DUINSTREEK 't Amerikaans commentaar op Boelganins brief Tito en Boelganin in de knel Verbreding van de Leidse Vaart gaat f, 120.000 meer kosten Scherp RIJNSTREEK ZATERDAG 9 JUNI 1956 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 In officiële kringen te Washington is men vam mening dat premier Boel ganins ibrief niets inhoudt dat bij zou kunneni dragen tot het vinden van een onfeilbaar- controle-systeem op de ontwapening. Deze kringen zien de brief als een poging om propaganda-munt te slaan uit de recente Russische gedeeltelijke demobilisatie, die, (eveneens volgens deze kringen) niet het gevolg was van vredeswil, doch van economische noodzaak. Wat betreft het terugtrekken van westelijke geallieerde troepen uit Duitsland is in staat een kunstma tige aardsatelliet te lanceren met een middellijn van 10 a 12 meter en een gewicht van 500 kilo, waarvan de bouw en het oplaten slechts 20 mil joen mark zouden kosten. Dit heeft ir Rudolf Nebël, uitvinder van de V-2 in de laatste oorlog, tegenover een correspondent van AFP ver klaard. Zijn satelliet wordt tien keer zo groot en zo zwaar als die de Ameri kanen en Russen van plan zijn op te laten. Nebel zei dat hij bij de con structie gebruik zal maken van een speciaal synthetisch produkt, waar van de chemische formule geheim wordt gehouden. Reina ging toch naar Schotland De 19-jarige Reina Stolk uit Zaan dam, die begin dezer week, toen zij met de 21-jarige G. van Dijke uit Boxmeer op weg naar Schotland, waar het tweetal in het huwelijks bootje wilde stappen, bij Reusel door de marechaussee werd aangehouden, heeft het niet bij deze poging gela ten. Reina heeft thans toestemming van haar ouders om ons land te ver laten en zo zijn de jongelui opnieuw naar het Schotse plaatsje Gretna Green, waar zij zich in de echt willen laten verbinden. Uit godsdienstige overwegingen wilden de ouders van de jongeman geen toestemming tot het huwelijk geven. De ouders van Reina hebben inmiddels van him dochter bericht ontvangen, dat zij de grens bij Baarle Nassau zijn gepas seerd. Duitsland, is men in deze kringen van mening dat de defensieverplichtingen tegenover de Bondsrepubliek dit niet toelaten. Immers, in dat geval zouden er zich op het vasteland geen Ameri kaanse troepen meer bevinden, ter wijl er aan de grens van Oost-Duits- land altijd nog geweldige Russische troepenmassa's over zouden blijven. Ook wijst men er in die kringen op dat Boelganin ceen enkel woord wijdt aan de Amerikaanse stelling dat iedere ontwapenings-overeenkomst vergezeld moet gaan van afdoende controlemaatregelen. Tenslotte meent men in deze krin gen te weten dat Eisenhower, juist voor !hij naar het ziekenhuis gebracht werd, tot de slotsom gekomen was. de verantwoordelijkheid voor het mislukken van de Londense ontwa peningsbesprekingen volledig bij de Sowjet-Unie rust. Kath. H.B.S. te Lisse Voor dc katholieke H.B S. te Lisse hebben zifch tot op heden 30 leer lingen, 9 meisjes en 21 jongens, ge meld. De eerste klas van de H.B.S. zal zich voorlopig vestigen in een lo kaal van de St. Agatha-school tegcitr over de kerk. Voor de leraren en de rector zijn hier enige bijlokaaltjes beschikbaar. Intussen wordt bij het terrein, waarop straks het stenen gebouw van de H.B.S. zal verrijzen, een houten school geplaatst met vijf lokalen. Dit lokaal zal waarschijnlijk in septem ber van dit jaar betrokken kunnen worden. In het leerjaar '57'58 al zullen alle lokalen vari dit houten bouwtje bezet zijn. Uitbreiding van- deze houten