beschikbaar is. Hij kwam vervolgens tot de maat regelen, die men eventueel zou kun nen vernemen: beperking van de ex port en verruiming van de import van bevroren vlees. De heer De Veer zei van mening te zijn, dat een ingrijpen in de ex port op Ttorte termijn geen tastbare voordelen zal opleveren. Daarom meende hij, dat het gevoerde beleid onveranderd dient te worden ge handhaafd. Als de landkoeien komen zal dit seizoenverschijnsel wat lagere veeprijzen veroorzaken. Excursie met hindernissen De sportieve hulp, die burgemees ter A. Oosterhoff van Wonseradeel gisteren tijdens de slotexcursie van het internationaal congres van vogel deskundigen aan zijn gemeentesecre taris verleende, heeft hem 'n gebro ken been gekost. Deze exoursie, waarmee het in Friesland gehouden congres werd besloten, werd in Wonseradeel on der leiding van de 'burgemeester ge maakt. In de Makkumer Waar, waar het gezelschap de vogelreservaten zou bezichtigen, kwam men op drassige grond, waar moeilijk zonder laarzen aan gelopen kon. worden. De burge meester, die zelf wel laarzen aan had, nam zijn niet gelaarsde ge meentesecretaris op de schouder, maar viel toen hij in een weke plaats terecht kwam. Met een gebro ken been moest hij naar het zieken huis te Harlingen worden gebracht. Dit was niet het enige incident op deze excursie. Toen men, na per motorboot de vo gelreservaten te hebben bezichtigd, terug zou lieren, bleek, doordat de waterstand inmiddels lager was ge worden, de motorboot met een aan- rechte kraan op de zandbank vast te zitten. Wanneer niet op het laat ste moment het gezelschap uit deze benarde positie zou zijn verlost door een passerend visservaartuig, zou het de boot naar Vlieland, die men moest halen om daar het weekeinde door te brengen, hebben gemist. te gaan tot aansohaffing van een voetbal voor de L.T.J. Met algemene stemmen werd een sportcommissie ingesteld, waarin benoemd werden de heren Jan de Keyzer en Wim Kompier, die de L.T.J.-sportbelan- gen, deze zomer zullen behartigen om de taak van het L.T.J.-bestuur te verlichten. Wat betreft het sport veld, hier wacht men nog, zoals de voorzitter mededeelde, op toestem ming van B. en W. om het gemeen telijk terrein op een vaste avond te mogen gebruiken. Bij de rondvraag kwam de uit gaansdag nog ter sprake, die de L.T.J. ook dit jaar weer denkt te houden. Hierna dankte de voorzitter de le den, die bijna allen ter bespreking waren gekomen en vroeg hun aller medewerking aan de sportcommissie, waarna hij de avond sloot met gebed. NIEUWKOOP In de zaal van de heer De Koker heeft burgemeester M. P. van der Weijden donderdagavond aan 27 deelnemers van de cursus voor veilig verkeer het diploma uitgereikt. Burgemeester Van der Weijden hield vooraf een korte toespraak tot de cursisten. Hij wees er op, dat zij nu niet moeten denken, dat zij hun snelheid kunnen opvoeren. Hij hoop te dat zij de geleerde stof in de prak tijk goed zullen toepassen. Het aan tal verkeersongelukken neemt schrik barend toe en hü hoopte dan ook, dat de geslaagden op de weg de grootste voorzichtigheid zullen be trachten. Hierna reikte hij de diplo ma's uit. Vervolgens werd een film vertoond over het verkeer in de grote steden en over de toepassing van verlening van voorrang etc. Deze film, welke als titel heeft: „Kijk uitgaf een goed beeld van gemakkelijke, maar ook van moeilijker verkeerssituaties, welke dagelijks in ons land voorko men. Na de pauze zou er wederom een film worden vertoond met als titel „Sterrit naar Uddei". Iedereen was in afwachting, maar tot hun verba zing zagen zij dezelfde film als voor de pauze. Het bleek dat het Verbond van Veilig Verkeer te Utrecht een verkeerde film in de trommel had gedaan, zodat in plaats van twee verschillende films twee dezelfde films waren opgezonden. De heer Laris uit Alphen treft in deze dan ook geen schuld. Hij vertoonde h.l. deze films. Namens de mede-cursisten sprak de heer C. P. Cuypers dankwoorden aan het adres van de cursusleider, de heer J. Schurink, agent van poli tie alhier. Hij overhandigde hem een mooie koekoeksklok en sigaren; me vrouw Schurink ontving een grote doos bonbons. De heer Schurink dankte de cursisten hartelijk voor deze geschenken. Hij hoopte dat de cursisten genoeglijke avonden had den beleefd, temeer daar het niet gemakkelijk is deze enigszins droge stof „smeuïg" te brengen. Aanwezig waren ook adjudant Dijkstra en agent Zoethout, die te genwoordig zijn geweest bij het af nemen van het mondelinge examen. Pootvis. Door de combinatie van bootjesverhuurders is één dezer dagen een begin gemaakt met het uitzetten van pootvis ten behoeve van de sport visser ij. De Nederlandse Heidemaatschappij heeft 35.000 klei ne pootsnoekjes aangevoerd, welke door de roeibootverhuurders onmid dellijk in het plassengebied zijn uit gezet. NIEUWVEEN Rijn en Gouwe. De concours commissie „Rijn en Gouwe" hield een wedvlucht met 612 duiven van af Corbeil. De duiven werden gelost om 6.20 uur met z.w. wind en buiïg weer. Snelheid 1ste duif 1226 meter per minuut. De uitslag luidt als volgt: A. van Vliet (Woerden) 1, 25, H. v. d. Willik (Boskoop) 2, P. Bone faas (Waddinxveen) 3, P. Goedhardt (Alphen a. d. Rijn) 4, J. v. d. Stam (Roelofarendsveen) 6, Gebr. de Wit (Koudekerk) 7, 19, J. Of wegen (Al phen a. d. Rijn) 8, P. Metselaar (Waddinxveen) 9, 14, H. v. Vegten (Koudekerk) 11, 23, J. v. Rijn (Bo degraven) 12, P. Borgers (Alphen a. d. Rijn) 13, H. J. v. d. Berg (Wad dinxveen) 15, H. Martens (Alphen a. d. Rijn) 16, 24, P. Sneeuw (Alphen a. d. Rijn) 17, D. v. Hunen (Woer den) 18, L. de Bruyn (Waddinx veen) 20, T. Rip (Waddinxveen) 21. A. Verhoef (Boskoop) 22. TER AAR V«ilingdagen. Met ingang van volgende week zal er alle dagen ge veild worden met uitzondering van zaterdag. Elke dag is er 's morgens om half tien veiling van snijbonen, en om half elf de gewone groente veiling.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6