school blijft mogelijk, Het schoolbestuur houdt rekening met het feit, dat de bouwstop voor lopig de bouw van een stenen ge bouw kan verhinderen. De houten scholen kunnen later als verenigings gebouw of dependentie van de ste nen school worden ingericht. LISSE Kindje verongelukt Vrijdagavond omstreeks 6 uur stak het 5-jarig dochtertje van de fain. C- v. d. A., wonende aan de Heerc- weg, vlak voor de ouderlijke woning, onder het oog van haar moeder, de verkeersweg, over. Ze werd gegrepen door een passerende auto en vrijwel op slag gedood. L.T.B. De afd. Lisse van de Land- en Tuinbouwbond hield vrij dagavond in „De Witte Zwaan" de jaarvergadering. Wegens een droe vig ongeval kon de heer C. v. d. Aardweg deze vergadering niet pre sideren, zodat de heer Vreeburg zijn' plaats innam en allen hartelijk wel kom heette. Het financieel verslag maakte melding van een saldo van 189,45, waarna de secretaris, de heer W. v. d. Vlugt een verslag gaf over het afgelopen jaar. Met genoegen con stateerde hij daarin, dat de gehouden cursussen een succes hadden. Bij de bestuursverkiezing moest wegens vertrek van de heer Clemens naar de Noord een bestuurslid gekozen wor den en in deze vacature benoemd de heer J. N. v. Kesteren. Door de heer M. van Ommen werd een uitvoerige uiteenzetting gegeven De Russische politie, versterkt met Russische gezelschap vrij te maken leden van de land- en zeemacht, heeft vrijdag de grootste moeite ge had om president Tito en premier Boelganin met hun gevolg te bescher men tegen een menigte van naar schatting 20.000 Russen, die was samengestroomd om de bezoekers te zien. Dit gebeurde by een bezoek aan Peterhof, een paleis dat Tsaar Peter in 1725 vijfentwintig kilometer van St. Peterburg het tegenwoordige Leningrad aan de Finse golf liet bouwen. Zodra de gasten per kotter van de Sowjet-marine uit Leningrad op de buitenplaats waren aangeko men, werden zij omgeven door een enthousiaste menigte, die door bloem bedden rende door heggen brak en tenslotte door de afzetting wist te dringen. Met veel moeite slaagden de politie en de militairen er in, de weg voor het Zuidslavische en het Noordoostelijke wind Het weer wordt in grote delen van West-Europa nog steeds beheerst door de restanten van het depressie- gebied dat enkel dagen geleden bjj Jerland zijn grootste diepte bereikte. Rond deze kern stroomde grote hoe veelheden koele polaire lucht naar het Oosten waardoor vooral in Zuid- Duitsland en het Alpengebied een grote afkoeling intrad. Plaatselijk waren de maximumtemperaturen vrijdag omstreeks 20 graden lager dan donderdag. Het verdringen van de warme lucht veroorzaakte plaat selijk zwaar onweer en in de Alpen hier en daar ook zware sneeuwval. In Oost-Europa weet de warmte zich echter te handhaven. In Polen kwamen maximum-tem peraturen voor van meer dan 30 gr Ook in Finland werd het plaatselijk hij na 30 graden. Inmiddels heeft de luohtdrukverdelinig zidh zo gewijzigd, dat de warme lucht zich boven Noord Duitsland en het Oostzeegebied weer in westelijke richting uitbreidt, het geen in West-Duitsland op vele plaatsen langdurige regenval veroor zaakt. Zaterdagmorgen reikte het regengebied tot vlak bij onze oost grens. Hoewel het regengebied wel in omvang afnam moet toch reke ning gehouden worden met de moge lijkheid, dat het ook in ons land nog enige regen veroorzaakt. Daar de Juohtdruk in Scandinavië nog voort durend stygt gaat de wind uit het .noord-oosten waaien. Volgens Reuters correspondent Sidney Weiland golden de meeste ovaties niet de Zuidslavische leider, doch president Boelganin, die voor het eerst sinds zijn. benoeming tot minister-president Leningrad en om geving bezoekt. Men ziet in deze hartelijke ontvangst een bewijs, dat de maarschalk populairder is dan partijsecretaris Chroesesjes. In het park van Peterhof, dat naar het model van de tuinen van Ver- saille is aangelegd, bezocht het ge zelschap o.a. de „paraplu", één van de 129 fonteinen van de buitenplaats, die lijkt op de Nederlandse „Bedrie gertjes". De „Paraplu" is een soort prieel zonder wanden, destijds ge bouwd onder Tsaar Peter, die in de dakrand 164 sproeiers liet aanbren gen welke de bezoekers een douche bezorgen. Maarschalk Tito ruimde direct het veld, doch zijn vrouw, maarschalk Boelganin en andere leden van het gezelschap bleven staan, totdat het water werd afge draaid. Zilveren jubileum. voorman de heer J. over de a.s. verplichte Ouderdoms- verzekering. Spreker deed het in een vrij technische beschouwing over de invoering na de Noodwet-Ouderdoms. voorziening tot de invoering van de nieuwe Ouderdomsverzekering toe, waarbij hij er op wees, dat er een aanpassingsregeling getroffen waardoor het pensioen zal stijgen of dalen in verhouding tot de koopwaar- de van het geld. Ook de inkomen- grens van 6000,waarover premie betaald moet worden kan wijzigen indien de koopwaarde verhoogd verlaagt. Er moet 7% premie betaald worden De eveningsheffing zal vervallen (4%) terwijl de 3% die over blijft in een loonsverhoging gevonden v/ordt. De Geestelijke adviseur, pater Hie- ronymus sprak aan het einde der vergadering een woord van deelne ming over het droevig sterfgeval in het gezin van de voorzitter. Hij zal persoonlijk namens de L.T.B. de fa milie deelneming betuigen. Hij be sloot met een opwekkend woord om dankbaar en tot Gods eer te leven. Medische dienst. Dr. J. M. van Dijk, Achterweg 6, tel. 3134. Geb.: Erica Wilma, di. v. G. Ver- t JCV1C11 v I u meij en W. de Vries; Joseph Marcelis' N^Hazenoot, 78 deelnemers, en van „T.O.P." die 79 deelnemers telde, de overigen v/aren uit Katwijk. Bij geen van de 596 deelnemers, noch bij junioren, noch bij senioren waren uitvallers. Het weer was zeer goed wat mee werkte aan het goede verloop van de tocht. De Roode-Kruisleden hadden wel wat werk vanwege de opgelopen blaren wat zijn oorzaak voornamelijk hierin vond, dat er nog al velen wa ren die voor het eerst meeliepen, Bedoeling van het bestuur is nog verschillende wandeltochten deze zo mer fe organiseren. KATWIJK AAN ZEE De zondagsdienst voor de pa tiënten van de huisartsen Visser, Slagmolen, Lodder, Cleveringa en Hagen wordt waargenomen door dr. L. Borleffs, Voorstraat 85. LEIDSCHENDAM K.V.P. Hulpdienst. Zij, die we gens lichamelijkeomstandigheden moeilijk op eigen gelegenheid a.s. woensdag naar de stembus kunnen gaan, kunnen gratis gebruik maken van de vervoerdienst van de K.V.P. Men geve zich daarvoor zo spoedig mogelijk op bij Damlaan 31, tel. 1531, Voorburgseweg 8, tel. 1654, Nieuw- straat 86, tel. 2534 of Prins Hendrik straat 23, tel. 1442. Wie bij volmacht wenst te stem men of zich reeds voor vervoer heeft opgegeven, behoeft dit nu niet op nieuw te doen. VOORSCHOTEN Schoolsport. De voor wedstrij den voor de schoolsportdag zijn voort gezet' met korfbal. Gespeeld werden: Hervormde schoolGereformeerde school 11; Openbare schoolHer vormde school 70. Zondagsdienst. Gedurende dit weekeinde wordt de dienst der dok toren voor spoedgevallen waargeno men door dokter H. Olthuis, Leidse- weg 179, telef. 2527; voor wijkver pleegster Gezondheidscentrum, tele foon 2177. Personalia. Voor het examen voor hoofdonderwijzeres bij het kleu teronderwijs is in Den Haag ge slaagd mej. M. H. Turion te Voor schoten, leidster aan de Neutrale Kleuterschool aldaar. N00R9WIJK De besteller Marijt hoopt SASSENHEIM Oudste inwoonster overleden. Gistermorgen is in de leeftijd van bijna 94 jaren overleden mevr. J. van RijnLemmers. Zij was de oudste inwoonster van onze gemeente zeer gezien door haar altijd vrolijk karakter. Tocht voor ouden van dagen. Op woensdag 20 juni zal de jaarlijkse toch voor de ouden van dagen plaats hebben. Opgave kan geschieden he denavond tussen 7 en 9 uur in het Bruine Paard. Op zaterdag 16 juni zullen de plaatselijke verenigingen Teylingen en Ter Leede elkaar ont moeten om 8 uur. De baten hiervan zijn bestemd voor de ouden van dagen Geb.: Joannes Michiel, z. v. H. J. Berg en J. G. de Zwart. Robertus Jo hannes, z. v. P. G. Reeuwijk en T. v. Zuijlen; Hendrika, d. v. P. J. van morgen het feit te herdenken dat hij i Wa'ardenburg en A. J. Oudshoorn. 55 jaar geleden in dienst van de J ondertr.: A. van der Heiden, 23 jr. en H. Versteeg, 23 jr. Ie 's-Graven- De zondags waargenomen Gerardus Maria, z. v. J. J. Reeuwijk en E. v. Zonneveld. Ondertr.: H. F. de Zwart en J. J. van der Vlugt. WAT MEN VOND EN VERLOOR Gevonden: Zakagenda, rode kin- derportemonnaie met inhoud, ge deelte van fietslamp, afsluitdop van tank, aiutostep, rijwiel, rozenkrans, kinderrijwiel, zakmes. Verloren-: Zadeldek, imotort-as met gereedschap, sehooléfcui met vulpen vulpotlood en ballpoint, twee dozen i-nh. plastic, pop, rode portemonnaie met inhoud, militaire tas met beno digdheden voor sportvisserij, diverse portemonnaie's met inhoud, zwarte jopper, zwembroek met handdoek, driewielig kinderfietsje, mapje met zes pasfoto's, rechter werkschoen. KATWIJK AAN DEN RIJN Med.dienst. Voor wat betreft de patiënten van de doktoren H. M. Hueting, J. Bergman en E. E. van der Laan te Rijnsburg, wordt de zondag se dienst voor Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg waargenomen door dok ter E. E. van der Laan, Rapenburg 1, tel. 2810. Wandelsport. Vanaf het gemeen telijk sportpark startten 596 deelne mers aan de avondvierdaagse van de N.W.B. Het waren leden van de wan delsportvereniging „Amicitia" met plaats. P.T.T. trad. Zondagsdienst. dienst zal worden door dr. J. v. Nes. De Duinrandapotheek is geopend van 121 uur en van 45 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. De apo theek te Zee is geopend van 11.30 18 uur. Openluchtconcerten. Het Fanfa rekorps Excelsior zal op donderdag een openluchtconeert geven op het Lindenplein te 8.15 uur, gevolgd door een muzikale rondgang. Zater dagavond 16 juni eveneens te 8.15 uur zullen zij concerteren in de Hoofdstraat te Zee. Reddingsbrigade. Voor het di ploma A der Kon. Ned. Bond van drenkelingen slaagden de volgende leden van de N.R.B. t.w. de dames S. v. d. Luijt, C. E. v. hage. Getr.: C. J. I. Berg, 23 jr. en Y. M. J. H. Weusten, 23 jaar. ST0MPWIJK Tilburg,- L. Verheugd en H. van 't Wout en de heren T. Alkemade, L. Hazenoot, F. de Jong en A. N. Wijnnobel. De geslaagden werden op-geleid door instructeurs (trices) van de N.R.B. Handbal. Het programma voor de handbal M.S.V. is als volgt: KwiekMSV 1 dames, 1 uur; Velo MSV 1 heren, 2 uur; MSV 2—MSV 3, 1 uur; VVSB A—MSV A, 1 uur, Beide eerste elftallen vertrekken per bus van het Lindenplein 11.45 uur. MSV A per fiets vanaf het Linden plein te 11.45 uur. N00RDWIJKERH0UT Medische dienst. De medische dienst wordt in dit week-einde waar genomen door dokter B. C. C. Wös- ten, Kerkstraat 28, tel 285. DE KWAKEL R.K. sportver. K.D.O. Zondag speelt het le elftal een uitwedstrijd tegen T.D.W., aanvang 2 uur. Deze ontmoeting vindt plaats op het ter rein van S.M.C., vertrek per auto om 1 uur. De A-junioren spelen op eigen terrein tegen «Amstel Zwalu wen; deze ontmoeting heeft om 2 uur GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT De gemeenteraad van Voorhout kwam in voltallige vergadering bij een. Bij deze eerste vergadering on der zijn leiding, sprak de voorzitter, burgemeester P. M. F. Smolders, dc hoop uit dat deze eerste vergadering er een zal zijn van een lange reeks, waarin door gezamenlijke arbeid veel tot stand gebracht zal worden in het belang onzer gemeente. Van de heer C. S. M. Verdegaal zal een perceel grond worden aange kocht, gelegen aan de Heerenstraat tegenover het raadhuis voor een be drag van 3000.Deze grond zal gebruikt worden voor uitbreiding en verfraaiing van het plantsoen. Een plan, dat door de heer Weve zeer werd toegejuicht en waarbij hij dan ook gaarne do meeste spoed wilde betrachten. Uitverkoop van grond! Aan de heer F. Kouwenhoven zal een strook grond verkocht worden gelegen aan de Churehilllaan ter grootte van 80 m2 voor de prijs van 7.per m2, terwijl van de heer Huyten een stuk grond aangekocht werd groot 304 m2 gelegen langs de Herenstraat voor de totaalsom van 1.Een dergelijke transactie heeft ook plaats met de heer J. J. Uljee betreffende een perceel grond tussen dc Herenstraat en Juliana- laan groot 720 m2, wat ook voor een totaalsom van 1.eigendom van de gemeente wordt, terwijl een perceel gelegen nabij de Julianalaan groot 592 m2 aangekocht werd P„ voor de prijs van 2.— per m2. Oplossing No. 531. Horizontaal. gen an(jer perceel langs de Julia- 1. kap, 3 ook, 5. olm, 7. na, 9. ik, 10. naiaan en eigendom van de heer L. P. ronde. 11. r.k., 12. pa, 14. dok, 16. H en groot 2982 m2, moest POTLOOD en GEEST neo, 17. ant. Verticaal: 1. kin. 2. kijk, 6. lento, 8. ark, 13. alt, 14. do, 15. ka. Po, 3. om, 4. iep, 11. Rijn, 8.20 per m2 opbrengen, wat door sommigen leden nog al aan de hoge kant werd bevonden. Het crediet voor de verbreding van de Leidse Vaart moest worden verhoogd met 120.000.De voor zitter deed echter de geruststellen de mededeling, dat deze kosten ge heel ten laste van de provincie ko men. Op een vraag van de heer We ve werd medegedeeld, dat de brug aan de Noordwijkerhoek waarschijn lijk volgende zomer zal worden ver breed, als Noordwijk daar ook ver beteringen aan de weg gaat aanbren gen. Een verzoek van de Oranjevereni ging om de speelweide aan de Leid se vaart te mogen pachten ten be hoeve van de volksfeesten werd af gewezen. Door dit te doen. Door dit te doen zou grote schade ontstaan aan de grasmat en onder grond met drainage Zij krijgen nu gratis de beschikking over een perceel gelegen aan de Julianalaan. Voor de onbewoonbaar verklaarde woningen Prinsenweg 7 en 9 is de termijn van ontruiming met een jaar verlengd Dr. A. W. Bots, arts alhier, werd met algemene stemmen benoemd tot lijkschouwer als bedoeld in artikel 29 ih. van de wet op de lijkbezorging. In verband met verbetering van de bestaande verkeersweg langs de Haarlemmertrekvaart is deze weg vanaf dc Rijksstraatweg bij de Post-- brug tot aan de Noordwij kerhoek- brug tot nader order voor alle ver keer gesloten. Aan het bestuur van de Christelij ke school zal medewerking worden verleend voor de invoering van een nieuwe aardrijkkunde-methode cn een natuurkunde methode, tevens voor de aankoop van nieuwe school banken. Besloten werd om aan de gemeen te Alkemade 50.000 klinkers te ver kopen voor 70.per 1000. De Woningbouwvereniging „Voor hout" krijgt een grond- en bouw- voorschot resp. groot 20.750.en 206.550.ten behoeve van de bouw van 17 woningen. Bij de rondvraag dankte de heer J. Nijssen voor de gelukwensen bij zijn 40-jarig huwelijk. De heer v. d. Ploeg herhaalde zijn meermalen geuite klacht, dat de no tulen te laat komen voor de verga dering van 16 april b.v. ontvingen de leden de notulen pas op 26 mei. Hierin zal verbetering komen. De zelfde spx-eker zag gaarne de werk zaamheden der wethouders wat be- terdeeld. Dit vond de voorzitter voor een gemeente als Voorhout nu niet van van zo'n groot belang. In het college zal het echter ter sprake komen. De heer v. d. Lans vond het even als de heer v. d. Ploeg vreemd dat bij de installatie van de burgemees ter géén personeel van het waterbe drijf aanwezig was. Niemand van hen had een uitnodiging ontvangen. De voorzitter deelde mede, dat nie mand van het personeel een uitnodi ging had ontvangen omdat het van zelfsprekend was, dat het personeel daarbij tegenwoordig was. De heer De Groot kwam met enige wensen. Hij zag gaarne in alle ge meentewoningen douche-cellen aan gebracht. Dit kan dan in de huur verdisconteerd worden. Gaarne zag hij, dat er nu weer spoedig een maatschappelijk werk ster komt. Dit alles zal worden bekeken. De heer Warmenhoven wilde nu wel eens weten wanneer de ambts woning voor de burgemeester vrij komt. De tegenwoordige bewoner dóet alles om zo spoedig mogelijk een ander huis te vinden, aldus de voorzitter. Hierop is het wachten, 'Na afloop van deze prettige ver gadering, vertoonden de natuurlief hebbers Warmenhoven en Hoek nog w§er enige van hun nieuwste kleu renfilms. een geste die zeer werd gewaardeerd en.bewonderd. Doktcrsdienst. Op zondag 10 juni a.s. nemen waar dr. H. Kwint, Sassenheim, telef. 7253: dr. A. W. Bots, Voorhout, telef. 7393. De alombekende paardensportfees ten te Stompwijk zullen dit jaar we derom gehouden worden op de baan de Meerlaan. Op woensdag 1 augustus de grote kortebaandraverij en donderdag 2 augustus het concours hippique. Zo als altijd zullen ook nu verschillende kermisattracties op het terrein de sfeer rond dit jaarlijks paardensport festijn vergroten. Plotselinge dood. Toen de heer A. van E„ 67 jaar oud, gistermorgen zich per fiets over de Meerlaan be gaf, werd hij getroffen door'een hartverlamming. De ongelukkige viel van de fiets en bleef dood liggen. RIJNSBURG Geboren: Jacymine dr van R, Blankert en J. Glasbergen. Getrouwd: Cornelis van Nieuw koop 26 j. en Geertruida Oudshoorn 24 jaar. Overleden: Daniël Kromhout 79 j. Z0ETERMEER MUZIEKVERENIGINGEN ZONGEN VOOR ELKAAR. Het Festival, dat georganiseerd door het Fanfarekorps Kunst en Vrendschap alhier is gisteravond be gonnen met een openingsconcert, dat verzorgd werd door het Fanfare korps en de gemengde zangvereni ging Vocvos uit Zoetermeer. Of het aan het weer gelegen heeft (het was knap koud op het terrein) of dat de inrichting van het terrein minder gunstig is geweest valt moei lijk te verklaren, feit is echer, dat de beide musicerende verenigingen in hoofdzaak voor elkaar zijn opgetre den. Buiten enkele verdwaalde en muziekminnende lieden zong de zang vereniging voor de Fanfare en om gekeerd speelde de Fanfare voor de zangers en zangeressen. De bij de ingang opgestelde verma kelijkheden daarentegen hadden niet over belangstelling te klagen. Bo vendien waren de bekende kermis- geluiden bepaald storend voor de op tredende verenigingen. Het is jam mer, dat dergelijke kermisattracties nodig schijnen te zijn om een festi val mogelijk te maken. Hoe het zij, zowel het Fanfare corps aks de gemengde zangvereni ging Vocvos hebben zich van dit al les niets aangetrokken en ieder op eigen wijze zich volledig ingezet. Jammer was, dat de zangvereniging gezien de omstandigheden en het be perkt aantal leden niet naar waar de beluisterd kon worden. Bovendien waren de sopranen vrij zwak. Vanmiddag om twee uur is het Festival officieel begonnen, waarbij tot ongeveer negen uur geconcerteerd zal worden, door de tien deelnemen de verenigingen. Feestelijke viering van de „400.000" De KAB zal diensdag 12 juni op feestelijke wijze het feit herdenken, dat op 14 mei het 400.000ste lid van de K.A.B. werd ingeschreven. Het belooft een gezellige avond to wor den met muziek, zang- voordracht geheel in revuestijl. De muziek wordt verzorgd door Henk Janssen en Piet Friigge. Deze feestavond wordt ge houden in „De Jonge Prins" en begint om 8 uur. Kies-hulp. Ouden van dagen, ge- brekkigen en anderen, die woensdag a.s. moeilijk naar de stembus kunnen gaan, zullen toch in de gelegenheid gesteld worden hun stemplicht te vervullen. Men behoeft zich slechts ■op te geven bij de heren v. Wijk, Zegw.weg 14, J. Moers, Schenkelweg, G. v. Stein, Voorweg4 cn G. v. Leeu wen, Stationsstraat. Men kan zich hiervoor tot uiterlijk maandag 11 juni opgeven. Medivhe dienst. De medische dienst w/rdt morgen waargenomen door dokter P. Vegt, Stationsstraat 49, tel. 35 on voor de beide Kruisver eniging sn door zr. E. v. Hooff, Leidse Wallen 32. ALPHEN AAN DEN HUN Geb.: Jacob Cornelis, z. v. P. J. Smit en N. Wapenaar; Maarten, z. v. K. Stapper en F. R. Willemsma; Arie, z. v. J. Duiker en A. v. Klaveren; Daniël Johannes, z. v. W. Vonk en J. L. Baart; Pieter Cornelis, z. v. C. P. Verburg en L. v. Dieijen; An toon, z. v. H. Kranenburg en W. van den Brink; Virginie Hilaria Maria, d. v. Th. W. J. Verhoef en A. M. Romme. Cornelis Pieter, z. v. P. Oudshoorn en L. J. C. Verboom. Ondertr.; H. Overduin, 33 jr. en N. v. Vliet, 30 jr.; J. H. B. Jansen, 21 jr. en A. W. Mens, 24 jr.; C. J. Bruines, 20 jr. en M. Stoof, 18 jaar. Getr.: B. G. Pijnacker, 27 jr. en C. P. Penders, 25 jr.; W. Bezuijen, 24 jr. en G. A. den Hartog, 23 jr.; G. Ver burg, 313 jr. en J. R. v. Edjk, 26 jr.; J. J. Walrave, 29 jr. en N. v. Keeken, 28 jr.; P. J. den Hertog, 28 jr. en M. Chr. de Jong, 24 jr.; B. J. H. N. G. Doedens, 29 jr. en W. P. A. v. Vliet. Overl.: Maria C. Cats, 70 jr., echt genote van A. van den Hoek; Hu- bertus Th. J. Duyndam, 3 jr.. Jaco bus Mol, 53 jr.; Ant je Paling, 89 jr., weduwe van P. J. de Jong. NIEUWKOOP Geb.; Hillcgonda Hendrika, d. v. J. H. Schellingerhout cn P. Steenbeek; Adriana Verginia Maria. d. v. L. v. Dam en C. M. J. v. Koert: Astrid Agatha Maria, d. v. C. C. J. v. Vliet B. Groenendijk; Miriam Jo hanna Margaretha, d. v. G. Vroonhof en E. Splinter. Ondertr. N. Noer, 33 jr. te Ter Aai en J. C. Sanne, 20 jaar. R0EL0FARENDSVEEN Eindles Tuinbouwschool. Op donderdag 7 juni had in de R K. Tuinbouwschool te Roelofarendsveen de eindles en diploma-uitreiking plaats van de geslaagde leerlingen. De voorzitter van de commissie van toezicht, de heer E. J. M. Kolfschoten richtte een woord van welkom tot dc aanwezigen en v/el speciaal tot de talrijke ouders. Vervolgens verleende hij het woord aan het hoofd der school, die de ge slaagden nog enkele vragen stelde over het geleerde en toi slot de leer ling P. v. d. Zwet in dc gelegenheid stelde een uiteenzetting te geven over het Landbouwschap. Door de duide lijke voordracht en het vlot beant woorden van vragen, gesteld dcor enkele aanwezigen, gaf deze leerling blijk een goed inzicht te hebben in deze moeilijke materie. Voorafgegaan door een toepasselijk woord ging de voorzitter hierna over tot uitreiking van de diploma's. Nadat nog woorden van felicitatie waardering en opwekking waren ge sproken, resp door de heer Rijks- tuinbouwconsulent ir. G. W. v. d. Helm, pastoor Ligthart, de heer A. Verdel, voorzitter van de plaatselijke L.T.B., kon de voorzitter deze goed geslaagde bijeenkomst sluiten. Aan 10 leerlingen werd een diploma uitgereikt, terwijl 1 candidaat moest worden afgewezen. De geslaagden zijn: C. v. Klink, G. de Jong, M. v. d. Zwet, H. v. d. Zwet, J. Bakker, G. Termeulen, P. v. d. Zwet, allen te Roelofarendsveen. N. Volwater, Lei derdorp, P. v. Zeil, Rijpwetering en J. Hoogenboom, Wouibrugge. KOUDEKERK De heer v. d. Molen neemt afscheid van Onderling Zanggenot. Na een tienjarig dirigentschap, heeft de heer v. d. Molen, die benoemd werd tot hoofd ener school, gisteravond af scheid genomen van het door hem opgerichte mannenkoor Onderling Zanggenot. De leden en hun dames hebben hem en zijn echtgenote een onvergetelijke avond bereid. Het repetitielokaal was geheel ge vuld, toen de voorzitter, de heer J. Bervoets, de bijeenkomst opende. Onder de aanwezigen merkten we op de gehele familie v. d. Molen en de nieuwe dirigent. De erevoorzitter, de heer W. A. v. d. Dool, had, in een waarderend schrijven, bericht van verhindering gezonden. De heer Ber voets opende de bijeenkomst' en ver zocht een tweetal liederen te zingen. Het koor zong: Nimmer Nacht, van Andriessen en Wiegelied van Brahm6. Hierna sprak de secretaris, dc heer De Kooter, een woord van hulde en dank. Als dank wilde spreker een blijvend aandenken aanbieden en overhandigde hem een studiewerk op het gebied van pianospel. Uit de dames der koorleden had zich een comité gevormd, uit wiens naam me vrouw Langejans de heer v. d. Mo len een staande schemerlamp aan bood. Mevr. v. d. Molen werd door de heer De Kooter toegesproken en haar werd een bloemstuk overhan digd. Zich wendende tot de nieuwe diri gent, de heer L. v. Wijngaarden, riep hij deze een hartelijk welkom toe en sprak de wens uit voor een vrucht bare samenwerking. Als welkomst geschenk overhandigde hij de heer v. Wijngaarden een doos sigaren en diens echtgenote bloemen. De heer v. d. Pluym, die namens de leden sprak, roemde de goede geest, die altijd op het koor heerste. Hij schreef dat aan de goede leiding van de heer v. d. Molen toe. De heer v. d. Molen, die reeds voor de geschenken bedankt had, memo reerde verscheidene voorvallen uit de geschiedenis van het door hem op gerichte koor. Met zes leden begon nen, telt het nu ruim dertig. Vervolgens voerde de heer v. Wijngaarden het woord. Deze wend de zich allereerst tot zijn voorgan ger en vervolgens tot het koor, waarvoor hij ook zijn beste wensen uitsprak. Nadat de heer Bervoets het offi ciële gedeelte van de bijeenkomst had gesloten, bleef men, onder de clamatie van de heer Geerlof en zang van het koor, nog enige tijd gezellig bijeen.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2